Voortbestaan Spectrumfestival onzeker Alle banden gemeente en ziekenhuis verbroken 'Festival wordt niet door de gemeente gewaardeerd' Fietstunnel is kunstwerk Binnenstad moet 'positief, gunstig en gezellig' worden Hüt!@rcfani§ Dagblad Schiedammer komt om bij ongeluk Markt zonder auto's 'Van der Windt zo spoedig mogelijk uit bestuur Holy' Positieve geluiden over vernieuwde winkelstraat Jeugdland brengt 'fantastisch spektakel' Motorrijder gewond na val Illegale werknemer Gewond na aanrijding Vissers niet in bezit van visakte Waterweg Door Jan Rozendaal Vlaardingen Op 1 augustus hoopt wethouder K. van der Windt geen voorzitter meer van de raad van toezicht van het Holy Ziekenhuis te zijn. Op dat mo ment is hij van een zware last ver lost en zijn alle banden tussen de gemeente Vlaardingen en het Ho ly Ziekenhuis gebroken. Officieel was dat sinds 1 januari dit jaar al zo, maar met een wethouder als voorzitter van de raad van toe zicht was die scheiding moeilijk te bevatten. Ook al deed hij dat op persoonlijke titel. Het gaf voeding aan de gedachte die nog bij veel Vlaardlngers in het hoofd zit: Ho ly is het Vlaardings gemeentezie kenhuis. Maar ook bestuurlijk gezien moe ten er -bij problemen- rare ca priolen worden uitgehaald. Zoals vanavond, als de gemeenteraad een besluit neemt over het hulp krediet van één miljoen gulden. Wethouder/ziekenhuisbestuur voorzitter Van der Windt zal na de discussie hierover -„Ik ben be schikbaar om vragen te beant woorden" - de raadszaal verlaten op het moment dat er gestemd gaat worden. Vanwege de be stuurlijke zuiverheid. Ook tijdens de vergaderingen van het college van burgemeester en wethouders werd Van der Windt gang op gestuurd bij besluiten over het Holy Ziekenhuis. Toen de problemen met het Holy Ziekenhuis -een tekort van bij na vijf miljoen gulden en 35 ar beidsplaatsen weg- afgelopen voorjaar duidelijk werden en het bestuur daarvoor 'mede-verant woordelijkheid' nam, heeft Van der Windt al te kennen gegeven zijn functie in het ziekenhuisbe stuur op te geven. „Wij wilden nog drie problemen oplossen om de zaak netjes achter te laten," aldus Van der Windt. De wethouder doelt daarmee op de zogenoemde personele unie tussen de in 1999 fuserende zie kenhuizen in Vlaardingen en Schiedam, een plan van aanpak voor de toekomst en een nieuw bestuur. Van der Windt: „De per sonele unie is geregeld doordat Holy en Schieland nu één directie hebben en ook de voorstellen voor een plan van aanpak om de finan ciële- en personele problemen aan te pakken ligt er. Met betrekking tot de vacatures in het bestuur hebben we besloten met het oog op de fusie over twee jaar alvast een afbouw te realiseren. Nu zit ten in beide besturen zeven men sen, terwijl in het bestuur van het nieuwe ziekenhuis in totaal zeven mensen komen. Nog deze maand stap ik en nog iemand uit het be stuur op en aan het einde van het jaar nog twee. Die afspraken zijn in overleg met Schiedam ge maakt, waar het aantal bestuurs leden ook wordt afgebouwd. Voor het Holy gaan we nog wel op zoek naar één nieuwe kandidaat. Daar voor hebben we een aantal men sen op het oog, die we nu gaan be naderen." Binnen het college van burge meester en wethouders van Vlaar dingen is inmiddels de discussie op gang gekomen of het nog wen- selyk is om bestuursfuncties te vervullen. „Als alles goed gaat is er niets aan de hand. Op papier is het allemaal goed geregeld, maar bij problemen blijk je als wethou der echt last te hebben van dubbe le petten. Je bent toch wethou der," aldus Van der Windt. „Vroeger kwam het veel vaker voor dat wethouders in allerlei be sturen zaten. Dat zie je langzaam minder worden." Van der Windt heeft nog een be stuursfunctie bij het in Delft en Schiedam gevestigdepsyschi- atrisch umtum Joris. „Ik zal er nog over nadenken, maar ik denk niet dat dit problemen kan geven met mijn wethouderschap." WaardingenHet college van b en w van Vlaardin gen heeft wethouder K. van der Windt geadviseerd zich 'zo spoedig mogelijk' terug te trekken als voor zittervan de raad van toezicht van het Holy Zieken huis. Het dagelijks bestuur van de gemeente, waarvan Van der Windt dus ook deel uitmaakt, heeft dat gis teren bekend gemaakt. Dit in verband met het voorstel om een miljoen gulden beschikbaar te stel len als bijdrage aan de oplossing van de financiële problemen by het Holy Ziekenhuis. Daarover, neemt de gemeenteraad vanavond een besluit. Ket college is van mening dat een eventuele schijn van belangenverstrengeling wordt vermeden als Van der Windt zijn nevenfunctie in het bestuur van het ziekenhuis opgeeft. Van der Windt, aldus de persverklaring van de gemeente Vlaardingen, deelt de mening van het college en zal op korte termijn aan het advies gevolg geven. Schiedam De Stichting Medelanders trekt zich terug uit de organisatie van het Spectrumfestival. Het Sehiedamse festi val, dat dit jaar voor de zesde keer is gehouden, levert niet ge noeg geld op. Het is daardoor nog maar de vraag of het Sehiedamse festival volgend jaar wordt gehouden. Een nieu we stichting, die volledig bestaat uit vrijwilligers, zal de orga nisatie overnemen. Huidig directeur van het festival E. Dijkhuizen houdt de gemeente Schiedam verantwoordelijk voor de mogelijke verdwijning van het festival zoals tot nu toe zes keer is neergezet. „Met de nieuwe stich- Schiedam De bezoekers van de winkelstraat in de Monseig neur Nolenslaan zijn opval- lend positief over de nieuwe luifel en het winkelaanbod. Dat blijkt uit een enquête die DC6 Schiedam onlangs heeft gehouden. De opiY.iapbeurt van de straat -toward door alle van de ruim 150 ^Ondervraagden positief ge- -^ll^rdeerd; De winkelstraat is - i#m - stuk netter en gezelliger geworden, vinden, de onder- "ei-vraagden. Ruim 85 procent is ')'ö6k positief over het winke- :'laanbód. De winkels worden tvooral bezocht, voor de dage- yijtjkse boodschappen, sterke drank, sigaretten, bloemen, ge- £bak en brood. Maar' ook de V:huishöüdtextiel- en de kle- dingwinkel en die van huisdie renbenodigheden worden; re- gelmatig genoemd. Gemist ■wórden een schoenenwinkell en eën manufacturènzaak. Ook is er nog voldoende erger- nis. De leegstand en dé lïitstal- ^Imgen. van de winkeliers zyn - volgens dé bezoekers een smetri öp de verbeterde Nolenslaan. De reclameborden en de pro?- ducteh die op de itbep staan uitgestald, vormen volgens de ondervraagden lastige obsta kels. In.de avonduren maken de winkels een onaantrekkelijke indruk. Dit door de gesloten rolluik'' 'ok wordt het fiet- - sen op stoepen ais erg hin derlijk ervaren. Grote groene bomer, en wat zitbankjes wor- den node gemist op de Nolen slaan. Het winkelend publiek lijkt ook weinig interesse te hebben - in' de politiek.- Gevraagd naar v .'de namen van raadsleden kon ■slechts zestien procent een naam' noemen. In negentig procent van de gevallen was 'dat ook nog de naam van een wethouder. lij de ,wijk zorgen jongeren voor veel overlast en onvelig- hëidsgevoelens, bleek ook uit. de enquête, De ondervraagden vinden dat de gemeente en de politie .wat aar. de overlast moeten doen. ting wordt het festival niet meer professioneel georganiseerd," legt hij uit De gemeente heeft volgens Dijk huizen voor het festival van dit jaar 25.000 gulden minder subsi die gegeven dan het jaar daar voor. Tijdens de gemeenteraads vergadering van afgelopen maan dag deden twee vrijwilligers een_ dringend beroep op de gemeente om ook volgend jaar een subsidie van 50.000 gulden te geven. Al leen op die manier kan volgens de vrijwilligers het festival blyven voortbestaan. „Maar voor het komende-jaar is nog helemaal niets duidelijk. Het is jammer, maar zo kunnen we niet-werken" zegt Dijkhuizen. „De afgelopen jaren hebben we zelf ook veel geld in het festival gestoken en dat kunnen we als stichting niet meer volhouden. Het zoeken naar sponsors kost ons te veel tijd, vooral omdat de jemeente de subsidie telkens ver- gemeei Bescheidener Volgens de woordvoerder van de gemeente wordt de hoogte van het subsidiebedrag bepaald aan de hand van de aanvraag. Het is niet duidelijk hoeveel geld het Spectrumfestival volgend jaar krijgt, omdat de nieuwe stichting nog een aanvraag moet indienen. De nieuwe stichting gaat Stich ting Speetramfestival heten. De stichting bestaat uit vrijwilligers die de afgelopen jaren al hebben meegewerkt aan het Spectrum festival. „Het wordt bescheide ner," verwacht Dijkhuizen. „We vinden het triest dat zo'n festival waar veel Schiedammers plezier aan beleven, niet door de gemeen te wordt gewaardeerd en daardoor dreigt te verdwijnen." Het begin dit jaar geopende voetgangers- en fietstunneltje onder de Burgemeester Pruissingei» bij de Maasslulssedljk In Vlaar dingen, was af een hele verbetering. Maar nu de kinderen van de buitenschoolse opvang Robbedoes de tunnelwanden en het pla fond onder handen hebben genomen, is het allemaal nog mooier. Spelende kinderen, wandelwagens, vrolijke huisdieren en zelfs enkele auto's in felle kleuren fleuren de achttien meter lange tunnel op. Het thema, dat onder leiding van buurtbewoner Jim van der Put in de kindertekeningen is vastgelegd, Is 'Jezelf op een vervoermiddel'. De tunnel fs vanmiddag officieel in gebruik geno men. Dat gebeurde onder anderen met een Jlown. Daarnaast Is het oude tunneltje, dat zou worden gesloopt, Ingeweld als vieer- mulzengrct. Foto Dennes van derWel/Roe! Dijkstra Maassluis „'Het gaat niet goed met ons', zei de binnenstad'." Eenvoudiger kon wethouder L. D. Wesenhagen-Kastelein de reden voor het instellen van het cen trummanagement gisteren niet verwoorden. Ingeklemd tussen grote(re) steden die hun winkel centra opknapten, zit de Maas- süuise detailhandel -met name de binnenstad - de laatste jaren in het siop. Op advies van het rap port van onderzoeksbureau BRO zijn twee centrummanagers aan gesteld. Beleidsambtenaar econo mische zaken C. A. E. de Jonge en ondernemer L. Leichtenberg moeten nu de winkeliers enthou siast maken voor de.vele, ook door BRO voorgestelde verbeteringen. Beide heren duiden een even wichtige braneheopbouw aan als één van de belangrijke te verbete ren zaken. Desondanks hebben belanghebbende partijen zoals gemeente en ondernemersfedera- tie (OFM) nog geen duidelijk beeld van welk soort winkels er in het centrum te veel of te weinig zijn. Of, zoals Leichtenberg het verwoordt: „We hebben nog geen verlanglijstje." Als dat lijstje er wel is hopen de twee centrummanagers al een aardige stap gezet te hebben met hun 'vastgoed-poot'. De bedoeling daarvan is om panden die leeg ko men te staan op te kopen en ze daarna te verkopen of verhuren aan iemand uit een gewenste branche. „Zodra een vrij pand in de stille verhuur gaat, willen we dat van de makelaar horen," aldus Leichtenberg, die hier binnenkort met makelaars over gaat praten. OFM-voorzitter N. Rol geeft aan dat er in elk geval één extra zaak is gewenst. „We hebben nog een trekker nodig. Er zyn in de bin nenstad veel zaken waar mensen een aantal keren komen kijken, en dan pas kopen. Maar dan moet je wel loop hebben." Of dat een supermarkt moet worden laat hij in het midden. Buiten de even wichtige brancheverdeling gaat het centrummanagement zich on der meer ook inzetten voor pro motie-activiteiten, gelijke winkel- openingstijden en de uitstraling van de panden. Volgens Rol zou vooral dit laatste eigenlijk niet no dig moeten zijn. Want: „Maak je deel uit van een winkelcentrum, dan héb je gewoon die verplich ting tegenover onder anderen je collega's," De praktijk is anders en dus moeten aanmoedigings premies er voor zorgen dat zoveel mogelijk eigenaren van verwaar loosde puien actie ondernemen. De rol van de centrummanagers is daarbij onder meer om informa tie te verschaffen over mogelijke subsidies en belastingvoordelen. Maassluis De Markt zonder geparkeerde auto's. Wethouder L.D, Wesenhagen-Kastelein blies dit eerder geopperde idee gisteren nieuw leven in. Tijdens dé bijeenkomst over het cen trummanagement meldde ze dat enkele Binnenstad-onderne mers in Maassluis deze sugges tie aan de gemeente hadden doorgegeven. De autovrije Markt wordt op en quêteformulieren '-de enquête was.één van de eerste activitei ten van hetcentrummanage ment- genoemd als idee om de binnenstad aantrekkelijker te maken. Wesenhagen heeft daar, De aantrekkelijke winkelpuien en al die andere punten moet het Maassluise centrum aantrekkelij ker maken, zodat het de concur rentie met bijvoorbeeld Vlaardin gen en Naaldwijk aan kan. De Jonge: „De Binnenstad moet een positief, gunstig en gezellig ver- blijï'skljmaat krijgen." Vaa de he ren De Jonge en Leichtenberg 'als dat breed wordt gedragen,' best'oren naar. „Ik kan het me heel goed voorstellen. Maar dan moeten de mensen wei wat ver der lopen om hun auto te parke ren. Je ziet het in andere plaat sen ook" Op een autovrije Markt kan dan gezelligheid worden gecreëerd oppert de wethouder, die bij een eerdere gelegenheid al aangaf open te staan voor meer horeca gelegenheden in Maassluis. Een eethuisje en 'een gezellig café', vindt ze wel wat, terwijl ook de al eerder genoemde muziektent wat haar betreft een. mogelijk heid is. wordt verwacht dat ze het proces aanjagen en coördineren. Veel praten met instanties die te ma ken hebben metde winkeliers. En vooral in gesprek raken met zo veel mogelijk van die winkeliers. Om ze te informeren en te stimu leren. „Zodat," aldus Wesenha gen „het enthousiasme over slaat." Schiedam Of televisïe-gob— cheiaar .Hans- Kazari/opk.eerC optreden geeft, is nog maar'de vraag, .maar zéker is dat ook deze.zomer Jeugdland met een bruisend 'programma komt.. Sehiedamse wijken gedurende de gFGf.e vakantie spelender wijs bezighouden. Maandag 21 juli i de feestelijke opening in een. optreden van Theather Will Wight met de 'Comedgy •Xapersl en een Oosterfie show. „Het-wordt -een fantastisch* spektakel met 73 activiteiten,".' smaakt organisator Joop van?' /Breukhoven bekend. jiili töteiï k; tus-vtrekt Van Breukhoven, al meer dan twintig jaar aeööl .voor de Sehiedamse jeugd» met 't een groepje van 22 begeleiders met een busje doorde woon-: wijken. De activiteiten rijn wijkgericht om de doelgroep van Jeugdland zo breed moge-ij Ink te houden. ,We willen ie dereen. erbij betrekken. ZaLfs sis er in een wijk maar twintig kinderen wonen, gaan we er toch naar toe." i Van Breukhoven bereikt. ;zof: kinderenuit alle lager.-vande bevolking; „We slaan geen één b wijk over. We gaan naar ver- paupeide wijken, maar ooi naai me< «bouwwijken Je moet niet denkei i dafcaileëtiar- me kinderen tb dtsblpven^Ge- z hoegkihdèreiT;mt rijkëiejmiri? lieus gaan ook niet op vakan tie, omdat beide ouders wer ken." Wethouder A. F. de Leede (wel zijn) onderstreept dat Jeugd land geen overbodige luxe is voor de Sehiedamse jongeren. „Drie van de zes weken school vakantie kunnen de kinderen terecht bij Jeugdland. Dat is voo» velen een uitkomst" De kinderen worden op alle mogelijke manieren bezigge houden. Naast de sportieve en creatieve activiteiten zijn er theatervoorstellingen en ar tieste noptredens. „Theater ontbreekt nooit want die vin den kinderen boeiend," - legt Van Breukhoven uit „Het ac cent ligt op straattheater, zodat iedereen ervan kan gemeten." De theatergroepen die deze zo mer komen, zijn onder andere Ton Laros, Mang,. Hillaria en Fratelii Fiasco. Artiesten als John de Winter en Fred en Fred Star zijn ook van partij. Op het slotfeest, 8 augustus, staat zoals elk jaar een ver land centraal Vorig jaar was. het Thailand, nu is India aan de beurt. Een jungletocht tijgers vangen, een. ritje op een rodeo kameel en een bezoekje aan een specerqenraarkt .behoren die dag tot de mogelijkheden. Om helemaal in een exotische stemming te komen, 'worden Indiase dansen opgevoerd: - Met behulp van een takelwa gen wordt één van de volledig vernielde voertuigen van de rij baan gehaald. FotoANP Den Haag Bij het auto-ongeluk in Den Haag dat gisterochtend een enorme verkeerschaos ver oorzaakte, is een 53-jarige Schiedammer om het leven gek men. De man reed over tó Utreehtsèb'aan in een bestelbus met visproducten. Door nog onbe kende oorzaak botste het slachtof fer boven op een aan de kant rap de weg geparkeerde auto. De Schiedammer ramde vervolgens de vangrail aan de linkerkant van de weg. De man werd door de klap uit zijn busje geslingerd en over leed ter plekke. Zijn busje vloog na het ongeluk in de brand. De auto waar de Schiedammer op botste, was in een nis van een via duct geparkeerd. De auto stond daar met pech. Volgens een woordvoerder van de politie zijn die plekken langs de kant van de weg speciaal bedoeld voor auto mobilisten met mankementen aan hun voertuig. De verkeerschaos die ontstond na het ongelük de woordvoerder, vanwege de rakan- tietïjd nog mee. Toch ontstonden er op de A12 en A13 files van meer dan vijftien kilometer. Capelle aan den L/ssel—Een 62-ja- rige motorryder uit Vlaardingen is gisteren gewond geraakt by een ongeval opde Algerawegin Capel le aan den Ussei. Het slachtoffer kwam ten val en raakte de beton nen rand van de weg. Schiedam Tydens een controle op vreemdelingen heeft de- Sehiedamse politie gistermiddfigt in een eetgelegenheid in Paulus Potterstraat een 47-jarige,, man zonder vaste woon- of veiér blijfplaats aangehouden. De maft was op dat moment aan het werk en kon geen identiteitsbewijs to nen. .Hij is voor nader onderzoek naar het politiebure ii gebracht. Vlaardingen—Een 36-jarige Vlaar- dingse is gistermorgen gewond' geraakt bij een aanrijding op de Van Hogendorplaan in haar wooh="j plaats. Op de kruising met tferi Westlandseweg en de L.A. Ke-- sperweg verleende een 19-jarige plaatsgenoot met zijn bromfiets geen voorrang aan de vrouw, die - zelf ook op een brommer reedj'j Beide bromfietsers kwamen met1' elkaar in botsing. De vrouw is.: voor behandeling overgebracht haar het Holy Ziekenhuis. Vlaardingen Tegen twee vissers is een proces-verbaal opgemaakt, omdat zij niet in het bezit waren van een visakte. De mannen den gisteravond betrapt tydens een controle door politiemensen op de visserijwet by het water in de omgeving van Rondom West Informatie -er bezorging van de k- aandagt/m vrijdag - 18.00 tot 19.00 uur f335E5KS»i zaterdag van ïSSr" 14.00 tot 16.00 uur l^gTeléfoon: OIO -4004 444 Woensdag 9 juli 1997

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1