'OR politie buitenspel' Rotterdamse leraren op bezoek in Turkije Meisjes schoppen poes: Vissen happen naar lucht in Langegeer ifP f"« fel' i;n 5ï w Zeldzame incassofraude Minister opent metrostation PvdA kykt naar bouwplan Zevenkamp Ondernemers praten over toekomst van toerisme Geld voor grotere tunnels Man op straat beroofd Peper: Als je niet praat, verlies je recht van spreken' yan'seksband' mensonteiend Mishandeld na5 fietsen op stoep Man (62) op j straat beroofd Drukker raakt vinger kwijt 1 Verkeersdode bij Rozenburg Servicepunt van de RET Hoeksche Waard blij met besluit stadsprovincie Rotterdams Dagblad m y, '"**V 'S& y"^ Donderdag 22 mei 1997 Rotterdam Wegens fraude met incassomachtigin gen bij banken heeft officier van justitie mr. P. Note- boom woensdag voor de rechtbank m Rotterdam te gen een Arnhemmer bij verstek vijftien maanden celstraf geeist, waarvan vijf voorwaarde!^ k. De 34-jarige E. L. zou met de Generale Bank een in cassocontract hebben afgesloten en met vervalste machtigingen geld van rekeningen bij een groot aan tal andere banken hebben gehaald. Volgens het OM heeft de Arnhemmer zo minimaal 50.000 gulden we ten te stelen. De fraude is weliswaar met omvangrijk, maar komt in Nederland ook zeer zelden voor, zo zegt directeur L Overmars van de Nederlandse Vereni ging van Banken (NVB). De verdachte kende de re keningnummers van de ondernemingen door zich bij hen uit te geven voor medewerker van het ener giebedrijf. De man vertelde dat de bedrijven geld te rug zouden knjgen wegens te veel betaalde energie rekeningen, waarop de bedrijven de benodigde infor matie gaven. Volgens Overmars is 'succesvolle' frau de met incassocontracten vrijwel uitgesloten. „Deze zaak ken ik niet. Vong jaar is fraude met incassocon tracten twee keer voorgekomen. En beide keren is men tegen de lamp gelopen en was er geen schade." Volgens de NVB-directeur is het machtigingscon- tract een zeker systeem. Voordat een bedrijf met een bank een incassocontract kan afsluiten, moet men eerst een jaar bij de Kamer van Koophandel inge schreven staan. Vervolgens wordt getoetst of de aan vrager bekend is bij het Bureau Krediet Registratie (BKR) in Tiel. Na een klacht over machtigingscon tracten blokkeert de bank de rekening automatisch. Dit gebeurt, volgens de NVB, ook bij duidelijk afwij kend betalingsgedrag. De Arnhemmer gaf vanaf juni 1995 ook zeven maan den lang leiding aan het Rotterdamse bedrijf VPS In ternational. In de Maasstad bood dit bedrijf midden standers videopresentaties aan op beeldschermen bij druk bezochte plaatsen in het centrum. De onderne mingen betaalden hiervoor bedragen tot 1000 gulden vooruit, maar de meeste presentaties kwamen nooit van de grond. Op 4 juni doet de rechtbank uitspraak. Rotterdam Minister Jorritsma komt op 4 juni naar Rotterdam om het nieuwe metrostation Wil- helminahof te openen. Het nieu we station, ontworpen door archi tectenbureau Zwarts en Jansma, is een staaltje van weg- en water- bouwtechniek. Het station, aan de bestaande noord-zuidlijn, bevindt zich op een glooiend traject. Het moest om de bestaande metrolijn worden heengebouwd, terwijl de dienstregeling niet in gevaar mocht komen. Het station wordt al op 1 juni in gebruik genomen. Minister Jorrttsma. FotoANp Rotterdam PvdA heeft als eerste partij positief ge reageerd op de uitnodiging van de bewonersvereni ging Zuidelijk Wjjkpark Zevenkamp (ZWZ) om een kijkje te nemen naar de bouwlokatie die de deelge meente Prins Alexander voor ogen heeft. Aan de noordelijke rand van het wijkpark wil de deelge meente een woontoren met zeven tot elf lagen neer zetten. De omwonenden zijn mordicus tegen de bouw. „De woontoren zal niet alleen onze privacy ontnemen maar ook de zoninval en het uitzicht," meent H. van Steenderen namens de bewonersorga nisatie. „Bovendien wordt het park door de omwo nenden gebruikt en ook door de basisschool die 's zo mers hier haar gymnastieklessen houdt." Onlangs heeft de commissie ruimtelijke ontwikke ling vergaderd over de randvoorwaarden waarbin nen het bouwplan moet worden. De commissie kon het noch over de voorwaarden van het bouwplan, noch over de bouwlocatie eens worden. Op 6 juni zal het plan aan de deelgemeenteraad voor besluitvor ming worden voorgelegd. PvdA zal voor die datum in gesprek gaan met de bewoners om een helder beeld te krijgen van de situatie. Rotterdam In aanwezigheid van staatssecretaris Van Dok-van Weele zullen dinsdag 27 mei Rotter damse ondernemers praten over de toekomst van het toerisme in de regio Rijnmond. De bijeenkomst is de aftrap van vijftien soortgelijke discussies elders in het land. De ondernemers zullen samen met verte genwoordigers van diverse overheden en toeristi sche organisaties met name discussiëren over de the ma's 'Kust en cultuur en 'Steden'. Naar verwachting zal onder meer worden gesproken over de voor- en nadelen van vervoer over water en verbetering van het openbaar vervoer. Ook zal ongetwijfeld de aan schaf van het cruiseschip de Rotterdam ter sprake komen. Het is de bedoeling dat het regionale be drijfsleven zelf met goede ideeën komt. Den HaagfRotterdam De Tweede Kamer steunt het voornemen van minister Jorritsma (Verkeer) om de nog aan te leggen Botlek-spoortunnel in Rotterdam en de Sophiatunnel bij H. I. Ambacht hoger te maken dan oorspronkelijk de bedoeling was. De Kamer vindt dat extra geld voor de tunnelbuizen in het tra ject van de Betuwespoorlijn een verantwoorde inves tering is. Tunnels met een ruimere diameter maken de spoorlijn geschikt voor gestapeld containerver voer. Bovendien neemt de capaciteit van de Betuwe route enorm toe. Jorritsma trekt 150 miljoen gulden extra uit voor de twee tunnels aan het begin van het tracé by Rotter dam. Alleen het CDA lag dwars. Volgeys woordvoer der Leers rammelt de financiering van de Betuwe route aan alle kanten. Extra investeringen zijn vol gens hem dan ook onverantwoord. RotterdamVy f mannen hebben een 62-jarige man gistermiddag in de Tulpstraat op het Noordereiland beroofd. Het slachtoffer wilde een winkel binnenlo pen toen hij werd aangesproken door zijn belagers. Hij kreeg een mes tegen het hoofd en werd zo ge dwongen zijn geld af te geven. Rotterdam De ondernemingsraad (or) van de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond is niet onder de indruk van de constate ring van burgemeester Peper dat de medezeggenschap bij de politie zichzelf buiten spel heeft gezet. In een gesprek filoso feerde Peper gisteren volgens plaatselijke politici over de mo gelijkheid de or op dit punt verder aan te pakken. „Peper zei dat als de or blijft wei geren met de bestuurder, Brink man dus, te spreken, dan is het ju ridisch mogelijk om de or af te serveren. Maar dat is dus geens zins zyn behoefte. Alleen, vindt hij, dat als de or categorisch wei gert met Brinkman te praten, dan verhesje op den duur zelf je recht van spreken," aldus CDA-raadshd R. Becqué. Fractievoorzitter M. Kneepkens van de Stadspartij hierover: „Pe per was vnj strijdbaar. Op een ge geven moment merkte hij op dat je een ondernemingsraad ook kunt opheffen. Dat schijnt te kun nen. Ik zal dat nog eens opzoe ken." En E. Kuiper (PvdA): „Dat een bestuurder de mogelijkheid heeft om een or naar huis te stu ren, was my al bekend. Die treedt dan buiten werking, als het over leg met binnen een bepaalde pe riode wordt hervat." Volgens universitair hoofddocent arbeidsrecht mr. dr. C. J. Loon- stra van de Erasmus Uruverstiteit kent de Wet op de Ondernemings raden (WOR) inderdaad een der gelijke clausule. Een disfunctio nerend or-lid kan, na tussen komst van de kantonrechter, op verzoek van de bestuurder naar huis worden gestuurd. „In de praktyk wordt de zaak dan echter eerst voorgelegd aan de bedrijfs- commissie," meent hij. Voorzitter K. Notenboom van de or is verbaasd over de uitlattngen van Peper „We hebben namelijk aan Brinkman gemeld dat we als or ons werk wel degelijk voortzet ten en de zaken schriftelijk aan ons moeten worden voorgelegd Verder wijs ik erop dat de or is ge kozen, en niet zomaar kan worden weggestuurd. Ik maak me daar dus met zoveel zorgen om." Peper heeft de Rotterdamse poli tici nogmaals duidelijk gemaakt achter korpschef Brinkman te staan. Volgens Kneepkens heeft h y te kennen gegeven dat de or en bonden Brinkman 'maar zullen moeten slikken' Hij zag m het rapport van de 'bemiddelaars' Jansen en Broekhuis voldoende aanknopingspunten met de korpschef verder te gaan, aldus Kneepkens De ondernemingsraad heeft er by Peper op aangedrongen apart van de vakbonden met de burgemees ter te praten. Honderden vissen in het water aan de Langegeer op in Rotter dam-Zuid hadden gisteren te kampen met zuurstofgebrek, en hapten aan de oppervlakte naar lucht. Het zuurstofgebrek was een gevolg van de hevige regenval op dinsdag en werkzaamhe den aan de riool. Omdat het riool de grote hoeveelheid water niet kon verwerken werd gekozen voor overstort in het water aan de Langegeer. Door het rioolwater daalde de hoeveelheid zuurstof in het water onrustbarend en kregen de vissen het moeilijk. Gemeentewerken heeft gisteren vers water ge sproeid, bovendien was gistermiddag het riool weer normaal In werking. „Het was een combinatie van ongelukkige omstan digheden", aldus een woordvoerder van Gemeentewerken. Het kan nog wel een paar dagen duren voordat het zuurstofgehalte in de Langegeer weer op het normale nivo Is, Foto Petef do JontfCor Door Aunemiek Veelepturf Rotterdam Met z'n tweeënderti gen trokken ze in Turkye van school naar school, om het Turkse onderwijssysteem te bekijken, maar bovenal om hun eigen Turk se leerlingen beter te leren begrij pen. De Rotterdamse docenten, allen verbonden aan de scholen gemeenschap Nieuw Rotterdam, snoven een heel andere onderwij- scultuur in zich op met kenmer ken als: gigantisch grote klassen, discipline in het leslokaal, schooluniformen en ontspannen en gemotiveerde leerlingen. Aanleiding voor de reis was het geringe contact dat het docenten korps heeft met de ouders van de Turkse leerlingen, die een derde van de schoolpopulatie uitmaken. „Op ouderavonden komen ze niet," vertelt decaan Roely Smelt. „En als wij aan de leerlingen een brief meegeven voor thuis, vin den we die op de gangen en op het schoolplein terug." „Dat is jammer, want we vinden het belangrijk een goed contact met de Turkse ouders te hebben. Als wij wat meer weten over de normen en waarden in Turkse ge- ia', -Jd^^gémeenteraad van Usfl Htelmöndè verlangt van het da- h ■fgelijks bestuur dat wordt fiijge- f /gfeperi in programmering* van .{'cultureel jongerencen- triim Baroèg. Als subsldfever- strekker zou de deelgemeente - .moéten? kunnen voorkomen, dat in het centrum concerten {plaatsvinden, die in strijd zoü- denzijnmet'geldendenormen - en waarden'. Aahléidirig vormeri de twee concerten: 'dieif^-iingeise - groep Rockhitcb "vorige week i f^mrSib^ridoureflkt met {seksuele' handelingen.' Mede naar aanleiding van een ver slag van het eoncert in deze krant," heeft de CD A-fractie schriftelijke vragen gesteld aan het dagelijks bestuur van de deelgemeente. -„Erhebben ons. vele, vaak emotionèle en afkeurende, re acties bereikt," zegt woord voerder B.' Schop in een toe lichting. „Er is sprake van die pe verontwaardiging en ont zetting. De kwalificiatie 'te walgelijk voor woorden' is, ook wat óns betreft, nog aan de eufemistische kant. Het is niet te begrypen dat met dit soort platvloerse en shockerende op tredens deelgemeentefijkgeld In de schriftelijke vragen wil het CDA weten of het dagelijks bestuur van tevoren van dit soort optredens op de hoogte wordt gesteld en of de opvat ting wordt gedeeld dat 'voor dergelijke provocerende en mensonterende optredens geen plaats is binnen binnen .de deelgemeente en er derhal- ye geen deelgemeentelijke middelen voor gebruikt zou den mogen worden1. Voorts woitll gevraagd hoe het dagelijks bestuur herhaling van dit soort optredens in de toekomst denkt te voorkomen. „Zuilen er door u," luidt de slotvraag, „maatregelen wor den genomen om programme ring op ditschandelijke niveau 'geheel uit te sluiten?" zinnen kunnen we daarop school, voorzover dat kan binnen het Ne derlandse onderwijssysteem, re kening mee houden Een kleine inventarisatie onder de docenten, voor vertrek naar Turkije, leerde dat veel leraren vinden dat Turkse ouders vaak geen reeel beeld hebben van het onderwys dat hun kinderen krij gen. „Veel ouders denken dat hun dochter stewardess, dokter of ad vocaat kan worden. Maar onze school is een vbo/mavo-school, waardoor de leerlingen niet het niveau halen om die beroepen te kunnen uitoefenen" zegt coördi nator bovenbouw Dicky Wij land. Verder merken de docenten dat Turkse leerlingen amper mogen deelnemen aan de buitenschoolse activiteiten. ,JDe ouders zijn ang stig en voorzichtig, vooral ais het hun dochters betreft. Maar door die terughoudendheid is een werkweek of een uitstapje naar het strand moeilijk te organise ren. De school biedt de ouders ook een cursus om Nederlands te le ren. Maar daar wordt maar heel weinig gebruik van gemaakt." Officieel De groep docenten trok van Anka ra naar Urgüp om via Konya en Bursa in Istanboel te eindigen. „Een heel vol programma," blikt Dicky Wyland terug, „waarin we zowel basisscholen als universi teiten hebben bezocht, zowel in steden als op het platteland." Roely Smelt:Alles was heel offi cieel. We werden ontvangen met bloemen en thee, Buiten hing de Nederlandse vlag. De docenten wachtten ons keurig in het pak op." Wat het Nederlandse gezelschap onmiddellijk opviel was dat de kinderen op de basisscholen alle maal een blauw kieltje met wit kraagje dragen. Op veel midden scholen is het schooluniform een colbertje.„De klassen zyn gigan tisch groot Leerlingen zitten met z'n drieën in een bankje. De scho len mogen zestig leerlingen in een klas hebben," zegt Roely Smelt. „Voor in elk lokaal hangt een foto van Atatürk, de grondleg ger van het moderne Turkije." Dicky Wyland is vooral de disci pline bijgebleven. „De rust komt je tegemoet. Iets wat op ons niet zo prettig overkomt, is dat de hele klas en masse opstaat als je het lo kaal binnenkomt. Als een leerling een antwoord geeft, gaat hij ook eerst naast zijn bankje staan. Dat gaat zo'n beetje zoals bij ons veer tig jaar geleden." De kinderen maken, benadruk ken beide docenten, een heel open en ontspannen indruk. „Er geldt in Turkye een leerplicht tot 12 jaar. De kinderen die op de middenschool zitten mogen dus 'doorleren' en dat maakt dat ze heel gemotiveerd zijn," zegt Dicky Wijland. „Je ziet weinig computers, maar mij viel op dat het niveau van het onderwijs heel hoog is. Als je de schriftjes open doet, zie je pittige rekensommen en wiskunde." Wat Dicky Wyland vooral van de reis naar Turkije heeft geleerd is dat het beeld dat de docenten van Turkse bewoners in Nederland hebben, niet strookt met het beeld dat zij van de Turken daar hebben gekregen. „Zo'n discussie als wij in Nederland hebben gehad over hoofddoekjes in de klas, die speelt daar helemaal met. Op veel scho len is het voor meisjes simpelweg met toegestaan met een hoofd doekje in de klas te zitten. Alleen op heel religieuze scholen zie je dat" Een groepje docenten bezocht een studentencafé in Ankara dat vol strekt vergelijkbaar is met Ro- town aan de Rotterdamse Nieuwe Kinderen op basisscholen in Turkije dragen allemaal een blauw kieltje met een witte kraag. Foto Scho leogemeen&cli a p Nieuw Rotterdam Binnenweg. „De mensen zyn daar modem gekleed, ze drinken een pilsje en mannen en vrouwen gaan vry en ontspannen met elkaar om. Daar zaten een stel heel zelfbewuste meiden." De leraren wisten natuurlijk al wel dat de Turken die in Rotter dam wonen voor een groot deel af komstig zijn uit Oost-Turkye, waar de levensomstandigheden heel anders zijn dan in de steden in het westen. „Een Turkse do cent vertelde ons dat de overgang voor mensen van het Turkse plat teland naar een stad als Ankara net zo groot is als van het Turkse platteland naar Rotterdam Kippenvel kreeg Dicky Wijland van een toespraak van een rector van een school „Hij zei, toen hij het had over de verschillen tussen Nederland en Turkije, dat één ding overal hetzelfde is: onder wijs zal geen effect hebben als er geen liefde voor de leerlingen is. Dat is zó waar," zegt ze. „Hij sloot zijn rede af met: 'onze leerlingen zitten op jullie scholen. Zorg goed voor ze'." De reis moet nog worden geëvalu eerd, Er volgt nog een studiedag om de ervaringen op de andere docenten over te brengen. „Maar duidelijk is in ieder geval dat de school meer initiatief moet tonen. De docenten in Turkije vertelden ons dat wij ook heus wel wat meer mogen verlangen van de Turkse ouders," zegt Dicky Wijland, „Maar dan moeten we hen wel iets te bieden hebben. In Turkije heb ben ouders allerlei taken in school. Veel scholen hebben een service-telefoonnummer, speciaal voor ouders. Dat zijn allemaal ideeen die we goed kunnen ge bruiken." Rotterdam De vrees werd be waarheid. Toen Annelie Berk hout zondagavond 'laat twee meisjes tegen elkaar hoorde pra ten over de mishandeling van. een kat, wist zy vrijwel meteen dai bet om haar bloedeigen Sheela -een 8-jarige. zwarte Pers - te doen was. Zij stormde terstond naar beneden om te red den wat er nog te redden viel „Ik zag haarliggen onder een au to, op een paar meter van,, m'n huisvertelt de nog altijd be-, droefde en onthutste dierenlief- hebster. „Ik ben meteen naar de dierenarts gegaan. Die kinderen hadden iiaar gewoon doodge trapt Alles was kapot, haar borst been, haar middenrif Sheela heeft het niet meer overleefd." De bewoonster van de Schilt- manstraat in Bloemhof hoopt dat een van de twee daders berouw krijgt en zich - al dan niet verge zeld van haar vriendin- alsnog bij de politie meldt. „Ik heb na tuurlijk meteen' aangifte ge daan," vertelt Berkhout - „Bij de politie spraken ze er ook schande van. Naast het onder zoek dat zij doen hebben ze mij gevraagd om ook in de buurt te vragen of men iets van de daders weet. Ik heb inmiddels al een flink aantal meisjes aangrespro- ken. Zij reageerden aften zo kwaad, dat ze spontaan beloof den om hun oren goed te luiste ren te houden," Annelie Berkhout was al acht jaar de trotse eigenares van Sheela, die zij als latten'in huis had gehaald. „Als ze was doodge reden, was het ook niet leuk ge weest, maar had ik er nog een beetje vrede mee kunnen heb ben," vertelt zij. „Ik hoorde het ene meisje tegen het andere zeggen dat ze dat niet kon maken Dat het asociaal was en dat ze problemen kon krijgen met de DierenbeschermlngfDe T dierenarts'schrok 'ach ook réén hoedje-toen hy Sheela zag.LHoe*?' wel ik er mijn poes niet doorite-^ rogkry g, hoop ik wel dat de twee daders wórden gevonden en qp z'n minst een forse waarschuw wing krijgen." 1 De politie heeft een procesver baal opgemaakt van mishande ling eq vernieling en wacht,nu- nog op een foto,van de poesleh. J een verklaring van de dieretK arts. Vervölgènsj-WPïdt bekekep: of er een kans van slagen is deze zaak op te lossen. „Hetprobleemv is (Lil de g heeft gehoord en niet heeft ge zien," aldus een politiewoord- voerster. „Een van de meisjes zou een paardenstaart hebben. Dat is een erg summier signale ment We gaan eerst bekijken of het haalbaar is om deze zaak te onderzoeken." Rotterdam Een 25-jange vrgjiw is gisterochtend op de Gqoi- landsmgel bij Zuidplein mishan deld door een man en een vroyw. Ze reed met haar fiets op de stoep en vroeg of ze even mocht passe ren. De man en de vrouw pakten haar echter beet, sloegen haarjen spoten met traangas. Er \yerd haar te verstaan gegeven dat zeop straat moest fietsen. Een 28-jange vriend schoot het slachtoffer te hulp. Ook hy werd door het duo onder handen genomen. Rotterdam Vijf mannen héb ben een 62-jarige man gistermid dag m de Tulpstraat op het Noord- ereiland beroofd. Het slachtoffer wilde een winkel binnenlopen toen hij werd aangesproken door zyn belagers. Rotterdam Een 36-jange mede werker van een drukkery aan de Gustoweg is gisteravond een vip* ger kwijtgeraakt toen zyn hand knel kwam te zitten tussen van de drukpersen. De man, f*n Capellenaar, was met schoon maakwerk bezig. RotterdamEen auto-ongeluk-op de Noordzeeweg, net buiterude bebouwde kom van RozenbjPg, heeft gisteravond aan een 20-jan- ge vrouw uit Oostvoome het le^§n gekost. De auto waarin *ïy meereed, week op de Noordzee weg waarschijnlijk uit voor een dier en belandde in een greppel. De bestuurder, een 21-jarige .Ro zenburger, raakte lichtgewond. Zijn passagiere bezweek kprte tijd later aan haar verwondingen. Rotterdam Om de dienstverle ning aan reizigers te verbetébfn opent de RET op 31 mei een ser vicepunt aan de Coolsïngel $1, bij het Binnenwegplein. Reizigers kunnen daar terecht met vragen over openbaar vervoer in deze re gio en de rest van Nederland, vfer* voer op Maat, groepsvervoer, én verhuur. Bij het servicepunt is ook het bureau Klantenreacties gevestigd, waar mensen hun Wachten persoonlijk kunnen teel den. Het is tevens mogelijk om strippenkaarten te kopen, jjfet servicepunt is open op dezeffle tijden als de winkels in de omge ving. Dus ook op koopavonden koopzondag. Rotterdam In de Hoeksche Waard, waar van meet af aan fel Is gestreden tegen aansluiting bytde stadsprovincie Rotterdam, is ypr- heugd gereageerd op het beskuit van de Tweede Kamer orn^e Hoeksche Waard er buiten te, la ten. „Ik denk dat dit besluit héél verstandig is. Dit vind ik tyys* heid," zegt een opgeluchte burge meester Van der Hart van Oud- Beijerland. Ook burgemeester^a- let van 's Gravendeel is tevreden, „Ik ben daar zeer gelukkig mee. We stonden hier al van begüraf aan niet om te springen." Vooral ook omdat volgens haar de be stuurlijke samenwerking vair de gemeenten in Zuid-Holland-Zuid goed loopt „We hebben hier een heleboel dingen opgebouwd 'én die werken heel goed. Het feu heel jammer zijn geweest als We dat hadden moeten albreken'èn opnieuw moesten beginnen." Ver rast is Salet niet. „De laatste paar weken begon zich wel af te teke nen dat de Hoeksche Waard eHp.t zou blijven." Het niet doorgaan van de stadsprovincie Haaglan den (Den Haag en omstreken) komt op conto van de WD. Déze partij had daar bezwaren tegen die stadsprovincie omdat dah'- na de komst van stadsprovincie Rotterdam- slechts een kléine en zwakke Testprovincie' Zuid- Holland zou overblijven. Of minister Dijkstal (WD, Bin nenlandse Zaken) akkoord kan gaan met het voorstel, blykt van avond als de Tweede Kamer zich opnieuw over de regiovorming buigt. Volgens Dykstals partijge noot Remkes zijn er 'lichte indica ties' dat het kabinet met het cqfti- promis kan leven. Afgelopen dins dag zag het er nog naar uit dat tie hele Kaderwet, waarin de regio vorming wordt geregeld, feu sneuvelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2