11 Nazorg bij invullen van OZB-bezwaren xna s gi Wat heet oud...' feest der herkenning Ontwikkelaar wil onder betaling van Vinex-bijdrage uit 3 i ii 'j it r, n W3K~ BAKENPRECHT Rotterdams Dagblad Auto in Haven Hardrijders bekeurd Overvaï op snackbar Inbreker en winkeldief aangehouden Politie zoekt automobilist Tjalklaan afgesloten Ouderenpartij verstrekt gratis standaardformulier Weinig problemen in zusterstad Moravska Trebova 'Snel gebieden van dertig kilometer in Babberspolder' ©©1 M^sHsslmzcrs iiigèloofc; SP en GroenLinks Vlaardingen zitten b en w weer dwars Waterweg Dinsdag 15 juli 1997 Schiedam Een onfortuinlijke automobilist uit Maassluis vergat gisterochtend de handrem van zijn auto aan te trekken. De 31-ja- rige man had zijn voertuig aan de Korte Haven in Schiedam gepar keerd. Toen hij uitstapte, rolde de auto plotseling naar voren en dook de haven in. Duikers van de Schiedam se brandweer en een ta- kelbedrijf hebben het voertuig uit de plomp gevist. Schiedam Bij een snelheidscon trole op de Burgemeester van Haarenlaan in Schiedam heeft de politie gisteren 21 automobilisten bekeurd wegen hard rijden. Eén van de snelheidsduivels reed 95 kilometer per uur. De agenten controleerden 250 voertuigen. Te gen de hardrijders is proees-ver- baal opgemaakt. Schiedam Een 33-jange mede werker van een snackbar aan de Broersvest in Schiedam is gister avond bedreigd met een vuurwa pen en gedwongen een nog onbe kend geldbedrag af te staan. Een man drong het cafetaria binnen en eiste geld. Daarna vluchtte hij weg. Schiedam Een 25-jarige man ronder vaste woon- of verblijf plaats heeft gisteren vijf inbraken m plezierjachten, twee winkel diefstallen en het wegnemen van een fiets bekend. De man werd vrijdagavond op heterdaad be trapt op een jacht aan de Nieuwe Haven in Schiedam. De dief is voorg.-leid aan de officier van jus titie. In Vlaardingen hield de politie gisteravond een dief aan in een winkel aan de Deltaweg. De man, een 33-jarige Rotterdammer, had geprobeerd goederen onder zijn kleding te verbergen maar een be veiligingsbeambte had dit tfcor. Hij hield de man staande en bracht hem vervolgens naar bui ten. Daar ontstond een handge meen. De politie pakte de dief op maar moest eerst even langs het zie kenhuis met de man. Toen de Rotterdammer was behandeld aan zijn verwondingen werd hij achter slot en grendel gezet Op het bureau bleek dat de dief ook nog in een gestolen auto had gere den. Schiedam De politie van Schiedam zoekt mensen die kun nen helpen bij het opsporen van een automobilist die is doorgere den nadat hij een 9-jarige jongen heeft aangereden. Het ongeluk gebeurde op de Burgemeester van Haarenlaan, op zaterdagmid dag 5 juli. De jonge Schiedammer werd op de oversteekplaats aan gereden. Hij liep daarbij een lich te hersenschudding en diverse blauwe plekken en schaafwonden op. De automobilist reed in een grijze auto, vermoedelijk een Opel Ka- dett. De bestuurder was een ka lende man met zwart haar en een snor. Zijn leeftijd is tussen de 30 en 40 jaar. Rotterdam/Schiedam De rijba nen op de Tjalklaan worden (van af het Marconiplein) in de richting van het Giessenplein maandag 21 juli afgesloten. Het verkeer wordt via een doorsteek in de midden berm naar de andere weghelft ge leid. Deze tijdelijke omleiding is nodig om de middenberm bouw rijp te maken. In de middenberm komt één van de kolommen waar op het toekomstige metroviaduct komt te rusten. De gewijzigde verkeerssituatie duurt drie weken. Het projectbu reau Beneluxlijn heeft voor deze periode gekozen, omdat in ver band met vakanties de overlast voor het wegverkeer zo tot een mi nimum beperkt blijft. Schiedam/Vlaardingen— Het AOV/Unie 55 -1- gaat nazorg geven bij het invullen van de aanvul lende bezwaarschriften voor de wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) en de onroerende- zaakbelasting (OZB). De ouderenpartij heeft een standaardformulier gemaakt dat het maken van bezwaar eenvoudiger maakt. Al eerder hielp het AOV/Unie 55 -1- Schiedammers en Vlaar- dingers bij het invullen van het eerste pro forma bezwaarschrift, In Vlaardingen worden vnj snel was sprake van een stijging met tis ter besctnkking._Het formuhe gemiddeld 41 procent en in Maas sluis met gemiddeld 35 procent, Vooral de waarde van oudere wo ningen zgn fors gestegen. In de drie gemeenten werden met de hulp van het AOV/Unie 55 -r meer dan drieduizend bezwaarschrif ten ingediend. De ouderenpartij stelt nu ic het vervolgtraject van de bezwaarpro cedure opnieuw formulieren gra- na het indienen van de pro forma bezwaarschriften laxatieversla- gen verstrekt door de gemeente. In Schiedam gaat dat per wyk. Om te voorkomen dat mensen te Iaat in de gaten hebben dat zij hun bezwaarschrift kunnen of moeten motiveren stelt het AOV/Ume 55 standaard aanvullende be zwaarschriften beschikbaar voor Schiedammers en Vlaardingers, Zodra het taxatieverslag binnen is, is het mogelijk om met dit stan daardformulier op eenvoudige wijze het al eerder ingediende be zwaar te motiveren, Ook mensen die alleen het vemlag hebben aan gevraagd kunnen van dit formu liergebruik maken. Sporen Het AOV/Unie 55 is eind februa ri een actie begonnen om mensen in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam te helpen bij het invul len var. de bezwaarschriften. De WOZ heeft in de drie gemeenten haar sporen nagelaten. In Schiedam ts de waarde van de wo ningen met gemiddeld 58 procent omhoog gegaan, in Vlaardingen is volgens het AOV/Ume 55 makkelijk in te vullen, omdat al leen aangestreept hoeft te worden wat van toepassing is. Aanvullen de bezwaarschriften zijn af te ha len bij het secretariaat aan de Sin gel 45c in Schiedam. Ook is het mogelijk de formulieren gratis te laten bezorgen. Daarvoor kan men bellen naar (010) 4262533 of 4740435. Vlaardingen De hevige regenval in Oost-Europa heeft tot nog toe weinig problemen veroorzaakt in de Tsjechische zusterstad van Vlaardingen Moravské Trebova. Dat heeft het college van b en w te horen gekregen-na een verontrust telefoontje naar de gemeente. Volgens een stafmedewerkster aldaar worden er in de Tsjechische stad ook geen moeilijkheden verwacht Het enigegevolg van deover- stromingen is dat de lokale bevolking het drinkwater eerst moet ko ken voor gebruik. Vanuit Moravské Trebové wordt overigens wel hulp geboden aan getroffen dorpen in de regio. Door de overstromin gen zijn al tientallen mensen om het leven gekomen en worden velen nog vermist. Vooral de regio's Moravïë en Sileziê hebben het zwaarte verduren. De echte bakkers Herweijer junior en senior stappen vanaf donderdag op de brommer om een nieuw broodje in Vlaardingen rond te gaan brengen. De bagel wordt da nieuwe trend. Foto Dennes van der Wel/Roei Dijkstra Vlaardingen Bakker Herweijer m Vlaardingen is de eerste echte Vlaardingse bakker op een brom mer. Nadat de concurrenten ver schillende broodautomaten in de stad installeerden waar dag en nacht allerlei lekkers uit te trek ken valt, trekt Herweijer er op uit. Vanaf donderdag rijdt de Bagel- Express door de gemeente. De ge motoriseerde tweewieler vervoert de in de Verenigde Staten zeer po pulaire bagel. Dit lunchbroodje, belegd met vleeswaren, kaas of zalm, kan worden besteld en wordt door de bakker aan huis be zorgd. De bagel is een Amerikaans broodje van Oostenrijkse origine. Het ronde bakkersproduct met in het midden een gat heet eigenlijk beugein. Dat betekent ringen. Europeanen hebben het recept van de -.agel in de 17de eeuw mee genomen naar Noord-Amerika. In de Verenigde Staten en Canada wordt het broodje veel gegeten, In de grote steden staat op bijna elke straathoek wel een stalletje waar het voedsel kan worden gekocht. Ook alle lunchcafti hebben de ringen in het assortiment. Als antwoord op de pizza-, shoar ma-, China- en ijskoeriers en de broodautomaten van de concur renten bindt Herweijer met de ba gel de strijd aan op de fastfood- markt. In tegenstelling tot de praktijk in de meeste Amerikaan se en Canadese steden worden de bagels in Vlaardingen belegd. Ita liaanse ham met bieslook en uiringen, zalm of een zoete va riant met honing, banaan en wal noten. Ook kunnen de broodjes volgens de bakker worden belegd met Hollandse kaassoorten en sa lades. De bagel wordt van drie soorten deeg gemaakt. Witbrood-, uien- en rozijnendeeg. Het broodje kan bij bakker Herweijer telefonisch wor den besteld. Binnen drie kwartier komt de bakker het snoepgoed op een in vrolijke kleuren geschil derd brommertje afleveren. Vlaardingen Er moeten snel 30 kilometer-gebieden worden inge voerd in het oostelijk deel van de Babberspolder in Vlaardingen. 'Achter de Van Hogendorplaan' moet voorrang krijgen omdat het daar het hardst nodig is. Dat pleidooi in de gemeenteraad is afkomstig van J. Fiai van Bur ger Belangen. Zy deed dat naar aanleiding van een besluit om geld uit te trekken voor 30 kilome ter-gebieden in Holy West en de Maasboulevard. Daarmee is in to taal zo'n 225.000 gulden gemoeid, waarvan bijna de helft door de Stadsregio wordt betaald. Fial vindt dat hiermee de verkeer de prioriteit is gegeten. .Achter de Van Hogendorplaan is het veel harder nodig. Er wonen daar heel veel kinderen en er is een aantal scholen. De mensen die er wonen klagen al heel lang over de ver keersonveiligheid," aldus Fial. Wethouder T.W. van der Steen gaf Fial in dat laatste geen onge lijk. Maar de wethouder wees op eerder gemaakte afspraken, waar in de volgorde van invoering van de 30 kilometer-gebieden is vast gelegd. Volgens Van der Steen is de Babberspolder 'over een paar jaar' aan de beurt. Fial reageerde dat de volgorde vijfjaar geleden is vastgesteld en dat sindsdien de noodzaak alleen maar is toegeno men. Van der Staen weerlegde dit met het feit dat daarna nog is ge keken na vaststelling van het eer ste plan en dat dit geen aanleiding heeft gegeven om voorrang te ge ven aan de Babberspolder. Presentato ren Toos de Teer en Henk van den Berg van *Wat heet oud...'in de gezellige am* bia'rfé'e van" het pannèn- koekenhuls 't Hof, waar ze gisteroch tend onder toeziend oog van een vaste club luiste raars de jubi- leum uitzen ding maak ten. Foto Dennes van der Welpoel Dijkstra Vlaardingen De vijfhonderdste uitzending van het ouderenpro- gramma V/at heet oud...' werd gisteren feestelijk live uitgezon den vanuit pannenkoekenhuis 't Hof in Vlaardingen. Onder het ge not van een kopje koffie en een pannenkoek woonden gisteroch tend zo'n honderdvijftig trouwe luisteraars de live-opnamen by. Velen zagen het presentatorsduo Toos de Veer en Henk van den Berg voor het eerst in levenden ly ve, „Leuk om ze een keer te zien na jarenlang trouw te luisteren," vertelt J. Zoutendijk, één van de aanwezigen. „Kijk die vrouw daar staat ook even op om ze te bekij ken," Een groepje vrijwilligers begon in februari 1988 het programma 'Wat heet oud..,'. Dezelfde mensen be mannen nog steeds de redactie. „Toen we net begonnen hadden we niet gedacht dat het zo lang zou blijven bestaan," zegt Van den Berg als er een plaatje wordt gedraaid. De presentator denkt dat het succes van het programma te danken is aan de hechte redac tie, maar tevens aan het sterke Vlaardingse karakter. „De men sen die we interviewen zijn Vlaar dingers die je tegen kunt komen in de stad. Het zijn bekenden. Dat trekt mensen aan." Ook voor trouwe luisteraar J. Zou tendijk is het hoge Vlaardingse gehalte van de uitzending de re den waarom hij luistert. .Met kerst draaien ze bandjes af van Vlaardingers die geëmigreerd zijn naar bijvoorbeeld Canada en Australië. Die mogen dan hun fa milie en vrienden in Vlaardingen vertellen hoe het met hen gaat. Dat vind ik hartverwarmend," verklaart Zoutendijk. Wrouwenpraat' Markante stadsgenoten die hun levensverhaal vertellen, de VW die in het programma een opsom ming geeft van de nationale acti viteiten en een rubriek 'vrouwen praat' die de emancipatie propa geert, vullen het programma. De redactie van 'Wat heet oud...' doet echter meer. Een paar keer in het jaar worden ook reisjes voor de luisteraars georganiseerd. „In februari gingen mijn man en ik voor het eerst mee, maar het is zeker niet de laatste keer." vertelt een lachende Ina Bezemer, die in februari mei een door het pro gramma georganiseerde winter sport-reisje mee ging. Wat voor Bezemer fijn was, was het aantal bekenden dat zü en haar man daar aantroffen. De deelnemers komen bijna allemaal uit Vlaar dingen. „Dat is toch anders dan als je met een groepsreisje mee gaat dat door een gewoon reisbu reau is georganiseerd. Afgelopen keer kwamen allerlei herinnerin gen boven als je weer een oude be kende tegenkwam. Dat was leuk. Wij kennen elkaar ook nog van vroeger," zegt Bezemer, terwyl ze haar buurvrouw een stootje geeft. De jubileumuitzending in het pannenkoekenhuis is dan ook een ontmoetingsplaats bij uitstek. Iedereen lijkt elkaar te kennen, adressen worden uitgewisseld en oude vriendschappen worden weer aangehaald. ..We bellen snel voor een afspraak." Waar Bezemer dit jaar naar toe gaat met haar man weet ze nog niet. Ze hoopt in elk geval dat ze weer met dezelfde club op stap kan. „Het zou zonde zijn als ze daarmee stoppen, want dit is best uniek," beweert Bezemer. Bus Trouwe luisteraars van "Wat heet oud...' hoeven de bus niet te mis sen. Zij worden elke maandagoch tend op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen. De vraag is alleen hoe lang nog. „De gemeente bezuinigt op alles," ver telt presentator Van den Berg, „Het is jammer als ze dat ook op ons programma gaan doen. Een lokale omroep heeft recht om te bestaan, want het is een funde ring van de stad." Voorzitter M. Burger van Water weg FM denkt niet dat het zo'n vaart zal lopen dat het populaire ouderenprogramma moet worden gestaakt vanwege geldgebrek. Volgens hem is er altijd wel een mouw aan te pa. 2n. „De Tweede Kamer heeft besloten dat er een opslag van omroepbijdragen moet komen. Dan hebben we het over twee gulden per jaar. Dat moet te doen zijn," vindt Burger. Wat meer onder de mensen ko men is naar Burgers mening ook geen slechte zaak. „Als je de op komst vandaag ziet, dan merkje dat er behoefte aan is." Maassluis De gemeente Maas sluis doet haar best om onder een Vinei-bijdrage die het aan de Stadsregio Rotterdam moet beta len, uit te komen. Dit werd giste ren duidelijk tijdens de gecombi neerde vergadering van de com missies stads- en milieubeheer en financiën. Het gaat om een be drag van zo'n vijfhonderdduizend gulden dat in verband met de nieuwbouw op het Elementum- terrein op tafel moet worden ge legd. Hopmcm Projektrealisatie -één van de bedrijven die de woonwijk gaat neerzetten- meent name lijk dat de te bouwen woningen niet onder de Vmex-regeling val len omdat er wordt gebouwd op een bedrijfsterrein. De gemeente is het daar niet mee eens, maar heeft Hopman wel beloofd zich voor deze visie in te spannen bij de stadsregio. Dat laatste staat ook in de giste ren behandelde exploitatieover eenkomst tussen gemeente en projectontwikkelaars. Het riep by de commissieleden een aantal vragen op. 2p vroeg A. G, M. Keij- zer zich af of andere projectont wikkelaars, waar de gemeente za ken mee doet, nu ook gaan aan kloppen voor een dergelijke steun. Ook waarschuwde de PvdA-er er voor dat het onduide lijk is wanneer Hopman tevreden is over de steün van de gemeente. „Straks zeggen ze 'u heeft zich niet goed ingespannen', en moe ten we nog een keer naar de regio. Of naar de rechter." Betalen Wethouder L. D. Wesenhagen- Kastelein verzekerde dat het alle maal niet zo'n vaart zou lopen. „Hopman heeft het bedrag uiter aard al in haar exploitatie opgeno men. In principe betalen ze het gewoon." I- Met name Keijzer en D66-er F. M. L. Wensveen wilden graag weten wat er met het geld (25ö0j gulden per woning) gebeurt als Hopman het niet hoeft te betalen^ „Wordt het bedrag in mindering gebracht op het koopbedrag," was Keijzers vraag, die daarbij in speelde op het feit dat de huizen momenteel al worden verkocht „Ze hebben geen toezegging ge daan om de bijdrage te verreke nen," meende F. Stolk, de ambte naar die ook duidelijk maakte dat de gemeente daar niet al te veel over heeft te vertellen. „Het is geen gemeentelijke exploitatie" Tijdens de raadsvergadering van vanavond hoopt het college meer duidelijkheid te verschaffen over de visie van de exploitant - Maassluis—In 95 procent vandé woningen die op het terrein van de voormalige betonfabriek ELe- mentum worden gebouwd, zijn.. Maassluizers ingeloot Dat heeft wethouder U Van Dugn-Camf- ferman van Maassluis gister avond bekend gemaakt Op de drie hectare grote locatie, die tussen de binnenstad Waif" Maassluis éa komen ngaktf en kantoreneëndiversifeitaah,;; woningen: 21 appaa$èmeh®2g:; maisonnettes;4 tèrtbwóhli^èh|i en 116 ningen, De prijzen yanêren van.^ 198.000 giüdënvoOTdèieKaWo-5 ningen tot bijna vier'torrvwrdêj! Vlaardingen SP en GroenLinks in Vlaardin gen hebben hun trucje met het blokkeren van een versnelde bestemmingsplanprocedure door burgemeester en wethouders herhaald. Hielden de twee oppositiepartijen vorige week de bouw van een reclamemast bij het Kethel- plein op. nu gaat het om de aanleg van een multifunctioneel bos in de Holierhoekspolder, ten noorden van Vlaardingen. In april van dit jaar stemde de gemeenteraad van Vlaardingen in met de plannen van Mid den-Delfland om tussen de Vaart, Holyweg en Breeweg een bos aan te leggen. Alken Groen Links en SP waren tegen. GroenLinks vindt dat de mens 'niet moet ingrijpen in het stukje veertiende-eeuws Nederland' en ziet in de plannen 'geen enkele vooruitgang'. De SP zag er zelfs een argument ir. voor Rijkswaterstaat om de A 4 op maaiveldhoogte aan te leggen: „Dan gebruiken ze dat bos meteen als isolatie voorde A4." Maar de meerderheid van de raad stemde met de plannen in. Om de vaart erin te houden had den b en w de gemeenteraad een brief ge steurd waarin zij toestemming vragen voor een vrijstelling van de bestemmingsplanpro cedure. Dat kan echter niet als tenminste een vijfde van de gemeenteraad te kennen geeft hiermee niet akkoord te gaan. SP en Groen links tellen samen negen (van de 35) raadsle den. Dat is dus ruim voldoende. Nu moet de gemeenteraad, die pas na de vakantie op 24 september weer bijeen komt, beslissen over het vrijslellingsverzoek. Vorige week pasten de twee partijen dit zelden gebruikte trucje ook al toe met de reclame mast bij het Kethelplein. In dat geval scheelt het de gemeente behoorlijk wat aan inkom sten, omdat elke maand dat het langer duurt er ook geen rechten hoeven te worden afgedra gen. Jaarlijks is daar voor de gemeente Vlaar dingen 85.000 gulden mee gemoeid. DORPSSTRAAT 17* 3993 Afl BAR£MDR£CH1 Bil OEWXTttTOft0t' TO- 01B0-611100 MAANDAG CEStOTfN - VRÜDAC KOOfAVOWJ

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1