9 Kleintje Pinkpop in het Schiedamse Beatrixpark Pieter Christiaan aan start Maassluise survival Drugsverkoper toch op festival Brand legt autobedrijf in Schiedam in de as 'Een echte vrijdag de dertiende' Straattekenen toch nog zonnig Yissers bekeurd Geen geldig rijbewijs: auto inleveren Sport en Spel breekt records Allerliefste Hoekse vader •Noordvest 4verieeft'."#ite.3^ obstakel in verkoop woningen Rotterdams Dagblad Maandag 16 juni 199? m Hoek van Holland Ondanks de constante dreiging van regen uit een bewolkte lucht werd het straattekenen op het Brinkplein in Hoek van Holland zaterdag toch een zonnig feest. De bijna honderd kinderen die zich aan meldden, wierpen zich met veel enthousiasme op het plaveisel. De kinderen waren door de orga niserende Stichting Kinderspelen Hoek van Holland voorzien van flinke dozen stoepkrijt. Allerlei fraaie figuren fleurden binnen de kortste keren het Brinkplein op. Omdat sommige kinderen uitvoe rig tekenden en anderen daaren tegen snel klaar waren, was er ook een aanvullend programma. De kinderen konden zich laten schminken, ze konden koekkap pen, zelf het draaiorgel laten wer ken of bij een clown kunstig ge modelleerde ballonnen in ont vangst d .men. Een gratis ijsje verhoog re de pret. Het uigebreide programma was mogelijk dankzij een financiële bijdrage van de Woningbouwver eniging Hoek van Holland. Die ondersteunt dit jaar een aantal jeugdactiviteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de corporatie. Een jury beoordeelde de tekenin gen en de prijswinnaars krijgen hun prijs deze week thuisbezorgd. Het Hoekse plein straalde weer eens uit waarvoor het eigenlijk bestemd is: leuke activiteiten die voor iedereen plezier opleveren. Maassluis Bij een controle za- -terriagavond in het Recreatie schap Midden Delfland op de na dering van de Visserijwet zijn acht 'Vissers bekeurd. Zij hadden geen vergunning of waren met meer dan twee hengels tegelijk aan het rissen. Zowel te land als te water werden in totaal vijftig vissers ge controleerd. Vlaardingen Bij een controle op de Lepelaarsingel in Vlaardingen heeft de politie zaterdagavond een 23-jarige inwoner uit die plaats aangehouden die zonder geldig rijbewijs een auto bestuur de. Omdat dit al een keer eerder door de politie in Rotterdam was geconstateerd, werd de auto in be slag genomen. Maasland Sport en Spel Maas land blijft zich in de 21 jaar van haar bestaan verheugen in het .broken van records. Ook dit jaar „wérd de opbrengst van vorig jaar (69.000 gulden) weer overtrokken. Jfe^ftrek van alle kosten bleek de opbrengst 79.000 gulden te zijn. (,„Yfie had dat durven denken, liefst tienduizend gulden meer", reageert voorzitter L. van Eijme- ren van het werkcomité enigszins beduusd van dit wel gehoopte, maar niet verwachte resultaat. Het betekent dat er straks op 5 september een vijftal aantrekke lijke cheques kan worden uitge reikt voor ontwikkelingsprojec ten in Ghana, Zaïre, Botswana, Roemenië en Colombia. Hoekvan Holland—Frank Hofland is de allerliefste vader van Hoek van Holland. Die eretitel werd hem zaterdag toegekend door Koopcentrum 'De Meerpaal'. De winkeliersvereniging had de ver kiezing van de allerliefste vader uitgeschreven. Iedereen kon een formulier inleveren met daarop drie redenen waarom juist hun vader voor de nominatie in aan merking zou moeten komen. Na zijn verplichtingen bij de Ra bobank, bleek Rik uit 'Goede lij den' bereid om zijn verblijf in Hoek van Holland een half uurtje te verlengen en de genomineerde vaders te huldigen. Acht vaders kregen bloemen en een lekker taartje. Dat waren Ben Alders, Jan v.d. Kraan, Theo van der Linden, Sierd Kroonen, San- der de Koning, Louis van Veen, Bram v.d. Wel en Gaatze van der Bijl. Maar de vier waardebonnen van het koopcentrum, alsmede het champagne-ontbijt op vader dag, gingen naar Frank Hofland. De motivaties van de inzenders waren heel verschillend: 'Omdat hij niet mijn echte vader is, maar toch een hele lieve vader voor me is', aldus een van de jeugdige in zenders. 'Omdat hij zo lekker gek is en met zijn vijftig jaar nog zo jong van geest', vindt een ander. Maar ook: 'omdat hij geen vieze poepjes meer laat'. Door Bas van den Berg Maassluis Zonder dat veel toe schouwers er erg in hadden, heeft prins Pieter Christiaan van Vol lenhoven zaterdag de vijftien ki lometer Survival van Mahorokan volbracht De 24-jarige zoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven is zo gefascineerd door zware sporten, dat hij samen met trainer Micha van Herk aan de start nabij het wielerparcours van De Coureur verscheen. De trainer was in de tijd dat de prins nog bij de landmacht diende ook zijn instructeur. Hoewel het de eerste keer was dat prins Pie ter Christiaan zich aan een survi val onderwiep, was het hem enorm meegevallen, „Ik vond het een uitstekend parcours met al die verschillende onderdelen als boomstammen sjouwen, zwem men, klimmen, abseiien enzo voort Het mooiste vond ik nog dat de organisatie mijn deelname geheim had weten te houden. Pas bij de start waar ik onder num mer 12S onder de naam P. C. van Oranje was ingeschreven, werd het de toeschouwers duidelijk wie ik was." Tevreden Voorzitter E Paalvast van de stichting Mahorokan was uiterst tevreden dat alles zo goed was verlopen. „Ik kan me voorstellen dat een sporter als de prins zich opgelaten voelt, als hg zoveel be langstelling krijgt. De prins ver telde me na afloop zelf dat hij ook maar een gewone Jongen is en naar Maassluis was gekomen om aan de survival mee te doen." Het was voor de zesde keer dat de Survival werd gehouden. Ook de ze keer kon de organisatie terug zien op een recordaantal deelne mers, namelijk 194. Van de 203 deelnemers die zich hadden aan gemeld, moesten politiemensen i uit Den Haag en Rotterdam afha ken in verband met hun inzet bij de Eurotop in Amsterdam. De atleten werden weggeschoten door hoofdsponsor R. Roest van Roest Makelaardij. De strijd op de rijfden kilometer lag lange tijd open, maar het werd steeds duide lijker dat P. Prins uit Monster de meeste onderdelen tot in de punt jes beheerste. De Westlander arri veerde dan ook met een voor sprong van veertien minuten op A. Peek uit Maassluis op de eerste plaats. Zijn tijd was 1.36.07 uur en de lijd van de Maassluizer 1.50.25 uur. De snelste vrouw was J. Edams uit Maassluis in 3.21.05 uur. De oudste deelnemer was de 61-jarige Vïaardinger A, van der Water en de oudste vrouw de 52- jarige A, Hollaar uit Maassluis Hetwas voorde eerste keer dat z§ zich aan de vijftien kilometer on derwiep, daarvoor deed ze alleen de acht kilometer. Zwaar Het parcours was erg zwaar, maar dat was ook de opzet van de orga nisatie. Paalvast: „We gaan er vanuit dat de deelnemers ook aan andere survivals in Nederland meedoen. Als wij elk jaar weer hetzelfde parcours aanhouden met dezelfde onderdelen, gaat de aardigheid er gauw af. Vandaar dat wij elk jaar weer met nieuwe 'attracties' komen waar de lopers zich in vast kunnen bijten. Dat maakt de lopers nieuwsgierig." Winnaar van de acht kilometer werd S. Vermaas uit Rotterdam in 1.12.10 uur. De snelste vrouw was L. Scholte uit Maassluis in 2.0018 uur. Alle deelnemers ontvingen na afloop als beloning eenT-shirt. Prins Pieter Christiaan van Vol en- hoven nam deel aan de survival van de stichting Mahorokan de prins zijn eerste survi val: Mahoro kan organi seerde het de keer en kon tevreden terugblikken op eenre deelnemers. Foto Dennes van derV/OVROö) Mkstra Maandag 16 juni VLAARDINGEN l Dc West. Bndgen, 13.00-17.00u. ROTTERDAM Nighttown. SKVR-popschooljonge- renbandst20u. Hal 4. Vrienden, Co medy in front of a live studio audien ce. Lantaren/Venster. Papa is op zakenreis. 19.30u. Popular. Popi- fifm's Huis, 21.30u. Dinsdag 17 juni SCHIEDAM Podiumcafé Jamsessie, 21.30u. VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Schaken en dam men, 14.00-16.00j; Jeu de boules en koersbal, 14.00-16.00u. Dc West. Creatieve contactmiddag, 14.00-16.00u. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Oostzeedijk. U/tvoenng Kamermuziekensembles, 19.30u. Nighttown. 16 Horse power, 21u. Dizzy. Special Delivery, 22u. Hal 4. Vnenden, Comedy m front of a live studio audience. Een uitzinnig publiek deed het Beatrixpark gisteren op de grondvesten schudden. 'Crowdsurfen' hoort er natuur lijk ook bij. Foto Roel Dijkstra Door Jos van Nierop Schiedam Snerpende gitaren, brullend gezang en een uit zinnig meespringend en -zingend publiek. Het voor het eerst aan het Spectrumfestival gekoppelde poppodium heeft het Schiedamse Beatrixpark gisteren letterlijk doen trillen. Het festival trok dit jaar daarmee niet alleen cultuursnuivers en wereldmuziekliefhebbers, maar ook een echt popfestivalpu- bliek. Jongeren van rond de twintig - getooid met een grote verscheidenheid aan haardossen- die een Pinkpop in het klein creëerden. Festivaldirecteur E. Dijkhuizen vond het een 'enorm succes' en vertelde dat er, mede door Spee- trumPoP, weer meer bezoekers - naar schatting 60.000 - waren dan het jaar ervoor. Moeiteloos mixt hel enthousiaste Skik punk, reggae en andere mu ziekstijlen aan elkaar. Onder meer met 'Domme, domme wat doe ik hier' weten de Drentenaren het jeugdige publiek te beroeren. Velen zingen, springen en 'crowdsurfen' mee en sommigen lopen zelfs een polonaise. Twee Delftse meiden niet. Ginny (15) - het haar gedeeltelijk rood ge verfd- en Bregje (16) - tien knot jes in het haar- hebben op een ander festival aanplakbiljetten voor Spectrum gezien en zijn er 'voor de gezelligheid'. Beetje saai Maar Skik vinden ze niet zoveel aan. „Een beetje saai, en dat stom me Drents accent". Meer genoten ze van Showmanship, de band uit de Schiedamse zusterstad Vïen- ne. „Dat was wat losser, wat har der, gewoon hardcore-achtig. Ze hebben wel Rage Against The Ma chine een beetje nageaapt, maar het was wel leuk". 'Niet leuk' vin den de dames de wereldmuziek op het Spectrumfestival. „Dat is van die rare, traditionele Turkse muziek." Bastiaan uit Oud-Beijerland is sa men met een vriend wel te vinden bij de oorspronkelijke festivalmu- ziek. „Echt wel lachen," vindt hij de muziek van Kardelen. „Het is jammer dat de mensen niet gaan dansen." De sfeer bij het ruige Brotherhood Foundation op het poppodium vond hij wat dat be treft beter. „Daar zitten de echte festivalgangers." De zangeres van Kardelen wil het graag en doet er ook alles aan, maar een meedei- nende menigte als bij het poppo dium weet ze niet te bewerkstelli gen. De swingende 'Türkpop'groep - 'een beetje Turks, een beetje wes ters'- heeft naast muziek ook een boodschap. Zangeres Tijen tussen twee nummers: „Jongens, we zijn tweede generatie. We zijn geen Turken, geen Nederlanders, we zijn er tussenin." •Tweede generatie of nietfop een apart afgesloten deel' van het fes tivalterrein {Werelddorpen') Ia- ten etnisch-culturele verenigin gen de (muziek-)cultuur van di verse landen zien. Zoals in het Kaapverdische dorp waar het druk is en waar in paren wordt ge danst op Afrikaanse muziek. John, een 42-jarige Rotterdam mer uit Kaapverdië is wel bij de popmuziek gaan kijken, maar verblijft toch vooral in 'het dorp'. Te druk „Op popmuziek ben ik niet zo gek. Da's yeels te druk, dit hier is relaxed." Met een biertje in de ene en een gekookte maiskolf ('ty pisch Kaapverdiaans') in de ande re hand vertelt hg dat veel Kaap- verdianen 'het dorp' zien als een soort reünie. Of hij zich vandaag ook nog op de dansvloer begeeft, weet hij niet: „Misschien als ik een paar biertjes opheb Schiedam 'Dat zijn gewoon XTC-pillen', antwoordt een mede werkster van de drugsverkopen de winkel op de vraag wat nou ei genlijk 'Stage Dive Pills' zijn. Vanuit het standje van de pillen- handelaar op het Spectrumfesti val deelt men druk folders uit. Ook worden er zwarte reclamebal- lonnen opgeblazen en uitgedeeld aan vooral kinderen. Dit alles te gen de wil van de organisatie van het het Spectrumfestival. De drugsverkopende winkel uit Rot terdam kreeg aanvankelijk toe stemming om te komen. Maar fes tivaldirecteur E. Dijkhuizen kwam vorige wees terug op deze 'misser'. Hij meldde de drugsver koper dat hij niet meer welkom was op het festivalterrein. Toen de advocaat van de drugsverko per wees op een voor de organisa tie erg hoge schadeclaim, kwam men tot een compromis. Dijkhui zen: „Bovendien dreigden ze het festival te verstoren. Ze zijn nu toegelaten onder bepaalde voor waarden. Ze mogen niet actief fly- eren en ook met actief ballonnen uitdelen." Resultaat; een lange rij kinderen die bij de stand wachten op een opgeblazen ballon. De fes tivaldirecteur is duidelijk niet blij met de hele gang van zaken. „Ze staan er tegen onze zin." Een autobedrijf aan de Nieuw-Mattienesserstraat in Schiedam is in de nacht van zaterdag op zondag door brand grotendeels verwoest. Daarbij zijn zes auto's onherstelbaar uitgebrand. Het bedrijf legde zich toe op het oppoetsen van auto's in opdracht van handelaren. Naar de oorzaak van de brand, waarbij geen gewonden vielen, heeft de politie een onderzoek ingesteld. Brandstichting wordt niet uitgesloten. De brandweer spreekt van 'een smerig brandje': veel rook en het was moeilijk om de vuurhaard, de brandende auto's die binnen stonden, te berei ken. Ondanks de heftige rookontwikkeling zijn er volgens de brandweer geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen. De brand weer, die met zes voertuigen was uitgerukt, kon voorkomen dat de naastgelegen bedrijven schade opliepen. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen Diep triest. Zo ty peert bedrijfsleider H. Otte van Hom afgelopen vrijdag. Een hele dag zonder stroom. Omdat de elektronicawinkel aan de Sehiedamseweg in Vlaardingen de laatste groep was die na de stroomstoring door ENECO weer werd aangesloten op het elektrici teitsnet, heeft het personeel van 's morgens kwart voor acht tot 's avonds over achten voor de deur op de stoep gezeten. „Een verloren dag. Het was voor ons echt vrijdag de dertiende." Een dag later, als de winkel weer gewoon is geopend, kan Otte er la coniek op terugkijken. Vrijdag voelde de bedrijfsleider zich wel anders. Doordat het rolluik van de winkel niet omhoog kon, hebben hij en zijn twee personeelsleden de hele dag op straat gezeten. „We kon den niet eens naar binnen! Mede werkers van de Hypotheekbank kwamen stoelen brengen en van de kapper aan de overkant kregen we koffie. Dat was natuurlijk ont zettend aardig. Maar het bleef ver velend. Het heeft een hele dag omzet gekost. Vrijdag is de drukste dag van de week. Een top dag." Personeel naar huis sturen wilde Otte niet.Als je van tevoren weet dat het zolang gaat duren, kun je net zo goed weg gaan. Maar wie rekent erop dat een stroomstoring de hele dag duurt? Het kan na vijf minuten verholpen zijn." De ge volgen van een dag gesloten zijn, waren zaterdag nog merkbaar. Ot te: „Ik heb veel minder voorraad, want ook de leveranciers stonden vrijdag voor een dichte deur. Ik heb vandaag twee televisies moe ten inpakken voor klanten, die ik normaal gesproken uit het maga zijn had kunnen leveren. Ik had nog geluk dat deze klanten het exemplaar uit de winkel wilden kopen." Overmacht Otte weet niet of er een schade claim wordt ingediend. „Dat be slist het hoofdkantoor. Maar ENE CO beroept zich vast op over macht." Slager H. Leeflang, die een eindje verderop aan de Sehiedamseweg een winkel heeft, is vastbesloten wél een claim in te dienen bij het energiebedrijf. „Ik ga ze zeer ze ker aansprakelijk stellen," zegt hij, nog stoom afblazend. „Ik be taal achttienhonderd gulden per maand voor de elektriciteit, dan mag ik toch ook wat terugver wachten. Het was sinds Kerstmis de derde storing," vervolgt Leeflang. „Daardoor is mijn magneetscha kelaar al twee keer doorgebrand. Als het dan twee uur duurt, zoals de laatste keer, denk je: oké, dat kan gebeuren. Maar dit is absurd. Een hele dag doffe ellende. Ik kon m'n snijma chines niet gebruiken, geen va- cuümmaehine, geen gehaktma- chine. Uiteraard werkte de koe ling niet en doordat ik geen ver lichting kon aandoen, dachten de klanten dat ik gesloten was, dus liepen ze de winkel gewoon voor bij." Bij Leeflang heeft de storing tot ongeveer kwart voor acht 's avonds geduurd, terwijl bij zijn buren, een kapperswinkel, het probleem vanaf 15.00 uur verhol pen was. Het merendeel van zijn producten ie onverkoopbaar ge worden. De exacte schade kan hij nog niet geven, maar de slager schat voor zo'n drieduizend gul den vlees te hebben weggegooid. „Vrijdag is juist m'n drukste dag. Al die Vlaardingers die het week einde naar de camping gaan, ko men dan boodschappen doen. Het gros komt dus ook op zaterdag niet terug." Eenvoudiger Bij stomerij Makoor ligt dat een voudiger. Veel klanten van deze winkel, schuin tegenover de sla gerij, kunnen immers een dag of wat later terugkomen om hun kle ding te laten reinigen. Omdat de winkel geen elektronisch afge grendelde deur heeft, kon mevrouw Makoor die ochtend ge woon naar binnen. Tot haar geluk was by haar de sto ring relatief snel verholpen. „Het heeft maar ongeveer tweeëneen half uur geduurd," vertelt ze. „Daarna konden we weer gewoon draaien." Schiedam Als het aan de Schiedamse Woningstichting - Noordvest ligt, gaat de verkoop van bijna vijfhonderd woningen aan een belegger gewoon door. Eind vorige week kwam de ver- - koop op losse schroeven te staan. Het college van burge meester en. wethouders in Schiedam maakte toen bekend dat zij wil dat de flats Wilhelmi- na en Vijfsluizen onderdeel blij ven uitmaken van het huurbe- stand in de gemeente. Dit kwam in eerste instantie niet overeen met de bedoeling van de beleg ger die de woningen op den duur wil verkopen aan particulieren. In overleg met de woningstich ting is toch een akkoord bereikt over verkoop met als voorwaar de blijvende verhuur van de tweehonderd huizen. Het Schiedamse college sprak zich woensdag tot schrik van de woningstichting uit tegen het verkopen van de woningen in de complexen Vïjfsluizen en "WH- helmina aan individuele kopers. De bestuurders waren in eerste instantie niet tegen de verkoop van de in totaal vijf complexen, maar vonden dat een deel in het goedkope huurbestand moest blijven. Met deze uitspraak on dermijnde de gemeente de af spraak die de woningstichting met de belegger had Noordvest-wil de vijfr. met vijfhonderd woningen kopen.omdat zij geld.nodig, heeft. De woningstichting kampt met een negatieve reser- ve. Om de broodnodige verande ringen en verbeteringen aanzie rest van het woningbestand uit te voeren is geld nodig. De woningstichting heeft liet recht woningen te verkopen om geld binnen te halen, maar mpet" dat wel voorleggen aan de ge meente. Als beide partijen het" niet met elkaar eens zijn, moei de staatssecretaris voor Volks huisvesting de knoop doorhak ken. Raadscommissie Even dreigde het daar vorige - week op af te stevenen. Nu-de woningstichting een akkoord heeft bereikt met de belegggr, lijkt de verkoop door te kunnen gaan. Het enige obstakel ,dat Noordvest nog kan verwachten is de uitspraak van de raadscom missie voor volkshuisvesting. Deze vergadert vanavond over e de verkoop van de woningen. Mocht daar, een voor, Noordvest •ongunstige beslissing rallen, moet alsnog het pad naar 'de staatssecretaris worden ingesia-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1