1 Sloop nadert voor historisch Kolpabad A 'Vlaardingse bibliotheek heeft voor mij afgedaan' imiü Creatief met Politiek Informatieavond over de huren Zwem vierdaagse in De Vijfsluizen Kleding- en speelgoedbeurs Braderie in Spaland Blokcontainer l4; yïJ': Feestelijke Dag van de Architectuur rond Stadserf genda Vaartochten Vlietianden Beginnende ondernemers Rotterdams Dagblad Woensdag 25 juni 1997 I Nog voordat ik één voet over de drempel heb gezet, verheug ik mij al op een bezoek aan de tentoonstelling 'Kunst met de raad' in het Hol- landiagebouw. Twintig Vlaardingse raadsleden, wethouders en leden van de Culturele Eaad hebben er hun favoriete kunstwerkje uit de ei gen woon-, slaap- of hobbykamer opgehangen. Ik weet zeker dat ik er heel wat te weten zal komen over de psyche van onze lokale macht hebbers. Neem wethouder Kool. Altijd gedacht dat hij een zachte, vredelieven de man is. Maar nee hoor, hij is een bruut, een bloeddorstig monster dat de handjes van zijn kleinkinderen heeft afgehakt en ingelijst Al thans, volgens deze krant die schrijft: „Er zitten dingen tussen waar een geschiedenis aan vastzit en die een speciale betekenis hebben, zoals de ingelijste kinderhandjes van de kleinkinderen van wethou der Kool." De keuze van WD'er Jan van Hemert (ex-raadslid, thans lid van de Culturele Raad) verbaast me enigszins. Hele kasten vol heeft hij thuis met dromedarissen: in klei, porselein, hout glas, papier-maché enz. Maar die ontbreken; in plaats daarvan heeft hij een bronzen beeldje uit Kameroen afgestaan, gekocht op een markt met Afrikaan se kunst tijdens zijn vakantie in Haamstede. Hij moest er destijds zelfs voor heen en weer naar huis, omdat hij niet genoeg geld bij zich had. Dat detail vind ik nou zo charmant Van Hemert, lid van de politieke rijkepatsers partij bij uitstek/heeft tijdens zijn vakantie niet eens «een chequeboek op zak, of een dikke bundel honderdjes m zjjnborst-' zakje (als hij er meer voor heeft betaald, ts hij afgezet). En zijn vakan tiebestemming is mij al even sympathiek: niet Saint Tropez of een andere decadente vakenliep] aats, maar een oerhollandse badplaats. PvdA'er Peter Roovers heeft een stoer olieverfschilderij met een breiende Volendamse vissersvrouw afgestaan. Onvervalste socialis tische kunst! Een vrouw die dag in, dag uit moet sappelen om de kast te verdienen. Haar gegroefde gelaat en handen spreken boekdelen.. De keuze van Roovers' partijgenoot Kees van der Windt steekt er wat frivool bij af: een haan in bonte kleuren, die geschilderd lijkt door een jonge Karei Appel. - Vander Windt zegt dat hij het zelfheeft geschilderd, dus dat geloven we maar. Hy schildert al lang niet meer, want: „De politiek vraagt veel tyd." Nou, daar weet ik yel iets op. Toen Van Lier nog burge meester was, ging het voltallige college op dinsdag tussen de middag zwemmen in het Kolpabad. AÏs het huidige college nu eens de lunch pauze van de collegevergadering gebruikt om creatief bezig te zijn. Ikweet zeker. Vlaardingen zal er niet slechter van worden. DICK VAN DER LUGT Vlaardingen In wijkcentrum De Deel vertelt Remi Poppe, Tweede Kamerlid voor de Socialistische Partij én Vlaardin- ger, meer over huurverhoging. Deze informatie avond over huren vindt vrijdagavond plaats. De zaal in het wijkcentrum aan de Baamhoeve 6 gaat om 19.30 uur open en het programma begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. In de week van 28 tot en met 1 augustus kan zwem mend Vlaardingen deelnemen aan de achtentwintig ste Nationale Zwemvierdaagse in Sportpark De Vijf sluizen. Kinderen tot 12 jaar zwemmen een afstand van 250 meter, oudere deelnemers leggen per dag 500 meter af. Van maandag tot en met vrijdag kan er om 18.30 uur worden gestart. Deelnemerskaarten kosten ƒ12,50 en zijn te verkrijgen bij het sportpark van maandag tot en met vrijdag tussen 09.00 uur cn 21.00 uur. Stichting Welzijn Nieuwland houdt vrijdag een kle ding- en speelgoedbeurs. Het is de laatste beurs van het seizoen. De twee uur durende beurs wordt gehou den in het wijkcentrum aan het Dr. Willem Drees- plein 2 en begint om 9.30uur. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parents- plan. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Marlëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Alle liefhebbers van braderieën kunnen zaterdag naar hartelust snuffelen op een braderie in Spaland. Vanaf 13.00 uur is iedereen welkom bij de stichting De Harg Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2. Met de nodige kraampjes vol hebbedingetjes en prij zen bij het Rad van Avontuur is dit een middag voor jong en oud. De blokeontainers in het centrum van Vlaardingen zijn nu bijna vijf maanden in gebruik en het is mij nu al duidelijk dat de blokcontainer niet gebruikt wordt zoals de Gemeente Vlaardingen het toen voor ogen had. De twee meest overtreden regels voor het ge bruik van de blokeontainers zyn a: Het afval past niet in de bolkcontainer en is ook niet kleiner te maken laat het dan (gratis) ophalen als grofvuil, en b: Het af- - val moet in de blokcontainer. U mag dus geen afval naast de blokcontainer plaatsen. Is deze vol, bel dan gratis Afvaltelefoon. Door niet aan de eerste regel te voldoen, ontstaat het tweede probleem. Om dit te begrijpen moet men de kleuterschool niet alleen hebben bezocht, maar op z'n minst hebben doorlopen. Vlaardingers die den ken dat deze blokeontainers geschikt zijn om er alles in kwijt te kunnen, zoals bijvoorbeeld rollen vloerbe dekking, tweepersoonsmatrassen, zakken, puin, een hele schrootjeswand of blikken afgewerkte olie, heb ben mijns inziens de kleuterschool of de lagere school in het geheel niet doorlopen of in het ergste geval hebben deze milieu onvriendelijk delinquen ten geen enkele milieuvriendelijke opvoeding, nee, misschien zelfs geen enkele opvoeding genoten. Voor hen die zich na het lezen van deze ingezonden brief aangesproken voelen, vermeld ik het telefoon nummer van de Afvaltelefoon van Stadsreiniging (010-2484060), wat u dient te draaien als de blokcon tainer vol is of als u met een lading grof vuil in uw (huis)maag zit. Geldt ook voor blokeontainers elders in Vlaardingen. Dirk Tempelaar, Vlaardingen r jv'tJ Aldf yPVj V; Bouwen, bouwde, gebouwen. Beelden van In het na-ooriog- se verleden van een onstuimig groeiende Vlaardingen pas voltooide bouwwerken. „We bouwen woningen, die meer dan honderd jaar meegaan," sprak een lid van de eerste na oorlogse gemeenteraad. Nu, vijftig jaar later, zijn de toen nog te realiseren bebouwing van 't NIeuwlsnt (Babberapolder), Westwljk, Liesveld en Holy-Noord aan vernieuwing toe. De In 1947 benoemde burge meester mr. J. Heusdens somde In zijn nieuwjaarstoespraken vas te prik de geleverde bouwpresta- ties op. „Sinds de bevrijding zijn 5700 woningen, 6 kerken- en 14 schoolgebouwen gereed geko men," constateerde hij aan het begin van 1956 toen het Inwo nertal van 60.000 naderde. In het voorgaande jaar waren op vallend veel andere gebouwen tot stand gekomen. Het Deltahotel aan de Maasboulevard, een 'hulpspaarbank' aan de Van Hogendorplaan, de watertoren In het Oranjepark, het NS-statlon Vlaardlngen-Oost en het Kolpa bad bijvoorbeeld. Wat betekenen zij in de tegen woordige tijd? Door Ben van Haren Vlaardingen Jacob Johannes Kolpa is sinds zijn indiensttre ding bij de gemeente Vlaardin gen, in 1920, regelmatig bezig ge weest met de bouw van een ge meentelijk zwembad. De opening van het eerste echte Vlaardingse zwembad in 1955 maakte hy ech ter niet meer mee. Enkele maan den ervoor overleed hij op 63-jari- ge leeftijd na maandenlang suk kelen met zijn gezondheid. Het eerste ontwerp voor het tus sen 1952 en 1955 gebouwde bad in de Indische buurt, dat naar hem werd vernoemd, maakte ir, Kolpa in 1940. Twee jaar later werd hij voor ongeveer een jaar door de Duitse bezettingsmacht in gijze ling gehouden in St. Michielsge stel. Uiteindelijk tekende hij samen met zijn adjunct-directeur ir. Van Oosterom voor het binnenkort on der de slopersbal vallende zwem bad. Het was met onder meer een verwarmd buitenbad van vijftig meter lengte en een gedeeltelijk glazen zijwand in het binnenbad hypermodern. In het najaar van 1955 werd het buitenbad met Schiedam De Dag van de Archi tectuur wordt zaterdag 28 juni28 juni feestelijk gevierd rond het Stadserf in Schiedam. Rondom het oude stadskantoor, de witte toren, is de afgelopen jaren een geheel nieuw complex gebouw. Hierin komt ondermeer het nieu we theater, de bibliotheek, het ge meente-archief en het bestuursce- wntnim. Verwacht wordt dat het gebouw na de zomer klaar is. De eerste verhuizingen hebben naar verwachting in november plaats. Het gehele complex zal naar ver wachting pas in 1998 in gebruik zijn genomen. De Dag van de Architectuur wordt zaterdag om 10.30 uur officieel door wethouder A. Reijnhout (stadsontwikkeling en vernieu wing) geopend in het Woon Infor matie Centrum (WIC), waarna om 11.00 uur de festiviteiten rond het Stadserf van start gaan. zeildoeken overkapt om de Ne derlandse zwemploeg er te laten trainen voor de Olympische Spe len van Melbourne. Van deelna me werd overigens in 1956 afge zien uit protest tegen de deelna me van Rusland, dat toen de Hongaarse opstand bloedig neersloeg. Na vijfjaar actie, volgend op een verdrinkingsgeval, krijgt Vlaar dingen in de zomer van 1894 zijn eerste 'bad- en zweminrichting', in het toenmalige Prikkenwater langs de Parallelweg. De volgende drijvende badkooi, in 1908 ge kocht, doet eerst korte tijd dienst in de nieuwe Koningin Wilheïmi- nahaven en later tientallen jaren in de Spoorhaven. In de jaren dertig gaan er stem men op voor een hygiënischer zwemvoorziening. Ir. Kolpa is bij die ontwikkeling al betrokken. Op 22 november 1935 besluit de gemeenteraad om in de hoek van de Hogelaan en de Julianasingel een zwembad aan te leggen van ongeveer 2500 vierkante meter. De in de volksmond Sahara ge noemde zandvlakte gebruikten jongelui jarenlang als speelter rein, maar jonge werklozen wor den er in die crisistijd aan het werk gezet om 't Hof uit te brei den met nieuw plantsoen. In het gebied is voldoende water be schikbaar voor een zwembad en dat zal zo ook blijven, melden Kol pa en andere deskundigen. Wel moet de vuilstort aan de voet van de Schiedamsedijk dan worden stopgezet. Op dat moment zwemmen Vlaar dingers niet alleen bij de bad- en zweminrichting in de Spoorha ven. waarin het water van slechte kwaliteit is, ook nemen liefheb bers regelmatig een duik in de Vuleaanhaven. Eind 1939 -de aanleg van het inmiddels tot Oranjepark gedoopte plantsoen is ver gevorderd- vragen b en w achtduizend gulden krediet voor hoogstnoodzakelijke herstelwerk zaamheden aan pontons en bal ken in de Spoorhaven. Een meer derheid in de gemeenteraad voelt er niets voor. In het voorjaar van 1940 blijkt de boel zo rot, dat delen afbreken en zeifs zinken. Het ge meentebestuur meldt de bouw van een zwembad in de Indische Buurt voor te bereiden. Het Spoorbavenbad wordt provi sorisch opgeknapt en blijft tot ver na de oorlog in gebruik. Er komt zelfs een betonnen kinderbad bij op de wal, langs de Galgkade. Maandag 28 april 1952 slaat de la tere hoogleraar prof. dr. Munten dam de-eerste paal voor het Kol pabad. Hij is secretaris-generaal op het departement van Volksge zondheid en hekelt de situatie in de Spoorhaven: „Enkele drijven de balken boven een gebaggerde kuil, In open verbinding met de ri vier. Met als gevolg, dat rioolaf- voer en industrieafval vrij spel hebben. Is het een wonder dat herhaaldelijk de getrokken water monsters een zeer slechte samen stelling van het water te zien ga ven? Wij kunnen ons er slechts over verbazen, dat geen ernstige ziekten uit dit 'zwembad' zijn voortgekomen." Muntendam benadrukt dat het gemeentebestuur niet schuldig is aan die late zwembadbouw, maar de bestedingsbeperking van rijkswege. Dankzij de BPM (later Shell genoemd) is het eindelijk zover. Dit bedrijf, waarvan dui zenden nieuwe personeelsleden in Vlaardingen woonruimte en een eigen sportpark bij de Vijf sluizen kregen, bekostigde de aanleg van het Kolpabad. Zoals Caltex meebetaalde aan de Stads gehoorzaal, die op die maandag in 1952 m gebruik werd genomen te gelijk met de Van Heutzflat voor Caltex-personeel. Op 8 januari 1955 verricht Veel glas is verwerkt in het eerste echte zwembad van Vlaardingen, dat de naam kreeg van zijn ontwerper ir. j. J. Kolpa. RepfO oennes van der Wel/ Roel Dijkstra van foto Stadsarchief Vlaardingen mevrouw E. Bloemgarten-Elias, echtgenote van de algemeen di recteur van BPM, de officiële ope ning van het Kolpabad, samen met de dan 9-jarige Ria Vermaat. Op het fluitsignaal van de direc- teursvrouw breekt het VZC- zwemstertje met een duik van. de driemeterplank de waterspiegel. Vervolgens doet de viermaal 100 meter wisselslagploeg van de Rot terdamse Dameszwemclub van de legendarische Ma Braun een ge slaagde recordpoging. Met 5.07,2 vestigen zij een nieuw Neder lands record. Op maandag 10 januari 1955 be zichtigen duizenden Vlaardingers het Kolpabad en de volgende dag koopt Paula Wessels het eerste badkaartje. Drie maanden later wordt de lOO.OOÖste bezoeker ge teld, op 23 mei stelt burgemeester Heusdens de buitenbaden met Ligweide in gebruik. In oktober, een maand na sluiting van het on overdekte deel, passeert de 500.000ste bezoeker. Bijzondere kenmerken van het Kolpabad waren het gebruik van veel glas, de aanwezigheid van twee horecagelegenheden, een paviljoen door een glaswand ge scheiden van het 25 meter bin nenbad en een dakterras met uit zicht over het onoverdekte deel. Stijgende energieprijzen maak ten eerst al de verwarming van het buitenbad, maar later ook van het ruim opgezette binnenbad te kostbaar. De sloop van het Kolpabad, die enkele maanden vergt, zal in het najaar beginnen. Nadat het ge bouw in september onderwerp van een kunstmanifestatie is ge weest. Op het vrijkomende ter rein ontwikkelt Bokx Bouw een woningbouwproject: 120 wonin gen, waarvan circa 90 eengezins huizen. Geraadpleegde lectuur. Verzameling Nieuwe Vlaardingsche Courant in Stadsar chief, 'Pnk en water' Matthijs A. Stiuijs m Netwerk 1993 en Teun de Bruijn onbe twiste bouwer van Viaardmgen, Herman van der Lee in HJV1998 Door Imad el Kaka Vlaardingen'Belachelijk die be zuinigingen op de blebs.' Vlaar dingen begint steeds meer opeen dorp te lijken.' 'Waar moet ik mijn cd-tjes halen als de fono- theek kleiner wordt?' De reacties van het publiek op de bezuinigin gen van de bibliotheek in Vlaar dingen liegen er niet om Een be zoek. aan de centrale bibliotheek aan de Waalstraat maakt duide lijk dat veel Vlaardingers het niet hebben op de geplande verande ringen. De Vlaardingse bibliotheek moet 700.000 gulden bezuinigen en heeft daarvoor een aantal forse wijzigingen in petto. Zo wordt een deel van de hoofdvestiging aan de Waalstraat verhuurd, ver dwijnen'de populaire cd's uit de fonotheek en gaan.de filialen in de Westwyk, Babberspolder en Holy zich speciaal richten op de jeugd en de recreatieve lezers. Scholieren die voor hun boeken lijst literatuur moeten lezen, zijn nu allen aangewezen op de cen trale bibliotheek aan de Waal- traat. De 18-jarige Linda Verhagen is net geslaagd voor haar havo-exa men. Ze kan zich nog goed herin neren hoe moeilijk het was om voor de Nederlandse en Engelse literatuurlijst leuke boeken te vinden. „De populairste boeken waren vaak uitgeleend, Als je voor je mondelinge examen nog even snel wat wilde opzoeken, kon dat dus bijna nooit. Het zal nu nog moeilijker worden als ie dereen is aangewezen op één bieb." Ook Ingrid van Dorst vindt het een ramp als iedereen voor litera tuur op de centrale bibliotheek is aangewezen. Ze bezoekt regel matig met haar 12-jarige dochter de hoofdvestiging aan de Waal- traat. „Zo kryg je toch een wed loop op de populairste boeken? Mijn dochter Silvana moet over een aantal jaren literatuur lezen voor school. Als veel van dip boe ken uitgeleend zijn, omdat iedere scholier ze moet lezen, dan ben ik genoodzaakt ze zelf aan te schaf fen. Dat zal mij veel geld gaan kosten." Dat de fonotheek van de centrale bibliotheek gaat inkrimpen vindt Van Dorst jammer,Alle bezuini gingen gaan ten koste van die ar me kinderen. Niet alle ouders kunnen cd's kopen voor kun kroost. Het is jammer dat de po pulaire cd's emit gaan. Die wor den volgens mij juist het meest uitgeleend." Dochter Silvana vait haar moeder in de rede en zegt: „Ik vind het helemaal niet erg, want ik koop de cd's die ik leuk vind toch zelf." Deniz Sarae (18), mbo-student, vraagt zich op zijn beurt af hoe hij nu actuele cd's moet beluisteren fonotheek terecht kan, „ïk leen de vaak cd's. Vooral uit de Top 50. Dat kan dus niet meer. Ik zal ze zelf moeten kopen, maar waar van? Ik ben maar een arme stu dent." Afdelingshoofd van de fonotheek Hans de Jongster blijft positief onder alle kritiek en denkt door de inkrimping geen leden te ver liezen. „De fonotheek zal mis schien wel kleiner worden, maar onze leden kunnen cd's die wy niet meer hebben gewoon bestel len, Wij laten die dan uit Rotter dam overkomen. We vragen ech ter geen cd's op die vrij actueel zijn omdat we die niet meer uitle nen." Voor Linda Verhagen zijn alle veranderingen in ieder geval aanleiding om over te stappen op de Rotterdamse bibliotheek. „Vlaardingen gaat steeds meer op een dorp lijken." oordeelt ze. „Op alles wordt bezuinigd en steeds meer faciliteiten verdwij nen. Gelukkig ga ik het komend collegejaar in Rotterdam stude ren. De Vlaardingse bieb heeft voor mij afgedaan. Voor mijn in kopen ging ik al naar Rotterdam, binnenkort dus ook voor mijn bi bliotheekboeken." Woensdag 25 juni SCHIEDAM Thurlede. Bmgomiddag, 14.00u. Dr. Willem Dreespleln. Super Kin der Bingodansant, 14.30-17.00u.; demonstratie jazzballet, 17.00- IS.OOu. ROTTERDAM Wilgenhof. Allerlei kleine beestjes, 14u. Piaswijckpark. Goudbaartje, 15u. Zaal de Unie. Discussie Craige Horsfield, 20.30u. Donderdag 26 juni SCHIEDAM Podiumcafé. Oorsmeer, akoestisch optreden, 21.0ÖU, Wijkcentrum Dreesplein. PvdA- themabijeenkomst verkeer en ver voer, 20.00 VLAARDINGEN Grote kerft. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45-13.15u. ROTTERDAM St. Laurenskerk. Middagpauze concert, 12.45u. SKVR Muziek school Ringdijk, Leerlingenurtvoe- nng Piano, 19.30u. Nlghttown.Bad Religion, 2üu. Ritmo Tropical. Mar- celo Godoy, 22u. De Twijfelaar. Skunk Funk, 22,30u. Christie's Rotterdam. Taxatiedag, 10-16u. ROTTERDAM Calypso 1: The Crucible' (12) 13.15-16-18.45-21.30, Calypso 2: 'One Fine Day' (al) 18.45-21.30. Calypso 3: 'Lost Highway' (16) 13.15-16-21.30; 'Karakter' (12) 18.45. Cinerama 1: 'Jungle 2 Jung le' (al) 13.15-16-18.45-21.30. Ci nerama 2: The Gost and the Dar kness' (12) 13.15-16-18.45- 21,30. Cinerama 3: The Truth about Cats Dogs' (al) 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 4: 'Beavts Butt-Head do America' (12) 13.15-16-18.45-2L30.Cinerama 5: 'Donme Brasco' (16) 18,45- 21.30. Imax Theater. 'Ring of fire' (al) 14-16-20.45. 'Special Effects' (al) 15u. The Fifth Element' (12) 18.30-21.45. Lantaren/Venster Venster I: 'Lost Highway' (16) 19.30-22. Venster 3: 'Love and Other Catastrophes' (16) 20-22. Venster 4: 'Nelly et mr. Amaud' (16) 20u; 'La Seconda Volta' (16) 22u; 'Nénette et Bom' (16) 19.30; Trois vies et une seuie mort' (16) 21.30. Lumlère 1: 'Con Air' (16) 13.15-16- 18.45-21,30. Lumlère 2: Turbulence'(16) 13.15-16-18.45- 21.30. Lumlère 3: 'Set it Off (16) 18.45-21.30. Lumlère4: 'Dar Liar' (al) 13.15-16-18.45-21.30. Rexa- ne: 'Starmaker' (16) doorl. voorst. Pathé: 'Liar Liar* (ai) 11.10-13,45- 15.50-17.55-20-22,05; 'Dante's Peak' (12) 11.30-16.20-18.50- 21.30. 'All Stars'(al) 11,20-13.55- 16.25-19-21.35. The English Pati ent' (16) 11-14.20-17,35-20.50. The Fifth Element' (12) 11.55- 14.55-18.05-21.15. The Ghost and the Darkness' (12) 11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45; 'Con Air' (16) 11.15-13.50-16.25-19- 21.40. Kindermatinees: Calypso 2: '101 echte Dalmatiers' 13.15-16. Cine rama 5: 'Space Jam' 13.15-16, Lu- mière 3: '101 echte Dalmatiërs' 13.15-16. Pathé: 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 13.55. Schiedam De Rotary houdt za terdag 5 en zondag 6 juli vaartoch ten door de Vlietianden. Dit ge bied in Midden-Delfland, gelegen tussen Sehiedam-Noord. Vlaar dingen, Maassluis en Delft, is een broedgebied voor Canadese gan zen, futen, waterhoenen en -kip- pen, en een plek waar de gele iris sen, waterlelies en talloze riet soorten groeien. De Vlietianden zijn prachtig te doorkruisen op de fiets, maar nog mooier is het van af het water. Voor wie zo'n vaar tocht wil maken, is er ook de mo gelijkheid een goed gevulde pick nickmand te'huren'. Van 11.00 tot 17.00 uur varen schippers elk half uur af vanaf café Vlietzicht aan de Vlaardingse Vaart, aan het einde van Wiilemoordseweg. De kosten voor een rondvaart zijn een tient je, kinderen tot twaalf jaar betalen 7,58 gulden. De opbrengst draagt bij aan de uitbanning van polio in de wereld. Wie mee wil varen kan zich telefonisch aanmelden by de VW Schiedam (4733000) of VW Vlaardingen (4346666). Vlaardingen De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden-Maas houdt dinsdag 1 juli een informa tiebijeenkomst voor startende on dernemers. De informatiemiddag wordt bij de Rabobank Schiedam - Vlaardingen aan de Veerplein ge houden en duurt van 13,45 uur tot 17.00 uur. Voor aanvraagformulie ren en verdere inlichtingen: S. Op 't Land (0104057790).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3