11 Woningbedrijf verkoopt flatgebouw 'Het is te hopen dat 't na de renovatie mooi wordt' Rotterdams Dagblad De Veerman voor de helft van de waarde van de hand gedaan Belangstelling voor de zwem- vierdaagse valt tegen Caféhouder heeft weinig geloof in goede afloop Raadslid wil uitleg over gebruik oude straat stenen Vrouw gewond na aanrijding Man rijdt door na aanrijding Dronken man rijdt op auto Konijnenziekte steekt opnieuw de kop op Dinsdag 29 juli 1997 Waterweg SchiedamHet PvdA- raadslid M. R, Reuderink vol uitleg over de aanbesteding van de bestrating in de Van Hogen- dorpstraat in Schiedam. Volgens hem is er een verschil tussen het begrote bedrag voor de klus en het bedrag waarvoor het uiteindelijk is aanbesteed. Hij heeft bjj het college van burgemeester en wethouders schriftelijke vragen ingediend, waarin hij vraagt of dat klept. De bewoners van de Van Ho- gendorpstraat zijn laaiend over de manier waarop de ge meente het herstratingswerk in.hun buurt laat uitvoeren. In dé omgeving van de Van Hogendorpstraat zijn de afge lopen jaren vijf flats gesloopt - en hiervoor zijn een nieuwe flat, eengezinswoningen en ou derenwoningen teruggeko- men. Jy 'De vijf 'flats diezijn blijven1 staan zijn gerenoveerd. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de bestrating, 'y En hier ligt hei probleem. Bij - de gerenoveerde woningen' worden' de oude straatstenen neergelegd, tenvijl in. de nieuwbouw gebruik is; ge maakt van,.nieuwe stenen. De. verklaring van; de gemeente: is dat er momenteel geen geld is voor de niéuwe sténen. Zodra dat geld er zou zijn dan worden in het renovatiégedeelte 'als nog nieuwestenen neerge legd. De bewoners stellen echter dat de gemeente heeft beloofd geen onderscheid te maken tussen de nieuwbouw en de re novatie. Overal zouden volgens de be woners dezelfde stenen moe ten worden neergelegd. In hun strijd tegen de gemeen te hebben de bewoners vorige week ook het raadslid M.R. Reuderink uitgenodigd. „Uit dat gesprek is gebleken dat" binnen dit gebied grote onvre de bestaat over de manier waarop wordt bestraat," schrijft Reuderink aan het col- lege. De gemeente Schiedam komt volgens Reuderink de ge maakte afspraken met de be woners niet na. „Het gaat zowel om de gevolgde procedu re als om de manier waarop wordt bestraat. Er is de bewo ners meerdere malen toege zegd dat er geen verschil tus sen hei gerenoveerde gebied en de nieuwbouw zou worden gemaakt. Door het gebruik van gebruikte stenen, voor het ge renoveerde gebied in tegen stelling tot nieuwe stenen voor de nieuwbouw wordt dit ver schil wel degelijk aange- bracht." Van het college wil Reuderink weten hoe het verschil tussen de twee bedragen van de be groting eri.de aanbesteding in elkaar steekt Ook wil hij de toezegging van - het college dat als blijkt dat het verschil positief uitvalt dat dat geld dan wordt ingezet voor de hernieuwde bestrating van het gebied rondom de Van Hogen dorpstraat Door Ben van Haren Vlaardingen Stichting Woningbedrijf Vlaardingen (SWV) heeft het flatgebouw De Veerman, op de hoek van de Fransen straat en het Veerplein, veel te goedkoop van de hand gedaan. Kort nadat het voormalige gemeentelijk woningbedrijf de der tig appartementen voor 750.000 gulden had verkocht aan de Schiedamse onroerend goedhandelaar J. B. J. Verschuren jr., ging het woongebouw, voor telkens enkele tonnen meer, rond in vastgoedkringen in Schiedam. Uiteindelijk is voor 1,475 miljoen gulden Hebro Beheer BV eigenaar geworden. Een en ander blijkt uit de akten, die op 2 juli in het Kadaster in Rotterdam zijn ingeschreven. No taris mr. B. van der Meide van het Schiedamse kantoor Van der Valk-Bonga Partners en twee van zijn assistentes hebben het een dag eerder er druk mee ge had. Op de eerste juli ontvingen zij om 14.35 uur SWV-directeur A. Theis- sen voor de bekrachtiging van de op 2 juni overeengekomen ver koop aan Versehurens maat schappijtje Schievast BV, In het volgende kwartier handelden de assistentes als gemachtigden van vier Schiedamse vastgoedbedrij ven de verdere koopovereenkom sten af. Om 14.40 uur ging het apparte mentencomplex van Schievast, dat kantoor houdt op een boven woning in de Da Costastraat, voor 945.000 gulden naar J. de Graaff Vastgoed BV (Korte Haven), die het om 14.45 uur met 175.000 gul den winst weer overdeed aan een bedrijf van de bekende Schiedamse Hongaar Gyorge Toth (Burg, Honnerlage Grete- laan). Deze laatste pakte de mees te winst (355.000 gulden) met zijn om 14.50 uur bij de notaris gepas seerde transactie. De enig aan deelhouder van Hungarian Inter Trade en Holland Management Holding HMH BV verkocht het gebouw in de Vlaardingse binnen stad uiteindelijk voor 1,475 mil joen gulden aan zijn stadgenote A. Falandt-van Gelderen (Waran de). Zij heefteen aantal maatschappij tjes en onder haar meisjesnaam een beheerkantoor aan de School straat, die geen van alle in het te lefoonboek te vinden zijn. Het pand De Veerman staat op naam van Hebro Beheer BV. Op het stadhuis in Vlaardingen is men verrast over de snelle ver koop van het pand. Nog maar kort geleden heeft het gemeentebe stuur het woningbedrijf toestem ming gegeven voor de verkoop van de moeilijk verhuurbare wooneenheden. Ze passen niet meer in het huidige huisvestings beleid. Kantoor De Veerman is oorspronkelijk ge bouwd als kantoor voor de Ge meentelijke Sociale Dienst. In 1982 werd het omgebouwd voor bewoning. Er kwamen dertig zo genaamde Van Dameenheden'in. Dat zijn eenkamerwoningen voor jongeren, naar een idee van toen malig staatssecretaris Marcel van Dam met rijkssteun snel aange bracht in bestaande gebouwen. Directeur Theissen van de wo ningstichting is momenteel niet bereikbaar voor commentaar. Zij is met vakantie. Een woordvoer der van SWV vertelt dat tot de ver koop van De Veerman is besloten na het vastlopen van onderhande lingen met de Stichting Pameijer- Keerkring over de inrichting voor beschermd wonen. Volgens de bouwkundige A. de Vries van de ze stichting zijn halverwege 1994 de besprekingen gestaakt omdat Pameijer en het Woningbedrijf het niet eens konden worden over de financiering van de noodzake lijke hoog niveau renovatie en de aanpassingen voor beschermd wonen. De eerste koper, Verschuren, ver telde vorige week nog, dat de be doeling is het pand te modernise ren, „We denken aan het samen voegen van twee of meer van de bestaande woningen om om te bouwen tot moderne appartemen ten." In de directe nabijheid worden "appartementen gebouwd met ver- kooprijzen van 200.000 tot 300.000 gulden. De dertig ap partementen in het woon gebouw De Veerman, bo- ven winkels in het Vlaar dingse cen trum, gingen vorige maand winst gevende rond onder Schiedamse vastgoed handelaren. Foto Roel Dijkstra Door Mikos Gouka Vlaardingen Jarenlang ..was het Kolpabad in. Vlaardingen het de cor van deavondzwemvierdaagse. Het landelijke festijn voor de wa- terliefhebbers in Nederland moest, na het sluiten van het Kol pabad, op zoek naar een andere plek. Het sportpark DeVijfsluizen is een goede vervanger. Maar de zwemmers en zwemsters bleken maar moeilijk te porren voor een ander zwembad, bleek gister avond tijdens de eerste zwemdag. Organisator Ton de Roovers geeft toe dat de belangstelling tegen valt. „We hadden gehoopt en ook wel een beetje gerekend op zo'n 250 tot 30C deelnemers. Daar ko men we lang niet aan. Tot nu toe hebben we ongeveer 75 deelne mers. Natuurlijk is het mogelijk dat ér nog heel wat mensen aan de kassa staan maar dan nog valt het wat tegen." Oorzaken De oorzaken zijn moeilijk te ach terhalen. Emina Koyuncu, werk zaam op het kantoor van sport park De Vijfsluizen, doet een po ging- „Het is pas de eerste keer dat het hieT wordt gehouden. De mensen zijn er gewoon niet bekend mee. Desondanks hebben we via diver se kranten en radiostations be kend gemaakt dat het dit jaar door ons wordt georganiseerd. Daarnaast zijn de schoolvakanties net begonnen en door het aanhou dende slechte weer zoeken veel gezinnen hun heil over de grens. Dat scheelt natuurlijk behoorlijk wat mensen." VlaardingenEen 48-jarige Vlaar dingse is gisteravond gewond ge raakt na een aanrijding met een brommer op de Westlandseweg. De vrouw, die op haar'fiets reed, kwam vanaf de Vaartweg en sloeg rechtsaf de Westlandseweg op. Daarbij verleende ze geen voor rang aan een 16-jarige bromfiet ser. Deze kon niet meer stoppen en raakte de achterkant van de fiets. Beiden vielen. De vrouw, is met hoofd- en nekletséi overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. Ze is ter observatie opgenomen. Maassluis—Bij een aanrijding op de Merellaan is een 67-jarige mo torrijder gisteravond gewond ge raakt. De Maassluizer wilde links af slaan, de Kwartellaan in. Een onbekende automobilist raakte de motor toen hij met hoge snel heid langsreed. De motorrijder viel en liep letsel op aan arm en been. De automobilist liet de mo torrijder achter. Een getuige schreef het kenteken opj maar bij onderzoek bleek dat niet te klop- pen. Toch nog wel fris, dat wa ter. F Oljkstra De mensen die gisteravond niet aan het karwei begonnen zijn, hebben toch nog een kans om de vierdaagse te voltooien. Tot en met vrijdag bestaat de mogelijk heid om de afstanden af te leggen. Men kan kiezen tussen 250 meter en 500 meter zwemmen. Uiter aard ligt er voor iedereen die vier avonden succesvol aflegt een me daille klaar. Een ieder die een avond verstek moet laten gaan heeft de moge lijkheid tot inhalen. „Vrijdagavond, de afsluitende Schiedam Een 22-jarige Schiedammer is maandagavond op de Groen van Prinstererlaan in zijn woonplaats aangehouden na dat hij eerder tegen een gepar keerde auto was gereden. Dit voertuig stond op de Vlaardinger- dijk. De Schiedammer bleek te veel te hebben gedronken. Een blaastest wees uit dat hij 0,7 pro mille alcohol in zijn bloed had. Verder reed hij ook nog in een on verzekerde auto. Het voertuig werd door de politie in beslag ge nomen. De Schiedammer kreeg een proces-verbaalmee naar huis. Vlaardingen Nadat 'de konijnen ziekte myxomatose in de Vlaar dingse Broekpolder bijna tot het verleden behoorde, is deze On langs in alle hevigheid uitgebro ken onder dé konynenpopulatie rondom de Olivier van Noortlaan/ Maasboulevard. Op dit moment zijn daar enkele honderden konijnen, maar door de ziekte zullen er slechts enkele tientallen overblijven. De dode dieren zullen zo veel mogelijk worden opgeruimd. Als er direct contact met de dode of zieke die ren plaatsheeft is het aan te beve len om de nodige hygiëne te be trachten. Huisdieren zijn overi gens niet gevoelig voor myxoma tose. avond, moet het klapstuk van de week worden. Het hele zwembad zal worden versierd. Voor de kleintjes zijn er activiteiten waar bij je moet denken aan. een op blaasbaar luchtkasteel en een clown. Daarnaast is er een pop- comkraam en een hot-dogyerko- per. We zijn ook nog bezig met een vip maar daar hebben we nog steeds geen uitsluitsel over gekre gen," verklapt De Roovers. „Wij hebben de organisatie op ons genomen om het sportpark wat bekender te maken. We zijn het enige buitenbad in groot Rotter dam en vanaf januari 1998 is het besloten karakter van ons park er af. Men hoeft dan niet langer een Shell binding te hebben, om bij ons te kunnen sporten." De organisatoren kijken niet angstvallig naar de teletekst om de weersvooruitzichten te zien. „Het is tot nu toe natuurlijk een hele vervelende zomer zodat we er inmiddels aan wennen. Alleen by onweer halen we de mensen het bad uit. Regen of storm wordt gewoon getrotseerd." Schiedam De sleutel voor zijn nieuwe onderkomen heeft hij nog steeds niet. M. Voets van café Kleine Conflance zit al 32 maan den in een keet op de Rotterdam- sedijk. Een paar meter verderop staat het nieuwe wooncomplex waar op de benedenverdieping het nieuwe onderkomen voor zijn café zit. Het gebouw is al meer dan een jaar klaar, maar zolang het niet aan de (geluidsjvoorschriften vol doet is Voets niet van plan te ver huizen. Direct na de bouw van het pand bleek dat de voorschriften tegen geluidshinder niet waren nage leefd. „De plafonds, de muren en het glas voldeden niet. Ze hebben bij de bouw gewoon lopen beknib belen op het budget en daar ben ik nu de dupe van," vertelt Voets in zijn biljartcafé. De plafonds en de muren zijn al aangepakt, maar volgens het akoestische rapport voldoét de nieuwbouw nog steeds niet. Hier- voot moet dubbelglas in het pand worden gezet. „Het is te gek voor woorden. Ze willen een glasplaat voor het huidige glas zetten. Ze gaan hier een renovatieplan losla ten op nieuwbouw," zegt een ver waardigde caféhouder. De eigenaar van het pand, Inter- brew, heeft Voets telefonisch toe gezegd dat in de bouwvak de res terende gebreken worden verhol pen. Direct na de bouwvak zou de Schiedamse caféhouder de sleutel eindelijk in de deur kunnen ste ken. Maar Voets heeft weinig hoop dat dit na 32 maanden bivak keren in de keet op zo'n korte ter mijn zal lukken. „Zie jij iemand werken in de bouwvak. Ik niet. Ik denk zelfs dat het dit jaar niet meer gebeurt." Al eenentwintig jaar heeft Voets het café óp de Rotterdamsedijk. Zes jaar geleden werd voor het eerst gesproken over de sloop van het oude gebouw, Voets kreeg na de sloop een schadevergoeding zodat hij het nieuwe pand kon in richten. De nieuwe inrichting is al één jaar klaar en staat ergens in Schiedam opgeslagen. Wedstrijdbiljarts Zijn café staat bekend als biljart café. Voets heeft vier wedstrijdbil jarts in zijn zaak staan en de Klei ne Confiance wordt veelvuldig ge bruikt voor districtswedstryden. De biljarttafels staan ook in de keet Maar sinds hij in de noodbe huizing zit, heeft hij veel omzet verloren en dus ook klanten, zo betoogt hij. „De mensen kunnen hier niet goed parkeren. Dat kost mij gewoon klanten." Ook voor de buurt moet die keet volgens Voets geen pretje zijn. „Het is hier één grote zandvlakte, het is echt een zooitje. De ge meente kan dit gedeelte niet af werken, omdat de keet er nog steeds staat. De buren moeten he lemaal omrijden, omdat ze er met hun auto hier niet door kunnen. En dan heb ik het nog niet over het aantal parkeerplaatsen dat de keet inneemt." Van de gemeente verwacht hij momenteel geen hulp in het con flict met zyn huisbaas.„Alleen als de buren gaan klagen over het uit zicht en het verlies aan parkeer plaatsen, kan de gemeente mis schien iets doen. Tot die tijd blijf ik in de keet zitten." Kosten De gemeente komt voor Voets pas weer in beeld als de aanpassingen in de nieuwbouw zijn uitgevoerd. „Ik wil dat de gemeente het keurt. Als blijkt dat het niet goed is en ik heb toch het huurconetraet gete kend dan moet ik dadelijk op draaien voor alle kosten en dat wil ik niet." Voets is genoodzaakt om de ko mende drie weken af te wachten. Pas aan het einde van de bouwvak kan hy hardmaken dat de ver huurder daadwerkelijk niets heeft gedaan. Zijn enige redmid del op dat moment is dan nog de rechter. Hij is zich al aan het ori ënteren om de zaak aanhangig te maken bij de rechtbank. Voets heeft weinig hoop op een goede afloop zonder de tussen komst van een rechter. „Het bo tert al enkele jaren niet meer tus sen de verhuurder en mij. Dit is regelrecht pesten van hun kant. Kijk, eerst was ik een cactus in de woestijn, maar r.u ben ik een be delaar in de woestijn geworden." Interbrew was niet bereikbaar voor commentaar. Door Imad el Kaka Vlaardingen Steigers omhullen het flatgebouw. Van een afstand lijken de flats onbewoond. Bij de ingang liggen planken, proppen papier en ander rondslingerend verbouwingsmateriaal door elkaar. Het is stoffig en vies in de hal van het flatgebouw aan de Jo hannes Poststraat in Vlaardingen- West. Op de galerij van de eerste verdieping is zelfs het uitzicht be lemmerd door het bouwmateriaal van de werklieden. De bewoners passen zich zoveel mogelijk aan de renovatie van hun woningen aan. „Maar ik ben blij als de rom mel weer is opgeruimd," zegt een bewoonster die de rotzooi ont vlucht om boodschappen te doen. De renovatie van het flatgebouw is eind juni gestart in de Johannes Poststraat en moet eind septem ber af zijn. De huurders hebben op advies van het woningbedrijf besloten om niet naar een nood woning te verhuizen tijdens de verbouwingsperiode. „Dat zou al leen maar voor nog meer romp slomp zorgen," verklaart adjunct directeur/hoofd technische zaken A Rouwers van Stichting Wo ningbedrijf Vlaardingen, die de oplossing om gewoon thuis te blij ven de juiste vindt. „Tot nu toe gaat het vrij probleemloos." Voor A. van der Schaaf en zijn ge zin verloopt het echter niet zonder problemen. Zijn zoontje van drie jaar moet constant in de gaten worden gehouden omdat overal verspreid het materiaal van de bouwvakkers ligt. „Een ongeluk zit in een klein hoekje, zeker hier," meent Van der Schaaf, die zijn zoontje op de schoot neemt. Zijn vriendin komt erbij staan. Ze vindt het een 'zooitje' en zal blij zijn wanneer de renovatie is afge rond. „We wisten best wat ons te wachten stond, maar het is toch anders als je er midden in zit," legt ze uit. „Eigenlijk had het wo ningbedrijf een andere woning ter beschikking moeten stellen. Nu moeten we drie weken thuis blijven omdat ze ook de flat van binnen verbouwen." Frustratie Wat Van der Schaaf vooral dwars zit is het gebrek aan structuur. „Die vakmensen doen alles tege lijk. Vandaag zouden ze onze douche betegelen, maar ze moes ten opeens weer ergens anders zijn," maakt Van der Schaaf zijn frustratie duidelijk. „Er zit ge woon geen systeem in hun werk." Rouwers van het wuningsbeöryf is het niet eens met Van der Schaaf en zijn vriendin. Volgens hem is alles goed uitgestippeld en doordacht en verloopt alles vol gens schema. „Je riioet je alleen wel realiseren dat de Johannes Poststraat nu een bouwterrein is. En kleine kinderen moet je altijd in de gaten houden. Ook als er niet wordt verbouwd." Bewoonster L. Koets neemt de verbouwingschoas maar voor lief. Ze woont al meer dan tien jaar In het flatgebouw. Het vooruitzicht dat "ze binnenkort centrale ver warming, een nieuw keukenblok en dubbele beglazing krijgt, vindt ze aangenaam. „De huur gaat wel 200 gulden omhoog, maar dat maakt niet zoveel uit," vindt ze. „Als je gaat verhuizen moet je toch ook meer huur betalen Overigens krijgen de flatbewo ners van het woningbedrijf 1250 gulden bij wijze van schadever goeding voor de tijdelijk rommeli ge woontoestand.„Dat is een zoet houdertje," beweert Van der Schaaf. „Wat kun je nu van 1250' gulden kopen? Als je gaat verhui zen krijg je rond de vierduizend gulden verhuiskosten." „Hadden we dat maar gedaan," zucht zijn vriendin, terwijl ze wat proppen papier voor haar deur weghaalt. „Dan hadden we niet in deze rot zooi gezeten. Maar ja, nu moetje je wel aanpassen. Het is 'maar te hopen dat het na de renovatie mooi wordt."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1