14 Ambtelijke top hekelt eigen gemeentelijk telecombeleid 'Rotterdam is voorbeeld voor samenhangend toerismebeleid' In uitvaartbranche steeds meer vrouwen onder de kist Bezetting Hogeschool Rotterdam beëindigd 'School's Out!' gooit het over andere boeg Sophia en Erasmus imponeren mevrouw Arafat Ifr* aw&mi a*n m#$ 4% w* Initiatieven zijn er, maar te versnipperd en slecht verkocht Shell-fakkel brandt blauw Bieb stopt met gratis Internet PvdA en D66: opheldering over Maastheater Minder bezoek in Blijdorp Frans stel gooit heroïne uit auto Sparta nog niet gewonnen voor Spangen Garretsen naar verslavings organisatie Rotterdams Dagblad i* n. kt -a* - krj* f^r' C'i rjv& Woensdag 28 mei 1997 Rotterdam De ambtelijke top van de gemeente Rotterdam heeft nauwelijks vertrouwen in verwoede pogingen van het eigen gemeentebestuur om de stad op te stoten in de vaart der nieuwe technologische ontwikkelingen. Dit blijkt uit een ver trouwelijke notitie van de topambtenaren van de bestuurs dienst aan het college van burgemeester en wethouders. Begin dit jaar presenteerden b en Tot de plannen behoren onder w het Beleidsplan Rotterdam Te- lecomstad waarin voor de komen de vier jaar 3,25 miljoen gulden is uitgetrokken om nieuwe ontwik kelingen op telematicagebied te stimuleren. Gehoopt wordt dat zich hier dan meer bedrijven uit die sector vestigen. B en w vinden dat van groot economisch belang, nu de haven aan gewicht verliest. meer een computernetwerk voor alle Rotterdamse ondernemers, het oprichten van een onder- zoeks- en opleidingsinstituut, de bouw van een 'Electronic Trade Centre' op de Kop van Zuid, het stimuleren van de relatie tussen kunst en economie en tal van an dere projecten en projectjes. De topambtenaren wijzen er op dat er weliswaar goede ideeen zijn, dat er ook veel gebeurt, maar dat een en ander te versnipperd is en slecht wordt verkocht..Het be leidsplan Rotterdam Telecomstad zal daar naar verwachting nauwe lijks verbetering m kunnen bren gen," aldus de bestuursdienst. Zij schrijft verder: „De bestuurlij ke ambitie met betrekking tot het externe telematicabeleid is duide- Iijk. De ambtelijke vertaling is echter verre van optimaal." In dit verband wordt er op gewezen dat op het stadhuis en bij betrokken gemeentelijke diensten nauwe lijks mensen beschikbaar zijn om zich hiermee bezig te houden. In dezelfde notitie plaatst de be stuursdienst ook enige vraagte kens by een onderzoek dat in op dracht van de gemeente door de Nationale Investerings Bank (NIB) is uitgevoerd naar de ver houding tussen de gemeente en de ENECO. De NIB laat zich in dat onderzoek lovend uit over de organisatie en het management van ENECO Telecom BV. De bestuursdienst en het Ontwik kelingsbedrijf Rotterdam nemen dat oordeel niet over. „Ervaringen uit het (recente) verleden zijn minder positief," aldus de top ambtenaren. RotterdamDe bezetting van het gebouw van de Hogeschool Rot terdam en Omstreken (HR&O) is gisteren vreedzaam beëindigd. De veertig studenten hebben hun actie in Fiet pand aan het Mu seumplein opgeheven nadat en kele van hun eisen door het Colle ge van Bestuur (CvB) zijn ingewil- hgd. De studenten protesteerden met hun actie tegen de bezuini gingen op de OV-jaarkaart. Het College van Bestuur heeft, zich solidair verklaard met de ac tie van de studenten en daarmee gehoor gegeven aan de eerste eis. De gevraagde solidariteitsverkla ring van de HBO-raad had meer voeten in de aarde. De heer Tuy- tel, vooratter van het CvB en te vens lid van de HBO-raad, liet we ten niet voor de hele raad te kun nen beslissen over de onderteke ning van de verklaring. Wel heeft hij toegestemd in de eerst volgen de vergadering, aanstaande vrij dag, het voorstel op tafel te leg gen. Aan de eis van de bezetters aan wezig te mogen zijn bij de betref fende vergadering van de HBO- raad is ten dele gehoor gegeven. Tuytei vindt dat zulke eisen stan daard niet ingewilligd kunnen worden. Als de HBO- raad met zo veel mensen tegelijk in discussie moet gaan, komt er van vergade- rennietstereeht. A van der Hek, voorzitter van de HBO- raad heeft wel toegestemd in een gesprek met bestuursver- tegenwoordigers van de studen tenvakbond LSVB en de studen tenorganisatie ISO over de OV- jaarkaartproblematiek. Twee stu dentleden hebben donderdag 29 mei een bespreking met A. de Graaf, directeur van de HBO- raad in Den Haag. In dit gesprek zal bepaald worden hoe de verde re contacten met het bestuur van de HBO- raad zullen verlopen. De vraag of ook zij al dan niet bij de Rotterdam De fakkel van de Shell-raffmaderij in Pemis zal de komende weken regelmatig blauw oplichten en een laag brom mend geluid veroorzaken. Dat komt omdat Shell de gemoderni seerde installaties van het Per-f project gaat opstarten. Doordat het fakkelgas tijdens de opstartfa se ook waterstof bevat, worden de kleur en het geluid van de fakkel anders dan gebruikelijk. Afhankelijk van het weer en de windrichting zal het geluid ook buiten het Shell-hek hoorbaar zijn. 's Nachts zal Shell zo min en zo kort mogelijk gebruik maken van de fakkel-installatie. „Maar het affakkeien is wel nodig om op een veilige en milieu-verantwoor de wijze de overtollige gasvormi ge producten uit de fabrieken af te voeren," zegt de directie van Shell Pemis. Rotterdam Wie nog gratis wil surfen over verschillende websi tes moet snel zyn. Per 1 septem ber gaat de Centrale bibliotheek in de Hoogstraat een vergoeding vragen voor een uurtje Internet, Sinds aprii konden liefhebbers een uurtje reserveren op één van de tien aansluitingen die de bi bliotheek rijk is. De gratis toe gang is tijdelijk geweest en was een tegemoetkoming naar het pu bliek vanwege de verbouwing die momenteelplaatsvindt. Voorlopig is de bibliotheek aan de Hoog straat het enige filiaal dat Inter net ter beschikking stelt bestuursvergadering aanwezig mogen zijn, staat die dag centraal. De bezetting van het gebouw op zich riep bij de verschillende be trokkenen tegenstrijdige gevoe lens op. De ene student noemde de actie 'werelds1 en was best be reid de voor die dag geplande ten tamens uit te stellen. Anderen wa ren echter zo in de ban van de af ronding van het studiejaar, dat zij alleen denken aan gemiste lessen en eindwerkstukken die nog ge maakt moeten worden. In hun ogen valt er geen dag te verliezen. Zeker niet aan een bezetting. Gui- do Favié, docent aan de HR&O, is van mening dat de acties al veel eerder hadden moeten plaatsvin den. „De PvdA is hier 1 mei ge weest. Ritzen hield toen een glad verhaal over de OV- kaart en het recht op meer onderwijs. De stu denten hadden Ritzen toen veel harder moeten aanpakken bij het stellen van de vragen." Dat ma ken ze nu goed, aldus Favié. Thea Reget (staand) tijdens het geven van één van delessen: 'Motivatie is ergbelangrijkvoor deze opleiding.'roto FreöEmst/Cor vos Rotterdam De Rotterdamse jeugd van 12 tot en met 15 jaar kan bij de gemeente zelf vakan- tieplannen indienen voor de zo mervakantie. De gemeente .heeft vierhonderd keer 250 gul den beschikbaar voor de vier* honderd beste plannen. Vrijwel alle scholen in het voortgezet on- derwys in Rotterdam krygende komende weken bezoek van een promotieteam dat de spelregels van'School's Outf kómt toeUchV - vanuit dat jongeren zelf het bes te weten wat ze willen. Om een bijdrage van 250 gulden te krij gen, moeten .initiatiefnemers negen vrienden en vriendinnen verzamelen. Het is de bedoeling dat zij met iïn tienen een'pten maken en uitvoeren. Plan en be- grating moeten voor 14 juni bij Recreatie Rotterdam worden in gediend. De groep die,nadien' het-leukste verslag inlevert, krijgt nog eens een vakantiedag i.ien.- De gemeente Rotterdam Ir als bonus; Keeft dit jaar gekozen voor eèri Om de; fantasie te prikkelen, radicaal héldere- aanpak :yan. W--krijgen'de jongerenvanIfetipn&i 'School's Out!' dan vorig jaar. Af-, motieteara wat idééën1 aange-1'; gelopen zomer trokken de drië^Teikt. Die variëren van een dagje- onderdelen - sport, enspel opt uit naar een concert of een spa-;, J het strand van Hoek van cecenter tot het organiserenvan; f land, survival in hefB^gM^-éett' feestje op hH^strdnd.'iZe;; Bos en feest m ookr zetf,lets>Koperi- Larenkamp -- slechtpondjes-, '„^waarvan zé{deehde;zomef ple- maat bezoekers! zier hebbèiti'izcals éen:.TÖöber-1 'School's Out!' g^t'èr'^ja^^^tjootofifetuurbarevEègefe/"-' 4 Rotterdam - 'Je moet kunnen til len en kunnen kisten' kreeg Eme- rita Elmendorp te horen tijdens haar orienterende stage begin dit jaar bij Cura Mortu Orum (CMO) in Dordrecht. De uitvaartbranche is tot op he den een mannen aangelegenheid. Zelden zal men vrouwen zien die de kist dragen tijdens een uit vaart. De weinige dames die men in deze sector aantreft, vertolken meer de rol van gastvrouw in het rouwcentrum. Of ze zijn nodig voor de administratie van een uit vaartonderneming. Zo heel af en toe ziet men vrouwen in de rol van uitvaartleider. Drie jaar geleden begon de Vrou wenvakschool Lena de Graaf in Zoetermeer in samenwerking met de Stichting Vakopleiding Uitvaartverzorging (Stivu) met de eerste dagopleiding tot intercul turele uitvaartverzorging voor vrouwen. Inmiddels heeft men deze opleiding ook in samenwer king met RBA Rijnmond en ROC Albeda In Rotterdam opgezet. Twintig vrouwen uit de Rotter damse regio doen mee aan deze Rotterdam Suha Arafat, de vrouw van de Palestijnse presi dent Yasser Arafat toonde zich gisteren tijdens haar bezoek aan het Sophia Kinderziekenhuis zeer geïnteresseerd. „Ik ben enorm onder de indruk," zei de presi dentsvrouw in een eerste reactie. De Palestijnse brengt, in gezel schap van de vrouw van de Pales tijnse minister van Justitie, voor de tweede keer een bezoek van enkele dagen aan Nederland. Mevrouw Arafat (34) werd verwel komd met een korte toespraak van C.D A Verroerd, decaan van de faculteit geneeskunde. Deze vertelde in het kort hoe het zie kenhuis op iniatief van twee art sen en vijf anderen in 1863 op po ten was gezet. „In die tijd was er nog niet zoveel aandacht voor zie ke kinderen en van de duizend zieken stierven er dan ook drie honderd kinderen," aldus Ver woerd. De echtgenote van de Palestijnse president is zelf Hoge Commissa ris van de stichting 'toekomst voor Palestina' die voor Palestijn se kinderen zorgt. Het bezoek aan het ziekenhuis moest een indruk geven van hoe het er in een zie kenhuis met de meest moderne middelen aan toe gaat Ook bevor dering van de contacten kwam aan de orde. „Samenwerking is heel belangrijk voor de uitwisse ling van kennis," benadrukte ze. Niet iedereen was overigens blij met het bezoek. Op de Intensive Care Geanologie waar pasgeboren baby'tjes in de couveuse liggen, kreeg een aanwezige moeder het te kwaad bij het zien van al die mensen. „Loop alstublieft door," zei ze tegen de aanwezigen terwijl ze iedereen het zicht op haar baby benam. Na een 'dit kan toch niet' barstte ze in huilen uit. „Tja, er is altijd een tegenstrijdig belang bij dit soort bezoeken," verzucht Verwoerd. „Van tevoren is aan ouders wel gevraagd wie zijn kind niet op de foto wilde heb ben. Maar ik denk dat deze mevrouw een beetje overweldigd werd door de hoeveelheid men sen." Meteen werd dan ook beslo ten voortaan alleen de hoofdgast en een begeleider tot de afdeling toe te laten. Na de rondleiding ging de delega tie naar het Woudestein-complex van de Erasmus Universiteit. Hier stond loco-burgemeester Den Ou dendammer klaar om de presi dentsvrouw te begeleiden. Suha Arafat voerde zelf ook kort het woord. De op schrift gestelde toe spraak die ze van één van de vei ligheidsagenten voor zich kreeg, schoof ze terzijde. „Ik ben niet ai- leen onder de indruk van het zie kenhuis en van de Universiteit, maar ook van de Nederlandse overheid, het land en haar inwo ners De nieuwe generatie jonge ren kan trots zijn op hun ouders en moet 2ich wei heel veilig voe len in dit land." Mevrouw Arafat deed tot slot een oproep tot hulp voor de opbouw van Palestina. „Natuurlijk zijn er door de Palestijnse regering fou ten gemaakt, maar dat is logisch voor een land dat nog maar drie jaar bestaat." Suha Arafat kijkt met grote interesse naar een couveusekindje op de Intensive Care in het Sophia. Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad opleiding, Thea Reget, docent van de Vrouwenvakschool, vertelt dat in Rotterdam nog weinig vrouwen werken in de uitvaartbranche. „Terwijl vrouwen dit beroep na tuurlijk even makkelijk ais man nen zouden kunnen beoefenen. Onze cursisten vinden binnen en kele maanden een baan, dus is er ook voldoende vraag naar meer mensen in deze branche. Want zo als je weet: doodgaan gebeurt elke dag." „Watje ook ziet is dat er meer cul turele kennis nodig is. Culturen onderscheiden zich juist in hun specifieke begrafenisrituelen, In een multiculturele samenleving is het niet meer dan vanzelfspre kend dat er ook aandacht komt voor het interculturele aspect," vertelt Thea Reget. Tijdens de op leiding worden gastdocenten uit diverse culturen, een rabi, pandit of imam uitgenodigd. Uitzoeken Voor zij aan de Interculturele Uit vaarverzorging begon had Elme- rita Elmendorp nog nooit iets te maken gehad met de dood. Voor haar was het uitzoeken „of ik er wel tegen kan" belangrijk. Tij dens haar vakantie op de Antillen december vorig jaar, een maand nadat zij met de opleiding begon, nam zij contact op met de directri ce van uitvaartcentrum 'El Seno- rial' om een begrafenisplechtig heid op Curasao mee te maken, Emerita mocht helpen bij het af leggen van twee overledenen „Ik vond het niet eng, integen deel, ik had het gevoel alsof ik al jaren in het vak zat. 's Avonds toen ik thuis was, zeiden mijn ou ders 'je zal wel niet zo goed slapen vandaag'. Maar ik heb heel goed geslapen. Ook na mijn stage bij de CMO in Dordrecht, toen ik bij een obductie (sectie verrichten) mocht meehelpen, heb ik 's avonds thuis zonder enige moeite lekker gegeten. Organen en inge wanden die je moet wegen bekijk ik niet anders dan als voorwerpen waar je mee werkt," Nadat Emerita had gemerkt dat zij geen enkele moeite had met deze kanten van het vak groeide haar overtuiging om in de uit vaartbranche te werken. Omdat ze inmiddels door haar stage aan alle kanten van dit beroep heeft kunnen 'snuffelen' heeft ze voor zich zelf ook besloten wat zij het liefst wil doen. „Ik vind het afleggen het mooist. Ik hou er van om iets te verfraai en. Ik maak zelf kleding en ver sier ook taarten, dus dat mooi wil len maken zat er bij mij al in. En als ik dan de laatste verzorging voor iemand kan doen, het was sen, aankleden en een overledene mooi in de kist leggen, dan voel ik mij net een moeder die voor haar kind heeft kunnen zorgen. Ik vind dat heel belangrijk want ten slotte is dat het laatste watje voor iemand kan doen." Motivatie Thea Reget benadrukt dat moti vatie erg belangrijk is voor deze opleiding. De cursisten zijn herin tredende vrouwen, deels alleen staande moeders. Drie dagen krij gen ze les en daarnaast moeten ze nog 15 tot 20 uur huiswerk ma ken. Maar ook geschiktheid speelt een doorslaggevende rol. „Omgangskunde is een apart vak. Respect kunnen opbrengen. Bij een overlijden zijn mensen heel erg emotioneel en moet je extra alert zijn op wat je zegt. Je moet net niet te veel afstand nemen maar zeker ook niet doen alsof de overledene j'e beste vriend was." Miek^Re^iie, een andere cursist die heeft gekozen om uitvaartlei der te worden, vindt dit aspect van het uitvaartwezen het boei endst. „Je kunt hierin toch je ei gen stijl ontwikkelen. Je leert mensen anders benaderen, heel zorgvuldig te zijn. Je alledaagse mensenkennis is niet toereikend. Eigenlijk ben je constant aan het omschakelen naar wat gewenst wordt op zo'n moment. Net of je een masker op hebt." Vrolijk Mieke heeft goede ervaringen op gedaan bij Monuta Ze wil als uit vaartleider gaan werken. Omdat zy zo vrolijk van aard is, reageer de haar omgeving verbaasd en verontrust op haar plannen om in de uitvaartzorg haar brood te gaan verdienen. „Maar nu stellen ze steeds meer vragen en merk ik dat ze het ook leuk vinden om er meer van af te weten. De enige negatieve reactie die ik krijg, is vaak van mannen die al in dit beroep werkzaam zijn en die waarschijnlijk vinden dat je aan hun boterham komt. Die zeggen dan 'jullie vrouwen zijn daar toch te gevoelig voor, jullie gaan ook mee huilen net als bij een film'. En dat vind ik grote on zin." Door Canis Zijlmans Rotterdam „Het Nederlands toerisme heeft een gebrek aan kwaliteit, samenhang en samen werking tussen ondernemers, plaatselijke overheden en toeris tenorganisaties. De kwaliteit van het nationale toeristische product en van de bedrijfsomgeving en serviceverlening dreigt achter te raken by die van de concurren tie." Dit stelde staatssecretaris van Economische Zaken A. van Dok- Van Weele gisteravond in het Maasgebouw in de Rotterdamse Kuip, tijdens de eerste discussie bijeenkomst van een serie van vijftien, die het Nederlands Bu reau voor Toerisme (NBT) en het samenwerkingsorgaan Recreatie Toerisme AVN in het hele land organiseren. Staatssecretaris Van Dok roemde Rotterdam als voorbeeld van sa menhangend toeristenbeleid. De WV uit de Maasstad werkt samen met de WV van Voome om de kuststreek en Rotterdam geza menlijk in Duitsland te promoten. In Engeland, waar men meer cul tuur-historische interesses heeft, presenteert Rotterdam zich met oude Hollandse steden als Dor drecht, Delft en Leiden. Ambitieus Het ambitieuze Steigerplan van het Ontwikkelingsbedrijf Rotter dam (OBR), dat straks door mid del van snelle boten openbaar ver voer over water van Hoek van Holland tot Dordrecht mogelijk maakt, levert volgens 'insiders' een toeristische attractie van for maat op als ook vlugge tochten naar het VOC-project in Helle- voetsluis en Kinderdijk in de dienstregeling worden opgeno men. En volgende maand start de Stichting Industrieel Toerisme, een samenwerkingsproject van de Rotterdam Port Promotion Council, het Educatief Informa tiecentrum en de VW. De stich ting gunt toeristen, congresleden en zakenlui een kijkje achter de schermen by EOT, de Fruittermi- nal of de oude fabriek van Van Nelle Internationaal. Nederland ondervindt op toeris tengebied momenteel veel con currentie van Nieuw-Zeeland en Zuid-Amerika. „De prijzen voor vliegtickets dalen, Tien dagen Sri Lanka is momenteel goedkoper als een week Center Pares," stelde NBT-directeur mr. JAT. Come- lissen vast. Volgens de toeristen organisaties bezoeken buiten landse toeristen in Nederland vooral de kustplaatsen en enkele grote attracties, terwijl bezoek aan culturele trekpleisters, aan trekkelijke steden en andere ge bieden achterblijven. Om de con currentie aan te gaan moet de branche, volgens de koepelorga nisaties, streven naar productver nieuwing en assortimentsverbre ding. die minder seizoengebon den is. In de toeristenindustrie gaat jaar lijks 40 miljard gulden om en er werken 280.000 mensen, veelal aan de onderkant van de arbeids markt. De staatssecretaris kon digde aan dat er voorlopig geen nieuwe subsidie van het Rijk is te verwachten voor toeristische pro jecten. Volgens haar leidt het be schikbaar stellen van geld tot te veel subsidiedenken en aanbod- gericht gedrag. „Pas als de sector met realiseerba re ideeën en plannen komt, zal de overheid als dat nodig is een steentje bijdragen. En dan met name op het terrein van de publie ke infrastructuur," aldus Van Dok. Wel overlegt de staatssecre taris met de sector om het de con sument mogelijk te maken om thuis informatie op te vragen en te boeken via nieuwe informatie- en communicatietechnologie als de elektronische snelweg. Volgens de Rotterdamse wethou- der H. Simons moet de overheid juist een actievere rol spelen bij de financiering van toeristische trekpleisters. „We hebben het stoomschip aan de neus van Rot terdam voorbij zien gaan en As- klepion-tis een heel moeizame zaak gebleken," zegt Simons. „Een actieve overheid moet ge richt durven te investeren, anders lukt het nooit. Overheid en markt zullen samen aan structuurpoli tiek moeten doen en dat gebeurt nog veel te weinig." Rotterdam PvdA en D66 willen van burgemeester Pepoer ophel dering over het Maastheater aan de Boompjes. De politie heeft de burgemeester geadviseerd het Maastheater te sluiten omdat por tiers herhaaldelijk geweld hebben gebruikt. Het Maastheater is ge bouwd met subsidie van onder an dere de gemeente en is nog maar een half jaar open. D66 zou het te gek vinden als Pe per inderdaad tot sluiting zou overgaan. D66-raadslid G. Muller: „Het lijkt zo langzamerhand een Rotter damse traditie te worden om grootschalige horecagelenheden te stuiten. Het zou te gek zijn om nu het Maastheater te sluiten. Met de exploitant moeten goede afspraken gemaakt worden, en hij moet een paar maanden de kans krijgen verbeteringen door te voe ren. Pas in allerlaatste instantie kan sluiting aan de orde zijn". Rotterdam Diergaarde Blijdorp heeft vorig jaar 49,000 minder be zoekers getrokken dan bel jaar daarvoor. De diergaarde kwam uit op 964.000 belangstellenden. In 1995 kon Blijdorp nog voor 1.013.000 bezoekers de kassa laten rinkelen. Woordvoerder J. Klap wijk wyt de neergang, voor het eerst in vijfjaar, aan de slechte zo mer en het ontbreken van specta culaire geboortes en grootschali ge projecten. Alleen de stokstaartjes hebben vorig jaar een nieuw verblijf gekregen." Dit jaar lijkt gunstiger uit te pak ken voor Blijdorp. Mede dankzij de jonge ysbeerbaby's Taco en Winner waren de bezoekersaan tallen tot en met april boven ver wachting. „Nog voor de zomer wordt het eerste project van de Maleise Bosrand opgeleverd, dat naar wij hopen ook extra publiek zal trekken." Rotterdam De Rotterdamse po litie heeft vanmorgen vroeg na een kilometerslange achtervol ging een Frans stel aangehouden. Tijdens de achtervolging gooide het stel allerlei spullen u it hun au to, waaronder een zak met een ki lo heroïne. De achtervolging begon op de Schieweg in Rotterdam, nadat de bestuurder van een auto met Frans kenteken een stopteken van de politie negeerde. De rit eindigde bij de afslag Woer den/Harmeien van de A12, De in zittenden gaven zich daar zonder slag of stoot over aan de politie. Het betreft een 23-jarige man en een 21-jarige vrouw. De Rotterdamse politie kreeg by de achtervolging hulp van colle ga's van Hollands Midden. Er hebben zich geen ongelukken voorgedaan. Rotterdam Sparta legt zich niet voetstoots neer bij het besluit van b en wvan Rotterdam om in Span gen te blijven. Een bestuursdele- gatie heeft vandaag opnieuw een onderhoud met de wethouders Kombrink en Den Oudendam mer, waarin nogmaals de grotere mogelijkheden voor nieuwbouw in de Alexanderpolder zal worden aangetoond. Vervolgens zullen ook de diverse gemeentelijke commissies aan de hand van een onlangs verschenen rapport, waarin een vergelijking wordt gemaakt met het Kasteel en de Alexanderpolder, nog eens tekst en uitleg worden gegeven om de haalbaarheid en ook de noodzaak van een nieuw stadion elders in Rotterdam te verduide lijken. Rotterdam De Rotterdamse hoogleraar prof. dr. H.F.L. Garret sen (verslavingsziekten) is geko zen tot eerste voorzitter van het onlangs opgerichte consortium van Europese alcohol onderzoeks centra. Daarbij zijn 23 Europese instellingen voor alcoholonder- zoek aangesloten. Garretsen is verbonden aan de Erasmus Uni versiteit Rotterdam. De hoogle raar is tevens herkozen als vice- voorzitter van de Ketill Bruun So ciety. Dat is een internationale vereniging voor sociaal en epide- van alcohol.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2