24 HSC grijpt naast de bloemen Coach Buiteman vergaapt zich aan klasse Schiedam De Korenbeurs mag Europa in Problemen Vlaardingen Holy zijn uit de wereld Hollandiaan: hoera Trainer Arwin Verburg: 'Tóch hebben we goed seizoen gedraaid' Tenniscircuit barst weer los Puntenzege Orhan Delibas VOC heeft geen kind aan Gandhi John van de Meij niet, Danny Doesburg wèl naar Excelsior M Murray Goodwin leidt Excelsior de weg naar koppositie t Feest bij Bequick Hermes: nederlaag op nieuw graswicket Rotterdams Dagblad Maandag 2 juni 1997 Rotterdam De verscheidene tenniscompetities zijn nog maar nèt afgerond. De deelnemers aan het Rotterdams Dagblad Tennis circuit maakt het niets uit. Nederlands grootste tenniscir cuit, met in totaal een kleine hon derd toernooien, barst deze week los met de toernooien van het Schiedamse Spieringshoek en de Rotterdamse verenigingen Oaze enAeolus-Oledo. Bij Oaze aan de Ommoordseweg gaat zondag de kassa voor Albert Baan rinkelen. De Bl-speler uit Zwijndrecht is alleen bij deelne ming al verzekerd van duizend dollar, omdat hij de afgelopen vijf jaar het best heeft gepresteerd. Baan is als eerste geplaatst voor Sander Kruis van het Capelse De Blinkert. Oaze-wedstrijdleider Theo van der Piuijm spreekt over 'weinig bijzonderheden'. Het Bl-deelne- mersveld telt weinig aanspreken de namen. Bij de vrouwen voert Andrea Buitenkamp de plaatsing slijst aan, voor Gathy Taartmans. Blsjdorp Tenniscentrum Blijdorp is deze week weer het strijdtoneel van het enige. A-toernooi in het dis trict Rotterdam. Het A-evene ment is traditioneel aan het open toernooi van Aeolus-Oledo gekop peld. Wedstrijdleider Arno van Gennip is zeer tevreden over het grote aantal inschrijvingen in de Bl-categorie. Barbara Jaspers en Martin Kalk- hoven verdedigen hun titel in het A-toemooi. Voormalig Masters- kampioene Jaspers (31ste op de Nederlandse ranglijst) krijgt con currentie van Victoria-speelster Manon Savelkouls, Bij de mannen zorgen de Rotter dammers Hoger Warmenhoven en Sijmen de Bange voor de regio nale inbreng. De wild-cards gaan voornamelijk naar regionale ta lenten zoals Leslie Eisinga, Ne derlands jeugdkampioen Stefan Weeda en 'local hero' Jort van Dongen. De kwalificaties zijn van daag en morgen; het hoofdtoer nooi start woensdag. De finales staan zondag op het programma. Riesen—Orhan Delibas'heeft 2ijn dertiende overwinning behaald als profbokser. De 26-jarige zwaarwelter versloeg in het Duit se plaatsje Riesen de Amerikaan Simson op punten. Delibas bleef in Riesen ongeslagen in zijn profloopbaan. Van Simson had hjj weinig te duchten. De Amerikaan bleek een wegloper. „Hij wilde niet neergaan. Dus vluchtte hij constant door de ring," aldus de winnaar. Simson had dertien par tijen op zijn naam. Daarvan won hij er acht en eindigde er drie on beslist. Tegen Delibas leed hij zijn derde nederlaag. Voor de Nederlander, die van zijn dertien gevechten er zes op KO won, was het zijn derde profgevecht onder de Duitse pro motor Sauerland. •Bokser Steve de. Veth van Gleason's Gym Rotterdam is gé- selecteerd voor de Europese kam pioenschappen voor jeugd tot 16 jaar, die van 4 tot 14 juli in Bitola (Macedonië) worden gehouden. Amsterdam—Koninklijke Gandhi mag dan in de West-Indiër Joseph de snelste bowler in de hoofdklas se hebben, de aanval van de Am sterdamse elub had gisteren een moeilijke dag tegen VOC. De Rot terdammers sloegen 288 runs bij elkaar en verloren onderweg naar dat hoge totaal maar vier wickets. Gandhi werd daarna voor 119 uit- Rob Vos (31)en Bas Zuiderent (66) kenden een productieve opening van 92, waarna Vos ten prooi viel aan Rupert Gomes. Dat over kwam ook Davy Bakker, maar die had er eerst 21 gemaald. Nadat ook Zuiderent was verdwenen (door bowler Joseph), kwam het productiefste partnership tot stand tussen Brad White <64) en Klaas-Jan van Noortwijk (83 not out). Zij tilden de stand in korte tijd van .134 naar 279. Tien runs la ter had VOC alle overs gebruikt. Gomes (2/45) en Joseph (2/47) wa ren de enige Amsterdamse bow lers met succes achter hun naam. De innings van Gandhi was al snel kansloos. De VOC-aanval had al snel succes. Brad White nam 4/ 19 in 8, Rob de Wxdt 2/36 in 10, B- dert Frank 3/25 in 11 en Tjerk Schoonheim nam zijn eerste hoofdklassewicket (voor 33 in 7). Hij is de zoon van wicketkeeper René Schoonheim, die vorige week nog zijn duizendste slacht offer maakte. Zondag speelt VOC aan de Over- schiese Kleiweg tegen de nieuwe koploper Excelsior uit Schiedam. - John van de Meij .kon afgelopen week z'n oren niet geloven. Jarenlang keepte de doelman in de marge van het amateurvoetbal bij VDL en Maasdijk. Afgelopen jaar keerde hij tijdens het seizoen terug bij zijn oude vereniging VDL, maar raakte dusdanig geblesseerd aan zijn knie dat verder spelen door de artsen werd afgeraden. Van de Meij stopte met voetbal, maar kreeg a/gelopen week een telefoontje van het scoutingsap- paraat van buurman Excelsior Maassluis. De buurman was door het vertrek van tweede sluitpost Dennis van Eek (MW27) op zoek naar een twee de keeper. Van de Meij werd aangeboden deze rol op zich te nemen. De verbaasde doelman bedankte voordeeeren vertelde dat hij niet meer in actie zou ko- men. Excelsior zocht verder en be reikte op de valreep overeen stemming met Danny Doesburg van Sporting Lodewijk Pioniers. Doesburg is de zoon van oud-in ternational Pim Doesburg. Ook aankoop Manuel Monteiro (ex Zwart-Wlt'28) is nog niet fit. De donkere aanvaller moet eerst nog een operatie aan zijn knie ondergaan voordat hij kan mee- trainen. Den Haag—Murray Goodwin is de naam. Klein van stuk, maar met grote daden. Wie een vaste keus is in de Australische cricketcompe titie, zoals hfi bij het team van de staat Western Australia, is een goede speler. Hóe goed, is altijd maar afwach ten voor Nederlandse clubs die een overzeese speler binnenhalen voor de zomer. Maar Goodwin heeft er geen gras over laten groeien. De eerste maand van zijn verblijf bij hoofdklasser Excelsior heeft de Australiër al 430 runs la ten aantekenen, tegen een gemid delde van 107. In het due] met Quick Haag liet hij opnieuw een century van zijn wilgenhout afkomen (103; 5x6, 10x4), zijn tweede dit seizoen. Daarmee legde hij de basis van de ruime Schiedamse overwinning, want op de 239/9 van Excelsior had Quick absoluut geen ant woord. De 'Haantjes' waren voor 107 all out. Excelsior (10 punten uit 6 wedstrijden) nam daardoor de koppositie over van Quick, dat evenveel punten heeft maar met één wedstrijd minder verregend. In de Schiedamse innings werd Goodwin goed gesteund door Erik Gouka (22). Luuk van Troost kwam voor eerst dit seizoen at bat en sloeg meteen 31 runs. De Ex- celsior-aanval beleefde daarna een perfecte start. Op de eerste bal van de eigen in nings verloor Quick al het eerste wicket, dat van Witteveen. Nolan Clarke stond net zo lang aan het wicket. De kanon ging al op zijn eerste bal Tbw' op het bowlen van Erik Gouka. Door het scherpe bowlen van Gou ka (4/29 in 11) en Sebastiaan Gek ke (2/5 in 3) kwam de Haagse for matie nooit in de wedstrijd. Gok- ke moest zich na drie overs laten vervangen door twaalfde man Cart Schewe wegens ziekte. Sche- we maakt waarschijnlijk komen de zondag, in de thuiswedstrijd tegen VOC, zijn rentree in het eer ste team. Alleen de buitenlandse coach Graham kwam tot 21 runs. Even als Gokke nam ook Emile Smits twee wickets voor Excelsior dat uiteindelijk met 132 runs verschil won. Simonshaven Het feest barstte zaterdag middag los op het zonnige en drukke sport park van Simonshaven, De thuisclub had zo juist HSC met 4-0 van de mat geveegd, waar door promotie naar de vierde klasse was be werkstelligd. Aan de zege van Simonshaven viel niets af te dingen. Behoudens de eerste tien minuten werd de Vlaardingse formatie van trainer Ar win Verburg op alle fronten afgetroefd. De be zoekers mochten zelfs nog blij zijn dat het scorebord op 4-0 bleef steken, want Simons haven 'weigerde' riante mogelijkheden in doelpunten om te zetten. De Vlaardingers sloegen de fees tende menigte v;at beteuterd ga de. Wët als zij in de openingsfase hun kansen hadden verzilverd? Ook bij trainer Arwin Verburg spookte die vraag na afloop al maar door zyn hoofd. „Natuurlijk voel ik me niet prettig," bracht hij zijn teleurstelling onder woorden. „Dat kan je wel stellem.Siinonfcn haven heeft verdiendgewonnen hoor, laat dat duidelijk zijn. Maar als wij het koppie er bij hadden; gehouden dan had ik nog wel eens willen zien'wie hier vanmid dag had gewonnen. Ais,wij inde: beginfase die twee kansen had den benut, had Simonshaven,het.: heel moeilijk gekregen." Er zat een kern van waarheid in de woorden van de Vlaardingse oefenmeester. Zün team begon namelijk overdonderend aan de Schuddebeursedijk. Martin Wit vliet en Marcel Zeebregts kregen in de openingsfase van de wed strijd allebei een enorme kans, maar zij konden doelman Ronald van Zon niet kloppen. De Vlaardingse storm.was echter Terwijl de aan hang van Si monshaven op de achtergrond zich verdringt om hun gepro moveerde fa vorieten, likt de HSC'ershun wonden. Geen rvierde Wasse voor de Vlaar dingers en dat 1 kwamzater- dagmiddag even hard aan. snel geluwd, want Simonshaven nam daarna het heft in handen om het niet meer af te staan. HSC trachtte nog wel de bakens te ver zetten/maar kwam èr gewoonweg niet meer aan te pas. De thuisclub was vóetbaitechnisch beter en wilde ook meer werken voor de promotie, De HSC-verdediging had haar handen vooral vol aan de uitblinkende Arno Beker. De ha zewind leefde zich op de rechter flank naar hartelust uit en groeide uit tot de man van de wedstrijd. In de elfde minuut veerde héél Si- monshaven op toen Beker zijn ploeg aan de leiding bracht. De rechtsbuiten was er even later als de kippen bij om een schot van Jorgo Tsiris op het lichaam van Antoine Strijbos in de. rebound binnen te tikken: 2-0, Op slag van rust schoof de 18-jarige Wesley Schol 3-0 binnen. Het was gedaan met de droom van HSC. Na rust hielden de bezoekers de schade beperkt. Alleen Beker scoorde mr eenmaal voor Simonshaven: 4-1 „Tóch hebben we een goed sei zoen gedraaid," sprak oefenmees ter Verburg. „Het was dan wel een mindere afsluiting, maar toch. Als we nog wat sleutelen aan de zwak ke punten ben ik hoopvol ge stemd voor volgend seizoen." SV Simonshaven-HSC 4-0 (34)), II. Arno Beker 1-0, 28. Arno Beker 2-Ö, 45, Westcy Schol 3-0,65. Arno Beker 4-0. Bijzonderheden: Scheidsrechter Dirk van der Heide uit Barendrecht deelde geel uit aar. Karei Buuran en Marco-Philip (beiden HSC). Bij HSC ontbrak Miaan Rakic, Hij liet zijn medespelers zonder opgaaf van re denen in de steek., SV Simonshaven: Van Zon; Dave de Jong (79. Fred de Jong), Hennekes, Looy, Hout- mar.; Tsiris.'Smits, Van Luijk (75. Hage naar); Beker, Van Hagen, Scho!(79. 't Hap). HSC: Strijbos; Buuron, De Zwart, Arjan „Philip, Marco Philip; Stujjfzand, Vermeu len, Witvliet, Göneii (50. Donkersloot); Goveria, Zeebregts. /Oms ~Vln.de strüd om de tafel ibeürs 'imeer daaVerdieh'stelijX Igèflaan;vDd;5chiédan«ners ver-S rasten met eeh plaats in dettaJv-e -finale waarinze doorianaskam1 pioen FVT/Visser werden" uiige- sckakeid. Het bereiken van; de' I-al (e finals beteke.it wel dat Dc Korenbeurs recht heeft op deel- liemihg aan de Europa Cup-2, de -zogenaamde Nancy Evens Cup. Volgens coordinator. Ërme Dek- ker wordt echter nog overlegd, of De Korenbeurs ach zal inschrijV ven. - v Het team^vansDe'E^nbe^i 'speelde in gewijzigde opstelling omdat Mark. Heemskerk ikyer- (trokken (naar GKB Kredietbank) s (Naast Nermiit Smajic en Danny Maas kwam: nu Arjan Karbaat achter 4e tafel, die hei team zo -gbèd afe.'zékér blijft completeren. Doelstelling yam De Kurenbeurs Is enhbjft tijdens de najaarstoiu- ipetitie eèn gooi te doen naar een "plek in de eredivisie. De beker strijd was 'daarvoor al een aardig aanloopje am de kansen in te schatten. De Korenbeurs won in de eerste ronde van eèrste divisieclub SKF (4-1), dankzij, Smajic (2x), Maas (lx) en-het door hen gewonnen dubbelspel Tegen eredivisie- - dub .TTVVmet Stanley Vérbeek, TommySantic en Marco - Bot: tram daad De Korenbeurs het nog beter. Het werd nu zelfs 4-Ö, h omdat Karbaat tegen Bottram -» zijn eerste winstpartij meepakte;./ 'Vervolgens moest ook het met - 'Geert KhbiiS "/versterkte.Hits n erste di isie) eraan geloven (4- 2). Maas won van Henk Hartholt 1 en Kobus/Smqjicvan Hartholt'i en samen weerde 'dubbel'. In de halvé' finale tegen tïtelver-b dediger FVT/Visser kwamen dei Schiedammers echter-te kort: 4- O; Maas verloor-.van. Ronald Vij- 'verberg, Smajic 'van Jörg de Cock, Karbaat van invaller Barry Wijers (Michel de Boerisgebles- seerd) en ook hel dubbelspel ging naar de Rotterdammers. Alkmaar/Hoofddorp Het is nog geen acht weken geleden dat Leo Buiteman, de softbaleoach van Schiedam, zijn prognoses voor de competitie en de mogelijkheden voor zijn ploeg heel voorzichtig verwoordde. Een toppositie in de eerste klasse zag hij voorlopig nog niet weggelegd voor zijn jeugdige selectie. Die voorzichtigheid heeft de Schiedamse coach resoluut van zich afgeworpen. Gistermiddag in Hoofdorp (4-0 winst op Pioniers), maar vooral zaterdag in de Alk- maarse Egmonderhout ($-5 over winning op koploper Alcmaria Vlctrix) beeft Leo Buiteman zich met verwondering en bewonde ring vergaapt aan de mogelijkhe den van zijn speelsters. De twee zeges (in loodzware negen in- nings-wedstrijden) hebben zijn ogen geopend. Sterker nog: „We gaan nu voor de top, de ogen zijn alleen nog maar omhoog gericht. De ploeg draait momenteel formi-. dabeL" Het enthousiasme voor zijn speel sters, die vooral in Alkmaar een geweldige vechtlust aan de dag legden, kende bij Buiteman geen grenzen. „We hebben ons daar echt naar de overwinning moeten vechten," vond de Schiedamse coach na afloop. AI heeft hij in de vijfde inning, waarin Elske ten Hoope het pitchen van Esther van de Berg (3-0-6-3) overnam, het zweet nadrukkelijk in de handen gevoeld. Die pitcherswisseling dreigde namelijk helemaal ver keerd uit te vallen toen Ten Ho ope vijf honkslagen 'voorbij' hoor de komen en Alcmaria naar 5-2 (dankzij drie punten) zag weglo pen. In de resterende vier innings speelde de Schiedamse pitcher (3- 0-5-0) echter foutloos, konden Mcike Debets (al weer, als ver trouwd), Monique Deuze, Pauline van Leeuwen en (ook) Elske ten Hoope in de zesde slagbeurt de voorsprong op het scorebord krij gen en vervolgens de wedstrijd gecontroleerd uitspelen. In Hoofddorp bleek vervolgens hoe sterk de pitchersstaf van Schiedam momenteel is. Weer hielden eerst Esther van de Berg (5-24-1 in 6 inn.) en vervolgens Elske ten Hoope (in 3 inn. 5-0-1-1) de Schiedamse defensie potdicht en kon wederom Meike Debets de score (in de vierde inning, samen met Gyselle Korpei) openbreken, 0-2. Een sïagbeurt verder (de vijf de) werd de Schiedamse zege dankzij Chantal Hartman en Es ther van de Berg definitief een feit. Nuenen/Vlaardingen Donderdag hebben spelers en de coach van Vlaardingen Holy een trainingsavond opgeofferd om alle pro blemen eens goed uit te praten. Naar buiten toe leek er geen sprake van tweespalt in de ploeg. Maar, volgens coach John van Westrenen: „Al pratende bleek dat er toch een aantal zaken leefde. Ook al omdat de resultaten met vijf verloren en slechts één wedstrijd gewonnen, ver beneden de ver wachtingen bleven. Maar we hebben de deksel van die put dichtgegooid en tegen All Stars stónden we er weer." De coach was dan ook duidelijk tevreden met de 9-3 over winning op de ploeg uit Heerlen. HOLY2210 010 3 X=9 ALL STABS 000000102=3 Werpcijfers, Holy: Danny Rossoni 7-2-5-3. All Stars Itwee pitchers): 4-7-8r8. In en tegen Nuenen had Schiedam on danks de grote 7-20 overwinning toch ne gen slagbeurten nodig. Liefst 25 honksla gen produceerde de slagploeg van coach Duogias Juenke, maar in de zevende in ning bleef de Schiedamse voorsprong toch steken op zeven punten (7-i4), te weinig om de wedstrijd voortijdig te beëindigen. Pas in de laatste slagbeurthaalde Schiedam nog even fors uit en scoorde het zes punten. Pitcher David Gerkema was geblesseerd. NUENEN1032 10000= 7 SCHIEDAM0017 2130 6=20 Werpcijfers, Nuenen: 8-7-25-6. Schiedam: Leslie Gerkema (4 inn.) 7-4-6-1, Douglas Juenke (5 inn.) 7- 0-4-3. Restant overschrijvingen Zaterdag TSB Komen: Oscar Aarden (Zwaluwen VI). Gaan: niemand. Trainer: Pim van Reij (derde seizoen). DKGS Komen: Ferdinand Vellekoop (Excelsior 20). Gaan: Miro Mosteiro, Mario Mosteiro (beiden WK). Robert Verhoeff (Bolnes), Jean Paul Meijer, Dave Ra ring, De Groot (DRGS-zo). Trainer: Slobodan Dutina (eerste seizoen). HSC Komen: LucaTaurozzi, Martijn Roozenboom (beideh HSC-zo) Gaan: Milan Rakic (DRGS), ïslan Bericia, Stevè Goveira(HVO Trainer: Arwin Verburgh (tweede seizoen). Zondag MSV71 Komen: Robert van Leeuwen, Gary Brown (Excelsior Maassluis), Shiar Abdi (VDL zaU Remco Pols (VDL zon,), Wim Poulus (Fortuna VI), Remi de Voogd (Ado den Haag), Sunil Girdhari (SVV). Gaan: Marco van Dijk (MVV27), Wilco Wapenaar (stopt). Trainer; Han v?n Leeuwen (vijfde seizoen) ODC Komen: Marco Eshuis (SW), John Lecluse (Hermes DVS), Koen Verschure, Martin Kooi, Patrick Bruin- sel, Dos Santos (allen SMC). Gaan: Hennie Rigters, Patrick Wöhler, Roberto Dijk stra (SVDPW), John Blom (HION). Trainer: Harry van Kapel (tweede trainer SMC) HSC Komen: niemand Gaan: Sander de Groot (SVDPW), Gokhan Sarac (Fortuna Vlaardingen), Luca Taurozzi, Martijn Roozenboom (HSC zaterdag), Henk Boomsma;Sjaak van cle Have (beiden gestopt). Trainer: Piet Kattestaart (derde seizoen) J- Schiedamse Boys: Komen: M. van Gogh (DRGS), F. van de Waal (HSC), S. de Jong, K. Snoek (VOC), D. van de Maarel, M; van de Maarel, M. Bergwerf, R. Broersen. Gaan: Peter Marks (DRGS) Trainer: Cock de Jong (eerste seizoen) DEMOS Komen: Pablo Chapper (HVO), Raul Chapper, Julio Chapper Gaan: Remeo van der Steen, Peter Monster (DRGS)) Trainer: Henk van Loenen (tweede seizoen) MaassluisBij tennisvereniging BequickMaassluis heerste gisteren een feeststemming. De eerste drié teams sleepten op de laatste speeldag van de landelij ke competitie een kampioenschap in de wacht; De ti tel van de hoofdmacht lag in de lijn der verwachting. Coach Victor Mion beschikte in de tweedeklasse over een uitermate sterk teara! Natascha de Kramer. CaröÜen Schoenmakers, Albert Baan en Marlijn dé'Lange vormden hét kampioens kwartet. Bequick versloeg op de laatste speeldag hét gedegradeerde Bameveld met klinkende cijfers: 7-1'. Bequick 2 (Manon van der Beek, Andrea Buiten kamp, Dennis Krispijn, Joao Varela en Jeroen Krom me) en het derde team (Liane van Hassel, Elles Kromme, Michel Clausing en Jordi Berkepeis) wer- den kampioen in de vierde klasse. Het Vlaardingse Holy ontliep bp de valreep degrada tie uit de derde klasse door de 5-3 ovèrwiiming op het derde team van Dash'35. Het tweede mannen-team van Holy vierde in de deri de klasse ook een feestje. Bloemen na het kampioen schap waren er voor Jeroen van Assendelft, Enrico Boer, Stefan van der Meer, Wim Lemckert en Sander Penning. AmsterdamOp het graswicket van VRA, een dag na de officiële opening, leed Hermes DVS opnieuw;éen nederlaag. De 182 runs van de Schiedamse cricket téquipe werden voor vijf wickets overtroffen'door VRA Het was de vierde nederlaag voor Hermès/dat de vorm van het voorgaande seizoen ontbeert; Tóch maakten de gasten een uitstekend begin yah hun fielding-innings. Met een totaal van 182 om te verdedigen, gooiden ze'de eerste drie VRA'erS (Veth ter, Houben, Kern) uit voor 28 runs'in 14 overs.'Voor de thee viel ook nog het vierde wicket, dat van Tjade Groot met 35. Maar daarna sloegen Ewoud de Man (37), Joost Leemhuis (60 not out) en Victor Grandia (25 not out) de club uit het Amstelveense bos naar de eindzege: 183 voor 5. Eerder op de dag had Gavin McRae met 45 de hoog ste bijdrage geleverd in Hermes' slagbeurt Zowel Ja sper Beijer als Nick Statham kwam tot 23, later in dé inmngskrikten Berry de Raaij (15) enRobin ter Plegt (18 not out) de score nog iets verder op. Maar het was niet voldoende. Feest In Vlaardlngen- Holy. De vrou wen van De Holland aan vieren het kampioen schap in de eerste k lasse van de afde ling Rotter dam. Door de 8-6 zege op Vires et Ce/s ritas kon de vlag in top bij de club, die op het veld ook al suc cessen boekt met het twee de en derde team. Foto Peter

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 6