9 1 Nog een nieuwe buslijn door Vlaardingen ftP Oplegger schuift in de sloot Rotterdams Dagblad Bewoners laaiend over het niet nakomen van beloftes Fietsroutes van het industrieel erfgoed Ongelukken met motoren Poging overval op Schiedammer Kledingdief aangehouden Dierenarts waarschuwt na vondst vergiftigde kat Kwartiersdienst tussen Holy en Centrum fiSfiMrm^roóH' Brood en Earring in-Maa&sIuis Oude reclame even tevoorschijn ffjè Waterweg Donderdag 24 juli 1997 Hoek van Holland Een 34-jarige motorrijder uit VIaardingen is gis termiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Badweg in Hoek van Holland. De man pas seerde op zijn tweewieler de auto van een 81-jarige Maassluizen De ze wilde net afslaan en botste op de motor. Met onbekend letsel is de Vlaardinger vervolgens naar het ziekenhuis gebracht. Een paar uur later reed een 36-ja- rige motorrijder uit Maasdijk op de Heimdyk m de badplaats. De Maasdijker had door de laag ha gende zon niet gezien dat vlak voor hem een 62-jange Rotter dammer de weg over stak. Een botsing werd onvermijdelijk. De Rotterdammer moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Schiedam Een 19-jarige Schiedammer is gisteravond op een brute manier overvallen door vier Rotterdammers. De jongen reed op zijn scooter over de Rot- terdamsedijk in Schiedam en werd door het viertal gedwongen te stoppen. De Rotterdammers bedreigden de jongen en dwon gen hem zyn scooter af te staan. De jongeman weigerde dit en werd door hel viertal vervolgens in het gezicht gespoten met traan gas. Uiteindelijk gingen de vier Rotterdammers er zonder scooter vandoor. Een agent op de fiets zag dat en schakelde zijn collega's in. Die wasten de Rotterdammers aan te houden op de Lorentzlaan en namen hen mee naar het bureau voor verhoor. Schiedam Een 40-jarige Tilbur- ger is gistermiddag aangehouden in de Nieuwe Passage in Schiedam nadat hij voor enkele honderden guldens aan kleding uit een winkel had meegenomen. De man, die in gezelschap van een vrouw in de winkel was, wilde de spullen zonder te betalen meene men. Personeel kon dit voorko men en droeg de man over aan de politie. De vrouw wist te ontsnap pen. Hoek van Holland Kattenlief hebbers in Hoek van Holland maken angstige dagen en nachten door. Met name bewo ners in de omgeving van de Van Spilbergenstraat ende Co- lumbusstraat worden door die renarts Leezer geadviseerd om hun katten en poezen binnen te houden. Gisteren werd uit die buurt een vergiftigde kat bij de dierenarts binnenge bracht. „De kat is moedwillig om het leven gebracht," zegt Leezer, die zijn praktijk in 's-Graven- 2ande heeft. „Iemand heeft witvis, bijvoorbeeld kabeljauw of wijting voor het dier ge kookt en daar gif in gestopt, duidelijk met de bedoeling om het beest te doden. Daarom raad ik aan mensen in de om geving daar de dieren binnen te houden, voordat we meer van dit soort gevallen krijgen." Muizengif De kat, ongeveer vier jaar oud, is vermoord met gif dat de spieren van het beest ver krampt. Dat heeft verstikking tot gevolg. Waarschijnlijk is een soort landbouwgif of mui zengif gebruikt. Het schuimbekkende dier was aangetroffen in de tuin van een woning aan de Columbus- straat. De eigenaren zelf zijn op vakantie en weten nog van niets. De politie in Hoek van Holland wacht eerst af of er meerdere meldingen van vergiftigde kat-„ - ten binnen komen, voordat agenten naar een dader gaan zoeken. Pas dan zal het blauwe goedje dat in de kat werd ge vonden naar het laboratorium worden gebracht om te onder zoeken wat het precies is. Een Tlechische oplegger geladen met tulnbouwglas moest gisteren door een grote takelwagen uit de sloot worden getild. De chauffeur had een bocht In de Oude Campsweg te Maasland verkeerd ingeschat. De lange wagen was met de achterwielen in het water terechtgekomen. Het takelen duurde drie uur, waarbij de Hoefweg en Coldenhovelaan afgesloten zijn geweest. FotoWestiamisFotoburo Door Desiree van der Jagt Schiedam De bewoners van de Van Hogende riKt raat in Nieuw- land zijn met >s Ze zijn laai end. De gemeente Schiedam is begonnen met het herstraten van de Van Hogendorpstraat en omge ving, maar in tegenstelling tot wat de gemeente had beloofd worden er nu oude stenen neergelegd, „Het gaat ons er niet om of het ou de of nieuwe stenen zijn. De straatstenen moeten overal het zelfde zijn. Hier in het renovatie- gebied én in de nieuwbouw," vin den de bewoners. De scheidslijn van de oude en nieuwe stenen ligt precies op de plek waar de vijf gerenoveerde flats staan. Vanuit de hoekflat is het verschil goed te zien. De be woners van de 108 flats noemen het 'pure discriminatie'. „Het gaat om de uitstraling en door op de straat zo'n onderscheid te maken, ben je gewoon aan het discrimine ren." De gemeente Schiedam liet eerder deze week weten dat de ou de stenen neer worden gelegd, omdat er momenteel geen geld is voor de aanschaf van nieuwe ste nen. „Mocht over enkele weken blijken dat we het benodigde geld bij elkaar kunnen krijgen, wordt het gebied opnieuw bestraat. Dan uiteraard wel met mooie nieuwe," aldus de gemeentewoordvoerder eerder deze week in deze krant. Die uitspraak is bij de bewoners totaal in het verkeerde keelgat ge schoten. „We zijn al zes jaar met de gemeente aan het praten over de renovatie, over de sloop én over de (her)mrichting van dit ge bied," vertelt bewoonster G. We ber. „Nu zijn we by na aan het ein de en worden we als kleine kinde ren aan de kant geschoven." De bewoners zien geen heil in de toe zegging dat de klinkers worden vervangen als er voldoende geld is. „We geloven niet meer in sprookjes. Dat zijn gewoon zoet houdertjes," vuit A van den Berg haar buurtbewoonster aan. „We voelen ons in de maling genomen. Inspraak betekent hier dat de burger zijn mond niet open mag doen." Al zes jaar zijn de bewoners met de gemeente aan het praten over de renovatie, opknapbeurt en de sloop in hun buurt. Drie jaar zit ten ze nu al in de stof en de rot zooi, neggen ze. Het herstraten is het sluitstuk van het project m hun buurt, waarbij vijf flats wer den gesloopt, een nieuwe flat en woningen werden neergezet en de vijf overgebleven flats werden ge renoveerd. Nu de gemeente eigenmachtig af wijkt van de afspraken, voelen de bewoners zich in hun hemd gezet. „Begin juli kregen we een her- stratmgsplan te zien. Maar de klus was toen al aan een aanne mer gegeven. Hoe bedoelen ze, in spraak? We zijn gewoon veel te laat op de hoogte gesteld." Bjj de bewonersvereniging heb ben de bewoners steun gevonden voor hun woede, maar de uit spraak van de voorzitter van Wo nen en Leven Nieuwland dat de gemeente nog enige tijd respijt krijgt, is bij de laaiende bewoners in het verkeerde keelgat gescho ten. „De gemeente moet haar be loftes nakomen. Ze hebben alles zwart op wit gezet in een brief van 20 maart 1997. Niemand gelooft toch dat ze die steentjes er nu :n liggen, dat ze die er over een paar weken weer uithalen," zegt bewo ner V. Kilickaya. Racebaan Naast het gebruik van de afwij kende stenen zijn de bewoners sowieso laaiend over het herstra- tmgsplan. De borden van het woonerf zijn niet weggehaald, maar van een woonerf is geen sprake meer, vinden ze. „Dadelijk als het hier klaar is wordt de Van Hogendorpstraat één grote race baan. Het is een kinderrijke buurt en we houden ons hart vast." Vol gens de bewoners zouden de door gaande straten met kleine aan passingen veel veiliger kunnen worden. De bewoners eisen dat de ge meente Schiedam haar beloftes nakomt en ervoor zorgt dat m de hele omgeving van deVan Hogen dorpstraat dezelfde klinkers - oud of nieuw- worden neerge legd. Met minder nemen ze geen genoegen. „Wij willen gewoon een fijne buurt. Door het beleid van de gemeente ontstaat hier een twee deling. Voor ons is de maat vol. We slikken niet meer en stikken zeker niet," aldus de bewoners, die zich op verdere acties bera den. Door Jan Rozendaal 'Beetje verrast' Binnen de gemeentegrens van Vlaardingen rijdt bus 60 dezelfde route als lijn 50, de nieuwe snel- bus die Holy en Vlaardingen-Cen- trum beter met elkaar moet ver binden. Dat is iets waar wethou der T. W. van der Steen (verkeer en vervoer), die 'een beetle ver rast' was over de komst van de nieuwe lijn, het meest mee in zijn sas is. Hij legt uit: „De snelbus Holy gaat om het halfuur rjjden. Omdat de nieuwe bus naar Ridderkerk ook één keer in het halfuur over het zelfde traject gaat rijden, krijg je een kwartiersdienst tussen Holy, het centrum en Vlaardingen-Oost, Met een halte bij Hoogstad en het nieuwe zwembad." RET-vervoersdeskundige Van der Zijde: „In feite vangen we met lijn 60 twee vliegen in één klap Schiedam De Federatie Cultu reel Erfgoed van Zuid-Holland stippelen dit jaar weer vyf fiets routes uit die voeren langs histo risch belangrijke punten. Twee ervan, die al in een boekje zij n op genomen, beschreven het fietsen langs de Nieuwe Waterweg en de kust. Route 3A, fietsen langs de Water weg, begint bij het Vlssenjmu- seum in Vlaardingen en voert ver volgens via Maassluis naar Hoek van Holland. De route is ongeveer 25 kilometer lang en de deelne mers kunnen in Vlaardingen al peddelend een blik werpen op de stadskraan, de Oude Haven, de Visbank en de Koningin Wilhel- minahaven. In Maassluis staan uiteraard ook de haven en het Sleepvaartmu- seum op de route, eyenals de stoomsleepboot 'Furie' en de sleepboten van Smit. Een bezoek aan het Keringhuis bij de storm- vloedkerir j hoort er natuurlijk by en verder voert de route m Hoek van Holland langs de vuur toren, het station, de Berghaven, de Waterweg-boulevard, het fort en het reddingmuseum. De bezienswaardigheden in Hoek van Holland zijn ook opgenomen in de route 3B, die voert vanaf het museum in Scheveningen, de vuurtoren en de haven en de Vïs- afslag. Ook het vroegere 'lage licht' van Hoek van Holland, dat nu m Kijkduin staat te pronken, wordt aangedaan. Via Ter Keijde en het Staelduinsebos njden de fietsers naar Hoek van Holland. Uiteraard kunnen de beide routes ook in Hoek van Holland worden gestart. Het zijn tochten die geheel zelfstandig kunnen wor den gemaakt aan de hand van de duidelijke beschrijvingen in de boekjes, die te koop zijn bij de WV-kantoren en de verschillen de musea. In totaal zijn er vijf boekjes. Eén daarvan is ook 'Fietsen door het Westland' (Route 2). Deze start by het WestJands Museum in Honse- lersdijk en voert naar de voorma lige veiling Kwintsheul, de Koren molen Windlust en het Poortge- bouwATOS garage. Watertorens, muren met kopkas liggen op de route naar Veiling Poeldijk en Naaldwijk met onder weg de scheepswerf en de water toren. Via het proefstation m Naaldwijk eindigt de route bij het tramstation in Schipluiden. Voor de echte liefhebben zijn ei ook nog -langere- routes door de Bollenstreek, de Krimpener- waard en de stad Rotterdam. De vijf boekjes samen kosten een tientje, per exemplaar kosten ze twee gulden vijftig. ItUfS-IPiPjfe t j, j - Isfi* r W» K; Vlaardingen Er komt per 1 september nog een nieuwe bus lijn bij ir. Vlaardingen. Behalve de al eerder aangekondigde snelbus (lijn 55), gaat er een bus rijden van Holy, door het cen trum en via de Beneluxtunnel naar Ridderkerk. Deze lijn 60 is een experiment op initiatief van en deels bekostigd door Rijkswaterstaat. Deze en lijn 61, die van Spijkenisse naar Rid derkerk gaai, zijn bedoeld om het fileprobleem op de A15 tus sen Ridderkerk en Beneluxtunnel aan te pakken. Ze rijden dan ook alleen op werkdagen. Voor het openbaar vervoer bin nen Vlaardingen betekent het dat er dan elk kwartier een bus van Holy naar Vlaadingen-Oost rijdt. Het beginpunt van de nieuwe buslijn 60 is bij de algemene be graafplaats Holy. Na de Albert Schweitzersingei, Holysingel, Burgemeester Heusdenslaan, doorkruist de bus het centrum (Van der Driftstraat, Liesveld en Sehiedamseweg} richting NS-Sta- tion Vlaardingen-Oost. Daar van daan duikt de bus de Beneluxtun nel in om ondermeer over de A15 naar Ridderkerk te rijden. Daar naast worden industriepark Eem- haven, bedrijventerrein Waalha ven, metrostation Slinge en NS- station Rotterdam Lombardijen aangedaan. P. van der Zijde, vervoersdeskun- dige van de RET: „Het is niet zo dat deze lijn in het leven is geroe pen voor mensen die in Vlaardin- geb wonen en in Ridderkerk wer ken, of andersom. Wat wij wel ver wachten is dat het aantal passa giers binnen Vlaardingen en naar het Eem- en Waalhavengebied toeneemt. En die naar Zuidwijk en Pendreeht. Vlaardingers kun nen daar nxrook'wel~komen met het openbaar vervoer, maar dat betekent een hoop overstappen. Op die manier krijg je natuurlijk geen forenzen uit de auto." Binnen Vlaardingen verhogen we de frequentie én we creëren een aantrekkelijke verbinding die er nu nog niet is." De RET begint in de loop van au- gustus meteen intensieve promo tiecampagne voor de twee nieuwe buslijnen. Daarbij worden ook be drijven benaderd. Directies wordt gevraagd om door middel van het (deels)-betalen van een openbaar vervoerabonnement de werkne mers met de bus te laten reizen. „Wij hopen dat wy dan wat kun nen doen aan de fileproblematiek op de A15," aldus Van der Zijde, die het 'elke dag drukker ziet wor den'. Rijkswaterstaat betaalt anderhalf jaar mee aan het experiment. Eind volgend jaaT wordt besloten of de twee lijnen definitief in de RET-dienstregeling worden opge nomen. MaassluisHerman Brood en,. Golden Earring komen naar. Maassluis. Zij vormen dit jaar de twee topacts van Zomexpop, Het Maassluise popfestival wordt vrijdag 22 augustus ge- houden. Behalve Golden Earring uit Den Haag en de Amsterdamse Herman Brood die zijn Wild Romance meeneemt naar Maassluis, treedt op de ijsbaan - de plaatselijke trots Stick en Bangers op. De Maassluise rockband begint het- open luchtconcert om 19.30 uur. Daarna volgt Brood (21,00 uur) en tenslotte sluit Golden Ear ring (22.00 uur) het festival af. De kaarten a ƒ32,50 zijn ver krijgbaar bij de bekende voor verkoopadressen/ "waaronder de bespreekbureau's van de' Haagsche Courant en Rotter dams Dagblad en de winkels van Free Record Shop. Met de - door de omgeving betreurde - sloop van een aantal woningen van woon-, zorg- en dienstencentrum Frankeland aan de St. U- duinastraat in Schiedam, Is onverwacht een aantal oude muurreciameschllderingen tevoorschijn gekomen. Stam mend uit de tijd dat het abon neenummer in het telefoon boek van Schiedam nog uit vijf cijfers bestond. Het best te onderscheiden zijn die van 'Stoomen en Verven De Rid der van Heewijk', die dat 'billijk en vlug' deden en de brandstoffenhandel van 'A. J. Vredebregt Hzn Fa C. van Pelt Czn'. Ook schoenmaker C. Nieberg ('het aangewezen adres voor maat- en repara- tlewerk') had een plekje ver worven op de zijmuur die toe behoort aan het woonhuis op St. Liduinastraat 32, het adres waar destijds de schoenmakerij was geves tigd. Schiedammers die her inneringen willen ophalen, hebben in elk geval tot aan het einde van de bouwvak de tijd om een blik op de muur te werpen. De heistelling staat al klaar om daarna de palen te slaan voor nieuwbouw voor Frankeland, die de muurre clame weer voor decennia zal verstoppen. Foto ro«i Dijkstra

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1