lb it^CcdfuGili 1 Kwijtschelding niet volledig GESLAAGD? Ritz-baas 'weet niets' van rol in vrouwenhandel Het alternatief voor islamitische kinderen is 'zwarte school' HM Stoel maakt einde aan lijdensweg start Rotterdam komt minima voor slechts 95 procent tegemoet 'Harde kern Antilliaanse jongeren hard aanpakken' 'Rotterdam dicteert de discussie rond Brinkman' xNmuuw>Ël STADSTEXT PAGINA 300! 1 W Nu Hartelijk gefeliciteerd! Nu op zoek naar een baan RWRZRv m j Rotterdams Dagblad r*m>, <i- m m I Woensdae 25 juni 1997 I Rotterdam De gemeente Botterdam komt de mensen met de laagste inkomens niet volledig tegemoet. Dit blijkt uit de resultaten van een telefonische enquête van de vakbond FNV onder 94 van de 95 Zuid-Hollandse gemeenten. Bij dit onder zoek is gekeken naar het gemeentelijk beleid ten aanzien van kwijtscheldingen en gemeentelijke heffingen. Uit de onder zoeksresultaten blykt dat tweederde van de Zuid-Hollandse gemeenten een kwytscheldingsnorm van honderd procent hanteert. Rotterdam blijft hier met een norm van 95 procent bij achter. Vooral op het gebied van de ge meentelijk heffingen kan Rotter dam nog verbeteringen doorvoe ren. Zo gaat ze bijvoorbeeld niet uit van een optelsom van alle hef fingen. Dat wil zeggen dat men sen met een minimum inkomen voor elke afzonderlijke gemeente lijke heffing of belasting opnieuw eerst een gedeelte zelf moet bete len, voordat vrijstelling mogelijk is. De minima worden ook niet vrijgesteld van het betalen van de reinigingsrechten. Positief punt in het Rotterdamse kwijtschel- dingsbeleid is het niet in reke ning brengen van de onroerende- zaakbelasting. Het kwijtscheldingsbeleid is voor de gemeenten een middel om de mensen met de laagste inkomens meer koopkracht te bieden. Met de invoering in 1990 van de Uit voeringsregeling Invorderings- wet kregen de gemeenten minder vrijheden op het gebied van kwijt schelden. Op 1 januari van dit jaar vond een verruiming van de wet plaats. Daardoor zijn de gemeen ten nu weer in de gelegenheid om de norm voor het kwijtschelden van gemeentelijke heffingen en belastingen aan minima op te trekken tot honderd procent. In de praktijk kan dat tot flinke lastenverlichtingen leiden. Voor een alleenstaande ouder met één kind en een netto besteedbaar in komen van 1735 gulden per maand, betekent het verschil tus sen een norm van negentig of van honderd procent bijvoorbeeld een verschil van 1247,81 per jaar. Bij een norm van negentig procent is dat het bedrag dat eerst zelf be taald moet worden, voordat er sprake kan zijn van vrijstelling. Door Peter Louwerse Rotterdam Voorzitter A. Kaya van het dagelijks bestuur van de stichting Platform Islamitische Organisaties Rotterdam (SPIOR) twijfelt geen moment aan het nut van islamitische basisscholen. „Er zfin ook genoeg andere scho len op levensbeschouwelijke ba sis. Waarom zou dit ook niet kun nen?" Kaya reageert hiermee op het plan van de islamitische onder wijsorganisatie SION om drie nieuwe basisscholen te stichten in Rotterdam. Het totaal aantal ba- sisscholen-met-de-Koran zou daarmee in Rotterdam op vijf ko men. Vanuit de gemeenteraad zijn er nogal wat vraagtekens ge zet bij de oprichting van aparte is lamitische scholen. Raadslid L. H. M. Kruse (Groenlinks) noemt deze ontwikkeling ongun stig voor de integratie van de al lochtonen in kwestie. Haar PvdA- eollega R. F. Seip (PvdA) betreurt de ontwikkeling ook. „De kinde ren komen terecht in een geïso leerde positie ten opzichte van de Nederlandse samenleving. Dit in dubbel opzicht: qua geloofsover tuiging en qua achterstandssitu atie en educatie. Ik vind het dus onverstandig." De raadsleden wij zen er wel op dat de aanvraag op grond van de vrijheid van onder wijs toegewezen moet worden. Kaya legt die kritiek naast zich neer. „Het gaat erom dat ouders en de kinderen zich hier in de Ne derlandse samenleving thuisvoe- len," meent hij. „Integratie is een maatschappelijk proces dat tijd nodig heeft. Dat gebeurt niet van de ene dag op de andere, daar doe je jaren over." Vriendenkring Kaya verwijst naar de katholie ken in Nederland die zich dankzij de verzuiling konden emancipe ren. „De islamieten zijn de nieu we Nederlanders," zegt hij. Hij vindt dat de tegenstanders van is lamitische scholen nog nooit heb ben aangetoond dat de kinderen op die scholen een achterstand oplopen. „Daar zijn naar mijn mening geen harde bewijzen voor. Men kan wel van alles suggereren, maar tot nu toe hoor ik goede berichten over islamitische scholen. De resulta ten zijn in het algemeen beter. Al leen met Nederlandse taal scoren ze slechter. Maar mochten de re sultaten minder zyn, dan moet de onderwijsinspectie de schoolbe sturen daarop wijzen, zoals dat ge beurt bij andere scholen." Kaya krijgt bijval van dr. M. J. de Jong, hoofddocent sociologie aan de Erasmus Universiteit Rotter dam. „In de eerste plaats moeten islamieten net zo worden behan deld als protestanten en katholie ken," vindt hij. „Ik kan me best voorstellen dat de gemeenteraad een discussie wil aangaan met de aanvragers, maar dan moeten ze dat ook doen met de protestanten en de katholieken, en dat zie ik ze nog niet doen." In principe, verklaart De Jong, is het beter dat kinderen naar ge mengde scholen gaan. Hij onder bouwt dat met onderzoeken in Amerika. „Op een gemengde school bouw je een gemengde vriendenkring op. Je komt in een gemengd sociaal netwerk terecht waardoor je meer kans maakt op een baan, huisvesting en dergelij ke." Maar, vervolgt De Jong, de mos lim-kinderen zouden hoe dan ook niet terechtkomen op een ge mengde school. „Het alternatief voor de groep is dat ze naar een 'zwarte school1 gaan. Ook daar zit ten geen Nederlandse kinderen op. Ik kan me voorstellen dat die ouders dan liever een school kie zen die vanuit hun eigen filosofie wordt bestuurd. Dan geefikzehet voordeel van de twijfeL Boven dien voelen ze dat ze zich moeten bewijzen. Ik heb zo'n school be zocht. Er lopen zeer gemotiveerde mensen nmd." Verschillen De Jong vindt dat de verschillen tussen islamitische en overige scholen niet overdreven moeten worden. „Ze moeten voldoen aan de eisen van de inspectie," be toogt hij, „Het enige verschil is die paar uur godsdienstles. De rest van de week doen ze gewoon aan rekenen, taal en dergelijke. Voor een groot deel bestaat het onderwijzend personeel uit Ne derlandse leraren omdat er nog onvoldoende bevoegde docenten zijn uit die cultuur." De Jong betoogt dat de cultuur- kloof lang niet zo groot is als vaak wordt gesteld. „Bijna al die kinde ren zijn hier geboren. Binnen twee generaties zijn de culturele verschillen verdwenen." Integratie Voorzitter S. Ramazanoglu van de stichting Islamitisch Onderzoek, Onderwijs en Cultuur in Neder land ondersteunt de oprichting van ïslam-scholen. „De islamiti sche scholen zijn voor iedereen toegankelijk," zegt Ramazanoglu. „Er gaan nu talloze islamitische kinderen naar openbare, protes tante en katholieke scholen. Dat kan andersom ook. Dat is ook in tegratie. Het is niet goed voor de integratie dat mensen van andere geloven hun kinderen niet naar de moslim-scholen willen stu ren." Ramazanoglu voegt daar nog aan toe dat hij wel een voorstander is van integratie door allochtonen, maar niet van assimilatie. Onder integratie wordt in dit geval ver staan dat verschillende groepen met respect voor eikaars cultuur vreedzaam samenleven. Assimila tie betekent dat de nieuwkomers hun eigen identiteit verliezen en onopvallend opgaan in de domi nante groep. Deze week is het proces tegen een grote bende wouwenhande laren. Het gaat om zes verdach ten die vanuit seksclub de Kitz op de 's-Gravendijkwal opereer den. De 44-jarige Marc V. is de bekendste die zich moet verant woorden. Hij heeft de twijfelach tige eer de hoofdfiguur te zijn in een geruchtmakend boek over vrouwenhandel: 'Ze zijn zo lief, meneer'. Door Paul Smits Rotterdam De werkverdeling van de Ritz-bende in de omgang met de 'meisjes' werd gisteren duidelijk tijdens de tweede zit tingsdag. Marc V. (44) had alle touwtjes in handen, compaan Jo- han G. (37) was zijn rechterhand, voormalig bokskampioen Jorge M. (35) mocht de vuile zaakjes op knappen en Vlado V. (32) zorgde voor de 'aanvoer' van vrouwen uit Slowakije. De rechtbank behandelde uitslui tend de beschuldigingen over vrouwenhandel. Verdachten Ro land H. (45) en Eddy de G. (51) ble ven vanwege hun mindere aan deel op dit vlak buiten schot. Hoofdverdachte V. bleek gisteren een begenadigd prater. Druk ge barend, met Vlaamse tongval en - tot ergernis van de rechtbank- soms zeer omstandig gaf hij zijn lezing van de zaak of ging hij niet op gestelde wagen. Hij begreep ook vooral niet waarom de aantij gingen over vrouwenhandel voor- ai hem worden aangerekend. V. zou Braziliaanse vrouwen veel te hoge prijzen hebben gerekend voor hun ticket van Zuid-Amerika naar Nederland. „Dat is absoluut niet waar. Dat zweer ik. Pak maar de telefoon en bel Henk in Para maribo," zei V. tegen rechtbank president mr. Nunnikhoven. Vol gens V. incassseerde hij het geld voor de tickets in opdracht van Henk. De rechter suggereerde dat de Ritz-baas per meisje 2500 gul den aan collega Henk in Surina me moest betalen. Dat kon het verhaal over de veel te hoge tick etprijzen verklaren. En over de dwang die op de meis jes werd uitgeoefend? De hoofd verdachte: „Er zijn meisjes ge noeg, overal. Als ze niet willen, konden ze gaan. Ze werkten vrij willig." In het algemeen probeerde V. zijn rol in het geheel te relativeren. Of hij de eigenaar was van de Ritz? „Samen met Johan." In de Ritz zou ook de instructie gelden dat de meisjes moesten zeggen dat Johan de baas was en Mare zijn werknemer. Van de smerige kamers waar de meisjes in de Ritz verbleven, wist V. niks. Ik ben nooit boven ge weest, Maar die kamers waren gratis. Ze waren vrij om er te wo nen," verklaarde V. Bang Gisteren was er pok veel aandacht voor de rol die uitsmijter M. speel de. Deze verdachte bekende alles voor zjjn baas V. te willen doen. „Hij is als een vader voor mijUit de verklaringen van de meisjes blijkt dat hy de meeste angst in boezemde. Zoals de Marokkaanse Labira in eigen persoon getuigde. Ze was uit vrije wil naar de Ritz gekomen, maar het beviel haar slecht. „Ik had vooral problemen met Jorge. Zo kon ik niet zo maar weg, ik woonde in de Ritz, omdat hij de sleutels had. En van hem moest ik al een paar dagen na mijn abortus werken, terwijl ik nog bloedde." M. ontkende het, zoals hij aanvan kelijk ook zei niets te weten van boetes als meisjes zich met aan de regels hielden. Na herhaald vra gen bekende hij daarmee wel eens gedreigd te hebben, maar dit nooit te hebben uitgevoerd. Dit ondanks diverse verklaringen van meisjes die het tegenoverge stelde beweren. Van de getuigen die de verdedi ging heeft opgeroepen, zijn er al enkelen afgevoerd. Zo is de ver meende informant R.D. van de Criminele Inlichtingen Dienst (CID) niet komen opdagen. Een slachtoffer durfde gisteren na een eerdere toezegging ook niet naar de rechtbank te komen. Een andere vrouw die in de Ritz heeft gewerkt. Manuela, bekende gisteren een verklaring te hebben afgelegd om zo een tijdelijke ver blijfsvergunning te hebben. De advocaten denken daarmee een punt te hebben gescoord, want ze twijfelen aan de motivatie van de vrouwen die belastende dingen zeggen over hun clienten. Herhaalde verzoeken van raads lieden mr. G. Szegedi (V.) en mr. T.E. van der Spoel (De G.) om de politieteamleider van het Ritz-on derzoek te mogen horen, werden afgewezen. Morgen gaat de rechtszaak door met het verhoren van getuigen cn ondervragen van de verdachten. Anders dan gepland zal de officier van justitie vrijdag zyn eisen for muleren en kunnen de advocaten volgende week dinsdag hun ver weer voeren v Een monteur draagt een nieuwe chauffeurs- stoel een RET-bus In ter vervanging van de afge dankte oude. RET Is giste ren begonnen met het in bouwen van nieuwe stoe len in de 250 stadsbussen. De nieuwe chaufferus- stoelen van het merk SA- VAS ergoform vervangen de oude bus- stoelen van het merk Grammar. Deze stoelen konden door- klappen. Sinds de aan schaf van de Grammar in 1989 hebben 25 chauf feurs zich ziekgemeld met rugletsel als gevolg van deze stoeien. De nieuwe SA- VAS-stoefen, die 550.000 gulden heb ben gekost, moeten een eind maken aan de lij densweg van de chauf feurs. Foto Niels van der HoeverV Rotterdams Dagblad Rotterdam Antilliaanse jonge ren onderscheiden zich in crimi neel gedrag, zowel in aantallen als ernst, negatief van andere etni sche groepen in Nederland. Sinds 1990 is de geweldscriminaliteit onder jonge Antiliianen steeds meer toegenomen. Niet alleen jongens maar ook Antilliaanse meisjes en ouderen nemen een aanzienlijk deel van de criminali teit voor hun rekening. Dat stellen de onderzoekers dr. Wiebe de Jong, dr. Fridus Steylen en drs. Kees Masson van het aan de Erasmus Universiteit Rotter dam verbonden Sanders Insti tuut In opdracht van de korpslei ding van de politie Rotterdam- Rijnmond inventariseerden zij de criminaliteit, gepleegd door Antil iianen in de regio Rijnmond. Zij hebben vandaag hun bevindin gen officieel gepresenteerd. De onderzoekers concluderen dat er in de Antilliaanse gemeen schap een kleine harde kem van doorgewinterde criminelen is en een iets grotere risicogroep. De laatsten pendelen heen en weer tussen wat wel en niet geoorloofd is. Het merendeel van de Antilii anen in Nederland heeft volgens de wetenschappers niets met cri minaliteit te maken. De overheid moet de harde kem van Antilliaanse criminelen hard aanpakken, zo luidt een van de aanbevelingen van de onderzoe kers van de Erasmus Universiteit. Het gemeentebestuur, politie en justitie moeten ook beter samen werken om te voorkomen dat le den van de risicogroep afglijden naar zwaai' crimineel gedrag. Een belangrijke oorzaak voor de hoge criminaliteit onder Antilli aanse jongeren is volgens de on derzoekers een gebrek aan nor men en waarden. Crimineel ge drag leidt bij Antilliaanse jonge ren tot aanzien. Straffen leiden dan ook niet tot gedragsverande ring maar verhogen de reputatie^ van de jongeren. Rotterdam Deelraadsvoorzit ter T. Harreman van Delfshaven constateert dat 'Rotterdam' de discussie rondom korpschef Brinkman dicteert „Zeker als je ziet dat een aantel burgemees ters eerst nog ruimte ziet voor overleg, en dat het 24 uur later ineens niet meer aan de orde is. Dan zie je toch de slagkracht van Rotterdam. Iedereen moet in het gelid, netjes allemaal rotten van twee." Op dit punt spreekt voorzitter D. Klaassen van Prins Alexander van een - wat hij noemt - Rijn- mottdiaonse aanpak. „Ik ben heel nauw by de provincievor ming betrokken geweest- En daar zie je dat soort dingen ook," luidt zyn mening. En: „Peper heeft'zijn verantwoordelijkheid a!s korpsbeheerder heel duide lijk genomen. Er werd een front gevormd.", - Officieel hebben de deelraads- vooratters niets te zeggen over de gang van zaken in de korpstop. Ze mogen slechts als toehoorder bij vergaderingen yan het regionaal college aanwe- zig rijn) Er is periodiek wel een zogeheten informeel overleg met Peper, waarbij over zaken als politie én veiligheid wordt gesproken. Baarbij is de 'affaire- Brinkman1 de laatste maanden nauwelijks ter sprake gekomen. D. Lockhorst, deelraadsvoorzit ter van Charlois, noemt het 'fnuikend' dat de deelraadsvoor- ritters in dit geval onderge schikt zijn aan de burgemees ters. Zo merkte hij dat de Waar nemend burgemeester van Ro zenburg, óók behorend tot het politiedistrict Zuid, als lid van het regionaal college wél op de hoogte was van de problemen1 rondom de korpschef. Toen re cent in het college de positie van de hoofdcommissaris ter sprake kwam, moest Boekhorst de zaal verlaten. „Tot op heden,'1 zegt Ryadyk van Usselmondë, „was het in ops 'district nog een ver-van- m'n-bed-show. Het ging ook best goed, zie het bezoek van Clinton, de Europa Cup-finale, de dalende criminaliteitscijfers.' Alleen wordt er nu zoveel over Brinkman gesproken, dat zelfs politiemensen op straat er hin der van ondervinden," Lang heeft Usselmonde moeten wachten op een vervanger voor de vertrokken commissaris P. van Zunderd. Er volgde recent de tijdelijke benoeming van M. Keizerwaard als nieuwe dis trictschef. Het naburige district Ridderwaarden -mét de Bever waard dat bestuurlijk onder Us selmonde valt- zag E. in het Veld vertrekken en heeft W. Lendering, districtschef Ussel- gemeenten, als waarnemer. „Dat is toch lastig," zegt Ros dijk, je kunt nu eenmaal geen twee bazen dienen." Net als andere deelraadsvoozit- ters was ook hy enthousiast over de plannen die Brinkman met de regiopolitie Rotterdam-Rijn mond had. Volgens Klaassen van Prins Alexander hoeven die ideeen niet met de komst van een nieuwe korpschef verloren te gaan. Alle bestuurders drin gen er bij Peper op aan snel een oplossing te 2oeken voor de pro blemen. Lockhorst: „Die herindeling van de districten was toch een be langrijke discussie. Met die plannen waren ze al heel ver. Ik hoop dat dit allemaal doorgang zal vinden. Als Brinkman ver trekt, dan mogen die zaken niet zomaar in een la verdwijnen." Voorzitter Th. Eikenbroek van Noord ziet nog een sprankje hoop voor Brinkman: „Er zyn diepe littekens ontstaan, maar wie weet is er nog een manier te vinden om door te gaan. Dat ze nog door een deur kunnen. Na tuurlijk, de logica verzet zich te gen zo'n oplossing. Maar ik heb niet de indruk dat in dit proces wordt gekenmerkt door een logi- sche gang van zaken." ZÓ, EN NU EEN PAAP WEKEN OP PAD' MET EEN TENT OF RUGZAK VAN VERVAT. Verfflt Pdm Sudonweg 31,010 - 432 14 55 inclusief collier SxtCu<Ut£ ity: 6ckt..,dc.Urf&/ 'ÉWafflEIM+ó IKSWHHi Scholengem. Groot Cbarlois Vbofibo): Administratie." O. Akdeniz, K, Azzouzi, D. Bayraktar, L Ben Salah, E. da Con- ceicao, A Fundador, A Ganput, T. el Ha- dri, D. Hiralal.J. Lynch, S. el Majauti.N. el Majouii, A. Oszoy, A. Ozuberk, M Soytekin. M. Verwey, I. vd Waal, J. Za- roili- BotiiL'techniek: P- Blom, Y. Cho- han, D. Dorst, J. Form an, E. Gene, A Ou~ alaid. Elektrotechniek: H. vd Aakster, D. Antunes Da Graca, F. Ali, A Boulakhrif, A Femandes Afonso, S. Gomes, R. Graca, M. Kalika, A de Lange, C- Mar tina, H. Marüna, S. Nanda, P. Smits, R. Versloot Mechanische techniek: F. eJ Hamouti, A Jider, Z, Khan, J. Nelisse, D. vd Pol, R. Reiziger, J- Rodriques de Pina. Verzorging'- S. Agosüen, C. Aklabi- wa, M. Arlaud. N. A tik, T. Aygul A Ba- shir, S, Bashir, B. Blok, F- Cali, Y. Cieek, L. Cbatlein, S. Demirel, Z. Dikilitas, M. Ghurahoo, Y. Gruben, P. Hilberding. G. Holman, D. Hoogdorp, A Iqbai, L. Jasa- tirta, L. Koster, I. de Kramer, S. de Lan ge, C. Levering, S, Lopez, M. el Mahjou- bi, K. ei Majjati, D. Mansaram, Z. Mar tina, M. Mo tl, R. Nurejeman, C Oliver, R. Robles de Medma, P- Romijn, E. Schols, M. Stolberg, P. Stedehouder, A Tekten, H. Tekten, N. Verwey, S. Wol- ters, R. Yildiz, M. ZerouaL Vbo De Beukelburg, Rotterdam Afdeling mechanische techniek: Charles Mboyo Is Akenda, Nelson Moreno Car doso, Ali Yaghmouri, Richard Bode, La lt f Tali, Murat Zyad, Kibreab Fekadu, Rakesh Bahadoer, Jose Gomes Tavares, Abdel al Hachrak, Isa Karaduman, Culuz Pinheiro Frederico. Afdeling AVMB; Abdelkarim Lahraoui, Olindo Silva Cabral, Mark Westhuis. Afdeling Muluruoenuiy&itechnu!kfioiisseiAzm, Robert Jessurun, Mustafa Kafa, Feizi Muliqi, Suad Nukic, Silano Rasmali, Amar Hyska, Farid Mohamad, Jair Silva Tavares. Afdeling elektrotechniek: Zïad Al Zuhain, Ali Dagli, Murat Göktas, Hussein Aden Hassan, Nedzmi Ilazi, Widjai Kalpoe. Tayob Khadri, Niko Nje- govan, Senad Nukic, Meivin Olieberg, Ivan Robles, Almir Dzelatie, Edison Gomes Soares, Sikander Hassanmaho- med, Majo Ibrahimovic, Fadil Imamo vic, Dnss Msad Ehyame, Dino Nozinö- vic, Marijo Radman, Haroen Rahim- baksh, Babar Raja, Nazam Raja, Frits Rampersai, Jorge Teixeira Tavares, Mohammed Kasmi, Muhamcm Uzun, Afdeling bouwtechniek: Aleksander An- dric, Michiel Janse, Ricky Sesseler, Fa bian Touw-Ngie—Tjouw, Afdeling in stallatietechniek: Abdessamad Chamla- li, Riza Demirtekin, Amir Gusic, Eldin Iriskic, Abdeln.alik Douhdouh, Jamal Eisati, Afzei Poese, Sadaqat Ali Khan, Fikret Asanoski, Frezghi Fekadu Dem- Chr, College Henegouwen, Rotterdam Atheneum: Judith Berns, mit Bulduk, Aysun Cak- mak, Shielta Dielbandhoesing, Jeroen Ferdinandus, Tom de Jong, Thomas OWS feliciteert iedereen met tijn of haar diploma. Geslaagd of niet, voor werk bel j e 4320477 of4730022 of kom langs bij OWS Uitzendbureau, Groene HiUedijk 212 Rotterdam, Koemarkt 4 Schiedam voor tijdelijk (vakantic)werk in de Expeditie, Productie en Techniek (nu ook in de bouw!) Lindenberg, Sandra Loendersloot, Re- gat Mehari, Kun Fai Tang, David Walla ce. Havo: Demet Ata, Charita Bhawanidin, Maris- ka Bijlsma, Bobby Biondic, Fernanda Borges Soares, Hafida Bounjouh, Sidn ey Broomans, Ashna Changur, Wonny Cheung, Bobby Faas, Dennis Gopi, Le- onie Hoogerwerf, Wendy de Jong, Mehmct Kolay, Erwin Kooistra, Rebec-' ca Kool Gerda van der Krnijt, Daliborka Mrak, Ashar Nazim, Alberdina van Nes, Sjoerd Nicodem, Linda Pmto, Hayat Reyani, Erik Rodenburg, Shahnaz Sa- diq, Ivone Silva, Linda Simons, Fen Fen Sun, Nourdin Tarifit, Albert Teveer, Wendy Tolud, Irena Vieira, Jason van der Wal Maw; Gulshan Ara, Michel van Baarle, Sugba- la Baghelvi, Alex Baireto, Drago Bikare- vie, Maria Borges Soares, Enver Cakiti, Zahida ChaucLry, Debora Delgado, Vis- hal Gainda, Hasiba Hussain, Abdurrah man Ipek, Natasja Jacot^ Nuriye Koca, Erdal Kocak, Victor Kros, Armemarie van derKruijt, Edhuriey Lopez, Mohsin Mahmood, Mirjam Meije, Terry van Meurs, Nancy Peters, Leila Ramos, Joey Roberts, Elder So us a, Nadia Sultan, Shireen Sweet, Reshma Thakoer, Joyce Tjon-Kwan-Paw, Mensre Tredi, Sandra Vielvoüe.EybYalin. Noordrand college, Rotterdam Locatie Hazelaarweg VBO; Bouwtechniek Timmeren; M, Acharki, R. Ahbiti, A Aydeger, O. Aydin, F. Bulut, A Cavus, R. Dhawtal, P. de Groot, O. Korkmaz, M. Koomdijk, G. Martins da Süva, A Timas, A Unal, V, Vlek, M. deVrij. Bouu'techniekSchiEdereti.'M. Ar- herbi, J. Bekker.M- el Hamn, J. Hey, R. Malbons. T. Nieuwenhout, E. Ramos, A do Ribeiro Rosario, M. Rouss, D. Wartes, F. Yalin. Mechanische Technteh: M. Aar on, J. Alihusain, V. Bahadoersing, F. Ba- sarat, J. Bennik, C. Deleon, G. Etman, A Gomes Fereira, O. Guner, A Halici, A Hausil, E. Ibrakovic, R. Kasi, S- Kircans- ki, R. Morais, A Mulder, R. Paltoe, J. Panka, R. Ryssel, D- Silva, S. Swaghi, S. Udeahout, M. Vuijk, A Ziani. Motor voertuigentechniek: B, van Ast, R. Barsatie, O. Bilet, S. Billet, M. Borst, D, Bnuna, E. Eroglu, R. el Gacham, R. Hulst, R. Luis Gallego, A Polat, F. Pool, Zie voor actuele vocorures, Bel voor dichtstbijzijnde vestiging: 0800-03^ tmEBcniggaaag Start. De kruiwagen voor gemotiveerd personeel. S. Qureshi, V. Ramdat. Elektrotechniek: D. Boedhoe. T. Cicilia, R. Ercan, G. Fe- kopja, D. Gadron, P. Groenenboom, M. van Haren, M. Huisman, R Jans, A Kuyper, E. Mahroug, M. el Margi. R. Mynhymer, A Mohamed, S. van Olden- bameveld, D. Oversluizen, M. Ridou- ane, J. Singh, A Teixeira, M. Tolud, P. van Toom, R. Verveer, C. Wolff, M. Zouaoui, Verzorging- L. Aders, T. Ar mas Ramon, N. Bahida, V. Biliosa, G. Borgman, O. Cruden, N. Elouachoun, L Gillard, E. Graca, F. Hadif, E Hamzaoui, J. Kasmi, N. de Klerk, A. Koudadt, R. Luijendijk, R. Mallek.V. Modderman. T. Monteiro, D, Nuur, I. Ouchan. D. 02- turk, H. Pina Amado, S. Pinas, 0. Poel man, E. Redjeb, F. Salami, N. Wynaar, C. Willems. Mode en Kleding: A Delga do, T. Karaca, L Soares. AdwitnisirotJe: I. Arikan, M. Bahida, R. Behaiy, E. Ce- tin, F. Essaghoumi, Sandra Gomes Anes, Sonia Gomes An.es, P. Haarloo, I. el Haddad, ML Henson, A Mohamed, A. Skopljak, W, v.d. Stam, E. Unal A. Wes- seis. Verkoop: M. Eaetschaap.T. Lakhal, R.Reith, M.Youyou. Mono: J. Deekman, E. Ozcan, R. van Wissen. Locatie VSO Max Kolbe VBO Administratie: R. den Boer, R, Delba, D. el Hachmioui, A. Kasmi, S. Khatabi, M. Luis Fortes, M. Story, E. Vermeer. Locatie Mytylschool Mavo: S. Ayadi, A Dijksman, R. van Heijst, D. Neeleman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2