13 -Van uitstel komt afstel Rotterdams dagblad Poppe houdt de moed erin bij A 4-discussie Sponsorloop voor de dieren van Holywood Vlaardingse politiek wil geen zelfstandige GGD Bouw Spinhuispad met vuurwerk van start gegaan Hoogwitte al bijna helemaal verkocht Honderd klachten op bordje gemeente UW ROCKPORTSCHOENEN DEALER VAN BUURËN SCHOENEN n Vlaardingen zette Okay Festival ten onrechte stop Man onwel in bus Roekeloze voetganger Hersenletsel door ongeluk Waterweg Vrijdag 27 juni 1997 f Den Haag'Vlaardingen De ge meente Vlaardingen heeft in 1992 te makkelijk besloten het Vlaardings Okay Festival stop te zetten. Tot die conclusie komt de Raad van State in Den Haag. Het Vlaardings Okay Festival werd van 30 mei tot 6juni 1992 georganiseerd in opdracht var- de inmiddels ter ziele gegane stichting Vlaardings Voetbal Gala. Het festival werd georgani seerd bij het sportcomplex van de v.v. Deltasport in de Broek polder. De gemeente Vlaardingen ver leende in eerste instantie alle benodigde ontheffingen en vergunningen. Maar halverwege het festival besloot de gemeente dat de ge luidsinstallatie in de feesttent niet langer gebruik mocht wor den, omdat er klachten uit de buurt waren over geluidsover last. Daarmee werd het feest programma feitelijk stilgelegd. Organisator Okay Manage ment Entertainment in Rot terdam heeft daartegen beroep aangetekend. Het bedryf claimt een schade van 80.000 gulden omdat een groot aantal gecontracteerde artiesten geannuleerd moest worden. De Raad van State constateert dat de klachten over geluids overlast binnenkwamen gedu rende activiteiten die van te voren duidelijk waren gemeld aan de gemeente. Gevolgen Volgens het rechtscollege heeft de gemeente zich kenne lijk onvoldoende gerealiseerd wat de gevolgen van het festi val voor de omgeving zouden zyn. Alleen als de overlast alle pro porties te buiten was gegaan, had de gemeente tot stilleg ging van het festival kunnen over gaan. Daarbij had de gemeente eerst overleg moeten voeren in een poging om de problemen op te lossen, in plaats van direct een fax te sturen met een intrek king van de verleende onthef fing van het gebruik van de ge luidsinstallatie. SchiedamEen 7I-jarige man uit Spykenisse is gistermiddag op de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam onwel geworden. De man zat in bus 80 die toevallig net voor het Schieland Ziekenhuis langs reed, richting Vlaardingen. De chauffeur parkeerde de bus di rect bil een bushalte en belde de ziekenauto. Een verpleegkundige van het ziekenhuis was inmiddels naar de overkant van de weg gelo pen en behandelde de man in de bus. Enige tijd later arriveerde de ambulance die de man meenam naar het ziekenhuis. De Spijke- nisser is inmiddels buiten levens gevaar. Schiedam Een 16-jarige Vlaar- dinger is gisteravond gewond ge raakt op de Vlaardingerdijk in Schiedam. Hij was voor een vrachtwagen naar het midden van de weg overgestoken. Toen hij de andere weghelft overstak, hep hij tegen een personenauto aan. De jongeman is met verwondingen aan het hoofd opgenomen in het ziekenhuis. Maassluis Een 15-jarige Maas- sluizer is gisteravond ernstig ge wond geraakt nadat een. 40-jarige automobilist hem op de Lijster- liaan in Maassluis aanreed. De be- stuurder van de auto had de jon gen over het hoofd gezien. Hij reed vermoedelijk te hard. Met ernstig hersenletsel cn ccn been breuk werd het slachtoffer over gebracht naar het ziekenhuis. De automobilist is meegenomen naar het politiebureau voor verhoor. Den Haag „Van uitstel komt afstel." Dat is de conclusie van het Vlaardingse Tweede Kamerlid Remi Poppe (SP) over de uitkomst van het debat met minister Jorritsma over de A 4. De verantwoordelijke wethouders in Schiedam en Vlaardingen gaan nog niet zo ver, al denken ze niet dat er deze kabinetspe riode nog een besluit valt over de zeven kilometer rijksweg tussen Schiedam/Vlaardingen en Delft. Gisteren besloot de Tweede Ka mer de discussie weer een stukje op te schorten. Tot het najaar. Mi nister Jorritsma moet eerst een zogenoemd afwegingskader op stellen waarin alle grote infra structurele projecten in Neder land tegen elkaar worden afgezet Pas daarna wil de Kamer een keu ze maken welke van die projecten - waarvan de A 4 door Midden- Delfland er één is - worden uitge voerd. omdat voor allemaal onvol doende geld is. Als tenminste voor de (dure) oplossing wordt ge kozen die de Tweede Kamer voor staat. De Vlaardingse wethouder T.W. van der Steen is met ongelukkig met het uitstel. „Door de ver deeldheid van de fracties vreesde ik even dat het onzalige voorstel van het kabinet er doorheen zou komen. Ik hoop dat we tussen nu en het najaar wat meer geld kun nen lospeuteren bij de minister dan de enkele tientallen miljoe nen die ze heeft toegezegd." aldus de wethouder, die er van uitgaat dat het besluit over de A 4 in de volgende kabinetsperiode wordt genomen. „Of dat gunstig is0 Dat zal sterk afhangen van de verkie zingsuitslag." Zijn Schiedamse collega L. A. Hafkamp vindt het 'frustrerend' dat het besluit weer vooruit is ge schoven. „U itstel betekent voorlo pig geen weg en tot het najaar weer rust. Maar dat betekent dat we ook niets anders met dat ge bied kunnen doen. Ik had graag gehoord van de Tweede Kamer dat de weg met zou worden aange legd, of, als die er wel moet ko men. onder welke voorwaarde. Ik weet zo langzamerhand ook niet meer hoe het verder moet en wacht het initiatief van de min ster wel af." Ook Hafkamp gaat er van uit dat m de volgende kabinetsperiode een besluit over de A 4 valt. „Het zal deel uitmaken van de coalitie- besprekingen en het is dus voor Schiedam zaak om volgend jaar bij de formateur ons standpunt heel goed duidelijk te maken." Vlaardingen De bewoners van Vlaardingen deponeerden bij de gemeente vorig jaar 103 klachten over het functioneren van het ambtenarenapparaat. De dienst Welzijn kreeg de meeste klach ten te verwerken. 86 stuks. De dienst milieu volgde op de twee de plaats met twaalf klachten. Het merendeel van de klachten werd binnen de vastgestelde ter mijn van zes weken afgehan deld. In vergelijking met het jaar daar voor kreeg de gemeente even veel klachten binnen. De bewo ners klagen onder andere over het onderhoud van het openbaar groen, de locatie van blokcontai- ners, parkeren, lange wachttij den bij Burgerzaken, lange af handelingstermijn bij Sociale Zaken en onheuse bejegening door ambtenaren. De afdeling Sociale Zaken scoor de het slechtst. De dienst kreeg 48 klachten, waarvan de aanlei dingen grotendeels terug te voe ren waren tot de vele vacatures en de hoge werkdruk bij de afde ling in de maanden april tot en met september. Er is inmiddels een plan van aanpak opgesteld. Niet vreemd VoorE. J. Nevens, hoofd algeme ne en juridische zaken, is het niet zo vreemd dat de dienst Wel zijn de meeste klachten ontving. „Dat is een afdeling die het meeste contact heeft met het pu bliek. Dan kan er wel eens wat fout gaan. Men trekt natuurlijk lering uit de kritiek en de sug gesties van klanten. Daar kun je je beleid op afstellen." Met de interne klachtenafhande ling loopt de gemeente Vlaardin gen vooruit op een nieuwe wet. Vanaf 1998 zijn alle gemeenten verplicht de klachten die binnen komen, te inventariseren. „De interne klachtenafhandeling stelt de bewoners in staat dat ze op een behoorlijke manier hun klacht kwijt kunnen. De ge meente krijgt hierdoor inzicht in de organisatie en kan het beleid waar nodig aanpassen. De keer zijde is dat je je als organisatie kwetsbaar opstelt," aldus Ne vens. Een overzicht van het aantal klachten komt maandag 30 juni in de raadscommissie algemene zaken ter sprake. Vlaardingen Ze rennen wild rond. Gillend kruipen ze dooreen gat en daarna proberen ze over twee hindernissen te klimmen. De kinderen van de Vlaardingse basisschool De Hoeksteen hou den door het slechte weer hun sponsorloop binnen, in de school. Om hun sponsorloop te kunnen doen, kruipen ze nu over een stormbaan, zoveel als ze kunnen. De sponsors kunnen ook meteen een eindbedrag invullen omdat het moeilijk bij te houden is hoe veel rondjes de watervlugge scho lieren rennen Per ronde geeft de sponsor een vast bedrag aan zijn loper, „en het is natuurlijk mei de bedoeling om mensen op hvpo- theekkosten te jagen." verduide lijkt schoolhoofd Jan van de Wa ter. Kippenhok De sponsorloop staat in het teken van het thema 'Kind en dier'. Het geld van de sponsorloop en de op brengst van een in oktober te hou den rommelmarkt/fancyfair, komt ten goede aan de kinder boerderij Holywood. „We willen de kinderboerderij een geschenk geven. Wellicht een kippenhok. In ieder geval iets waar ze wat aan hebben." Van de Water denkt dat ze zo'n drie- of vierduizend gulden by elkaar kunnen schrapen. .Als het meezit natuurlijk." Volgens de voorzitster van de ou- derenraad, Brenda Perdaems. hebben de kinderen een speciale band met de kinderboerderij, die net als de school in de wyk Holy- Noord ligt. „Ze weten nu waar /e mee bezig zijn. Myn dochtertjes weten dat ze hardlopen om de kinderboerderij te helpen. Dat vinden ze leuk hoor, want we gaan er toch regel matig naartoe." Ook gelooft Perdaems dat het the ma 'Kind en dier' het normbesef van de kinderen zal vergroten. „Ze leren met dieren om te gaan. Wat het is om zorgzaam te zijn. Ze leren o ook te houden van hun medemens en zullen daarom min der snel een ander kwaad doen." Arie Poot, medebeheerder van Holywood, hoopt in ieder geval dat andere scholen in Vlaardin gen het voorbeeld over nemen. „De gemeente draait de geld kraan voor de kinderboerderij steeds verder dicht We moeten met weinig geld de boerderij staande houden. Door acties zoals deze van 'De Hoeksteen' tonen scholen hun sympathie voor de kinderboerderij en dat ze haar met willen missen." De leerlingen van de basis school Hoek over de stormbaan om zo veel mogeiijkgeid binnen te ha- en voor de kinderboer derij Holy wood. Foto Roel Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen De Vlaardingse po litiek wil geen verzelfstandiging van de GGD. Geen van de vier co alitiepartners zegt steun toe aan de plannen van de directie. Het felst in die opstelling is de PvdA. „De gemeente moet eerder meer dan minder te zeggen krijgen over de GGD," aldus fractievoor zitter A.Attema. De WD heeft te kennen gegeven 'twyfel?' to hebben En de fractie leden van D66 'steunen onze ei gen minster1. Borst is tegen, heeft de bewindsvrouw inmiddels per brief laten weten. Ook het CDA heeft verantwoordelijk wethou der en partygenoot Kool te ver staan gegeven niet in zee te gaan met de plannen van de directie, die hij tot nu toe steeds heeft ge steund. „U kunt thans niet op on ze steun rekenen." aldus CDA- fractievoorzitter KW. van Net ten. Begin dit jaar lanceerden di rectie en bestuur het plan voor een verzelfstandiging van de GGD voor het Waterweggebied. De GGD zou een nv moeten wor den, waaraan dan drie bv's moe ten worden gehaakt voor de apar te bedrijfsonderdelen: preventie ve gezondheidszorg, arbodienst en hulpverlening (ambulance dienst). De presentatie viel by na tegelijkertijd samen met het ver- schynen van het rapport-Lemstra waarin minister Borst (Volksge zondheid) werd geadviseerd van de GGD een gemeentelijke orga nisatie te maken. De minister heeft dat advies inmiddels over genomen en de GGD Nieuwe Wa terweg Noord laten weten 'op dit moment' mets voor de verzelf standigingsplannen te voelen. Directie en het bestuur onder lei ding van de Schiedamse wethou der A. F. de Leede hebben inmid dels om overleg met de minister gevraagd. Want haai 'op dit mo ment' biedt wellicht mogelijkhe den voor de toekomst. En mis schien dat de GGD in het Water weggebied dan wel 'als experi ment' zelfstandig verder mag. Dat er iets moet veranderen aan de bestuursstructuur van de GGD, daarover zijn de GGD en Borst het wel eens. Alleen de op lossingen staan haaks op elkaar: dichter by of verder van de ge meenten. Nu zijn de drie wethou der liu van hel GGD-oesluur, maar ze zyn tevens ook afnemer en financier. Ondanks dat de ge meenten zo'n zwaar stempel drukken op de GGD-besturen, zyn ze maar goed voor een kwart van de inkomsten van de GGD Nieuwe Waterweg Noord, die een omzet heeft van vijftien miljoen gulden. Verder is het zo dat de in vloed van de gemeenten veel klei ner is dan ze zelf veronderstellen. Bijvoorbeeld over de aannjtijden van de ambuianee: of üe GGD nu een nv, bv of gemeentelijke dienst is, landelijk is vastgesteld hoeveel tijd een ambuianee maxi maal heeft om op de plaats van be stemming te komen. Maar het ziet er naar uit dat wethouder Kool in ieder geval niet mee naar minis ter Borst hoeft om een pleidooi voor een verzelfstandigde GGD te houden. En wat de PvdA in Vlaar dingen betreft hoeft het experi ment waar De Leede -„We leg gen niets vast voor de eeuwig heid."- naar toe wil, ook niet. Ook de ambtenarenvakbond Ab vaKabo wijst verzelfstandiging af, „Gelet op het standpunt van de minister moet het bestuur de wijs heid tonen om die plannen snel van tafel te'halen. Dat voorkomt een hoop onnodige onrust," aldus een woordvoerder. Het was gistermiddag in de druilerige regen eigenlijk een heel gewone eerste paal, maar er was wel heel wat aan voorafgegaan. Het bouwpro ject op het Spinhuispad in Schiedam was het laatste halfjaar inzet van rechtsza ken tussen de gemeente en de ontwikkelaar Breur aan de ene kant tegenover de Wo ningbouwvereniging Schiedam. De WbS werd uit eindelijk op een zijspoor ge zet. Met het prestigieuze stadsvernieuwingsproject van de Zweedse architect R. Erskine gingen de gemeente en Breur gewoon verder. En de eerste paal voor het opval lende bouwplan aan de rand van stad ging gistermiddag de grond in. Begeleid met een vuurwerksalvo. De hele dag had Schiedam in het teken gestaan van het Zweedse wonen en de stad is inmiddels ook een Zweedse naam rijker. Vlak voor de paal van het Spinhuispad de grond in ging, werd de nieuwe naam van Spatand-Oost onthuld: Sveaparken. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen De eerste paal voor het hoogste gebouw in Vlaardin gen is gisteren door wethouder K Van der Windt geslagen. De bouw van woontoren 'Hoogwitte'. een wooncomplex by het Liesveldvia duct bestaande uit 75 drie- en vierkamerappartementen en twee tophouses, is hiermee be gonnen. Opvallend is dat zowel de apparte menten als de penthouses op één na al verkocht zijn. „Dit is specta culair. Voordat de bouw zelfs nog is gestart, hebben we bijna alle ap partementen verkocht Dat ge beurt bijna nooit," verklaart J. Dirks. verkoopmanager bij IBC Muwi. Volgens Dirks zyn de kopers ook allemaal echte Vlaardingers, ..Vooral twee verdieners en veerti gers behoren tot de kopers. Het komt waarschijnlijk vanwege de centrale ligging midden in het centrum en mogelijk uit befde voor de stad. dat juist deze groep geïnteresseerd is in Hoogwitte." Wethouder Van der Windt vindt de doorstroming van veertigers naar het Hoogwitte een uitkomst voor de Vlaardingse volkshuis vesting. „Zo komen eengezinswo ningen vrij, waar in Vlaardingen een tekort is." Behalve voor toekomstige bewo ners zal het zeventig meter hoge gebouw ook functioneel zijn voor bezoekers van het Stadshart die slecht ter been zijn. „Onder het gebouw zal ruimte komen voor winkels. De lift van het gebouw zal vanaf het Liesvcldviaduet en de Veerplein toegankelijk zijn voor invalide consumenten, die geen gebruik van de 'Spaanse trappen' kunnen maken. Dan hebben we dat ook weer gecom penseerd," vertelt projeetyleider R. Engelaar. Het plan om Hoogwitte te bouwen ontstond in 1988 bij de besprekin gen over de vernieuwing van het Stadshart. In 1991 is het arehiteetenbedrijf Architecten Planners (AGS) be gonnen met het ontwerp. Giste ren begon officieel de bouw en verwacht wordt dat het hoogste gebouw teen paar meter hoger dan de oude Kerktoren) eind 1998 gerealiseerd zal zyn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1