15^ Winkelier loopt vast in bureaucratie Leuke foute naam Na zeven jaar soebatten nog steeds geen nieuwe winkelpui Bunker of oude bus voor jongeren in Hoek van Holland Toonkunst Kinderkoor werkt hard aan musical Óranjeproeverij Informatie Het Balkon Lezing over beroerten Scenario's voor de binnenstad Rotterdams Dagblad Vrijdag 25 april 1997 Naamgrapjes zijn meestal goedkoop en passen zeker niet in de krant. Met namen moet je zorgvuldig omgaan. De dragers hebben ze im mers niet zelf uitgekozen. Zo'n algemene richtlijn, die ik ooit heb ge leerd, kent natuurlijk wel acceptabele uitzonderingen. Deze week zag ik er een, die ik in die categorie zou willen scharen. Boven een door mij geschreven stuk over de oude datering van de doorVlaardingse archeologen op Hoogstad gevonden dammen, dui- kers en sluisjes zag ik woensdagavond bij het openen van onze krant "f staan; Door Ben van Jaren. Be vond het een leuk grapje, dat ik toeschreef aan de die ochtend dienstdoende eindredacteur. Ik doopte deze flink uit de kluiten ge- wassen, aardige collega prompt tot Theo de Beer. J Van Jaren vond ik wel aardig bedacht Het paste uitstekend bij het onderwerp van het artikel, archeologie. Bovendien, zo redeneerde ik, f klinkt het charmant uit de mond van die jongeling De Boer. De leukste verrassing kwam echter gistermiddag. Toen ik Theo tij- dens onze wekelijkse ontmoeting op de tennisbaan, tussen het slaan van een balletje door, mijn waardering voor het grapje overbracht v Hij was zich van geen kwaad bewust hij wist nergens van. Dat Van Jaren bleek niks anders dan een misslag op mijn eigen keyboard ge- weest te zijn. In de haast van mijn werk had ik zelf de foute naam ge- ~r tikt en in de haast van zijn werk had Theo er overheen gelezen, w De veronderstelling, dat een collega met mijn naam een geintje had uitgehaald, is overigens niet zo vreemd. Het zou de eerste keer niet zym Zo werden volgens krantenberichten in het verleden weieens bekeuringen uitgedeeld op de Ben van Haarenlaan in Schiedam. Ik kon dat overigens nooit zo waarderen. Waarschijnlijk speeldehier- bij een rol, dat ik toen nog niet had ontdekt, dat een overijverig mo- deme burgemeester van Culemborg een van de a's wegliet uit de fa- milienaam van mijn betovergrootvader toen in 181? zijn geboorte 4 werd aangemelddoor zijn vader Jan van Haaren. BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslree van derJagt, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Het Nederlands Gedistilleerd Museum De Gekroon de Brandersketel aan de Lange Haven houdt zondag middag een oranjeproeverij. Met het oog op Konin ginnedag wordt in het proeflokaal alvast een aantal oranjebitters geproefd. Vroeger had elke distillateur een eigen merk oranje bitter. Nu zijn er nog een stuk of zes over. De distilla teurs moeten het qua omzet vooral van Koninginne dag en het wereldkampioenschap voetbal hebben, jpe proeverij zondagmiddag begint om 14.30 uur. Te gen betaling van de normale entreeprijs (ƒ7,50) wor den twee oranjebitters naar keuze geschonken. flnwoners van Maassluis kunnen maandag meepra ten over de plannen die het gemeentebestuur heeft voor woningbouw op Het Balkon, het buitendijks ge- ,bied nabij NS-station Maassluis-West. Vanaf 20.00 uur is er een informatiebijeenkomst in het stadhuis. Vertegenwoordigers van het gemeentebestuur pre senteren dan de resultaten van het tot nu toe verrich te onderzoek. De plannen liggen overigens nog tot en met 17 mei ter inzage in het Informatiecentrum van jiet gemeentehuis. Tot die tijd kunnen inwoners -zowel mondeling als schriftelijk reageren. Tekeningen, maquettes of andere concrete plannen -van huizen die mogelijk in het buitendijks gebied .worden gebouwd zijn maandagavond nog niet te .zien. Ook de aantallen staan nog niet vast. De ge beente gaat uit van circa 800 woningen, zowel koop- -als sociale woningbouw. Het bestaande recreatiege bied langs het water blijft intact. Over de Vesten 3, 31X6 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Vlaardingen Tn het Holy Ziekenhuis is dinsdagmiddag een infor matiemiddag over beroerten. Jaarlijks krijgen in Ne derland 25000 mensen te roaken met een lichte of 'ernstige vorm van een beroerte. :De gratis toegankelijke bijeenkomst - waarvoor be langstellenden zich tot 28 april 12.00 uur kunnen op geven bij het Patiënten Service Buro van het Holy 'Ziekenhuis-duurt van 14.00 tot 16.00 uur. ,'Sinds de laatste weken worden er diverse gegevens toegevoegd aan de reeds forse verzameling 'meningen over de Schiedamse binnenstad' die ,'pa anderhalfjaar stadsgesprekken en brainstormen bestaat: -* Groenlinks, een fractie die in het college is vertegenwoordigd, acht een "verkeersvrije Broersvest de meest effect sorterende verkeersingreep en steunt daarmee een van de conclusies van de stadsgesprekken van 4 fe bruari jongstleden; Desgevraagd is adviesburo BRO van mening dat het Broersveld opge waardeerd zou moeten worden tot een centraal gelegen winkelas, die 'de kleineomloop' toteengroter succesmoetmakendanz'n grotebroer, waar de burgemeester in blijft geloven; Het Hemaplein moet geen historische blunder worden, vindt coalitie partij D66inmiddels, maar eenhistorischtoeristisch productmetkwalita- tief gebouwde relaties naar de 'nabij gelegen stadspoort' en de binnen stad. Oude randvoorwaarden mogen daarvoor wijken. 'Nu is eigenlijk het moment aangebroken om weer een niet-voorzien ele ment in de planvoorbereiding in te passen. Ik denk dat de stad gebaat is met een plan voor de binnenstad dat een evenwichtig antwoord geeft op 'alle vragen en behoeftes die er leven. Dat betekent dat randvoorwaarden die Schiedam een stuk de 21ste eeuw in moeten helpen, krachtig genoeg (jnoeten zijn om 'korte termijn-denken" en onderlmgpolitiek gesteggel te overleven. Bij een plan voor die binnenstad hoort dat in beeld wordt gebracht wat -sommige denklijnen tot resultaat hebben, zodat wanneer die scenario's naast elkaarworden gezet, de stad en de politiek ook wetenwatzij kiezen. Van mij hoeft er niet per se vóór de zomer een binnen stadsplan te verschij nen, als ten tijde van de komende meerjarenbegroting er maar een voor stel ligtDie tien weken die je daarmee extra hebt, zouden gebruikt kun nen worden om door middel van workshops de verschillende scenario's i die nu beschikbaar m, uit te werken. Dus actieve burgers, ambtenaren 'en andere betrokke aten werken aan de vragen: een binnenstad met -een Broersvest waar ven' centraal staat versus 'vervoersader', al of .nietconcentratievanhoi ecu bij grotere openbare ruimtes, gaat in het cen trum 'werkgelegenheid' (bijvoorbeeld kantoren) voor op draagvlakver groting door 'wonen'? Kortom, leg de stad een aantal principiële keuzes voor. Je gebruikt dan het tussentijds enthousiasme dat bestond bij de 'deelnemers van het laatste stadsgesprek en als je bij die werkateliers ook -raadsleden laai meedoen, verhoog je nu al hel politiek draagvlak. Het is 'immers nietuitgesloten dat vanafhetmomentwaaropde wethoudervoor de binnenstad zijn concept-voorstel binnen het college brengt, het wat 'langer gaat duren voordat de burger iets merkt van besluitvorming. Door -helderheid aan te brengen inde wijze waarop jekeuzes kan maken voorde "stad.hoeftdeplaatselijkepolitiekdeonvredevan velen overdoodlopende i-stad sgesprekken niet over zich af te roepen. Bert van Kan, Schiedam Door Judith van Klaveren Maassluis Geen gezicht, vindt P. 't Hart de pui van zijn winkel in de historische Maas- sluise Nieuwstraat. „Het is een gat in de muur," vindt hij zelf, „Ik wilde er iets moois van maken. Dat is meteen goed voor de bin nenstad. Maar de gemeente geeft geen tr stemming." Zeven jaar is de eigenaar van Fo- Over deze ge- tohuset al bezig om een aanpas- vel is dewin- sing in zijn gevel gedaan te krij- kelier al zeven gen. Zijn eerste verzoek bij de ge- jaar in de slag mcente in april 1990 werd afgewe- met de ge- zen, omdat het volgens het ge- meente. Foto meentebestuur geen formele Roei Dijkstra bouwaanvraag zou zijn. In plaats van 't Hart daar op te wijzen, werd hij met een kluitje in het net ge stuurd. Een advies over hoe de Maassluizer dan wel zijn aan vraag moest indienen kon er niet af by de ambtenaren. Allemaal oud zeer, vermoedt 't Hart, omdat hy ooit zonder toestemming een lichtreclame aan zijn gevel beves tigde. Toch had het college het bouw plan voorgelegd aan de wel standscommissie. Die adviseerde negatief. In de motivering, geda teerd 16 augustus 1990, staat on der meer te lezen dat 'in de voor gestelde gevelwijziging onvol doende rekening is gehouden met het bestaande en te handhaven gevelgedeelte'. Volgens datzelfde advies zou het bouwplan met 'een geringe aan passing' wel aanvaardbaar kun nen worden gemaakt. „Maar wat die geringe aanpassing is, willen ze helaas niet zeggen," vertelt 't Hart bijna wanhopig. „Ik heb tientallen brieven naar de ge meente geschreven, maar alle maal tevergeefs, Als ze nou zeg gen welke correctie ik moet door voeren, dan zijn we klaar. Ik kan toch niet telkens een heel nieuw plan indienen m de hoop dat dat wel goed is." Omdat de bouwaanvraag volgens 't Hart op 'fictieve' gronden was afgewezen, had hij destijds een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente. Dit werd door de ge meenteraad ongegrond rer- kiaard. De winkelier liet het er niet bij zitten en ging uiteindelijk m beroep by de Raad van State. Die heeft het besluit van de ge meenteraad in juli vong jaar ver nietigd Het college legde het verzoek op nieuw voor aan de welstandscom missie. Die zag echter 'geen aan leiding het eerder gegeven advies te herzien'. „Intussen weet ik nog steeds niet hoe ik mijn bouwplan moet wijzigen om het wel goedge keurd te krijgen,'" zegt 't Hart. „Ik wil alleen mijn gevel maar ver fraaien. Daar heeft iedereen pro fijt van. Den eigentijdse, glazen pui met een mooie kleur marmer er omheen. Met een etalage tot aan de grond." Dat dat niet wordt getolereerd, daar begrijpt de winkelier niets van. „Dit is architectonisch ge zien helemaal geen bijzonder pand. Het is een woonhuis uit 1913, terwijl de andere panden hier al dnehonderdvyftig jaar staan." En die glazen pui kan toch het probleem niet zijn, leert een blik door de rest van de strrat al snel. Van de andere winkels heeft ze ker de helft een glazen wand tot aan de grond. Deze week stond de kwestie weer op de agenda van de gemeente raadsvergadering. Burgemeester en wethouders stelden voor om in de eerste plaats het ingediende beroep alsnog gegrond te verkla ren (in verband met de uitspraak van de Raad van State). De bouw vergunning diende volgens het college echter te worden gewei gerd, 'gelet op het advies van de welstandcommissie'. Hoewei de meeste raadsleden het erover eens waren dat er nou toch eens een einde aan deze 'langdurige en kostbare procedu re' dient te komen, was PvdA- raadslid P. Hoogenraad de enige die tegen het afwijzen van de bouwvergunning stemde. Hy liet blijken het überhaupt niet eens te zijn met de procedure zoals het college die heeft gevoerd. „Het is wel erg bureaucratisch om met een een aanvraag af te wijzen, zonder eerst overleg te voeren. Niet voor mets zyn we dan ook te ruggefloten door de rechter. Dan kun je met weer opnieuw begin nen." Verantwoordelijk wethouder J. Storm is evenwel van mening dat eerst de bestuursrechtelijke kwestie formeel moet worden af gehandeld. Dan kan opnieuw een bouwaanvraag worden ingediend Het contact met 't Hart is volgens de wethouder al gelegd. „We heb ben een afspraak gemaakt, en wel op 13 mei. Zodat we meteen scho ne lei kunnen beginnen." 't Hart zelf weet niet goed wat hij van die afspraak moet verwach ten. „Ik ben al zo vaak op het ge-" meentehuis geweest. Ze hebben er een archiefkast vol met de brie ven die ik heb geschreven en ik ben herhaaldelijk bij commissie vergaderingen geweest om in te spreken. We zijn nu zeven jaar verder en er is nog niks gebeurd." Boos kan de winkelier er al lang met meer om worden. Hij wekt eerder een wat moedeloze indruk. „Waarom moet dat zo lang du ren," vraagt 'hij zich af. „Het heeft met alleen mij maar ook de ge meenschap enorm veel geld ge kost - al die uren dat ambtenaren hier mee bezig zyn geweest.1 ■Door Leen van Ooijen Hoek van Holland—Het drugsge bruik door de jongeren die regel- .matig in de 7-gatenbunker in Hoek'van Holland rondhangen, is behoorlijk problematisch. „De intéresse voor ha% xtc en alcohol onder deze groep is groot Het ge bruik van drugs neemt ernstige vórmen aan. In het weekeinde zijn vijf tot tién xtc-pfllen op een avond geen uitzondering," zeg gen twee jongerenwerkers, die daaraan' toevoegen dat het slik ken van de pillen vaak samen gaat met het drinken van alcohol Hoewel de jongerenwerkers vin den dat beïnvloeding van deze groep heel lastig is, willen zij dat toch proberen. Vooral om te voor komen dat het gedrag overslaat naar andere groepen. Jongeren- werkers Marco Schaap en Ellis Prins hebben ook elders in Hoek van Holland jongeren gesproken en de overlast die zy mét zich mee brengen bekeken. Volgens vde hulplverleners is de overlast door drugsgebruik by De Hoek stee teruggelopen na de opening -van café De 'arade in de Harmoniestraat „De jongeren van 15 tot 23 jaar beschouwen deze plaats als een ontmoetingsplek waar ze binnen een blowtje kunnen kopen en ro ken. Het gaat om twintig tot vijf tigjongeren. De karakteristieken van de 'Paradegroep' komen overeen met die van de 7-gaten bunker," constateren de jonge renwerkers, die het afgelopen jaar ook zelf enkele activiteiten voor de jeugd op touw hebben ge zet. Een pleinvoetbaltoemooi, waar de jongeren tegen de politie voetbalden, werd heel positief er varen. Ook een voorlichtings avond voor ouders is vatbaar voor herhaling. Voetvolley, vliegeren en het ma ken van video-opnamen kreeg van de zijde van de jeugd een re delijke belangstelling. Een po ging om paintballshooting te be oefenen in het Vinetaduin strandde op de milieuwetgeving. Harde house Ook in Hoek van Holland zijn er gabbers en grunges met de daar bij behorende verschijnselen van xtc en hasj, harde housemuziek, bomberjacks en geschoren hoof den. Globaal zijn er volgens de rapporteurs drie groepen. De groep die zich vooral ophoudt by De Hoekstee en de kinderboerde rij, de 7-gatenbunkergroep en de Rondhangende jeugd zorgt ver der voor aanstootgevend gedrag in de buurt van De Hcykstee en op het Brinkplein, waar bezoe kers en wandelaars zich niet vei lig voelen, In het Roomse Duin, de duinen achter de Prins Hen drikstraat, en aan de Berghaven verblijven ook veel jongeren. Maar over hen zyn weinig klach ten. De jongerenwerkers hebben het meeste contact met de groep die zich ophoudt bij De Hoekstee. Het gaat om zo'n dertig jongens en meisjes tussen 1en 16 jaar, - Zij geven aan geen interesse te hebben voor verdovende midde len maar er wordt wel gerookt en alcohol gebruikt. Deze hele groep is op zaterdag avond te vinden in de Soos die in De Hoekstee wordt gehouden. (De groepsleden zijn voor rede vatbaar en geven, aan graag een eigen ontmoetingsplek te willen hebben, mits deze niet wordt geannexeerd door de andere groepen," zeggen Schaap en Prins. Zij vinden deze groep nog beïnvloedbaar en. de groep komt ook regelmatig over de vloer op het kantoor in De Hoekstee. „De plaats waar Hoekse jongeren zich ophouden is moeilijk in te r schatten. De 'hang outs' zyn niet permanent van aard en de.jonge- ren kunnen snel van plek veran- deren," vinden de jongerenwer kers. Ze zijn met een werkgroep aan het onderzoeken of er binnen de deelgemeente Hoek van Hol- land mogelijkheden zijn om één of' meerdere plekken te realise ren die door de Hoekse jeugd worden erkend als ontmoetings plaats. In de werkgroep werken wijkbe heer, politie, jongerenwerkers en de jongeren zelf samen. Gezocht wordt naar een aanvaardbee plaats en naar een onderkomen dat voor de jongeren acceptabel is. Gedacht wordt aan oude bus- hokjes, bunkers, of een oudebus. In de buurt van die plek zal ook een basketbalveldje of iets derge- - lijks moeten komen. Door Anke variBree SchledarWVIaardingen Julia Kok is 9 jaar en wordt door de hele groep toegezongen. Dat is op zich natuurlijk niets bijzonders, ware het niet dat deze rasartieste haar hele verjaardag hard heeft moe ten studeren aan een nieuwe kin dermusical. Betty van Heest, dre de algehele leiding heeft, vertelt dat de kinderen van het Toon kunst Kinderkoor allemaal rasar tiesten zijn en dat is ook op deze vroege zaterdagmorgen goed te merken. De vierentwintig kinde ren staan in een wip in de kring als dirigente Monique Harteveld dat vraagt en beginnen uitermate geconcentreerd aan adem- en be wegingsoefeningen. Het lijkt wel een aerobieles als de groep op de muziek van de musical 'Tussen Zon en Maan' hun spieren losma ken. Dirigente Monique geeft wat aanwijzingen en de kinderen doen de bewegingen die bij een liedje horen nog een keertje over. „Goed zo." Want zuinig met com plimentjes zijn ze bij het kindei- koor, naast de nodige kritiek, ze ker niet. „Ik wil nu de 'Ontmoe ting' horen, maar alleen op klan ken." Al spoedig klinken de die's, daa's en doe's door de zaal in het Vlaar- dingse Nivonhuis, waar het koor repeteert. „Goed zo, we gaan nu alles helemaal doorzingen met de begeleiding. Maar ik kan natuur lijk niet voor ae oliefatters gaan staan zegt Monique. Even lykt het alsof zij het over olifanten heeft. Maar nee, het is een nieuw soort wezentjes die gehuld in op vaten lijkende kostuums voorzien van een slurf in de musical aan wezig zijn om het een en ander aan vervuiling op te gaan zuigen. Grappige idee Monique vertelt dat zij door een tekening van de kinderen op dit grappige idee kwam. Het stond by het bedenken van een onderwerp al snel vast dat het verhaal zich in een voor deze groep kinderen her kenbare stad moest afspelen In de musical 'Tussen Zon en Maan' gaan kinderen op avontuur en ontmoeten zij oliefatters, schadu- wren en elfen. De kinderen leren in deze musical dat alles in het le ven twee kanten heeft en dat je niet meer alleen bent als je de lief de kent. Betty van Heest laat vol trots alle decorstukken zien. bomen, kookpot en een heuse au to, die evenals de kostuums door een aantal enthousiaste ouders zyn gemaakt. Ook op deze vierde studiezater dag is de betrokkenheid van de ouders groot. De hard studerende De jonge zan gers en zan- Schiedamse Toonkunst Kinderkoor oefenen in de Vlaardmger Nivonboerde- rij voor de mu sical Tussen Zon en Maan waarin olie fatters een belangrijke rol spelen. Foto Roel Dijkstra kinderen worden verrast met sta pels door de ouders gebakken pannenkoeken en die laten ze zich goed smaken Deze musical die is geschreven door Monique Harteveld en Sanne de Waard, is met groot enthousiasme door de kinderen ontvangen. Thuis wor den de ouders er haast dol van. Vooral van het studiebandje dat dooi de kinueien veelvuldig en met groot plezier wordt gebruikt. De resultaten zyn er ook naar. Ze kunnen de teksten van de nieuw gecomponeerde liedjes wel dro men en met verve laten zy nu hun acteertalenten zien De schrijvers van de musical zyn beiden stu dent aan het Rotterdams conser vatorium en het proces van schrij ven en instuderen van deze musi cal is tevens de afstudeeropdracht voor het eindexamen schoolmu ziek van Monique. Het is al het derde pioject dat deze musici sa men doen en ook met regisseur Monica Ouwens is al eerder sa mengewerkt. Het is de bedoeling dat deze musical woidt uitgege ven, hoewel hij bijvoorbeeld voor een basisschool misschien wel wat te hoge eisen stelt aan de kin deren. Het Toonkunst Kinderkoor is in middels echter wel het een en an der gewend en draait ook voor de lastige liedjes de hand niet om. Van deze een uur durende musi cal is de gratis toegankelijke try- out op 10 mei om vier uur in het conservatorium in Rotterdam en op zaterdag 24 mei om 19.30 wordt deze musical nogmaals uitge voerd in het Bibliotheek Theater te Rotterdam. Inlichtingen en kaarten zijn ver krijgbaar by Betty van Heest (010- 4263148). Tydens beide uitvoerin gen zyn bandjes van deze musical te koop die de kinderen geduren de een halve dag by elkaar heb ben gezongen inde opnamestudio van het conservatorium. Vrijdag 25 april SCHIEDAM Theater de Teerstoof. HarrySacks- lont, 'Lopend Vuur', 20.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Shantykoor Die Maeze Sanghers, 14.00-16,OOu. Stadsgehoorzaal. Jeroen van Merwijk, Het podiumbeest is terug, 20.00u. Dc De Bijenkorf. Die Maze Sanghers, 14.00-16,OOu. Grote Kerk. Orgelconcert Aad Zoutendijk, 20.15U. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. 19.30 Familtesene in de Grote ZaalHet Gelders Orkest. JeugdtheaterHofplein 19.00 Pov- je! De Doelen ha! Gr.z. 23.00 Late Night concerts. De Doelen Kl.z. 20.15 St. Petersburg Festival. De Danssalon 23.00 Special Club- mght. St. Laurenskerk 12.45 Mid dagpauze-orgelconcert. Night- town 19.00-02.00 Rock Rotonde. Popular 19.00-02.00 Rock Roton de. Ritmo Tropical 23.00 Noche Caliente. Ahoy' 20.00 Marco Bors- ato. Theater Zuidplein Gr.z. 20.15 Eindeloos! Ki.z. 20.30 Kissme Kate. Plan-C 22.00 Miss Watson. Bon- heur 20.30 Een oude dove dame, Cabaret Restaurant Schelfing's 19.00 Kwartet Bloemlust. Lantaren 2 21.00 Ruimte. Mug met de Gou den Tand. LuxorTheater20,151in- eke Schouten. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Schakels. W.z. 20.30 De verminkten. RO THEATER 20.15 Elektra. Theater 't Kapelletje 20.30 Rotterdams Peil. 'Nee schat nu niet'. Muller Pier 13.00-23.00 Kermis. Lantaren/ Venster. 20.30Gnmasfestival. Zaterdag 26 april SCHIEDAM Clubhuis Schiespoor. Modelspoor- beurs en railmeetwedstnjd, 10.00- 16.00u. Grote Kerk. Inloopconcert door Dordtse organist Hans Okkerse en Diane Abspoel op hobo, 15.00u. Dc De4 Molens. Dansavond, 19.30 u. Theater de Teerstoof. Harry Sacks'om, 'Lopend Vuur', 20.30u. Podiumcafé. Stash Kroh, 22.00U, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Willeke Alberts, 20.00u. Triangel. De avonturen van Pinokkio, 13.30u; Independende Day, 19.30u. MAASSLUIS GrooteKerk. Jaap Kroonenburgbe- speelt het Garrelsorgel, 20.15u, TheaterSchuurkerk. MarcScheep- maker, 'Struisvogel onthoofd', 20.30U. ROTTERDAM Calypso 1: 'Shine' (al) dag.18.45- 21.30, vr.ookl3,15-16. Calypso 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Calypso 3: 'Everyone says I love you' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine- rama 1: 'Dante's Peak' (12) dag.i3.15-16-18.45-21.30. Cine rama 2: 'Jerry Maguire' (al) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine- rama3: 'Metro' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 4: '101 echte Dalmatiërs' (al) dag.13.15- 18.45. 'Fierce creatures' (al) dag. 16-21.30. Cinerama 5; 'Ran som' (16) dag. 18.45-21.30, vr.ookl3.15-16. Imax Theater 'Rmgoffire'(al)dag.l4-16. 'Special Effects' (af) dag.15-20.45, za.t/m do.ookl3,di.ookll. 'StarWarsspe- cial edition' (al) dag. 18.30. 'Micro- cosmos' (al) dag.17, zo.ma.do.ook 11.30. 'Return of the Jedi' (al) dag.21.45. Venster 1: 'Korya' (al) dag.19.30, vr.zo.ook 14.30. Tierra' (16) dag,(beh.ma.) 22. 'Sneak Pre view' ma.22. Venster 3: The Day- tnppers' (16) dag.20, vr.zo.ook 14.30. 'Different for girls' (16) dag.22. Venster 4: The Van' (16) dag.19.30-22, do.vr,zo.ookl4.30. Venster 2: 'Manhattan' (16) ma.di- .wo. 19.30. 'Fatal reaction: New York' (16) vr.za.zo.en do.19.30, 'Fa tal reaction: Singapore' (16) dag.21.30. Lumière 1: The empire strikes back' (al) dag, 13.15-16- 18.45-21.30, zo.12.30-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Star Wars spe cial edition* (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 3: The first wives club' (al) dag.13.15-16- 18.45-21.30, Lumière 4: 'In love and war' (12) dag,18.45-21.30, vr.ook 13.15-16. Rexane: 'Hot Ba- bes'(16)t/mzo.doorl.voorst 'Seksin de vakantie' (16) ma.t/m wo. dooil- .voorst. Pathé 1: 'Dante's Peak' (12) dag,14.05-16.35-19.05-21.35 ma.di.wo.en do.ook 11.35. Pathé 1: 'RetumoftheJedr(a!)dag.ll,05- 14 25-18-21. Pathé 3: 'Karakter' (12) dag, 18.10-21.10, vr.ook 11.15-14,35. Pathé 4: The English Patient' (12) dag.11-14,20-17.35- 20.50. Pathé 5: 'Donnie Brasco' (16) dag.11.20-14.40-18-21.20. Pathé 6: The Devil's Own' (16) dag.11.30-16.30-19.05-21,30, vr.ookl4,za.vervaltll.30. Pathé 7: 'One fine day' (al) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Kindermatinees: Calypso 1: '101 echte Dalmatiërs' za vm do. 13,15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' zat/m do.13.15-16. Lumière 4: 'lOlech- te Dalmatiërs'za.t/m do.13.15-16. Pathé: 'De klokkenluidervande Not re Dame' za. t'm do.11.40-14.05. 'Mijn Franse tante Gazeuse' za t/m do.14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3