15^ 'We gaan wortel schieten' Bergtoppen als vakantiebestemming en bh's als 'push up9 voor Franse textiel STAATSLOTEN genda Schiedam rukt op De aarde verbeeld Oproepcentrale zoekt medewerkers Kiezersbedrog (slot) Grupa Most tevreden terug van reis naar Tuzla VERKOOPADRESSEN GEEN MOOIER LOT DAN EEN STAATSLOT Examens \wt Stad en land Rotterdams Dagblad Woensdag 21 mei 1997 Nu Schiedam en Vlaardingen elkaar steeds vaker omarmen (de bur gemeesters schreven onlangs samen een brief aan de minister van auto's en de woningstichtingen willen beide steden in het noorden aan elkaar bouwen), wordt het tijd voor een nadere kennismaking. Vandaag zal ik Schiedam eens onder de loep nemen, een plaats waar ik ruim dertig jaar heb gewoond, Schiedam is meer 'Zó!' dan Vlaardingen, moet ik (helaas) vaststellen. Was Vlaardingen in de jaren zestig en zeventig een bruisende, voor uitstrevende gemeente; het lijkt thans weggesukkeld in een hon derdjarige slaap. En Schiedam heelt het stokje overgenomen. Ik geef toe: de belangrijkste boekhandel is er op maandag dicht, en de Hoog straat is één langgerekte zwarte markt, maar verder gebeuren er in- j teressante dingen. Neem het Stad serf. Daar wordt een gigantisch nieuwbouweomplex neergezet, dat onderdak gaat bieden aan bibliotheek, gemeentedien sten en theater. Ondanks het grote volume is het een luchtig gebouw, dankzij de hoge ramen op de begane grond, de lichtgekleurde bak steen en de ijle pilaren, die het gebouw lijken op te tillen. Het heeft iets van een giraffenverblijf; uiteraard zonderde bijbehorende pene trante geur. Prachtig is ook de zichtlijn Sint Liduinabasiliek - Grote Kerk, die ge stuurd wordt door het Stadskantoor-complex aan de ene kant en aan de andere kant de nieuwbouw met onder meer de VSB Bank. De bc- denker is ongetwijfeld francofiel, want in Parijs hebben ze hetzelfde soort ideeën over het visueel aan elkaar knopen van monumenten. Als de jaarlijkse Liduina-processie wordt gehouden, stel ik voor dat de gelovigen van kerk naar kerk lopen, wat tegelijk een mooie illus- 1 tratie van de oecumenische gedachte is. öf neem de Passage. De oude Passage is niet gesloopt of kapot verbe terd (zoals ze in Vlaardingen zouden doen), maar de ruimtelijkheid is ervan versterkt door de muren een goeie lik verf te geven en erverti- eale lichtkolommen op te monteren. Positief vind ik ook dat de oude winkelpuien aan de oostzijde zijn gehandhaafd. De enige minpunten 1 zijn die lelijke steenpuist aan de westzijde en het ombouwen van het - fraaie Passage Theater tot een parkeergarage, Ook de nieuwe Passage vind ik, althans binnen, van een on-Neder- landse lichtvoetigheid. Het daglicht heeft ruim toegang en het oog krijgt alle gelegenheid om te weiden (zoals de architect van de Vlaar- i dingse Stadsgehoorzaal zou zeggen). De vide geeft het centrum iets sympathieks, dankzij de ovale vorm. Opvallend is ook dat de ruimte -het geluid van het winkelende publiek tot dat van een kabbelend ^meertje omvormt. Het enige minpuntje is het armoedige winkelaan- ,:bod, maar dat kun je de ontwerper niet aanrekenen. ';<wordt ongetwijfeld vervolgd) L DICK VAN DER LUGT Drie kunstenaars iaten tot 10 juni hun keramiek en grafiek zien tijdens de tentoonstelling 'De aarde ver beeld'. De tentoonstelling is te zien in Galene Dïstan- za aan de Dam 1. Els Lorwa is één van de dne. Haar werk bestaat uit beelden cn objecten van verschillende materialen, In haar keramische beelden worden recycle-materialen zoals hout en ijzer venver kt. Gert Strengholt laat op de tentoonstelling litho's met zowel figuratieve als abstracte elementen zien. Het steeds weer terugkerende onderwerp in het werk van Strengholt is de aarde en het leven. Ook Lea Wijnhoven, de derde kunstenaar, heeft ob jecten gemaakt die de aarde moeten voorstellen. Waterweg-Noord De Oproepcentrale Nieuwe Waterweg-Noord is op zoek naar vrijwilligers. De organisatie biedt hulp aan 'mantelzorgers' - mensen die de zorg hebben voor een langdurig of ernstig zieke - zodat die zelf de tijd hebben om even op adem te komen of te ontspannen. Om hun zorgtaak enkele uren per week over te dra gen. is er behoefte aan mensen die wekelijks contact willen onderhouden met een zieke op een huisadres bij hen in de buurt. De Oproepcentrale is negen jaar geleden opgezet en is een samenwerkingsverband van de stichting Ver pleeghuizen Nieuwe Waterweg-Noord, het RIAGG, het Maatschappelijk Werk en de Thuiszorg. Beroepskrachten van deze organisaties bieden de vrijwilligers ondersteuning. Zo zijn er contactbijeen komsten en mogelijkheden tot scholing. Belangstellenden kunnen contact opnemen met An- nemarie van Leeuwen, telefoon 4278177 {van 9.00 tot 14.00 uur). Voor hen ligt een informatiepakket klaar, en een geheel vrijblijvend gesprek behoort uiteraard tot de mogelijkheden. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Deslree v^n derJagt, Judith van Klaveren, Mariètte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Mijnheer Paalvast, u stelt de volgende vragen in uw open brief aan de heer Hoovers (PvdA). Welke partij in Vlaardingen houdt tedere week spreekuur voor mensen met problemen? De SP! Mijnheer Paalvast, niet alleen de SP houdt iedere week spreekuur, Bur ger Belangen doet dit al vanaf de oprichting van Burger Belangen, en bij de SP sinds kort weer, zoals dit in de media was medegedeeld. De men sen van de SP stuurden in de tijd dat de Hulp en Informatie dienst (HID) niet was bemand Vlaardingers met problemen door naar Burger Belan gen. Welke partij in Vlaardingen doet alles gratis om de burger van dienst te zijn? De SP! Wat doet de SP gratis voor de burgers? De burger betaalt voor ieder raadslid. Ook een SP-raadslïd wordt door de burgers betaald. Van ieder raadslid mag de burger verwachten dat hij/zij de belangen in een com missievergadering, waar de burgers hun grieven naar voren brengen en ook waardevolle adviezen geven, vertegenwoordigt. Daar moet vanzelf sprekend de grootste partij altijd aanwezig zijn om naar de mensen te luisteren die de moeite hebben genomen om de volksvertegenwoordi gers in een lang van te voren op de agenda staande vergadering aange hoord te worden. Maar ik moet vaststellen dat de SP liever de wijk in gaat om leden te werven zodat er meer geld de partijkas instroomt ten nadele van de burger. Welke partij in Vlaardingen doet alles om de steeds zwaarder wordende lasten voor de burger tegen te houden? De SP' De SP komt meestal met moties die niet uitgevoerd kunnen worden omdat de wetgever regels oplegt aan de gemeente Vlaardingen, zodat als zo'n motie wordt aangenomen, die vervolgens niet uitgevoerd mag worden. Dus zo'n motie is kiezersbedrog. De SP houdt de mensen met een minimum inkomen een biefstuk voor terwijl ze weet dat die moties niet uitgevoerd mogen worden. Maar ja, je komt in de krant en dat al leen is de bedoeling van de SP. Tot slot mijnheer Paalvast, u gaat ervan dit dat alleen raadsleden van de SP hard werken, vindt u dat niet arro gant? Heeft u onderzoek gedaan of raadsleden van andere partijen wel of niet hard werken. Ik heb mijn twijfels. J.C. Fial-van Wingerden, raadslid Burger Belangen Vlaardingen Door Judith van Klaveren Schiedam Het was een ge slaagde reis, zonder meer. Dat concluderen de Schiedammers W. R. van Wieren en C. van Dalen na hun reis naar Tuzla in Bos nië. Samen met nog een Schiedamse en iemand uit Alphen aan den Rijn hebben ze de stad bezocht. Het was de derde keer voor Grupa Most, zoals ze zichzelf noe men, wat letterlijk betekent 'groep van de brug'. „Je slaat voortdurend bruggen," licht Van Dalen toe, „in een po ging de naoorlogse samenle ving te helpen opbouwen." De leden van Grupa Most maken de reis vanuit hun geloofsovertui ging. Ze zijn lid van de Gerefor meerde kerk in Schiedam, waar Van Wieren bovendien voorgan ger is. In Tuzla hebben ze contact met de geestelijk leiders van de drie etnische groeperingen: Petar Matanovic van de katholieke Bos- niërs, Nikolai Markovic van de or thodoxe Serven en moslim-imam Mohammed Lugavic. „Er heerst daar een leiderscul tuur," motiveert Van Wieren. „Sa men met hen willen we de samen leving opbouwen, door onze krachten te bundelen. Daarvoor doen we een beroep op de invloed van de geestelijke leiders. We po gen dit juist samen te doen. zodat ze elkaar zien staan." Want, zo hebben Van Dalen en Van Wieren ervaren, ondanks het feit dat de drie groeperingen rela tief vreedzaam naast elkaar leven, zijn de spanningen duidelijk voelbaar. In het begin liepen de contacten moeizaam. Hun stre ven de drie partijen gelijktijdig rond de tafel te krijgen, werd de eerste keer niet gehaald. „Op het laatste moment haakten de mos lims af," vertelt Van Dalen. „Ach teraf kan het zijn omdat elders in Bosnië gevechten waren uitge broken waar familieleden van de moslims bij betrokken waren." Met de tweede reis is met gepro beerd de leiders in gesprek te krij gen. Die had een ander karakter, vertellen de Schiedammers. „We hebben toen Banja Luka bezocht en zijn heel even in Tuzla ge weest." Vertrouwen Bij dit derde bezoek, nu ruim een week geleden, is het wel tot een ronde-tafelconferentie gekomen. „De laatste dag kregen we allé partijen bijeen," zegt Van Wieren tevreden, „Er was toen duidelijk een basis van vertrouwen en res pect. Wat dat betreft hebben we natuurlijk onze motivatie ge meen: we werken vanuit het christendom, of wat voor geloof ook, vanuit de wetenschap dat je uiteindelijk in dezelfde God ge looft. Dat is belangrijk om contact met elkaar te hebben, en in ge sprek te zijn. Zij zijn duidelijk uit op verbondenheid." De contacten verliepen nu aan zienlijk minder stroef. „We zijn een week geweest, in plaats van een paar dagen," zegt Van Dalen. Het liefst had hij bij mensen van de religieuze gemeenschap thuis gelogeerd, in de hoop dat het con tact intensiever zou worden. „We probeerden dit bij mensen van de katholieke gemeenschap, omdat zij Duits kunnen spreken. Voor de vrouw onder ons was dat geen probleem: wij mannen werden on dergebracht in een klooster. Dat was een hele bijzondere erva ring." In het begin werden ze met veel scepsis ontvangen, vult Van Wie ren aan. „Het was een moeizaam gesprek. Ze dachten dat we van een sekte waren of iets dergelijks. We hebben zelfs onze geloofsbrie ven overlegd, maar het protestan tisme zegt hen niet zo veel, dat komt er nauwelijks voor. Gaande weg ontdooiden ze. En uiteinde lijk hebben we gezamenlijk, ieder in eigen taal, het Onze Vader op gezegd." Daarmee was het ijs gebroken, zegt Van Dalen. „We hebben aan alles meegedaan, zijn zelfs naar de mis geweest - en dat als pro testanten. Dat heeft heel goed ge werkt We hebben ook samen ge geten. dat versterkt de band." De volgende keer zouden ze graag bij de moslims verblijven, maar. „de orthodoxen staan al tc dringen dat we bij hén slapen Initiatieven Tijdens ronde-tafelconferentie hebben de leiders verteld wat ze dachten en ideeen geopperd over hoe ze verder kunnen „Mis schien dat daar ook een soort Gru pa Most kan worden gevormd." suggereert Van Dalen, ..van waar uit zij zelf dingen kunnen organi seren." De wensen van de drie Neder landers. die graag willen dat de initiatieven ook van de andere zij de komen, lijken te worden geho noreerd „De directrice van een school in Tuzla stelde voor wat wij hoopten," zegt Van Wieren. „Na melijk kinderen uit Nederland la ten overkomen. Op dit moment is het daar te kort dag voor. De m eesten hebben de plannen voor de zomer al gemaakt, maar mis schien kunnen volgend jaar kin deren uit Tuzla hierheen komen." „We gaan wortel schieten." meent Van Dalen. „Ook van hun kant zien ze het zitten. Kijk," vervolgt hij, „Bosnië krijgt natuurlijk al veel hulp. Vorig jaar nog 1,1 mil jard gulden van de Wereldbank. Ook veel Nederlandse steden (waaronder Vlaardingen, red) ont plooien initiatieven, maar dan gaat het steeds om materiele hulp. Contacten tussen de men sen op zich zijn er weinig. Daar leggen wij de nadruk op. De aan leiding was immers onze kerkelij ke achtergrond, dat zien wij als onze taak." Vyand Het gaat volgens de Schiedam mers om het leefbaar maken, het op gang komen na de oorlog. Daarom is het volgens Van Dalen belangrijk dat ze openstaan voor de buitenwereld. „Bij hen is dat veel moeilijker dan destijds bij ons na de oorlog. Hier was duide lijk een vijand, die weer vertrok. Zij moeten naast elkaar blijven samenleven." Het liefst zouden Van Wieren en Van Dalen hun 'missie' uitbrei den naar andere steden in het voormalig Joegoslavië. Maar aan Tuzla. dat zich ondanks alle ge beurtenissen nog altijd kenmerkt als een multi-etmsche stad. heb ben ze voorlopig de handen vol. „Misschien dat andere gemeen ten in Nederland contacten kun-^ nen leggen met andere steden.'"1 oppert Van Dalen. „Daarom rap porteren we zo veel mogelijk aan de Landelijke Raad van Kerken." De volgende stap is de activiteiten te verspreiden onder de kerkelij ke organisaties in ons land. Grupa Most probeert een breder draag vlak te creeren, ook onder mos lims en katholieken. „Wij zijn no ta bene protestant, terwijl we daar met geen protestant te maken hebben. Dan moeten er hier toch anderen zijn die met ons willen samenwerken." vindt Van Wie ren. Samen met Van Dalen hoopt hij de geestelijke leiders naar de Eu ropese kerkelijke conferentie, die in juni in het Zwitserse Graz wordt gehouden, te krijgen. „Het thema is verzoening. We proberen hen daar te ontmoeten, zodat we het in een breder verband kunnen plaatsen." Bij de Aquamarijn-dependance Groen van Prlnsterer In Vlaardingen praatten de leerlingen gisteren na over bet examen. Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra Door Jan Horstink, Rob Snijder en Jos van Nierop Het was een 'talige' dag, de zesde examendag in het voortgezet on derwijs, want gisteren stonden voor de mavo-, havo- en vwo-kan- didaten respectievelijk Neder- Schiedam Primerashop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel010-4267613 Schiedam Tabaksspeciaalzaak BP.H. Janse Broersvesi 8A. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakshop Gonneke de Bot Winkelcentrum Hof van Spaland 6. Tel. 010-4714083 Schiedam De Blockshop Groenelaan 103. Tel. 010-2730720 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaari 80. Tel. 010-4265513 Schiedam PrimeraWilvanVelzen Geuzenplein 17, W.C. de Woudhoek. Tel. 010-4705470 Maassluis Jan Booster-Lederwaren Koningshoek 923-14. Tel. 010-5913243 Vlaardingen Muliishop Boden Dr. W. Beckmansingel 53 Tel 010-4.359164 lands, Duits en Frans op het pro gramma. Het havo-examen Duits bevatte een aantal leuke teksten, die over het algemeen heel goed te volgen waren. De eerste tekst ging over de risico's die veel 'Hob- byabenteurem' willens en wetens lopen, wanneer zij zich, vaak ge brekkig voorbereid, in het alpinis me storten. 'Bergtoppen worden tegenwoordig verkocht als vakan tiereisjes naar Bali of Benidorm', merkt auteur Gerhard Fitzthum ironisch Tekst 2 moest veel leerlingen ook wel aanspreken: in een artikel uit Zeitmagazin wordt gesignaleerd dat in-line-skates eigenlijk een Duitse uitvinding zijn uit1894. Een andere tekst ging over de be zwaren die er zijn aan te voeren tegen het gebruik van kunstmatig gespoten sneeuw in ski-gebieden. De auteur betoogt dat de vegeta tie en de ondergrond erg veel te lijden hebben van de te koude sneeuw. Gevolgen- erosie en aan tasting van de flora. In het laatste artikel m dit gevari eerde examen Duits kwam de suc cesvolle Duitse modeontwerpster Jill Sander aan het woord. Zij meent dat de Duitse modewereld langzamerhand zijn saaie imago aan het afschudden is en wereld wijd steeds meer erkenning krijgt, getuige haar eigen succes en dat van modellen als Claudia Schiffer. Op de Aquamarijn-dependance Groen van Prinsterer in Vlaardin gen zijn onder anderen Vincent de Bruin (18) en Judith Kortekaas (20) al om half elf klaar met havo Duits. „Je kan wel blijven zitten, maar dat helpt toch niets." Vin cent vond de vragen over de ze ven teksten \vel makkelijk'. Het is één van die examens waar met veel aan geleeid kon worden. Wel is er. vertelt de 18-jarige, m de klas erg veel geoefend Helemaal gestoord werd je er van Tijdens het examen werden de leerlingen ook gestoord. Door val lende flesjes bijvoorbeeld. Judith: „Een meisje liet haar chocomel vallen. Moest de schoonmaker het op z'n knieën gaan opruimen." Grootste ergenis aan de Rcgter- damseweg was echter het heien. Omdat dit probleem zich ook vori- ge week al voordeed, hadden veel leerlingen hun maatregelen ge troffen. Zoals Monica Remijnse (18). „Ik heb oordopjes ingedaan. Van die oranje dingen." Havist Aline van Keulen (17) vertelt dat de klachtenlijn van het LAKS is gebeld. „Maar die kunnen er ook weinig aan doen." Ze blijft de her rie, ondanks de oordopjes, 'bela chelijk vinden'. „Wat is er nou be langrijker? Dat zoveel mensen hun examen halen, of dat een bouwproject op tijd afkomt?" Push-up Gevarieerd naar onderwerp wa ren ook de teksten die de vwo'ers met Frans in hun pakket bij het examen kregen voorgelegd. Som mige van de teksten zagen er op bet eerste gezicht heel redelijk uit. andere waren duidelijk moei lijker. De openingstekst, een frag ment uit 'Sartre'. de spraakma kende biografie van de Franse schrijfster Annie Cohen-Solai, was een echte atheneum-tekst: enig intellectueel niveau vereist, maar niet te moeilijk. Bij de 'ga- tenteksten', waarin de kandida ten ontbrekende woorden moeten invullen, is een degelijke woor denkennis een eerste vereiste. Het gevaar was hier dat de leerlin gen afgeleid zouden kunnen wor den door de onderwerpen. In het verhaal uit dagblad Le Monde over de Tour de France wielrenner Richard Virenque. die zijn prijzengeld van 250.000 francs aan Artsen zonder Grenzen schonk, vraagt Pierre Georges zich af of de renner dat uit filan- tiöpische overwegingen heeft ge daan. of om zichzelf in de schijn werpers te plaatsen. Hij conclu deert dat het laatste het geval moest zijn. Maai' de leukste titel stond boven tekst 5: 'Bh's zijn een push up voor de Franse textiel-in- dustrie', een pikant onderwerp over de 'wonderbra'. Over het vwo-examen tekst Frans zijn de meningen op de Vlaar- dingse school verdeeld. Bastiaan van Herpen - hij zegt zijn diplo ma wel te gaan halen - was vlot klaar en Vond hem wel gaan'. „Soms stonden er bepaalde woor den in die ik niet wist. Dan ga je gokken Maar dat heb ik maar een paar keer gedaan." Eén van de worden die de vwo-ers waar schijnlijk niet op school hadden gehad, vertelt lerares A. Schram, was Te soutien-gorge'. Het bete kent bh en was het onderwerp van een tekst die de lerares leuk en in teressant vond. „Ik wist niet dat het zo arbeidsintensief is om een bh te maken." Dc lerares Frans wordt in het hal letje van 'het Groen' belaagd door nieuwsgierige examenklanten. Ondanks dat het van de inspec teur met mag, heeft ze tijdens het surveilleren immers ook zelf de multiple choice-vragen beant woord. Het A-viertje met haar ant woorden is na afloop een gewild object waarop na vergelijken ge reageerd wordt met een glim mend gezicht of een krachtterm. Peter Bijl (17) reageert gelaten. „Veertien fout, heb ik daar Pink pop voor gemist. Normaal ben ik heel goed in teksten, maar nu viel het een beetje tegen." Funshoppen De mavoleerlingen moesten gis termiddag vragen beantwoorden bij teksten over funshoppen, de belangstelling voor het Neder lands en het welzijn van dieren. In 'Het warenhuis als pretpark' ging het bijvoorbeeld over win kels die worden omgebouwd tot theaters waar voor de klanten wat te beleven valt. 'Moderne winkels proberen de consument te verlei den door een combinatie van een juist gekozen muziekje, een aan gename temperatuur, producten die lekker aanvoelen, het idee dat de verkoper onze vriend is en een handig uitgezet winkelpad, de routing', aldus de tekst. Woensdag 21 mei SCHIEDAM Thuriede. Handarbeidmiddag. 14.00u; informatie-avond schilder- actie Grote Omloop. 20.00u. Dc De 4 Molens. Bingo, 13.30u. ROTTERDAM De Buurman. Jamsession. 20u. Po pular. Presentatie bands SKVR W.Buytewech, 20u. Zaal de Unie. NCRV Volgspot Live4, 20.30u. Nighttown. Bologna Night, 21u. Luxor. BertVisscher.20.15u. Hal4. Het uur waarop wij niets van eikaar wisten, 20.30u. R'damse Schouw burg, kl.z. De Naakte Stad, 20.30u. Lantaren/Venster, incarnadine Two Lies. 20,30u. Plaswljckpark. Een vreemde gast, 15u. R'dams' centrum voor theater. Prsentatie Clowns op Expositie, 18u. Donderdag 22 mei SCHIEDAM Thurlede.OptredenJohnGreenfield, 14.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Luchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.45u. ROTTERDAM Grote'of stLaurenskerk. Middag pauze-concert, 12.45u; Past Mas ters, 20u. SKVR Muziekschool Dal- weg. Open Podium, 19.30u. R'dam se Schouwburg, gr.z. The Rake's Progress, 20,15uNighttown. Tracy Bonham, 21u. De Vlerk, Vers uit de Maas, 22u. Luxor. Bert Visscher, 20.15u. Hal 4. Het uur waarop wij mets van elkaar wisten,20.30u. R'damse Schouwburg, Mjl De Naakte Stad, 20.30u. Lantaren/ Venster. Incarnadine Two Lieé, 20.30u; Charlotte. R'dams cen trum voor theater. Presentatie Vrouwendecamerone, 18u Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: 'Michael' (al) dag. 13,15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Romeo Juliet' (16) dag.18,45- 21.30. do.vr.di.ook 13,15-16. Ca lypso 3: 'Shme' (al) dag, 13.15- 18.45. 'Basquiat' (al) üag.16- 21.30. Cinerama 1: The Devil's Own' (16) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Cinerama 2*. 'Dante's Peak' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 3: 'Karakter' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30, Cinerama 4: 'JerryMaguire"(al)dag.l3.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Metro' (16) dag. 18.45-21.30. do.vr.di.ook 13.15-16. Imax Theater 'Ring of fi re' (ai) dag.14-16. 'Special Effects' (al) dag. 15-20.45. ma.ookl3. 'Star Warsspeaaleditfon'(a/)dag. 18.30. 'Return of the Jedi' (af) dag. 21.45. 'Microcosmos' (al) dag. 17. za.zo-^ .ma.ook 11.30. Venster 1: 'Kolya' (al) dag. 19.30. Tierra' (16) dag. (beh.ma.) 22. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: 'Difting Clouds' (16) da.20. When we were kings* (16) dag.22. Venster 4: 'Different forGirls' (16) do.vr.za.zo.20. 'Hollow Reed' (16) ma.di.wo. 20. The Van' (16) dag. 22. Venster 2: 'Mephisto'., (16) ma 19.30. 'Gabbeh* (16) dag.* (beh. ma.) 19.30. 'De toekomsUs! overeen uur' (16) ctog,21.30maook 22. Lumière 1: 'Liar Liar' fa!^ dag.13.15-16-18.45-21.30. Ut*i mière 2: 'Return of the Jedi(al) dagri? 13.15-16-18.45-21.30. Lumière" 3: The Empire strikes back' (12)-^ dag.18.45-21.30 do.vr.di.oak* 13.15-16. 'Star Wars special edi-Ü ton' (al)za.zo.ma.wo.l3.15-16. Lu- mlère 4: 'All Stars' (al) dag. 18,45-"! 21.30do.vr.di.ookl3.15-16.Rexa- ne: 'Het heetste hoertje blijft op tem- peratuur' (16) do. tfm zo. doori-; .voorst. 'Getting Lucky' (16) ma.t/m I wo. doorl. voorst. Pathé: 'Dante's Peak' (12) dag. 11.45-14,10-. 16.45-19.15-21.45. 'One fine day* (al) dag. 16.40-19.10-21.35. do.vr- .di.ook 11.40-14.10. 'Donme Bras- co' (16) dag.li.55-14.40-18- 21.10. 'All Stars' (al) dag.11.10- 13.55-16.30-19-21.35. The En-' glish Patient' (12) dag.11-14.20- 17.35-20.50. 'Uar üar' (al) dag. 11.30-13.45-15.50-17.55- 20-22.05. 'Shadow Conspiracy5' (16) dag.11.20-16.20-18.50- 21.20 (di.vervalt 211.20) do.vr.di- .ook 13.45. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' za.zo.ma- .wo.13.15-16. Cinerama 5: 'Space Jam' za.zo.ma.wo. 13.15-16. Lu mière 4: '101 echte Dalmatiers'za- .zo.ma.wo.13.15-16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame" (al) za.zo.ma.wo. 11,40-14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al) 2a.zo.ma.wo.13.45. Vlaardingen In het Vlaardingse bibliotheekfiliaal De Loper is tot 31 mei de expositie 'Stad en land muzikaal in woord en beeld' te zien. Deze omvat foto's van Erik en Manja Herstel met gedichten van Manja Herstel. Het motief van de tentoonstelling Is muziek. Zo worden de Czórdas van Boeda pest en de Merengue van de Do minicaanse Republiek bezongen. Het echtpaar Herstel maakte de foto's in de loop der jaren tijdens zijn reizen. De expositie is te be zichtigen tijdens de openingsu ren van de bibliotheek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3