P© Lekkere dag voor 'Duffie' op Thurlede 'Ledenstop is te gek voor woorden' Arwin Verburgh ziet de nacompetitie zonnig in Nipte zege Zwaluwen in de Broekpolder HBSS vierde halve finalist na enig cijferwerk Simpele zege cricketers Excelsior Hermes loopt tegen nederlaag op Rol van Demos is uitgespeeld m Boete voor gooiende Tomba Verstappen zestiende Kasparov en computer in evenwicht Dubbelslag voor Sittardia ÏR WK helpt Zuidland in de nacompetitie Softbalsters Schiedam vertrouwen op het KNMI Vrouwenvoetbal MW27 kwart eeuw een begrip Handbalclub UVG pakt jubileumviering groot aan Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 mei 1997 Bolzano Alberto Tomba is door de rechtbank in Bolzano veroor deeld tot een boete van elfduizend gulden. De Italiaanse skiër kreeg die straf voor het gooien van een kristallen bokaal naar een foto graaf, Tomba kwam tot zijn woede-uit barsting na de reuzenslalom in Al- ta Badia in december 1995. Hij zag daar de fotograaf die naaktfoto's van hem had verkocht aan een Italiaans blad. Deze Aldo Mar- tinuzzi heeft altyd beweerd dat hy de foto's met toestemming van Tomba maakte in een Zwitserse sauna. Behalve met de boete is Tomba ook veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. Monte Carlo Jos Verstappen is zestiende geworden in de vrije training voor de Grote Prijs van Monaco Formule-I. De Limburger maakte met zijn TyrelJ-Ford een tijd van 1.23,056 over het rondje van 3,367 km door de straten van het vorstendom. Verstappen was bijna twee secon den langzamer dan de Britse cou reur Johnny Herbert, die met zijn Sauber het snelste was. Hij maak te een tijd van 1,21,188, goed voor een gemiddelde snelheid van 149,253 km/uur. Tweede werd de Duitser Michael Schumacher met een Ferrari en derde was de Cana dees Jacques Vïlleneuve met zijn Williams-Renault. De Duitser Heinz-Harald Frent- zen, elf dagen eerder winnaar van de GP van San Marino, kwam vijf minuten voor het einde van de trainingssessie met zijn Williams- Renault in de vangrails terecht. Hij bleef ongedeerd. New York Na vier partijen hou den de Leste mens en de beste computer onder de schakers elkaar nog in balans. De strijd tus sen de Russische wereldkampi oen Garï Kasparov en de machi nale superdenker 'Deep Blue' le verde in New York in de derde en vierde confrontaties remises op. Kasparov begon de tweekamp met een zege, maar gaf de tweede partij op, onnodig volgens experts na grondige analyses. Met nog twee partijen te spelen (morgen en zondag) is de stand tussen de breinen 2-2. Volgens waarnemers heeft de 34- jarige Kasparov, volgens velen be schouwd als de beste schaker in de historie, zijn styl aangepast. Hij heeft de creatieve en aanval lende paden, typerend voor zijn manier van spelen, verlaten en stelt zich behoedzaam op. Na de nederlaag van zondag in de tweede partij ontstond er enige opschudding toen een anonieme schaker via de Internet Chess Club een remisevariant ontdekt had. Deze mogelijkheid tot ont snapping werd later door de des kundigen bevestigd. Ook de programmeurs van Deep BI ue gaven toe dat de machine de situatie niet optimaal geëvalu eerd had. Dat verleidde Kasparov ertoe met een glimlach rond te ba zuinen dat de mabhine 'een erg menselijke' beslissing had geno men en dat zijn tegenstander 'te kenen van intelligentie' had ge toond. De winnaar van de tweekamp tus sen mens en de IBM RS/600 SP krygt 1,33 miljoen gulden, de ver liezer incasseert 760.000 gulden, Srttard Limburg is weer het handbalbolwerk van Nederland. Sittardia veroverde gisteren de ti tel bij de mannen, als opvolger van E& O. De ploeg met een be langrijke Zweedse inbreng won de tweede wedstrijd in de finale van de play-offs met 29-22 van Aalsmeer. Robert Bolevin maakte negen doelpunten. De eerste wed strijd was ook met een marge van zeven doelpunten in Limburgs voordeel geëindigd, 21-14. Sittardia behaalde daarmee de dubbel, want op 29 maart werd de bekerfinale in Doetinchem met 23-19 gewonnen van E O. Ook bij de vrouwen kwamen beide prijzen in Limburg terecht: Swift Roermond werd landskampioen én bekerwinnaar. Het nationale vrouwenteam be gon het zeslandentoemooï in Tur kije met een ruime nederlaag te gen Wit-Rusland, 30-22. De Noorse Liv Haugberg, die door bondscoach Bert Bouwer onlangs bij de selectie werd gehaald, maakte zeven doelpunten voor het gezelschap, dat sinds 1 mei als semi-profs door het leven gaat. Schiedam/Den Haag Het duurde even voordat gisteren de eerste bal werd gegooid, maar toen de cricketers van Excelsior dan eindelijk de hier en daar wat drassige grasmat hadden be treden, maakten ze in een rap tempo korte metten met het Haagse HBS. In verband met de regenval werd de wedstrijd ingekort tot tweemaal twintig overs, HBS kwam daarin niet verder dan 67 runs. Het kostte de regerend landskampioen slechts twee wickets om dat totaal te overtreffen. Hennes DVS, dat wegens de nat tigheid pas om half twaalf aan de wedstrijd (ingekort tot veertig overs) begon, werd in Den Haag op een nederlaag getracteerd. Gastheer Quick eindigde op 232 voor 7 in 40; Hermes DVS moest met een productie van 175 runs het antwoord schuldig blijven. Op Thurlede maakte het handje vol toeschouwers zich gisteren iets voor half vier op voor attrac tief cricket, maar de grote klap pen bleven uit. HBS slaagde er niet in om in de twintig overs tot een respectabel aantal runs te ko men. Wat wél het aanzien waard was, was het veldwerk van Ex celsior. De manier waarop Jacob- Jan Esmeijer en Erik Ruts de res pectievelijke Haagse bastlieden Pieter Paul Visser (19) en Edwin Toet (0) uitvingen, mocht er zyn, doch Erik Dulfer spande toch echt de kroon. 'Duffie' bowlde niet al leen 2 voor 0 in 2, maar rekende op mid-wieketook nog eens de HBS- openers Reinoud Scholte (9) en Kenny Jackson (21) in én hij mocht ook nog een run out op zijn naam schrijven. Het Haagse mini- totaaltje (67 all out) werd in der tien overs moeiteloos overtroffen. Murray Goodwin (29, LBW) liet wederom een aardig staaltje bat ten zien door tweemaal achter elkaar bowler Leon Bouter voor zes het dak van het clubhuis op te slaan. Marcel Schewe (14) en Es meijer (12) bleven ongeslagen, Erik Gouka (2) werd ingerekend door Visser, die later tegen een boeking aanliep wegens aanmer kingen op de leiding. Barrels Hermes ging tegen Quick Haag goed van start, want opener Nolan Clarke, de cricketer van uitersten, zag zijn wicket al met de tweede bai van bowler Robin ter Piegt aan barrels gegooid. De vreugde werd getemperd door Hendrik-Jan Mol (61), Hattian Graham (52) en Siar- des Witteveen (62 not out), die er lekker het bat onder kregen. Ro ger Bradley (2/36/6) en Lou Borra- ni (2/49/8) waren de beste Hermes- bowlers. Bij de Schiedammers waren John Verweij (41, run out) en Lou Bor- rani (46, gevangen Witteveen) de uitschieters met het slaghout. Die twee bouwden ook het grootste partnership op waarmee de stand van 70 voor 5 werd opgekrikt naar 151 voor 6. Daarna maakte Dick Kramer er hoogstpersoonlijk een einde aan. De Haagse bowler pak te ten koste van Phil Keukelaar (11), Berry de Raay (0) en Robin ter Plegt (0) een glaszuivere hat trick. Daarmee bezorgde hij zijn ploeg niet alleen de winst maar ook de koppositie die wordt ge deeld met Excelsior, hoewel daar in dit stadium van de competitie nog geen enkele waarde aan ge hecht mag worden. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Voetbalvereniging Zwaluwen Vlaardingen moet kun nen beschikken over vier velden en zestien kleedkamers. Dat con cludeert de afdeling accommoda tiezaken van de KNVB die het complex van de club aan een on derzoek heeft onderworpen. Uit breiding van de speelruimte en kleedgelegenheden is geen over bodige luxe, want Zwaluwen is een vereniging waarvan het le dental alleen maar toeneemt. Het groeiende ledenbestand is eerder een luxe-probleem dan luxe. In oktober 1994 telde de club nog 405 spelende leden, momen teel zijn het er 521. Waar veel ver enigingen in de omgeving de vrouwenvoetbaltak hebben moe- ier fstoten, floreert die aan de Zwaiuwenlaan als nooit tevoren. Door het grote ledenaantal wor den de organisatorische proble men voor Zwaluwen alsmaar gro ter. Voorzitter Jan Hoogerwerf is van mening dat de gemeente dat niet wil onderkennen. De preses voelt zijn vereniging achterge steld nu is besloten dat de nood opvang voor twee muziekvereni gingen op het complex van de club door de gemeente is afgebla zen en Zwaluwen de in het voor uitzicht gestelde extra ruimte wel kan vergeten. „Er wordt doodleuk gezegd dan maar een ledenstop in te voeren," schrijft het Zwaluwen- bestuur aan het college van bur gemeester en wethouders, de poli tieke partijen en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. „Dat is te gek voor woorden. De gemeente moet onze problema tiek serieus nemen en eens een keertje met ons in overleg treden over een mogelijke oplossing." Zwaluwen betrok in 1970 het hui dige complex dat toen vier velden en een trainingsveld telde. In ver band met vervuiling werd het trai ningsveld in 1990 verboden ter rein verklaard en moest Zwalu wen een speelveld inleveren om daar een nieuw trainingsveld van te maken. Volgens de KNVB moet Zwaluwen tenminste de beschik king hebben over vier velden. Eisen Ook het aantal kleedkamers vol doet niet aan de eisen. Van de tien kleedlokalen die de club nu heeft, zyn er vier veel te klein en boven dien heeft niet elke kleedkamer een eigen doucheruimte. Twaalf tot veertien kleedkamers met ge scheiden wasruimten zou geens zins als overdadig moeten worden aangemerkt', aldus de KNVB. Vlaardingen De zaterdaghoofd macht van HSC begint de nacom petitie van de vijfde klasse F mor genmiddag (14.30) tegen Jai Hind op eigen terrein. Als de Vlaardin- gers verliezen of gelijkspelen, moeten ze komende dinsdag avond (19.00) op bezoek bij het Schiedamse DRGS. Als HSC wint, dan komt de ploeg van trainer Ar win Verburgh zaterdag 17 mei pas in actie. Verburgh zegt een goed gevoel te hebben over de nacompetitie. „Gezien het spel van de afgelopen weken in de competitiewedstrij den en de duels van het Vlaar- dings voetbalkampioenschap, heb ik het volste vertrouwen in mijn ploeg," blikt de oefenmees- ter optimistisch vooruit. „We heb ben het kampioenschap net niet VlaardingenTitelhouder Zwalu wen is ook in deze editie van het Vlaardings voetbalkampioen schap te sterk gebleken voor Del- tasport. Dankzij een doelpunt van Arjan van de Bos vlak voor het scheiden van de markt sleepte Zwaluwen een 2-1 overwinning weg uit de Broekpolder. Beide clubs stonden vorig jaar te genover elkaar in de finale. Die haalde bijna het einde niet. In de eerste helft besloot scheidsrech ter Zwaard na een knokparty waarbij twee rode kaarten werden getrokken, er een punt achter te zetten. Na lang soebatten van de organisatie werd het duel toch uit gespeeld en won Zwaluwen uit eindelijk met 3-1. De ontmoeting van beide clubs in deze aflevering van de lokale voetbalstrïjd, verliep een stuk rustiger. Althans, in het veld. Daarbuiten deed zich na afloop van het duel toch weer een opstootje voor. „Deltaspcrt- grensrechter Jan Waardenburg gaf Harry Maat, de penningmees ter van onze jeugdafdeling, een kopstoot en schoot razendsnel de kleedkamer van Deltasport bin nen," zegt een bestuurslid van Zwaluwen dat er met zijn neus bo venop stond. „Het gebeurde op het moment dat onze spelers in de gang voor de kleedkamer door wat mensen werden gefeliciteerd Nou zal er tijdens de wedstrijd best wel wat naar Waardenburg zijn geroepen want die man liep Zwaluw Ar jan van de Bos aan de bal. De middenvelder bezorgde zijn ploeg tegen winst. Archieffoto Peter Molkenöoer weer helemaal op 'zijn' manier te vlaggen, maar absoluut niet door Harry Maat. Vanzelfsprekend hebben we er in de bestuurska mer melding van gemaakt en daar werd gezegd dat de man ge hoord zou worden. Punt uit." Deltasport-bestuurslid Wolter Bos zegt dat hij begrepen heeft dat beide mannen in de gang per on geluk tegen elkaar zijri aangelo pen. „Daarom vind ik ook dat er geen aandacht aan besteed moet worden. Maar als er door Zwalu wen wordt beweerd dat er een kopstoot is uitgedeeld, zullen we de zaak intern uitzoeken en even tueel maatregelen treffen." Zwaluwen kwam tegen Delta- sport, dat in de eerste tien minu ten nogal wat kansen miste, aan de leiding door een doelpunt van de kleine Ramon Herpers. Met een schitterend afstandsschot trok Achmed Bouchriet, die in de tweede helft rood kreeg voor een zware overtreding op 'Zwaluw5 Martijn Prook^ de stand gelyk. Vlak voor tijd piïkte Aijan van de Bos de winnende treffer binnen. HSC (za)-TSB 3-1 (2-0). 1-0 Marcel Zeebregts, 2-1 Aijan Philip, 3-1 Jan dave Vermeul. VFC-HVO1-2 (1-1). 0-1 Peter Simons, 1-1 Rob Robbemond, 1-2 Edward Maat- sen. Fortuna-RKWIK 8-1 (4-0). RKWIK kwam met een gelegen heidselftal. De Fortuna-treffers werden ge produceerd door Robert Boxem, Arjan va der Slot (2x), Dennis Hoogerboord, Leen Mills, Jan de Klerk, Marco Bravenboer en San- der Bouman. HSC (zohCion 0-1 (0- 1). Johan van Toom zorgde voor de enige treffer. Beide ploegen speelden met een flink aantal in vallers. Schiedam Hennes DVS-trainer Frans Schaap kon het niet begrij pen. Hij dook met zijn ploeg na de 64 winst op Ursus de kleedkamer in met het idee doorgedrongen te zijn tot de halve finale van het Schiedams voetbalkampioen schap. Maar ria een bezoekje in de bestuurskamer boven de HBSS- kantine waren de rollen plotse ling omgedraaid. Niet Hennes DVS, zo had organisatie-voorzit ter Jos van Oers hem voorgere kend, maar HBSS was door naar de halve eindstrijd waar SVV, DRGS (zo) en SMC zich al voor hadden geplaatst. De strijd om een plekje in de hal ve fmale moest worden uitge vochten door Hermes DVS, HBSS en Ursus, de drie beste nummers twee, in duels van één keer drie kwartier. Hermes DVS-HBSS ein digde in 0-0 waarna HBSS met 2-0 won van Ursus dat met een combi natie van het tweede en derde aantrad omdat het eerste in ver band met de competitieverplieh- tingen gewoon trainde. Vervol gens verloor Ursus met 64 van Hermes DVS. „Dat betekent," was er volgens Van Oers, die de reglementen goed in zijn hoofd had zitten, „dat HBSS er door is. „Hermes en HBSS hebben beiden één wedstrijd gewonnen en één keer gelijkgespeeld. Het doelsal do, plus 2, is gelijk en het onder ling resultaat was 0-0. Dan is het gemiddeld aantal punten door de clubs behaald in hun poule door slaggevend. En dat van HBSS ligt hoger dan dat van Hermes DVS." „Zoiets heb ik nog nooit meege maakt," reageerde Frans Schaap later buiten voor de kleedkamers vol ongeloof. „Je wint met 64 en bent dan toch uitgeschakeld." „Waanzin," voegde voormalig trainer Hans Schinkel die op het complex van HBSS de wedstrij den had gevolgd. „De mensen die zo'n berekening verzinnen, heb ben geen verstand van voetbal." De eerste halve finale, die tussen SMC en DRGS (zo) wordt dinsdag (19.00) gespeeld. De andere (SW- HBSS) staat voor donderdag 15 mei (19.00) op de rol. Hennes DYS-HBSS 0-0. HBSS- Ursus 2-0.1-0 Berry van Dien, 2-0 Dwight Maanster. Ursus-doelman Hans Meijer kreeg rood nadat hij de doorgebroken Dwight Maanster onderuit had gehaald. Ursus-Hermes DVS 4-6.0-1 en 0-2 Wdco Berenschot (strafschoppen) 0-3 Rou Bronsgeest, 04 Arsenio Ramos, 14 Eelco Doesburg (straf schop), 2-5 Yahya Arslan, 3-5 en 4- 5 Mario Krommenhoek, 4-6 Be renschot. gehaald, we hebben naast de der de periodetitel gegrepen, maar omdat we als tweede zijn geëin digd hebben we de periode over genomen van WOH. Al met al hebben we een goed seizoen ge draaid. Ik vind dat HSC in de vier de klasse thuishoort en ik denk dat we het gaan halen ook," Ook DRGS-trainer Hans Schoffel- meer 2ag de nacompetitie zon- ning aan nadat hij met zyn ploeg twee weken geleden een'periode- titel pakte. „Van HSC," reageerde de trainer na dat succesje, „heb ben we in de competitie tweemaal gewonnen. De laatste weken draaiden we lekker, uit de laatste zeven duels hebben we negentien punten gepakt." Schoffelmeer moet het in het toetje doen zonder zijn spits Davy Röring. De goal- tjesdief heeft zyn pols gebroken en loopt met de onderarm in het gips. „Die jongen heeft 21 keer ge scoord," aldus Schoffelmeer die DRGS verlaat om bij de nieuwe fusieclub op Hargadie ontstaat uit het samengaan van SVV en SMC aan de slag te gaan. „We scoren niet zo makkelijk, dus we zullen hem nog missen. Ondanks dat heb ik er toch alle vertrouwen in. Promotie zou een leuk af scheidscadeauzijn." Rij swijk—Voor zondag zesde- klasser Demos zit de nacompe titie er op. De ploeg werd uitge- schakeld voor promotie door het Haagse Tempo dat eerst al in Schiedam met 2-1 had ge wennen en gisteren op eigen terrein met3-Ö zegevierde, De formatie van trainer Henk van Loenen keek bij dexust te gen een 1-0 achterstand aan en trachtte na de thee met vijf aanvallers nog iets terug te doen. Demos moest drie doel punten maken om door tegaan naar het toernooi waar de pro movendus uit voort moet ko men, maar kreeg er zelf nog twee om de oren. Waar Tempo afgelopen seizoen nogal eens flink heeft huisgehouden op "het gebied van wangedrag en intimidatie, verliep de wed- strijd in Rijswijk zonder dat zich nare dingen voordeden. „We hebben nog wel drie, vier goede kansen gehad, maar die werden niet benut," aldus Henk van Loenen, „De perio detitel is het hoogst haalbare geweest, dat blijkt nu wel Toch ben ik trots op de j ongens dat ze dit bereikt hebben. Ik ben tevreden over dit seizoen," zit de oefenmeester die deze competitie voor eerst op eigen benen staat, niet bij de pakken neer. „Volgend seizoen gaan we weer proberen een periode-, titel te pakken. Misschien dat we er door de huidige resulta ten wat spelers by krijgen en dat we dan wel verder komen. We blijven optimistisch." Excelsiors cricketcoach Murray Good win (links) en voorzitter Vin ce Marron be spreken tus sen de buien door de mo gelijkheden. Later kon er dan toch wor den gespeeld en won de Thurlede- ploeg vrij een VOUdig. Foto Klaaswaal WK is er in het tweede duel van de na competitie niet in geslaagd voor een stunt te zorgen. Na de eerste wedstrijd thuis tegen Zuidland te heb ben verloren, kwam de derdeklasser tegen SSS niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Daarmee werd Zuid land aardig geholpen, want die ploeg heeft zaterdag, wanneer het SSS ontvangt, genoeg aan één punt om door te gaan naar de promotiewedstrijd Doordat er achterin te veel ruimte werd gegeven, kwam SSS na een dik kwartier op een voorsprong. Tien minuten voor de thee bracht Robin Smafiegan- ge wie anders zijn ploeg op gelijke hoogte. De aanvoerder draaide zich knap vrij en schoot de bal laag en hard in de korte hoek. Veel hadden de Kethel- lappers verder niet in de melk te brokkelen en het was dat doelman Stefan van Hagen enkele prima reddingen verrichtte, anders was WK met een ach terstand de rust ingegaan. Na de theepauze zakt het spel tot een bedenkelijk ni veau en viel er voor beide doelen nauwelijks iets te beleven. Theo Smit en Bas Weerdenburg vielen nog in voor respectievelijk Roos van Harmelen en de Ri chard Kreischer, maar dat mocht niet baten. Libero Edwin van Wijk ontbrak wegens 'zwangerschapsver lof; hij werd woensdag vader van een dochter. SchiedamDat het KNMI met de weersvoorspellin gen wel eens de plank misslaat, is bekend. Deson danks had de softballeiding van Schiedam gisteren een blind vertrouwen in de mannen De Bilt en was iets te voorbarig met de afgelasting van het duel te gen Run'71 dat voor 17.00 uur gepland stond. Om de ploeg uit Oldenzaal een tevergeefse reis te be sparen werd iets voor enen gebeld, toen het nog re gende, naar het KNMI die voorspelde dat de nattig heid tot ver in de avond zou aanhouden. Het duel werd geschrapt, maar had achteraf gezien toch ge woon gespeeld kunnen worden. Want rond tweeën klaarde het op in Schiedam en later in de middag ver scheen er zelfs nog een zonnetje. MaaslandVrouwenvoetbal. De speelsters zelf noe men het liever dames- en meisjesvoetbal; dat klinkt eleganter. Hoe het ook wordt genoemd, bij MW27 is het niet meer weg te denken. Een kwart eeuw gele den werd het vrouwenvoetbal bij de Maaslandse club van de grond getild. Deze maand wordt aan het zilve renjubileum veel aandacht besteed, Nel van der Hoeven is één van de vrouwen van het eerste uur. Zij kwam vier jaar na de start het eerste team versterken. En hoe, want ze was gek van het spelletje en fanatiek als drie anderen bij elkaar. De inmiddels 45-jarige Maaslandse verdedigde de kleu ren van het keurkorps van haar 23ste tot-34ste totdat ze als gevolg van een telkens terugkerende enkelb lessure noodgedwongen moest afhaken:r' „In het begin," blikt Van der Hoeven terug in de tijd, „werd er een beetje op het meidenvoetbal neergeke ken. Men had praktische last van ons want er moes ten aparte kleedkamers zyn. Later werd de afdeling steeds beter geaccepteerd en gewaardeerd. Op een gegeven moment hebben we zelfs regionaal gespeeld en behaalden we in het toernooi om de Westland Cup de titel. Ik baalde dat ik moest stoppen, want ik had het gigantisch naar mijn zin." Tamara Mosselman is vandaag de dag één van de speelsters van MW27. De 21-jarige aanvoerster van het tweede team, maakt deel uit van de jubileum commissie die voor deze maand een gevarieerd pro gramma op poten heeft gezet. Net als Nel van der Hoeven is zij van mening dat de vooroordelen bij het merendeel van de mannen wel zijn verdwenen. Het vrouwenvoetbal is in Maasland immers met de wind tegen gegroeid. Twee meisjes- en twee vrouwenelf tallen telt MW27 nu. Mosselman:„Deze vrouwen voetbal-afdeling is bij MW27 niet meer weg te den ken en er is nog meer te verwachten want we groeien nog altijd. Er komt ook steeds meer voetbal in, want er wordt meer en meer aan techniek en tactiek ge werkt. Dat zie je ook aan de resultaten." Het jubileumprogramma is gisteren met een twee daags internationaal toernooi begonnen met deelne mende teams uit Denemarken, Duitsland en België. Qp 10 mei (12.30 uur) speelt de jongste lichting van MW27 een wedstrijd tegen de meisjes van Hermes DVS. Op zaterdag 17 mei (12.30) is het de beurt aan de meisjes van MW27. Ze spelen dan tegen het regio nale KNVB-elftal van het district West 4. Als klapper speelt een selectie van Maaslandse vrouwen tegen een artiestenelftal van Veronica. De afsluiting van het feestprogramma volgt zaterdag 31 mei met een reünie met muzikale omlijsting. Schiedam Voor handbalvereniging UVG is 1997 een bijzonder jaar. De Schiedamse dub zal daarin sa mensmelten met stadgenoot HVC en viert nog voor de fusie haar vijftigjarig jubileum. Het halve eeuwfeest staat geprogrammeerd voor za terdag 24 mei. Eerst wordt 's middags een reünie (14.00) gehouden waarna aansluitend de feestavond plaatsvindt. Voor de jubileumactiviteiten komt op het UVG-eomplex in sportpark Harga een grote feest tent neergezet. Gisteren werd het jubileum-handbal- toemooi gespeeld. Vrijdagavond 23 mei staat in het teken van het Schiedams klaveijaskampioenschap voor sport clubs. Alle verenigingen hebben een uitnodiging ge kregen, maar nog niet elke club heeft een of meerde re koppels aangemeld. Die kunnen zich nog opgeven bij Jan Kroon (4715548). Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, postbus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie is overdag telefonisch bereikbaar onder 010-2732700 (faxt 010- 4265227) eu in de avonduren onder 010-4004310 (fax; 010-4128509). ZATERDAG IQ MEI KORFBAL: 15.30 Oranje Nassau-Weidevogels, 15,30 Swft-ODO, 15.30 CKC Maassluis-Voltreffers. SOFTBAL: 17 00 Schiedam-UW. VOETBAL; 14.30 Ussebneervogels-Excelsior Maasluis. Nacompe titie (derde klasse C): 14.30 Cion-Be Fair. (vierde klasse C): 14.30 TSB-Oudewater, (vijfde klasse F); 24,30 HSC-Jai Hind. ZONDAG 11 MEI CRICKET: 11.00 Hermes DVS-VOC, Rood en Wxt-Excelsior'20. HONKBAL: 14.30 Holy-Hazenkamp, 14.00 Schiedam-The Hawks. KORFBAL: 14 30 KV Vlaardmgen-SCO, 14.30 Soesterk.-Harga. VOETBAL: 14.30 Ursus-Aeolus. Steeds Volhaxden-ExcelsiortO, RKWIK-VOC.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3