15 WSM onderzoekt verkoop woningen 'De mensen willen het zelf Protestbrief tegen weigering van commissielidmaatschap 'Bestuur heeft zitten pitten of is belazerd' Politiebureau langzaam maar zeker uitgekleed Rotterdams Dagblad <\E 'Zo'n tekort komt toch niet uit de lucht vallen?' Bril van de neus gegrist Fietser gewond Gouden Bezem ONS voor schoffelploeg tssasss ssmsa i Groot aantal marktbezoekers 'helaas' niet kooplustig Speeltuin aanleggen voor de Palestijnen 'Oorlog' in ouderenwerk Waterweg Dinsdag 6 mei 1997 Door Judith van Klaveren Maassluis Huurders van de Woning Stichting Maas sluis (WSM) kunnen in de toekomst wellicht hun wo ning kopen. WSM onder zoekt momenteel de moge lijkheden. Uit dit onderzoek moet onder meer blijken wel ke huizen voor verkoop in aanmerking komen. Directeur J. R, K. Ploeg van WSM benadrukt dat eventuele verkoop geheel op vrijwillige basis ge- beurt. „Niemand wordt verplicht zijn woning te kopen.1' De plannen zijn ontstaan na ver zoeken. van de bewoners zelf. „We worden geregeld benaderd door huurders die hun huis willen ko pen," zegt Ploeg. De directeur van de woningstich ting ziet hierin verschillende voordelen, zowel voor de huur ders als voor WSM. „De mensen willen het zelf. Als eigenaar kun nen ze zelf voor hun bezit zorgen en dat scheelt WSM weer kosten in onderhoud." Bovendien, ver volgt hij, kan WSM het geld dat de woningen opbrengen wel gebrui ken. „En," besluit Ploeg, „het is goed voor de stabiliteit van sommige wijken." Daarmee bedoelt de di recteur dat koopwoningen een ge middeld draagkrachtiger publiek aantrekken, dat bovendien langer in de eigen woning zal bl ij ven wo nen. Ook het gegeven dat een ei genaar beter op zijn bezit past, komt de uitstraling van de wijk ten goede. Voor hel zover is. wil WSM een gedegen onderzoek naar de voors en tegens. Zo zuilen niet alle woningen in aanmerking komen. „Er zijn bijvoorbeeld huizen die zo slecht zijn dat ze binnen nu en pakweg tien jaar gesloopt zullen worden," licht Ploeg toe. „Dan willen we daar zelf weer kunnen bouwen. Verder moeten we na tuurlijk een bepaalde woning voorraad houden, om aan onze taakstelling te voldoen. Voor alle groepen huurders moet er im mers wel aanbod blijven." Een heikel punt waarover goede afspraken dienen te worden ge maakt, is het onderhoud. Daar voor zal in veel gevallen een ver eniging van eigenaren (WE) moeten worden opgericht. „Voor al in dit soort zaken moeten we ons eerst grondig verdiepen." zegt Ploeg, die eraan toevoegt dat meer gegevens nog niet voorhan den zijn. Mensen die meer infor matie willen, zullen hun geduld moeten bewaren tot het rapport er is. Dat wordt in het najaar ver wacht. Dan zal ook overleg met de gemeente worden gevoerd. Schiedam Het verzoek van het raadslid Th. H. B. Schoenmakers (Platform Schiedam) om zitting te nemen in de helft van alle raads commissies is afgewezen. Om het verzoek van Schoenmakers te ho noreren zou het aantal leden van de commissies, waarin Schoen makers geen zitting heeft, moe ten worden uitgebreid. Een meer derheid van de raadsleden is daar tegen. Het raadslid, dat sinds zijn breuk met hel CDA vorig jaar als onaf hankelijk vertegenwoordiger in de gemeenteraad zit, is het niet eens met die beslissing. Hij heeft inmiddels een protestbrief aan het college van burgemeester en wethouders geschreven. De algemene commissieverorde ning en het raadsbesluit beper ken het aantal leden van de com missie algemene en economische zaken tot twaalf en de commissie stadsvernieuwing, volkshuisves ting en communicatie tot elf. In beide raadscommissies zit mo menteel één lid meer dan het maximum. Schoenmakers zet daarom vraag tekens bij het besluit. „Als des- Vlaardingen Als blijkt dat het miljoenentekort in het Holy Zie kenhuis is veroorzaakt door mis management, mogen er geen ont slagen vallen. Dat vindt regiobe stuurder N. Sierkstra van de Ab vaKabo. „Als de toenmalige direc tie heeft lopen blunderen, moet zij daar ook de verantwoordelijk heid voor nemen," zegt hij in een reactie op het gisteren bekend ge worden tekort van vijf miljoen gulden. Naar aanleiding daarvan wil de directie 'tenminste veertig' medewerkers ontslaan. Maar voordat hij die conclusie trekt, wil de vakbondsman eerst Vlaardingen De SP in de Vlaardingse gemeenteraad vraagt zich af of burgemeester en wethouders niets hebben geweten van hét miljoenente kort waarvoor^het. Holy Zie kenhuis is komen te staan. De partij vraagt zich af wat er fout is gegaan. „Een dergelijk groot tekort komt toch niet zomaar uit de lucht vallen?" stelt de SP in schriftelijke vragen aan b en w- „Is er geen controller die de financiële zaken in de gaten houdt?" Gisteren werd bekend dat het Holy Zieken huis vijf miljoen gulden moet bezuinigen. Hoe de financiële situatie zo uit de hand heeft kunnen lopen is volgens de di rectie nog niet bekend. Wel zei de directeur gisteren in het Rotterdams Dagblad dat er 'tenminste veertig' mensen moeten worden ontslagen om de financiën weer op orde te krijgen. Daarmee is haast ge boden omdat er een fusie met het Schieland Ziekenhuis op stapel staat. Dit moet begin volgende eeuw leiden tot een nieuw ziekenhuis in Schiedam Nieuwland. Verder stelt de SP het 'nogal vreemd' te vinden dat het personeel vorig jaar 'een geweldig feest' heeft ge vierd. „Drie schepen met eten, drinken en vertier bij de Euro mast Nu een jaar later wordt het personeel getracteerd op gigantische bezuinigingen en veertig fulltime ontslagen," schrijft de SP, die zich ook af vraagt of de patiënten dupe worden van de bezuinigingen. weten of de financiële problemen in het Holy Ziekenhuis werkelijk zo groot zijn en waar het tekort vandaan komt. „Het is zoveel dat het met een kruiwagen het zie kenhuis uit moet zijn gereden." Half mei praat Sierkstra met de directeur van het Vlaardingse zie kenhuis. Van dat gesprek hangt af hoe hij zich op gaat stellen in de onderhandelingen met het Holy. Had hij maar geweten dat het pro bleem zo groot was, zegt hij. „Dan had ik bij de privatisering van het ziekenhuis op 1 januari van dit jaar andere afspraken gemaakt. Waarom krijg ik nu pas te horen dat er een tekort is van vijf mil joen?" Hoe dan ook, als er een probleem is moet dat worden op gelost, beseft de vakbondsbe stuurder. En soms moeten daar voor mensen worden ontslagen. Maar vooralsnog is Sierkstra het met geen enkel ontslag nog eens en houdt hij rekening met acties. „Nogmaals, de rekening van ie mands falen mag niet bij anderen terecht komen." Dat de ontslagen eind van deze maand al vallen, zo als directeur L. A. van Eijk giste ren in het Rotterdams Dagblad zei, lijkt hem sterk. „Ik zou niet weten hoe ze dat voor elkaar moe ten krijgen. Kalf mei krijg ik uit leg. Dan moet ik nog met de leden gaan'praten en als ik ervan uitga dat iedereen een opzegtermijn heeft van een maand, kén het ge woon niet. Bovendien, als het gaat om ruim veertig mensen, dan valt dat onder de wet melding collec tief ontslag en was ik daar ook over ingelicht. Dat is niet ge beurd." Een 'groot schandaal' noemt hij het als straks zou blij ken dat de toenmalige interim-di recteur C. J. W. van der Horst ver antwoordelijk is voor de tekorten. Helemaal vreemd vindh hij het dat het tekort pas in januari aan het licht kwam - na het vertrek van de interim-directeur. Toch meent de regiobestuurder dat ook de gemeente Vlaardingen hierin een verantwoordelijkheid heeft. „Op het moment dat de te korten zijn ontstaan, zat de ge meente in het bestuur. Het is lo gisch dat het bestuur op een gege ven moment naar de cijfers vraagt. Dus het bestuur heeft zit ten pitten of is belazerd. Het zie kenhuisbestuur had in elk gevai voor de privatisering moeten kij ken hoe het Holy er voorstond en of het wel op eigen benen kon staan." Zie ook pagina 17: Het rommelt al veel langer in het Holy Zieken huis luis Terwijl ze de Willem de Zwijgerlaan in Maassluis wilde oversteken, is maandagavond de bril van de neus van een 12-jarig meisje gestolen. De dader, een man op de fiets, griste de bril van haar neus en fietste over de spoorwegovergang richting Vlaardingen. Het slacht offer stond te wachten om de straat over te steken. Maassluis Een 32-jarige fietser is gistermiddag omstreeks vijf uur gewond geraakt na een aanrij ding in Maassluis. Op de Dr. Jan Schoutenlaan werd de Hagenaar aangereden door een auto. De be stuurder had de fietser te laat op gemerkt. De Hagenaar is met een pijnlijke mg opgenomen in het Holy Ziekenhuis. Schiedam De schoffelploeg van de Delflandseweg in Schiedam wordt dinsdag 13 mei in het zon netje gezet door ONS Milieu, omdat de aan de bewonersvereni ging Delflandseweg verbonden ploeg vijftien jaar bestaat. De schoffelaars maken in het zomer seizoen elke dinsdagmorgen de buurt schoon. Hierbij worden zij ondersteund door de afdeling groenvoorziening en natuur, de dienst Gemeentewerken en ONS Milieu. De groep is in de afgelo pen vijftien jaar regelmatig als voorbeeld aangehaald voor zelf werkzaamheid in de eigen woon omgeving. Het buurtbeheer on der aansturing van de bewoners vereniging heeft inmiddels een hoog niveau bereikt. Voor ONS Milieu is dat reden genoeg om de schoffelaars een Gouden Bezem te overhandigen. ONS Milieu overweegt jaarlijks een Gouden Bezem uit te gaan reiken aan een groep bewoners van de stad die een voorbeeldfunctie heeft. mmmmk; 'Sm!IS V/fl J De renovatie van het Maassluise politiebureau wordt nu echt zichtbaar. Na de sloop van de binnenzijde is de afgelopen dagen de buitengevel aan de straatzijde neergehaald. Hierna volgen nog de achterkant en de zijgevels. Alleen de contouren van het gebouw zullen blijven staan. Brigadier J. Jongste vindt het 'wel gezellig', om gedurende de sloop in de containers te verblijven. „Het brengt de collega's dichter bij elkaar," zegt hij. Toch voegt de politiefunctionaris eraan dat hij het prettig vindt dat de situatie tijdelijk is. „We zitten natuurlijk wel heel dicht op elkaar. Ook zijn de containers qua sfeer niet echt gezellig. In de zomer kan het misschien problemen opleveren met de warmte. De containers zijn verbonden door een glazen overkapping, waaronder het dus flink kan gaan broeien." De sloopklus moet binnen acht weken geklaard zijn. Dan wordt het bureau, waarvan de indeling na 26 jaar ernstig was verouderd, opnieuw ingericht. Zo komt de wachtcommandant vrijer te zitten - waardoor bezoekers niet langer op zijn beeldscherm kunnen meekijken - en krijgen de medewerkers van de surveillance dienst meer ruimte. De renovatie zal in totaal negen maanden in beslag nemen. Foto Roei Dijkstra Door Menno Haddeman Vlaardingen Het was weer feest langs de Vlaardingse Oude Ha ven. Na een druk bezochte Konin ginnedag was het gistermiddag en -avond weer raak. De door de Stichting Nationale Gedenkda gen Vlaardingen georganiseerde Regio-Avondmarktwerd druk be zocht door nieuwsgierige Vlaar dingse koopjesjagers. Helaas voor de van leren riemen tot T-shirts met opdruk verkopende marktlui, waren de 'jagers' niet erg kooplus tig. Kijken, kijken en niet kopen leek het motto. Tussen de regendruppels is het aan het begin van de avond toch druk langs de Vlaardingse Oude Haven. In een lange rij lopen en kele duizenden nieuwsgierigen over de in het kader van bevrij dingsdag georganiseerde Regio- Avondmarkt. Langs de gehele haven van de Visbank tot de aan de Wilhelm ina- brug staan kraampjes. Bezoekers worden aan het begin en het eind van de markt vermaakt door ver schillende artiesten. Diverse 'zangvogels' laten de bezoekers onder het spitten in de koopwaar hun kunsten horen. Niet aanwezig op het podium is het vermaarde Volendamse zan gertje Jantje Smit, Wel wordt op de markt een andere Volendamse traditie uitgevoerd. Dit overigens niet altijd tot genoegen van de be zoekers die soms kuchend en proestend de flink rokende pa- lingrookoven voorbij lopen. Met een goudbruin velletie zien de alen er zeer aantrekkelijk uit. Een palingro- kerbekijktop de Regio- Avondmarkt trots zijn mooi goud geel gekleur de alen. He laas voor hem vliegen de smalle visjes niet over de toon bank. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Toch kan de visverkoper zich niet verheugen op een goede omzet. „Ik klaag niet want dat heeft toch geen zin, maar de mensen zijn blut. Zij hebben de afgelopen feestdagen al genoeg uitgege ven." Ook zijn collega's langs de haven mopperen een beetje over de ver koop. De leren riemen, tassen, be drukte T-shirts, schilderijen, pet jes, gordijnstoffen, kinderkle ding, alsmede de snoepzakken, chocolade en roomboterbabbe- laars en gebakken vis vliegen niet over de houten planken van de kraampjes, Het slechte weer wordt als een van de redenen op gegeven. Zonder dat de bezoekers bepakt en bezakt over de markt lopen, hebben zij het toch naar de zin. Als ontmoetingsplek doet een markt het immers altijd goed. Keurig gekapte en tip-top geklede jongemannen opzoek naar dito uitgedoste meiden, liefst met scooter en piercing. Niet alleen de jongeren, ook de wat oudere Vlaardinger gebruikt de markt als trefpunt. Hier en daar blijven mannen en vrouwen staan om eens even lekker bij te kletsen. „Goh, wat oen jij groot geworden." roept een oude wouw naar een boom van een kerel die verschrikt opkijkt. Het gesprek dat volgt levert op dat de vrouw de jongen nog van zóo - wijzend met haar hand naar de grond - kende. „Dat ik mijn vroegere buurjonge tje uitgerekend hier tegenkom," zegt ze oprecht verbaasd. De verkoper van tassen heeft ech ter geen oog voor het ontroerende tafereel voor zijn kraam. Hij heeft het te druk de slechte dag nog enigszins goed te maken. „Echte Walt Disney-tassen voor een prik kie te koop," roept hij wat hulpe loos uit. VlaardingenHet Bureau Wel- zijnsprojecten in Vlaardingen is momenteel bezig met de or ganisatie van een uitwisse lingsproject naar de Palestijn se autonome gebieden in Is raël. Voor dit project, dat wordt gesubsidieerd door de Europe se Unie, is nog een aantal plaatsen beschikbaar: Jonge ren in de leeftijd van 15 tot en met 23 jaar kunnen zich nog opgeven. Bij de uitwisseling, waaraan zo'n 45 jongeren uit vier lan den meedoen, staan vier the ma's centraal. Aan de onder werpen samenwerking, oorlog en vrede, mensenrechten en jongeren en cultuur wordt aan dacht besteed. Voor de tien jongeren uit Ne derland wacht in Israël een moeilijke taak. Zij gaan in een vluchtelingenkamp, samen met de bewoners, een jonge rencentrum opknappen en een speeltuin aanleggen. Daar naast is het de bedoeling dat er veel wordt gepraat over de ver schillende manieren van leven in de twee landen. Jongeren die zin hebben om van 1 tot en met 10 augustus de handen uit de mouwen te ste ken kunnen zich aanmelden bij jongerencentrum Europa en Vajo. Contactpersoon daar is Ingrid Meijer. tijds het aantal leden stilzwijgend kon worden aangepast, kan dit ar gument geen reden zijn om mij te verhinderen op de wijze waarop ik dit wens, invulling te geven aan mijn raadslidmaatschap," schrijft hij aan het college. Voor de commissies ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer (ROV) en financiën, bedrijven, personeelszaken en archief (FB- PA) geldt een maximum van elf leden. In beide commissies zitten momenteel tien leden. „De com missieverordening en het raads besluit verzetten zich dus vol strekt niet tegen mijn benoeming als elfde lid van deze commis sies," schrijft Schoenmakers. Het raadslid wil de helft van alle raadscommissies kunnen vol gens. „Een uit twee raadsleden bestaande fractie kan met zijn tweeën alle commissies beman nen. Het lijkt mij redelijk dat ik als eenmansfractie de helft van de organieke raadscommissies be strijk" Schoenmakers gaat er vanuit dat het college het besluit zal corrigeren en dat hij alsnog in ROV en FBPA kan worden be noemd. Als dat niet gebeurt, gaat hij tegen het besluit van het colle ge in beroep. Hoek van Holland—De smeulende onenigheid tussen de organisa ties die zich in Hoek van Holland bezighouden met het ouderen werk, is tot een uitbarsting geko men. P. Linders, coördinator/di recteur van het Dienstencentrum Hoek van Holland meent dat in een. rapport het dienstencentrum zwart wordt gemaakt en eist recti ficatie van de onjuistheden in het rapport. Het betreft een onderzoek dat is verricht naar een nieuwe opzet van het gecoördineerd ouderen werk. Het onderzoek, waarvan achteraf wordt gezegd dat het al leen bestemd was voor intern ge bruik, is voor beleidsambtenaar W. de Groot van de deelgemeente wel aanleiding geweest voor een advies aan de politiek. Volgens Linders is het onderzoek verricht in opdracht van directeur R. Koornstra van Humanitas aan Zee, de concurrerende organisa tie op het gebied van ouderen werk in de badplaats. Maar deel raadsvoorzitter L, Vreugdenhii stelt nu dat het een onderzoek is geweest in opdracht van de deel gemeente, hoewel in alle openba re vergaderingen steeds is gezegd dat het ging om een onderzoek van Humanitas, waarna de deel gemeente een (omstreden) ver volgonderzoek wilde laten doen. Linders zegt dat het onderzoek in elk geval tot stand is gekomen zonder medewerking of toestem ming van het bestuur en het per soneel van de stichting Diensten centrum Hoek van Holland. Bo vendien heeft het dienstencen trum voor de publicatie geen inza ge gekregen in de onderzoeksre sultaten en dus ook geen kans ge had zich te verweren. Linders heeft pas kort geleden in zage gekregen in het rapport en heeft daarbij geconstateerd dat het zo veel feitelijke onjuistheden en verdachtmakingen bevat, dat zowel de naam van de stichting als die van de directeur wordt ge schaad. Linders schrijft in een brief aan de directeur van Humanitas aan Zee dat hij zeer geschrokken is van de manier waarop bestuur en medewerkers van het diensten centrum zwart worden gemaakt met de bedoeling om op die ma nier reclame te maken voor Hu manitas. Hij eist daarom rectifica tie. Het feit dat de deelgemeente geen geld meer beschikbaar wenst te stellen om de plaats van de oude renwerkster H, Speelman to tinueren, is voor Linders ding geweest ook een brn ren aan het deelraadsbesu danks het feit dat aan pon ..uil- lehouder welzijn Dukers al meer dere malen is meegedeeld dat de werkdruk bij het gecoördineerd ouderenwerk heel erg groot is, zal de geldkraan zodanig worden dichtgedraaid dat de ouderen werkster inmiddels een andere werkkring heeft moeten zoeken. Dat betekent dat het in stand hou den van het Meldpunt Zorg via het dienstencentrum onmogelijk is geworden. De continuïteit van de dienstverlening komt volgens Linders dan ookemsti1* in °evaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1