Alternatief gezocht voor woningbouw op Het Balkon A Historisch Schiedam voor toekomst bewaren Actiegroep schrijft prijsvraag uit Enquête busbaan Knottenbeltsingel komt er wel/niet Steigerende stokpaardjes (2) Laatste boekenmarkt in de Oosterkerk Vlaardingse Fietsvierdaagse Bijdrage van JWF voor zomerkamp in Hattem Vrijwilligers voor busproject De Erker Rotterdams Dagblad Jg- Donderdag 12 juni 1997 Ik zou het over Hafkamp hebben. Chris Zijdeveld kan koeren wat hij wü, over mijn stukje dat hij Schiedam wil weggeven aan Rotterdam, maar ik zou het nu over Hafkamp hebben. Niet omdat ik zo nodig moet, maar een belofte is wat anders dan een stokpaardje. Vorige week ging het over PvdA-afdelingsvoorzitter Zij develd die wil dat Schiedam een deelgemeente van Rotterdam wordt, en over een gemeenteraad die daarbij heeft zitten knikkebollen, Zijdevelds idee duikt steeds vaker op. De conclusie is dat alle gemeentebestuurders mijn waarschuwing hebben verontachtzaamd dat annexatie het eer ste alternatief is, als ze de stadsprovincie verknoeien. Ik ben het met Zijdeveld oneens. Maar ik respecteer hem meer dan een voltallige gemeenteraad die er niets tegen gedaan heeft. Deze week Luub Hafkamp. Ook de verkeerswethouder van Schiedam berijdt een stokpaardje waarvan de gemeenteraad denkt dat het nu eenmaal Hafkamps onschuldige stokpaardje is, maar on dertussen. De Tweede Kamer neemt geen genoegen met een bovengrondse rijksweg A4 door Midden-Delfland, Er moet geld bij, vindt een meer derheid van minimaal PvdA, CDA en D66. Dat is al stevig, en er komt bij: Groenlinks en de SP zijn heleméól tegen. Annemarie Jorritsma, minister van Verkeer en Waterstaat staat dus in haar wijde hemd. Dat hadden secure A4-watchers wel voorzien. Zo niet Hafkamp. Hij zwalkte tussen WD-beleid om de rijksweg erdoor te krijgen en Schiedams beleid om de rijksweg tegen te houden. Hij ging een com promis aan met de Stadsregio Rotterdam en de provincie Zuid-Hol land om de weg langs Woudhoek en Groenoord te ondertunnelen en in de polder op maaiveldniveau aan te leggea Dat was dom, en hoogst voorbarig, want geen parlementariër had een bovengrondse aanleg van een rijksweg dwars langs de flats van Vlaardingen-Holy en Schiedam-Noord geaccepteerd. Hafkamp dacht injz'n uppie slimmer te wezen. Hij gaf onnodig een verantwoorde milieu-inpassing in Midden-Delfland weg, vergetend dat de polder ook voor Schiedammers een aantrekkelijk verblijfsge- bied is. De gemeenteraad floot hem terug, maar zo diplomatiek dat het fluiten alleen voor dolfijnen hoorbaar was. Hafkamp mocht on danks zijn blunder aanblijven. En nu? De Tweede Kamer doet wat verwacht kon worden: ze wil een verdiepte aanleg van de rijksweg en anders niet. De Kamer is veel milieuvriendelijker dan Hafkamp. Maar kloppediektop, kloppedie- klop, daar komt Hafkamp weer op zijn stokpaardje aangereden. De wethouder zegt: „Ik heb steeds gezegd dat we ons hadden moeten houden bij ons eerste compromisvoorsteL.De volgende plannen heb ben alleen maar verwarring gezaaid." Dit is eem heftige uitspraak! Teruggefloten door de raad doet Haf kamp nu alsof de raad ongelijk had, ofschoon de feiten het tegendeel uitwijzen. Maar de gemeenteraad Iaat het maar toe, dit geneuzel Ik kom onderhand zo ver dat ik Hafkamp in zijn galop op een blind stokpaardje meer respecteer dan een luie gemeenteraad die het alle maal maar goed vindt Wat hebben we nu aan een gemeenteraad die een heleboel meningen zoü kunnen hebben, maar te lui is om ze te formuleren? Ze moeten eens een straffe motie op papier zetten. Maar dat zie ik alleen een ac tieve gemeenteraad doen, helaas. KOR KEGEL Vlaardingen In de Oosterkerk aan de Schiedamseweg 95 wordt za terdag voor de laatste keer dit seizoen de maande lijkse boekenmarkt gehouden. Deze maand gaat de aandacht uit naar oude kinderboeken. Er zijn oude uitgaven te koop van Pietje Bel en Dik Trom. Pren tenboeken als Benito, de kleine zwerversjongen, worden via inschrijving verkocht. De boekenmarkt duurt van 09.30 tot 12.00 uur. Tij dens de markt is ook een stand van de Wereldwinkel ingericht en kunnen ook boeken worden ingeleverd. Verder kan men oud papier kwijt in de container voor de kerk, Medewerkster M. Beekman van de boekenmarkt is erg tevreden over de markt, die in januari van start is gegaan. „Het succes is enorm. Er is een aanbod van duizenden tweedehandsboeken. Alle genres zijn ver tegenwoordigd: literatuur, antiquarisch, studieboe ken, vakantielectuur, kunst en poëzie." Ook over de opkomst is Beekman tevreden. „Tiental len mensen vinden hun weg en veel bezoekers ko men maandelijks. Ik hoop dat de boekenmarkt van de Nieuwe Oosterkerk een begrip worden Vlaardin gen." In de maand augustus kan dit jaar weer worden mee gefietst tijdens de Vlaardingse fietsvierdaagse. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 40 of 80 kilometer. Om de vierdaagse van 19 tot en met 22 augustus ook aantrekkelijk te houden voor deelne mers die al vaker hebben meegefietst zijn de routes weer vernieuwd. Zo wordt dit jaar voor het eerst naar de Rhoonse grienden gefietst. Voor belangstellenden is een informatiefolder annex formulier verkrijgbaar bij het VVV/ANWB-agentschap Vlaardingen. Het Juliana Welzijn Fonds heeft de Stichting Wijk centrum De Erker een bijdrage toegekend van vijfduizend gulden als tegemoetkoming in de kosten van het zomerkamp voor kinderen en tieners uit Schiedam in een vakantiecentrum in Hattem. Het JWF ondersteunt projecten die mensen betrek ken bij hun eigen omgeving, zoals buurtverenigin gen, dorpshuizen en projecten met en voor buiten landers. Daarnaast steunt het fonds projecten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken, zo als hulpdiensten en zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislozen en verslaafden. Jaarlijks verstrekt het JWF zo'n 1200 bijdragen, waarmee in totaal twin tig miljoen gulden is gemoeid. Wijkcentrum De Erker zoekt vrijwilligers die willen meehelpen aan de activiteiten voor kinderen. Vanaf september houdt het wijkcentrum elke week een aantal middagen activiteiten voor kinderen op de verschillende pleinen van de wijk. De Erker heeft hiervoor een SRV-wagen gekocht, die de komende weken wordt ingericht met spelmateriaal. De Eikei' zoekt vrijwilligers die nu willen meehelpen met de voorbereidingen en straks met de uitvoering van de kinderactiviteiten. Ook zijn er mensen nodig die de bus één of meer middagen per week willen rij den. Hiervoor is een klein rijbewijs voldoende. Be langstellenden kunnen bellen naar het wijkcentrum, telefoon 4267767. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportrcdac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Het Ba kon in Maassluis: de Actie groep Be houd Groene Oever zoekt alternatie ven voor de daar geplan de woning bouw. Foto Roel Dijkstra Door Jos van Nierop Maassluis 'We hebben geen ander alternatief. L. van Vessem, woordvoerder van de Actiegroep Behoud Groene Oever gelooft niet in dit argument van de gemeen te Maassluis om Het Balkon te bestemmen voor wonin gen. „Dat is te gek voorwoor den. Is dat wel goed onder zocht?," vraagt hij zich af. Met een prijsvraag - vijfhon derd gulden voor het beste idee- probeert de actie groep nu aan andere woning- bouwideeën te komen. Be schrijvingen of tekeningen van locaties in Maassluis, met uitzondering van Het Balkon natuurlijk, waar nog huizen kunnen worden ge bouwd. De actiegroep ervaart een luiste rend oor van de WD. Fractievoor zitter J. F. Scheerstra nuanceert de gewekte indruk, maar maakt duidelijk de ontwikkelingen rond Het Balkon kritisch te volgen. De hoge kosten van de ontsluiting baren hem de meeste zorgen. „Heel leuk dat de actiegroep dit doet," vindt wethouder L. G. van Duijn (ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling). Voor hele leu ke plannen zegt ze open te staan. Gemeentewoordvoerder I. van Eijk voegt eraan toe dat aan de di verse locaties vaak allerlei bezwa ren kleven. „Het moet allemaal wel aan de eisen voldoen. En met alle geledingen moet rekening worden gehouden." Van Etjk denkt dat het moeilijk wordt bruikbare ideeën, te vinden. „Alle plekken die eventueel geschikt zijn voor bebouwing 2ijn in het stadhuis al een keer de revue ge passeerd." Dit geldt ook voor be bouwing langs de Weverskade, vertelt Van Eijk. Het is één van de ideeen die bij de actievoerders al is binnen gekomen. „Waarom Het Balkon nou niet aan de andere kant van Maassluis. Langs de We verskade ligt één of andere stom me dijk waar niets aan gedaan is. Zet daar huizen neer, die bieden een mooi uitzicht op Maasland," stelt Van Vessem. Een ander idee is woningen te bouwen op een aantal huidige sportvelden en die sportvereni gingen dan te verplaatsen naar Het Balkon. Van Vessem, die de voetbalclubs VDL en Excelsior noemt, ziet daarbij nog een extra voordeel. „Dan hebben de men sen op zaterdag of zondag ook niet meer zo'n last van de vele gepar keerde auto's." Datje bij beide ideeën net als bij Het Balkon te maken hebt met een bestemmingsplan en met het verdwijnen van uitzicht, ziet Van Vessem niet echt als probleem. „Dat geldt toch overal." Naast de prijsvraag richt de actie groep zich ook direct op de poli tiek. „Wij hebben zelfs afspraken lopen met het ministerie, omdat bij de opening van de Stormvloed kering door Jorritsma is gezegd dat die kering geen garantie is. De uiterwaarden moeten in stand blijven." Ook bij de lokale politici ziet Van Vessem kansen. „Ze beginnen naar ons te luisteren." Hij wijst daarbij op de WD, de partij die zich volgens hem af zou vragen of ze met de Balkon-plannen wel de verkiezingen kan ingaan, Scheer stra relativeert deze uitspraak. „We hebben er nog geen uitge sproken oordeel over, We wachten de ontwikkelingen af." De WD-er doelt op de resultaten van de in spraak en de onderzoeken naar onder meer de geluidshinder. Scheerstra vindt het initiatief van de actiegroep positief - 'Ze laten zien dat het hen ook beweegt' - maar twijfelt sterk of de prijs vraag echt iets oplevert. Want een locatie zo groot als aan de Water weg is er niet in het volle Maas sluis. Hoewel: „We hopen natuur lijk nog steeds op de Dijkpolder." Schiedam Opnieuw wordt een historisch pand in Schiedam ge restaureerd. Na de restauratie wordt het pand op de hoek van Westmclenstraat/Elzensteeg in gebruik genomen als werkplaats voor andere restauraties van on der meer molens. Voor de opknap beurt is de hulp ingeroepen van de Stichting Beschermd Stadsge zicht Schiedam (SBSS). Inmiddels is een haalbaarheids onderzoek uitgevoerd, maar over de resultaten daarvan is bij de stichting nog niets bekend. Zodra duidebjK is of dc restauratie kan worden uitgevoerd, wordt begon nen met het inzamelen van geld. Volgens een woordvoerder van de stichting kan dan volgend jaar worden begonnen met het grote werk. Het pand aan de Westmo lenstraat wordt in gebruik geno men door de Stichting Restaura tie Werkplaats Schiedam. De hulp van de Stichting Be schermd Stadsgezicht Schiedam is het afgelopen jaar enkele malen ingeroepen bij de restauratie van oude historische panden, zo blijkt uit het jaarverslag over 1996. De stichting heeft als taak om parti culiere bezitters van monumenta le en beeldbepalende panden te begeleiden bij hun restauratie plannen. Zo wordt de instandhou ding van historische panden be vorderd die gelegen zijn binnen het als beschermd stadsgezicht aangemerkt gebied in Schiedam. De stichting is vorig jaar twee maal ingeschakeld door particu liere huizenbezitters bij het ma ken van restauratieplannen. Bij een monumentaal pand aan de Broersveld werden de plannen echter nooit uitgevoerd, omdat de eigenaar nadat alle procedures waren doorlopen het pand uitein delijk weer verkocht. In de Boter- straat is de stichting betrokken geweest bij het opstellen van plannen voor herstel var. het dak en de voor- en achtergevel. Oude kapel De stichting hoopt volgend jaar ook met een nieuw huzarenstukje te kunnen beginnen. Al enige tijd is de stichting betrokken bb het maken van plannen voor de res tauratie van de kapel en de direc te omgeving op de voormalige be graafplaats aan de Vlaardinger- dijk. Het gebouw en de omgeving is van de gemeente en staat op de rijksmonumentenlijst. Het ge bouw zou volgens het bestuur van de stichting na de restauratie in gebruik genomen kunnen wor den als columbarium of 'urnen huis1. Bij de restauratie van het monu- Het pand op de hoek Westmolenstraat/Elzensteeg wordt geres taureerd met hulp van de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam. Foto Roel Dijkstra mentale pand krijgt de stichting een adviserende rol. Naast de ka pel gaat het ook om het herstel van de bijgebouwen, monumenta le hekken, bomen en enkele gra ven. Om het in. gebruik te nemen als columbarium of umenhuis is inmiddels in opdracht van het be stuur van de stichting een haal baarheidsonderzoek uitgevoerd om zo meer inzicht te krijgen in de niet-aliedaagse aspecten van zo'n toepassing. Het bestuur is momenteel aan het overleggen of hiermee verder kan worden ge gaan. De stichting hoopt dat vol gend jaar met de restauratie kan worden begonnen. Naast het adviseren wil de SBSS ook bevorderen dat leerlingbouw vakkers worden betrokken bij de restauratie van monumentale panden, Hoewel het niet goed koop is voor een aannemersbe drijf is het volgens SBSS wel nut tig om ook jonge bouwvakkers een kans te geven zich te bekwa men in het restauratievak. Aan het herstel van het Pand Paulus, dat vorig jaar werd afgerond, heb ben drie leerlingen meegewerkt. Het bestuur zal zich bij een vol gende restauratie sterk maken ook een teerlingwerkplaats te ere- eren. Het aantal projecten dat de stich ting jaarlijks ter hand neemt zal beperkt blijven. Dit komt niet al leen door de natuurlijke traagheid van de procedures die moeten worden doorlopen, maar vooral de uitdrukkelijke bedoe ling van het zich steeds vernieu wende bestuur om in personele zin niet te groeien, hebben tot ge volg dat het aantal onderhanden projecten beperkt moet blijven. Hoewel er elk jaar hooguit drie projecten kunnen worden uitge voerd ziet de SBSS resultaat. „Met wederkerig begrip voor eikaars wensen en mogelijkhe den met behoud van eigen identi teit, blijft het streven om het Schiedams cultuurgoed xe bewa ren zinvol. Schiedam is mooier dan men soms denkt. Door stel selmatig de zwakke plekken in oude luister te herstellen en een functioneel gebruik daarvan te bevorderen kan het Schiedamse stadsgezicht een lust blijven voor de ogen van inwoners en bezoe kers, voor nu en in de toekomst," schrijft voorzitter prof.ir. G.Ch. Meeuse als slotwoord m het jaar verslag. Door Jan Rozendaal Vlaardingen „De enquête over het wel of niet openstellen van de busbaan Anthony Knottenbelt singel in Vlaardingen komt er voorlopig niet," aldus PvdA-frac- tievoorzitter A Attema, „Ik ga er van uit dat die enquête er komt," zegt A de Lange. Aldus de uitleg d twee kemp hanen gaven aan tiv oriefdieben w gistermiddag aan de gemeen teraad hebben gestuurd en waar in het college schrijft dat het voorstel over de afsluiting wordt ingetrokken. Ondanks de tegen strijdigheid in de uitleg hebben beiden gelijk. In elk geval tot het nqjaar, als het tweede onderzoek door een ander verkeerstech nisch bureau wordt gepresen teerd. Dat is de conclusie van een week politieke crisis in Vlaardin gen. Hetkomt er op neer dat b en w deze zomer een ander bureau opdracht geven om te bekijken of er ook andere mogelijkheden zijn dan hethelemaal openstellen van de Knottenbeltsingel: geen vrachtverkeer, eenrichtingver keer of de ene dag (of een deel er van) autoverkeer de ene kant op en de volgende dag de andere kant. Of welke variant de ver- keersdeskundigen ook uit de ho ge hoed kunnen toveren. De Lan ge van de WD is optimistisch: „Ik ben zeer gelukkig met de brief van b en w. Het rapport dat er nu ligt kun je op verschillende manieren uitleggen en daarom vinden wij het belangrijk da'l een ander bureau er nog eens naar kijkt. En zich daarbij vooral toe legt op andere mogelijkheden. Mogelijkheden die passen in het collegepiogramma. De uitkom sten van de onderzoeken zullen de vraagstelling in de enquête gaan bepalen." Dus u gaat er van uit dat de en quête over het openstellen van de busbaan op de Knottenbeltsingel dit jaar er nog komt? De Lange: „Ja, daar ga ik wel van uit." Ook als het nieuwe bureau met dezelfde conclusies komt als er nu liggen: 12.750 auto's per etmaal en vier miljoen gulden voor de uitvoering De Lange: „Daar wil ik voorals nog geen uitspraak over doen." Attema van de PvdA is optimis tisch: „Het college houdt vast aan de passages van het collegepro gramma die wij zo belangrijk vin den: veilige schoolroutes en leef baarheid in de wijken. Het onder zoek dat er nu ligt is gedaan door het beste bureau op dit gebied in Nederland. Ze hebben het van al le kanten bekeken. Daarom ver wacht ik niet dat dit nieuwe bu reau met andere mogelijkheden komt." Dus u gaat er van uit dat de en quête over het openstellen van de busbaan op de Knottenbeltsingel er met komt? Attema: „Ja, dat klopt." Ook als hei nieuwe bureau met nieuwe conclusies komt Attema: „Ik zie die niet," Donderdag 12 juni SCHIEDAM Dc De Woudhoek. Bingo, 13.30- 16-OOu. Dc Oost. Gymnastiek, 9.15-10.15 en 10.15-ll.15u.; olieverfschilderen, 14.0Q-16.00u. Dc De 4 Molens. Zomenbiljarttoer- nooi, 18.30-22.00u. Podium Café. Anord, Ierse Folkmuziek, 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. Clubge bouw HSC. Start avondvierdaagse, 16.00 of 18.30u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Schnjfavond Am nesty International, 19.30-21.00u. ROTTERDAM imax. Ringof Fire., 14-16u. Wilgen- hof. Rugzakroute door het Berg-en Broekpark, 9-16.30u. Grote-of StLaurenskerk, Middagpauze concert, 12.45u. De Doelen, gr.z. Orkesten van wereldklasse, 20.15u. De Vlerk. Uncle Meat (8),22u, Club Dancetaria. Innercity Thang Bang, 22u. Maastheater. Moviedrome, 23u. Popular. HipHop'nFunkNight, 24u. div.startpunten in R'dam. 51e Avondvierdaagse 1997, 19u. Ritmo Tropical. Marcelo Godoy, 22u. De Twijfelaar. Skunk Funk, 22.30u. Schelüng's, Kwartet Bloemlust, 19u. Vrijdag 13 juni SCHIEDAM Dc Oost geheugenspel, 14.00- 16.00u. Filmhuis. Independence Day, 2±.30u. VLAARDINGEN DcSoenda.Spellenmiddag, 14,00- 16.00u. ROTTERDAM Imax. Ringof Fire., 14-16u. Wilgen hof. Rugzakroute door het Berg-en Broekpark, 9-16.30u. R'damse Schouwburg. 27ePoetiy Internatio na!, div. tijden. SKVR Muziekschool Centrum-West. Pianouitvoenng voor jongeren, 19u; Oostzeedijk. Open Huis, 19. Musica. SKVR leer- lingenuitvoenng, 19.30u. Baroeg. Vnjdagde dertiende, 21u. De Vlerk. Vers uit de Maas, 22u. Schelüng's Kwartet Bloemlust, 19u. RO Thea ter. Onder het Melkwoud, 20.15u. Kapelletje. Ton Neti, nacht van ver tellingen, 20.30u. Lantaren/Ven ster. Rotterdamse dansacademie. ROTTERDAM Calypso 1; The Crucible' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Calypso 2: 'Lost Highway' (16) dag. 18.45- 21.30. do.vr.ma.d/.oak 13.15-16 Calypso 3: 'Jerry Maguire' (al) dag. 13.15-16-18.45;'Ka rakter'(12)ds- g.21.30u. Cinerama 1: The Ghost and the Darkness' (12) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: The Fifth Element' (12) dag. 12.45- 15.30-18.15-21.15. Cinerama 3: Turbulence' (16) dag 13.15-16- 18.45-21,30. Cinerama 4: 'One Fi ne Day' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 5: 'Donnie Bras- co' (16) dag. 18.45-21.30. do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Imax Theater: 'Ringof fire' (al) dag (beh- .ma) 14-16-20.45 ma. alleen 20.45. 'Special Effects' (al) dag (beh.ma) 15.za,zo.ookl3. TheFtfth Element' (12) dag. 18.30-21.45. 'Microcosmos' (al) za.zo.17. Lanta ren/Venster: za.in alle zalen vanaf 20:'lste Humorballfestiva I. Venster 1: 'LostHighway' (16) dag (beh.ma.) 19.30-22, ma alleen 19.30. ma.22 sneak preview. Venster 3: 'Love and Other Catastrophes' (16) dag 20- 22, Venster 4: 'La Seconda Volta' (16) dag. 20; 'Nénette et Boni' (16) dag. 22. Venster 2: 'Papa is op za kenreis' (16) alleen ma. 19.30; "Villa- ge of Dreams' (ai) dag. (beh.ma.) 19.30; Trois vies et uneseule mort' (16) dag. (beh.ma.) 21.30, ma.22. Ui mlère 1: 'bar bar' (al) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Lumière 2; Tur bulence' (16) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3: 'Set it Off (16) dag 18.45-21.30 do.vr.ma.di.ook 13.15-16. Lumière 4: Beavis Butt-Head Do America (12) dag 13.15-16-18.45-21.30. Rexane: 'Sulka's Daughter' (16) do, t/m zo. doorl.voorst, 'Hot Circuit' (16) ma.V mwo. doorl.voorst. Pathé: 'barbar' (al) dag 11.10-13.45-15.50- 17.55-20-22.05; 'Dante's Peak' (12) dag. 11.30-16.20-18.50- 21.30, do.vr.ma.di.ook 13.55, dr- .vervalt 21.30. 'All Stars'(al) dag. 11.20-13.55-16.25-19-21.35. The English Patient' (16) dag 11- 14.20-17.35-20.50. The Fifth Ele ment' (12) dag. 11.55-14.55- 18.05-21.15. The Associate' (al) dag. 11.15-13.50-16.25-19- 21.40, do.vervait 19; TheGhostand the Darkness' (12) dag.11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45;'Dena- latenschap van Freddie' (16) di.21.30, sneak preview. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Con Air' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: Tu rbulence' (16) vr.za.00.15. Lu mière 3: bar bar' vr.za.00.15. Lu mière 4: TheFnghteners' (16) vr.za, 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: "101 echte Dalmatiers' za.zo.wo, 13.15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmatiers' za.zo.wo.13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al) za,zo.wo. 13.55.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3