De Bilde toont ware gezicht Wilmots laat Parkstadion exploderen Ajax strompelt naar het einde Ronald de Boer: hevige rugpijn Belgische PSV-spits nekt Sparta en zet Feyenoord aan het denken Oekraïne morst dure punten Schotse titel voor Rangers Napoli dicht bij succes FC Kopenhagen: Deense beker ir Topspelers in toekomst wellicht sneller coach Blackburn gered, maar Middlesbrough in nood Braziliaanse bond gelast onderzoek naar corruptie Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 mei 1997 Buitenlands voetbal Engeland Leicester-Sheffield Wednesday 1-0, Black* burn-Middlesbrough 0-0, Manchester Uni ted-Newcastle 0*0 Man United 37-72 Leeds 37-45 Liverpool 37-67 Leicester 37-44 Newcastle 37-65 Blackburn 37-42 Arsenal 37-65 West Ham 37-42 Aston Villa 37-53 Everton 37-42 Chelsea 37-56 Southampton 37-41 Sheff.Wed .37-56 Sunderland 37-40 Wimbledon 37-53 Middlcsbr 37-38 Tottenham 37-46 Coventry .37-38 Derby County 37-46 Nottingham 37-34 Manchester United kampYNottingham ge degradeerd Middlesbrough 3 punten in mindering Schotland Celtic-Kilmarnock 0-0, Dundee United- Rangers 0-1 Rangers 35-80 Aberdeen 35-43 Celtic 35-72 Kilmarnock 35-38 Dundee U 35-60 Motherwell 35-37 Hearts35-49 Hibernian 35-37 Dunfermline 35-44 Raith Rovers 35-24 Rangers kampioen Raith Rovers gedegradeerd Italië Bekerfinale, eerste wedstrijd: Napoli- Vicenza 1-0(1-0) Portugal Beker, kwartfinales: Maia-Sporting 0*3 WK-kwalifïcatie Kiev. Groep 9: Öekraïne-Armenië 1-1 (1-C) 6 Tsievtsjenko 1-0,75 Artoer Petrosjan 1-1 Toeschouwers 50.000 Stand: Oekraïne7 4 1 2 13 7-6 Duitsland5 3 2 0 11 11-4 Portugal 6 2 3 1 9 5-2 Nf-Ierland„...7 1 4 2 7 5-5 Armenië6 0 5 1 5 4-8 Albanië5 0 14 1 3-10 Eerstvolgende wedstrijden: 7 juni Por- tugal-Albamë, O ekraïne-Du its land. Kiev Het Oekramse voetbalelf- tal, de al niet meer zo trotse koplo per in groep 9 van het WK-kwalifi- catietoernooiheeft opnieuw dure punten laten liggen. Armenië, duidelijk minder hoog aangesla gen, kwam met 1-1 weg uit Kiev. Oekraïne is nog wel eerste maar zag de voorsprong op Duitsland, de volgende tegenstander begin juni, sünken tot twee punten met twee duels meer gespeeld. Oekraïne kwam voor 50.000 toe schouwers op voorsprong door een treffer van Andrej Tsjevtsjen- ko. Daar bleef het echter bij on danks een stevig overwicht. Ar menië putte daar moed uit. Dat re sulteerde in de gelijkmaker van Artoer Petrosjan. Dundee Glasgow Rangers is voor de negende keer in successie Schots voetbalkampioen gewor den. De titelverdediger had in Dundee tegen United, de num mer drie van de ranglijst, nog een punt nodig. Het werden er drie dank zij een treffer van Brian Laudrup. Met de negende titel op rij evenaarde Glasgow Rangers de prestatie van stadgenoot Celtic. De grote rivaal regeerde in de pe riode 1966-1974 ook zo lang onaf gebroken. Napels—Napoli, dat in de Serie A al tijden weinig indrukwekkends heeft laten zien, ziet het succes nu ineens in het verschiet. Door een zege van l-Ö op Vicenza is de Itali aanse voetbalbeker binnen hand bereik. Niet het ene doelpunt, een acrobatisch hoogstandje van Fa- bio Pecchia na 20 minuten, maar de bijna perfect georganiseerde verdediging voor doelman Tag- lialatela gaf goede hoop voor de return in de finale op 29 mei in Vicenza. Kopenhagen FC Kopenhagen heeft donderdag de Deense be kerfinale gewonnen. De hoofdste delijke ploeg won met 2-0 van Ikast FS, Carsten Hemmingsen (72e minuut} en David Nielsen (84e) maakten voor 17.368 toe schouwers de doelpunten. Voetbalkort Stuart Pearce is volgend seizoen louter speler van Nottingham Fo rest; in zijn fUnetie als manager wordt de 35-jarige verdediger op gevolgd door Dave Bassett, die al bij de club werkzaam was als alge meen directeur Ricardo Sa Pinto is tot en met het WK voetbal 1998 in Frankrijk geschorst vor het nationale Portugese elftal na zijn handgemeen met bondscoach Artur Jorge Rik Platvoet blijft tot 31 juni 2000 bij FC Twente, Platvoet speelt op dit moment op huurbasis bij MW Klaus Au- genthaler verruilt Bayem Mün- chen voor Grazer AK, dat in de hoogste divisie van Oostenrijk uitkomt Amsterdam Ronald de Boer kon zich gisteren nauwelijks bewegen. Geveld in de wed strijd van woensdag tegen FC Groningen, na een duel met Joop GalJ. Met hevige rugpijn lag hij in bed. Het is vrijwel ze ker dat de international zon dag ontbreekt tegen Heexen- veen. Ronald de Boer zou aanvanke lijk de slotfase van de competi tie niet meer meemaken. Na de uitschakeling tegen Juven- tus wilde hij zich zo snel moge lijk laten opereren aan een knie, die al een tijdlang op speelt. Doch Ajax is nog niet zeker van Europees voetbal en dus vermande De Boer zich. Zeker is dafc hij ontbreekt tij dens de trip van Ajax naar Zuid-Amerika, die een dag na afloop van de competitie be gint. Groningen Op Hemelvaartsdag 1995 dobberden de Ajacieden door de grachten van Amsterdam, met de Europa Cup in handen. Om het verval sindsdien aan te geven: op dezelfde feestdag twee jaar later is het nog onzeker of Ajax wel Europees voetbal weet af te dwingen. Drie dagen na de blamerende ne derlaag tegen Sparta morste Ajax weer twee punten door in het uit verkochte Oosterpark 1-1 te spe len tegen FC Groningen. De aftre dend kampioen is weliswaar nog altijd vierde in de eredivisie, maar bij het verdelen van UEFA-beker- plaatsen loert de concurrentie en van de kansrijke clubs moet nog eentje afvallen. In de vier resterende duels ont vangt de zwalkende kampioen nog drie hoog geklasseerde ploe gen: achtervolgens Heerenveen, FC Twente en Vitesse. De enige uitwedstrijd is tegen Fortuna. Van Gaal vond Ajax woensdag 'heel goed.' Blijkbaar heeft hij ziin normen aangepast. Natuurlijk, Ajax beheerste het spelverloop en tikte de bal rond, talloze malen te rug naar doelman Van der Sar overigens. Het spel ging gepaard met veel balverlies. Bovendien was de voorhoede wel erg pover voor Amsterdamse begrippen. Door het ontbreken van Over- mars, Kluivert (geblesseerd) en Babangida (Nigeria), stond Reu- ser rechtsbuiten en Van den Bergh op links. Later viel Wooter In als flankspeler. Ronald de Boer was maar weer eens aanvalslei der. Naar aanleiding van de wanpres tatie tegen Sparta hield Van Gaal de basisspelers Scholten, Witseh- ge en Musampa aan de kant. Ach teraf wilde de trainer niet spreken van een straf. „Want tegen Sparta had ik wel negen man kunnen wisselen. Spelers van Ajax gaan niet doelbewust slecht spelen, of zonder beleving. Je kunt wel te maken krijgen met vermoeide spelers, met uit-vorm-zijnde voet ballers." Ajax had de wedstrijd al voor rust moeten beslissen, maar Litmanen zag twee kopballen gestopt door Lodewijks en Blind raakte de lat. „Daarom zijn we eigenlijk de ver liezer," vond Van Gaal. FC Gro ningen, acht duels ongeslagen sinds Jan van Dijk de taken over nam van Hans Westerhof, liet bar weinig zien. Rambo Beslissend was de invalbeurt van Joop Gall na een half uur. De 33- jarige Gall loste Litmanens bewa ker Beerens af, die geblesseerd was aan de lies. Elshot schoof door naar de Fin, Gall werd linksachter en bewoog zich als een soort Ram bo over het veld. Soms onbesuisd, keihard, met onvoorwaardelijke inzet. Na 70 minuten leidde hy de 1-0 m. Eerst velde hij Ronald de Boer door hem van achteren aan te tik ken. De voetballer van het jaar verdween later op een brancard van het veld, tot woede van hel Ajax-publiek dat besloot Gall grof te gaan beledigen. Zo grof, dat scheidsrechter Van der Ende de omroeper vroeg de fans tot beda ren te brengen. Op het moment dat Ajax met tien man was, ontfutselde Gall de bal aan Melchiot en dwong hij Blind tot een domme overtreding in het strafschopgebied. De Braziliaan Magno, in de glorietijd van Ajax nog invaller bij Gremio in de we reldbekerfinale te Tokio, scoorde van elf meter. Daarop kwam Dennis Schulp, de kleinere uitgave van Bergkamp, voor Ronald de Boer en na vijf mi nuten tikte hij een voorzet van Reuser binnen. Voor Schulp het eerste doelpunt in Ajax 1 en pas het 45ste van Ajax deze competi tie. Ook dat zegt genoeg over de neergang. Met enige zelfspot had Van Gaal al gezegd ter inleiding van zijn praatje: „Ongelooflijk dat stadions nog steeds zijn uitver kocht als Ajax komt." Morcclin Magno (rechts) troeft Danny Blind af in de lucht. De Braziliaan scoorde voor FC Groningen. Foto Cor Mulder/ ANP Door Hans Reismann Rotterdam Sparta heeft woensdagavond voor het eerst Gil les de Bilde ontmoet en die kennismaking was geen onver deeld genoegen. Vooral de Feyenoord-supporters onder de 8000 toeschouwers op het Kasteel zullen de Belgische aanval ler van PSV met gemengde gevoelens aan het werk hebben gezien. Gilles de Bilde is, zo is inmiddels wel duidelijk geworden, de spits om wie Feyenoord zo dringend verlegen zit en voor Arie Haan en de zijnen wordt het met de week moeilijker, te accepteren dat de voormalige voetballer van het jaar in België destijds 'Philips' ver koos boven de Kuip. „Hij zou wel eens het verschil kunnen maken in de strijd om het kampioen schap," merkte breaker Gérard de Nooijer op n? het duel tegen PSV, dat dankzij twee goals van de vaak ongrijpbare De Bilde met 3-1 aan het langste eind trok. Gérard de Nooijer noemde zijn Belgische tegenstander een 'lasti ge, moeilijk te bespelen en com plete spits'. „Hij schiet links en rechts even gemakkelijk, kan goed koppen, is altijd aanspeel baar en scoort eenvoudig. Zo zie je ze niet vaak," aldus de verdedi gende helft van de Zeeuwse twee ling, die zich de twee goals van de nieuwe PSVers niet persoonlijk zei aan te trekken. „Bij het eerste doelpunt moest ik hem wel losla ten en bij het tweede (drie minu ien voor tijd, red.) was ik ai naar voren. Ik hoef mezelf niet veel te verwijten, maar leuk ïs het na tuurlijk niet." Gilles de Bilde zelf liet zich na af loop kennen als een bescheiden jongeman, die, zeker na alles wat zich rond hem heeft afgespeeld, er voor waakt hoog van de toren te blazen. „Dit succes is het succes van de ploeg," zwaaide hü zijn makkers lof toe. „Dat ik scoor, heb ik aan anderen te danken. De voorzet van Boudewijn (Zenden) bij de eerste goal was perfect en hetzelfde geldt voor het steek- passje van Wim (Jonk). Zij verdie nen evenveel waardering als ik. Het team zit gewoon goed in elkaar. Ik heb me lekker kunnen uitleven, maar .dat komt ook door het open spel van Sparta." Het gaat te ver te beweren dat de Kasteel-mannen in hun tweede krachtproef binnen drie dagen helemaal niets te vertellen heb ben gehad. Dat ging alleen op voor het eerste half uur. De Spartanen werden bijkans over speeld door de gedreven Eindho- venaren, die zoveel 'dotten' van kansen kregen dat er zelfs even een debacle dreigde voor de Rot terdammers. Maar Zenden, Nilis, De Bilde (toen nog niet zó scherp) en Petrovie met name zagen geen kans de sterk keepende Edward Metgod te passeren. Eenmaal bracht de paal redding (kogel Zenden) en eenmaal redde John Nieuwenburg, die ?.;ch steeds be ter ontwikkelt, op da doellijn. De openingsgoal na 24 minuten (rake kopbal Cocu na hoekschop Jonk) was een 'logische'. Minder voorspelbaar was de gelijkmaker van Dennis de Nooijer, negen mi nuten later. De spits van Sparta, die langzaam maar zeker naar zijn oude vorm groeit, verraste PSV-doelman Jan-Willem van Ede - vervanger van de gebles seerde Ronald Waterreus - met een geraffineerde boogbal van buiten het strafschopgebied (1-1). „Een fantastische goal," roemde Dick Advocaat de actie van Spar ta's spits. PSV ontsnapte zelfs aan een twee de tegentreffer toen Vampeta Dennis de Nooijer binnen de lij nen vloerde. Het was een school voorbeeld van een penalty, maar de warrig fluitende Jan Wegereef, die er toch met zijn neus bovenop stond, had kennelijk een black out en liet doorspelen. Aan de Rotterdamse goal was slecht uitverdedigen van Zeljko Petrovie, opgejaagd door Alfons Groenendijk, en Vampeta vooraf gegaan en de Joegoslaaf moest in de rust in de kleedkamer achter blijven. De Roemeen Stinga ver ving hem. „Maar dat stond los van zijn fout. Petrovie speelde gewoon niet goed," aldus trainer Dick Ad vocaat, die in de tweede helft ook de onzichtbare Luc Nilis (voor de nieuwe Braziliaan Claudio Perei- ra) wisselde. Zonder op of om te kijken beende de boze Belg regel recht naar de kleedkamer. Advo caat zat er niet mee. „Ik ben ook wel eens niet blij." Dat was hy na afloop wel, vooral dankzij Gilles de Bilde, die de stand in het hoogst aantrekkelij ke duel persoonlijk naar 1-2 (kop bal) en 1-3 (stiftbal over vallende Metgod) tilde. En Sparta? Het her stelde zich in de tweede helft op merkelijk van het zwakke begin en zette, met Gérard de Nooijer brutaal in de voorste gelederen, PSV meer dan eens met de rug te gen de muur. Maar de uitsteken de Jaap Stam en de zijnen toon den zich beter bij de les dan hun collega's van Ajax afgelopen zon dag. Dreiging Advocaat reageerde nuchter op de beslissende rol van De Bilde. „Daar hebben we hem voor ge haald." Maar ook hij had van hem genoten, beaamde de vroegere bondscoach. „Gilles is een jongen die diepte aan ons spel geeft en waar voortdurend dreiging vanuit gaat. Daar zijn er maar weinigen van." „Een klasse-spits," moest ook Sparta's interim-trainer Dolf Roks toegeven. „Gérard deed het helemaal niet slecht, maar toch blonk De Bilde uit. Dat zegt ge noeg, Die jongen is bijna niet af te stoppen." Het verschil tussen Ajax en PSV? Gérard de Nooijer hoefde er niet lang over na te denken. „De spit sen maken het verschil, althans in de wedstrijden tegen ons. Wooter is geen Babangida en Musampa is geen Kluivert of Ronald de Boer. Ajax werd zondag pas gevaarlijk toen Hoekstra erin kwam. Nee, dan PSV. Knapen als De Bilde en Zenden hebben duidelijk meer in hun mars. En dan was vanavond Nilis nog niet eens in vorm." Dennis de Nooijer (rechts), ma Kor van Spar ta's enige doelpunt groeit lang zaam maar zeker naar zijn oude vorm, het- v'er Jaap Stam aan den lijve onder vond. Foto Fred Ernst/Cor Vos Door Albert Geesing Gelsenkirchen De afstand naar het doel van Pagliuca was zo'n 25 meter, niemand van Inter Milaan viel Mare Wilmots aan. 'De stilte, het publiek dat afwacht en weet dat die bal erin gaat, die uitbars ting van vreugde', zei Youri Mui der al eens, dat zijn de momenten die het voetballen voor hem zo mooi maken. De magie van dat ene moment betoverde Gelsen kirchen en bracht Schalke 04 op de avond voor Hemelvaart in ho gere sferen. De in Heidelberg revaliderende spits zat op de bank in het Parkstadion, naast trainer Huub Stevens en de wisselspelers. Ze sprongen een gat in de lucht toen de Belg in Duitse dienst z'n rech tervoet tegen de bal zette. Het eni ge doelpunt van de avond kwam regelrecht uit de lucht vallen. De Italianen keken als versteend toe, de Duitsers op de volgepropte tri bunes in het Parkstadion vlogen elkaar spontaan in de armen en huilden van vreugde. „We hebben geduld getoond," zei aanvoerder Olaf Thon na de eer ste finale voor de UEFA Cup. „Voor ons was 0-0 al een heel mooi resultaat geweest." De 1-0, halver wege de tweede helft, was meer dan wie ook in het Roergebied had durven dromen, Huub Ste vens werd van alle kanten ge knuffeld en tot diep in de nacht bejubeld en geprezen voor z'n gouden wissel. Twee minuten eer der had hij een middenvelder (Büskens) naar de kant gehaald, en met de net herstelde Max een extra aanvaller ingebracht, waar door Wilmots een paar stappen te rug deed. De Belg, eerder al goed voor be langrijke treffers tegen Valencia en Tenerife, bewees volgens Ste vens zijn gelijk dat Wilmots meer middenvelder is dan aanvaller. „Als Wilmots vanuit het midden veld komt, is hij veei gevaarlijker dan voorin." Dat is voetballogica. Maar het is wel de kunst om het goede moment te kiezen. Daar heb je een tikkeltje geluk bij no dig. En dat had Stevens. Zoals hij ook heel goed de beper kingen van Schalke kent en weet dat de ploeg zich tegen Inter geen bokkensprongen kon veroorlo ven. Daar heeft het elftal simpel weg te weinig kwaliteit voor, Thon en Nemec uitgezonderd. Stevens: „Als je naar de individu ele kwaliteiten van beide ploegen kijkt, zijn Inter en Schalke met met elkaar te vergelijken." Dan komt Schalke te kort. Geduld Daarom predikte Stevens discipli ne en geduld. Zelfs nog in de rust. „We moeten hier winnen. Maar desnoods valt het doelpunt in de 89 ste minuut, als wy maar zoggen dat Inter niet scoort." Dat is Schalke wel toevertrouwd. In de vijf voorgaande Europese duels werd doelman Lehmann niet één keer gepasseerd, woensdagavond dus weer niet. Zo speelde Schalke ook, met veel energie en weinig vernuft. Voor Inter gold beide. De Italianen hoefden niet zo nodig en vonden de 0-0 een prima uit gangspunt voor de return over twee weken in Milaan. Zij kregen de kous op de kop. Zo als zo vaak. „Schalke," zei de ver trekkende trainer Roy Hodgson, „heeft geen aanval en geen grote individualisten. Daardoor is die ploeg onberekenbaar." En daar om zeker niet kansloos in San Si- ra. Hodgson liet zich nochtans niet van z'n stuk brengen. „Het is nog maar rust." Want over veer tien dagen, weet hij, kan Inter weer beschikken over het ge schorste trio Djorkaeff, Angioma en Ince, Dan wordt het volgens de Brit een ander verhaal en kan Schalke de borst natmaken. „Ook in Milaan," waarschuwt Ste vens, „gaat het erom dat wij het geduld bewaren. Ook daar moe ten we scoren." En rekent de Lim burger andermaal op de eenheid en de discipline, en de nimmer af latende ijver die van Schalke zo'n moeilijk te bespelen tegenstander maakt. In die ploeg is geen plaats voor eenlingen, voor een speler die zichzelf op de borst slaat omdat hij de winnende treffer heeft gemaakt. Dat deed Mare Wilmots dus ook niet. „Ik de held van Schalke? Het gaat niet alleen om mij, het gaat om de hele ploeg." Huub Stevens kreeg wat hij heb ben wilde: een overwinning en geen geel. Daarom mogen dc Ko- nigsbtauen verder dromen. Van de UEFA Cup. En van de 75.000 Mark die Schalke uitbetaalt bij een succes in Milaan. Schalke 04 (DuïMnternazionale (Ita) 1-0 (ö-0>. 70 Wilmots 1-0. Scheidsrechter: Batta fFva1 Toe^houwers' 56 824 Gele Vaart- Galante(Inter) Schalke 04: Lehmann; Eigenrauch, Thon. De Koek, Unke; Muller, Nemec, Ander- brügge, Büskens (67 Max); Latal, Wilmots, luien Pagbuca, Bergomi, Paganin, Galan te, Pislone, Zanetti, Sforea, Fresi (62. Berli) Winter. Zamorano. Ganz Sparta-PSV 1-3 (i-I). 24. Cocu (ass. Jonk) 0-1,34. Deiuus de Nooijer (ass. Van der Meer) 1-1,58. De Bilde (ass. Zenden) 1-2, 88. De Bilde (ass. Jonk) 1-3 Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers £000 Sparta: Metgod, Manila, Gérard de Nooijer, Van der Meer; Fortes, Berhalter. Alflen (80 Krijgsman), Nieuwenburg, Groe nendijk; Dennis de Nooyer, Van der Laan. PSV: Van Ede: Vampeta, Stam, Valckx, Numan; Petrovie (46. Stinga), Jonk, Nilis (59 Claudio), Cocu; De Bilde, Zenden (80. Van der Doelen). FC Groningen-Ajax 1-1 (0-0). 70. Magno 1-0 (strafschop), 76. Schulp (ass. Reuser) 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 16-200. Gele kaart: Schoenmakers (FC Groningen). FC Groningen: Lodewijks- Liefden, Van Gessel, Schoenma kers, Elshot: Gorré, Beerens (30. Gail), Huizingh, Huistra: Ro- sén, Magno (84. Ommel). Ajax: Van der Sar: Melchiot. Blind, Frank de Boer, Bogarde; Juan. Litmanen, Dam; Reuser, Ronald de Boer (70. Schulp), Van den Bergh (51. Wooter). Stand PSV 30 21 5 4 68 79-21 Feyenoord .30 20 6 4 66 55-28 FC Twente 30 18 4 8 58 51-28 Ajax 30 14 10 6 52 45-26 Vitesse J0 14 9 7 51 50-34 Heerenveen 30 13 11 6 50 49 53-36 48-38 Roda JC 30 14 7 9 De Graafschap 30 13 6 13 39 4349 NAC JU 10 9 11 39 3945 FC Groningen- 30 12 11 33 35-51 FCUtrecht 30 6 14 10 32 3640 Sparta 30 9 5 16 32 32 3446 Fortuna S 30 7 11 12 2947 Willem II 30 8 7 15 31 3147 Voiendam 30 7 10 13 31 29-50 NEC 30 5 10 15 25 29-55 RKC 30 6 7 17 25 29-57 AZ 30 5 7 18 22 2441 Sportp rijs vragen Duitse midweeklotto. Trekking A: 2- 7- 8-31-39-46. Reservegetal: 5, Trekking B: 8-27-30-31-3946, Reservegetal: 35. Supergetallen: 3 en 5. Spel 77:2 993160. Superfc 504293. Belgische midweeklotto: 7-14-20-21-26-31. Reservegetal: 2. Joker: 397527 2. Zeist Het sectiebestuur betaald voetbal overweegt topspelers de mogelijkheid te geven sneller coach be taald voetbal te worden. Dit verklaarde Peter Vogel zang, scheidend directeur betaald voetbal van de KNVB, in het tv-programma Barend en Van Dorp. Gedacht wordt de opleiding in te korten tot een jaar. Nu moeten gelouterde spelers wel drie jaar in de schoolbanken. Voetballers die daarvoor in aanmer king komen zouden zo'n veertig interlands achter hun naam moeten hebben staan. De discussie laaide op door onder meer de successen van Ruud Gullit bij Chelsea. Als ongediplomeerd (speler) trainer bereikte hij als eerste buitenlandse coach de finale van de FA-cup. FC Groningen wil het Oosterpark-stadion verla ten. Het bestuur van de eredivisieclub volgt daarmee de aanbevelingen vaneen onderzoeksbureau dat een 1 locatie-onderzoek voor de club h^eft verricht. Daar uit kwam naar voren dat FC Gr. tgen alleen in een nieuw stadion de inkomsten flink kariopschroeven. Het Oosterpark-stadion biedt nauwelijks mogelijk heden tot uitbreiding. Het stadion zou een capaciteit van 15.000 tot 20.000 plaatsen moeten krijgen. FC Groningen heeft 2ieh ingeschreven voor de Ih- tertoto-competitie. De dub hoopt zich te plaatsen voor het toernooi om de UEFA-beker, waarvoor via de Intertoto drie toegangsbewijzen beschikbaar zijn. Nederland heeft twee plaatsen in de Intertoto, Ook Heerenveen heeft interesse voor het toernooi, maar de Friezen kunnen zich via de competitie nog recht streeks plaatsen voor de UEFA-eup. Londen—De ene 0-0 is bepaald de andere niet Black burn Rovers had aan het doelpuntloze gelijkspel te gen Middlesbrough genoeg voor prolongatie van het verblijf in de Premier League. De opponent, die drie punten aftrek kreeg voor het niet opkomen voor dit duel in december wegens personeelsgebrek, schoot er daarentegen niets mee op. De nood is, één wed strijd voor het einde van de competitie in de hoogste Engelse afdeling, onveranderd hoog. Manchester United, al kampioen, kwam op Old Traf- ford niet verder dan 0-0, tegen Newcastle, dat voor winst was gekomen. De nieuwe ploeg van de Heeren- veense Deen Jon DahlTomasson brachtzijn totaal op 65 punten, evenveel ais Arsenal. Liverpool heeft er twee meer en voorlopig dus het beste uitzicht op de tweede plek in de Champions League. Middlesbrough, dat op 17 mei in de Cupfinal staat te gen Chelsea, is het water tot de lippen gestegen. Ook een zege in de slotwedstrijd garandeert namelijk geen lijfsbehoud. Dat geldt ook voor Coventry. Beide clubs hebben 38 punten. Sunderland heeft er twee, Southampton drie meer. The Saints, onder wie Van Gobbel en Monkau, zijn praktisch veilig door een veel beter doelsaldo. Rio de Janeiro De Braziliaanse voetbalbond (CBF) heeft een onderzoek gelast naar de mogelijke corrup tie van Ivens Men des, een zijner belangrijke offi cials. Deze voorzitter van de seheidsrechterscommis- sie is inmiddels afgetreden in verband met de affaire. Het tv-station Globo lanceerde het schandaal door een bandje te laten horen van een telefoongesprek tussen Mendes en Mario Celso Petraglia, de preses van Atletico Paxanaense. Die club kreeg daarin arbi trale steun aangeboden voor de wedstrijd tegen Vas- co da Gama in de achtste finale van de Copa Brasil. „Stuur me 25.000 real (45.000 gulden)... Als ik de kans krijg zal ik de scheidsrechter vragen jullie een hand je te helpen. Zeg in elk geval tegen je spelers dat ze Vasco-aanvaller Edmundo op z'n huid zitten. Hij is gemakkelijk kwaad te krijgen," zei een man, die als Mendes werd geïdentificeerd. Het antwoord, kenne lijk van Petraglia, was dat „de secretaris ervoor zou zorgen, "Petraglia ontkent alles. Mendes heeft toegegeven geld te hebben gekregen van een aantal clubvoorzitters. Niet om arbiters om te kopen, maar om zijn politieke aspiraties kracht bij te zetten. Mendes wil volksvertegenwoordiger wor den en was op zoek naar fondsen voor zijn campagne. Atletico bereikte de kwartfinale ten koste van Vasco da Gama door de nu verdachte wedstrijd met 3-1 te winnen. Edmundo werd uit het veld gestuurd in ge zelschap van deprovoeerende verdediger Andrei van Atletico. „Een schande," zei Edmundo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5