as8# 25 Ursus ontkurkt champagne dankzij nederlaag concurrent RKWIK gaat ontgoocheld nacompetitie in Oppermachtig Hermes bezorgt VOC t kleinerende nederlaag John van Westrenen ziet toekomst Holy ondanks verlies zonnig in i SMC mag zelfs nog verliezen Schiedam komt ijzersterk terug Van Leeuwen vertrekt bij KV Vlaardingen Harga speelt één helft goed Trainer Jan van der Velden na titel: 'We gaan in derde klasse weer voor een prijs' Murray Goodwin ramt er ook in Haarlem op los Korenbeurs-talentjes grijpen naast de titel ODO in slotfase onderuit Jongepier voelt zich thuis op Amerikaans water HSC donderdag pas in actie tegen HVO Rotterdams Dagblad Maandag 12 mei 1997 Voorburg SMC heeft een riant uitzicht op de promotiewedstrijd die toegang kan verschaffen tot de top van de zondagamateurs. De Schiedammers danken dat aan de 3-1 zege gisteren van Wil helmus op Umtas. SMC, dat m de nacompetitie met 4-2 van Wilhelmus won, mag door dat resultaat op Tweede Pinkster dag in Gonnchem "Tegen Unitas zelfs met een doelpunt verschil verbezen. Dick Sparreboom en Gerald Baars ontbreken dan door een schorsing. Jan Muider en Er- sin Bozkurt zijn vraagtekens. Schiedam De honkballers van Schiedam hebben gisteren goede zaken gedaan. Uit een vrijwel uit zichtloze positie kwamen ze ijzer- sterk terug en sleepten zo alsnog een 10-5 zege uit het vuur. De spelers van The Hawks, gister middag op Harga de tegenstan ders van Schiedam, zullen het voortaan wel uit hun hoofd laten 'minachtende' opmerkingen te maken over de slagprestaties van de Schiedamse honkballers. Nu was er wel een aanleiding voor de snerende Dordtse hoon vanuit de dug-out, want Schiedam keek op dat moment (begin gelijkmaken de zesde slagbeurt) zomaar tegen eén 0-5 achterstand aan en had in -het slagperk nog niets van enig r-ntveau gepresteerd. En daarom had de Dordtse waarschuwing dat (Schiedam aanvallend niets pres- teerde en The Hawks niets te vre zen had (door coach Douglas Ju- enke gehoord, opgepikt en door gespeeld naar zijn ploeg), wel de gelijk een grond van waarheid. Maar de woede van de Schiedam se aanval was opgewekt en dat heeft The Hawks geweten ook. In een slagbeurt, de zesde van Schiedam, werd degelijk orde op zaken gesteld. Eer de coach van The Hawks echt doorhad wat er precies gebeurde, was de comple te 'line up' van Schiedam al over de thuisplaat gesneld en leidde de ploeg van Juenke zomaar met 9-5. „In mijn hele carrière heb ik nog nooit meegemaakt dat alle spelers van een ploeg in een en dezelfde inning wisten te scoren," jubelde de Amerikaan na afloop. Tevre- den memoreerde hij ook dat'dit het eerste duel was waarin hij zelf met in actie hoefde te komen. VlaardingenRoei van Leeuwen, de korfballer van KV Vlaardingen die momenteel van een zware en kelblessure herstelt, verdedigt volgend seizoen de kleuren van ODO. Van Leeuwen, enkele jaren geleden nog actief bij het Vlaar- dingse Spirit, is reeds jeugdtrai* nerbij het Maaslandse ODO. KVVlaardingen kon koploper 'SCO afgelopen weekeinde niet stuiten. De thuisploeg was zeker niet.de mindere, maar moest toch ■een nederlaag van 13-17 toestaan. De ploeg van coach Jan de Jager liet zich in het eerste kwartier door SCO de wil oplewggen, De koploper uit het Friese Oldeholt- pade scoorde gemakkelijk en bet de* hal goed rond gaan. Nadien herstelde de thuisploeg zich uit stekend en kwam het voor rust nog terug tot 5-6, Net nadat Vlaardingen op 6-6 kwam, beslisten de gasten de par tij. De Friezen schoten drie keer op de korf en even zoveel keer gleed de bal erdoor. SCO bracht de marge zelfs op vier treffers en dit verschil kon Vlaardingen met meer overbruggen. Ook topscorer Ronald Verweij_(7x) kon daar geen verandering in brengen. Amersfoort—Een hele slechte eer ste helft brak de korfballers van Harga gisteren op in hun duel te- jfen Söesterkwartier. In de tweede helft vochten de Schiedammers zi<jh nog aardig terug, maar kon den zé de nederlaag van 15-12 met meer voorkomen. De eerste helft was echt drama- 4 h,wond Harga-coaeh Ed Pak er geen doekjes om. Alles wat maar fout kon gaan ging helemaal mis. De simpelste basisprincipes, zoals het plaatsen van een bal en het rondspelen ervan, gingen to taal de mis' ,n. Gelukkig hebben we dat in de tweede helft recht we ten te zetten. De achterstand van 10-6 konden we aardig verkleinen en we kwamen zelfs op 13-12 Met nog twee minuten te spelen gok ten we toen alles of niets en het werd helaas niks. Het was uitein delijk een terechte nederlaag. Ge lukkig zijn we nu zo goed als vei lig op de ranglijst." Topschutter bij Harga was Aijan Maltha met vijf rake worpen. DoorMikos Gouka Schiedam— Het competitieverloop van de vierde klasse G ver dient absoluut een Oscar-nominatie in de categorie spannend ste scenario's. Ursus wist pas na het laatste fluitsignaal dat de 44 tegen Aeolus toch genoeg was om de titel te kunnen vie ren. Want aan de andere kant van de rijksweg, op Vlaardings grondgebied, verloor concurrent RKWIK 0-1 van VOC. Geen beslissingswedstrijd dus, maar opnieuw een kampioenschap voor de Harga-elub. Marti Schoenmakers (links) in een 'grondgevecht' met een Rotterdammer. De Schiedammer nam na de bemachtig de titel afscheid van de selectie; hij zet een punt achter zijn carrière. Foto Peter Moikenboer niet eenvoudig, maar ook daar gaan we weer voor een prijs. We hopen dat er wat spelers by gaan komen die in verband met de fu sie tussen SW en SMC weg wil len. Als we dan ook een eigen complex krijgen, hebben we het helemaal voor elkaar. Deze ver- De spanning vergoedde veel gis teren op Harga want fraai, beaam de ook trainer Jan van der Velden na afloop, was het gebodene aller minst. Ursus was in de beginfase een aantal maal niet bij de les, maar het nonchalante afwerken van Aeolus voorkwam een vroege achterstand. Zelf had de Schiedamse formatie bijzonder weinig kansen nodig om tot sco ren te komen. De eerste twee mo gelijkheden waren dan ook direct 'bingo'. Erwin de Groot kopte een voorzet van Guy Fiegel tegen het garen 1-0) en nog géén minuut la ter schoof Fiegel zelf de bal onder Aeolus-sluitpost Gerard Baste- meijer door (2-0). Ursus waande zich op rozen maar verslikte zich in blessuretijd van de eerste helft alsnog in zijn opponent. Cor Deen liet de van de zenuwen styfstaan- de Alex de Jonge de trieste gang naar het net maken (2-1). Omdat de ruststand tweehonderd meterhemelsbreedverderop bij RKWIK-VOC 0-0 was, kon de champagne voorzichtig koud ge zet worden. Zeker toen uitblinker Martij n van der Lee vlak na de pauze de 3-1 op het scorebord schoot. Maar net als voor rust bleek Ursus niet in staat de wed strijd simpel te controleren. Ri chard van der Graaff verkleinde de marge tot één doelpunt (3-2), Terwijl het publiek meer bezig was met de tussenstand in Vlaar dingen, stevende Ursus op een ruimere overwinning af. Arjan van der Lee kreeg nog net zyn teen tegen de bal en de 4-2 was een feit. Toch liet de thuisploeg Aeolus nog terugkomen. Door domme persoonlijke fouten werd het via Richard van der Graaff en Jeroen Dessing zelfs 4-4. Zo kon het dus gebeuren dat na het laatste fluit signaal van arbiter WeteUng de Ursus-spelers elkaar onzeker aan keken. Totdat het verlossende be richt vanrnt het "WIH-kamp door kwam. VOC had met 0-1 de dure punten uit Vlaardingen meegeno men en Ursus liet de champagne rykehjk vloeien. Jan van der Velden vierde het feestje vrolijk mee. Twee jaar ge leden maakte de trainer de onver wachte overstap naar Harga en nu prijken er twee titels achter zijn naam. „Toen ik hier twee jaar te rug kwam, was de club bijna dood maar kijk nu eens hoe het leeft. Vong jaar hebben we alles gepakt wat er te pakken viel en nu zijn we weer kampioen. We hebben de laatste wedstrijden tegen kleine clubs als Steeds Volharden pun ten laten liggen en na de neder laag tegen RKWTK kregen we het nog heel moeilijk. Toch heb ik nooit getwijfeld. Alleen vandaag heb ik er heel wat grijze haren bij gekregen. Al met ai denk ik dat we verdiend kampioen geworden zijn. We hebben het hele seizoen bovenaan gestaan en maar liefst zeventig goals gemaakt." Bij de oefenmeester speelt vol gend seizoen al door zyn hoofd. „De derde klasse is natuurlyk emging verdient dat ook." Ursus-Aeolus 44 <2-1). 16 Erwm de Groot 1-0,17 Guy Fiegel 2-0,45 Cor Deen 2-1,54 Martyn varcder Dee3-1,55 Richard van der Graaff 3-2,79 Aijan van der Lee 4-2,85 Ri chard van der Graaff 4-3,90 Jeroen Des- smg4-4 Bijionderhedem Scheidsrechter Wetehng trok geel voor Marton van der Lee wegens praten en voor Ton Radder van de bezoe kers Bij Ursus speelde Marti Schoenma kers zijn laatste wedstrijd. Hij stelt zich niet meer beschikbaar voor het eerste elf tal Ursus: De Jonge, Van Schijndei, Herben, Komngs (89. De Maar), Schoenmakers, Ibnsimovsc, Fiegel, Lmdenberg (69 Van Beek), Aqan van der Lee, Marlijn van der Lee (81 Palsrok), Ervnn de Groot Aeolus. Bastemeijer, Van Mü, Deen (45 Roder), Snoodsjk <69 Dessing), Tiggeloven, Radder, Wijnaldum (80 Mostert), Sierevo-' gel, Scheffer, Dolman, Van der Graaff Door Bas van den Berg Vlaardingen Geen Bostella by RKWIK na afloop en ook geen feest. Maar wat m het vat zit, ver zuurt niet. Trainer Ger Mulder was na de 0-2 nederlaag tegen VOC zowat de enige die niet bij de pakken neer zat en uitriep dat de competitie toch nog geslaagd is met een pe- riodetitelopzak. „Maar het is wel te hopen dat de ploeg voor de beslissingswed strijd tegen EDS (vervangend pe riodekampioen) weer op scherp staat," voegde hij er snel aan toe. „Ik kan me de ontgoocheling bij de spelers best wel voorstellen, maar eerlijk gezegd verdienden we de overwinning niet Dat is de realiteit en daar moeten we niet al te dramatisch over doen. VOC had ons spelletje heel goed door en daarom werden wij regelmatig vastgezet dan andersom de opzet was." De Rotterdamse formatie van trainer Aad Boers, de oud-keeper van Zwaluwen, die naar Leonidas vertrekt, liet RKWIK negentig mi nuten lang niet in het spel komen. Zowel individueel als collectief had VOC de zaakjes goed voor elkaar. De ploeg was beter in ba lans en vanaf de flanken levens gevaarlijk. Daar konden Laslo Hlaway en Danny van Bruggen van RKWIK over meepraten. Vooral de laatste speler werd re gelmatig op snelheid uitgespeeld. RKWIK moest dan ook snel naar een alternatief zoeken, maar ont dekte dat het te veel vastgebak ken zat aan het twee spitsensys- teem. Omdat Ramon de Rond en Raymond Kolsteren erg kort wer den gedekt en aansluiting vanuit het middenveld uitbleef, kwamen de Vlaardmgers al gauw onder drukte staan. Herhaaldelijk schreeuwde de uit blinkende doelman Edwin Kolste ren zijn spelers toe feller te spe len, maar het leverde weinig bit ter weinig rendement op. Een keer was RKWIK dicht bij een treffer toen De Rond de bal op het middenveld oppikte. Razendsnel vloog hij langs zijn tegenstander, maar stuitte op doelman Jan van de Windt van VOC. Wie dacht dat RKWIK na rust het initiatief zou grijpen, kwam bedrogen uit. In plaats de zaken veel energieker aan te pakken, verhoogde VOC, dat nog aasde op een periodetitel, het tempo en demonstreerde zijn overwicht met twee priemende kopballen. Jeroen Ploeg moest zelfs een bal van de doellijn halen om de malaise in de verdediging te voorkomen. Het bericht dat concurrent Ursus op voorsprong stond tegen Germinal, maakte enige indruk by de thuisclub, maar in de tachtigste minuut moest RKWIK alsnog buigen voor het technisch begaafde VOC. Op een afstandsschot van Gilles van der Hoeven had de Vlaardingse doelman geen. verweer: 0-1. Het antwoord van RKWIK lag veran kerd in een kopbal van Raymond Kolsteren die rakelings naast ging. De nederlaag werd des te pyiüyker toen bekend werd dat Ursus met 44 gelijk had gespeeld tegen Germinal en door de faal- beurt van RKWIK kampioen was geworden. RKWiK-voc o-i <wj). so Gilles van de Hoeven 0-1. RKWIK: Edwin Kolsteren, Hlavay, Wijzen- broek, Smits, Van Bruggen, Ducaneaux, Vermeulen, Ploeg {60. Veldt), Van Adri- chem, De Rond, Raymond Kolsteren VOC: Van de Windt, Gerretsen, Zevenber gen, Noordzij, Töken, Gonsra, Roldaan. Van de Hoeven, De Widt, Kraan, Barca SchiedamMet het grootste ge mak hebben de cricketei's van Hermes DVS zich gisteren her steld van de nederlaag die don- derdag in Den Haag tegen Qui-i ck (met Excelsior aan kop in de' hoofdklasse) -werd 'geleden, Slachtoffer was het Rotterdam se VOC dat met het bat nauwe lijks tegenstribbelde en rich als een mak schaap naar de slacht bank liet leiden. Hennes zege vierde tussen de druppels door met 121 runs verschil Openingsbatsman Jasper Beyer was de lastigste klant voor de Rotterdamse gasten die eerst het veld in moesten. De zoon van voormalig captain John Be- ijer hield 36 overs stand en maakte daarin precies zijn halve 'century" vol. Twee Lallen na zijn vijftig werd hij op het bowlen van Steven van Dijk achter de palen ingerekend door wicket keeper René Sehoonheim, hoe wel Beijer geen aanstalten maakte zijn biezen te pakken. Umpne Duco Ohm beantwoord de de 'appeal' tenslotte dan maar met het opgestoken wijs vingertje waarop Beijer wel aan zyn stutten moést trekken. „Ik voelde niets," reageerde de Maassluizer later met een on schuldig gezicht Beijer was overigens niet de eni ge die in de dubbele cijfers kwam, Roger Bradley (27), Nick -Statham (17), Gavin McRae (29), John Verweij (40) en Lou Borra- ni (34) vijzelden het totaal Jekker op waarna de (lange) staart goed- koop werd opgerekend. In te- genstelling tot Bas Zuiderent (0/ - 15/1) kon Brad White (3/60/11) met de, bal wél tot de verbeel ding spreken. Al met al eindigde Hennes op het respectabele aan tal runs van 248 voor 9, een pro ductie die, naar later bleek, ruimschoots voldoende was om depunten op Harga te houden. Want al snel werd VOC aan het wankelen gebracht toen de ope ners Brad White en Reinier van lerschot binnen de eerste twee overs met slechts twee runs van de mat waren geveegd. Rob Vos (32) en Bas Zuiderent (20) hielpen de Rotterdamse for matie weer enigszins overeind (van 34 voor 4 naar 86 voor 5), maar nadat ookzij op het vochti ge veld onderuit waren gegaan, viel er voor de bezoekers geen eer meer te behalen. Met een to taaltje van 127 runs op het elee* tronische scorebord hadden alle Rotterdammers hun kans ge had. Eer viel wel Phil Keukelaar en Robin ter Hegt ten deel Beide bowlers leverden met de respec tievelijke cyfers 3/25/11 en 2/14/8 prima prestaties. Door Nick van der Sluis Vlaardingen Een hele wedstrijd lang, op een korte inzinking na, sterker zijn, beter slaan dan de te genstander en een pitcher hebben die bijna perfect de verdediging leidt om vervolgens toch met 34 te verliezen. Het overkwam Vlaar dingen afgelopen weekeinde te gen De Hazenkamp uit Nijmegen. De cijfers liegen dan ook niet. De Vlaardmgse honkballers hadden met dertien honkslagen aanval lend een degelijk overwicht en heersten vanaf de eerste tot de laatste inning in het slagperk. „Maar we missen dan wel op be slissende momenten slaggeweld om de gecreëerde kansen te ver zilveren," moest coach John van Westrenen na afloop 2uur vast stellen. Holy bouwde ai in de tweede inning via Bram Jongeri- us en Stefan Droog een 2-0 voor sprong op en leek toen zelfs een grotere voordelige marge in de portefeuille te hebben toen Jarud Jagershoek vanaf het eerste honk na een verre tik pas op de thuisplaat sneuvelde. Een kost baar puntverlies, zo bleek later, want in de vierde inning ging het by Holy helemaal mis. Even was de controle in het veld zoek, kreeg pitcher Danny Rossom („Die een wereldwedstrijd gooide." beves tigde Van Westrenen later) twee honkslagen en een keer vier wijd op zyn conto bijgeschreven en maakte het veld precies op dat moment de twee enige veldfouten van de wedstrijd. De Hazenkamp profiteerde, scoorde vier punten en besliste toen al de wedstrijd. „We hebben acht innings lang een enorm overwicht gehad en dan wordt de wedstrijd in een rampza lige inning uit handen gegeven. Triest voor een hardwerkende ploeg, triest zeker voor pitcher Danny Rossoni die, amper gene zen na tien dagen ziek te zyn ge weest, zo 2yn stempel op een wed- stryd kan zetten." John van Westrenen had er geen woorden voor Temeer daar Holy, ook te gen de Nijmeegse tegenstander gistermiddag weer, zoveel kansen wist te scheppen, elf mensen op de honken achterliet, maar geen mogelijkheden zag om het score verloop daarmee definitief naar zich toe te trekken. Slagprestaties „Maar ik bljjf positief. Holy is een ploeg met mogelijkheden en ik zie met de week de kwaliteit stij gen. En al heb ik wel wat aan te merken op de slagprestaties van de ploeg als geheel de kansen worden door de kop van de slag- lyst gecreeerd maar vervolgens met afgemaaktHoly had ook in deze wedstrijd tegen De Hazen- kamp weer vier spelers met een slaggemiddelde van boven ae 0.500. En dat is bemoedigend voor de toekomst. Misschien al tegen Schiedam, waartegen we m het pmksterweekemde twee keer bin nen de bjnen komen." VLAARDINGEN020 010 000=3 DEHAZENKAMPOOG 400 000=4 Vt<uu dingen. 3<iiui.v IL>aSuiu 11-4 3 De Hazenkamp: 4-1-13 Stand hoofdklasse Zuid Jeka 4 6. Schiedam4-6,Fejenoortl34 6 Spykenisse 4-4, de Hazenkajro 4 4 Nuenen 2 2, Ail Stars 2-2. Brau-, 2 Dueks 4-2. Vlaardin gen Holy 3-0 Thi Hawks 4-0 PitcherDanny Rossoni in ac tie. Ondanks zijn goede op treden moest Holy op eigen terrein een nederiaagm casseren. Foto Peter Molkenboer Haarlem Ook voor dit seizoen lijkt de cricketploeg van Excelsior weer de juiste coach in huis te hebben gehaald Na het vertrek van Sean Carry, die als bow ler behoorlijk huishield op de vaderlandse velden, werd zyn landgenoot Murray Goodwin gecontrac teerd. Geen bowler, wel een batsman. En wat voor een! Na in de eerste wedstrijd in een razend tempo 77 runs op de mat te hebben gelegd, liet hij gisteren te gen Rood cn Wit zijn eerste centuiy in de boeken no teren. Om precies te zijn; de Australiër produceerde 109 runs voordat hij werd gevangen en had met zyn prestatie een belangrijk aandeel in de overwinning. Het eerste battende Excelsior kwam tot een totaal van 223 voor 8 in 55 overs, gastheer Rood en Wit bleef, na een enkele keer voor de regen hebben ge schuild, op 186 runs steken. Zoals tot op heden ge- bruikelyk is, bleef de opening van de Schiedammers onder de maat. Enk Gouka (17) is de nummer één, Enk Ruts (3), die als voetballer genoeg heeft van Ex- celsior'2Q, daarom vertrekt naar Spijkenisse maar als cricketer wel in Schiedam blijft, fungeert als bats man nummer twee. Nadat het tweetal was 'opge ruimd', nam Goodwin het heft in handen. Met zes vieren en vyf zessen gaf hij het goede voorbeeld dat echter niet door Marcel Schewe (1. gevangen), maar wél door Dennis Gouka (48, gevangen) werd gevolgd. Collin Miller, de coach van Rood en Wit, was met 3/16/ 11 de grootste plaaggeest voor de Schiedamse slaglie den, die het voorlopig nog zonder Luuk van Troost en Carl Schewe 'beiden geblesseerd) moeten doen. De Haarlemmers gingen met het bat iets beter van start, maar verder dan 'dubbele' bijdragen van Eric van Haasteren (43, gevangen Scheet. Feiko Klop penburg (45, gevangen Ruts aan dt ,oundary nadat hy daar eerder tweemaal zyn handen met op tijd op elkaar had kunnen krijgen) en Miller (34, gevangen Emile Smits) kwamen de gastheren niet. De vang van de wedstrijd kwam op naam van Arjan Ruts, oe jongste van. de twee 'Rutsies'. Hij maakte in de covers op sublieme wijze een eind aan het optreden van Pim van Liemt (17). Maar ook Enk Dulfer deed weer van zich spreken. 'Duffie' spint nog altijd met het grootste gemak de 'raarste1 ballen en maakje daarmee gisteren in negen overs vyf slachtoffers ten koste van twintig runs. Sebastiaan Gokke 'gooidp' ook niet onverdienstelijk: 3/26/10. Exeelsior'20 deelt de koppositie met Quick Haag (3-6) waarna Hermes DVS als nummer drie volgt (34). MaasbreeEen tweede plaats inde strijd om het Ne derlands kampioenschap mag dan nog zo eervol zijn, het is toch alleen de eerste plaats die telt. Dat besefte ook het Schiedamse tafelteir Maaike Gerst (15) Kim van der Poort (14) en jida Waterreus (13). Het jeugdige tno van De Korenbeurs slaagde er in en tegen Maasbree niet in om de landstitel binnen te ha len. Vorige week in Schiedam werd het nog een klei ne 64 overwinning. Ditmaal had het nerveus acte rende De Korenbeurs minder in de melk te brokke len, want het werd een 6-2 nederlaag. ,)C,>,-r„y Qmdat Maasbree alles in twee games hadgèwonnen waren de twee resterende partijen: al niet meer van belang en kon het Limburg e trio in de bloemetjes worden gezet. Maasbree too» ie ook meer vechtlust en kwam al snel met 2-0 vov Kim van der Poort zorgde tegen Wietske van Stephan nog wel voor 2-1- maar vervolgens liep de thuisploeg tot 5-1 weg. JoJan- da Waterreus bracht tegen diezelfde Van Stephan de s tand nog op 5-2, maar toen Van der Poort verloor was de wedstiyd gespeeld: 6-2. De Korenbeurs-beloften konden niettemin terugkijken op een goed seizoen, want nog niet eerder reikte een meisjesteam tot in de finale van het Nederlandse kampioenschap. Middel burgODO is afgelopen weekeinde in de slot- fase onderuit gegaan bij Swift. De voorsprong die de Maaslandse korfballers de gehele partij koesterden, werd vlak voor tijd door de thuisploeg omgebogen in een 11-10 overwinning. „We hebben goed gespeeld," keek ODO-speelstér Monique van der Meïjs tevreden terug, „weinig fou ten gemaakt en gepresteerd naar ons kunnen. De tactiek van aehterverdedigen pakte goed uit waar door Swift geen vat op ons had. Het was jammer dat Swift vlak voor rust van 3-6 op 5-6 kwam. Na rust stonden we continu voor, maar door dwalingen van de scheidsrechter kon Swift in de wedstrijd komen. De scheidsrechter onthield ons echt enkele geheide strafworpen en bij twijfel koos hij de kant van Swift. In de allerlaatste minuut presteerde hij het zelfs twee duidelijke overtredingen op André Pellikaan, die echt met een strafworp bestraft hadden moeten wor den, gewoon weg te wuiven. Door de zege is Swift ons op de ranglijst gepasseerd en staan wij nu op de der de plaats. DVCis zaterdag kampioen geworden." MonroeHet Schiedamse waterski-talent Marjolein Jongepier voelt 2ich kennelijk ook thuis op het Ame rikaanse water. De 17-jarige blondine liet afgelopen weekeinde tijdens de 'Southern Region University League' in de USA van zich spreken. Ze behaalde op alle onderdelen (slalom, figuren en schansspringen) een tweede plaats. In het algemene klassement haal de ze meer dan voldoende punten om als eerste te eindigen. Tevens is de Schiedamse regio-record- houdster figuren met 2900 punten. In het waterskiteam van de NLU (Northeast Louisia na University in Monroe) heeft Jongepier zich het af gelopen studiejaar ontwikkeld als beste waterskier op het onderdeel figuren. In het najaarssemester wordt het team versterkt met de regerend wereld kampioenjunioren, de Amerikaan Ryan Fifts. Vlaardingen Omdat de zaterdaghoofdmacht van HSC morgenavond in de nacompetitie in actie komt tegen DRGS, is de voor die zelfde dag vastgestelde wedstrijd tegen HVO in het kader van het Vlaardings voetbalkampioenschap uitgesteld. Dat duel is ver plaatst naar donderdag 13 mei (18.45 uur). HVO gaat in poule A aan de leiding met 9 uit 4. Koplo per ;n dc eerste periode is Deltasport (3-7) en in de tweede periode is dat HSC (za) met 1-3. In poule B is Fortuna (3-7) koploper. DVO'32 (2-4) staat daar boven aan in de eerste periode en Fortuna is de lijstaan voerder (1-3) m de tweede periode.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7