11 'Het moet wel klikken met de Schiedammers' üi]§ Zomerdrukte in dierenvakantieoord Beiaard in Sint Janstoren na maanden weer bespeeld '"tM Demagogie Wandelconcert in de Grote Kerk Jongerenproject in verpleeghuis Kinderspelen in Nieuwïand Vlaardings onkruid Messen in het Vlaardingse Streekmuseum Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 augustus 1997 m Ik heb het nog maar kortgeleden aangekondigd; de politici gaan zich roeren om goed in de picture te komen voor de gemeenteraadsver kiezingen van volgend jaar. Enkele voorbeelden hebben we al zien passeren en regelmatig zie ik heftig knallende, losse politieke flod ders aan u, geachte lezer, voorby vliegen. Hetis niet mijn bedoeling om u telkens te waarschuwen voor de ach terliggende bedoelingen van de oprispingen van de plotseling ver bijsterde, verbaasde, teleurgestelde, verbolgen, bedroefde of woe dende raadsleden. Ik vertrouw geheel op uw eigen vermogen om door dat toneelspel heen te prikken. Ik kan het echter niet nalaten om u, en aankomende politici, te atten deren op het gemanoeuvreer van SGFer Rien Lensvelt uit Vlaardin- gen, die zich zo graag met het uiterst discutabele 'nestor' Iaat aan spreken. Die 'titel' zegt niets over kwaliteit maar geeft alleen aan dat betrokkene het dikste zitvlees van alle leden van de Vlaardingse ge meenteraad heeft. Dat lijkt me geen bijzondere verdienste. Zeker niet in dit geval omdat Lensvelt tot een sectarische partij be hoort, waarin oud bijna automatisch tot waarde wordt verheven en vrouwen bijvoorbeeld uitgesloten zijn van een politiek ambt. Die principes laat ik hier verder buiten beschouwing. Mij gaat het om de wijze waarop Lensvelt, met name tegen verkiezingstijd, gewoon is 'depublidteit te zoeken. Hij gaat dan ordinair over op demagogie. Hij speelt in op ongenoegen dat leeft bij een deel van de bevolking en verzwijgt de achtergronden en nuances, die hij overigens meestal 'Stél kent Nu heeft hij de opheffing van de bushalte voor de deur van het Zon nehuis, waartegen enkele duizenden handtekeningen zouden zijn ingediend, aangepakt voor zijn demagogie. „Al die jaren was er open baar vervoer op de Dillenburgsingel, een verkregen recht, zou je kun nen zeggen. Je kunt het niet maken om dat nu weg te halen," bralt hij. Rien Lensvelt is lid van dc raadscommissie voor verkeer, vervoer en groen, die diverse keren heeft gesproken over verbeteringen in het Vlaardingse busnet, Wethouder Van der Steen kreeg hierin unanie me steun voor het schrappen van de omweg, die buslijn 56 traditio neel over de Dillenburgsingel is blijven maken. Ook heeft deze com missie verschillende keren over veranderingen op die singel gespro ken in het kader van de mogelijke busbaanopheffrngen. Ik dacht alle, maar in ieder geval vele keren zat Lensvelt daarbij. Ik ook! En ik kan me niet herinneren, dat de SGFer bij die discussies gewaarschuwd heeft voor de consequentie van het busvrij maken van de Dillenburgsingel voor het Zonnehuis, Tegengestemd heeft hij ookniet. Maar nu wel de vermoorde onschuld spelen. jiEen bestaande halte wordt zomaar weggehaald," roept hij veront- waardigd. Ook beweert hij glashard dat raadsleden in hun vakantie- tijd zijn overvallen met de informatie over de wijzigingen van de bus- '"lynen in Vlaardingen. Hetis pure demagogie,volksmisleiding dus. BEN VAN HAREN Vlaardingen In de Grote Kerk :n Vlaardingen wordt zaterdag 9 au gustus een wandelconcert gehouden van 15.90 tot 17.00 uur Norbert Bartelsmann speelt dan het orgel. In Verpleeghuis DrieMaasStede gaat maandag een- jongerenprogramma van start Tijdens dit jaarlijkse evenement worden jongeren uit Schiedam en orage^ ving in de gelegenheid gesteld kennis te* maken met het verpleeghuis en worden zij ook, onder begelei ding, betrokken bij de verzorging van patiënten. De afdeling opleiding van hel verpleeghuis zal woensdag 20 augustus van 12.30 tot 13.30 uur een voorlichtingsbijeenkomst houden over het studeren en werken in de gezondheidszorg. Hiervoor kan men zich opgeven bij de afdeling opleiding (010) 4278138. Het jongerenproject wordt 22 augustus van 14.00 tot 16.00 afgesloten met een sportmiddag voor jong en oud. Naast de jongeren doen de patiënten ook mee aan de sportdag. Bij goed weer wordt gespeeld in de tuin, by slecht weer in de recreatiezaal. Waterweg: Haddeman, Ben van Haren, Hermans, DesIree van derJagt, Judttn van Klaveren, Olsthoorn, Rozendaa DeJStichting Welzijn Nieuwïand en de Dienst Sport en Recreatie zijn. weer volop in touw met het verma ken van kinderen. Met de kinderactiviteiten in Nieuwïand hopen beide instanties dat niemand in de wijk zich zal vervelen. Dinsdag 12,19 en 26 augustus van 13.00 tot 16.00is er een kindermiddag voor jongens en meisjes van 4 tot 12 jaar. Belangstellenden moeten zich verzamelen voor het wijkcentrum aan het Dr, Willem Dreesplein. Woensdag 13,20 en 27 augustus van 13.00 tot 16.00 uur is er een sport- en spelmiddag voor kinderen tus sen de 6 en 12 jaar. Zij moeten zich. eveneens verza melen voor het wijkcentrum. Donderdag 14,21 en 28 augustus van 13.00 tot 16.00 uur is er een gevarieerde kindermiddag voor ieder een tussen de 4 en 12 jaar. Ook nu weer is het verza melen voor het wijkcentrum. Deelname aan alle acti viteiten kost één gulden. Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Het eeuwenoude spreekwoord 'onkruid vergaat niet' geldt zeker voor onze stad Vlaardingen, waar het onkruid letter op straat groeit en bloeit. Navraag bij de verantwoordelijke instanties ieveröe mij een nietszeg gend antwoord op over zaken die ik als bewoner van Vlaardingen had moeten weten of al eeuwen wist. „Meneer Tempelaar, het is milieu vriendelijk en kostenbesparend. Het mes snijdt dus aan twee kanten. Zo zit dat," werd mij gezegd. Als wij len mijn opa Tempelaar, oud-werknemer bij de groenvoorziening van de gemeente Vlaardingen, al het onkruid zou kunnen aanschouwen wat nu welig in Vlaardingen tiert, 20U hij 2ieh zonder moeite keren in zijn graf om de betreffende en verantwoordelijke instanties op hun te kortkomingen te wijzen. Het magische woord 'milieu' wordt overal ge bruikt en bijgehaald als het voordeel op kan leveren by de instanties, maar als het kostenbesparend werkt, zien de burgers er niets van, uitge zonderd het onkruid. Natuurlijk heb ik niets tegen onkruid, maar er zijn grenzen, ook voor de instanties, tenminste, als het hen uitkomt. Want als Vlaardingen wordt bezocht door hoogwaardigheidsbekleders komen zij wel in actie. Dan worden 'kosten noch moeite bespaard' om de omgeving zo snel ais mo gelijk te ontdoen van onkruid en aanwezig zwerfvuil. Ik denk maar eens aan de opening van een nieuwe aangebouwde vleugel van het huidige Vlaardingse politiebureau, De brug over de Vlaardingse Vaart glom toen als een honde.... in de maneschijn. Maar ik zie geen bezoek meer van hoogwaardigheidsbekleders en het resulteert meteen in weelderige groei van onkruid op bruggen, pleinen en straten, hetgeen een romme lig stadsbeeld tot gevolg heeft, ook voor toeristen die Vlaardingen deze zomer aandoen. Dirk Temoelaar. Vlaardingen Door Desiree van der Jagt Schiedam Het is één van de oudste beiaarden van Ne derland (1594) en het heeft volgens de kenners ook één van de bijzonderste klokken spelen en dus geluid in zich. De Sint Janstoren in Schiedam. Sinds de plotse linge dood van stadsbeiaar- dier Addie de Jong wordt het niet meer bespeeld. Voor col lega-beiaardier Gerard de Waardt (55) was dat reden een brief te schrijven aan de gemeente Schiedam. „Als het instrument niet wordt be speeld gaat het vastzitten en daar is het een veel te mooi instrument voor." De Waardt zat vanmorgen voor het eerst achter de Schiedamse beiaard tijdens een marktbespe- hng. Voor hem is het musiceren met het klokkenspel eigenlijk een peuleschii. Naast tijdelijk beiaar dier van Schiedam is hy ook stadsbeiaardier m Rotterdam en Maassluis en tijdens trouwerijen in Vlaardingen bespeelt hy daar het carillon. Daarnaast gecfl hij les op een muziekschool, is hy mede-eigenaar van een muziek uitgeverij en arrangeur bij de Ne derlandse klokkengieterijen voor melodieën voor automatische klokkenspellen. Het spelen voor de 'bruidjes', zo als hij het zelf noemt, en het werk m Schiedam neemt hij over van Addie de Jong, voor wie hij tijdens zijn leven al wei eens inviel. De Waardt heeft het gevoel dat hy op deze wijze het werk van De Jong ook voortzet. „Als de beiaard in Schiedam niet wordt bespeeld dan gaat de kwaliteit van zo'n in strument snel achteruit en dat zou Addie zeker niet hebben ge wild." Ondanks zijn staat van dienst heeft De Waardt zichzelf bij de ge meente Schiedam aan moeten bieden. Maar de toren, waar hy vandaag voor het eerst officieel plaatsnam, kent hij wel van inval beurten. Toch beseft hij terdege dat hij zich eerst waar zal moeten maken. „Het is nu nog een proef periode. Ik speel heel vaak op een beiaard, maar toch moet altijd eerst blijken of het klikt met het jy bliek."JJet Jijgjlujeindelijk son de Schiedammers or zyn spel .wordt geaccepteerd. „Er zitten veel winkels om de toren heen, bet nigt goed isyzal ikhet 'fTtiéteen welhofötf'-1'11 Repertoire De Waardt is een beiaardier van het modernere soort. Zijn voor keur gaat uit naar de populaire zer Gerard de Waardt speelt beiaard In de Rotterdamse Laurensto- ren. De stads- belaardier van Rotter dam en Maas sus is vanaf vanmorgen elke vrijdag ook te horen in Schiedam. Foto Roel Dijkstra muziek. „Mijn belangstelling is heel breed. Natuurlijk is niet alles te spelen op zo'n instrument, maar er kan wel heel veel." In zijn werkkamer in zijn woning in Maassluis staat niet alleen een oe fenbeiaard, maar de kamer staat ook vol met moderne computer gestuurde instrumenten. De com puter gebruikt hij voor zijn be drijf, de muziekuitgeverij Mu- sicScore. Elke maand komt een uitgave uit van bladmuziek met daarop eigentijdse muziek. Enkele van die moderne liedjes speelt hij ook op de beiaard. Het repertoire dat de Schiedammers vanmorgen te horen kregen was zeer uiteenlopend. Van klassiek tot modem en alles daartussen. Een beiaardier kan met de keuze van zijn repertoire mede de sfeer in een stad bepalen, is de stellige overtuiging van De Waardt. „Als het regent, begin je vanzelf'Rain drops keeps falling on my head' te spelen. Dat geeft beneden in de straat altijd meteen een reactie. Soms kom ik de toren af en dan hoor ik iemand een liedje fluiten dat ik net heb zitten spelen. Op dat moment weet je dat je invloed hebt." Toch is beiaardier een eenzaam beroep. Alleen zit hij hoog in de toren in weer en wind. Trappen lo pen is een van de vaste onderde len van zijn werk en dat kan be hoorlijk zwaarzijn. In de Laurens- toren in Rotterdam bijvoorbeeld moet hij eerst 276 treden op voor dat hij bij zijn instrument is. De Waardt, inmiddels een zeer geoe fend trappenlopen doet daar vijf minuten over. Vanuit de toren werpt hij af en toe een blik op het winkelend publiek, maar meestal zit hij daar alleen met zijn instru ment. Vuisten De Waardt studeerde kerkorgel bij Leen 't Hart in Delft toen hy voor het eerst in contact kwam met het instrument. Zijn leer meester speelde destijds de bei aard van Delft en op dat instru ment leerde De Waardt de eerste kneepjes, Voor veertig gulden per keer viel hij in zijn jonge dagen als muzikant in voor zijn leer meester. Het bespelen van het instrument is fysiek erg zwaar. Met de vuis ten en een speciale slag op de pe dalen komt het geluid tot enkele honderden meter ver in de omge ving. „Het spelen van een beiaard is meer te vergelijken met een piano dan met een orgel. Een bei aard heeft net als een piano voet pedalen en een orgel heeft dat niet," legt de Maassluizer uit. Toch komt de combinatie beiaard orgel veel vaker voor dan die met piano. Voorwaarde om de beiaard onder de knie te krijgen is dat de bespeler een voorliefde voor klok ken heeft. In Nederland zijn onge veer 250 beiaardiers aan het werk. Allen zijn ze opgeleid aan de Bei- aardierschool in Amersfoort. Ook vanuit het buitenland komen mu zikanten naar de Nederlandse op leiding. Momenteel heeft De Waardt een Nieuw-Zeelandse logé in huis. Ti mothy Hurd, de staatsbeiaardier van Wellington, geeft enkele con certen in Nederland. Daarnaast zal hij de komende twee weken De Waardt tijdens zijn vakantie vervangen en spelen op de beiaar den in Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis en Schiedam. Over twee weken zal De Waardt weer elke vrijdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur te horen zijn in Schiedam. Hij hoopt vurig dat het zal klikken met het Schiedamse publiek, want ook in Schiedam wil hij graag stadsbeiaardier wor den. „Ik ben op een leeftijd geko men waarin ik het uitvoeren leu ker ga vinden dan het lesgeven. Al zoveel kinderen hebben les van mij gehad. Daarin heb ik wel een grens bereikt" ipF^-T" H - Door Tictor Schildkamp Maasland Het is een gezellige boel aan de parallelweg langs rijksweg A20. Bouvier Barry kijkt vanuit de deuropening wie het terrein van dierenpension Divoza betreedt. Poes Beauty ligt op het aanrecht te ronken en knippert niet eens met z'n ogen als de gi gantische Deense dog Duke kwy- ier.d en kwispelend komt binnen marcheren. Duke is net geope reerd aan z'n stembanden, waar door zyn blafjes -eigenlijk mag hij nog niet blaffen - niet meer indruk maken dat de geluidjes van een schoothondje. Maar ach, normaal gesproken heeft Duke met Beauty in de buurt ook niet veel praatjes. Want al zou de Deense dog de poes met één hap kunnen verorberen, het is toch Beauty die de dienst uit maakt, vertelt Astrid Kohier, die samen met haar man Martin Di voza runt. Het is 33 jaar geleden dat de vader van Martin Kohier dierenspeciaalzaak Dieren Voe ders en Zaden (Divoza) begon in Maasland. Vijfjaar later begon va der Wim, nog steeds actief in Di voza, met een caravan in het wei land het dierenpension. Acht jaar geleden namen Martin (38 jaar) en Astrid het over en zy wonen in middels in het huis dat naast het pension staat. Ook schildpadden In het pension is plek voor zo'n driehonderd honden, vijftig kat ten en een stuk of veertig knaag dieren. „Dan gaat het loket dicht. Dan is het zó vol," zegt Martin. Vo gels, schildpadden en vissen zyn ook allemaal welkom, meldt hij erbij. Alleen die ene keer dat ie mand met een paard voor de deur stond, moest hij 'nee' verkopen. Als we per ongeluk het woord die renasiel in de mond nemen, corri geert Martin meteen. „Dierenpension. Dierenvakantie oord, is eigenlijk nog beter. Hier komen bijna alleen dieren van wie het baasje op vakantie is, of omdat ze om wat voor reden dan ook een tydje niet voor de huis- Martin Kohier en zijn gasten: 'Ik ben maar een dierenverzorger, niet Onze Lieve Heer'. Foto Westtands Fotoburo dieren kunnen zorgen. Een beval ling of een zakenreisje, zoiets. Maar hier komen geen zwervers of dieren die aan een boom gebon den zijn." In één hok Het begint, zo half juli, al weer aardig vol te raken in het pension. De honden springen tegen de ruime kooien op en blaffen hun kelen schor als we langslopen. Martin Kohier kent de meesten bij naam. „Sommi^n komen hier al meer dan vij - ir. Of lan ger. We hebben *„-rde gene raties van hondenfamiiies. De meesten zijn vaste klanten." In sommigen kooien zitten meer dere honden. Niet altijd van de zelfde eigenaar, blijkt. „Nee hoor. Dat zijn honden waarvan ik denk dat ze wel bij elkaar in één hok kunnen. Om een beetje met elkaar te spelen. Koe ik dat weet? Dat is ervaring. Dat zie ik in één oogopslag. Het duurt nog geen minuut voordat ik weet bij welke hond ik deze eventueel kan plaat sen." Verderop zijn iets kleinere hok ken. „Hier zitten de wat kleinere, wilde en bange honden," 2egt Martin. „De wat dominante hon den ook. Als je die bij elkaar zet, gaan ze direct vechten. Deze gaan ook alleen in de speelweide. Ik let er ook op met de plaatsing in de kooien." BuHebaKie Kohier wijst op een klein, bonkig, bruin bullenbakje verderop. De kooien naast het beest zijn leeg. „Dat is een schat van een dier voor mensen. Maar heel domi nant. Als ik die in een kooi naast pen andere hond zet. bijt ie door de spylen zo de staart van de an der eraf." In het kattenverblijf is het nu nog betrekkelijk rustig. Er zijn nog hokken leeg. Stilte voorde storm. „Straks is het vol. Ik wist in mei al dat ik vanaf zaterdag tot en met half augustus vol zou zitten." Ver derop bivakkeren nog twee fret ten, drie ratten en een eend. Knaagdieren logeren vanaf vijf gulden per nacht in het pension, vissen vanaf een knaak. Katten kosten een tientje per nacht. De prijs per nacht voor een hond hangt af van het formaat van de logé. Duurder dan 19 gulden kan het met worden. Dan moet de hond ongeveer zo groot zyn als Martins eigen Deense dog Duke. „Daar is eten bij inbegrepen. Maar eten maakt de prys niet. Het is meer het werk wat je er in steekt." Het zijn niet alleen lieverds, die van de vakantie komen genieten in het dierenpension. Een valse hond of een getrainde politiehond komen ook. „Een valse hond ver zorg je gewoon. Verder niks. Die moetje niet benaderen, zo'n beest wil ook niet geaaid worden. De ei-' genaar heeft het ook liever niet. Zo'n hond verzorgen we met z'n tweeën. Dat gaat perfect Kijk, als ik zo stom zou zijn om alleen dat hok binnen te lopen zoek je pro blemen natu urlijk. Vroeger had je van die kettinghonden, die de he le dag op een erf aan de ketting la gen om de boel te bewaken. Daar hebben we wel eens een hele valse van gehad. Maar honden de hele dag aan de ketting mag gelukkig niet meer." „Politiehonden moetje niet com manderen. Die luisteren toch al leen naar hun baas. Daar zijn ze op getraind. Die verzorg je alleen. Die gaan ook niet naar buiten. Dat spreken we af met de eigenaar. Het zyn hele lieve beesten overi gens." Overladen Natuurlijk overlijdt er ook wel eens een dier in Divoza „Dat is vervelend. Soms geven ze je in eerste instantie de schuld. Maar er is natuurlijk niets aan te doen. Kijk, we krijgen hier ook oude beesten. Volgende week komt er een kat van 21 jaar. Dan kan er wat gebeuren. Ik ben maar een dierenverzorger, niet Onze Lieve Heer. Maar het gebeurt echt zel den hoor." Aan de overkant van de snelweg ligt het terrein ligt de Dijkpolder, de polder die Maassluis zo graag van Maasland zou inpikken. Om Divoza heen ligt de grond van landbouwwerktuigenfabriek Lely. Kohier zou er graag een stukje land van Lely bijhebben. „Niet zozeer om meer beesten te kunnen opvangen, maar om alle hokken nog ruimer te maken. Ik klop ieder jaar bij Lely aan en ie der jaar is het 'Nee, Martin. Sorry, we hebben het zelf nodig'. Ik kan het prima met ze vinden, maar ik blijf het proberen. Totdat ze er een keer gek van worden." Vnjdag 8 augustus ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp. Zoo detective. Wllhelminapier. Wïlheimina's Zo mers, div. tijden. Zaterdag 9 augustus VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert door Norbert Bartelsman op orgel. 15.0Ö tot 17.00 uur. ROTTERDAM De Molenwei. Jeugdvakantie pas poort, 9-16u. Wigenhof. Rugzak route door het Berg- en Broekpark, 09-16.30u. Museumpark. Oase, kinderverblijfpiaats, 12-18u. Dier gaarde Blijdorp. Zoo detective. Wll helminapier. Wïlheimina's Zomers, div.tijden. Lauren skerk. Ab Weege naar, 15u, ROTTERDAM Cinerama 1: 'Batman Robin' (12) dag.12.45-15-30-18.15-21.15. Cinerama 2: 'Men In Black' (12) dag.13.30-16.15-19-21.45. Cine rama 3: 'Bean.TheUltimateDisaster Movie' (al) dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Cinerama 4: 'Al! Stars' (al) dag.18.45-21.30. Cinerama 5: 'Scream' (16) dag.13.15-16- 18.45-21.30. ImaxTheaten 'Super Speedway' (al) dag,14-16-20.45. 'Ringof fire' (al) dag.13-15. 'Men in Black' (12) dag. 17-18.50. 'Batman Robin' (16) dag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: dag.21.30 (16) do. 'Flirting with di saster'; vr.en wo. 'Mars Attacks'; za en ma. Trainspotting"; zo. 'Strange Cays'; di, 'Cyclo'. Venster 1: 'Ma- non' (3.6) dag. 19.30. 'Lone Star' (16) dag.22. Venster2: Muziekfilms grabs entree i.v.m. congres Jeunes- ses Musicales dag.19.30 (16) do.'U2 Rattleand Hum';vr.'Nosotros La Musica'; za.'Stop Making Sense; The Talking Heads'; zo.Thelonious Monk; Straight No Chaser"; ma.'Que Bueno Canta Usted(Benny Moré) en Saudade'; di.'Step Across The Bor der1; wo.'ln de greep van de Tango'. The Total Balalaika Show; The Le ningrad Cowboys in Concert'. Ven ster 2:dag,21.30do.'UkeGrainsof Sand' (16); vr.'BoccacctoTO' (16); za.en wo.'OAmot Natural' {al);zo,en di.'L'Amour L'Aprés-Midt' (16); ma- .'les film du paradis; Vive L'Amour' (16). Venster 3; 21.3Qdo,'Guanta- namera' (16);vr.'SenseandSensibi- lity' (16); za.'Mighty Aphrodite' (al); zo.'Le Huibème Jour" (16); ma. 'Far go'(16); di.'Deans' <16);wo.'OnThe Beat' (16). Venster 4: 'Lost Hig hway' (16) dag.22. Lumière 1: 'Men In Black' (12) dag. 13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 2: 'Speed 2; Cruise Control' (12) dag16-18.45-21.30. Lumfère3: 'FlyAway Home'(al) dag 13,15-15.45-18.15.; The English Patiënt' (12) da&20.45. Lumière 4: The fifth Element' (12) dag.18.45- 21.30. Rexane: 'Opwindende Dra- men'dSJdo.Vmzo.doorl.voorsL 'ln- stituutVoorWildeMeisjesTlS) ma.C m wo. doort.voorst. Pathé: 'Men In Black' (12) dag 11.30-14.05- 16.40-19.05-21.40 za.zo.vervalt 11.30.; 'Scream' (16) dag. 11.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.;'pon Air' (16) dag. 16.10-18.45-21.30.; 'Bean, The Ultimate DisasterMovie" dag.il.10-13.20-15.30-17.40-' 19.50-22.; 'Batman Robin' (12) dag.11.20-14.25-18.05-21.10.; 'Jim Caney Liar Liar* (al) dag. 18.05- 20.10-22.15 di.17.35-19.40.; 'Speed 2; Cruise Control' (12) dag. 11.40-14.35-18.25-21.20. 'Sneak Preview: Oscar Beste Originele Script' (16)di.21.40. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Face/Off (16) vr.za.OO. 15. Lumière 2: 'Men in Black' (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Scream' (16) vr.za.00.15. Lumière 4; 'Speed 2: Cruise Control' (16) vr.za.00.15. Klndermatjnees: Cinerama 4: '101 Echte Dalmatiers' (al) dag.13.15-16. Lumière 2: '101 echte Dalmatiërs' (al) dag. 13.15. Lumière 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag.13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11.50-14.; 'FlyAway Home' (al) dag.11-13.20- 15.40 di. 11.40-14.05. Vlaardingen—Het Streekmuseum Jan Anderson in Vlaardingen toont de komende weekeinden talloze mooie en bijzondere mes sen. In twee vitrines liggen sny- voorwerpen in allerlei soorten en maten uit de 15de tot 18de eeuw. Pronkstukken in de tentoonstel ling zijn een mes met een handvat van Ivoor waarop een vrijend paartje is te zien en een Zeeuws mes uit 1756. Ook uit Vlaardingen afkomstige messen zijn te zien. Veel vissers kerfden de initialen van hun ge liefde en een hart of ander lief dessymbool in het houten hand vat. De messen zijn te bezichtigen in het Streekmuseum aan de Ke- thelweg 50 in Vlaardingen. Het museum is in het weekeinde ge opend van 14.00 tot 16.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3