8 Recreatiedorp schrikt op van nachtelijke autobrand Nieuwe kunstwerken sieren straks Schiedamse pleinen Ai Stijging korting op uitkeringen Beachparty in feesttent: traditie in wording ENECO: Wij zijn niet verantwoordelijk voor twee stroomstoringen Beroofd met mes op keel Beschonken automobilisten Schoten bij vechtpartij Auto in de sloot Man gepakt met wapenarsenaal Bewoners zien op kabeltelevisie drie auto's uitbranden Jeugdland laat volwassenen meegenieten enda Platform Schiedam doet mee aan raadsverkiezingen Rotterdams Dagblad Maandag 4 augustus 1 997 -* rt ,r? 'rrr De geblakerde resten op het parkeerterrein bij de camping. Er raakte niemand gewond. Foto Roei Dijkstra Schiedam Een 49-jarige Schie dammer is gistermorgen vroeg op de Tmnlaan in zijn woonplaats met een mes op /.yn keel beroofd van /yn portemonnee. Het slacht offer werd plotseling vastgepakt dooreen onbekende man die hem tegen een sehakelkastje duwde. De overvaller haalde een mes te voorschijn en drukte dat tegen de keel van het slachtoffer. De Schiedammer moest zijn beurs af staan en werd daarna geschopt en geslagen. De overvaller ging er vervolgens vandoor. Vlaardfngeit By een kleine alco holcontrole in Vlaardingen zijn vrijdagnacht drie automobilisten betrapt op rijden onder invloed. Een 30-jarige man uit Vlaardin gen. een evenoude man uit Schie dam en een 28-jarige Rotterdam mer werden na verhoor met een geldboete huiswaarts gestuurd. tfoek van Holland Twee Schiedammers van 23 en 24 jaar zijn gistermorgen vroeg aange houden na een vechtpartij op de Badweg in Hoek van Holland. Door nog onbekende reden was bij een feest ruzie ontstaan. De 23-jarige zou daarbij met een vuurwapen om zich heen hebben geschoten. Niemand raakte daar bij gewond. Vlaardingen Een 45-jarige Rot terdammer is zaterdag met zijn auto in een sloot beland naast de rijksweg A20 tussen Vlaardingen en Maassluis. De man werd door omstanders uit de wagen gehaald. Het rijbewijs van de Rotterdam mer is ingevorderd, omdat hij te hard reed en dronken was. Schiedam Een 38-jarige Schie- damse automobilist is zaterdag middag op de Kerkweg in zijn woonplaats met een vuurwapen bedreigd. De man kreeg ruzie met een andere automobilist, een 19- jarige plaatsgenoot die plots een vuurwapen tevoorschijn haalde en daarna wegvluchtte. Later op de avond kon de jonge Schiedam mer worden aangehouden. Met drie stadgenoten reed hij in zyn auto over de Zwaluwelaan. In de auto trof ae politie aiieriei vecht- materialen als vechtstokjes en een ploertendoder aan. De vier mannen werden meengenomen naar het bureau. Huiszoekking bij de 19-jarige leverde de politie een busje traangas en een vuurwapen op, Hij werd door de politie inge sloten. Zijn drie metgezellen kon den naar huis. Door Ben van Haren Hoek van Holland Op de parkeerplaats van het recre atiedorp aan de Wierstraat in Hoek van Holland zijn zater dagnacht drie auto's volledig uitgebrand en liepen drie an dere ernstige schade op. Vol gens de politie is kortsluiting onder het dashbord van een van de auto's er de oorzaak van geweest. Gas, lekkend uit een LPG-tank van een er naast staande auto, wakker de het vuur vervolgens aan. De politie sluit brandstichting uit Beelden op de bewakingsvideo wijzen ook niet in die richting. De brand zorgde 's nachts ai voor de nodige consternatie in het druk bevolkte recreatiecentrum. Kort na twee uur werden de bewo ners van de huisjes en op de naastgelegen camping gewekt door loeiende sirenes van de brandweer. Velen dromden sa men op de parkeerplaats, waar on- geveer tweehonderd auto's ston den. Een van hen, Jan Wcsterman uit Spijkenisse; „We zagen de vlam men boven de daken van de huis jes uil de richting van de parkeer plaats komen. Ik heb me snel aan gekleed, heb mijn autosleutels ge pakt en ben gaan kijken of mijn wagen ook gevaar liep. Het is ten slotte een bezit waar je zuinig op moet zyn. Gelukkig had ik myn auto deze keer niet op de plek staan waar ik hem meestal zet. In het midden van de parkeerplaats, waar nu die wagens zyn uitge brand." Zijn vrouw Sjaan: „Ik heb gelijk de televisie aangezet om op de ka bel naar de beelden van de bewa kingscamera te kijken. Je zag ei genlijk alleen maar grote vlam men." Piet van der Bijl uit Rotterdam heeft het moeilijker. Hij neemt de honeurs waar voor zijn schoon zuster, by wie hij logeert, Met de verzekeringspapieren in zijn hand, geeft hij uitleg: „Haar Su zuki Alto stond ook op een andere plaats dan normaal, maar dat werd juist fataal. Naast de geheel uitgebrande Citroen, waarin de kortsluiting isontstaan, stond een Lada geparkeerd in de versnel ling en toen die ook in brand raak te, is het contact aangegaan en ging de startmotor draaien. Die brandende auto reed zo vooruit en kwam tegen de wagen van mijn schoonzus aan." De derde uitgebrande auto was een Opel met gastank, waaruit LPG is gestroomd. Het is de brandweer gelukt om door het koel houden van de tank een ont ploffing te voorkomen en de scha de in te perken. Het gehele weekeinde was de au tobrand onderwerp van gesprek. De recente berichtgeving over de pyromaan van Hengelo leidde di rect tot geruchten over brand stichting. Schiedam De gemeente Schiedam heeft de afgelopen pe riode vier kunstopdrachten ver strekt Behalve de koeienkoppen van Arjen Lance! op de Koemarkt ko men er kunstwerken bij het Klu- phuis Oosten op het Stadserf- en Rczenburgerplein. De voorgevel van de nieuwbouw van Kluphuis Oost zal vermoede lijk in het vooijaar van 1998 wor den verrijkt met een kunstwerk van de Schiedammer Marcel Warmenhoven. Hy zal zyn ont werp in december presenteren. Vooriiet plein dat naast het nieu we Stadserfcomplex komt is de Amerikaanse kunstenaar Matt Mullican uitgenodigd een defini tief ontwerp te maken. Schiedam wordt daarmee de tweede stad in Nederland met een werk van de ze vermaarde kunstenaar van werk in de open ruimte. De Ame rikaan zal geen beeld op een sok kel afleveren, maar een afbeel ding in de vloervan het plein ma ken. Hy zal het verleden van de stad er in weergeven door afbeel dingen van vroeger te combine ren met eigen ontwerpen In de Gorzen komt voor het Ro zenburgerplein een pergola. Aan de Schiedamse kunstenaar Paul Beckmann is gevraagd deze te ontwerpen. De Schiedammer, die momenteel exposeert in mu seum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is bekend met werk dat balanceert op de grens van kunst en meubeldesign. De kunstopdrachten zijn verstrekt door de gemeente en worden be geleid door de adviescommissie Beeldende Kunst. Die begeleidt daarna de kunstenaars, die de uiteindelijke opdracht krijgen, en zorgt ervoor dat de bewoners worden betrokken by de kunstopdrachten. Op de Koemarkt was het zaterdag dolle pret. Op de verhoging van het plein bracht de theatergroep Milarfa een spec taculair stuk ten tonele. Het win kelende publiek, terraazftters en vooral kinderen bleven staan om de acteurs te be wonderen. Het optreden van Hl- laria maakte deel uit van het programma van Jeugdland, dat vrijdag zijn fees telijk slotdag krijgt Die zal In het teken staan van India. Slan- geringen wer pen, een krui kenrace en tijger vangen staan dan onder meer op het program ma. foto Roel Dijkstra Schiedam Het afgelopen jaar zijn 138 cliënten van de Schiedamse sociale dienst aange schreven over een korting op hun uitkering, zodat gemeentelijke heffingen konden worden geïnd. Uiteindelijk ging de gemeentelij ke dienst in 115 gevallen daad werkelijk over tot het uitvoeren van de maatregel. Het aantal ge vallen in het eerste half jaar van dit jaar ligt een stuk hoger, In to taal kregen 133 cliënten een aan- DoorMikosGouka Hoek van Holland By het horen van het woord beacli party is men geneigd te denken aan tropische temperaturen, cocktails en schaars geklede bezoekers. Rob Kanters en Peet Faase bewezen afgelopen zaterdag dat het ook anders kan. Het klimaat in Nederland leent zich niet voor zulke feesten, maar de enorme tent op de parkeer plaats by het Hoekse strand had zelfs enkele regenbuien kunnen verdragen. De heren van de Che vy Bar waren erin geslaagd en kele gerenommeerde namen in de deejay-wereld aan te trekken. Dat daar een prijskaartje aan hangt, wat uiteraard op de bezoe kers verhaald moest worden, deerde het massaal toegestroom de publiek niet. Aan de deur moest 45 worden betaald, tegen 32,50 in de voorverkoop. Vanaf middernacht stroomde de tent vol en genoten de bezoekers van de swingende housebeats die de professionele deejays op hen los lieten. Kanters en Faase had den een illuster rijtje platendraai- ers naar de badplaats gehaald. Voorde kenners bleken Miss Mo nica, Ronaid Molendijk, Peran, Mark van Dale, Martin Ennco, DJ Vodka en Dr. Tonic geen onbe kende namen. Op een groot po dium, met als decor een zwart scherm waarop twee mannen in een erotisch getint spel elkaar le ken te beminnen, vertoonden de sfeermakers hun kunsten. Het publiek leek het niet veel uit te maken wie er nou daadwerke lijk achter de draaitafel plaats had genomen. Hei bewoog nwsstial op de zware dreunen van de geluids installatie. Bram (24) uit Maas sluis genoot met volle teugen:Ik loop veel van dit soort parties af en ik vind het geweldig. Elke keer als je denkt dat de muziek zijn hoogtepunt bereikt heeft, gooit zo'n deejay er weer een andere dreun tegen aan. Het zijn natuur- „Elke keer als je denkt dat de muziek zijn hoogtepunt bereikt heeft, gooit zo'n deejay er weer een andere dreun tegen aan." Het publiek in de Hoekse feesttent kwam massaal in beweging op de dreunen uit de grote luidsprekers. Foto Roei oykstra lyk ook niet de minsten achter de draaitafel. Zo'n Ronald Molendijk weet echt wel wat hij doet. Hij zorgt er in ieder geval voor dat ik volledig uit myn dak ga. Van mij mag dit feest een vervolg krij gen." Juiste snaar Zelfs de wat schuchtere bezoe kers. die aanvankelijk vanaf de zijkant keken naar het vrouwelijk of mannelijk schoon, overwonnen tegen de ochtend hun schroom en gooiden, ook de remmen los. Kan ters en Faase konden tevreden te rugkijken op de tweede editie van Beachparty. De mannen, bij wie het organiseren volgens eigen zeggen m het bloed zit, bleken de juiste snaar geraakt te hebben bij het publiek. ,.Ik heb mijn handdoek bij me. Volgens de weerberichten zal het goed weer worden en dus lig ik morgen als eerste op het strand. Deze feesten zijn echt heel erg tof. Hel maakt me niet uit dat het be hoorlijk wat geld kost om binnen te komen, als je een avondje in Rotterdam uitgaat ben je ook veel geld kwijt," gaf een jeugdige be zoekster aan. Ze wist toen niet, dat het zonnetje zich zondag nau welijks liet zien. Om af en toe buiten te kijken of er mooi weer op komrt i? betaalt ?c 2,50. In ruil daarvoor krijgt ze een enorme stempel op haar arm, waaraan de portiers kunnen zien dat ze gratis naar binnen mag. Buiten is ook het enige minpunt van de avond vastgesteld. Een persoon zou een vuurwapen heb ben afgevuurd. De politie is snel ter plaatse en brengt de rust weer terug. Twee ruzieschoppers wor den uit elkaar gehaald. Rob Kanters is zeer tevreden. Het was hartstikke kicken. Voor mij was het de party van het jaar. Naar schatting waren er zo'n vijf tienhonderd mensen binnen. De sfeer was geweldig, ook de dee jay's vonden het fantastisch, Nee, iedereen kan er op rekenen dat het volgend jaar weer gehouden zal gaan worden. Als het dan goed weer is, kan iedereen gelijk door naar het strand. Heel veel gasten hadden die plannen al gemaakt, maar door het slechte weer ging dat niet door." Hoek van Holland moet er aan gaan wennen. Kanters en Faase gaan er een traditie van maken. Op Beachpop, vrijdagavond in de zelfde feesttent gehouden, kwa men ongeveer 400 bezoekers af. schrijwng en werd in 102 gevallen de heffingen door de beslagleg ging ingevorderd. De cijfers zijn op tafel gekomen na vragen die de raadsleden H, W. Metaal {Gemeentebelangen Schiedam) en A, van Loenen (Solidair '93) aan het Schiedamse college van burgemeester en wet houders voorlegden. In een on derzoek van de FNV Zuid-Hol land werd de gemeente Schiedam geprezen om haar kwytschel- dingsbeleid, maar uit ervaringen van de twee raadsleden leek dat toch een tikkeltje te rooskleurig. „De werkelijkheid ligt volgens ons iets anders," schreven zij aan het college. „Uit gesprekken met mensen die ons spreekuur bezoe ken, blykt dat de gemeente bij be slag leggen op de uitkering voor bet innen van achterstallige ge meentelijke heffingen vaak tot de maximaal toegestane ruimte gaat. Ook zou het jaarlijks uitkeren va kantiegeld in veel gevallen by de beslaglegging betrokken zyn," Volgens het college van burge meester en wethouders is er geen exact aantal bekend waarbij ook op het vakantiegeld beslag wordt gelegd. „Of er feitelijk wordt inge houden op het vakantiegeld is af hankelijk van de hoogte van de vordering en het moment waarop beslag wordt gelegd. Nadere cij fers daarover zijn niet te achter halen," antwoordt het college Ge meentebelangen en Solidair '93. Hoewel het aantal daims nog niet bekend is, staat wel vast dat de ge- eiste vergoedingen zullen varië ren van 25 tot 50.000 gulden. De daims komen in eerste instantie bij ENECO binnen. Het energie bedrijf handelt alle gevallen per soonlijk af en heeft de eisers per brief laten weten dat hun claim wordt onderzocht. Op 20 mei ging de aannemer uit Honselerdijk bij werk in Schie dam dwars door een voedingska bel heen. De storing in juni ont stond in een transformatorhuisje, waardoor een groot deel van de Vlsardingse Oostwyk urenlang zonder elektriciteit zat. In beide gevallen wijst ENECO de schadeclaims van de hand. Maar in het geval van aantoonbare schade aan particulieren, veroor zaakt door het energiebedrijf zou ENECO de schade uitkeren. „Als wij fouter, hebben gemaakt, dan betalen we gewoon. Dan moet je niet langer zeuren. Maar het is ge compliceerd. Op grond van de algemene voor waarde kunnen we schadevergoe dingen afwijzen. En. bedragen on der de driehonderd gulden wor den op grond van een mterimre- gelmg sowieso met vergoed," zegt D. Kuben, groepschef Klanten service van het energiebedrijf. Als een claim wordt afgewezen kan de eiser de zaak voorleggen aan de Geschillencommissie. In de praktijk blijkt dat de afhan deling en uitbetaling van schade claims vaak een langdurige kwes tie is. Vlaardingen Het energiebedrijf ENECO wijst de verantwoorde lijkheid voorde schade af, die par ticulieren en bedrijven hebben geleden tijdens de stroomstorin gen van 20 mei en 13 juni jongstle den. Alle 25 eisers van de eerste storing hebben van het energiebe drijf inmiddels bericht gekregen dat zij een schadeclaim moeten indienen by een aannemersbe drijf uit Honselerdijk dat de sto ringen heeft veroorzaakt. Het is nog niet bekend hoeveel mensen een claim in hebben gediend na de tweede grote storing. By de stroomstoring van 20 mei viel eenderde van alle aansluitin gen in Vlaardingen uit. Uiteinde lijk kwamen bij ENECO 25 claims binnen. Degenen die na de afwij zing contact opnamen met het energiebedrijf, werden doorver wezen naar de veroorzaker van de storing. Ook de afdeling Trans port en Techniek van ENECO heeft ook een schadeclaim bij het bedrijf in Honselerdijk inge diend. Zij moest op pad om de sto ring te verhelpen. Ook bij de tweede storing op 13 ju ni wordt een bedrijf aansprakelijk gesteld voor de stroomstoring. Het bedrijf veroorzaakte kortslui ting m het net door werkzaamhe den aan de eigen installatie. Die zou volgens de woordvoerder van ENECO niet goed zijn geïnstal leerd. De formele aansprakelijk heidstelling zal nog wel even du ren. ,JDie dag zijn ettelijke tiental len mensen bezig geweest met het herstellen van de storing." Maandag4augustus ROTTERDAM Lantaren/Venster. Farewell to my concubine, 19.30u. De Molenwei. Jeugdvakantie paspoort, 9-16u. WI1- genhof. Rugzakroute door hetBerg- en Broekpark, 09-16,30u. Mu seumpark. Kinderverblijfplaats, 12- 18u. Diergaarde BI Ij dorp. Zoo de tective. Dinsdag 5 augustus SCHIEDAM Boekweitakker. Jeugdland, bloem schikken, 10.30u. Kantine Stads kantoor. Jeugdland, fietspuzzel- tocht, 13.30u. BlauweBrug. Jeugd land, theaterMijn broer, 14,00u. Dr. Wibautplefn. Jeugdland, bloem schikken, 14,30u. VlAARDiNGEN Dc Soenda. Diamiddag verdwenen boerdenjen, I4,00u. Dc de Bijen korf. Schaken/dammen en jeu de bouies/koersbal, 14.00-16.00u. Dc West, Creatieve contactmiddag, 14.00-16.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. Bridges of Ma dison County, 21.30. De Molenwel. Jeugdvakantie paspoort,9-16u. Wil- genhof. Rugzakroute door het Berg en Broekpark, 09-16.3ÜU, Mu seumpark. Kinderverblijfplaats, 12- 18u. Diergaarde Blljdorp. Zoo de tective. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1:'Bean, The Ultimate Di saster Urne' (al) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 2: 'Men in Black' (12) dag 13.30-16.15-19' 21.45. Cinerama 3: Scream' (16) dag 18.45-21.30. Cinerama 4: 'All Stars' (al) dagl6-18.45-21.30. Ci nerama 5: 'Jungle 2 Jungle' (al) dag 13.15-16.; "The Ghost and the Dar kness' {12)dagl8.45-21.30. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dagl4-15-21. 'Ring of Fire' (al) dag 13-15. 'Men rn Black' {12} dag 17-19-22, 'Microcosmos' (al) Z320. 11.30. Lantaren 1: dag. 21.30 (16) do.vr.za.zo. 'Breaking The Waves'; ma.en di .TheBnüges Of Madison County'; wo. 'Heavy'. Ven- Ster 1: Tests' {16) dag 22. Venster 2: dag 21.30 do. 'Marcello Mastroi- anm: C'eravamo Tanto Amati' (16); vr. 'Marcello Mastroianni: L'ingorgo' (16); za. Wallace And Gromit Are Back'(al);zo.endi. 'Eric Rohmer: les Rendez-Vous De Paris' {16); ma. les film du paradis; Farewell To My Con cubine' (16); wo. 'les RoseauxSau- vages' (16). Venster 3:21.30 (16) do.vr.zp.en zo. 'Hufters en Hofda mes'; ma. 'From Dusk fill Dawn'; di. 'Clint Eastwood in; The Dead Pool'; wo. 'Show Girls'. Venster 4; 'Lost Highway* (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' (12} dag 13.15-16- 18.45-21.30. Lumière 2: 'Speed 2 Cruise Control' (12) dagl6-18.45- 21,30 di.en wo. vervalt 16.; 'Batman Robin' (16) di.en wo. 15.15- 18.15-21.15. Lumière 3: 'Fly Away Home' (al) dag. 13.15-15.45- 18.15.; The English Patient' (12) dag. 20.45. Lumière 4: Two Days in the Valley' (16) dag(beh.dt.wo.) 18.45-21.30. Rexane: 'California Girls' (16) do.t/m zo. doort.voorst< Vunzig Vlees' (16) ma.t/mwo.tioori- voorst. Pathé: 'Men In Black'(12) dag. 11,30-14.05-16.40-19.05- 21.40.; 'Scream' (16) dag 11.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.; The Fifth Dement* (12) dag. 18.15- 21.15 di.vervalt 21,15.; 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag 11.40- 14.35-18.25-21.20.; "Bean;TheUI- timate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20-15.30-17.40-19.50- 22.; 'Jim Carrey Liar Liar' (al) dag 18.05-20.10-22.15.; 'ConArr*(16) dag. 11-13.35-16.10-18.45- 21.30.; 'Sneak Preview: A Room With A Name'(16) di.22. Kindermatinees: Cinerama 3: '101 Echte Dalmatiers' (al) dag. 13.15-16, Cinerama 4: 'Lady en de Vagebond' (a!) dag 13.15. Lumière 2: '101 echte Dalmatiers' (al) dag. (beh.di.wo.) 13.15 dt.wo.13. Lu mière 4: 'Lady en de Vagebond'(al) dag 13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.10-13.10- 15.10.;'Fly AwayHome'(al)dagll- 13.20-15.40. Schiedam Platform Schiedam, de partij van het voormalige CDA- raadslid Theo H.B. Schoenma kers, doet volgend jaar mee aan de verkiezingen voor de gemeen teraad. Hij heeft zijn partij offici eel laten inschrijven bij centraal stembureau. Schoenmakers maakte tot de zomer van 1996 in de Schiedamse gemeenteraad deel uit van de CDA-fractie. Daar na ging hij onder de naam Plat form Schiedam verder als een mansfractie. Die naam zorgde vout tie iiudige consternatie, omdat Schoenmakers als onaf hankelijk raadslid in de raad zat en niet was gekozen voor het Plat form Schiedam. Als Schoenma kers na de verkiezingen terug keert in de gemeenteraad, kan hij officieel onder de naam Platform Schiedam opereren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1