9 Wethouders hebben veertig nevenfuncties Rotterdams Dagblad De eerste schreden van 140 kilometer strandwandelen Vlaardingse wethouder vindt doorwerken aan A4 ongepast Geen vergoedingen na stroomstoring Discussie aangezwengeld na affaire Holy Ziekenhuis Schiedammer dood na aanrijding Hennepkwekerij in slaapkamer Man spuugt conducteur in gezicht Te hard gereden Bouwspeelplaats kampt met hardnekkig geldprobleem "ffiJjiAVGS TRj\ATm}\ Waterweg Dinsdag 22 juli 1997 Door Jan Rozendaal Vlaardingen De vier wethouders van Vlaardingen hebben met elkaar veertig nevenfuncties in diverse besturen. De last van die bestuursfuncties is gelijkelijk verdeeld over het vier tal. Wethouder K. van der Windt had er eentje meer, maar dat wordt voor 1 augustus rechtgetrokken als hij geen voorzitter meer is van de raad van toezicht van het Holy Ziekenhuis. Dat blijkt uiteen door de gemeen te Vlaardingen, mede op verzoek van deze krant opgestelde lijst van nevenfunties van wethou ders. De discussie hierover is in Vlaardingen actueel geworden naar aanleiding van de proble men rond het Holy Ziekenhuis. Hoewel het ziekenhuis juridisch gezien mets meer met de gemeen te heeft te maken, was wethouder Van der Windt voorzitter van de Rotterdam/Schiedam Bij een aanrijding op het Stenen Baak- plein in de Europoort is gisteren een 70-jarige man uit Schiedam om het leven gekomen. Het slachtoffer was bestuurder van een personenauto. Hij kwam, in gezelschap van zijn 74-jarige echt genote en 7-jang kleinkind, uit de richting van Oostvoorne. Op de kruising raakte een vrachtwagen combinatie hem vol in de flank. De bestuurder en zy n vrouw raak ten bekneld en zijn door de brand weer uit het wrak bevrijd. De vrouw en klemkind zijn met di verse botbreuken overgebracht naar respectievelijk het Schie- land Ziekenhuis en Sophia Kin derziekenhuis. Schiedam In een woning aan het Land van Ris in Schiedam- Oost is gisterochtend een kleine hennepkwekerij ontmanteld. In de slaapkamer werden 93 hennep planten, vijf lampen, een afzuiger en een ventilator aangetroffen. De politie kwam de handel op het spoor toen agenten een deurwaar der assisteerden. Planten en apparatuur zijn in be slag genomen. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht, omdat er geen mensen in de woning aan wezig waren. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft gisteren een 19-jange Vlaardinger aangehouden. De man, dieop het perron van station Schiedam/Rotterdam-West m de kladden werd gevat, wordt ervan verdacht een conducteur in het gezicht te hebben gespuugd. De Vlaardinger had een woordenwis seling gekregen met de NS-mede- werker over een vervoersbewijs dat niet was afgestempeld. De agenten hebben de spugende Vlaardinger meegenomen naar het bureau, waar hy is overgedra gen aan de Spoorwegpolitie. Vlaardingen Op de Burgemees ter Heusdenslaan m Vlaardingen zyn gistermiddag zes automobi listen betrapt op te hard rijden. In totaal werden 140 automobilisten gecontroleerd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 77 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. KANARIEGELE HORLOGES raad van toezicht van Holy en in die hoedanigheid mede-verant woordelijk voor de ontstane tekor ten van bijna vy f miljoen gulden. Met het overmaken van een be drag van een miljoen gulden red de de gemeenteraad twee weken geleden het ziekenhuis. Dit leidde tot bestuurlijke capriolen: op de momenten dat het college over het Holy Ziekenhuis sprak, moest Van der Windt de gang op. En bij het besluit van de gemeenteraad over het krediet ging de wethou der ook eventjes een wandelinge tje buiten de raadszaal maken. Op één na zijn alle nevenfuncties van de Vlaardingse wethouders verbonden aan hun wethouder schap: Van der Steen is als wet houder verantwoordelijk voor het groenbeleid en daarmee bijvoor beeld automatisch lid van het da gelijks bestuur van het recreatie schap Midden-Delfland. En dat geldt voor Kool (sociale zaken) on der meer by zyn bestuursschap van het Centraal Overleg Sociale Werkplaatsen en zo vervult Roy- ers (economische zaken) een rol binnen het Regionaal Econo misch Overleg Rijnmond. Alleen Van der Windt is naast de wethou derschap-gebonden nevenfunc ties op persoonlijke titel lid van een bestuur, psychiatrisch cen trum Jons m Delft, dat ook een vestiging m Schiedam bezit maar geen bindingen met Vlaardingen heeft. Burgemeester Stam heeft overi gens ook tien nevenfuncties. Het gros heeft te maken met de stads regio, waarin hy onder meer ver antwoordelijk is voor het Vinex- beleid, Net als by de wethouders geldt dat Stam deze nevenfunc ties niet zou hebben als hy geen burgemeester van Vlaardingen zou zyn. Na de vakantie gaat het college de discussie met de fractievoorzit ters m de gemeenteraad aan over de voor- en nadelen van de diver se nevenfuncties. Daarbij worden dan ook de nevenfuncties van de gemeenteraadsleden zelf betrok ken. Diverse raadsleden zitten in besturen van plaatselijke (sport) verenigingen of andere instellin gen. De discussie zal zich wat de wet houders betreft toespitsen op slechts enkele van die bijbaant jes. Twee, of drie misschien. Zo zijn Kool en Roijers als 'aandeel houder' medeverantwoordelijk voor het beleid van de vorig jaar door de gemeente gekochte druk- kery Don/Erka. De eigenaar van dit Rotterdamse bedryf, een be langrijke klant van het Toeleve ringsbedrijf Vlaardingen, hield ermee op. Het risico was groot dat een nieuwe eigenaar de sociale werkplaats in Vlaardingen, die toch al moeite genoeg had om het personeel aan het werk le houden, geen werk meer zou gunnen. Ten zij die nieuwe eigenaar de ge meente Vlaardingen zou zyn. Een gemeenteambtenaar, de directeur van de Dienst Welzyn, werd presi dent-commissaris en namens de enige aandeelhouder, de gemeen te Vlaardingen, besturen Kool en Royersmee. Een andere bestuursfunctie die ter discussie wordt gesteld is de functie van verkeerswethouder Van der Steen als president-com missaris en aandeelhouder van de BV-Parkeergarage. De commissie voor algemene- en bestuurszaken, waarin de fractie voorzitters van alle politieke par tijen zyn vertegenwoordigd, wil len hierover in de vergadering van 15 september praten, Vooraf neemt het college van bur gemeester en wethouders een op stelling in. Bij de start van deStrandzesdaagse in Hoek van Holland gisteren sprongdeze deelnemer nog soe peitjes over het water. De vraag is of hij dat zaterdag in Den Helder ook nog kan. Foto anp Hoek van HollandDe sfeer is op gewekt en uitgelaten deze mor gen aan de Strandweg in. Hoek van Holland. In alle vroegte gaat hier de 39ste Strandzesdaagse naar Den Helder van start De duizend deelnemers voor de 140 kilometer lange tocht verzame len zich bij café restaurant Het Jagershuis. De lucht is licht bewolkt er waait een briesje uit het noorden en de weersverwachting voor de ko mende week is goed. De deelne mers drommen voor de loketten van debus voor de routebeschrij ving van de eerste dag en voor het gele deelnemersvaantje. Bij het restaurant is er nog even tijd voor een bekertje koffie of thee en een voorlopig laatste bezoekje aan een fatsoenlijk toilet. Om even voor half negen kondigt Hans Vos uit Amstelveen aan dat hy vertrekt. Korte broek, T-shirt 'met de afbeelding van zijn klein- j kind, rugzakje en, voor het geval dat een klein paraplutje. Hij heeft net de Nijmeegse Vierdaag se -achter de rug en loopt de voor de tiende keer. „Deze tocht is veel gezelli ger dan de Vierdaagse. Het is niet zo massaal. Je loopt allemaal de zelfde route, slaapt op dezelfde plaats en eet uit dezelfde ruif," al dus de bebaarde Amstelvener. Het grootste probleem van de strandtocht is volgens hem het constant scheef lopen, omdat het j strand affobpiVat kan behoorlij ke spierpijn veroorzaken. „Ik heb in Nijmegen dan ook elke dag aan de linkerkant van de weg gelopen, omdat die kant enigs zins lijkt op het aflopende strand. Wat dat betreft ben ik dus be hoorlijk voorbereid." Een laatste groet en weg is hij, op weg naar het eindpunt van de eerste etap pe: Wassenaar, waar op camping DuinreU de nacht wordt doorge bracht. De route gaat verder via Noordwyk, Ugwyien, .Egmond aan ^Zee^CallandSoog naardeft^ den afgesproken dat dit heugelij ke feit gevierd moest worden met een feestweek. J3n i dat is de Strandzésdaagse geworden. Echt geoefend hebben zij niet „Maar ik ben verpleegkundige en wel gewend aan lopen, ook al zijn dat maar korte afstanden.-Vele klei- Voor de tweelingzussen Attfe en Riny de Wit uit Den Haag is hef de eerste Veer dat zy meelopen. Zy worden dit jaar 50 jaar en had- de ischre- den op weg naar de fparinestad gezet Er zullen er nog duizenden volgen: -r Vlaardingse kinderen proberen een blokhut in elkaar te timmeren op de eerste dag van de bouwspeelplaats. Foto Roe! Dijkstra Vlaardingen Ze gaan hutten bouwen, roeien en aan het eind komt er een slotfeest De Vereni ging Vriendenkring Bouwspeel plaats (WB) doet al het mogelijke om de Vlaardingse schoolkinde ren van 5 tot 12 jaar tijdens de va kantie bezig te houden. De bouw speelplaats ging gisteren open en een groot aantal kinderen heeft er op de eerste dag al gebruik van gemaakt Bmnen een gezellig geschilderd oud treintoestel op het terrein naast kinderboerderij 'Hoiywood' verkoopt Mario Hoogvliet snoep en chips aan de kinderen. Al drie jaar werkt ze als vrijwilligster op de bouwspeelplaats tijdens de schoolvakanties. Hoelang ze dit werk nog kan doen, is onduide lijk, „De gemeente draait de geld kraan steeds verder dicht. En zon der subsidie kom je nergens," meent WB-peruiingmeester Hoogvliet. „De gemeente bezui nigt helaas op alle welzijnsorgani saties." WB moet het sowieso met min der geld doen, want afgelopen mei woedde een brandje op de speel plaats. Schade: twee waterfietsen en een blokhut afgebrand. „Gelukkig hadden we een pofje voor noodgevallen, dus we kon den alles weer vervangen. Maar dat potje is nu wel leeg," verklaart Hoogvliet. „We hebben niets meer achter de hand. Ik hou mijn hart vast voor als er weer iets gebeurt, want dan zitten we echt aan de grond." Op de bouwspeelplaats zyn alleen vrijwilligers werkzaam en er lo pen enkele moeders rond. „Dus wat dat betreft kosten we de ge meente al niets. Er zyn zo'n vier tieners die helpen, maar ik ben er elke dag met nog een andere vol wassene om de boel in de gaten te houden," legt Hoogvliet uit. „Ik ben blij dat vrijwilligers de tijd nemen om de Vlaardingse jeugd bezig te houden," zegt R. Beckers, moeder van twee kinde ren van 6 en 10 jaar die graag naar de bouwspeelplaats komen. „De kinderen komen hier al twee jaar en elke keer hebben ze het ontzet tend naar hun zin. Het zou lam mer zyn als dit zou wegvallen, want we kunnen moeilijk met het gezin elke dag naar een pretpark gaan om de kmderen een fijne va kantie te geven." Zelfs de gulden entreegeld die de kinderen moeten betalen, dekt de kosten niet. „We moeten spykers kopen, hamers en hout. Dat kost allemaal geld," vertelt Hoogvliet, terwijl ze een huilend jongetje op de schoot neemt Iemand heeft hem uitgescholden. Ze probeert hem een beetje te troosten en ver volgt. „Om spykers met koppen te blyven slaan, moeten we meer fondsen aanschry ven. Maar ja, we zyn allemaal vrywilhgers en heb ben met echt veel benul van fond sen." Buiten spelen de kinderen onderwijl gewoon verder. Ze heb ben geen weet van de financiële malaise van de organisatie die hen de speelruimte biedt. Vrijwil ligers lopen rond en helpen ze met het bouwen van hutten. „Het is toch jammer als dit allemaal verloren gaat,"verzucht Hoog vliet. „Dit helpt de kinderen toch de vakantie door." Vlaardingen De Vlaardingse wethouder T.W. van der Steen vindt het 'ongepast' dat Rijkswa terstaat doorgaat met de voorbe reidingen van de A4 tussen het Kethelplein en Delft. Hij is van plan om meteen na het zomerre ces een gesprek met minister Jor- ritsma aan te vragen. Van der Steen heeft daarover inmiddels overleg gevoerd met J. van der Tak (stadsregio) en gedeputeerde G. Brouwer, die hem zullen verge zellen. Het drietal wil dan van Jor- ritsma meteen horen wat het ka binet van plan is. „Ik heb het gevoel dat wij aan het lijntje worden gehouden. Zo lang de A4 met wordt aangelegd vind ik dat op zich niet zo erg, maar wij willen zekerheid. Het kabinet blijft nu zo vaag. De minister moet duidelijkheid verschaffen over de intenties van het kabinet: of we gaan dit najaar een besluit nemen, of we dragen het over aan het volgende kabinet. Die zeker heid willen we. Nu blijft het maar doorzeuren en dat wekt alleen maar irritaties op," aldus Van der Steen. „Ik vind het ongepast hoe Rijks waterstaat en het ministerie met de betrokken gemeenten en de actiegroepen omgaan," zegt de nijdige Van der Steen. Hy kan de kwaadheid van de milieugroepe ringen ('Rijkwaterstaat moet on middellijk stoppen met het werk aan de A4') heel goed voorstellen. Onherroepelijk Een woordvoerder van het minis terie van Verkeer en Waterstaat stelde vorige week in deze krant dat het om 'voorbereidende werk zaamheden' gaat. En daarbij maakt het volgens haar niet uit of de nieuwe ryksweg boven- of on dergronds gaat Bovendien stelt Rijkswaterstaat zich op het stand punt dat het kabinet een principe besluit heeft genomen voor aan leg van de A4 en dat de Tweede Kamer dat tot nu toe met heeft weggestemd. Voor de Vlaardingse wethouder snijdt dat echter geen hout Van der Steen: „Ik vind dat Rijkswa terstaat en het ministerie daar al een stapje te ver m gaan. Ten eer ste: als het kabinet meent dat de aanleg van de A4 onherroepelijk is, waarom leggen ze 'm dan met aan. En ten tweede: al vijfentwin tig jaar wordt er door de voorstan ders van de weg op gewezen dat dat zandlichaam er al ligt. Dan krijgen we over tien jaar zeker als argument van de voorstanders dat het zandlichaam er al zo lang ligt en die extra werkzaamheden al zijn gedaan. Dit is geldverspil ling. Laat ze ermee wachten tot de Tweede Kamer een besluit heeft genomen. Ook om de discussie zuiver te houden. Zo gaan wij in Vlaardingen in elk geval met met onze burgers om." Verdeeldheid Of de Tweede Kamer nog deze ka binetsperiode een besluit neemt over de A4, durft Van der Steen met te zeggen. „Het beangstigt me wel dat de tegenstanders niet op één lyn zitten. Hoe meer ver deeldheid er is, des te groter de kans dat het kabinet het eigen standpunt er doorheen jast Dat is een reeel gevaar," aldus de wet houder, Maasland Het Nutsbedrijf Wéstland zal geen schadever goedingen uitkeren aan gedu peerden van de stroomstoring van 18 november vorig jaar in het gebied Schipluiden en Maas land. In dit gebied wordt de energievoorziening verzorgt door Energie Delfland. Vermoedelijk als gevolg van graafwerkzaamheden werd een elektriciteitskabel geraakt Hierdoor kwam er water in de kabel en ontstond kortsluiting. Als gevolg hiervan ontstond een tweede storing, die fluctuaties in de spanning op het energienet van het Nutsbedrijf Wéstland veroorzaakte. De gevolgen wa ren kapotte televisies, compu ters en videorecorders. Het energiebedrijf -uit Delft heeft KEMA Nederland een uit gebreid onderzoek laten uitvoe ren naar de ooreaak van de sto ring. Hieruit is gebleken dat de schuld niet bij het energiebe drijf lag en als gevolg hiervan niet verantwoordelijk is voor de schade bij bedrijven én particu lieren. Vijftig claims De schadeclaims (ongeveer vijf tig) die bij het Nutsbedrijf West- land waren ingediend zijn op de gebruikelijke wijze doorge stuurd naar de collega's in Delft Nu is gebleken dat het Delftse energiebedrijf geen blaam treft, zal er geen schadevergoeding plaatsvinden. De schade kan worden verhaald op degene die de stroomstoring heeft veroorzaakt maar wie dat is geweest is tot op heden niet bekend. Zodra dat wel bekend is, kun nen de claims by de schuldige worden neergelegd. V&SEL E C TC EN TER*/ iAVPnrFVTtrtm vnnr? UiXUCXi grflf. Marrewijk!aan 41- Spijkenisse tel

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1