13 B 7,A Huismeesters verruilen de zwabber en de bezem voor dé gereedschapskist 'Het gebouw zal de hele week volzitten' rwetëh?'* j^gendaj Woudrichemmen in Schiedam Vlaggetjesdag, 19 mei 1956 in streekmuseum Informatieschuur bij eendenkooi geopend Concert in Drieën-Huysen 11 Informatie-avonden over borstvoeding Nieuwe complexbeheerders voor klachten over buurman en verlichting Rotterdams Dagblad Donderdag 29 mei 1997 Wel eens in Woudrichem geweest? Er staat een indrukwekkende muur waar Maas en Waal samenvloeien. Vanaf de wallen heb je een groen-romantisch uitricht. Daar houden toeristen van. Het is een braaf gerestaureerd stadje en het is er vreselijk knus wonen. Maar toeristen wonen niet Ze kijken. Mooi, mooi, mooi. Dus hebben ze Woudrichem na een uur wel gezien - 't is mooi geweest - en gaan ze gauw het avontuur zoeken. Breda. Of Dordrecht Daar kun je win kelen en stappen. Nu Schiedam. Schiedam heeft geen "Waal en wallen, maar wel de Nieuwe Maas én de Schie en een paar fraaie vesten: West-, Veile-, Noord-en Broersvest Eris avontuur en je kunt er winkelen en stap pen. Er is braaf gesloopt en gerestaureerd Vreselijk knus is het er, kijk maar hoe dicht het nieuwste gebouw van Schiedam tegen het oudste gebouw aan staat: net alsof er alweer een stukje Stadserf inge stort is. Spannend Schiedam is Woudrichem in het kwadraat met ex traatjes. Je snapt die toeristen niet dat ze buiten Schiedam gaan woudrichemmen. Toch kan Schiedam van Woudrichem Ieren, namelijk dat je ook aan trekkelijk kunt zijn zonder gevel na gevel winkels te hebben. Het Centrummanagement is bang dat er met winkels aan het Spinhuis- pad en de Buitenhavenweg een overbewinkeling in de Schiedamse binnenstad zal ontstaan, dus te veel winkels voor te weinig koop krachtige klanten. Daarom wil het Centrummanagement dat de ge- - meente de plannen wijzigt. Voor de Buitenhavenweg is daarvoor veel te zeggen, maar winkels aan het Spinhuispad rijn straks nodig om de metropassagiers een leuke route naar de Grote Markt en de Hoog straat te verschaffen. Te veel winkelruimte? Hom? Welke sufferd heeft nu bedacht dat er op de Hoogstraat of de Broersvest alleen maar winkels moeten zijn? Waarom niet om de zoveel meter een woning ertussen? Dat is goed voor de sociale controle avonds en de toeristen, kwijlend op zoek naar winkeltjes, merken amper dat ze af en toe een pandje (woning) moeten overslaan. De redding van de Schiedamse binnenstad is erin gelegen dat langs de Grote Omloop het wonen en werken wordt gemengd. Ook op het Broersveld. Maar als je alleen maar aaneengesloten winkelwanden wilt, dan zijn er te veel winkels. Dan heeft het adviesbureau BRO ge lijk en kun je beter de Dam en de Hóogstraat-Noord ontwinkelen, U weet dat ik dat dom zou vinden. Mijn alternatief bestaat uit winkel straten waar ook behoorlijk gewoond wordt. KOR KEGEL Vlaardingen Het was de tijd dat vlaggetjesdag Vlaardingen nog volledig in zijn greep had. 41 jaar geleden maakte C.W. Verhulst een kleurenfilm over vlaggetjesdag. De Nieuwe Haven (tegenwoordig de KW Haven) lag nog vol loggers. In de ochtenduren werd nog een krans gelegd bij het Vissersmonument voor de omgekomen Vlaardingse vissers. Langs de havenkant, vol met vlaggen ver sierde schepen, duizenden Vlaardingers en Sursum Corda die vrolijke marsmuziek liet horen. Minister Mansholt hees de bedrijfswimpel aan boord van de logger, die de best verzorgde haring aan wal had gebracht. De maandag daarop kwamen de visserlui aan boord met hun zeezak op de rug waarna zij onder grote be langstelling naar de visgronden vertrokken. De Ja ger (het meest snelle visserschip) haalde bij de ande re loggers de gevangëri haring of) eh stoomde naar de haven terug, zodat na vier dagen de Nieuwe Haring al op de Westhavenplaats te koop werd aangeboden. Dit alles is zaterdag 31 mei en zondag 1 juni tussen 14.00 en 16.00 uur te zien in het Streekmuseum Jan -Anderson aan de Kethelweg 50, De informatieschuur in de eendenkooi Het Aalkeet- buiten wordt zaterdag feestelijk geopend. De kinde ren van groep 7 van De Ark uit Vlaardingen zullen om 10.00 uur de openingshandeling verrichten. De informatieschuur dient als startpunt voor excursies door de eendenkooi. De schuur en de kooi staan de hele dag open voor bezoekers. In de recreatiezaal van verzorgingscentrum Drieën- Huysen is vrijdagmiddag vanaf 14.30 muziek te ho ren gemaakt door het duo Ton Stolk, piano en Jan van der Zwan, klarinet. De toegang is gratis. Wie belangstelling heeft voor borstvoeding, kan zich nog tot en met dinsdag opgeven voor een serie van vier informatie-avonden over dit onderwerp. De bij eenkomsten, waarvan de eerste op 5 juni, zijn telkens op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur bij de Ver eniging Borstvoeding Natuurlijk. Deelname kost tien gulden voor vier avonden en ver plicht niet tot lidmaatschap van de Vereniging Borst voeding Natuurlijk. Aanmelden bij Linda van Scheijndel, telefoon 4700860. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Benvan Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marietta Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Rabobank Een belletje en u weet het. Want de Rabobank Beleggingslijn geeft u informatie over de beursstemmmg en concrete aan- en verkoopadviezen. 24 uur per dag! U ziet het: met de telefoon kunt u ALTIJD de Rabobank in! De Rabobank Beleggingsiijn:0900 - 9277 (75 ct/min). Door Menno Haddeman Schiedam Trapportalen ve gen, galerijen moppen en hondenpoep opruimen. Soms waren de Groenoordse huismeesters van WetI ningstichting Noordvest met niets anders bezig. Dag in j dag uit liepen zij met bezem en zwabber door 'hun' flats op zoek naar rommel en ver vuiling. Aan dat tot vervelens toe schrobben en poetsen is een half jaar geleden defini tief een einde gekomen. De huismeesters, nu complexbe heerders geheten, boenen en ve gen nog nauwelijks. Sinds een half jaar worden de beheerdersin- gezet op de klussen waar/oor ze werkelijk zijn aangenomen. Lam pen ophangen, stortkokers ont stoppen en kleine reparaties uit voeren behoren nu tot de dage lijkse bezigheden. Daarnaast hou den de beheerders zich veel meer bezig met het welbevinden van de huuiders. Ze zijn er voor de klach ten over de buurman, spelende kinderen en de almaar blaffende hond van de buren. Ook de woon omgeving wordt door de drie be heerders in Groenoord nauwlet tend in de gaten gehouden. Het schoonmaakwerk is sinds een halfjaar uitbesteed aan een daar in gespecialiseerd bedrijf. De drie complexbeheerders zelf zijn dik tevreden met hun nieuwe functie. „Je kan je ei nu echt- kwijt," vertelt W. Roijers. „Wij hebben allemaal een technische achtergrond. Als huismeester konden we helaas weining beroep doen op die kennis. We waren toen het grootste gedeelte van de dag bezig met schoonmaken." Al enige tijd bestond bij Wo ningstichting Noordvest het idee de taak van de huismeester enigs zins te veranderen. Ook op het kantoor zagen ze dat de meesters in (le flats niet optimaal functio-1 .graden.zSh7o-,' frin Coordinator J. Anthonissen is toen het met het idee om de huis meesters vrij te maken voor aller lei andere bezigheden aan de gang gegaan en samen met de huismeester heeft hij het idee van de complexbeheerders bedacht. Met een schoonmaakbedrijf is een 'zeer scherp contract' afgeslo ten. De schoonmakers pakken al les aan en zijn te allen tijde op roepbaar. Via een telefoonnum mer kunnen de bewoners, onaf hankelijk van de complexbeheer ders ook zelf een beroep doen op het bedrijf. Het contract met de schoonmaakploeg voorziet in een 24 uur-service. Volgens Anthonissen betalen de bewoners niets extra's voor de nieuwe schoonmaakdienst. Met_ een ingewikkelde rekenfarrnïïle-' komt het erop neer dat de bewo ner, net als vroeger, een bijdrage levert aan het onderhoud van de Complexbeheerders Scholte en Roijers aan het werk In een fiat op het Dirk Sch5ferp!ein in Schiedam. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra flat. Voorheen werd een aanne mingsbedrijf ingezet om allerhan de Mussen op te knappen. Soms werd het eigen onderhoudsteam van Noordvest ingeschakeld. Nu worden die kosten uitgespaard doordat de complexbeheerders zelf allerlei kleine reparaties uit voeren. Het aannemingsbedrijf of de on- derhoudsdienst-' hoeven -alleen -"Here, beheerder heeft-zevèrihon- nog maar voor grote klussen in ac- derd woningen toegewezen ge- tie te komen. Met het geld dat kregen. Op de fiets rijdt hij van daarmee wordt bespaard, wordt het ene naar het andere flatge- het schoonmaakbedrijf betaald. De drie handige complexbeheer ders hebben nu zo'n 2100 wonin gen in hun beheer. In een blauwe jas met daarop het logo van Noordvest lopen de heren door hun flats en nemen zij de klach ten van de bewoners in behande ling. Ook speuren zij zelf naar misstanden in de complexen. Ie- bouwin Groenoord. „Op de fiets zie je veel meer," ver telt beheerder J, Scholte op weg naar een klusje op het Dirk Scha- ferplein, „Daarnaast spreken de bewoners je eerder aan als je langs fietst." Met het gereedschapskistje onder de snelbinders, parkeert Scholte zijn fiets voor de fiat. Samen met collega Roijers hangen ze in de galerij op de derde verdieping van de flat een nieuwe lamp op. „Nor maal gesproken doen we dat niet samen hoor," vertelt Scholte. „Maar voor de foto is het wel aar dig." Bij het verlaten van de flat merkt Roijers op dat de deur naar het portiek toe wat klemt. In één moeite door haalt hij een schroe vendraaier uit zijn kistje tevoor schijn en begint wat de prutsen. Terwijl collega beheerder zich met het slot bezighoudt, bekijkt Scholte het gebiedje rondom de flat. „Daar," wijst hij op een gat in de bestrating, „daar moeten we even het onderhoudsteam voor bellen." Als geheugensteuntje krabbelt de beheerder wat op een papiertje. Aan een ventje dat voor de flat nogal baldadig met een bal staat te spelen, vraagt Scholte op te passen. Slot Nadat het slot is gemaakt en de omgeving aan een uitvoerige in spectie is onderworpen, springt het tweetal weer op de fiets op weg naar een 'smerig' klusje. Een aantal flatblokken verder moet een stortkoker worden ontstopt Onderweg vertelt Scholte dat het niet de bedoeling is dat de com plexbeheerders als een soort maatschappelijk werkers in de flats aanwezig zijn. „Wij signale ren problemen. Als het kleine za ken betreft lossen we het zelf op, maar voor grote problemen als bu renruzies of alcoholproblemen schakelen we de sociaalbeheer- ders van de woningstichting of de politie in." Voor de deur van een flatblok stapt Scholte plots van zijn fiets. „Moet je kijken; dat is een idee van ons." De beheerder wijst op een bankje in de hal van het por tiek. „Dat is voor de oudjes uit de flat die wachten op een taxi. Vroeger moesten zij op een koude trap gaan zitten omdat ze soms wel een half uur moeten wachten. Daarom hebben we van die bank jes gemaakt." Bij de flat met de verstopte koker aangekomen blijkt heteuvel snel verholpen. Een bewoner heeft een aantal grótestukkemkarton in het gat geduwd waardoor al het ande re afval is blijven hangen de stort koker verstopt is geraakt. Met een flinke stok duwt Scholte het afval door en binnen luttele seconden is de koker weer leeg. „Dat ging vlot," zegt Roijers die een aantal dagen eerder meer moeite ondervond met hetzelfde klusje in een andere fiat. De twee heren stappen weer op hun fiets op weg naar de volgende klus. Nu nog rijden de beheerders de gehe le dag op de fiets in de wijk. Over een aantal weken als hun 'wijk post' op het Schaferplein klaar is brengen ze ook een gedeelte van de dag op de post door. Elke dag kunnen bewoners dan tijdens het daarvoor bestemde spreekhalfuur vragen stellen. „Maar een groot gedeelte van de dag zijn we toch op pad," mekt Scholte op. „Dat blijft toch het leukste van het werk." Maassluis „Hebben jullie al ie mand die mijn werk kan overne men?" vraagt de man die het groen bij de Maranathakerk bij houdt. De makkelijk._praten(k— Dick Lock heeft er niet zo snel een antwoord op. Het is immers nog' maar enkele dagen geleden dat bekend werd dat de kerkgemeen schap waar hij voorganger van is, eigenaar wordt van de nu nog ge reformeerde Maranathakerk. Lock heeft er een goed gevoel over. De Maassluise gemeente van De Kandelaar wordt niet al leen eigenaar van een kerk met een groot aantal aangrenzende gebouwen, maar ook de manier waarop dat is gegaan,.zint hem,_ „Ik ben heel blij met de heel open - gesprekken die we met de gere formeerde kerk hebben gehad. Je praat toch over een groot project." Eigenlijk is Dick Lock met de Evangelische Gemeente de Kan delaar groot geworden. De gebo ren Maaslander -zoon van de kaasgrooihandelaar- groeide op in een gezin waar het geloof een 'heel prominente plek' innam. Met enkele andere jongeren start te de twintiger Lock in 1973 een koffiebar in Rotterdam. De Kan- delaar ontstond uit de groep chris telijke jongeren die elkaar daar ontmeetten. De Rotterdamse kerkgemeente groeide snel en moest dan ook meerdere malen verhuizen of verbouwen om alle mensen te bergen. Zo werd in 1994 besloten een zustergemeen- te in Maassluis te starten. Lock: „Omdat het gewoon niet meer in het gebouw paste, en omdat we duizend mensen eigenlijk een te grote groep vonden. Er is een Voorganger Dick Lock voor de gere formeerde Maranatha kerk in Maas sluis die de evangelische gemeen schap De Kande aar heeft overge nomen. Het is gewoon een stukje her kenning. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra enorme sociale bewogenheid naar elkaar toe, mensen zoeken elkaar op. Dat verlies je als je te groot wordt." De Kandelaar huurde ruimten in het Maascollege aan het Kaslanje- dal, maar had vanaf het begin de wens een eigen gebouw neer te zetten. Makkelijk gedacht, maar _zeker in het volgebouwde Maas sluis moeilijk "In de praktijk te brengen. Het kwam daarom als geroepen toen de Gereformeerde Kerk één van haar gebouwen wil de afstoten. De Kandelaar kan nu, na de aankoop op 1 oktober aan staande, in fases de Maranatha kerk met de aangrenzende gebou wen in gebruik nemen. Héle week vol Natuurkundeleraar Lock, die door zijn activiteiten jpy De Kan delaar nog 'slechts' een halve baan aan het Aquamarijn heeft, vertelt dat het aangekochte kerk gebouwvoor de 210 leden tellende gemeente eigenlyk te groot is. Het gaat de Kandelaar vooral ook om de aangrenzende gebouwen. „Voor ons is de zondagochtend dienst slechts één van de activitei- tenj'. Doordeweeks 2im er activi- teiten zoals bijbelstudies en-kin derclubs waar volgens Lock zo'n negentig procent van de gemeen teleden aan meedoet. „Het ge bouw zal de hele week volzitten." De voorganger maakt duidelijk dat het m 'zijn' kerk niet alleen gaat om de kennis van het geloof, maar vooral ook om de beleving. Tegenover het behoudende, bij- belgetrouwe onderwijs staan de uitbundige kerkdiensten met klappen in de handen en swin gende muziek. 'Ze zeggen niet al leen dat Jezus van ze houdt, maar zijn er ook blij bij', hoort hij dan ook van mensen die voor het eerst komen. Een goede zaak, zo laat hij blijken. „Als ik jonge mensen fa natiek over Jezus bezig zie, denk ik wow." Maar, nuancerend: „Die vorm blijft voor ons een verpak king, hoor. Het belangrijkste is "dat je gegrepen bent door het evangelie, door Jezus. Daar pra ten we de hele dag nver Bij De Kandelaar-gemeente is het, bena drukt Lock, niet louter een blije bedoening. „We delen in de ge meente ook samen het verdriet." Gratis wonen De kleine kerkgemeenschap kent een grote betrokkenheid onder haar leden, waardoor er veel ge beukt. Lock: .Alles wat wy doen komt door het enthousiasme van de mensen." Het komt de kerklei ding ook bij de aankoop van de Maranathakerk goed van pas. 'Duizenden guldens' - onder meer renteloze leningen- wor den ontvangen van mensen die zeggen datze zich met hart en ziel betrokken voelen. „Heel fijn, want we zijn niet graag afhanke lijk van een bank." Het aankoop bedrag van alles bij elkaar zo'n 1,2 miljoen gulden en de exploitatie van de gebouwen vormen voor de Kandelaar dan ook geen pro bleem. De kosterswoning die bij het complex hoort, hoeft daarom niet te worden verkocht. Waar schijnlijk zal er, legt Lock uit, een constructie worden bedacht zodat een kostersechtpaar er gratis kan wonen in"ruil voor bepaalde ver antwoordelijkheden. Verbouwingen Nog niet over alle delen van het complex zal De Kandelaar per 1 oktober de beschikking krijgen. Zo zal zalencentrum De Sluis pas op 31 december - als het contract afloopt- stoppen met haar activi teiten, terwijl sociëteit Paradise nog tot de zomer van volgend jaar gebruik maken van de kelder van jeugdhonk Het Baken. Ingrijpen de verbouwingen zjjn voorlopig met te verwachten. Ook zal er vol gens de leraar waarschijnlijk niet aan de naam worden gesleuteld. „Over een andere naam hebben we nog niet echt nagedacht. We blijven Evangelische Gemeente De Kandelaar heten, maar gaan nu kerken in de Maranathakerk. Da's toch prima. Het is gewoon een stukje herkenning." Donderdag 29 mei SCHIEDAM Thuriede. Kom zing met ons, 14.00u. Dc De 4 Molens. Zomerbil- jarttoemooi, 18.30-22. OOu, VLAARDINGEN Grote Kerk. Luchcoricert Aad Zou tendijk, 12.45-13.45u. MAASSLUIS Carillon. Bijeenkomst Intercultureel Vrouwen Netwerk (IVN), 09.30u. ROTTERDAM Luxor. Hame Jekkers, 20.15u. RO Theater. Onder het melkwoud, 20.15u. fl'damse Schouwburg gr.2. De Stille Kracht, 20.15u; kl jl Eindspel, 20.30u. Galerie Kralin gen. Een Echte Kerel, 20.30u. Stu diotheater. De R'damsedansgroep, 20.30a Lantaren/Venster. Pare des de Bnllo Timido, 21u; Blind Chance. Zaal de Unie. Nooitge- dacht, 20.30u. R'dams Gentium voor Theater. Presentatie Vrouwen- decamerone, 18u. Grote-of StLau- renskerk. Middagpauze-concert, 12.45u; Past masters, 20u. Tex- mex. Jamsessie, I9u. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22u. De twijfe laar. Skunk Funk, 22.30u. SKVR Theaterschool 's Gravendijkwal, Andromache en Ecstasy, 20.30u. Vrijdag 30 mei SCHIEDAM Wijkcentrum Dreespleln. Kledmg- en speelgoedbeurs, 09.30-ll.30u; Rotterdams Wijktheater, 'Keetop de Kaap',20.30u. Filmhuls. 'GetShor- ty', 21.30u. ROTTERDAM R'damse Schouwburg gr.z., Cos! fan Tutte, 19.30u; Kix Eindspel, 20.30u. SKVR Muziekschool Cen trum-West, Open Podium Pop- school Jongeren, 20u. Ahoy' Jean Michel Jarre, 20u. Texmex. The Op posite Café, 20u. De Doelen, gr-z.' R'dams Philharmomsch OrkestMee- angconcert, 20.15u; kl j.. Meesters aan het Wavier, 20.15u. De Vlerk. Deadstool Pigeon (NL),22u. Luxor. HameJekkers,20.l5u.R0Theater. Onder het melkwoud, 20.15u. SK- VR-Theaterschool. Andromache en Ecstasy, 20.30u. 't Kapelletje. Theatergroep Lawine, 20,30u. Gale rie Krallngen. Een Echte Kerel, 20.30u. Studiotheater. De Rotter damse Dansgroep, 20.30u. Lanta ren/Venster. Pa re des de BnlloTimi- do;21u. ..fl ROTTERDAM Calypso 1: 'Lost Highway' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Romeo Juliet' (16) dag. 18.45- 21.30. do.vr.di.ook 13,15-16. Ca lypso 3: 'Jerty Maguire' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30.Clnerama 1: The Fifthe Element' (12) dag. 12.45-15.30-18.15-21.15. Cine rama 2: The Fnghteners' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30.Cinerama 3: 'Karakter' (12) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 4: The De vil's Own' (16) dag.13.15-16- 18.45-21.30.Cfnerama 5: 'Blood Wine' (16) dag. 18.45-21.30. do- .vr.ma.di.ook 13.15-16. Imax Theater: 'Rmgof fire' (al) dag. (beh- .ma) 14-16-20.45 ma, alleen 20.45. 'Special Effects' (al) dag (beh.ma) 15. do.za.zo.di.ook 13. The Fifth Element* (12) dag. 18.30- 21.45. 'Microcosmos' (al) 23- 70.11.30. Venster 1: 'In concert Vieje Trova Santiaguera' (ai) di 21.30 extra concert wo vartaf 16. 'Lost Highway' (16) dag. (beh.ma.) 19.30-22, ma alleen 22. 'Sneak Preview' ma.22. Venster 3: "When we were Kings' (16) dag,20. The Van' (16) dag.22. 'Dnftmg Clouds' dag.21.30, ma.22. Venster 4: 'Ko- lya' (al) dag.19.30. Venster2:Tier- ra' (16) dag.22. 'Gabbeh' (16) dag (beh. ma.) 19.30. 'Blind Chance' (16) ma.21.30. Lumière 1: 'Liar üar' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: That Thing you do' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3: Shadow Conspi racy' (16) dag.18.45-21.30 do- .vr.ma.di.ookl3.15-16. Lumière4: Beavis Butt-Head Do Amenca (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'My Sister Seka' (16) do. V mzo. doori. voorst. 'Love Hotel' (16) ma.t/mwo.doort. voorst. Pathé:'Ljar Liar' (al) dag. 11.30-13.45-15.50- 17.55-20-22.05 za.veivalt 11.30. 'Onefineday' (al) dag. 16.40-19.10- 21.35. do.vr.ma.di.ook 11.40- 14.10. di.vervait 21.35. The Fifth Element' (12) dag. 11.20-14.40- 18-21.20. 'Dante's Peak' (12) dag. 11,45-14.10-16.45-19.15-21.45. 'Donnie Brasco' (16) dag. 11.55- 14,40-18-21.10. 'AHStars'(al) dag 11.10-16.30-19-21.45, vr.ma.di- .ook 13.55. The English Patient* (16) dag.11-14.20-17.35-20.50 Nachtvoorstellingen: Lumière 1: Turbulence' (16) vr.za.00.15. Lu mière 2: 'liar har' (16) vr.za, 00.15. Lumière 3: 'Shadow Conspiracy' vr.za.00.15. Lumière 4: 'Beavis But-Head do Amenca' (16) vr.z2. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmaners' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 5: Space Jam' za- •zo.wo.13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmaners' za.zo.wo.13,15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) za.zo.wo.11.40- 14.10. 'Mijn Franse tante Gazeuse' (al)za.zo.wo. 13.45.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3