'Kunst met de raad' toont voorkeur van Vlaardingse politici Bierdrinken op straat is niet zo erg, maar de overlast...' 'WÉL PvdA over verkeer Zomerconcerten i Groote Kerk b(jj Assepoester, de musical Angst voor zetelverlies Wat heeft de burgemeester boven de bank? jgenda Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 jum 1997 In Wijkcentrum Nieuwland houdt de Schiedamse af deling van de PvdA donderdagavond 26 juni een the mabijeenkomst over het verkeers- en vervoersbeleid, ter voorbereiding van de verkiezingen. De bijeen komst begint om 20.00 uur en wordt voorgezeten door de voormalige PvdA-fractievoorzitter in de Rot terdamse gemeenteraad Peter Aubert. Ook zal de di recteur van de Nederlandse Voetgangersvereniging, Wim de Jong, een bijdrage leveren. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. 'Meer informatie bij Jan-Willem Mennink, tel/fax 4716177. VanaVond gaan voor de twintigste keer de 2omer- avod&èoneerten op de beiaard van de Groote Kerk van start. Net als in voorgaande jaren worden ook dit seizcfen zes concerten gegeven. Bij wijze van experi ment worden twee daarvan -de zaterdagconcer ten - gecombineerd met een concert uit de serie or gelconcerten in de Groote Kerk. De beiaardconcerten zijn na vanavond nog te beluis teren op zaterdag 5 juli, vrijdag 18 juli, zaterdag 2 au gustus, vrijdag 15 augustus en vrijdag 29 augustus. De vrijdagconcerten duren van 19.30 tot 20.30 uur, de zaterdagconcertcn van 19.15 tot 20.00 uur. Een half uur tot een kwartier voor elk concert bestaat de mo gelijk de kerktoren, onder begeleiding, te bezichti gen, Deelnemers kunnen verzamelen aan de voet van de toren. Minimumleeftijd voor het beklimmen van de toren is 8 jaar; kinderen tot 14 jaar mogen uit sluitend onder begeleiding van een volwassene mee. Hoek van Holland lïét, meisjeskoor Tiritomba en het Hoeks Jongens koor voeren zaterdag in De Hoekstee de musical As sepoester op. In deze musical wordt het bekende sprookje van het meisje dat stiekem naar het bal van de prins gaat en daar om twaalf uur middernacht ver dwijnt, gecombineerd met de schitterende muziek uit de opera Die Zauberflöte van Mozart. Beide optredende koren zijn hard bezig geweest de muziek in te studeren. Daarnaast is met grote gedre venheid gewerkt aan het acteren en de dansjes. Ook aan de garderobe is veel aandacht besteed: mooie kostuums en betoverende baljurken. En temidden yan het decor prijkt een heuse koets, waarin de mui zen Assepoester naar het bal zullen brengen. De musical begint om 20.00 uur. Kaarten kosten in de voorverkoop ƒ5,-, aan de zaal ƒ7,50 (kinderen en kor- tingpashouders betalen /3,50//5,- aan de zaal). Tele fonisch bestellen kan via nummer: (0174) 383872, Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Het Algemeen Ouderenverbond AOV/Unie 55+afde ling Schiedam-Vlaardingen spreekt haar afkeuring uit over de uitlatingen van de PvdA en de WD in Vlaardingen en Schiedam. De PvdA is vergeten waar om er een ouderenpartij is: ouderen werden gene geerd. Nu er angst voor zetelverlies is, wil de PvdA Vlaardingen zich indekken door ouderen op te nemen ophunkandidatenlijsteneenouderenraad te gaan ne geren. PvdA Schiedam wil juist de ouderen van de kandidatenlijst weren door termijnen te stellen voor de zitting van gemeenteraadsleden. Met andere woor den: de ouderen moeten geweerd worden uit de raad, Ditisjeeftydsdiscriminatie! De VVD te Vlaardingen heeft reeds blijk gegeven van haar onkunde door advies aan de Ouderenpartijen te vragen.,voor hun gemeenteprogramma. Nu willen zij ook de ouderen in de raad weren, dus het bewijs van onvermogen voor de WD is bewezen. De ouderen kunnen niet voor zichzelf zorgen maar moeten dit overlaten aan Je jongeren inde gementeraad. Gelukkig is er nog hoop voor de ouderen; het AOV/ Uhic 55 zal zowel in Vlaardingen als in Schiedam haarwoordjemeespreken voorendoorde ouderen.Na de gemeenteraadsverkiezingen in 1998 zullen de ou deren in de gemeenteraad van zich laten spreken! W. H.van Klink, Vlaardingen en C. Raaphorst-de Groot, Schiedam Vlaardingen Wat heeft de burgemeester thuis boven de bank hangen? Welke kunst werken hebben Vlaardingse wethouders in huis? Schilde rijen, beelden en voorwerpen met een speciale betekenis voor b en w en leden van de gemeenteraad en de culture le raad van Vlaardingen zijn vanaf morgen te zien op de tentoonstelling in de Hollan- dia Galerie aan de Oostha- venkade. Van de 43 plaatse lijke bestuurders die door de Kunstuitleen zijn uitgeno digd, heeft meer dan de helft een werk ingeleverd. Het is een gevarieerd gezelschap geworden, zegt Erica Stock van de artoteek. „Er zijn werken ge bracht die door familieleden zijn gemaakt, een echtgenoot, een dochter of een broer. Er zitten din gen. tussen waar een geschiedenis aan vast zit en die een speciale be tekenis hebben, zoals de ingelijs te kinderhandjes van de kleinkin deren van wethouder Kool. En er zijn kunstwerken ingeleverd die gewoon mooi zijn en thuis aan de muur hangen." Voor Vlaardingers is 'Kunst met de raad' een unieke gelegenheid om op een andere manier kennis te maken met hun bestuurders, meent Stock die het al fantastisch vindt dat ondanks alle drukte rondom de Voorjaarsnota de moeite is genomen om mee te doen. De werken zijn op een sa- lon-achtige manier opgehangen, hangen dus niet op een rij maar gewoon dichtbij en dwars door elkaar. De tentoonstelling, die tot en met 18 juli duurt, wordt van daag om 20.00 uur geopend door wethouder K. van der Windt van cultuur in hel Hollandia gebouw. Een paar verhalen achter het kunstwerk op een rij: Jan van Hemert, lid van de cultu rele raad, leverde een bronzen beeldje uit Afrika van een zwan gere vrouw. „Juli 1981 stonden mijn vrouwen ik op de camping in Haamstede. We wilden niet te ver weg want mijn vrouw was in verwachting. Toen we op een markt met Afri kaanse kunst liepen, stuitten we op een aantal schitterende bron zen beelden. Omdat ons geld niet opging aan een verre vakantie, besioten we er een paar te kopen. Eén ervan was een prachtig beeld van een zwangere vrouw, die iets achterover leunt. Omdat we het bedrag niet op zak hadden, zijn we naar huis gegaan om het geld op te halen. Het zou nog drie weken duren voordat onze zoon, wat we toen natuurlijk nog niet wisten, gebo- iVJ ifmup: zaq Fr-'ï* l r tai' D& +.t, mm m- int br .kè .w •- irv i. «m n ja II Cor de Jonge: pentekening van zijn vader van één van de histori sche plekjes In Vlaardingen. Foto's Roel DIJKstra ren zou worden. Maar bij de laat ste controle zei de dokter dat mijn vrouw maar beter thuis kon blij ven omdat het kind weieens zou kunnen komen. Ik ben toen al leen naar Haamstede gegaan om de beelden op te halen. Weer thuis gekomen zijn we in de loop van de avond naar het ziekenhuis ge gaan. De volgende dag hadden we een zoon. Het beeld staat in de huiskamer en als ik ernaar kfjk herinner ik me het verhaal. Het is een bijzondere herinnering omdat het beeldje een zwangere vrouw is en onze zoon op die dag is geboren. Die wordt trouwens volgende maand zestien. Al die tijd hebben we niet gewe ten waar het beeldje vandaan komt. Pas geleden zijn we naar Joop Groen gegaan die een gale rie met Afrikaanse kunst heeft. Hij wist te vertellen dat het beeld uit Kameroen komt. Het is ge maakt door de Bamum-stam op de graslanden die bekend staat om z'n bronzen beelden. Wethouder Kees van der Windt (onder meer cultuur) stelde een olieverfschilderij ter beschik king dat hiij zelfheeft gemaakt. „Het stamt uit de periode dat ik nogal wat schilderde, zo'n twintig jaar geleden in mijn studenten tijd. Het is een wat eigenwijze haan, een beetje een pronkhaan Kees van der Windt: ei gengemaakt olieverf schilderij van een haan in bonte kJeu ren. in bonte kleuren. Ik doe graag iets met vogels, dat vind ik leuke beestjes. Dit schilderij heb ik uit geleend aan mijn broer, die heeft hem thuis hangen. Het heeft even geduurd voordat ik zeker wist dat ik dit schilderij aan iedereen wil de laten zien. Het oordeel is aan de mensen zelf. Maar ik vind het wel zo leuk om iets te tonen dat ik zelf heb gemaakt. De iaatste tyd schilder ik niet meer. De politiek vraagt veel tijd en voor schilderen is meer tijd no dig dan alleen verf en een penseel pakken, je moet er ook voor in de stemming komen. Eigenfijk zou ik er gewoon tijd voor vrij moeten maken. Ik vond het altijd ontzet tend leuk om te doen. Het is een fijne manier om bezig te zijn, het leeft een eigen leven." Peter Roevers: olieverfschilderij van een Volendamse vissers vrouw en een knopendoosje. 1930 heeft gemaakt. De Grote Kerk op de Markt en de hoek van de Vleer- steeg staan erop. Het is weer zo'n typisch stukje oud Vlaardingen. Ik heb het ingeleverd omdat het van mijn vader is, die kon goed tekenen. Het is jam mer dat hij die tekengave nooit echt heeft kunnen ontwikkelen." Peter Roovers, gemeen teraadslid voor de PvdA bracht een olieverfschil derij van een Volendam se vissersvrouw en een knopendoosje. „Mijn oom Piet heeft in de oorlog ondergedoken gezeten in Volendam. Daar heeft hij een jaar of drie in Volendamse kle derdracht gelopen. Vrou wenkleding! Je zou dus kunnen zeggen dat hjj de eerste travestiet was, Als dank voor dit succesvolle onderduikadres heeft hij een portret gemaakt van een breiende vissers vrouw, de moeder van de een vrouw waar hy was on dergedoken. Na de oorlog heeft hij dat werk aange boden. Waarom weet ik niet pre cies - de vrouw is overleden of ze waren zo streng gereformeerd dat een afbeelding niet mocht- maar het schilderij is na een paar jaar teruggekomen naar Rotterdam. Het heeft altijd bij mijn vader en moeder gehangen en nu hangt het bij my in de huiskamer. Het is een olieverfschilderij dat absoluut niet lijkt op zijn latere abstracte werk. Daar is hij later ook bekend mee geworden. Het werk is gesig neerd met Peter Roovers, wat sug gereert dat ik het heb gemaakt. Maar dat is dus niet zo. Waarom hij dat heeft gedaan weet ik niet, ik heb hem altijd gekend als Piet Roovers. Dit voorjaar is hij overle den. Het knopendoosje komt uit Volendam en hoort gewoon bij het verhaal." Jan van Hemert: bronzen beeldje uit Afrika van zwangere vrouw. Van Cor de Jonge, gemeente raadslid voor de SGP/RPF/GPV- combinatie, zijn twee werken met historische Vlaardingse plekjes te zien. „De één is een schilderijtje van de heer Fortuin, een bekende kun stenaar uit Maassluis, Ik heb het een jaar of vijftien geleden ge kocht in het museum van Maas sluis. Het is een gezicht op het ou de Vlaardingen, de sluis en de ver binding van de oude haven en de Vlaardingse vaart. Op de achter grond zie je de toren van Vlaar dingen. Het is een mooie composi tie en dat mag je best koesteren, vind ik. Het hangt in mijn stu deer- en werkkamer en daar zit ik elke dag. Het tweede werk is een penteke ning van mijn vader die hy rond eyechtpartij bij de Wethouder Smithal van enkele weken geleden den ze vaak flesjes bier." On- „Maar dan moetje weer uitzonde- geeft aan dat vrij veel, vooral gro- hol" Lukraak droogleggen vindt toch? Een jongen met blauwe tefter niet direct mee te maken, wordt verteld bij de gemeente danks het overleg waarin de jon- ringen gaan vaststellen," aldus te en middelgrote gemeenten hij dan ook niet goed. Onder het baseballpet komt vanaf het bank- De vechtpartij bij de Wethouder Smithal van enkele weken geleden heeft «r niet direct mee te maken, wordt verteld bij de gemeente Maassluis. De beslissing van burgemeester en wethouders om een aèptal plekken in de gemeente aan te wijzen als verbodsgebied voor alcohol heeft een achtergrond die langer loopt Steeds vaker onder vinden bewoners namelijk overlast van het alcoholgebruik. Zoals ka potte flesjes en vertrapte blikjes op kinderspeelplaatsen'en school pleinen. De nu ingestelde alcoholvrije plekken zijn vooral bedoeld om de politie in staat te stellen op te kunnen treden. Door Jos van Ni erop "Maassluis Woensdagavond -halftien, de bliksem en donder •hangt in de lucht en het begint te (miezeren. Bij de Wethouder 'Smithal in de Maassluise Steen- jlijkpolder is het rustig. Er is goed jite ruiken dat er niet alleen nor- 'male sigaretten worden gerookt. Twee jongens hangen tegen een wandje, een derde zit op één van (de banken. Met een flesje Hei- •nèken aan de mond. „Daai weet ik nog niks van," zegt hij over het alcoholverbod dat is gaan. gelden bij onder meer plekken waar jon geren plegen samen te seholen. •„„Jawel, joh," reageert zijn -buurman die net een joint heeft 'opgestoken. „Maar ze gaan pas •controleren als er mensen gaan bellen. Of er moet overlast zijn." Op zijn scooter is inmiddels een "vierde jongen naar het hok toege sneld om zich ook in het gesprek te mengen. „Ik ben vandaag ge slaagd en dan mag ik geeneens een biertje drinken," luidt de vra gende reactie van de gabber. De jongen met bierflesje vertelt dat hij, zo'n twee maanden geleden, al eens is bekeurd voor het drin ken. „Tachtig piek. Ik stond op het schoolplein. Ik kwam er net aanlopen en kreeg een biertje. Kwam er politie aan. DT waren flessies kapot gegooid, maar daar wist ik niets van." Glasscherven op. schoolpleinen; het wordt een steeds groter pro bleem. Gemeenteambtenaar B. van der Laan over de veroorza kers van die scherven, de rond hangende jongelui: „Bierdrinken op zich is niet zo heel erg. Maar ze laten flesjes en blikjes slinge ren." Het gebeurde ook op de kin derspeelplaats bij de sporthal in de Steendijkpolder. „Daar gooi den ze vaak flesjes bier." On danks het overleg waarin de jon gelui tegenover de buurtbewo ners beterschap hebben beloofd, hebben burgemeester en wethou ders maatregelen getroffen. Niet alleen wordt het bushokje ver plaatst, ook is er, op aanraden van de politie, vorige week een aantal extra verbodsgebieden voor alco hol aangewezen. Het gaat om alle schoolpleinen en andere plekken waar jongeren samenklonteren én een gebied van honderd meter daar omheen. Op deze plaatsen in de gemeente mag geen alcohol houdende drank worden genut tigd, terwijl ook geopende flesjes en blikjes taboe zijn. In 1992 nam de gemeente al een dergelijk besluit over winkelcen trum Koningshoek. „Dat heeft ze ker geholpen," stelt Van der Laan. „Het geeft de politie een handvat om op te treden als men sen door alcohol overlast veroor zaken. Het hoeft niet, ze kunnen een oogje dicht doen. Want de po litie mag zelf bepalen of ze op treedt ja dan nee," Om te voorko men dat de jongelui net buiten de verbodsgebieden gaan drinken en gooien, zou er - een wens van dè politie- voor heel Maassluis een verbod moeten gelden. „Maar dan moetje weer uitzonde ringen gaan vaststellen,aldus Van der Laan, die daarbij onder meer doelt op terrassen. J. Lan- gendoen, één van de chefs van de Maassluise politie, denkt zelf'wat genuanceerder' over een verbod voor heel Maassluis. „Dat is abso luut onmogelijk en daar is ook geen aanleiding voor. Je moet het toeh per geval bekijken." De politiechef maakt daarnaast duidelijk dat er niet zomaar zal worden opgetreden en bekeurd. „Er moet wel overlast zij n. En we beginnen met waarschuwen." Dat de problemen zich zullen ver plaatsen naar buiten de verbods gebieden, acht Langendoen mo gelijk. „Dan zou je naar baldadig heid toe moeten in het straf recht" Drankwetgeving Op grond van de algemene plaat selijke verordening (apv) kunnen gemeenten zelf invulling geven aan het strafrecht op lokaal ni veau. Het aanwijzen van gebie den waar geen alcohol mag wor den gebruikt, is één van de arti kelen uit de apv. S. J. Smit van de Inspectie Drankwetgeving {valt onder het ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport) geeft aan dat vrij veel, vooral gro te en middelgrote gemeenten hiervan gebruikmaken. „Met na me bij problemen in winkelcen tra, waar mensen worden lastig gevallen door dronkaards en bral lende jongelui." Hij heeft er geen cijfers van, maar Smit ervaart dat de hele consumptie op straat de laatste jaren is toegenomen. Ook het alcoholgebruik: „Als u een af rit afrijdt ziet u het. Als je het aan tal blikjes telt zitten daar erg veel van die groene van Heineken bij. Vroeger was dat niet zo veel." Over het door gemeenten instel len van verbodsgebieden heeft Smit een duidelijk beeld. „Vrij wel altijd heeft dat te maken ma ken met een stukje openbare or de problematiek, en niet zozeer met het bestrijden van alcoholge bruik." Bij de Stichting Verantwoord Al coholgebruik (SUVA, een sa- mcnwcrldngsvcrband van produ centen en importeurs van alco holhoudende dranken) vindt men het wat gemakkelijk om de problematiek vooral op te hangen aan het alcoholgebruik. Directeur KL L, Phoa: ,Als jongelui zich ver velen, niet goed presteren op school en geen werk hebben is er veel meer aan de hand dan alco hol" Lukraak droogleggen vindt hij dan ook niet goed. Onder het motto 'geniet, maar ruim je rot zooi op' ziet Phoa veel meer in het maken van afspraken met de jon gelui; liefst via de informele lei der van de groep. Het drinken op schoolpleinen zegt de STIVA-directeur 'niet ver standig' te vinden, terwijl hij ook het 'met blikjes feestend over straat lopen' niet toejuicht. .Maar over het algemeen wordt er in Ne derland met mate gedre-xen. Openbare dronkenschap zoals in Scandinavië en Rusland is geen verschijnsel dat we hier op grote schaal kennen. Wij hebben niet zo'n cultuur van het échte zui pen." Toch is het weieens nodig op te treden, legt Phoa uit. „Toen een paar jaar geleden de Europa cup-finale tussen Barcelona en Manchester United in Rotterdam was, hebben we delen van de stad drooggelegd. AL ze up hun lucht hier naar toe zich laveloos had den gedronken, hadden we niet kunnen instaan voor de gevol gen." Verpleegtehuis Openbare dronkenschap of over last is vanavond niet aan de orde bij de Wethouder Smithal. Of toch? Een jongen met blauwe baseballpet komt vanaf het bank je bij het verpleegtehuis richting de overkapping. Het miezeren is immers regenen geworden en zijn meegesjouwde gele krat be vat alleen nog maar lege bierfles jes. Hij voorziet niet echt proble men. „De politie heeft gezegd dat 2e niets doen als er geen overlast is." Ook de anderen zullen hun biertjes blijven drinken, laten ze blijken. 'Dan ga ik honderd meter lopen en pak daar een biertje', geeft er één als oplossing. Een an der laat blijken het verbod niet echt een oplossing te vinden. „Dan ga je stiekem drinken, daar mee maken ze het alleen maar er ger." Over het gooien met flesjes op de speelplaats heeft er één een dui delijke mening. „Ja, da's gewoon niet goed. Als iemand het doet, geven we hem een schop onder z'n hoi." Maar ja, waar moeten dan al die flesjes en blikjes heen. Want de afvalbak by de sporthal blijkt gewoon te klein te zyn, ge ven de jongens aan. „Ze moeten gewoon een container neerzet ten. Want in het weekeinde zit die bak propvol. En ja, dan gaan we er mee gooien. Maar... dat doen vooral die kleine jochies." Vrijdag 20 juni SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein. Bingo dansant, 20.00u. Podium Café. Vrijdagavond cd's, 21.00u. VLAARDINGEN WV Vlaardingen. Stadswandeling, 19.15u. MAASSLUIS Grote Markt M.dsummemight Fes tival, 20.00u. Groote Kerk. Zomer avondconcert op de beiaard, 9.30u. ROTTERDAM De Vlerk. Bantam Rooster, 22u. Nighttown, HemekensX-Ploor, 20u Ritmo Tropical. Noche Cahente, 23u. SKVR Muziekschool Ring dijk. Instrumentenparade, 10-21u, Plan C. Go Nutz, 22u. Remon strantse Kerk. Bewth, 17 en 19u. R'damse Schouwburg, 28e Poetry International, div.tijden. Schel- fing's. Kwartet Bloemlust, 19u. Zaterdag 21 juni SCHIEDAM Stedelijk Museum. Orgelconcert André Verwoerd, 14.00u. Grote of Sint Janskerk. Inloopconcert, 15.00u. Podiumcafé. J.W. Roy& theOne-Nightband, 22.00u. VIAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00- 17.00u. MAASLAND Dokus. Open dag. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Assepoester, demu-' sical, 20.00u; Jazz-demo, gymnas tiek/ jazzdans. ROTTERDAM L'Esprit. Cochon Blue, 22u, Dance^ taria. Groovalicious Kitchen, 22u.' De Vlerk. Timewarp, 22u. StLau- renskerk. L'heure Mystique, 20.15u. The Little Cave, Suburbs, 22u. Oude-of Pelgrfmvaderskerk. Inloopconcert, 14u, Popular. Denz da Denz,24u. RitmoTropical. Musi cal Murder, 23-05u, Plan C. Images, 22u. Feyenoord Stadion. NKScha- ken, 13u. Remonstrantse Kerk. Bewth, 17 en 19u. Schelllng*s. Kwariet Bloemlust, 19u. Stedelijk Museum. Orgelconcert, 14u. Eet café Dada. Yakamoz, 22u. Bioscopen ROTTERDAM Calypso 1; The Crucible' {12) dag. 13.15-16-18.45-21,30. Calypso 2: 'One Fine Day' (al) dag. 18.45- 21.30. vr.ma.di. ook 13.15-16. Ca lypso 3: 'Lost Highway' (16) dag. 13.15-16-21.30; 'Karakter' (12) dag. 18.45, Cinerama 1: 'Jungle 2 Jungle' (af) dag. 13,15-16-18.45- 21.30. Cinerama 2: The Gost and the Darkness' (12) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 3: The Truth about Cats Dogs' (al) dag. 13,15-16-18.45-21.30.Cfnerama 4: 'Beavis Butt-Head' do Amenca' (12) dag. 13.15-16-18.45-21.30.; Cinerama 5: 'Donnie Brasco' (16) dag. 18.45-21,30. vr.ma.di. ook' 13.15-16, Imax Theater: 'Ring of fi-' re' (al) dag. (beh.vr.en ma.) 14-16-^ 20.45, vr.ma.alleen20.45.'Special Effects' (al) dag. (beh.vr.en ma.) 15j> vr. ook 10.30za.zo.ook 13, The Fifth Dement' (12) dag. 18.30-21,45.. 'Microcosmos' (al)za,zo.!7. Lanta ren/Venster: Venster 1: Lost High way' (16) dag. (beh.ma.) 19.30-22. Venster 3: 'Love and Other Cata strophes' (16) dag. (beh.ma.) 20- 22. Venster 4: 'Nelly et mr. Amaud' (16) dag. (beh.ma.) 20; 'LaSeconda Volta' (16) dag. (beh.ma.) 22. Ven ster 2: Village of Dreams' (al) vr. 19.30; 'Nénette et Boni' (16) za- .zo. wo. 19.30; Troisviesetuneseule mort' (16) dag. (beh.ma.di.) 21.30, di, 22. Lumière 1: 'ConAir'(16)dag. 13.15-16-18,45-21.30. lumière 2: Turbulence' (16) dag. 13.15-16- 18,45-21.30. Lumière 3:'Set it Off (16) dag. 18.45-21.30vr.ma.di.ook 13.15-16. lumière 4: 'Liar Liar' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Pa- thé: 'bar bar' (al) dag. 11.10- 13.45-15.50-17.55-20-22.05; 'Dante's Peak* (12) dag. 11.30- 16.20-18.50-21,30, vr.ma.di.ook 13.55, di. vervalt 21.30. 'All Stars' (al) dag. 11.20-13.55-16.25-19- 21.35. The English Patient' (16) dag. 11-14.20-17.35-20.50. The Fifth Element' (12) dag. 11.55- 14.55-18.05-21.15. The Asso ciate' (al) vr.za.zo. 11.15-13.50- 16.25-19-21.40; The Ghost and the Darkness' (12) dag. 11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45; 'Con Air' (16) ma.di.wo. 11.15-13.50- 16.25-19-21.40; 'How Big is Yours' (16) di.21.30, sneak preview. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Con Air' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Scream' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 3: 'Turbulence' vr.za. 00.15. Lumière 4: 'bar Uar' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Daimatiërs' za.zo.wo. 13.15- 16. Cinerama 5: Space Jam' za .zo.wo. 13.15-16. Lumière 3: '101 echte Dalmatiers' za.zo.wo. 13.15- 16. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame" za.zo.wo. 13.55.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3