19 7 Laurens Looye springt op 'wonderslofïen' naar ongekende hoogte Paniek om Panis, Schumacher wint brokkenrace Ben Meziane barst weer van het zelfvertrouwen Marion Jones nieuw sprintfenomeen Gebreseiassie niet naar WK Bartova weer hoger met stok Turntitel voor Timmer Turnbond stelt WK-eisen bij Van Lith geeft Otomtitel prijs NHL-sterren zwaargewond Motorcoureur overleden Atletiekploeg voor WK mannenaangelegenheid - w Jos Lansink blijer met Calvaro Z dan met titel Ongeslagen reeks Kuerten ten einde Broers Willenasen winnen in zijspan GP Frankrijk Alboreto redt Porsche, Kox derde op Le Mans Rotterdams Dagblad Maandag 16 juni 1997 Bonn Haile Gebieselassie ziet waarschijnlijk af van deelname aan de wereldkampioenschappen atletiek, in augustus in Athene. Volgens Jos Hermens, de mana ger van de Ethiopiër, is Gebre seiassie vooral m training voor de wedstrijden in Oslo. op 4 juli. „Dat is het belangrijkste evenement van het jaar voor Haile," zei Her mens In de Noorse hoofdstad wil de Ethiopiër het wereldrecord op de 10.000 meter verbeteren. Dat staat op naam van de Marokkaan Salah Hissou met 26.38,08. Hof De Tsjechische atlete Da- ntela Bartova heeft zaterdag een Europees record polsstokhoog- sprsngen gevestigd. Bartova kwam tijdens wedstrijden in het Duitse Hof over de hoogte van 4.31 meter. Eén poging op 4,35 meter mislukte. Het oude record was m handen van de Duitse And rea Muller (4,30). Hee ren veen Patricia Timmer is zaterdag in Heerenveen Neder lands kampioene turnen gewor den. De Pro Patria-atlete uit Zoe- termeer won de titel met 35,637 punten. Haar clubgenotes Maha Al-Sayed en Leonie Marzouk leg den beslag op respectievelijk de tweede en derde plaats. Na het NK maakte de KNGB be lfond dat Sabrina van Loy en Hed- wig van der Sluis naar de WK in Lausanne gaan, In het klasse ment eindigden ze als vijfde en zesde. De vier hoger geplaatsten mogen niet meedoen omdat ze nog geen 16 jaar zijn. Heerenveen De Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Bond heeft de kwalificatienormen voor deelname aan de wereldkam pioenschappen aangepast. De kansen op een startbewijs voor de gebroeders Christian en Alexan der Selk zijn daardoor aanzienlijk gestegen. De bond had eerst bepaald dat 52,30 punt nodig was voor deelne ming. Dat is teruggebracht tot 51,50. Vorige week kwam Christi an Selk bij het NK tot een score van 51,30, zijn broer tot 50,25. De turnbond heeft besloten dat er de finitief geen mannenteam naar Lausanne gaat. I iVflghtElfvoudig nationaal dam* kampioene Karen van Lith zal haar damtitel dit jaar niet verde digen omdat zij in verwachting is. De start van de Friese Hesther de Boer is om dezelfde reden onze ker. Het toernooi vindt plaats van 9 tot en met 18 juli in Rheden. Detroit—Twee Russische sterspe lers van NHL-kampioen Detroit Red Wings zijn zaterdagochtend bij een auto-ongeluk zwaarge- t wond geraakt. ...Vladimir Konstantinov en Vjatsjelav Fetisov zaten in een li mousine die door een plotselinge uitwijkmanoeuvre tegen een boom knalde. Beiden werden met hoofdletsel naar een ziekenhuis in Royal Oak gebracht. Twee an dere passagiers raakten eveneens gewond. Konstantinov verkeert in levensgevaar. Hij wordt met be- ademingssapparatuur in leven gehouden. Masseur Mnatsakanov ligt eveneens op de intensiv care. Fetisov werd overgebracht naar een verpleegafdeling met borst verwondingen en een beschadig de long. Konstantinov en Fetisov behoren tot een groepje van vijf Russische ijshockeyers bij Detroit Red Wings. Vorige week won de club, mede dankzij de buitenlandse in breng, de Stanley Cup voor de eer ste keer sinds 1955. Parijs Motorcoureur Jean-Marc Fresc is gisteren overleden. De 43- jarige Fransman raakte op 8 juni tijdens EK-races in Rijeka levens gevaarlijk gewond en lag sinds dien in coma. Fresc "was bakkenist bij zijspancoureur Mare Degrae- ve, die bij het uitkomen van een bocht van het Kroatische circuit raakte. Door Ttm Brouwer de Koning Leiden Laurens Looije mag zijn concurrent Rens Blom wel dankbaar zijn. De Zoetermeerse polsstokhoogspringer kreeg zo'n kick van de bliksemcarrière van de jonge Limburger die hem vorige week zijn nationale record afhandig maakte, dat hij zaterdag naar ongekende hoogten steeg. Looije heroverde in Leiden zijn record (5,65 meter), voldeed daar mee aan de limiet voor de wereld kampioenschappen in Athene en streek de Gouden Spike op. Ook discuswerper Pieter van der Kruk (62.10 m) voegde zich bij de WK- ploeg, terwijl Robin Korving met zijn nieuwe nationale record op de 110 m horden (13,57 seconden) een fractie te kort kwam voor Athene. Als de hordenloper uit Heerhugo- waard in Leiden net zo veel con currentie had ondervonden als Looije op zijn onderdeel, had Rob Druppers de hoofdprijs wellicht aan hem mogen uitreiken. Maar Korving moet voor gelijkwaardige tegenstrevers meestal de grens over, terwijl Looye ze dichter bij huis treft. Zelfs nu zijn 'eeuwige' concurrent Christian Tamminga even geblesseerd uit beeld is, be vindt de Nederlandse kampioen zich niet op eenzame hoogte. Want sinds vorige week moet hij serieus rekening houden met Rens Blom. De onverwachte doorbraak van zijn 20-jange nvaal zette Looye aan tot actie. Bliksemsnel schafte hij na Bloms reeordsprong (5,62) in het Belgische Oordegem de zelfde soort nieuwe spikes aan, die door hun verstevigde hielkap bij uitstek geschikt zijn voor pols- stokhoog- en hmkstapspringers. Op de 'wondersloffen van Sjakie' bedwong Looye een hoogte waar hij al weken tegenaan zit. Met dank aan de onverschrokken Blom, die de fat ai op 5,65 meter liet leggen toen Looije nog over woog om 5,60 als tussenstation te gebruiken. Doorzijn recordsprongkan Looije onbezorgd schaven aan 2ijn tech niek, die hem in augustus op het WK aan een plaatsje onder de we reldtop kan heipen. „Hier ben ik hartstikke blij mee,'' zei de inwo ner van Zoetermeer, nadat hij de limietsprong met zijn vriendin Polly tussen het publiek had ge vierd. „Ik ging er wel vanuit dat ik die hmiet zou bedwingen. Maar tot nu toe heb ik voornamelijk hard getramd. Pas de laatste da gen nam ik gas terug Nu ik de li miet heb kan ik stoppen met van alles en nog wat. Om op het WK te kunnen pieken, wil ik veel wed strijden afwerken. Ik heb nieuwe schoenen, stuggere stokken, meer kracht en meer vertrouwen. Bovendien had ik op 5,65 ruimte over. Er zit dus nog meer in." Bijtijds wakker Pieter van der Kruk denkt er net zo over. De Delftse discuswerper had zich bijna in slaap laten sus sen door bemoedigende woorden van technisch directeur Bert Paauw van de Atletiekunie, maar werd bijtijds wakker. Van der Kruk, dolblij met zyn WK-tieket: „Paauw zei mij na mijn worp van 61,92 m in Hoorn dat hij my naar het WK zou sturen tenzij ik in elkaar zou storten. Later drong pas tot mij door dat ik nog steeds niet aan de limiet van 62 meter had voldaan." Vorig jaar kwam Van der Kruk luttele centimeters te kort voor uitzending naar de Olympische Spelen. In Leiden kreeg de jury het meetlint toen niet verder uit gerekt dan 61,98. Een jaar later kreeg de pupil van oom Piet van der Kruk en Enk de Bruin einde lijk zijn revanche: 62,10. Voor Van der Kruk kwam de limietworp on verwacht, omdat hij door ziekte en blessures tien dagen nauwe lijks had kunnen trainen. „Na de ze wedstrijd zal ik wel weer last krygenrwant ik ben nogal blessu- regevoelig. Dat komt misschien ook omdat ik weinig slaap. Om veel te kunnen trainen, begin ik al om halfzeven met mijn werk. Ho pelijk kan ik nog een weekje vry krijgen om in Ierland bij Erik de Bruin te trainen. Want in Athene moet ik in drie beurten een goed resultaat neerzetten, terwijl ik hier pas in mijn zesde poging de limiet haalde." De prestaties van Looye en Van der Kruk drongen het nationale hordenrecord van Robin Korving naar de achtergrond. Toch was diens tyd m een verre van vlekke loze race al bijna WK-waardig. De goedlachse hordenloper i'Ik ben blij, maar niet tevreden') reist de komende weken stad en land af om de laatste zeven honderdsten van zyn record af te knabbelen. „Ik wil alleen nog maar hard, hard, hard. Daarvoor heb ik grote wedstryden nodig met concurren ten naast me. zoals hier Gordon Drijver." Zelfs zonder Korving ziet de voor lopige WK-ploeg er eenzijdig uit. Alleen mannen (ook voor Kamiei Maase en Marko Koers liggen tickets klaar) klopten tot nu toe nadrukkelijk op de deur. In Lei den bleef discuswerpster Jacque line Goormachtigh meer dan een meter van de richtafstand verwij derd. Sprintster Jacqueline Poel man was na 100 meter nog verder van huis. Zij maakte zo'n schuiver over het tartan dat zy met brand wonden moest worden afgevoerd. Indianapolis Marion Jones en Maurice Green zyn de nieuwe sprintfenomenen in de Ameri kaanse atletiek. Jones liep de drie snelste tijden van het sei zoen op de 100 meter. Green klokte 9,90 in de finale van het koningsnummer, de zevende tijd ooit, Marion Jones werd vijf jaar gele den op 16-jarige leeftijd al getipt als de nieuwe sprintkoningin in de USA. In die tijd liep ze 11,14 .op delOOen.22,58 op de 200 me- ter. Maar Jones gaf de voorkeur .aan basketbal. De 1 meter 78 lan ge guard werd met de Tarheels, ^dépfoegvon de .Universiteit van /NorthChrpliria, basketbalkampi- oen van Hé States in 1994, Daar na brak ze twee keer haar linker voet voordat ze het besluit nam zich volledig toe te leggen op de atletiek. In Indianapolis dook ze drie keer onder de 11 seconden. Haar 10,92 betekende de snelste tijd van het seizoen, haar 10,97 en 10,98 de nummers twee en drie, „Ik denk dat ik de snelste vrouw van de wereld ben," aldus Jones na haar 10,92 in de halve finales. „Marion kan dit jaar 10,7 lopen," aldus haar coach Trevor Graham.Jin dan blijf ik aan de veilige kant." Jones is de tweede Florence Grif fith. Dat zag coach Bob Kersee ook. Die trok tweevoudig Olym pisch kampioene Gail Devers schielijk voor de finale terug. De officiële redeniuiddeeen bjessu- re aan het dijbeen. In de wandel gangen verkondigde Kersee dat hij en Devers protesteerden te gen de uitgave van, juBideanfe- voor Michael-Jdhnson !e$!T>ai£ O'Brien op het WK in Athene. 'f Green snel By de mannen werd Maurice Green kampioen in 9,90 voor Tim Montgomery (9,92) en Mike Marsh, de Olympisch kampioen van 1992 op de 200 meter, met 10,03, Leroy Burrell werd zesde in 10.09. Olympisch kampioenen Allen Johnson en Kenny Har rison bemachtigden de titels in hun discipline. Johnson raffelde de 110 m horden af in 13,25, Har rison overbrugde met zyn laatste poging 16.97 m bij het hink- stapspringen. Butch Reynolds en Johnny Gray ontbreken op het WK in Athene. Reynolds kwam in de finale van de 400 meter adem tekort .en \yeipzgsde. D^tjtel ging voor de vierde 'keer naar' Pettigrew, de wereldkampioen van 1991, voor1 nieuwkomers 'Washington en voor dé zesde kéer kampioen iri' 1.44,37. Bij de vrouwen liep Kim Batten de snelste sdzoenlyd op de 400 m horden. Haar 52,9? was een fractie langzamer dan haar eigen wereldrecord van 52,61. Batten wil dat record dit seizoen breken, Laurens Looye mag naar Athene en wil daar pieken. r,lk heb nieuwe schoenen, stuggere stokken, meer kracht en meer ver trouwen. Bo vendien had ik op 5,65 ruimte over. Er zit dus nog meer in." Foto Ed Oudenaarden/ ANP Montreal—De gebruikelijke glim lach ontbrak op het gezicht van Michael Schumacher. Op het mo ment dat de Duitser gisteren in Montreal de huldiging onderging als winnaar van de Grand Prix van Canada, maakten de tweevou dig wereldkampioen en zijn colle ga's zich meer druk om de toe stand van Olivier Panis. De Franse formule 1-eoureur crashte zwaar in de 52ste ronde, drukte zyn Prost-Mugen in volle vaart tegen een muur van ban den. De voorkant van de bolide zat zwaar in elkaar. De race werd in eerste instantie geneutrali seerd, maar drie ronden later defi nitief afgevlagd. Schumacher reed op dat moment aan de lei ding, gevolgd door de Fransman Jean Atesi en de Italiaan Giancar- lo Fisichella. Jos Verstappen was in de 43ste ronde door problemen met de versnellingsbak uitgeval len. Geweldige klap Panis maakte na 52 ronden een geweldige klap. Zijn wagen schoot rechtdoor in een lichte bocht. Met hoge snelheid raakte hij van de baan. De Fransman kreeg nog op het circuit de eerste behandelingen en werd vervol gens naar het medisch centrum overgebracht. Daar bleek dat hij aan de klap twee gebroken benen heeft overgehouden. Hij is zeker vier maanden uitgeschakeld. Optimaal Schumacher, die zijn tweede zege van het seizoen behaalde, profi teerde in Montreal optimaal van de chaotische race met veel uit vallers. Zijn grote rivaal Jacques Villeneuve was al na twee ronden van het podium verdwenen. Zijn Williams belandde na een spin in de vangrail. De Canadees gaf daarmee het sein tot een ware uit tocht. Bamchello, Ralf Schuma cher, Hakkinen, Magnussen, Irvi ne en Katayama vergezelden hem. Schumacher had verder de maz zel dat de leidende Brit David Coulthard in de vijftigste ronde een ongelukkige pitstop maakte. De Wiltiams-rijder hoorde zijn bo lide afslaan, waarna de koppeling ineens vast zat. Hij verspeelde door het oponthoud direct zijn dertig seconden voorsprong op de concurrentie. Schumacher nam door zijn zege de koppositie van Villeneuve in het WK-klassement over. De Ferrari-coureur heeft na zeven races 37 punten, Villeneuve bleef op dertig staan. Verstappen was ondanks zijn uit vallen tevreden over de Tyrrell. Dc Limburger maakte een blrk- semstart, schoof drie plaatsen op en vond zich na twintig ronden te rug op de zesde plaats. „Natuur lijk ben ik teleurgesteld over het uitvallen, maar ik ben ook blij met de progressie van de auto." Verstappen kon na 42 ronden al leen nog zijn vierde versnelling gebruiken. „De wagen kampte met een probleem in het luchtsys- teem. Een ronde later was het ein de oefening. Langzamerhand gaat het echter toch de goede kant op." -Tv 1 Door Folkert van der Krol Heinenoord De TA. van den Bergloop heeft een speciaal plaatsje in het hart van Rachid ben Meziane. Exact vijfjaar gele den liep de Marokkaan op uitno diging van het organiserende as surantiekantoor (zyn huidige werkgever) voor het eerst een wedstrijd in Nederland. Het be drijf kon Ben Meziane, die zich in Zeeland vestigde, sindsdien elk jaar aan de start begroeten. En af gelopen zaterdag zette de atleet uit Zierikzee de tien kilometer naar zijn hand. Ben Meziane woonde vorig jaar enkele maanden in Heinenoord, maar kreeg heimwee naar de Zeeuwse bossen en duinen. Sinds zijn terugkeer naar Zierikzee ver toont zijn vorm weer een stijgen de lijn. „Niets ten nadele van Hei nenoord, maar ik verlangde weer naar m'n oude trainingsrondjes. Tk hoor daar thuis. Het is1 m'n ei- gen Atlas-gebergte," verwees Ben Meziane naar het gebergte in zijn moederland. Als vanouds regeerde de atleet van Delta Sport de wedstrijd, die voor het eerst in het 14-jarig be staan over tien kilometer ging. Met succes, want er kwamen drie keer zo veel atleten (ruim 200) op af als vorig jaar. Na het wapenge kletter in de eerste kilometer for meerde zich een groep van vijf man met, naast Ben Meziane, ook Alex Muisaars (AV Sfiedrecht), Fred van Zoest (AV47), Turra El- sayi (Parthenon) en Charles Tim mermans (Voorne). Ben Meziane en Mutsaars sleur den aan de kop in hun jacht op de extra premie voor een tijd onder de 39.30 minuten. Timmermans was het eerste slachtoffer van het beulswerk. Voor Van Zoest viel het doek na vier kilometer, toen de Boskoopse atleet in de haar speldbocht naar de Buitengorse- dijk struikelde. „Ik gleed uit over een koeievlaai, raakte met m'n handen de grond en maakte drie misperen. Toen sloeg de pijn di rect in m'n benen. De anderen merkten dat ik een paar meter achter lag en gaven meteen een poeppie gas bi}." Turra Elsayi hing intussen al aan het elastiek, moest nog vóór hal verwege eveneens lossen en zag zelfs Van Zoest in de slotfase nog voorbij komen. Mutsaars en Ben Meziane lap »n op een prachtig schema, rrrt een tussentijd van 15.15 op v jf kilometer. De rivalen, gekleed in een identiek loopsetje, hadden toen echter nog het zwaarste stuk voor de boeg. Eerst zij aan zij, later met Ben Meziane op kop probeerde het duo het tem po hoog te houden. Maar na ruim zeven kilometer moest Mutsaars zyn medevluchter later. gaan. „Rachid zocht het randje van de weg op, zodat ik niet meer uit de wind kon lopen," excuseerde Mutsaars zich. Ben Meziane bevestigde zyn hui dige goede vorm door in de slotki- lometers zyn voorsprong uit te bouwen tot vijftien teilen. De pre mie zat er echter met in. Met 31.04 minuten bleef hij er ruim een hal ve minuut van verwijderd. „Ik ga altijd voluit, hoewel de wind het tempo vandaag remde. Maar ik kan met het hele jaar optimaal presteren. Mijn seizoen bestaat daarom uit pieken en dalen. Daar kies ik bewust voor. Nu gaat het erg goed." Vol zelfvertrouwen: „Toch wil ik dit jaar onder de der tig minuten lopen. Daarom kies ik de komende maanden een aantal zeer sterk bezette wedstryden uit." De run-bike-run leverde een over winning op voor Patrick Snyders, die Nico Weerkamp 23 seconden voorbleet. Huub Maas werd der de. Bij de vrouwen ging de zege naar Tatjana Maslova van Rotter dam Atletiek. Ralf Schuma cher springt uit zijn auto na in deGPvan Canada in de banden te zijn beland. An ders dan col lega Panis, bleef het 'broertje van' ongedeerd. Foto Didicr Debusschere/ Reuters HoofddorpDe zevende nationale titel bij de spring ruiters deed Jos Lansink niet zo heel veel. Toch straalde de door de wol geverfde ruiter gistermiddag een en al voldoening uit. „Ik ben vooral blij dat mijn paard Calvaro Z dne dagen heeft laten zien constant op een hoog niveau te kunnen presteren. Dat was mij meer waard dan nog een kampioenschap." Lansink (36) pakte in de kermisachtige sfeer van het Haarlemmermeerbos de draad weer op. Hij was van 1990 tot en met 1995 achter elkaar nationaal kampi oen met Libero H (4x), Concorde en de laatste maal met Aldatus. Op de vorige editie ontbrak de Olym pische selectie, waardoor Piet Raymakers zijn kans kon grijpen. Ook dit keer ieek Raymakers met de titel aan de haal te gaan. Na twee onderdelen leidde hij met Jewel's Emerald, ruim vóór Bert Romp (met Burg's Mr. Blue) en Lansink. „Ik dacht dat Pietje weer regelrecht kampioen zou worden," zei de ex-Twent. „Niets wees er op dat het mis zou gaan met hem." Het zou heel anders lopen. Raymakers kreeg in de eerste manche van het laatste onderdeel te maken met een steeds onhandelbaarder rijdier en moest Iy'dzaam toezien hoe hij van het podium kukelde. „Dat beest werd me een beetje te hektisch," zei Raymakers treurig. „Hij raakte over zijn toeren." Lansink kreeg de beloning voor zijn twee rondes zon der spnngfouten van gisteren. Met een paard dat vo rig jaar zomer ook het woord onhandelbaar opge speld had gekregen. Toen Melchior Calvaro Z kort na Atlanta overnam van de Duitse ruiter Michael Rü- ping, was er geen land met de Holsteiner hengst te bezeilen. Lansink: „Ik had Melchior getipt. Dat het paard een moeilijk karakter had, sprak me wel aan. En waarachtig, het ziet ernaar uit dat ik op de goede weg ben, Dat geeft allemachtig veel voldoening." Bologna Zestien wedstrijden bleef Gustavo Kuer ten ongeslagen. De zeventiende verloor de 20-jarige Braziliaan. Dat was gisteren in de finale van Bologna tegen de Spanjaard Felix Mantilla, 6-4 2-61-6, In Londen won Mark Philippoussis zijn derde toer nooi in dit jaar. Na Scottsdale en München versloeg hij op het gras van Queens de Kroaat Ivanisevic in twee sets, 7-5 6-3. In Halle behaalde Jevgeni Kafelnikov zijn eerste toernooizege op gras, de twaalfde toernooiwinst in zijn loopbaan. De beslissing in de eindstrijd tegen Korda viel na drie tiebreaks. De Rus, die bijna 250.000 gulden verdiende, werkte in de derde twee matchpunten van Korda weg. De Tsjech had zich m de halve eindstrijd ontdaan van Paul Haarhuis (7-6 64). De Brabander verloor de eerste set door een dubbele fout in de tiebreak. In de tweede verloor hij één keer zijn opslag (4-6). Hij kreeg één kans terug te breken, maar slaagde daar niet in. Kafelnikov stopte Becker onder het gras, 6-4 64. „Ik had een offday," zei de Duitser die een week voor Wimbledon op de wereldranglijst zakte naar de acht tiende plaats. In de fmale tegen Korda kwam de Rus fortuinlijk weg. De Tsjech sloeg 28 aces en had in de derde tiebreak de beste kansen, maar voor de vijf tiende keer in zijn loopbaan wist hij een finale niet winnend af te sluiten. In Londen ontsnapte Ivanisevic zaterdag aan uit schakeling. In de halve finale verwierf Rusedski in de tiebreak van de derde set zes matchpunten, maar de Brit van Canadese origine slaagde er niet in eentje te benutten. De Kroaat sloeg alsnog met 20-18 toe. Een dag later produceerde Phlippoussis vijftien aces in de eindstrijd. Dat was Ivanisevic te machtig. In de tweede set gaf hij op 3-3 zyn racket aan een bal- lenmeisje. Die ging de rally aan met de 20-jarige Aus traliër, waarbij de bal zeventien keer over het net ging. Het betekende niet alleen de langste rally maar ook het leukste moment in de dodelijk saaie fmale. Emée/Veldhoven De zijspancoureurs Daniëken Marcel Willemsen hebben gisteren de Grand Prix van Frankrijk gewonnen. De broers uit Lochem ein digden in beide manches als tweede, wat voldoende was voor de dagzege. In de strijd om het WK ver kleinden ze hun achterstand op de Letten Sergis/ Rasmanis tot twee punten. Sergis won op het betonharde circuit in Emée de eer ste manche, maar hy bleef later op de middag op de zesde plaats hangen. De Duitser Alois Wenninger met de Nederlandse bakkenist Hemy van der Wiel won die omloop. Wenninger heeft evenals Willemsen na vier Grand Prix 124 punten. Van de overige Neder landers scoorde alleen Gerton Kops enkele punten. Erik Eggens won in Veldhoven beide manches in de open NK 125 cc. Zyn voormalig manager John van den Berk was de eerste om de Drent te feliciteren. Enkele weken geleden kwam een einde aan hun-sa- menwerking, „Ik ga op mijn eigen manier verder," aldus Eggens, „Ik had het gevoel op dood spookte zijn beland." Le Mans—Winnen en toch lange gezichten. De Duit se autofabrikant Porsche zegevierde zondag voor de vijftiende keer In de 65-jarige geschiedenis van de 24 uur van Le Mans. Alleen was het de verkeerde boldi- de. De vedetten van de renstal vielen uit, maar de voormalige Formule 1-eoureurs Michele Alboreto en Stefan Johansson redden met hun Deense teamge noot Tom Kristensen met hun gesponsorde TWR- Porsche de race voor de Duitse bouwers. Peter Kox reed voor het fabrieksteam van McLaren- BMW naar de derde plaats. De Nederlander, een team vormend met Roberto Ravaglia en Eric Helary, had drie ronden achterstand op de winnaars. De 24 uur van Le Mans is spektakel, waar elk jaar zo'n 200.000 kijkers op afkomen. Spektakel was erin de 65e editie genoeg. Porsche domineerde de race van het begin, maar zag de kopstukken Hans-Jo- achim Stuck en Ralf Kelleners uitvallen. Alboreto en zijn teamgenoten, uitkomend voor het raceteam van Tom Walkïnshaw en de snelsten in de training, legden in 24 uur 361 ronden (4911 kilome ter) af. Slechts zeventien van de 48 gestarte bolides bereikten de finish. Daaronder ook de wagen van de Nederlander Hans Hugenholtz. Met Jari Nurminen en Chris Gieason stuurde hij een Chrysier Viper naar de vijftiende plaats. Voor de wagens van Jan Lam- mers, Mike Hezemans en Cor Euser was de opdracht te moeilijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3