'Tsja, dit is flink balen' CKC Maassluis is tweedeklasser Lustrum Schiedams kampioenschap loopt uit op bittere teleurstelling r WION verder tegen DETO Koot vooraan in Nijmegen Titel 57/2 voor Arie Hulst HSC klaar voor de vierde klasse CION redt het niet in promotiewedstrijd tegen Zuidiand: 2-0 DWS en UVG kampioen Bradley en Goodwin in glanzende vorm Softbalsters hebben zo hun eigen doel Euforie Holy slaat om in diepe treurnis Rotterdams Dagblad Maandag 26 mei 1997 I Rotterdam De korfballers van WION omzeilden de voorlaatste lastige klip door stadgenoot Trek vogels in de laatste speelronde van de veidcompetitie gedeci deerd met 18-13 te verslaan. Daar door finishte de équipe in de eer ste klasse H samen bovenaan met het Eindhovense DETO, dat Bol nes in de laatste minuut met 17-15 klopte. Er volgt nu een beslis singsduel. Nadat vóór aanvang van de derby WION-Trekvogels één minuut stilte in aeht was genomen ter na gedachtenis van WION-voorvech- ier André van Leeuwen, ontspon zieh een spannende partij. Daarin stond voor Trekvogels niets op het spel, maar het team van de scheidende coach Ger van Rutten deed wel zijn sportieve plicht. Tot 3-3 ging het gelijkop, maar toen Jim van Nijnatten zijn ploeg met 5-3 op voorsprong bracht, nam WION door productiever aanvaisspel het heft in handen. Na de eerste doorgang was de stand 11-7 en 12-10, en de roodwit te zege kwam niet meer in gevaar. De WION-vrouwen namen met ze ven treffers een flink deel van de zege voor hun rekening. Angefa Broere blonk uit met vier treffers, bij de mannen was dat Jim van Nijnatten met vijf goals. De Overkanters nam afscheid van het terrein aan de Middelharnis- straat met een nipte nederlaag te gen Rust Roest: 13-14. Onnodig, omdat de Rotterdammers na 5-7 halverwege keurig ophaalden tot 11-11 en zelfs met 12-11 vóórkwa men. In de laatste minuut miste stipspecialist Edwin Oudshoom een strafworp bij 13-14 en bleef deze stand ongewijzigd. In de tweede klasse F besloot kampioen Het Zuiden het seizoen met een 12-12 gelijkspel bij DKC in Delft in een matige party. Via 5* 5 halverwege keken de Tuindor- pers tegen een 12-10 nadelige sco re aan, maar deze werd op tijd weggewerkt: 12-12. In 2G zag IJsselvogels uit Moor drecht zich in de laatste party bij Zuidwesters (12-5) gepasseerd door ONDO uit 's Gravenzande, maar het promoveert eveneens. In 2H eindigde Rozenburg door verlies tegen DKV Dordrecht (9- 13)onderaan, samen met NKV. Er volgt nu no;, een extra duel. In de derde klasse O eindigden Maas sluis en RWA samen op kop en ook hier volgt een beslissings duel. NIO degradeert. Robert Bouva (42) is de nieuwe trainer van Trekvogels. Hij volgt Ger van Rutten op. Bouva is al zes jaar actief als oefenmeester bij on der meer ZKV en Ten Donek en vier jaar lang bij de WION-jeugd. Nijmegen Mischa Koot, de ama zone uit Oude Tonge, bleek tij dens kwalificatiewedstrijden in Nijmegen voor het EK Young Riders de sterkste tijdens de lan- denproef, Met het paard Galliano bleek zij niet te kloppen. Tyrza van Iperen (Capelle aan den.IJs- sel) eindigde metTolstoj als twee de, voor de Rotterdamse José Kouwenhoven op Grand Ami. Koot werd met haar tweede paard Discovery als vierde. Renske Quelihorst (Numansdorp) legde met Centennial beslag op de vijf de plaats. De Puttershoekse Kir- sten Beckers bezette de negende positie met OulieB. José Kouwenhoven zette tijdens de individuele proef met 67,50 procent de beste prestatie van de dag neer. Ook hier was Tyrza van Iperen tweede. Piet Raymakers heeft de Grote Prijs van Hamburg gewonnen. De Nederlandse ruiter bleef in de barrage met Amethyst de Duitser Lars Nieberg met For Pleasure voor. Raymakers was 0,18 secon de sneller dan Nieberg. Op de der de plaats eindigde Jessica Johans son uit Zweden met Dega. Bert Romp werd tweede in de der- byproef voor springruiters in Hamburg, Hij moest alleen Hugo Simon laten voorgaan. Rotterdam Arie Hulst van IJs- selzicht ondernam de verre auto rit vanuit zfin woonplaats Ytst om in Rotterdam de districtstitel te pakken van de eerste klasse An ker Kader 57/2. De kadrist, voor heen wonend in Berkel en Ro denrijs behaalde acht punten, maar met een algemeen gemid delde van 10,17. Daarmee haalde hij zelfs de ondergrens van 12.50 niet Dit betekent dat alle tegen standers, behoudens Tom Paris, van hem verloren. In biljartcafé Honky Tonk in Brieile is Chris Fasseur winnaar geworden van de DR Spijkenisse bokaal, de beker voor hoofd- en eersteklassers libre. De biljarter uitSpykenisse behaalde tien pun- tenpn een percentage van 95.8, Vlaardmgeo— HSC kan zich een week lang voorbereiden op een finalewedstrijd tegen Si- monshaven. Nadat de aan staande tegenstander van HSC al met 6-2 van SFY81 had ge wonnen, deed HSC het zelf dunnetjes oven 4-1, Zaterdag kan de ploeg vanArwin Ver- burgh als enige ploeg in Vlaar- dingen promoveren. De debuterende trainer was niet rouwig dat zijn ploeg het slechts bij vier treffers hield. Bij een doelpunt méér had HSC tegen Simonshavea im mers genoeg gehad een een ge lijkspel. „Wij hebben de ploeg niet om op een deling te spe len," kijkt de debuterende trai ner alvast vooruit. „Nu speelt dat toch door de 'koppies' van Simonshaven." Het enige dat tegen SPF81 tel- de, was winst. Met die druk lijkt HSC goed om te kunnen gaan. Binnen tien minuten scoorde Karei Buuron de eer ste en enige treffer voor rust. Kansen op een grotere voor sprong kreeg de thuisploeg ge noeg. maar tot de thee waren die niet besteed aan de voor- waartsen van HSC. In de tweede helft sloeg de angst zelfs even toe toen SFY81 uit een geniepige coun ter de gelijkmaker binnen* knalde. Het geluk was echter aan HSC-zijde. Een vrije trap van Ta mar Göner werd via een been van een SPY er zodanig van richting veranderd dat de sluitpost van de gasten slechts de trieste gang naar het net kon maken, 2-1. Voor SPV81 was de nacompe- titie toen over, terwijl HSC het tempo omhoog gooide. Twee minuten later kopte Mario Donkersloot een voorzet van Marcel Zeebregts naar de 3-1. In de slotminuten van de wed strijd volgde de vierde treffer, 2y het dat de aangever nu Ma rio Donkersloot heette en de doelpuntenmaker Marcel Zee bregts. Vol goede moed kijkt Arwin Verburgh uit naar Simonsha ven. „Jan Dave Vermeulen is dan terug van een schorsing en hij is op het middenveld een waardige kracht Het .is alleen •jammer dat ik Hans Voets nog iymifi, Maar al met al zie ik het /zonnig tegemoet. Simonsha- ven heeft een jonge ploeg, maar die ligt ons wel." Door Blanchefleur Brass inga Rozenburg 'We love you Arie, yes we do. OoohArie we love you.' Het Zuidlandse sup porterslegioen bejubelde zaterdag op Sport park West in Rozenburg zijn grote held Arie van Smtmaartensdyk. De spits van Zuidiand deelde in de beslissingswedstrijd tegen CION vlak voor tijd de genadeklap uit. Met de 2-Ö van Van Sintmaartensdijk werd het laatste restje verzet van de Vlaardingse tegenstander gebroken. Zuidiand was tweedeklasser; CION droop af. Gewogen en te licht bevon den. „Tsja, dit is flink balen," sprak de zeer teleurgestelde CION-trainer Kees Goudswaard na afloop, „In de eerste helft hebben we het la ten liggen. We hadden drie uitge speelde mogelijkheden, maar de bal ging er niet in. Na de rust wil de de ploeg té graag de gelijkma ker maken en gingen we chao tisch spelen. Kijk, vorige week speelden beide ploegen uitstekend en verdiende de wedstrijd geen winnaar. Nu voetbalde Zuidiand beteren heeft het terecht gewonnen." Zuidiand opende sterk op sport park West. Wouter Zwaans had a! m het begin een grote mogelijk heid om de openingstreffer te sco ren. De middenvelder kopte ech ter precies in de handen van kee per Faassel. De pegels van Arie van Smtmaartensdyk en Jan Kweekei misten op een haar na het doel. Tot grote teleurstelling van het Zuidlandse legioen, dat prompt 'waar blijft die eerste nou' begon lezingen. 'Die eerste' kwam tien minuten voor de theepauze. Met een laag schot verschalkte Wouter Zwaans doelman Faassen: 1-0. Vlak voor tijd had Johan van Toom een dot van een kans op de gelijkmaker. PETROCMEI De linkerspits stond alleen voor keeper Marcel van Meurs, maar Van Toorn schoot het leer echter hoog over het doel Eerder kregen Sander Spanjersberg en Zuidiand kroop nog een enkele keer door het oog van de Spanjersberg en Broere enorme mogelijkheden, maar doelman Van Meurs stond zijn mannetje. In de tweede helft trok CION het initiatief naar zich toe. De verde diging van Zuidiand gaf de Vlaar- dingers echter geen kans om te scoren. De gevaarlijke John van Spronsen werd bekwaam door voorstopper Mario Braam afge stopt. Een kwartier voor tijd moest de wedstrijd even stilge legd worden omdat scheidsrech ter Bink een spiertje verrekte. De arbiter wisselde zijn fluit in voor een vlag en de wedstrijd kon wor den voortgezet. Alles op alles CION zette alles op alles om een fraai seizoen van een even fraai slot te voorzien. Met vijf, zes aan vallers werd de Zuidlandse verde diging onder druk gezet. Maar tot kansen kwam het niet. Zuidiand was op de counter zelfs nog ge vaarlijker. Doelman Faassen toonde zich op schotten van Arie van Sintmaartensdijk en Edwin de Heer een betrouwbare keeper. ZuidJaad-CION 2-0 (1-0). 37. Wouter Zwaans 2-0,90. Ane van Sintmaartensduk 2-0. Zuidiand: Van Meurs; Kees van Smtmaar tensdyk, Bevaart, Braam, Jaap Kweeket; Zwaans (75. De Heer). Van der Wal, Kunst, Pronk; Arie van Smtmaartensdyk, Jan Kweek el. CION: Faassel; Vin ZeJm <49. Van Spron sen), Vuyk, Sterk. Den Brabander (83. Van Rooy); Den Hoedt, Baltaci, Verschoor, Broere, Spanjersberg.VanTooren. Terwijl Zuid land op de achtergrond feestviert, treurt ClON- doelman Erik Faassen over de gemiste kans. Fotarax Middelburg—De promotie van de korfballers van CKC Maassluis naar de tweede klasse is een feit Hoewel er eigenlijk weinig meer fout kon gaan - twee weken gele den had de Maassluise ploeg zich zo goed als verzekerd van de stap naar de hogere klasse- liet Maassluis legen ONDO geen Door de winst van 15-11 en de ze ge van medekoploper RWA wacht Maassluis nog een aardig toetje. Morgen dient Maassluis tegen RWA aan te treden, op het veld van Olympia in Spijkenisse, om uit te vechten wie zich de uiteindelijke kampioen mag noe men van de derde klasse, „Die wedstrijd is natuurlijk een for maliteit," stelt Maassluis-coach Frits Broers, „maar desalniette min willen we winnen. Al is het om des keizers baard, toch willen we aantonen dat we de nummer één zijn." Tegen ONDO, de "nummer drie van de ranglijst, had Maassluis weinig te vrezen. Na een ge- lijkopgaand begin liep de jeugdi ge ploeg van Frits Brpers bij een 2-2 stand geleidelijk weg bij de te genstander. Er werd een kloof van vijf doelpunten geslagen waardoor het laatste beetje span ning ook verdween bij de Maas- sluizers. „Ik heb in elk geval helemaal niet tegen deze partij opgezien," be weerde Frits Broers zelfverze kerd^ „en de spelers waren ook redelijk zeker van zichzelf. Thuis hadden we zonder al te veel moei te met 5-3 van ONDO gewon nen." De ruststand van 10-7 werd in de tweede helft uitgebreid met de gelijk spel en vier treffers van topschutter Chantal Soekra. ON DO trachtte Maassluis in moei lijkheden te brengen. Maar de ge routineerde krachten Edwin Zee- gers en Sandra Lekluse, perfect gesteund door de zes jonkies' van amper twintig jaar, lieten zich de winst niet meer ontne men. „Er is misschien niet gewel dig gespeeld," gaf Frits Broers eerlijk toe, „maar dat was niet eens nodig. De tweede helft werd controlerend uitgespeeld." Eenmaal teruggekeerd in Maas sluis barstte het feest los in de ge zellige kantine. „Wij zijn gepro moveerd," klonk -Frits Broers amper verstaanbaar door de keiharde muziek, „en het tvteede en derde team van Maassluis zijn kampioen geworden. Alle reden dus voor een klein feestje, of niet? Gedrevenheid en talent van de spelersgroep zijn de sleutels van dit succes." Door Erwin van der Lee SchiedamWat een mooie afslui ting van een lang voetbalseizoen had kunnen worden, liep uit op een teleurstellende zaterdagmid dag. De eompetitieverpiichtingen van SMC noopten de organisatie van het Schiedams kampioen schap tot noodoplossingen om toch tot een finale te komen. PPSC werd bereid gevonden om de tweede finaleplaats, die mini maal recht gaf op 750 gulden, naast SW in te nemen. Daarin ging het gehandicapte 'PP' tegen het gretige SW met 6-2 onderuit waardoor de toekomstige fusie partner van SMC de titel prolon geerde. De manier waarop het vijfde Schiedamse kampioenschap was verlopen, had echter kwaad bloed gezet by de organisatie. Vooral Rien Klink had, geheel op per soonlijke titel, geen goed woord over voor sommige clubs. „Vorig jaar is op aandringen van alle voetbalverenigingen aange drongen om het toernooi rond het einde van het seizoen te organise ren," zei hij. „Pas onder die voor waarden hadden wij de garantie dat alle clubs zouden meedoen. Inderdaad hebben alle verenigin gen zich 'netjes' aan die afspraak gehouden en meegedaan. Alleen moeten we nu waarschijnlijk gaan eisen dat wij bepalen hóe - en dan bedoel ik met welk team- aangetreden moet wor den. Het is natuurlijk een aanflui ting om te zien dat tweede en soms zelfs derde elftallen hun club vertegenwoordigen. Natuur lijk heb ik alle respect voor het be- In de aanval, maar de Thurlede-club was kansloos in de finale van het Schiedams kampioen schap. Toch verdient 'PP' als invallende finalist een compliment. Foto peter Moikenooer lang van promotie- en degradatie wedstrijden. Die problemen had den wij echter voorzien, alleen stonden we als organisatie met de rug tegen de muur. Of ik volgend jaar nog in de organisatie zit, weet ik niet, Op dit moment ben ik erg negatief." Ook bij voorzitter Jos van Oers en secretaris Wim de Wolff stond de stress van de afgelopen week nog op het gezicht getekend. Woens dag deelde SMC mee dat ook het tweede elftal niet zou komen op dagen, HBSS (aan het paintbal- len). Hermes DVS (kon onmoge lijk een elftal samen te stellen) en Ursus (telefonisch onbereikbaar) vielen af, waardoor PPSC bereid werd gevonden de open gevallen finaleplek in te nemen. Het was het enige lichtpuntje van de week waaraan een jaar voorbe reiding aan vooraf was gegaan. Van Oers en De Wolff, strak in het pak en met Schiedamse stropdas sen getooid konden ook niet om het feit heen dat het lustrum te leurstellend was verlopen. Het publiek liet het SW-complex links liggen waardoor The Slap sticks uit Den Bosch en zangeres Angelina van Dijk slechts voor een handjevol mensen hun mu ziek lieten horen. Slechts SW zorgde voor een waardige afsluiting, zowel van de finale als van haar zelfstandige bestaan. De laatste officiële wed strijd was weliswaar een gedeva lueerde eindstrijd, maar het elftal van Henk Salari wilde nog een maal vlammen. Als het moest zelfs met ongeoorloofde midde len, waarvan PPSC'er Erik van Harmeien het slachtoffer werd. De routinier werd in de tweede helft tot twee maal toe onder het toeziend oog van arbiter Nico de Wolft op de enkels getikt door Harry Vlasveld. Geïrriteerd maakte Van Harmeien een na trappende beweging, die hem op rood kwam te staan. „Slechts het gevolg en niet de oorzaak werd bestraft," laakte trainer Ron de Bruin het optreden van De Wolff. De strijd was toen al gestreden na doelpunten van Gökan Ayir. Re- mi Snel en Meivin Tjin-Tjoen- Lim. Erik van Harmeien bracht op slag van rust de spanning iets terug. Scott Wulferdingen, Her man Zoetmulder en Misia Kemik lieten echter -met tussendoor PP's tweede treffer van Ruud Op- denbrouw- aan duidelijkheid niets te wensen over. Ook bij de vrouwenfinale had slechts één team recht op de be ker. HBSS haalde tegen PPSC nét niet de dubbele cijfers. 9-0. V Zowel de mannen van DWS als de vrouwen van UVG vierden feest: ze werden kampioen. Voor UVG had dat succes een apart tintje, want het was het laatste vóór de fusie met HVC. DWS(m)-EHC 17-10 (7-4). De scheidende oefenmees ter Simon Weerdenburg kon zjjn geluk niet op. Voor al aanvallend bleek dat de druk van het kampioen schap groot was, maar in de verdediging was dat niets van te merken. De twee sterkste tegenstanders werden goed aan banden gelegd. Volgend jaar spelen de mannen van DWS in de hoogste klasse van de veidcompetitie. Atomium-UVGKv) 12-15 (7-6). Atomium moest win nen om niet te degraderen, UVG moest winnen om kampioen te worden. Het fysieke spel van Atomium werd niet onderkend door de scheidsrechter. Tot het einde bleef het spannend. Op 22 juni mag UVG op ei gen veld proberen voor een derde maal het Neder lands kampioenschap binnen te halen. Beker Snelwiek-Hollandiaan(m) 11-9 (4-6). De mannen van Hollandiaan misten in deze bekerwedstrijd vele kan sen. Daardoor kon de geroutineerde tegenstander in de tweede helft een achterstand van 4-8 omzetten in een 11-9 overwinning. Treffers-DWS 2(v) .15-14 (n.v.) Tien minuten voor het verstrijken van de reguliere speeltijd stonden de rou tiniers van DWS nog vier doelpunten voor, ze gaven het alsnog uit handen, 13-13. In de verlenging begon nen de DWS'sters zich te ergeren aan de scheidsrech ter en grepen zij naast een plaats in de bekerfinale. Schiedam Zowel Hermes DVS als Excelsior steun de gisteren voor een groot deel op het batten van een buitenlandse speler. Bij Hermes maakte Roger Bradley -half Neder lander, half Nieuw-Zeelander- er 106 tegen Kam pong, dat in achtervolging op het Schiedamse totaal van 267/4 strandde op 254/9. Excelsior dankte Murray Goodwin. De Australische coach was zowat de enige speler van de landskampi oen die overeind bleef tegen de aanval van ACC. Goodwins 92 not out was het leeuwendeel van de sco re van 124 voor 3 die de Schiedammers in 22 overs de zege opleverde tegen de Amsterdammers. Excelsior bowlde ACCuit voor het lage totaal van 118, vooral door het bowlen van Sebastiaan Gokke (4/31 in 10.3 overs), Erik Gouka (3/18 in 10) en Erik Dulfer (1/ 16 in 11). Gouka had aan bat minder succes. Hij ging net als Arjan Ruts voor 0. Ook Emile Smits maakte weinig runs (4), zodat Goodwin de partij samen met Dennis Gouka (14 not out) moest uittikken. Bij Excelsior maakte Luuk van Troost zijn rentree. Zijn specialist heeft hem aangeraden de geblesseer de enkel meer te belasten. Het auel tussen Hermes DVS en Kampong had plaats op een harde, betrouwbare pitch en een goed lopend veld. Het resultaat was een treffen met veel runs. Hermes maakte er eerst 267 voor 4, waarbij naast Bradley (7x4,4x6) ook Jasper Beyer (63), Nicky Statham (44) en McRae (22 not out) in de ruime dub bels kwamen. Kampong deed een goede achtervol gingspoging, geleid door Rens Mulder (56) en Peter Cantrell (63 not out). Twee overs voor het einde moest Kampong 23 runs maken, met vier wickets achter de hand. Dat was te veel gevraagd. By de thuisclub bowlde Phil Keukelaar 2/32 in 8 overs; Bradley was goed voor 3/35 in 11 overs. René Schoonheim heeft sinds gisteren een uniek record binnen. De wicketkeeper van VOC nam het duizendste wicket uitzyn lange loopbaan: een stump op Rood Wit-coach Miller op het bowlen van Eldert Frank. Daarmee is Schoonheim de absolute record houder in Nederland. VOC won het duel met 24 runs verschil; 243-219. Schiedam De softbalsters van Schiedam hebben inmiddels de doelstelling van het bestuur, handha ving in de landelijke eerste klasse, al ruimschoots be antwoord. Na de 54 overwinning op het Haarlemse Onze Gezellen zal de ploeg van coach Leo Buiteman een eigen einddoel willen stellen. De titel in de eerste klasse B natuurlijk en de daarop volgende beslis singswedstrijd (voor promotie naar de hoofdklasse) met de kampioen van de eerste klasse A Een ingewikkelde weg, maar de speelsters van Schiedam schuwen risico's en vrezen de tegenslagen echter allang niet meer. Tegen OG kwamen de Schiedamsen zelfs in de derde inning op een 1-2 ach terstand, maar al in de vierde gelijkmakende slag- beurt bevestigden Gyselle Korpel en Monique Deuze (op een twee honkslag van Desiree Öuwerkerk) de ware krachtsverhoudingen, 3-2. Twee innings later zorgde Mijke Debets definitief voor rust in de Schiedamse dug-out; ze sloeg een home run en nam op haar triomftocht langs de hon ken ook Martine Zoetmulder over de thuisplaat mee. Spannend werd het nog inde achtste inning, toen de Haarlemse ploeg tot 54 kon terugkomen. Maar pitcher Elske ten Hoope hield daarna de defensie ste vig op slot. VlaardingenDe uitbundige stemming bij Vlaardin- gen/Holy -na de redelijk verlopen krachtmeting met Schiedam met twee punten in de 'double'- is gistermiddag weer omgeslagen in diepe treurnis. Na de 3-10 nederlaag tegen het Dordtse The Hawks sprak coach John van Westrenen zelfs van 'een regel rechte kater'. „We zullen nu op heel korte termijn toch eens moeten proberen de neuzen in één richting te krijgen. Want zoals de ploeg nu speelt, wordt nie mand daar wyzer van." Van Westrenen was dus ontevreden - en terecht. Er werd ook tegen The Hawks weer heel individueel ge speeld, fouten op ongelegen momenten gemaakt en defensief werden de pitchers (eerst Stefan Droog in 5 1/3 innings 4 3 man 4-0-6-2 en daarna Danyy Rossoni in 4 inn 4-2-7-1) niet al te degelijk gesteund. Al in de zevende inning, bij een 6-2 voorsprong van The Hawks, was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. De genadeklap kwam in de negende inning, toen de Dordtse honkballers van 3-6 naar3-10 wegliepen. „Ik had de speleres neg zo gewaarschuwd, The Hawks, bepaald niet hoog geplaatst op de ranglijst, komt hier voor de punten. Maar de motivatie ont brak. Helaas," sprak coach Van Westrenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5