20 TSN'er Maurice Kramer thuis best Tim de Leede maakt goed gebruik van gemiste vang Holy hoeft voor niemand bang te zijn Jeugdige talenten Luhoung Dinh en Olivera Jovanovic in schijnwerpers Bowïingtitel Maassluis van de baan Voetbalbestuur Excel sior'20 stapt op Einde aan EC-avontuur Ryu Nijmegen Zeetsen wint NK triathlon Basketbalsters Litouwen één in Europa Dubbelslag voor VOC Tenniscircuiyd/ Schiedam al met het hoofd bij De Hazenkamp Vanessa van Duuren scoort er lustig op los Nick Statham Hermes' topscorer tegen Gandhi Vergadering NBB gaat schoorvoetend akkoord Rotterdams Dagblad Maandag 16 juni 1997 Parijs De judoka's van Ryu Nij megen zijn in de tweede ronde van de Europa Cup voor lands kampioenen uitgeschakeld. De mannen van coach Willem Visser verloren in Parijs met 5-2 van Pa ris Saint Germain. De enige over winningen waxen van Martijn van Oostrum {-60 kg) en Valen Tgy- arkviani (-71 kg). Zij versloegen respectievelijk de Fransmannen Mondenx en Euclide. Roermond Ralph Zeetsen heeft zaterdag het NK triathlon gewon nen, De 20-jarige Limburger leg de de Olympische afstanden (3500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen) af in 1 uur, 44 minuten en 40 seconden. Bij de vrouwen zegevierde Ingrid van Lubek (1.56.30). De wedstrijd in Roermond beleef de een primeur, de Nederlandse Triathlon Bond stond voor de eer ste keer bij het nationaal kampi oenschap het stayeren toe. „Dat is me goed bevallen," aldus Zeetsen die als vierde uit het water kwam en na het wielrennen deel uit maakte van een kopgroep van ze ven triathleten. „Voor het publiek is de wedstrijd door het stayeren ook interessanter." In de laatste kilometer van het lo pen loste hij concurrent Eric van der linden, die met een achter stand van een halve minuut als tweede zou finishen. Rob Barel eindigde als derde. Zeetsen neemt begin volgende maand bij het Europees kampb oenschap in het Finse Vuokatti deel aan de junioren-wedstrijd. Daarbij is hij titelverdediger. Aan meedoen met de senioren wil de inwoner van Urmond nog niet denken. „Mijntijdkomtnogwei," zei Zeetsen,.die de Spelen in 2000 in Sydney als"grote doel heeft. Bij de-wrouwén sprintte Van Lubek naar de overwinning, zij had in Roermond een voorsprong van zeven seconden op Wieke Hoogzaad, Boedapest De basketbalsters van Litouwen hebben voor het eerst de Europese titel veroverd. De speelsters uit de Baltische staat versloegen in Boedapest in de finale Slowakije met 72-62 (30- 29). Topscorer was Lina Dam- brauskaite met 23 punten, Litouwen had vrij fortuinlijk de eindstrijd bereikt. Het versloeg Duitsland na verlenging in de hal ve finale door een toevalstreffer in de slotseconde, 78-77. Amstelveen/Rotterdam VOC'ers Davy Bakker en Rob Vos hebben tot op heden een uitstekende cricketzomer en onderstreepten dat het afgelopen weekeinde. Bakker bleef met 91 runs not out in het treffen met ACC, dat door de Rotterdamse hoofdklasser za terdag met zes wickets verschil werd gewonnen. Gisteren kwam Rob Vos aan de Overschiese Klei weg tot een century -116 om pre cies te zjjn- tegen Quick Haag. Die monsterscore vormde het fun dament voor het VOC-totaal van 301/4, waarvan de Haagse gasten 54 runs verwijderd bleven. Tegen ACC was Davy Bakker ei- geiriijk de enige VOC'er die een lajtg verblijf tussen de wickets was gegund. De meeste andere teamgenoten kwamen niet echt af: Van Noortwijk 11, Zuiderent 9, Vos 10, White 11. Met de jeugdige Tony Barca naast zich op de ko kosmat sloeg Bakker zijn ploeg naar de overwinning op de Am sterdammers, die op 161 waren gestrand door het goede bowlen van Eldert Frank (4/36 in 11), Tjerk Schoonheim (3/21 in 9) en Brad White (2/29 in 9.3). ACC moest in het Amstelveense Bos vooral hebben van de buitenland se inbreng. Zowel Aponso en Fer- reira maakte er 28. Daarmee wa ren zij de topscorers bij de thuis club. Gisteren was niet alléén Rob Vos op dreef by VOC. Zo had de ope ner samen met Bas Zuiderent (53) een 'stand'van 143 voor het eerste wicket Bakker (21), White (23 not out) en Rob de Widt (34) deden ook nog een duit in het zakje, zo dat VOC op de rioge score uit kwam. Quick deed het niet onverdienste lijk m de achtervolging. Lange tijd lagen de 'Haantjes' op het Rotterdamse schema, maar uit eindelijk vielen er toch net iets te veel wickets. Bas Zuiderent nam er in totaal vijf, voor 38 runs in acht overs. VJaattöngen Als John van Westrenen de komende dagen met zjjn spelers de resultaten van de afgelopen weken nog eens doorneemt, zal de coach van Vlaardingen Holy zijn ploeg er ongetwijfeld op wijzen dat de ze in de hoofdklasse Zuid voor niemand bang hoeft te zijn. On danks de zes nederlagen. Met het resultaat van gistermiddag in de hand, een 10-0 overwinning in zeven innings op Ducks uit Boxtel, kan hij zijn gelijk bewij zen. „Als de spelers maar eens kunnen loskomen van de menta le druk, die blijkbaar voor elke wedstrijd op hun schouders drukt. Dan zouden we in de rest van de competitie heel ontspan nen kunnen spelen en nog veel winnen óók." Van Westrenen hoopt dan ook dat er met deze duidelijke over winning eindelijk sprake zal zijn van de ommekeer. „We hebben vanmiddag een degelijke wed strijd gespeeld, goed verdedi gend gewerkten goed geslagen," vond de Holy-coach na afloop. De Vlaardingers konden defensief ook in deze wedstrijd weer reke nen op de constante vorm van pitcher Danny Rossoni, die op zijn beurt eindelijk eens een at tent spelend veld achter zich vond. „Er werd geen enkele veldfout gemaakt," kon Van Westrenen dan ook trots melden, maar hij moest toch nog even met af schuw terugdenken aan de wed strijd van vorige week (tegen The Braves) toen niet minder dan twaalf veldfouten uiteinde lijk de zege op die Goudse ploeg in de weg stonden. Drie innings had Holy gisteren nodig om de aanvalskrachtte be wijzen. In de openingsslagbeurt kon Erik Tarmond scoren op een opofferingsslag van Steve Naar- den. In de tweede inning bepaal den de Vlaardingers al het verde re wedstrijdverloop toen achter eenvolgens Raymond Zevenber gen, Mark Zevenbergen, Erik Tarmond, Tom Lambrechts en Danny Rossoni de voorsprong naar 6-0 uitbreidden. In de vijfde inning stevende Holy vervolgens op een korte wedstrijd af toen Steve Naarden, Reinaldo Ro02e- boom en, wederom, de broers Ze venbergen de 10-0 op het score bord brachten. Boxscore HOLY.-.150 04Ö XXX=10-HW) DUCKS00 #00 0XX= 0- W Werpdjfers: Holy: Danny Rossoni 9-2-5. Ducks (2 pitchers): 54-12. Stand hoofdklasse Zuid: Jeka 10-16, De Hazenkamp 9-14, Schiedam 9-14, Braves 9-22, Feyenoord 3 10-10. All Stars 9-8, Ducks 9-6. Holy 9-6, Spljkenisse 94, Nue- nen 3-4, The Hawks 8-4. Holy viert de ruime overwinning op Ducks. Foto Peter Moiuenboer Door Mikos Gouka Schiedam De organisatoren van het tennistoernooi bij TSN keken gisteren angstvallig naar de lucht. De weersberichten waren niet erg gunstig en bij de start van het toernooi, verle den week zaterdag, had een zware storm al roet in het eten ge gooid. Toen tegen zeven uur eindelijk Je laatste finales ge speeld werden, kon de toemooileiding opgelucht ademhalen De weergoden hielden zich koest en het enige oponthoud kwam doordat Maurice Kramer de ge- mengd-dubbelfmale moest afwer ken alvorens hij aan het klapstuk van de dag, de B2-eindstrijd, kon beginnen. Eerder op de dag hadden de ten- nisliefhebbers al kennis gemaakt met Luhoung Dinh. De pas 12-ja rige Chinese schreef naast het C2- ook het Cl-toernooi op haar naam. Het publiek verbaasde zich erover dat ze vrijwel elke bal binnen de lijnen terugbracht en zo haar te genstanders dwong tot het maken van fouten. De B2-fmale bij de vrouwen was een prooi voor Olivera Jovanovic. De 15-jarige Joegoslavische won de eerste set vrij gemakkelijk: van haar opponente Denise Hilling (6- 2). In de tweede set waren de rol len omgedraaid waardoor Hilling door een 3-6 winst een beslissen de derde set afdwong. Daarin bleek Jovanovic, uitkomend voor Alexandria'66, met 6-0 twee ma ten te groot. „Ik d urfde de tweede set de ballen met goed dóór te slaan. Waarom dat zo is, weet ik ook niet, maar ik heb wel vaker last van 'dipje' tij dens de wedstrijd, De derde set speelde ik gelukkig weer zoals het hoorde," sprak de gelukkige win nares na afloop. „Dit was pas mijn tweede toernooi dit seizoen. Ik ben een tijdje geblesseerd ge weest aan mijn rug en speel nu al leen nog maar op gravel. Vanaf ja nuari ben ik eigenlijk pas weer echt met tennis bezig." Of de winnares echt iets wil berei- k's Olivera Jovanovic op weg naar haar zege In de B2-finale. De 15-jarige speelster versloeg Denise Hilling in drie sets: 6-2,3-6 en 6-0. Foto Peter Molkenboer ken met het racket, weet ze niet. „Ik ga eerst mijn school afmaken. In dit circuit speel ik nog zo'n drie wedstrijden. Mijn grote kracht is denk ik mijn forehand." Op de baan blijft Jovanovic bij zonder rustig, ook als de umpire een duidelijke uitgeslagen bal in geeft waardoor een belangrijk punt verloren gaat. „Ik ga niet staan schelden of iets dergelijks. Trouwens, als ik dat wél doe, haalt mijn moeder me meteen van de baan,haha." Aan het eind van de middag kon het publiek de saté en hambur gers eindelijk inruilen voor de hoofdmaaltijd. De B2-fmale was een onderonsje tussen Maurice Kramer en Aron Josen. Kramer elimineerde in de halve eindstrijd Broes Lan gelaar in twee sets (6-0, 7-6); Josen had één set meer nodig had tegen Jerry de Blok van Holy (3-6,6-3,6-0). Maurice Kramer kende geen en kel probleem en schreef de finale met 6-0,6-3 op zijn naam. Omdat hij even daarvoor ook de ge- mengddubbel B2-fmale samen met Leonie Roovers had gewon nen (6-2,6-7,6-4) was hjj de grote winnaar van het toernooi. De 17- jarige Kramer was in zijn nopjes met zijn prestaties. „Ik ben lid van TSN en was er dus zeer op ge brand om dit toernooi te winnen. Het was uiteindelijk niet zo moei lijk, Aron maakte veel fouten waardoor het vrij snel ging. Ik heb bij elkaar zo'n zes uur op de baan gestaan vandaag, dus ik denk dat ik nu wel een warm bad verdiend heb." Echt verder komen in het tennis hoeft van de winnaar niet. Nee hoor, ik zie 't echt als een hobby. Ik probeer veel tot een rally te ko men en laat mijn tegenstander vervolgens fouten maken. Eigen lijk zoals ik nu de finale gespeeld heb." Joao Varela en Manon van der Beek (beiden van Bequick Maas sluis) zijn ieder tweede geworden op het Open B/C/D-ioemooï van tennisvereniging CTC Capelle. De 21*jarige Varela verloor in de finale van Ralph Zijderhand uit Waddinxveen {5-7, 1-6). De onge plaatste Van der Beek moest het afleggen tegen Manon Buskens (2-6,5-7). Voorburg/Schiedam Voor de cricketers van Excelsior was het een weekeinde met gemengde ge voelens. De ene dag oppermach tig tegen HCC, toch één van de topploegen in de eerste anderhal ve maand van de competitie. Maar gisteren diende VCC en dan vooral Tim de Leede (124 not out) de regerende kampioen de twee de nederlaag van het seizoen toe. Excelsior kwam in Voorburg 20 runs tekort: 224/7-204 all out. Toch heeft de Thurlede-elub de koppo sitie in de hoofdklasse nog steeds alleen in handen. HCC heeft wel iswaar ook 14 punten, maar één wedstrijd meer gespeeld. Ooit is er sprake van geweest dat Tim de Leede naar Excelsior zou komen. De huidige aanvoerder van Oranje zou er speler-coach worden, maar zo ver is het nooit gekomen. Gistermiddag was De Leede de grote plaag voor de for matie van Erik Duifer. die daar voor ook de hand m eigen boezem moest steken. De VCC er was nog niet in de dubbele cijfers beland toen liij door Luuk van Troost werd gemist. Het was toch al de wedstrijd van de gemiste vangen; meer dan tien, verdeeld over bei de partijen. Na gedropt te zijn door Van Troost ging De Leede keurig verder met het voltooien van zijn 'centuiy', daarbij vooral gesteund door Hans Boerstra (43) en Gijs Bins (18). De overige VCC'ers hadden nauwelijks iets in te brengen, maar de eindseore van 224 voor 7 mocht er zijn. Sebastiaan Gokke (2/42 m 11), Jorg Henneke (2/52 in 11) en Murray Goodwin (2/29 in 11) namen de wickets aan Sehiedam- se zijde. Door het snelle vertrek van zowel Erik Gouka (0) als Goodwin (dit keer slechts 3) maakte Excelsior een valse start, die deels werd op gevangen door Carl Sehewe. Sinds hij na zijn handblessure is teruggekeerd in de basiself, ver toont de Westlander goede vorm: 41 tegen VOC, 44 not out tegen HCC afgelopen zaterdag en 84 te gen VCC. Met Emile Smits (een goede 19), zijn eigen broer Marcel (33) en Luuk van Troost (een snelle 34) sloeg Carl Sehewe zijn ploeg rieh- ting de 200. Toen hü echter - in de 49e over met de stand op 190/ 5- werd uitgevangen door Abbas op het bowlen van Tim de Leede (4/33 in 8) bleek Excelsior te wei nig achter de hand te hebben: 204 all out. Tegen HCC hadden de Schiedam mers een dag eerder slechts 153 hoeven maken, nadat de Haagse tegenstander voor 150 all out was gegooid. Carl Sehewe met zyn 44 not out en Murray Goodwin (65) wasten het varkentje in korte tijd. Goodwin ging nog wei gevangen, waarna Marcel Sehewe de over winning met enkele rake klappen binnenhaalde voor Excelsior. Kieuwegein De bowlers van De Boer Staal/Maassluis zijn er in Nieuwegein niet in geslaagd de nationale titel in de wacht te slepen. De winst in de finale ging met 3-0 naar het team van Drukkerij Ruygrok/Den Haag. GWK/Amstelveen en Vermeu len Assurantiën/Eindhoven degradeerden uit de eredivi sie. Verboon/Leiden en Lep- pens/Breda nemen volgend seizoen hun plaatsen in. Schiedam De rel die het afgelo pen voetbalseizoen bij Ex- celsior'20 ontstond rond het ver trek van hoofdtrainer Hans de Ro ver, heeft m de 'stille' zomer maanden een vervolg gekregen. Omdat het hoofdbestuur niet lan ger het volledige vertrouwen had in het voetbalbestuur, is dat laat ste college nu in z'n geheel opge stapt De afnemende steun voor het voetbalbestuur werd mede ver oorzaakt door het vertrek van maarliefst elf spelers van de A-se lectie en een groot aantal seniorle den, terwijl zich voor het eerste en tweede elftal geen nieuwe voet ballers aanmeldden. Naar ver luidt hebben in totaal zo'n vijftig leden Excelsior'20 de rug toege keerd. Door het opstappen van het voet balbestuur is het demissionaire hoofdbestuur van de Thurlede- club gereduceerd tot negen leden. Voetbalvoorzitter Miehei Masten broek en secretaris Rob Flik heb ben daar geen zitting meer in. Met het vertrek van het voetbalbe stuur lijkt ook het door haar ge predikte beleidsplan z'n beste tijd te hebben gehad. Voor de opgestapte selectie komt het besluit van het voetbalbestuur te laat. De spelersgroep, die uit onvrede over de beëindiging van het contract met trainer Hans de Rover eerst in staking ging en la ter helemaal niet meer in actie kwam, wilde afgelopen seizoen al de kop van het voetbalbestuur en vooral die van de voorzitter zien rollen. Dat was destijds één van de eisen van de 'stakers'. Die wens werd niet ingewilligd, waarop het overgrote deel van de A-selectie overschrijving aan vroeg naar een andere club. In middels is een door het demissio naire hoofdbestuur in het leven geroepen werkgroep bezig met het doorlichten van de vereni ging- Schiedam Belangrijke gebeurtenissen weipen ge woonlijk hun schaduw vooruit, misschien dat daar mee het zwakke verweer van de honkballers van Schiedam tegen Feyenoord 3 (toch 10-8 winst) ver klaard kan worden. De komende twee wedstrijden zijn immers tegen De Hazenkamp. met Jeka en de Schiedammers zelf voorlopig de belangrijkste gega digde voor de koppositie in de hoofdklasse Zuid. Het heeft er gistermiddag op Harga heel lang naar uitgezien dat de ploeg van coach Douglas Juenke een gemakkelijke zege kon behalen. In de eerste en tweede slagbeurt liep Schiedam achtereenvolgens weg naar een 4-0 en 10-3 voorsprong en kon met na me pitcher David Gerkema de Rotterdammers van verdere scores afhouden Daardoor bleef de Schiedamse voorsprong met minder dan zes innmgs onaangetast. De Schiedamse pitcherswisseling (Juenke voor Gerkema in de zevende inning) leek goed uit te pakken, maar het geniep zat 'm in de laat ste slagbeurt van Feyenoord. De Amerikaan op de Schiedamse heuvel kreeg het plotseling moeilijk, moest tot grote Rotterdamse hi lariteit (een Amerikaan nietwaar?) twee honkslagen, een keer vier wijd. een home-run en vijf tegenpunten incasseren. Pas toen hervond Douglas Juenke de controle en maakte hij een emde aan de wedstrijd. SCHIEDAM„....460 000 00X=1M3-1 FEYENOORD3210 000 0 0 5= 8-10-3 Werpcijfm. Schiedam: David Gerkema <61/3 inn6-2-6, Douglas Juenke {2 2/3/inn5-1-4 Feyenoord (2 pitchers): 0-4-13 Stand aan kop hoofdklasse Zuid: l Jeka 10-16,2 Schiedam 9-14,3 De Harenkamp 9-14.4 Braves 9-12 SchiedamHet regenachtige weer van de laatste we ken heeft het competitieverloop in de eerste klasse softbal een schimmig aanzien gegeven. Mede daar door stond voor Schiedam niet de uitwedsrijd tegen Alcmaria Vicinx, maar de op 8 mei verregende wed strijd tegen Run'71 op het programma. Na de dubbe le teleurstelling van eerder m de week tegen Zwyn- drecht, pakte de ploeg van coach Leo Buiteman te gen de Oldenzaalse formatie de draad weer op, 4-1. Het was aanvallend vooral de wedstrijd van Vanessa van Duuren, die drie van de vier Schiedamse punten scoorde. In de eerste inning kwam zij via een opoffe* ringsstootslag van Pauline van Leeuwen over de thuisplaat, in de zesde Schiedamse slagbeurt kon Van Duuren dankzij een honksiag van Gyselle Kor- pel en een Oldenzaalse veldfout voor 3-0 zorgen en de bekroning kwam m de zesde inning met een fraaie homerun. Chantal Hartman had tussendoor, via een eigen driehonkslag en een wilde worp, voor 2-0 ge- SCHIEDAM.,. RUNTl.» ...10 0 01 1 10X=4-6-l „„000 1 00 0 0 0=1-1-3 Werpcijfers: Schiedam: Esther van de Berg (5 inn 13-1-1, Ëiske ten Hoope(4 inn6-0-0-0 Run'71; Sou mere, (7 inn) 1-2-5, Philips (I inn >3-0-1-0 Haarlem/Schiedam—Het sierde Hermes DVS niet dat het zaterdagmiddag de twee punten moest laten aan Rood Wit, de Haarlemse cncketformatie die tot dan toe geen enkele overwinning had geboekt in de hoofdklasse. Door het Schiedamse totaal (195/9) te passeren, kwam Rood Wit van de hatelijke nul af. Toch blijft de ploeg de belangrijkste kandidaat voor rechtstreekse degradatie. Een dag later spoelde Her mes de bittere nasmaak van de nederlaag in de Spaamestad weg door op het eigen Harga een andere ploeg uit de degradatiezone, Gandhi, met zes wickets verschil te kloppen: 249/4-248 all out. Nicky Statham leverde gisteren de grootste bijdrage tegen de eerstejaars-hoofdklasser uit Amsterdam. Hy bleef met 93 runs not out Vier vieren liet Statham slechts aantekenen, voor de overige runs moest hy lopen. De meeste steun kreeg Hermes' topscorer van Gavin McRae (51), John Verweij (21) en Lou Borrani (42 not out). Met die laatste op de mat tikte Statham in de 53e over de broodnodige overwinning binnen. Het Schiedamse publiek had eerder op de dag weer eens kunnen genieten van Emerson Trotman, de voormalige speler van Excelsior. ET maakte er 57 en met name zijn samenwerking met Joseph (60; 5x4, 5x6) mocht er zijn. Het tweetal sloeg de bal menig maal de bomen in en had in zo'n twaalf over een part nership van over de honderd. In de 50e over stond Gandhi op een tussenseore van 230 voor 3. Een eindstand van over de driehonderd leek mogelijk, maar uiteindelijk waren de Amster dammers voer 248 al! out Roger Bradley nam 6 voor 43 in 9 overs voor Hennes, dat in Robin ter Plegt (0/26 in U) en John Verweij (0/32 in 11) geen succesvolle maar wel zuinige bowlers had. In de wedstrijd tegen Rood Wit, op zaterdag, had Hermes juist moeite om goed te scoren. Alleen Roger Bradley kwam met 87 runs goed af. Slechts John Ver weij (19) en Phil Keukelaar (17) kwamen in de dub bels bij de Schiedamse formatie, die daarna zeven Haarlemse batslieden hetzelfde zagen presteren. Die teamprestatie, met Van Haasteren (40) als topscorer, zorgde voor de eerste zege van Rood Wit. Nijkerk De algemene vergadering van de Neder landse Basketball Bond (NBB) is zaterdag aarzelend en voorlopig in principe akkoord gegaan met het voorstel tot verregaande verzelfstandiging en profes sionalisering van de nationale teams. Voorlopig is een 'speerpuntfunctie' weggelegd voor het Neder lands mannenteam. Later komen het vrouwenteam en de rolstoelformaties aan bod. De mannenselectie, die veel meer trainingsuren gaat maken om naar de top door te stoten, wordt opgenomen in een stichting. De besluitvorming kwam zo schoorvoetend tot stand omdat een aantal afgevaardigden er moeite mee had een 'blanco cheque' af te geven aan een stichtings vorm waarvoor de statuten en financiële basis nog ontbreken. Vers in het geheugen lag immers de mis lukking van de Heren Basketball Top, waarbij twee jaar geleden - óók in Nijkerk - het plan werd gelan ceerd om de mannen-eredivisie professioneler aan te pakken. Die fout wenste de vergadering niet te her halen. Deze wilde dan ook niet verder gaan dan een principebesluit en pas definitief beslissen op de na- j aarsvergadering, als de reglementen en statuten uit gewerkt zijn. Onvrede was er over de voortvarendheid waarmee het beoogde stichtingsbestuur al aan de slag was ge gaan met de benoeming van een nieuwe bondscoach (Lucien van Kersschaever) en assistent (Glen Pinas) enn over de reeds gestartte selectieprocedure voor internationals. „Voorbarig," vond de vergadering.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4