nk- 17,i Een kijkje in het nieuwe zwembad Nie»meer Leefbaarheidsprij s WbS voor nieuwe initiatieven Oostwijk de hele dag zonder stroom Zonnecollectoren verdrijven vochtige lucht en chemicaliën Vervallen terrein wordt eindelijk aangepakt Ziekenhuis overweegt proces Verdachte ontvoering voorgeleid in de rij voor de kassa dankzij chipcard Rotterdams Dagblad Zaterdag 14 juni 1997 Vlaardingen De directie van het noodlijdende Holy Ziekenhuis in Vlaardingen overweegt juridische stappen tegen het wemngs- en selectiebureau Sturkenboom Versluys uit De Bilt. Een mede werker van het bureau, die twee jaar als interim manager aan het hoofd van het ziekenhuis stond, wordt verantwoordelijk gehouden voor de grote financiële tekorten bij het ziekenhuis. „Het budgetbeheer is m 1995 en 1998 volledig uit de hand gelopen We houden de toenmalige interim manager hiervoor verantwoorde lijk aldus directeur M. Rook. Het ziekenhuis kampt door het slechte management met een te kort van vyf miljoen gulden. Eén van de maatregelen die de direc teur zich genoodzaakt zag te ne men is het laten verdwijnen van 35 arbeidsplaatsen binnen het hospitaal. Schiedam De Sehiedamse poli tie heeft gisterochtend een 36-ja- rige Schiedammer voorgeleid aan de officier van justitie. De man wordt er van verdacht op 24 april sen 24-jarige Schiedammer te hebben ontvoerd uit een pand aan de Hoogstraat. De verdachte zou het slachtoffer meerdere malen een vuurwapen hebben getoond en hem hebben gedwongen ze venduizend gulden af te staan. Het slachtoffer werd vervolgens meegenomen naar Rotterdam waar hij een nacht werd vastge houden. Daarna werd de Schiedammer weer vrijgelaten. De 36-jarige hoofdverdachte werd woensdag aangehouden. Tegen drie medeverdachten van de man loopt nog een onderzoek. Door Judith van Klaveren Vlaardingen Licht en water. Het waren de twee magische woorden die centraal ston den in de opdracht van de VSB-prijs beeldende kun sten die anderhalve week ge leden werd uitgereikt. De re den daarvan wordt meteen duidelijk bij het betreden van het gloednieuwe Vlaar- dingse zwem- en recreatie- bad De Kulk, waarvoor het kunstwHc is bestemd. Een oase van daglicht - tot in de kleedhokjes toe- en verder vrijwel overal water. Water alom, zonder dat je het be klemmende gevoel krijgt erin on dergedompeld te worden. Daar heeft architect Ruud Westgeest wel voor gezorgd. Op een handige manier zijn de verschillende ba den en verbljjfsruimten ingericht, allemaal met elkaar verbonden, en even eenvoudig van elkaar te scheiden. De mogelijkheden waarvan zwemmend Vlaardingen vnnaf eind juni kan genieten zijn niet gering: twee 25-meter baden en een recreatiebad, compleet met een enorme glijbaan, twee bruis- banken, een wildwaterbaan en een peuterbadje. Buiten is een speelvijver voor de kinderen en dan zijn er nog drie zonnecabines met 'turbobruiners' van Dr. Mul ler. Ruud Bulthuis, nu nog manager van het Kolpabad en straks van De Kulk, is blij met twee 25-meter baden. „Zo zit niemand elkaar in de weg. Als je één bad hebt, zie je bij het banen zwemmen altijd ge- irriteerde gezichten. Een aantal mensen wil gewoon ontspannen een uurtje dobberen en babbelt daarbij met de zwempartner, ter- Schiedam De Woningbouwver eniging Schiedam (WbS) stelt een leefbaarheidsprijs beschikbaar van 10.000 gulden per wijk in de wijken Groenoord, Woudhoek en Centrum. De prijs wordt in. het vooruitzicht gesteld om initiatie ven voor verbetering van de leef baarheid te stimuleren. Het initiatief was al aangekon digd in het beleidsplan van de WbS, maar krijgt nu definitef vorm. Ook voor de woningstich ting is leefbaarheid een lastig be grip. Er kan van alles mee worden be doeld, van schone portieken tot winkels op loopafstand en van goed onderhoud tot speelplekken voor kinderen. Met het beschik baar stellen van de prijs hoopt de WbS tot nieuwe ideeën te komen voor het leefbaarheidsbeleid van de corporatie. Aan het toekennen van de prijs is een aantal voor waarden verbonden. Zo moet het initiatief door een groep van ten minste zeven bewoners worden gedragen. Het is belangrijk dat het om een nieuw idee gaat. Ande re instanties of de WbS mogen nog niet met een soortgelijk ini tiatief bezig zijn. Het effect moet ook een perma nentkarakter hebben en de bewo ners moeten eenvoudig verder kunnen met het idee. WbS beperkt de actie tot de wij ken Groenoord, Woudhoek en Centrum omdat in de overige wij ken al initiatieven worden onder steund. Als de bijdrage in die wij ken echter lager is dan 10.000 gul den, dan wordt het resterende be drag beschikbaar gesteld voor een tweede initiatief. WbS roept de be woners op om ook kleine, goedko pe ideeën in te dienen. Vlaardingen Een groot deel van dé Oostwijk in Vlaardingen heeft gisteren de hele dag moe ten wachten voordat ENECO de stroomstoring -had verholpen; ..Terwijl het overgrote deel van. het gebied, dat vrijdagochtend/ om'kwart voor acht zonder stroom kwam te zitten, aan het einde van de oehtend weer was 1 aangesloten; gold dat nxetwoorv- het gebied dat wordt begrensd door de Oosthavenkade, Schiedaraseweg, Binnensingel, Maasstraat en Oosterstraat Om de zaak ie kunnen repareren,, moest-ENECO bok het gebied' Parkwég, Eikestraat, Hogelaan, Schiedamseweg en een stuk 2de Leyden Van Gaalstraat-zonder spanning zetten. Vroeg in de 1 avond waren "de problemen ver- holpen. /- Volgens een woordvoerder van ENECO in Vlaardingen is de sto- ring ontstaan in een transform^- tiehuisje binnen het getroffen" gebied. Door éenkabelstoring is er zogenoemde overspanning ontstaan, waardoor veel-meer spanning dan normaal door de kabels werd gestuurd. De ket tingreactie die dit veroorzaakte schakelde meerdere verdeelsta tions rut. De woordvoerder spreekt van 'een klein rampje', - Door noodverbanden te-leggen is in de loop van de ochtend'een groot deel van het getroffen ge- tbied -ruim tienduizend aan sluitingen in Babberspolder, Vlaardinger-Ambacht, Oostwijk 'en een deel van het centrum-- weer aangesloten. Mafeóm'.de hele Qosfwnk. weer in, werking^ tè krijgen moesten kabels wor- den opgegraven en nieuwe ver bindingen, worden gelegd. Be halve 'alle monteurs die we heb- rben'-van ENECO, werden ook technici vahheiöpenbaar Nuts bedrijf Schiedam en uit andere omliggende gemeenten inge huurd. In totaal ging het om en kele tientallen mensen. Verouderd,, ENECO Weerspreekt dat het, elektriciteitsnet in Vlaardingen sterk verouderd is. De storing van gisteren is de tweede grote binnen een maand. Op 20:mei viel de stroom bij eenderde van alle aansluitingen in Vlaardin gen-uit. Dat duurde ruim twee 'uur. ENECO: „Die storing op 20 mei had een heel andere oorzaak. Toen ging een aannemer, die in Schiedam aan het werk was, dwars door een voedingskabel die uit Rotterdam komt. Als dat tien meter verderop was ge beurd, had heel Schiedam zon der stroom gezeten. Het blijft natuurlijk heel vervelend voor onze klanten, maar het zijn twee op zich staande storingen." wyl anderen speciaal komen om een half uurtje stevig door te zwemmen voordat ze naar hun werk gaan. Die twee groepen kun nen we straks gescheiden hou den." En, vervolgt Bulthuis, „nu kun nen we ons helemaal op de gezin nen richten. We hopen dat veel mensen op het familiezwemmen af komen. We willen graag een bad zijn waar het goed toeven is voor gezinnen. We willen ons met name op hen richten, zonder an deren tekort te doen." Het doelgroepenbad, zoals hoofd zwemzaken Linda Coenders één van de 25-meter baden voor het gemak noemt, is volgens haar dan ook 'een vreselijk belangrijk bad'. Dit bassin heeft een beweegbare bodem die aan één zijde verstel baar is van nul tot 1.80 meter (aan de andere kant is het 2.20 meter diep). „Hierdoor is het bad ge schikt voor allerlei doeleinden, zo als aquarobic, aquajoggen en aquafitness," vertelt Coenders. Muziek. „En overal zitten deuren, alles kan dicht," wijst ze naar de glazen wanden tussen het doelgroepen- bad en de andere baden. „Zo kun nen tijdens wedstrijden in het wedstrijdbad de aquarobiclessen in het doelgroepenbad gewoon doorgaan, ondanks de muziek. Ook kunnen er tegelijkertijd kin der- of familiefeesten worden ge geven in het recreatiebad." „Doordat we goed rekening kun nen houden met de recreanten en doelgroepen," vult Bulthuis aan, „zijn er ook voordelen voor de ba- nenzwemmers, de watersportver enigingen en de wedstrijdzwem mers." Ter illustratie toont hij de verenigingsruimte, een zaal die verbonden is aan het wedstrijd- bad. „Een drietal watersportver enigingen krijgt het beheer over de ruimte. Zo krijgt het een club huisfunctie, waar ze activiteiten kunnen houden en lessen geven." Dit is mogelijk dankzij het ge avanceerde beheerssysteem met betrekking tot de beveiliging waarmee De Kulk is uitgerust. Bulthuis: „We kunnen de boel zo danig afsluiten dat de vereniging terecht kan. in de eigen ruimte én het wedstrijdbad. Ook heeft zij toegang tot eigen kleedruimten. Zo kunnen ze tot 's avonds laat en vanaf vroeg in de ochtend trainen, zonder dat we het zwembad hoe ven openen." Het recreatiebad biedt volop mo- In DeKulkzijnveel energiebesparendevoorzieningengetroffen. Zoals de enorme glazen pui over de totale lengte langs het wed strijdbad en hetdoelgroepenbad. Het glaslaatvael daglichtdoor en heeft bovendien een hoge isolatiewaarde. gelijkheden voor gespetter en ontspanning. Palmen en ander - tropisch groen zullen straks de re- creatiezwemmersdoewu ivenwan-, af het terras naast het bad. Wie buitenom door de gigantische ge le glijbaan -met binnenverlich- ting- heeft gezoefd, hoeft zich tydens de 'landing'niet te bekom meren om zwemmers in het water of glijders die achterop komen. „De glijbaan eindigt zo dat je er vanzelf uit rolt Je hoeft dus niet gauw opzij te springen voor dege ne die achter je komt," vertelt Bulthuis. Prettig voor de zwemmer is dat in De Kulk geen chloor wordt ge bruikt. In plaats daarvan wordt gewerkt met een zogenoemde electrolyse. „Het zout wordt opge lost met een werkbaar bestand deel," licht Bulthuis toe. „Zo is er geen chloortransport over de weg nodig en hebben zwemmers geen last van prikkeling in de ogen. Het water is bijna ehemiealién- vi ij." „Het is een fabel dat zwembaden helemaal vrij van dergelijke be standdelen zijn," vult Coenders aan. „Dat veronderstellen men sen wel eens, maai is absoluut niet mogelijk. Zwemwater is ten alle tijden vervuild. Ieder lichaam stoot bepaalde stoffen - waaron der zweet - uit, dus zodra iemand in het water is, is het met schoon meer. Je zult altijd de negatieve effecten eruit moeten lichten. Vooral waar kinderen zwemmen, want die laten nog al eens wat lo pen." - In de hoek bij het wedstrijdbad is een....ruime EHBO-kamer inge richt. „We rekenen op vierhon- Het recre atiebad krijgt een tropisch karakter. Vanaf het terras zullen palmen de zwemmers toewuiven; bij het pla teauachterin komen rots blokken en planten. Spiegels aan de onderzij de van het plateau zul len voor een speciaal ef fect zorgen. Boven het plateau wordt het kunstwerk van Ben Oostrum ge plaatst. FotO'S Dennes van der WeVRoel Dijkstra derd- tot vierhonderdvijftigdui zend bezoekers per jaar," zegt Bulthuis bijna verontschuldi gend. „Dan moet je er rekening mee houden dat er iets kan gebeu ren. Natuurlijk is de kans op een ongeval by de zwemverenigingen geringer dan bij spelende kinde ren, helemaal aan de andere kant van het gebouw," voegt hij er on middellijk aan toe. „Maar vanaf deze plek kan de ambulance via het fietspad meteen de weg op naar het Holy Ziekenhuis. Bij het recreatiebad is nog een apart EH- BO-hok voor kleine incidenten." Behalve de tafeltjes en de zwem- mersbar bij het recreatiebad wordt buiten een terras aangelegd dat ook toegankelijk is voor men sen die niet voor het zwemmen komen. Het passantenterras, noemt Bulthuis dit. „Als de hore- ca-exploitant slim is, probeert hij óók klanten te werven onder de passerende fietsers. Er worden immers twee fietspaden aange legd, temidden van zogenoemde wetlands. Die vormen de verbin ding met de Broekpolder en Holy. Het is toch hartstikke leuk om die mensen ook bij ons zwembad te kunnen betrekken?" Wie geregeld gebruik maakt van de faciliteiten van De Kulk hoeft niet meer telkens in de rij voor de kassa aan te sluiten om een kaartje te kopen of het abonnement te laten zien. Klanten krijgen namelijk een chipcard, waarmee zij zich via de tourniquet toegang tot het zwem- en recreatiebad ver schaffen. De chipcard geeft bo vendien de beschikking over een kluisje om de kleding en andere bezittingen in op te ber gen. „In die chipcard zijn alle gege vens geprogrammeerd," ver telt manager Ruud Bulthuis van De Kulk. „Als het kaartje is gekocht voor een uurtje vrij zwemmen, blijft de tourniquet onverbiddelijk gesloten als op dat tijdstip alleen aquarobïc- les wordt gegeven." Ook bevat de chipcard - waar aan overigens geen extra kos ten 2ijn verbonden - informa- -tie over het Soort abonnement. Wie bijvoorbeeld een maand- kaart heeft gekocht, kan een maand lang probleemloos door de tourniquet Het apparaat geeft bovendien aan hoe lang de chipcard nog geldig is. Bij een enkeltje bad wordt dechip- card na hwt verlaten van. heU zwembad ingeslikt- door> de tourniquet Hiermee behoort tegelijk het ongemak van de sleutel van de, kluis om pols of enkel tot het" verleden. „Bij de 'chipcard hoort een persoonlijke pinco de," legt Bulthuis uit „Die kun. je zelf kiezen, bijvoorbeeld je geboortedatum. Die pincode is het slot van het kleedhokje. Zo kun je zonder sleutel, guldens of kwartjes en onbeperkt ge-, brrnk maken van je kluigef Ook weer handig voor gezin nen of kiftderen dichter veen: hele dag;zyn^m#êÖ"Wiets uitdè kluis willen pakken," be- sluit Bulthuis. Manager R. Bulthuis, die vol lof is over het zwembad, is zo moge lijk nog enthousiaster over de energiehuishouding in De Kulk. Bekend zijn inmiddels de zonne panelen die, voor zover Bulthuis vreet, op deze manier alleen wor den toegepast bij een zwembad in Sassenheim. „Ze ondervan gen ruim vijftig procent van de warmte-energie," schat hij. Op een bepaald moment van de dag, als de zon er vanaf een bepaalde hoek op schijnt, kunnen de zon necollectoren dooi de weerkaat sing van het felle licht passanten op het fietspad evenwel flink ver blinden. Anders dan veel mensen ver wachten, worden de zonnepane len voornamelijk gebruikt voor het verwarmen van de lucht. Bulthuis: „Dat kost namelijk veel meer energie dan verwar men van het water. Al dat vocht en de chemicaliën moeten im mers het gebouw uit" De Kulk is uitgerust met nog veel meer energiezuinige syste men, Een greep uit de maatrege- len: - Het gebouwbeheerssysteem. Hiermee hebben watersportver enigingen buiten de openingstij den toegang tot het zwembad; „Alles is ingeprogrammeerd," vertelt Bulthuis. „Als de vereni ging bijvoorbeeld tot elf uur traint, gaan de verlichting en verwarming automatisch om, pakweg, half twaalf uiti" De enorme hoeveelheid dag lichtinval, die zelfs doordringt totin de kleedruimtes. Dubbel glas met een hoge K- waarde. „Dit geeft een bepaalde isolatiewaarde aan," legt Bult huis uit. „In het kader van een tfiermiproject hebben we hier voor subsidie verkregen uit een Europees Fonds." _"V*v De turbine wordt gevoed met - aardgas in plaats van benzine. Het warme kbehwatefc.dat.vrij/ komt na het koelen van deturfoi- nes wordt gebruikt voor het ven warmen van het zwemwater. Ook het zwemwater wordt op- nieuw gebruikt '„Een 'deel van het water wordt afgevoerd tiaar het riool, dat isjerplicht," zegt Bulthuis. „Maar een deel-kun nen we afvoeren naar bufferkel ders. Daar wordt het "gefilterd; j Dit grijswatertircuit, waarin hei dan terecht komt, gebruiken we voor het doorspoelen van de tol-- letten en het schoonspuiten van de perrons" Dit filteren gebeurt ook ener-- giezuimg:' in open-zandfilters. Het water sijpelt door een duin- watersysteem, Op die manier is er geen energievretend systeem van perslucht nodig. MaassluisDe nieuw te verrijzen woonwijk Elysium op het voorma lig Elementumterrein in Maas sluis trekt veel belangstelling Al meteen by het openen van de driedaagse informatiemarkt in Ontmoetingscentrum Konings hof, donderdag, was de opkomst groot, meldt R. Damen van Hop man Projektreaüsatie, die de wijk samen met Schouten De Jong Projectontwikkeling heeft ont wikkeld. „Het blijkt enorm aan te slaan," reageert Damen enthousi ast. „'Godzijdank wordt dat ver vallen terrein aangepakt,' is een veel gehoorde reactie." 'Een nieuwe woonwijk tussen Wa terweg en binnenstad,' staat te le zen op de omslag van de lonkende folders. Op het voormalig bedrij venterrein aan de Industrieweg verrijzen 116 eengezinswoningen, 21 appartementen, 27 maisonnet tes en 4 terraswonmgen. Onder de appartementen komt een lange galerij die bestemd is voor showrooms, detailhandel en kan toorruimte. Tot nog toe is Damen tevreden over de resultaten van de infor matiebijeenkomst, die vandaag nog tot 16.00 uur duurt. „In het al- Grootschalige bedrijvigheid in binnensteden maakt steeds vaker plaats voor woningbouw. Op het voormalig Elementumterrein aan de Industrieweg in Maassluis verrijst een woonwijk van allure, waar ook ruimte Is voor bedrijven in de 'non-food'-sector. illustratie wimEizinga/Doorn gemeen is er veel verbazing," zegt hij. „De mensen staan versteld dat de straten zo breed zijn, ter wijl er toch veel woningen worden gebouwd. Ze hadden niet ver wacht dat op dit terrein zo veel mogelijk was. De vorm van de wo ningen en de indeling van de wyk vinden ze leuk. Het is een helder opgezette, traditionele wijk. Ook zijn ze tevreden over de prijsstel ling." De locatie van dit nogal verwaar loosd ogende stukje Maassluis is volgens Damen juist een zeer aan trekkelijke plek. „Op enkele mi nuten loopafstand van zowel Ko ningshoek als binnenstad. Verder loop je zo naar het Havenhoofd. Ik venvacht dat daar een wandelrou te wordt aangelegd. De stad gaat groeien naar het water, daar kun je donder op zeggen." Damen wijst erop dat het een ont wikkeling is die in veel steden plaatsvindt. „Veel bedrijventer reinen dichtbij de stadscentra on dergaan successievelijk een ge daanteverandering. De grootscha lige bedrijvigheid verlaat de bin nenstad, terwijl geluidsnormen en dergelijke aan het veranderen zijn. Bovendien weten we steeds beter om te gaan met milieupiu- blematiek." Wat de ondernemingen voor Ely sium betreft ziet Damen veel mo gelijkheden. De voorkeur gaat uit naar detailhandel voor 'non-food- producten. Hij denkt aan winkels voor wit- en bruingoed, showrooms en kantoren. Maar ook bedrijven waar wordt 'gepro duceerd', zoals reclamebureaus. „Logistiek gezien moet dit geen problemen opleveren," verwacht Damen. „De woonwijk wordt via de Troelstraweg ontsloten, de be drijven hebben toegang vanaf de Industrieweg. Zo zitten die twee elkaar niet in de weg," Omdat de gemeente Maassluis het bouwplan voor het Ëlemen tumterrein had onderworpen aan een zware inspraakprocedure, houdt de raadscommissie voor stads- en milieubeheer dinsdag om 17.00 uur een extra commis sievergadering. Inspraak was er met name van bedrijven uit de omgeving, die vrezen dat zij door de woningbouw extra maatrege len moeten treffen in verband met de milieuwetgeving en ge luidsnormen. Uit onderzoek - on der meer samen met de DCMR Milieudienst Rijnmond- is ge bleken dat er geen beperkingen zijn. Zaterdag 14 juni SCHIEDAM Grote of Sint Janskerk. Inloopcon cert, 15.00li.; tevens avondconcert, 20.00u, Filmhuis. Independence Day,20.30u. VLAARDINGEN Grote KerK. Wandelconcert, 15.00- 17.00u. HOEK VAN HOLLAND Brinkplein. Straattekenen, 13.00* lö.OOu. Recreatieoord Wier straat. Bingo, 2O.0Oü. ROTTERDAM Imax. Ring of Ere, 14-16u, R'dam- se Schouwburg. 27e Poetry Inter national, div. tijden, Grote-of st.Laurenskerk. Festelijke ope ningsconcert Orgelcyclus, 15u. Feyenoord Stadion. DeKuip60jaar concert, 18u. De Buurman. Jam sessie, 20u. Nighttown. The Jaw- hwks, 20u. De Doelen, gr ju R'dams studenten Muziek Gezelschap Eras- musica, 20.15u. Baroeg. Wijkfeest, 21u. Esprit, Kuttschreuter Piano Bocgie-Woogie Battle 1997, 22u, C5 Jazz. AleksanderMilosavieQuar- tet, 22u. Eetcafé Dada. Yakamoz, 22u. Rotown, Bartales, 22u. De Oa se. Coniferen in het donker, 15u. Theater Zuidplein, kl.z. Presentatie SKVR-cursus toneelspelen, 20u. Schefling,sKwartetBioemlust,19u. RO Theater. Onder het Melkwoud, 20,15u. Kapelletje. Ton Neti, nacht van vertellingen, 20.30u. Lantaren/ Venster. Rotterdamse dansacade- mie. AFkunstruimte. Apprendre Ie Fran§cais travers l'architeeture, 10-17u. Zondag 15 juni SCHIEDAM Beatrixpark. Spectra mfestival en SpectrumPoP, 12.Q0-22.00u. Ste detijk Museum. Rondleiding over tentoonstellingen, 14.00u. Podium- café. Korte optredens, 21.30u. VLAARDINGEN Nieuwe Oosteikerk. Boekenmadft, 09.30-l2.00u. HOEK VAN HOLLAND Noordzee. Eerste start Hoekse Branding Slalom Kampioenschap pen 1997,12.00u. ROTTERDAM Imax. RingofRre, 14-16u. Wilgen hof. Rugzakroute door het Berg-en Broekpark, 13-15.30U. Zaal de Unie. NederlandseMuziekuitde20e eeuw, 15u. Binnenrotte. Zondags markt, 12-17u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1: The Crucible' (12 dag. 13.15-16-18,45-21.30. Calypso 2: 'Lost Highway' (16) dag. 18.45- 21.30. ma.di.ook 13.15-16. Calyp so 3: 'JeriyMaguire' (al) dag. 13.15- 16-18.45; 'Karakter' (12) ds- g.21.30u. Cinerama 1: The Ghost and the Darkness' (12) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 2: The Fifth Element' (12) dag 12.45- 15.30-18.15-21.15. Cinerama 3: Turbulence' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 4: 'One Fi ne Day' (al) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Cinerama 5: 'Donnie Bras- co' (16) dag. 18.45-21,30. ma.di .ook 13.15-16. ImaxTheaten 'Ring of fire' (al) dag (beh.ma) 14-16- 20.45ma. alleen 20.45. 'Special Ef fects' (al) dag. (beh.ma) 15. za- .zo.ook 13. The Fifth Element' (12) dag. 18.30-21.45. 'Microcosmos' (al) za.zo.17. Lantaren/Venster: za.m alle zalen vanat 20: 'lste Hu- morballfestrvai.Vensterli'LostHig- hway' (16) dag (beh.ma.) 19.30- 22, ma alleen 19.30. ma.22 sneak preview. Venster 3: 'Love and Other Catastrophes'(16) dag. 20-22. Ven ster 4: 'La Seconda Volta' (16) dag 20; 'Nénette et Bom' (16) dag. 22. Venster 2: 'Papa is op zakenreis' (16) aüeen ma.19.30; Village of Dreams' (al) dag. (beh.ma.) 19,30; Trois vies et une seule mort' (16) dag. (beh.ma.) 21.30, ma.22. Lu- mière 1: 'Liar Liar' (al) dag.13.15- 16-18.45-21.30. Lumière 2: Tur bulence' (16) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Lumière 3: 'Set it Off (16) dagl8.45-21.30 ma.di.ook 13,15- 16. Lumière 4: Beavis Butt-Head Do Amenca (12) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Rexane; 'Suika's Daughter' (16) t/cn zo. dcorl.voorst 'Hot Circuit' (16) ma.t/m wo. dood. voorst Pathé: 'bar Liar' (ai) dag 11.10-13.45-15.50-17.55-20- 22.05; 'Dante's Peak' (12) dag. 11.30-16.20-18.50-21.30, ma.di .ook 13.55, dt.vsrvalt 21.30. 'AH Stars' (al) dag. 11.20-13,55-16.25- 19-21.35. The English Patient' (16) dag. 11-14.20-17.35-20.50. The Fifth Element' (12) dag. 11.55- 14.55-18.05-21.15. The Asso ciate' (al) dag, 11.15-13.50-16.25- 19-21.40; The Ghost and the Dar kness' (12) dag.11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45; 'De nalaten schap van Freddie' (16) di.21.30, sneak preview. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Con Air' (16) vr.za. 00.15. lumière 2: Turbulence' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 3: 'bar Liar" vr.za.00.15. Lu mière 4: The Fnghteners' (16) vr.za. 00.15. Kindemriatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' za.zo.wo.13.15- 16. Cinerama 5: 'Space Jam' za- -zo.wo.13.15-16. Lumière 3: (101 echte Dalmatiers' za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'De klokkenluider van de Notre Dame' (al)za.zo.wo.l3.55.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1