14 wmmïmrnm Justitie wacht lang met besluit over CMI GESLAAGD? Spektakel bij opening politie-koban Leider drugsbende verdacht van moord 'Wij Antillianen vinden dit niet leuk' I |g$ m*0% m Advocate: 'Onderzoek zit kennelijk vast' Miljoenensubsidie voor Randstad Rail bijna rond Black-out: 11 auto's kapot esia Arrestatie met geweld Ferrari in container Dood na val Meer lawaai, minder stank STAD5TEXT PAGINA 300! Rotterdams Dagblad 1 J Vrijdag 27 juni 1997 DeelraadsvoorzitterH.Elemanstemiddenvandekinderen inba- stsschoo) de Notenkraker. Foto Niets van derHoeven/Rotterdams Dagblad Rotterdam De opening van dne buurtpolitieposten in Hoogvliet is gisteren gepaard gegaan met veel spektakel. Antieke autobussen, ronkende politievoertuigen, rap pende muzikanten, feestvierende schoolkindertjes, een Japanse sa moerai. een luidruchtige poets vrouw en opvallend veel gala- blauw-met-goud vormden gister middag het decor rondom de offi ciële openstelling van drie politie posten, die ook wel kobans wor den genoemd. De klap op de vuurpij 1 daarbij was de ruiterdemonstratie van de groep bereden brigade van de re giopolitie Rotterdam-Rijnmond. Hun show op het speelplein voor schoolpolitiepost De Notenkraker bracht jong en oud in vervoering en dwong ieders respect af. Werkterrein De politie in de Rotterdamse deel gemeente Hoogvliet kan nu bo gen op drie afzonderlijke buurt/ wijkposten met elk een eigen ka rakter, werkterrein en specifieke huisvesting. De eerste politie- ruimte die gistermiddag met veel toeters en bellen geopend werd is de (inmiddels landelijke vermaar de) schoolpleinpost De Notenkra ker aan de Oudelandse Othel- loweg. Daarna volgde in aanwe zigheid van een select reisgezel schap de feestelijke openstelling van kilometers verderop gelegen zuidelijke" politiewoning Baars- weg in wijk Meeuwenplaat. Waar na ter afsluiting in Hoogvliet noord de Oude Wal-winkelpost werd bezocht. Aanwezig waren naast Hoogvlietse bestuurders, politiemensen en welzijnswer kers ook de van Hoogvlieter het Jaar Chris de Korte. De Korte is al vooraanstaand specialist in ge vechtsporten Japan-kenner bij uitstek. Hij was als gast-aan-tafel uitgenodigd om vragen te beant woorden over de zogeheten ko bans in het Japanse Tokyo. Afspiegeling De buurtposten van de regiopoli tie Rotterdam-Rijnmond willen hiervan een Hollandse afspiege ling worden. „Fijnmazige politie zorg," noemt commissaris L. Kuijs van district Zuid de activi teiten van de nieuwe koban- buurtposten het liefst. De Rotter damse districtchef, gisteren aan wezig in Hoogvliet, denkt dat met deze moderne manier van dienst verlening op politiegebied een goede weg is ingeslagen. Kuijs; Zie het als een middel op de vei ligheid te bevorderen''. In district zuid zijn elf wükpolitieposten in gebruik. Een groot deel daarvan is in het kader van het Rotterdamse Groot Steden Beleid tot stand ge komen. Bedenker en aanjager van het ko- ban-project is de voormalige korpsschef R. H. Hessing, Een snow van de bereden brigade oogstte veel succes. Foto Niels van der Hoeven/ Rotterdams Dagblad Rotterdam Met 'gepast geweld' heeft dc politie gistermiddag een 26-jarige man uit Spijkenisseaan gehouden wegens rijden zonder rijbewys in een niet gekeurde au to. Een surveillancewagen trok op rijksweg A 20 het kenteken na van een auto die niet apk gekeurd was. De man uit Spijkenisse pro beerde er via de afslag naar de A13 vandoor te gaan. Rotterdam ïn een container hebben de Rivierpolitie en de douane gisteren twee prijzige ge stolen auto's kunnen onderschep pen. Een Ferrari Testarossa en een duur type Mercedes stonden klaar om naar Suriname te wor den gestuurd. De bolides, in Duitsland gestolen, waren ver stopt achter een houten schot. Rotterdam De politie van het bureau Maashaven is op zoek naar getuigen van een botsing tussen een jongeman en een 93- jarige man. De knaap helde zater dagochtend rond half tien op de Persoonshaven het 93-jarige slachtoffer omver. Deze overleed aan zijn verwondingen. Door Paul Smits Rotterdam Bijna anderhalf jaar na de brand bij CMI in de Rotterdamse Keilestraat is nog steeds niet duidelijk of het op- slagbedrijf wordt vervolgd. Wel heeft het bedry f te maken met schadeclaims die zijn opgelopen tot meer dan vijf miljoen gul den. De bijna-ramp legde in februari vorig jaar het openbare leven stil in een groot deel van het Rijnmond-gebied. Het Openbaar Ministerie in Rot- Ze zitten klaarblijkelijk vast met terdam zou al in maart met een rapport over CMI komen, maar tot op heden is dat niet verschenen. Inmiddels zijn wel andere opslag- bedrijven veroordeeld. Na de gro te brand by CMI werd in de haven extra gecontroleerd. Bedrijven die zich ook na waarschuwingen niet aan de regels hielden, moes ten in maart voorkomen. Er wer den door de rechters forse boetes opgelegd, oplopend tot 30.000 gul den. De advocaat van CMI, mevrouw mr. Y, M. van Boxel, vindt het lan ge wachten op justitie heel verve lend voor haar cliënt. „Het rap port is nog niet klaar, voor zover ik ook weet. Maar ze kunnen het niet onredelijk lang laten duren. het onderzoek." Over de reden van de twijfel bij justitie over vervolging bestaan twee theorieën. Volgens Van Boxel is het mogelijk dat de oor zaak van de brand niet te achter halen is en dus de schuldvraag niet kan worden beantwoord. De brand zou zijn begonnen in vaten met zwembadchemicaliën. Een andere verklaring voor het uitblijven van justitiële actie is mogelijk de controlerende rol van de overheid. DCMR Milieudienst Rijnmond beschouwde CMI niet als een bedrijf in de hoogste risi co-categorie. En dus zou CMI kun nen stellen dat bij andere bedrij ven vee! slordiger werd omge sprongen met gevaarlijke goed jes. Persofficier van justitie mr. J. H. Wessehnk wil niet ingaan op deze theorieen. ..Er gebeurt zeker wat met CMI," zegt hij. „Maar niet nu. Het onderzoek duurt lang omdat het f compliceerd is," Inmiddels lopen wel diverse an dere rechtszaken tegen CMI. Zo is vorige week de havenwerkgevers organisatie SVZ de beloofde pro cedure tegen het opslagbcdrijf ge start. Woordvoerder mr. E. J. Wïj- develd: „Het is een proefproces. We willen graag een uitspraak of zogeheten gevolgschade kan wor den verhaald. Drie bedrijven draaien mee voor een bedrag van drieënhalve ton." Het zijn ondernemingen in de omgeving van de Keileweg die hun activiteiten tijdelijk hebben moeten stilleggen door de brand. Vooruitlopend op het resultaat van de procedure onderzoekt SVZ ook of gedupeerde bedrijven aan spraak kunnen maken op de 'parapluverzekering' van de werkgeversorganisatie. Normali ter dekt een verzekering niet de schade door derden. Rotterdam De dagvaarding te gen de van grootscheepse drugs handel (xtc en amfetamine) ver dachte Rotterdammer Henk E. (45) wordt vrijwel zeker uitge breid met de beschuldiging van moord. Op verzoek van justitie hebben de Spaanse autoriteiten Pieter B. aan Nederland uitgele verd. Bm die actief was in het (syn thetische) drugscircuit, is volgens het Openbaar Ministerie nauw be trokken geweest bij de liquidatie van de Nieuwerkerker C, Pruijsen (28). B. heeft inmiddels dusdanige ver klaringen afgelegd dat het voor justitie vast staat dat E. de op drachtgever van in elk geval die moord is geweest. Justitie weigert bij monde van behandelend offi cier van justitie mr. A H. van Wijk elk commentaar op deze ontwik keling. Het lichaam van Pruijsen werd begin 1995 gevonden bij een loods op het industrieterrein aan de de Stadionweg in Rotterdam-Zuid. Pruijsen had op 22 mei 1994 zijn woning in Nieuwerkerk aan den IJssel verlaten om op bezoek te gaan bij familie. E, werd destijds al in deze zaak als verdachte aan gemerkt, maar is niet vervolgd. Naar eigen zeggen heeft hij van justitie hiervoor een schadever goeding van ruim 30.000 gulden ontvangen. E. is de hoofdverdachte in de zo genoemde Regenwoud-zaak, Daarin draait het om de vervaar diging en de uitvoer van enorme hoeveelheden xtc e alsmede de handel in i merkkleding. In deze zaak zijn a! celstraffen opgelegd die variëren van achttien maanden tot vijf jaar. De vonnissen van de Rotter damse rechtbank waren na de ei sen van justitie -twee tot acht jaar- zo laag, dat het Openbaar Ministerie beroep heeft aangete kend. Betrokkenheid Naar aanleiding van de aanhou ding van B. wordt nu ook Bram van D. (49) verdacht van betrok kenheid bij de moord op Pruijsen. Van D. - de schoonvader van E. - was twee maanden geleden in de Regenwoud-zaak tot vijf jaar ver oordeeld. Van D., die sinds kort in 'alle beperkingen' zit, en zijn ad vocaat mr. P, J. Silvis zijn met om gaan. De vertrouwenssitualie is dermate geschaad dat verdere sa menwerking onmogelijk is. Het is opvallend dat E. vrijwel di rect na de aanhouding en uitleve ring van B.onder een strenger ge vangenisregime is geplaatst. E. verblijft nu sinds drie weken zelfs in de tijdelijk extra beveiligde in richting (tebi) in Vught. Uit de stukken van een andere drugszaak blijkt dat B. nooit is vervolgd voor zijn aandeel daarin. Dat wekt bevreemding, omdat uit het dossier naar voren komt dat B. zich destijds onder meer heeft beziggehouden met het inpakken en het uitladen van de drugs en ook een keer naar Engeland is af gereisd om de opbrengst van een drugstransaelie (ongeveer 300,000 Engelse ponden) op te halen. Door Hans Leber Rotterdam Onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotter dam die stellen dat de Antilliaan se jeugd crimineler is dan andere groepen, hebben het verbruid bij Otmar. J.R., Sidney, Paricela. Na tasha en Simone. Allen zijn ze schoolgaand, geen criminelen. Opgetrommeld door een (Antilli aanse) medewerker uit hun buurt huis laten de zes Antilliaanse jon geren een welgemeend 'onzin' ho ren als reactie op het wetenschap pelijk onderzoek. Zij zitten aan tafel in buurthuis De Rotonde, in Hoogvliet. De buurt staat bekend vanwege een hoog percentage Antilliaanse be woners. Het ene na het andere 'plan van aanpak' wordt op de jeugd losgelaten. Net nu hier en daar lichte verbete ring wordt geconstateerd, komt het zoveelste sombere rapport. Een 'harde kern' Antilliaanse cri minelen, die zware vergrijpen op hun naam brengen, wordt om ringd door een 'grete risicogroep' die op het randje van goed en slecht balanceert. De onderzoe kers van de Rotterdamse univer siteit doen de aanbeveling de cri minaliteit onder de Antiliianen zeer hard aan te pakken. Het onderzoek richt zich op twee Rotterdamse wijken, waaronder Hoogvliet. „Laten ze de criminali teit van Nederlanders eens onder zoeken en dat in de krant zetten. De skinheads die ons uitschelden en bedreigen bijvoorbeeld, daar lees je niets over." Paricela (20) is niet op haar mond je gevallen. Het is ook nogal wat, dat ze in de krant moet lezen dat ze, als Antilliaanse, zo crimineel is. „Als die onderzoekers een zwarte zien, zeggen ze dat het een Antilliaan is. Maar ze kunnen een Antilliaan en een Surinamer niet eens uit elkaar houden.*' In de Rotonde vreest het 'peüt co mité' de effecten van dergelijke onderzoeken. J. R. (17): „Als we binnenkort een baantje gaan zoe ken, wordt het weer moeilijker omdat we allemaal zo crimineel zouden zijn. Wij Antillianen vin den dit niet leuk." Sidney, 17 jaar, vindt dat onder zoek nodig is naar discriminatie van Antillianen. Allen hebben vervelende ervaringen. Worden nogal eens voor 'neger' of 'zwarte' uitgemaakt. Sidney vertelt het verhaal van de bus. „Toen ik in de bus stapte, zongen kleine kinderen een lied je: 'Zwarte Piet ik mag je niet'. Ze staken de middelvinger in de lucht." Laatst nog, zegt Sidney, werd hij door de politie apart genomen en geslagen. „Aan het eind vroegen ze op welke school ik zat. Ik 2ei 'havo' en toen hielden ze op. 'School afmaken' zeiden ze nog. De politie is hier gewoon tégen je. Wat nou criminele Antillianen? Ik ben Antilliaan en zeker niet crimi neel." Natasha (20) trekt zich niets aan van de berichten over criminele Antillianen, „Laat ze maar schrij ven." Voor haar is het veeleer een teken dat Antillianen in Neder land niet welkom zijn. „Ze willen ons hier weg hebben. In de super markt let het personeel extra goed op je. Dathebjeheuswelinde ga ten," Ze wil advocaat worden en teruggaan naar de Antillen. Een boze brief aan de onderzoekers heeft geen zin, vinden de zes. Pa ricela: „Dit soort verhalen gaan toch gewoon door. Ze geven ons geen kans." Schiedam De inwoners van de regio Rijnmond klaagden in 1996 het meest over vliegtuiglawaai. Over stank trokken zij veel min der aan de bel. Bij de DCMR Mi lieudienst Rijnmond kwamen over heel 1996 21.177 klachten binnen, 503 meer dan in 1995. De stijging kwam bijna in zijn geheel voor rekening van klachten over vliegtuigen. Dat aantal nam toe met 710 tot 8913, Het aantal tele foontjes over stank, voorheen al tijd de grote boosdoener, daalde van 8710 naar 7431. De aanpak van de stankklachten is volgens een woordvoerder een goed voorbeeld van de nieuwe werkwijze van de milieudienst: niet meer repressief van achter het bureau, maar samen met de bedrijven zoeken naar oplossing van de problemen. Er is volgens de DCMR een toenemende be hoefte aan maatwerk. En al in de fase van plannenmaken wil de mi lieudienst daarom mee gaan pra ten. Den Haag/Rotterdam Het minis terie van Verkeer en Waterstaat overweegt 609 miljoen gulden be schikbaar te stellen voor Rand stad Rail, het nieuwe type railver- voer tussen de regio Haaglanden en Rotterdam. Met de Randstad Rail kan zowel over bestaande spoorlijnen als over trambanen worden ^eredcr: Het subsidiebe drag is de uitki st van een over leg tussen het Kijk, de provincie Zuid-Holland en de stadsgewes ten Haaglanden en Rotterdam. Deze instanties vormen een stuurgroep die zich al jaren bezig houdt met de ontwikkeling van het nieuwe vervoerssysteem. Volgens Rijkswaterstaat in Rot terdam gaat het slechts om een in dicatie van de subsidie, omdat de plannen voor Randstad Rail nog niet definitief vast staan. „Het ziet er positief uit maar de handte keningen van de verschillende partijen moeten er nog onder ko nten," aldus hoofdingenieur Schroten gisteren. Verkeer en Waterstaat wil evenmin bevesti gen dat de subsidie al definitief ib. Volgens een woordvoerster is er volgende week donderdag nog overleg en zal daarna eventueel een convenant worden onderte kend. In totaal zou voor het hele pakket drie miljard gulden nodig zijn. De voorzitter van de stuur groep. de Haagse wethouder H. Meijer, was gistermiddag niet voor commentaar bereikbaar. Rotterdam Een 29-jarige auto mobilist uit Rozenburg heeft gis termiddag elf auto's beschadigd nadat hij door een te lage bloed- suikerspiegel een black-out had gekregen. Op rijksweg 13, komende uit de richting Delft, beschadigde hij drie wagens. Vervolgens nam hij de afslag Doenkade, waar op twee rijbanen auto's voor een stoplicht stonden te wachten. De man reed ertussendoor, waar door nog eens 5cht auto's schade opliepen. Hij kwam tot stilstand tegen een vrachtwagen. De GGD constateerde de lage bloedsuikerspiegel. Nadat het ambulancepersoneel hem iets te eten had gegeven, kwam hij weer bij. Hij wist zich van het voorval wei nig tot niets te herinneren. Incluslefcoilfer Zie voor actuele vacatures, Gemini College Locatie Reijerweg VBO verzorging: Eimas Gein Havo: Merced:Ui Gonzalez-Pos, Angelique Minelii, Crista Pol, Jeffrey Wierck. Havo: Marco de Groot, Brigitte van Houwelin- gen, Anand Jagram, Marjolein den Ot ter, Richard Vredenburg, Jordy de Wit, Atheneum: Paolo CUlari, Ren van Kessel, Corina Klingeman, JulitteWuriitzer. .iscollege, Rotterdam Mavo, SebiyeYildiz. Havo: Kea Dunant, Getke Kaisma, Michael Heeren, Janine de Jong, Halim Ucaner, Anne—Marije Veenland. ZÓ, EN NU EEN PAAR WEKEN OP PAO! MET EEN TENT OF RUGZAK VAN VERVAT. Vervat R'dam, Stadionweg 31,010- 432 14 55 OSG IJsselcollege, Capelle aan den Ussel Atheneum: Bas Beindorff, Jeroen Boks, Johnny Brouwer, Rutger Bruil, Duncan Doyle, Didi van Golden, Jurgen Haanstra, Kim Hagenaars, Karin Heil, Bouwe Heuvel man, Niels van den Hoogen, Danielle Lagendaal, Jerry van Leeuwen, Marieke Luijt, Dewi Neuscbwander, Natasja Pompen. Slefan Romijn, Jenny Simon, Jab-Jeroen van der Spelt, Edwin van Stein, Duncan Swijnenburg, Wouter van der Torre, Bas Vellekoop, Jochem Vcrmaat, Chaviv Weinberg, Peter van Zanten. Havo: Martijn Been. Kim van Belzen. Angeli que Benne, Susanne Blokzijl, Maaike Brouwer, John de Buck, Patricia de Buck, Janet van Buel, Anne van Dyk, Maarten van Dijk, Sonja van den Dool. Sylvia Eijkenaar, Iman Fawzi, Jinke van Gervert, Michalis Gondroyannis, Mark Greidanus, Arjan van Grol, Petra Groos, Anouschka Groot, Karlijn Rarmsen, Marjolein Hoogendoom, Serge Hoog werf, Rogier Jansen, Hamida Kariman, Jan Kokenberg. Mark van der Kooij, Mi- chella Kriens, EUes Kuijten, Wesley Leeman, Henk Looij, Janneke Mei boom, Kim van Oostveen, Caroline Plandsoen, Tiffany Schmitt, Jeile Si mons, Robert Taapken, Sven Tacq, Mar jolein Tas, Joyce Veldhorst, Sigrid Ver meulen, Zoraima Vis, Simone Wegge- man, Thierry de Windt. Mavo: Sophia Aliluwalia, Danny van den Ak ker, Joleen van den Akker, Sylvia Alpay, Fleur Barendregt, Nanda Been, Liseth Blitz, Arno Blom, ivo Boks,Robin Bena nus, Cindy Boutestijn, Femke Broek hof, Michel Bruin, Angelique van Dam, Farinah Dhonre, Jolanda van Dijk, Paul van Dongen, Eric Duizer, David Elffe- rich, Annelies van den Ende» Marvin van Es, Hala Fawzi, Marc Folkerts, Syl via Forster, Roy Gafar, Chantal van Genderen, Paul Gomersall, Michel Groen, Tamara Haliink, Marieke HeÜe- mons, Boudewijn Henninger, Zakia Housni, Claire Huisman, Jessica Ka merman, Suleyman Kartal, Remco Kooistra, Brenda Koolwijk, Desiree Kos ten, Sven Kruijs, Alexander Lagen daal, Jaime Lasnas Scheepers, Sandra Las- sooij, Kelly Leautaud, Denise van Leeu wen, Desiree Lessmeister, Danielle Lin- scheer, Sabine de Man, Carla Markens- tein, Barry Marre, Dennis van Meeren- donk, Michel van Meggelen, Pieter Mei boom, Peter Mens, Wendy van Munster, Daisy de Neef, Minh Nguyen Dinh, Jen ny Niquet, Floris Notenboom, Robbie van Olffen, Bianca Oskam, Wouter van Pelt, Shana Richardson, Kim Rook, Le- anne Roos, Jessica Sardarkhan, Justin Sint Nicolaas, Sebastiaan Snaauw, War- in Spruit, Rudy Stanford-Smyth, Eumi- rel Stjeward, Britta Tacq, Claudia Ter louw, Raphael Timisela, Agnes Trouw borst, Kelly Tumbull, Esther ran Twist, Christian Vaes, Martijn Vink, Inge van Wattum, Mandy Werkman, Jeroen Wes terduin, Anouk Wichers, Renske Wig more, Nancy van Wijk, Iris Wilke, Da- nitsja van Winden, Jeroen Zaalberg. Administratie: Jordaan Baan, Debby van der Basch, Marleen van Batenburg, Malgoraata Bemat, Jos de Bode, Naomi Boer, Steve van den Bosch, Albertine Brehm, Vol kan Celik, Miranda Demper, Johanna van Driel, Jos Duitemeyer, Angela van der Eist, Desiree den Engelsman. Bian ca Greidanus, Kevin Hoogendyk, Jessi ca ter Linden, Dennis Nagtegaal, Sasfaa Nossent, Bas Oudshoom, Sharon Patti- nama, Mohamed Peerkhan. Arul Se- wrflj, Chantal van Sluis, Sahil Sonmez, Freya Svasek, Brenda Teriouw, Kanna Tjabervngs, Johan van VeJzen, Claudia Vis, Edwin Visser, Sabrina Vonk, Mi chael van de Wetering, Annemiek de Wolf, Marleen van Zevenhuizen, Brood- /banketbakben: Peter d' Achard van En- schut, Jordy Berkhout, Ruby Bos, Mela- niede Bruijn, Ronald Bruinshoofd, Rob bert van Dijke. Saskia Eleveld, Mustafa KemaJdar, Mascha Koopmans. Maurice Longayroux, Samira Pasagir, Bart Plag, Ramon Schenke, Michiel Sloff, Cann Smit, Wilco van Walen. Eteclvatechnkk: Martin Bal, Dhiradj Bisessar, Peter Boers, Stefano Boers, Jeroen Dccter, Jean Paul 'I Gdde, John Groenland, Lucas Hanegraaf, Johnny Heuvelman, Jayant Jagai, Peter Leiding, Rene Meij er, Jom Munnik, Arthur Smith, Matthys Stolk, San der TolJoost de Vries. Koken? serwren: John-Boy Borsten. Jovce Brou wer, Kelly Edwards, Raymond de Geus, Chantal Guttenberg, Angelique Haak, Linda van Herk, Niels Huijts, Sander Lagendijk, Patrick Markiet, Richard Pa ling, Bobby Slikkerveer, Diana Spek man, Robert ran Tuyll, Vivian Venne- man, Kevm Vermaas, Michelle Visser, Robert de Vries, Paul van Vuuren, Nicky van der Wal, Joris Zwaak, Mode en kleding: Sïlvana Baming, Linda van Beveren, Sabina Chanivet, Matilde For tes, niona Roggeveen, Suzanne Sma ling, Nadia Vis, Danielle Witmont. Me chanische techniekenHaci Akkaya, Le on Berendsen, Christophe Bouldouyre, Stefan Bouwmeester, Ibrahim Bozkurt, Rainier Eckmeyer, Richard Geldhof, Rene Geleijnse, Tom Hagens, Peter Hoogendoom, Angelo Koeiman, Arco Krijgsman, Bruce Lalibatu, Lev Leime- na. Perry Leuvenink, Arnold de Lima, Tommy de Lima, August Lopes, Andrew Louisville, Dennis Oskam, Stef van Ruiven, Mohammed Saban, Michel van Soest, Michel van der Stokker, Ruud Stolle, Jean Paul van der Tak, Alexan der Tettero, Jochem van Vessem. Ro nald van der Vliet, Robin van der Vlist, Niels Wennekes, Robert de Wit, Jeroen Zeemeijer. Motorvoertuigentechniek: Marcel Balen, Richard de Bruijn, Lars Degenaar, Emiel van Essen, Dennis Ha* zebroek, Roel Kcoren, Maurice van Schie, Stefan Stuut, Ruud van der Vel den. Uiterlijke verzorging: Ria Bos, Na thalie van Broekhoven, Annemarie van der Dussen, Patricia Greidanus. Chantal van Immers eel, Jory van der Klooster, Fiona Kujj ntjes, Hasn a Makhfi, Carmin- da Monteiro, Dorriet Rook, Deborah Swanbom, Danielle van Veghel, Bianca Vuik, Fiona de Wilde, Mada van der Winkel, Sarena Zwarts. Verkoopprak tijk: Karin Davids, Mischa van Delden, Rutger van Essen, Sander Grip, Nancy den Hamer, Thirza Heuvelman, Imane laallala, Randell Kradolfer, Sebastiaan Labee, Carlos Leguizamon Jara, Asbwin Mahangoe, Debbie Mersel, Mike Olle^ fers, Pamela Schut, Felis Semedo And- rade, Wing Tang, Vanessa Twigt, Elvira Westerveid. Verzorging: Brigitte Bout, Rowena Buitendijk, Sabrina Fullard, Edna Gomes, Chantal van Hagen, Mi randa van der Heide, Rosita van He- mert, Gwendolyn Hendriks, Trudy Jonkman, Tamara Kalfs, Chantal Leate- mia, Willemieke Muit, Jacqueline van Os, Elise Renirie, Vanessa van der Tak, Marvin Velliam, Susan van Walen, Nadi- nevanWensveen. Scholengem. Nieuw-Rotterdam Locatie Koningsveldestraat Mavo: Kadriye Güngór, Dilek Hoscan. Locatie Borgerstraat A/deling AVMB: Hafida Abbih, Meryem AJtbulut, Dikra Benaddi, Fatima Ben- nouhou, Vidjma Sharda Bhaggoe, Saida Bouziane, Munibe Cavusoglu. Aylin Ce- tin, Fatima Charifi, Joan Detgado Ferez, Najat Guerroj, Aras Hassan, Shiraz Has san, Sarah Jama, Ulku Kalayri, Nasima el Karchouhi, Figen Kundes, Maria do Livremento Mota Andrade, Noura Loukil, Khaldia el Merzguioui. Ayan Mohamed Mohamoud, Jamal Rachid, Ayada el Rbeddar, Angela Sanches, Mi chelle van der Schoor. Locatie Schietbaanstraat A/doling uenrorgitg: Maryem Jekhma- ne, Angela Leeuwangh, Fatima Tlaqui, Meltem Firat, Fatima Iqachoura, Ajcha Mazijan, Rabiaa Oulad Ali el Hadj, Fari- da TalbguL Habiha Aba Hassan, Sandra Bahadoer, Sengul Coban, Me hup Firat, Nazmiye Karabïna, Nou na Raqibi, Va- nia dos Santos, Nadia Abarkan, Farida Botssacout, Hakima el Bouyadi, Enune Karaduman. Nermin Korku, Cheryl Korsten, Nabeela Ahmad Akhtar, Manl- va Pansa, Fadimeana Tekean, Nazha el Aissaoui, Asmahan Bouiahyan, Hizkia Dorsen, Nazima Fissoune, Ursula Hen driks, Emine Kok, Jamila Saddik, Me- reime Zine el Abdine, Fiüz Aktas, Luw- am Berhane, Eunice de Burgo Duarte, Gisela Jonas, Gyossara Elita Martins Barbosa, Imane Benaicha, Mana Anto- nia Conceicao, Merima Crljenkovic, Mu- harema Custic, Claudia Cnstma Oan- cea, Kadriye Sahin, Sandra Inneh Wil liams Inneh, Imandurada Almeida do Rosario, Siham Boukiou, Hafida Douh- douh, Edna Gomes Fortes, Hanan Gui- mimi, Rhonda Gumbs, Haja Hashem, Adan Hassan, Wini Mendez, Zeynep Oguz, Alina Oliveira Matias, Saadia Soula, Serveh Farzad. Afdeling mode en kieding: Sadia Saleem, Latifa Drif, Da nielle Huivert, Omar Lahmar, Nese Sanli. Ami Tasgin, Senay Ozcelik, Idna Lbarkani, Lusentag Khadorian. Anab Abdirahman Ali, Selma Bolic, Halima Douhdouh, Maria Gomes Fortes. Afde ling uiterlijke verzorging: Rosita Marga- rieta Delgado, Bianca Doemoeng, Bsbi Smits, All es Waheeda RaghoenatsLngh, Elizabeth Maria Rodrigues, Wathusia Dors, RachellaHaft.MirelzaTengnagel, Conchita Peerwük, Wina Ajodhia, Anoeska Mohan. A/drting administra tie; Necip Atceken, Samira el Atmani, Gaytrie Meghoe Anuradha, Meral Qz- turk, Abdel Serghini, Habiba Tallagui, Noura Tallouka, Emine Baser, Ilvarette Carolus, Karina Mariir, Mounia el Mora- bit, Selma Ozturk, Sayit Akiili, Harlen Goncalves da Cruz, Claudia Freire da Silva, Farida Mabrouk, Chantal Valerie Masé, Margaret Oliveira, Neri da Silva, Suaila Simoes Fernandas, Eachida Taybi, Ahmed Abdillahi, Arzelinda Ai~ ves Livramento, Irene Asabere Twuma- si Gibson, Mohamed Charifi, Sanda Bju- povie, Amela Fific, Velida Garibovic, Roya Nakshbandy, Mladenka Silk, Ani- sia Christina Tienne, TanzilaZaheer, Li- ban Abdi-Ahmed, Said Abdicaadir El- mi. Vivian Anane Appeggyei, Azra Bar- jaktarevic, Mohamed Bouhlal, Samrit Bunkoed, Zenaida Ventura da Amaral G„ Helena Santos, AmelineTayem, Ta nk Zyad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2