9 'Opheffen van bushalte is onaanvaardbaar' 1 Nieuw Maaslands monument is nu een bouwval Liever enkele loeiende koeien dan vele blaffende honden Rotterdams Dagblad Hatvan blij met oud gymnastiekmateriaal SGP/RPF/GPV en CDA willen politieke discussie Hoekse avondvierdaagse verandert niet zo veel Vakbond wil geen apaËt overleg over de GGD CTB ROCKPORTSCHOENENDEAtEB VAN ij i i? Echtpaar vast na diefstal Boete voor chauffeur Gevecht om beurs Vrijdag 1 augustus 1997 Waterweg Vlaardingen De geplande 'opheffing van de bushalte van lijn 56 voor het Zonne huis aan de Dillenburgsingel moet in de commissie voor verkeer, vervoer en groen van 16 september aan de or de komen. In een brief aan wethouder T. W. van der Steen (verkeer en vervoer) schrijven de gemeenteraads fracties van CDA en SGP/ RPF/GPV het weghalen van de halte zonder dat er een al ternatief is, onaanvaardbaar te vinden. Aanleiding voor de brief is de cor respondentie tussen de wethou der en directeur F. V. Jonker van het Zonnehuis. In juni wees Jon ker het voorstel van Van der Steen van de hand voor een bus halte aan de Lepelnnrsingel, de achterzijde van het 'pleeghuis. Het realiseren van een tweede in gang aan het einde van de zuid vleugel noemt de directeur na heroverweging op aandringen van de wethouder 'geen reële op tie'. In een brief van 28 juli schrijft Jonker verbaasd te zijn over de toonzetting van Van der Steens laatste reactie. Daarin suggereert hij dat de directie van het ver pleeghuis door het geboden alter natief af te wijzen niet aan de wens van de 4000 bewoners en be zoekers van het Zonnehuis tege moet komt. Zy zetten allen hun handtekening uit protest tegen het verdwijnen van de bushalte aan de Dillenburgsingel met in gang van de winterdienstregeling 1997/1998. 'Alsof wij onvoldoende bereid zouden zijn mee te denken over een goede oplossing van het door u gecreëerde probleem,1 al dus Jonker. 'Het opheffen van een bushalte bij een verpleeghuis is wel het laatste wat men doet.' Uit de 'wat korzelige toonzetting1 van de briefwisseling, maken CDA en SGP/RPF/GPV op dat nie mand er ook maar iets wijzer van is geworden. „Er is een impasse ontstaan waar niemand mee is ge diend," zegt M. W. Lensveit van SGP/RPF/GPV. „Er moet een op lossing komen. Je kunt niet zo maarvoorbij gaan aan de wensen van het Zonnehuis. Het gaat om gehandicapten, zieken en zeer veel oude mensen. Al die jaren was er openbaar vervoer op de Dil lenburgsingel, een verkregen recht, zou je kunnen zeggen. Je kunt het niet maken om dat nu weg te halen." Een halte op de Lepelaarsingei geeft volgens Lensveit proble men. Als je vanuit de stad komt moet je twee keer een drukke weg oversteken. De verkeerscommis- sie zou moeten kijken of er een mogelijkheid is om daar een over steekplaats te creëren." In de commissie voor verkeer, vervoer en groen op 16 september moet Jonker de gelegenheid krij gen de situatie rond het Zonne huis toe te lichten, menen de twee gemeenteraadsfracties. „De RET is een machtigbedrijf. Alles is mo gelijk, er komt zelfs een lijn bij, en een bestaande halte wordt zomaar weggehaald. Het zal wel niet ren dabel zijn voor de RÈT. Ik weet niet hoe, maar dat het anders moet is zeker." De opheffing van de bushalte valt onder een totaalpakket aan maat regelen in het busvervoer, onder meer de uitbreiding van een aan tal buslijnen. De raadsleden heb ben dat pakket deze week in de bus gekregen en moeten binnen een week een reactie op de plan nen geven. Lensveit:,.Het is nu vakantietijd. Heel veel raadsle den zijn nu weg en als ze niet rea geren dan gaat de gemeente er van uit dat die raadsleden ak koord gaan. Dat is toch van de gekke." Bij de gemeente zal bin nen enkele dagen de reactie van Lensveit op de deurmat vallen. Hij is voor de uitbreiding van de buslijnen, zo wil hij nog wel kwijt, maar hij blijft tegen het opheffen van de bushalte bij het Zonnehuis zonder dat daar een alternatief voorkomt. De vervallen boerderij aan 74 In Maas stads kort op de monu menten lijst. MaaslandEr-zitten scheuren in l'ifèjnuur. Het dak van oranje dak- -pannen is .een beetje ingezakt. Sómmige- muren zijn onder: het. ..gewicht half ingezakt en buigen f naar buiten. Er zitten gaten inde f wand enbrokstukken ehi grüis' geven de verlaten boerderij een -stoffige,:' bouwvallige indruk.' De gammele schuur ernaast maakt - de aanblik nog een tikje erger. En toch ia - deze ongeveer vierhon derd jaar oude boerderij het nieuwste rijksmonument in: Maasland. Het gaat om het zichtbaar oude in de Westgaag 74, siechts enkele tientallen meters verwijderd van de boerderij van Westgaag 100, dat sinds vorig jaar; op de monumentenlijst staat. Het verschil tussen beide boerderijen is dat Westgaag 74 voorlopig nog een ruïne zal blijven, want zowel dv gemeente als eigenaar Van Woerden zullen de komende tijd geen initiatief nemen om Maas lands jongste monument op te j knappen.' Eigenaar Van Woerden,zelf woonachtig op Westgaag 72, pal naast de oude boerderij, was er in eerste instantie op tegen om zijn eigendom tot monument op te waarderen. Nu het zover is wil hij de boerderij misschien verkopen. „Er zijn zat gegadigden, maar de eerste twee jaar gebeurt er niks," zegt hij- „Het ïs een bouwval. Doordat het nu een monument is, verandert er voor mij niets. Voor lopig Iaat ik het zo." De boerderij heeft wel historische waarde. Die verderop van West gaag 100 zit beter in elkaar, maar deze, zeggen de kenners, is ken nelijk historisch iets waardevol ler." Hoek van Holland Toen de VW Hoek van Holland werd opgehe ven, dreigde ook de VW Vakantie Avondvierdaagse ter ziele te gaan. Want de vierdaagse was sterk verbonden met de WV. Hans de Waard, een van de vaste medewerkers, zag vorig jaar de bui al hangen. Tijdens de 33ste avondvierdaagse liet hij posters ophangen, waarop werd meege deeld dat er zeker ook een 34ste editie zou komen. Die wordt nu gelopen van 12 tot en met 15 au gustus. De nieuwe naam is nu Va kantie Avondvierdaagse, een zelf standige stichting die eigenlijk op de oude voet wil verdergaan. „Er is echter een belangrijke wijzi ging, waarmee de deelnemers re kening moeten houden," zegt De Waard. „De mensen zijn 33 jaar lang gewend geweest om bij het VW-kantoor in te schrijven en dat kan nu dus niet meer. Geluk kig hebben we boekhandel Ver- venne bereid gevonden om ons ruimte te geven. Dat betekent dat de voorinschrijving daar - Prins Hendrikstraat 265- is." De voorinschrijving is nu wel be perkt tot drie dagen. Op vrijdag 8, zaterdag 9 en maandag 11 augus tus verzorgen medewerkers van de avondvierdaagse bij Boekhan del Vervenne de voorinschrijving. Deelname kost vijf gulden per persoon. Op dinsdag 12 augustus kunnen liefhebbers zich ook nög inschrijven op het startbureau bij Partycentrum Bos eri Duin. maar dan moet zes gulden worden be taald. De afstanden zyn ongewij zigd gebleven. De wandelaars hebben keus uit 7,10 of 15 kilome ter. Ook is er een route van 5 kilo meter die speciaal wordt uitgezet voor rolstoelers en oudere wande laars. De starttijden voor 5 ëri 15 kilometer zijn om 18.00 uur, voor 10 kilometer om 18.15 uur en voor 7. kilometer om'18.30 uur, De laat ste avond kent een aangepast startschema dat nader bekend wordt gemaakt. Op vrijdag 15 au gustus is er, zoals gebruikelijk, een feestelijke intocht voor de deelnemers met muziek en veel bloemen. De herinneringen in de vorm van een medaille of een jaar cijfer, worden ook nu weer na de laatste etappe uitgereikt Vlaardingen De Abva/Kabo is niet van plan een apart georgani seerd overleg in te richten voor de GGD Nieuwe Waterweg Noord. De besprekingen over de bestuur lijke vernieuwing bij de GGD blij ven, als het aan de ambtenaren vakbond ligt, onderdeel van het georganiseerd overleg met de ge meente Vlaardingen. De directie wil de GGD verzelf standigen. Maar het project be stuurlijke vernieuwing van de GGD kan volgens de vakbond ver gaande gevolgen hebben voor de werkgelegenheid en de rechtspo sitie van de werknemers van de GGD. En vólgens de Abva/Kabo is er onder het personeel geen draagvlak voor de privatisering. Ook de uitkomsten van het rap port Lemstra sterkt de Abva/Kabo in zyn mening dat de GGD niet op een afstand van de gemeentes moet worden gezet. Volgens'5e Abva/Kabo onderstreept dat rap port de opvatting van de vakbond dat de privatisering geen bijdrage levert aan een betere aansturing van en democratische controle bp het takenpakket van de GGD. Een gesprek tussen de bonden en de directie van de GGD h onlangs op het laatste moment door de di rectie afgezegd. De Abva/Kabo wil nu van de directie schriftelijk uit sluitsel krijgen over de vraag of de gevolgen van het project be stuurlijke vernieuwing zich nu wel of niet binnen de kaders van de gemeenschappelijke regeling zullen afspelen. De GGD Nieuwe Waterweg Noord is een gemeen schappelijke regeling tussen:de gemeenten Schiedam,'Maassluis en Vlaardingen. Maassluis Met veel enthousias me zijn de gymnastiektoestellen ontvangen die de gemeente Maas sluis had opgestuurd naar Hat van, de Hongaarse zusterstad. De toestellen kwamen uit het oude gymnastieklokaal Leeuwerik, Het lokaal moest plaatsmaken voor nieuwbouw. Het daardoor overtol lige geworden materiaal als ban ken, bruggen, springpaard, bok, trampoline, ringen en touwen werd verpakt in een container op gestuurd naar Hatvan. Het idee van de schenking was afkomstig van de Maassluise Sport- en Re- creatieraad in samenwerking met de sector welzijn van de gemeen te. De spullen werden op 27 mei met hulp van .ten aantal door dc straathoekwerker ingeschakelde jongeren in een container, gela den. Via contacten van iemand uit de Sportraad werd een binnen vaart bedrijf bereid gevonden om de container gratis mee te negién naar Boedapest Op 27 juni is de container in Boedapest aan men. Het ding is door de r werkers van de gemeente F opgehaald. Onder het mottö'De Maassluise sport helpt de spcaï jn Hatvan' heeft de Spert- en Recre- atieraad hiermee opnieuw een bij drage geleverd aan de'sportieve hulp1 aan Hongarije. Eerder bracht de raad drieduizend, gul den bijeen vooï de zusterstad - J. ':.n Door Menno Haddeman Schiedam Eén hond best, twee kan ook nog wel maar zestig vier voeters voor de deur is toch .net iets teveel van het goede.. De be woners van de Joppelaan in Schiedam-Kethel schrokken zich enkele weken geleden kapot'toen zé; te horen kregen dat honden vereniging Brandersstad het wei-, land voor hun deur zou betrek- ken. De langsrazende trein en de laagvliegende straaljagers zorgen „...aldoor meer dan genoeg herrie. ^•►Blaffende honden en schreeu- ^wëtide baasjes hoeven re er aan jMe Joppelaan niet bij. 2 Derongeruste Schiedammers wo- jjjlnin een uniek gedeelte van de gemeente. Vlak aande Polder- vaart midden in de weilanden te- gen het oude Kethel aan. Voor veel mensen een paradijs. Enige nadeel van deze unieke stek is het geraas van treinen en vliegtuigen. De woningen liggen pal naast één van de drukst bereden spoorba nen in Nederland. Bovendien loopt boven de huizen de aan vliegroute voor Zestienhoven. Toch went de herrie volgens de bewoners. Een kakofonie van blaffende honden zou dat volgens de Kethelaren echter nooit. Enkele weken geleden kreeg be woner J. van Gulik te horen dat de ontheemde hondensportvereni- ging Brandersstad het weiland vlak voor zijn deur zou inrichten als oefenveld. Brandersstad was dakloos geworden nadat zij hun veld bij handbalvereniging UVG op sportpark Harga in Schiedam moest verlaten. In eerste instan tie zou de club een grasveld op het sportcomplex in Bijdorp krijgen. Dat ging echter niet door. De Jop pelaan in Kethel was de volgende optie. „Ik heb helemaal niets tegen hon den of hun baasjes," vertelt Van Gulik. „In een sportclub voor de deur heb ik echter geen zin. Ik heb direct contact opgenomen met de gemeente om bezwaar aan te tekenen namens mijzelf en de andere bewoners van de Joppe laan. De weilanden zijn bedoeld als boerengebied, niet als honden- veld." De weides worden op dit moment gebruikt door een veehouder die er zijn koeien laat grazen. Een lieflijk gezicht, volgens Van Gu lik. Leuker dan enkele tientallen blaffende honden. De boer heeft begin deze maand van de ge meente te horen gekregen dat hij de weilanden moet verlaten om plaats te maken voor de honden- elub.'In eersteinstantiezoudatop 15 juli al moeten gebeuren. Later is de gemeente daar op terugge komen en heeft, zij 1 september als ultimatum gesteld. Heimelijke wijze Een aantal boze brieven schreef Vaii Gulik daarop de afgelopen weken naar de gemeente. Ook nam hij het op voor de boer die volgens Van Gulik op heimelijke wijze van het land wordt gezet. Gisteren bleek plots dat Van Gu lik zich boos had gemaakt om niets. Zonder dat hij enig bericht van de gemeente had gekregen, bleek de hondensportvereniging helemaal niet geïnteresseerd in het veld aan de Joppelaan. De ge meente had het weiland wel aan gebonden aan de hondenliefheb bers, maar die zagen in de locatie geen heil. Beide partijen waren al weer op zoek naar een andere plek. Een woordvoerder van.de club laat welen dat het gebied aan de Joppelaan naar hun mening te dicht langs de spoorbaan ligt. De honden zouden door de frequent langsrijdende treinen worden af geleid. Bovendien kunnen de beesten hun baasjes niet eens ho ren als de intercity Rotterdam- Amsterdam langs dendert. „De plek die we kregen aangeboden, lag zowat onder de spoorrails. Daar kunnen we toch niet mee ak koord gaan," aldus de hondenlief hebber. Me t die 'prettige' mededeling lij kt de kous af voor Van Gulik, de boer en de andere bewoners van de Joppelaan. Toch niet. Van Gulik wil weten hoe de gemeente zon der de mening van de belangheb benden te kennen, de weilanden kon aanbieden aan de honden club. Ook vraagt hij zich af waar om de bewoners niet is verteld dat de hondenclub het weiland hele maal niet wil. Bovendien is Van Gulik nog steeds verbolgen over dc mededeling van de gemeente aan de boer dat hij zijn weiland, in vakantietijd nota bene, op stel en sprong moest verlaten. Een woordvoerder van de ge meente laat weten dat de gang van zaken helemaal niet zo vreemd is. De boer had volgens hem een contract met de gemeen te gesloten. Een zogenoemde gra tis gebruikersovereenkomst op eigen risico. Dat betekent dat de boer de grond mag gebruiken, maar er te allen tijde kan worden afgezet. Het is volgens de woord voerder niet zo, dat nu de honden club de grond niet wil, de boer mag blijven. „Wij hebben een pro cedure in gang gezet die we niet zomaar weer terug kunnen draai en. Nog steeds dient de veehou der het weiland voor 1 september te ontruimen." Dat de gemeente niet op de hoog te was van de mening van de be woners, bestrijdt de woordvoer der niet. Het plan stond volgens hem echter nog in de kinder schoenen. „De bestemming van het weiland zou moeten worden gewijzigd. Daarvoor hadden we een procedure moeten starten en Een spoor- daarin zou de bewoners zijn ge- |ijn,vllegtuï- vraagd naar hun mening. Maar gen,loeien- dat hoeft nu allemaal niet te ge- de koeien en beuren. De - hondenliefhebbers In de verte de willen het stuk land helemaal woning van niet. Dat de gemeente de bewo- VanGulikaan ners daarover nog niet had inge- de licht, komt doordat wij ook pas vo- Schiedamse rige week wisten dat de honden- Joppelaan. club de grond niet wilde." Hondenclub Eind goed, al goed, lijkt het óp de Branders- idyllische Joppelaan. Toch is de stad is er niet rust niet wedergekeerd. Afgeio- welkom en pen weken was het een honden- komt er „ge- sportvereniging, maar welke club lukkïg" ook is het volgende maand die het niet Foto weiland voor de deur van Van Gu- Dennes van <ter lik krijgt aangebonden? „Wij zijn wei/Roei Dijkstra er niet gerust meer op," aldus de bewoner. Vlaardingen Een Vlaardings echtpaar wordt van daag voorgeleid voor de officier van justitie. Het stel, een 25-jarige man en een 40-jarige vrouw, had gister middag een aantal broeken gestolen vanaf een rek dat stond voor een kledingwinkel aan de Van Hogen- dorplaan. De twee werden daarbij betrapt door een personeels lid en een getuige. Het betrapte echtpaar bedreigde daarna de twee met een schroevendraaier en ook werd er door het echtpaar getrapt en geschopt. De echtelieden verdwenen daarna, maar konden ia- ter worden aangehouden. MaassluisBij een controle is gisteren een 35-jarige Tsjechische vrachtwagenbestuurder betrapt op" Bet rijden onder invloed van alcohol Na een blaastest kreeg hij een boete van 605 gulden. De vrachtwagen chauffeur heeft het bedrag direct betaald. Schiedam Een Rotterdammer ïs gisteravond aan gehouden op de Broersvest in Schiedam nadat hij heibel had gemaakt met een vrouw. De man had in de tram de portemonnee van de vrouw gevonden. Toen de vrouw haar beurs terug vroeg; wilde de Rot terdammer niet meewerken. Het tweetal stapte uit en begon ruzie te maken. De Rotterdammer eiste een beloning van de vrouw. Een aantal omstanders be gon zich ermee te bemoeien en trok de portemonnee uit de handen van de Rotterdammer en gaven de beurs aan de eigenaresse. Toen arriveerde de politie die de Rotterdammer mee naar het bureau nam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1