Sparta goed voor het veld, het veld goed voor Sparta Weer en wind zitten snelwandelaars tegen Arthur Farenhout heeft lak aan reputatie Post Ronald van der Tang één in Zoetermeer Rotterdammers vegen HCAW thuis van het giavel (18-5), maar incasseren uit ruim verlies (8-1) Neptunus heeft alle voordelen in handen Bedankje van Grabert Petri pikt doelpunt mee Blok 17e in WKYngling WK Soling ongeldig Bakker captain van cricketteam CVY zoekt tegenstander cmè Van den Berg wint én krijgt migraine-aanval rennisc SWSMC oefent tegen ADO Den Haag 'Perfect game' voor Kinheim-werper Jansen Rotterdams Dagblad ApeldoornVolleyballer Rob Gra bert heeft een punt gezet achter zijn interlandcarrière. De speler/ tweede trainer van het Duitser Moerser SC heeft bondscoach Toon Gerbrands meegedeeld niet meer in aanmerking te willen ko men voor het WK-kwaüficatie- toemooi m Groningen en het EK in Eindhoven en Den Bosch. Grabert is na Ron Zwerver en Jan Posthuma het derde lid van de gouden ploeg van Atlanta die af haakt, Brecht Rodenburg, met ge selecteerd voor de World League, is nog in gesprek met Gerbrands. Van de oude garde keert ook Mar tin van der Horst met meer terug. Libero OIofvan der Meulen, lang durig geblesseerd aan de slagschouder, mist in elk geval de oefentnp naar Brazilië. Ger brands neemt Mark Broere mee als vervanger. Tweede libero Ri chard Schuil, die de finales van de Worid League miste door een en kelblessure, trainde weer voluit mee. In Brazilië maakt spelverde ler Peter Blangé zijn rentree. Selectie- Peter Blange, Misha Latuhihin, Gmdo Görtzen, Reinder Nummerdor, Ro bert van Es, Jochem de Grutter, Bas van de Goor, Mike van de Goor, Henk-Jan Held, Albert Christina, Richard Schuil, Mark Broere RotterdamAls voorbereiding op het WK in Seoel oefenden de hockeysters van Jong Oranje op het complex van HC Rotterdam tegen hun leeftijdsgenoten van Engeland. De ploeg van Caroline van Nieuwenhuyze-Leenders won met 4-0 en 3-2. In het elftal van speelsters onder 21 jaar deden Karlijn Petri, Florien Cornells, Janneke Schopman en Evelien de Haan van HC Rotterdam mee. In de eerste wedstrijd scoorden Joh t Abbas, Sylvia Karres, Eati- mo Moreilo de Melo en Nienke Snahers (strafbal) voor Jong Oranje. In de tweede wedstrijd pikte ook Karlijn Petri haar doel- puntje mee. De overige treffers waren van Jolijn Abbas en Fatimo Moreilo de Melo. StavorenDe Rotterdamse zeiler Eelco Blok is in het WK Yngling in Stavoren op de zeventiende plaats geëindigd. In de eerste twee races had hij posities in de voorhoede in handen (4e en 6e), maar daarna zakte Blok af naar een plaats in de middenmoot. De laatste twee races eindigde hij als 16e en 18e, met in totaal 138,7 punten. De Deen Mada Christen- sen werd eerste met 27,4 punten achter zijn naam. Het gehele ere podium bestond uit Denen. Beste Nederlander was Yaka Minka: achtste. Rungsted Het WK-zeilen in de Olympische Soling-klasse is in het Deense Rungsted ongeldig verklaard. De wedstrijdleiding moest het toernooi schrappen we gens een gebrek aan wind. Slechts vier races leverden een uitslag op. Reglementair zijn vijf manches nodig voor een afgerond WK Namens Nederland waren de zeilteams van Atlanta-ganger Wil lem Potma (Sneek), Rien Segaar (Krommenie), Bram Soedhoudt (Oudenbosch) en Ruud den Outer (Capelle aan den IJssel) in Dene marken aanwezig. In het team van Outer zitten Rotterdammer Ronald den Arend en Leo Deeter- man uitvierpolders. -Rotterdam Als vervanger van Tim de Leede, die vrijdag in het huwelijk treedt, vertrekt VOC'er Davy Bakker overmorgen als cap tain van het Nederlands cricket team naar Norfolk. De ploeg van bondscoach Emerson Trotman speelt er donderdag tegen een lo kaal elftal en een dag later in Nor wich tegen Norfolk CCC. In de se lectie maakt Sebastiaan Gokke, de fastbowler van Excelsior, zijn debuut. Ook zijn teamgenoot Erik Dulfer is geselecteerd. Van het Rotterdamse VOC zijn behalve Davy Bakker ook Steven van Dijk, Klaas-Jan van Noortwijk en Bas Zuiderent aangeschreven. RotterdamCWzoekt na het af zeggen van Rhoon een tegenstan der voor 12 of 13 augustus. Geïnte resseerden voetbalclubs kunnen contact opnemen met Wim van windpn tpi nifumiQn ff/étV OOK KLASSE 'WGOmiNtN Door Chris Mast RotterdamZaterdagmiddag, een half uur nadat de honkbal lers van Vitrine Art/Sparta met 18-5 korte metten hadden ge maakt met landskampioen Mr Cocker/HCAW namen coach Rob Hendriks en zijn assistent Marcel de Bruin ieder een groot veegnet ter hand. Gezamenlijk egaliseerden zij daarmee het gravel van het binnenveld. Een niet alleen tijdrovend, maar ook stoffig karweitje. Maar, zo stelde Hendriks daarna: „Kwestie van bijgeloof. Als vrij goed zijn voor het veld, dan is het veld ook goed voor ons." Om er aan toe te gramme»: „Maar dit keer moesten we het ook voor de wedstrijd vegen, omdat Feye- noord dat gisteravond was verge ten. Maar voor zo'n overwinning heb ik dit er wel elke keer voor over." En zo voegde Hendriks er aan toe: 'Kunnen we meteen nog even de wedstrijd doornemen." Dat terug blikken was een plezierig karwei tje. Want Sparta behaalde één van zijn mooiste thuiszeges. In acht innings demonteerde het de HCAW-werperstaf zo grondig, dat de als laatste door HCAW-coach opgetrommelde Ainar Hoogland één op één liep. Hij zag vijf Sparta-slagmensen en kreeg even zovele hits tegen. Af sluitend hoogtepunt was de grand slam kommin van Maurice Ver daasdonk in de achtste inning bij een al tot 14-5 opgelopen voor sprong. Eén puntje was op dat mo ment voldoende voor het sein 'einde wedstrijd' in verband met een marge van tien punten. Maar omdat Verdaasdonk de bal eruit lepelde, telden nog eens alle pun ten: 18-5. Veldfouten In Bussum gistermiddag werden Hendriks en De Bruin niet geacht te vegen. Het resultaat was er naar. De vallei was Sparta niet gunstig gezind met niet minder zeven Spartaanse veldfouten. Eerste honkman Maurice Ver daasdonk stond kennelijk nog na te dromen en boekte er drie, even als derde honkman Floyd Sprott. Sparta was toch al gehandicapt vanwege het ontbreken van ach tervanger Marlon Fluonia en mid- velder Sherton Saturnino. Fluo nia was zaterdag met zijn ge- strompel over de honken al een anti-reclame voor 'de ideale zo mersport'. Hij is nog steeds niet hersteld van een enkelblessure, die hij ruim een week geleden opliep in de wedstryd tegen Minolta/Pioniers. Gisteren moest hij met een dikke HCAWer Glenn Romn- ey (1) wordt op het eerste honk uitga- vangend oor Sparti?a,i Jef frey Sprott. De Rotter dammers wa ren zaterdag met 18-5 te sterk voor HCAW, giste ren verloren ze met 8-1. Foto ANP enkel kans de kant blijven. Eerder in de week had Fluonia de duim van zijn vanghand bijna af gezaagd. Zodat hij ook nog eens met een verband om die hand achter de thuisplaat had plaatsge nomen. Saturnino liep zaterdag bij een sliding een gapende neen- wond op, die na afloop in het £t- Clara ziekenhuis tot vijf hechtin gen leidde. .„010 100 12= 5- 8-2 HCAW.. SPARTA ..„001 042 29=18-21-0 HCAW: Patrick de Lange (4 2/3) 1-0-7, Je roen Hubert (11/3 e 3 man) 1-2-5, Tom ür- banus (l 1/3) 1-14, Aimar Hoogland «5 man) 0-O 5 Sparla:Orlando Stewart (8) 8-0- 8 Home runs; HCAW: Rene Rijst (2e in ning, solo), Clive Mendes (7e inning, solo), Jeffrey Cranston (8e inning, +1), Sparta: Maurice Verdaasdonk (8e inning,+3) Win naar: Ortando Stewart (Sparta). Verliezer: Patnck de Lange (HCAW) SPARTA 0 00 000 001=1-5-7 HCAW.J 11112 10x=8-9-1 Sparta: Tony Benmngshof (7) 1-1-9, Rob Hendriks (1) 0-0-0. HCAW: Juraan Lobbe- zoo (8) 6-2-3, Michael Hartun" 0-0-2, Home runs: HCAW: Clive Mendez (3e in ning, solo) Winnaar: Junaan Lobbezoo (HCAW) Verliezen Tony Benmngshof (Sparta). Door Blanchefleur Brassinga Spljkenlsse De tonen van 'Ano ther one bites the dustvan Queen galmden over sportpark De Brug. Niet echt een toepasselijk num mer om de ruim twintig snelwan delaars op te zwepen tot uitmun tende prestaties. Toch weerhield dat Klaus David Jensen er niet van bij de recordwedstrijden snel wandelen in Spijkenisse de Deen se nationale records op de 25 en 30 kilometer te breken. Daarnaast liep de Scandinavier in de wed strijd over twee uur 25.660 meter, zo'n honderd meter méér dan het oude Deense record. Op de baan van atletiekvereni ging Spark organiseerde de Rot terdamse Wandelsport Vereni ging (RWV) de recordwedstrijden voor de dertiende keer. Het doel is zo veel mogelijk (nationale) re cords te breken. En om records te breken, moeten de wedstrijden 's avonds worden verlopen. Dan zjjn de weersomstandigheden vaak ideaal. Maar op sportpark De Brug waren die zaterdagavond allesbehalve ideaal. De jeugd en de vrouwen konden hun rondjes nog droog af leggen. De mannen daarentegen werden op de ene na de andere plensbui getrakteerd. De stro mende regen deed Denis Franke, de favoriet in de wedstrijd over twee uur, zelfs besluiten de strijd te staken, Hij was niet meer opge wassen tegen de neerslag en har de wind. Desondanks sneuvelde er toch nog een handjevol records. Behal ve Jensen scherpte ook veteraan Nico Schroten de tijd op de 30 ki lometer aan. De zestigplusser kwam na 2.57.14,3 uur over de fi nish. Naast Schroten liepen slechts Jensen en de Belg Dirk Bogaert de 30 kilometer uit. Favoriet Dirk Nicque stelde enigszins teleur. Voor de Belgisch kampioen en recordhouder waren de recordwedstrijden een laatste tempotest voor het komende WK- atletiek in Athene. Daar neemt hij deel aan de 50 kilometer. Nicque liep nu alleen mee in de wedstrijd over twee uur, waarin hij een tweede plaats behaalde. Mis schien miste Nicque wel de aan moedigingen van het publiek, want dat was er nauwelijks. Rotterdam De honkballers van Tropicana/Neptunus hou den sinds de hervatting van de competitie, na het World Port Tournament in het eigen sta dion, de eerste plaats in de hoofdklasse elke week iets ste viger in hun bezit. Tegen debu tant RCH/Cementbouw, de nummer zeven op de ranglijst, bevestigde Neptunus die faam. Zaterdag in Heemstede won Neptunus met 8-9, gisteren in Rotterdam bleef het bij 2-0. Vertrouwenwekkend voor Neptunus is daarnaast dat het niet alleen een voorsprong van drie of vier punten heeft geno men op de naaste concurren ten Sparta en HCAW. Maai het ook nog eens één of twee wedstrijden minder heeft ge speeld. En daarbij komt dan nog bij dat Neptunus ook nog - in te genstelling tot Sparta - nog de dubbel tegen het zwakke ADO voor de boeg heeft. De bezet ting van de eerste plaats na de reguliere 42 competitie-wed strijden heeft om twee rede nen waarde, 'O' Mocht de nummer één geen landskampioen worden, dan geeft die plaats recht op deel neming aan het Europa Cup 2- toemooi. En de nummer één begint in de play-offs en in de Holland Series met een thuis wedstrijd. Toch kende zaterdag in Heem stede Neptunus meer proble men dan het had. verwaeht. Voor werper Ken Brauckmil- ler, op de heuvel de laatste we ken oppermachtig, kende RCH niet het mirC.e ontzag. In ze ven innings kreeg bij zeven punten tegen. Gevolg van ne gen klappen, waarvan de meerderheid goed raak was: twee homeruns en drie twee- honkslagen. De Neptunus-hit- ters waren net even productie ver en zodoende, viel het met de schade voor Neptunus nog - mee. Gisteren kwam de zege'van Neptunus in ijltempo «/tot stand; -de wedstrijd duurde maar iets meer dan twee uur. Een verademing na de soms langdurende en twee keer zo lange vertoningen. Toch was het nu ook weer niet goed. Te saai',jofr|maar;,snel vergeten'" klaagden 'sommige toeschou wersnaafloop. NEPTUNUS~~.802 201 480=9-14-2 RCH011 401 018=8-10-2 Neptunus: KenBrauckmiller (7 in nings) 5-3-9, Elton Koesman (2) 3-1-1. RCH: Dave Drayer (5 2/3) 3-1-10,'Jeff Calderone (3 VS) 1-14. Home runs: Neptunes: Marcel Kruyt (3e Inmng, +1), Eddy Dix (4e inning, +1), Percy Isenia (8e inning, +3). 8CH: Andy van Ham (2e inning, solo), Brian Farley (8e inning, solo). Winnaar; Ken Brauck miller (Neptunus). Verliezen Jeff Ckt- derone (RCH). Save: Elton Koeiman (Neptunus). RCH._hm000 000 000=0-5-1 NEPTUNUS803 268 68**24.1 RCH: Dave Dusseau (8) 34-3. Nep tunus: Geoffry Kohl (9) 9-3-5. Home runs: geen. Winnaar: Geoffry Kohl (Neptunus). Verlleier. Dave Dusseau (RCH). Door Kans van Houdt Hellevoetskils Arthur Faren hout heeft zichzelf overtroffen in de wielerronde van Helle- voetsluis. De 24-jarige amateur uit Hekelingen versloeg in een spannende eindsprint Tommy Post. Dat was, een prestatie van formaat. Post staat hoog geklas seerd in het nationale regelmatig heidsklassement, een positie die hij mede verdiende door dit sei zoen al zeventien maal als eerste over de eindstreep te komen. Artur Farenhout had echter lak aan die reputatie. De Hekelinger, eerder winnaar in Zwjjndrecht, voelt zich in vorm en kan daar door meer dan hij zelf denkt. Hij liet zich niet afbluffen door zijn tegenstander, die hard uit laat ste bocht kwam. Post were St offer van zijn eigen dadeno Omdat hij op het laatste rechte stuk Farenhout nog steeds in het wiel wist, 'brak' er iets bij hem. .Meestal kom ik na zo'n manoeu vre met voorsprong op de de streep af,'" verduidelijkte de Bra bander. „Nu Arthur bleef aandrin gen, dacht ik 'shit, ik raak die Fa renhout niet kwijt'. Ik schakelde nog over naar een zwaardere ver snelling, maar ook dat ging niet soepel. Op dat moment passeerde Arthur mij en was ik verloren. Ach, het is all in tke game. Trou wens, die Farenhout is met de minste. Hij rijdt niet voor niets bij Egbert Koersen in de Agu-ploeg, één van de betere topformaties." Arthur Farenhout zei, zoals ge woonlijk, Riet veel. Maar de lach van oor tot oor sprak boekdelen. Terecht betrok hij ook broer Edward in de feestvreugde. De broers waren in de finale overge bleven met Post en Wilco Zuijder- wijk. De laatste wilde in de door zijn vader georganiseerde koers uitblinken. De Westlander kamp te echter nog met de naweeën van de koers in Kwintsheul, de dag er voor. Daar was hij achter Olympia's winnaar Remco van derVen twee de geworden, een klassering waarvoor hij veel had moeten ge ven. Desondanks behoorde hij tot de acht initatiefnemers die al vrij vroeg in de koers een kopgroep formeerden. Omdat er weinig kwaliteit in het peloton achter bleef, konden de acht een ronde voorsprong nemen op een tweede groep. Rolverdeling Op het moment dat de voorste achterblijvers in zicht kwamen, ontsnapte het viertal Post, Zuij- derwijk en de beide Farenhouts. Al snel namen die laatste twee de rolverdeling door. „J13 let op Post, ik neem Zuijderwijk voor mijn re kening," had Edward gezegd. Een plan dat goed uitpakte. Want na dat Post was ontsnapt, was de jongste er als de kippen bij. Eén keer nog probeerde hij zelfs Post los te rijden, maar dat lukte niet. Niemand gaf hem nog veel kans. Arthur Farenhout strafte die me ning af. Bij de cyclosportieven ging de zege ook naar een regio nale favoriet, Thuisrijder Willem Varenkamp, die in het begin van het seizoen met blessures had ge sukkeld, voelde zich de laatste tijd weer goed en bewees die ge moedstoestand door m de spnnt medevluchter ïJpenburg achter zich te houden. Arthur Farenhout leverde een prestatie van formaat door Tommy Post van zijn achttien de zege van het seizoen af te houden. Foto fox Zoetermeer Géén cadeautjes voor de thuisrijders. Twee plaat selijke favorieten maakten zater dag deel uit van de groep van acht coureurs, die in de Ronde van Zoetermeer het peloton dub belden. Maar: waar de supporters hoopten op een gul gebaar naar óf de geroutineerde criterium specialist Ronald Roos óf het aanstormende talent Jan van Velzen, verliep de finale vol strekt 'rechtuit'. De sterkste won. Krachtpatser Ronald van der Tang uit Voorhout spurtte naar zijn achtste seizoenzege. Met op de tweede plaats Maurice van Rijn uit Schipluiden, die een ul tieme demarrage, in de laatste bocht, zag mislukken. De derde plek was voor de Estlander Peep Mikli. Roos, die al iets eerder de hoop op een thuiszege had opge geven, restte een zesde prijs en het behoud van z'n leiderstrui in het Rabo Kring-klassement André Grootvdd, ook uit Zoeter meer, triomfeerde voor eigen pu bliek in de koers van de cy closportieven en veteranen. Hb versloeg in de slotfase de natio nale kampioen André van Reek. Bij de junioren was de winst voor de jarige Marcel Meijn (17) uit Warmenhuizen, bij de vrouwen werd Marion Borst één. Richard van den Berg, winnaar van het Cl-enkelspel bij Los Bigotes. Dodubbelfinale moest hij door een migraine- aanval aan zich voorbij Eaten gaan. Foto Peter Molkenboer DoorMikosGouka Schiedam Ze speelden welis waar tegen elkaar, maar daar was dan ook alles mee gezegd. De fi nale van het Los Bigotes-tennis- toernooi bracht Marco Storm en Richard van den Berg in de Cl- klasse tegenover elkaar. Het respect voor elkaar was groot. Zo maakte Storm regelmatig complimenten voor een knap staaltje tennis van de lange Van den Berg. Zijn tegenstander was zelfs bereid een punt over te spelen, omdat men de gamestand vergeten was. Aan het tinde van de doorVan den Berg gewonnen party waren er dan ook louter tevreden gezichten.-"De Vlaardinger zou daarna ook de dubbelfinale spelen, maar hij moest opgeven. Een plotselinge migraine- aanval had hem geveld. Terwijl Van den Berg huiswaarts ging, zei de 29-jari- ge Storm: „Ik heb gewoon heel goed gespeeld. Ri chards service is echter net iets te krachtig. Als we een rally spelen, houd ik hem wel bij. Maar als zijn service eenmaal loopt, is er geen houden meer aan. Zijn opslag sprong zó hoog op dat ik hem telkens bo ven mijn schouders vandaan moest gaan halen. De eerste set speelde ik goed en die wist ik via de tie break naar me toe te slepen. Hij maakte toen ook be hoorlijk wat fouten. Tot diep in de tweede set (4-3) bleef ik meedoen, maar aaama werd rijn service zo sterk dat ik geen kans meer had. Maar ikben gewoon zeer tevreden over mijn spel." De tien jaar jongere Van de Berg was daarvoor -toén hij nog bij Los Bigotes rondliep - maar weer eens be gonnen met het ophemelen v ,n zijn opponent. Hij serveert linkshandig en speelde daardoor telkens de ballen op mijn backhand. Daar werd ik echt gek van. De partij was gewoon heel zwaar, omdat hij ook nog heel veel 'spin' in de ballen brengt. Omdat mijn op slag in de beginfase ver beneden peil bleef, maakte ik me toch wel zorgen of het wel goed zou aflopen. Vanaf de tweede helft van de tweede set ging het lo pen. Ik kreeg veel meer grip op zijn service en mijn returns werden beter. Dat was precies op tijd, want hij was dicht bij de zege." Geen kans gunnen Naast de winst van de VLTC-speler in de hoogste klasse van het toernooi kende de 02 klasse een saaie eindstrijd. Bart Imhoff van Holy gunde zijn tegen strever Nicky Voorn geen enkele kans en walsde ih 'no time' over hem h een (6*0,6-0). Omdat er te weinig Deelneemsters waren in h*t vrou wenenkel Cl-toemooi werd in een poule beslist wie zich winnares mocht noemen. Die eer was uiteinde lijk weggelegd voor Manon van Diggelen. De speel ster van Holy zorgde naast Imhoff voor het tweede succes voor haar Vlaardingse vereniging, terwijl ook de vrouwendubbel-Cl naar twee speelsters van Holy ging. Linda Leckle en Martine van de Zweep waren in twee sets te sterk voor Maijon Eekelaar en Jeanet- te Koks van VLTC (7-6,6-3). In de D-klasse was het bij de mannen weer een walk over in de eindstrijd. Jasper Schuurman moest blijk baar vroeg thuis zijn, want de speler van TSN mepte in sneltreinvaart Gerke Berenschot van het gravel (6- 0,6-0). Bij de vrouwen voorkwam TSF-speelster Wen dy de Kok een thuisoverwinning voor Alice den Har- tog. In een spannende eindstrijd verloor Den Hartog met 7-6,64. De sfeer op het tennispark was zoals men van deze zomerse tennisreeks mag verwachten. Los Bigotes had zelfs een heuse cocktailbar geopend terwijl de al lerkleinsten zich uostelijk vermaakten op een lucht kasteel zodat de ouders rustig van het tennis konden genieten." Schiedam—Het eerste team van de kersverse fusie- dub SWSMC oefent morgenavond op eigen terrein tegen eerste-divisionist ADO Den Haag, de nieuwe werkgever van Schiedammer Edgar van der Rcer. Het duel op Harga begint om 19.30 uur. De toegang is gratis voor deze allereerste wedstrijd in het bestaan van SWSMC. Haarlem Eelco Jansen kwam gisteren tot een per fect game tegen ADO: geen enkele Haagse honklo per belandde op de honken. De werper van Vrienden Kinheim is de tweede pitcher in de geschiedenis van de Nederlandse hoofdklasse die een dergelijke pres tatie levert. Alleen de huidige coach van Mr. Cocker HCAW, Craig McGinnis slaagde daar ooit eerder in. De Amerikaan gooide op 11 juli 1989 namens Haar lem Nicols tegen De Spartaan een perfect game. Jansen voegde zich daar gisteren bij door de spelers van ADO van de honken af te houden. Met de cijfers 9-0-0 (negen keer drie slag, geen een keer vier wijd en geen enkele hit tegen) onderstreepte Jansen zijn goede vorm van de laatste tveken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3