8 erwe Uitkeringsfraude in regio daait Broekpolders luchtvaartvirus Oefenen voor verhuizing van drie kilometer archief W mm&ët fl Nieuwe Algemene Bijstandswet bemoeilijkt oplichten Inbraken in kelderboxen Vrouwen gewond na val scooter Motorrijder gewond Brand in boot op jachthaven Vrouw raakt rijbewijs; kwijt fi Horeca nog niet ingelicht over meldingsplicht Dronken rijders aangehouden 'College moet bezwaar maken tegen wijziging van buslijnen' Rotterdams Dagblad Maandag 11 augustus 1997 Schiedam Het aantal gevallen van uitkeringsfraude is in de drie Waterweggemeenten het afgelopen halfjaar gedaald. Ook het schadebedrag dat is gemoeid met deze fraude blijkt afge nomen. Dat wijzen cijfers van de sociale dienst uit de gemeen ten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam uit. In Schiedam en Vlaardingen heeft men de getallen nog niet op een rijtje. Een dalende trend is echter wel waar te nemen. In Maassluis, waar de ambtenaren van de sociale dienst de cijfers al wel hebben verwerkt, blijkt dat in de eerste helft van dit jaar in 63 gevallen een onderzoek werd in gesteld tegen 72 maal in dezelfde periode vorig jaar. Vijftien keer werd er een uitkering stop gezet en elf fraudeurs kregen een pro ces-verbaal. Vorig jaar ontvingen twintig personen een proces-ver baal en werd in eveneens twintig gevallen besloten de uitkering stop te zetten. Het bedrag dat de sociale dienst in de eerste helft van vorig jaar te rugvorderde bedroeg 230.000 gul den terwijl dit jaar 132.000 gulden werd teruggehaald. De dalende trend in de drie gemeenten is we! gebaseerd op de zogenoemde wit te-fraude, Dit is de fraude diedoor overheidsinstanties relatief een voudig is te controleren. Voor beelden biervan zijn een uitke ring ontvangen en toch betaalde 'witte' arbeid verrichten. De zwarte fraude waarbij iemand, een uitkering ontvangt en zwart bij klust, dus zijn inkomsten niet aan de belasting opgeeft, is veel moei lijker te controleren. De sociale diensten zijn hiervoor afhankelijk van tips of vermoedens. Een on derzoek moet in zo'n geval uitwij zen of er sprake is van oplichting van de sociale dienst. De daling van het aantal gevallen van uitkeringsfraude heeft waar schijnlijk te maken met de stren gere controle bij de sociale dienst en de belastingsdienst. De op 1 ja nuari 1996 ingetreden Nieuwe Al gemene Bijstandswet heeft een verhoging van de fraudebestrij ding tot gevolg gehad. De ver plichting tot het aanleveren een aantonen van infotmatie door uit keringsgerechtigden js toegeno men. Daarbij is verificatie en con trole van die gegevens door de so ciale dienst een structurele han deling geworden. In alle gevallen waarin twijfels bestaan worden de zaken voor ander onderzoek over gedragen aan de sociale recher che. Een daling van het aantal uitke ringsfraudes en processen-ver baal zal naar mening van de drie sociale diensten in de drie ge meenten nog verder dalen. Als ge volg van de nieuwe wet hebben de gemeenten ook de plicht een boe te op te leggen als blijkt dat de uit- keringsgerechtige fraude heeft gepleegd. De boete bedraagt vijf tien procent van het bruto fraude- bedrag met een minimum van honderd gulden en een maximum van 5000 gulden. De leden van de Radio Model- vliegverenigingVlaardingen bewonderen eikaars vliegtui gen. Foto Roel Dijkstra Schiedam De politie heeft vrij dag ontdekt dat in ongeveer twin tig kelderboxen aan de Delfland- seweg is ingebroken. De agenten kwamen daar na een inbraakmelding. De bewoners zijn benaderd om aangifte te doen. De politie heeft een onder zoek ingesteld. Vlaardingen Twee Vlaardingse vrouwen van 23 en 18 jaar oud zijn zaterdagavond gevallen met hun scooter op de Maassluissedijk. In de bocht had de bestuurster dc macht over het stuur verloren. De twee zijn voor behandeling van hun verwondingen overge bracht naar het Holy Ziekenhuis. Maassluis Een 22-jarige motor rijder uit Vlaardingen is zaterdag gewond geraakt by een aanrij ding op de Westlandseweg. Een 67-jarige automobilist uit Maas sluis stak plotseling vanaf de Uiverfaan de weg over. De motor rijder botste tegen de auto en vloog over de kop. De ambulance en de traumahelikopter schoten te hulp. De motorrijder is met schouder letsel overgebracht naar het Dijk- zigt Ziekenhuis in Rotterdam. Maassluis In een boot die lag af gemeerd in de jachthaven aan de Zuidvliet is vrijdag brand uitge broken. De eigenaar van de boot, een 32-jarige man uit Maasdijk, was benzine aan het bijvullen toen de brand uitbrak. De man kon zich in veiligheid brengen door in het water te springen. Hij is met brandwon den aan een hand en een scheen been overgebracht naar het Zui derziekenhuis in Rotterdam. De brand sloeg over naar een naastgelegen boot Door de brand kwam er benzine en olie in het water terecht. ti:Eèh;?56-jarige. avond tto aanrijding -rep»?- zaaMwaaibtj drie auto's waren betrökrim Be vrouw had een slok teveel öp. De Schiedamse reed op de Churchillweg tegen de achter- rige (Rotterdammer die voor een verkeerslicht stond te wachten. Box tla Hap/werd de „auto-ran de Rotterdammer te-a gen de wagen van een 44-jarige Schiedamitiér-ge-dtntti ?Hc- mand Taakte gewond, Be ScHiedamse raakte na fean blaastest haar rijbewijs kwijt en haar auto werd bij hel poli tiebureau geparkeerd. Schiedam De horeca-onderne- mers hebben nog geen formulie ren gekregen waarmee ze evene menten bij de gemeente kunnen melden. Alle horeca-onderne mingen in Schiedam moeten sinds 1 augustus elk kwartaal de evenementen bij de gemeente melden. Het raadslid Th. H. B. Schoenmakers heeft schriftelij ke vragen ingediend over de ver traging. De meldingsplicht is geregeld in de Algemene Plaatselijke Veror dening (APV). De wijziging van de APV kwam na het inadent op 4 april in de? Margriethal waar een Turks familiefeest werd ver stoord ent uitliep op een grote knokpartij.De politie was pas g vantevorenop de hoogte/ dvan het feest s de raadsvergadering van 7 juli, waar het besluit werd ge nomen, heeft burgemeester R. Scheeree toegezegd dat de ge meente voor de formulieren zou zorgen. „Tijdens die vergadering is mij verzekerd dat alle betrok kenen tijdig persoonlijk op de hoogte zouden worden gesteld van hun nieuwe verplichting. De burgemeester repte daarbij over het ter beschikking stellen van formulieren voor dit doeleinde," stelt Schoenmakers in een brief aan Sémrmskm wö de reden en detjQOijsequenties van,4e vertra- ging weten. „Blijftdë ingangsda tum.van de wijziging 1 augustus 1997 hu dc belanghebbenden niet van hun verplichtingen op grond van deze wijziging op de hoogte rijn gesteld," vraagt Schoenmakers af. „Of voorziet het raadsbesluit van 7 juli in uit stel tot het moment waarop het: college in staat blijkt uitvoering tegeven aan de vooraf noodzake- ly keinformatieverstrekking." Schoenmakers -is ookbehiéwd naar de consequenties/ eventu eel juridische, voor het niet tijdig informeren van de belangheb benden. Maar bovenal wil het raadslid van het; cohere wéten .wanneer débetrokkenexplöitan;1 ten. bü wel oprie hoogte wdmj?h:: gesteld;.; VriV;, Door Jos van Nierop Vlaardingen 'Slecht weer' vin den de mannen van Radio Model vliegvereniging Vlaardingen (RMVV) het. Er is weinig wind en bovendien is die wind nogal on voorspelbaar. De tropische warm te maakt de motortjes en accu's van de vliegtuigjes daarnaast 'laaiend heet', vertelt secretaris Nico Steenbergen. Hij vindt het dan ook niet zo vreemd dat op de ze zondagmiddag maar zeven mo delvliegers - de club telt dik veer tig leden - de weg naar de Broek polder hebben gevonden. Eén van hen is de met een blauwe baseball-pet getooide Dick Simon, volgens eigen zeggen altijd al be hept met het luchtvaartvirus. De Vlaardinger heeft deze middag één van z'n vijftien vliegtuigen v'Ik heb een klein hangaartje thuis') meegenomen. Met zijn ruim drie meter spanwijdte is het één van de grotere exemplaren. Simon heeft de Ariba -'officieel heet hij zo! - als een bouwpakket in Duitsland vrij goedkoop op de kop getikt Naast het vliegen van zijn eigen gevleugelde vrienden doet Simon, vertelt hij, ook aan 'ontwikkelingswerk'. „Een colle ga van me heeft een modelbouw zaak. Ik vlieg de prototypes voor hem," Net als bij het 'echte' vliegen kun je niet zomaar één-twee-drie de lucht in. De 'piloten' moeten een brevet halen en ook moet het an dere vliegverkeer op de hoogte rijn van de activiteiten boven de Broekpolder. Nico Steenbergen; „Wij moeten dat melden bij de luchtverkeersbeveiliging van Zestienhoven." Daarnaast kent het modelvlieg- veld in het Vlaardingse recreatie gebied ook een aantal beperkin gen. Zo mogen de vliegtuigjes van de RMWers geen herrie maken. Het was voor de club ruim vijftien jaar geleden de reden om te kie zen voor modellen die worden aangedreven door elektro-motort- jes. Want verbrandingsmotoren maken veel lawaailegt Steenber gen uit. „Het is logisch dat dat niet mag lp, .dit gebied." Het. ter rein is verder niet echt egaal zodat het landen problemen kan opleve ren. Om diezelfde reden gebeurt het opstijgen niet vanaf de grond De steigers rondom het Stadserf in Schiedam z(jn verdwenen en een ieder maakt zich op voor De Verhuizing. De gemeente, het ar chief, de bibliotheek, het thea ter. Voor iedereen die een nieuw onderkomen krijgt in de nieuw bouw op het Stadserf geldt dat de dozen moeten worden gepakt. Soms is de verhuizing een kwes tie van het legen van een bureau. Maar in andere gevallen is er een voorbereidingstijd van wel en kele jaren aan voorafgegaan. Het Rotterdams Dagblad volgt de 'verhuizers'. Vandaag hoe het Stadsarchief ruim drie kilome ter aan archiefmateriaal klaar 'stoomt' voor de verhuizing. Door Desiree van der Jagt Schiedam De verhuizing van het archief van de Korte Haven naar het Stadserf wordt een heel precies werkje. Ruim drie kilome ter aan archiefmateriaal zal in twee weken tijd wordt overge bracht naar het nieuwe onderko men. Om niets aan het toeval over te laten wordt er nu al geoefend en geteld. De/ .ste proefverhuizing is vlek keloos verlopen, meldt de direc teur van het archief, C. Jeurgens. Hij is opgelucht, want de verhui zingvan alle papieren is een enor me klus die tot in de kleinste puntjes wordt voorbereid. Niets mag fout gaan, omdat bij de min ste of geringste afwijking in het nieuwe gebouw niets meer terug te vinden zal zijn. Het angstbeeld van iedere archivaris. „De planken waarop de materi alen hier staan zijn één meter breed, In het nieuwe onderkomen zijn ze 1,20 meter. Daar hebben we dus een uitgebreide rekensom op los moeten laten, zodat de ma terialen ook in het Stadserf op de juiste piek terug te vinden zijn," vertelt hij. Al sinds zijn aanstelling als direc teur, tweeëneenhalf jaar geleden, is het personeel van het Stadsar chief bezig met de op stapel staan de verhuizing. Jeurgens kijkt ook uit naar de verhuizing. Het oude gebouw aan de Korte Haven vol doet niet meer voor een modem archief zoals hij dat voor ogen heeft. „De ruimtes zijn allemaal erg klein en bedompt. Het is hier allemaal erg ouderwets." In ruimte en huisvesting gaat de gemeentelijke dienst er fors op Archivaris C Jeurgens de stofvrije dozen In het oude stad/ar chief. Alle do zen worden genummerd, in de nieuw bouw zijn te rug te vinden. Foto Roel Drikstra vooruit. Zo wordt de capaciteit aanzienlijk groter, in de nieuw bouw kan het archief zo'n zeven kilometer aan papieren kwyt, en ook is er een luchtvochtigheid- en een temperatuurregeling in het nieuwe gebouw. Het bewaren van oude papieren en films wordt daardoor een stuk makkelijker. De afgelopen twee- eneenhalf jaar is druk gewerkt om al het materiaal klaar te ma ken voor de verhuizing. „Voor mijn komst was er nog weinig ge daan aan het conserveren van de archieven. De afgelopen tijd zijn we dan ook druk bezig geweest met het zuurvrij verpakken van de materialen. Alle gegevens zijn nu goed genummerd en ze wor den tegenwoordig in stofvrije do zen bewaard." Selectie Het archief aan de Korte Haven staat inmiddels vol met die stof vrije dozen. Voor de verhuizing worden ze volgens nummers in gepakt en overgezet op dc voorbe stemde plank in het nieuwe ge bouw. Op die manier kunnen de medewerkers na de verhuizing al les direct terugvinden. Het archief herbergt zo'n 2,5 kilo meter aan papier en zo'n halve ki lometer schapruimte wordt inge nomen door films, video's, pren ten, kaarten, charters, kranten, handschriften, boeken en foto's. Het overgrote deel van het mate riaal komt van de stedelyke over heid. Het oudste materiaal afkom stig uit Schiedam stemt uit het midden van de dertiende eeuw. Daarnaast hebben veel Schiedam- se instellingen, verenigingen en bedrijven hun archieven aan de Korte Haven ondergebracht. Het Stadsarchief heeft ongeveer vier honderd verschillende archieven in zijn bezit. Eén van de belang rijkste is bijvoorbeeld het archief van het Schiedamse bedrijf Wil- ton-Fijenoord. Het Stadsarchief is ook de plek waar de Schiedamse geschied schrijving wordt bijgehouden. Zo wordt alles wat van belang is bij het archief bewaard, zodat ge beurtenissen van nu over een aantal jaren in de geschiedenis te plaatsen zijn. Maar ook foto- en fümverzamelmgen zijn in het ar chief terug te vinden. Onlangs zijn de tientallen bedrijfsfilms - waaronder een groot aantal van Wilton-Fijenoord- op video ge zet, zodat ze beter voor het pu bliek toegankelijk zijn. Toch wordt niet alles bewaard. „Het meeste wordt weggegooid nog voordat het ons bereikt," ver telt Jeurgens. „Er moet ook een selectie worden gemaakt anders zouden we nooit genoeg plek heb ben. Wanneer we bijvoorbeeld het archief van de sociale dienst ne men, komen hierin heel veel stan daardformulieren voor die door de cliënten worden ingevuld. De ze zijn van weinig historische waarde, wel is het van belang om de stukken te bewaren, waaruit blijkt hoe Schiedam uitvoering heeft gegeven aan de regels." Regen Met de verhuizing schudt het ar chief het toch ietwat stoffige ima go van zich af. „In de nieuwbouw kunnen we steeds verder gaan met automatiseren. Daarnaast moet de nieuwe leeszaal echt het visitekaartje worden. Hier in het oude gebouw is de leeszaal veel te klein en kunnen we weinig facili teiten aanbieden. De klanten heb ben recht op een goede efficiënte behandeling. We moeten kwali teit kunnen leveren en in de nieuwbouw zal dan ook veel ver beteren." Zo ver is het echter nog niet De laatste loodjes wegen in de mees te gevallen toch het zwaarst. Na de proefverhuizing zullen in no vember de spullen daadwerkelijk de verhuiswagen in gaan. Voorde verhuizing wordt een beroep ge daan op Nyman Verhuizingen, een Schiedams bedrijf dat veel er varing heeft met het verhuizen van archieven. „Dit bedryf kan speciale zorg bieden aan kwets baar materiaal en daarnaast we ten ze ook precies hoe ze al die ki lometers aan informatie op de juiste plek in de nieuwbouw kun nen zetten, zodat wij het weer te rugvinden." Voordat er één doos de deur uit gaat, zal alles vast staan op formu lieren. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Slechts één factor kunnen de mensen van het ar chief en de verhuizers niet sturen. Als het regent dan wordt de ver huizing van het historisch mate riaal onherroepelijk uitgesteld. In de volgende aflevering vertelt A. Thijhof van de bibliotheek over de langgekoesterde verhui zing. De eerste aflevering van De Verhuizing verscheen 5 augustus in de krant. maar 'met de hand'. Al rennend worden de vliegtuigjes de lucht ingegooid, Niet altijd verloopt het radiogra fisch besturen zonder problemen, zo merkt vandaag ook Dick Si mon. Onverwacht dwarrelt ineens z'n drie meter brede gevaarte naar beneden, de bomen in. Ver twijfeld steekt Simon de handen in de lucht om daarna met twee collega's snel het resultaat van de ongeplande landing te bekijken. Het blijkt mee te vallen. De Ariba heeft dankzij de bladeren van de bomen toch nog een zachte lan ding gemaakt. Minder goed vergaat het het klei ne vliegtuigje van één van de an dere leden. Meteen na de start stort het rode model - genaamd Wonder- ter aarde. De bestuur der blijkt op zijn bestuurpaneel een ander vliegtuig te hebben ge programmeerd. „Daar baal ik van, hij was nog nooit gecrasht. Maar ja, dat heb ik vanavond in ander half uur wel weer gerepareerd." De Vlaardingse modelvliegers be perken hun activiteiten op deze warme middag tot enkele korte vluchten. „Het is slecht weer," laat Steenbergen zich nogmaals ontvallen.„Maar ach, het gaat ook om het praatje pot. Zo van 'waar ben jij mee bezig". En dat hoeft niet altijd overvliegen te gaan." VlaardingerVMaassluis—De politie heeft dit weekeinde drie dronken bestuurders van de weg gehaald. Een 38-jarige Rotterdammer werd zondagochtend aangehouden op de Prinses Julianalaan in Maas sluis. Hij kreeg een transactie van 650 gulden aangeboden, maar heeft die niet betaald. Zijn proces verbaal wordt doorgestuurd naar justitie. Rond hetzelfde tijdstip werd een dronken automobilist in Vlaardin gen aangehouden. De man, een 29-jarige bewoner van Helle- voetsluis, reed over de Westland seweg toen hij betrapt werd op dronken ryden. Op dezelfde weg werd vannacht een 23-jarigC' bromfietser uit Schiedam van de weg gehaald. Ook hij had een slok teveel op. De Schiedammer heeft de boete van 180 gulden niet betaald en zijn proces-verbaal wordt doorge stuurd naar justitie. Maandag 11 augustus ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp.Zoodetective. Dinsdag 12 augustus SCHIEDAM DC De 4Molens. Koffie-inloop, 10.00-12.00 uur. Wijkcentrum Nieuwland. Kinderactiviteiteh, 13.00-16.00 VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf. Schaken/Dam men. 14.00-16.00 uur. Jeu de bou- les/koersbal. 14.00-16.00 uur. DC West. Creatieve contactmiddag. 14.00-16.00 uur. ROTTERDAM De Molenwei. Jeugdvakantie pas poort, 9-16u. Wigenhof. Rugzak route door het Berg- en Broekpark, 09-16.30u, Diergaarde Blljdorp. Zoo detective. De Twijfelaar. Inter nationale Jeunesses Musicaies. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Batman Robin' (12) dag.12,45-15.30-18.15-21,15. Cinerama 2: 'Men In Black' (12) dag.13.30-16.15-19-21.45. Cine rama 3: 'Bean,TheUltimateDisaster Movie' (al) dag. 13,15-16-18.45- 21.30. Cinerama 4: 'All Stars' (al) dag.18.45-21.30, Cinerama 5: 'Scream' (16) dag.13.15-16- 18.45-21.30. fmaxTheaten 'Super Speedway' (al) dag.14-16-20.45. 'Ring of Fire' (al) dag.13-15. 'Men in Black' (12) dag.17-18.50. 'Batman Rouin' (16) dag.21.50, 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren I: dag.21.30 (16) do. 'Flirting with di saster"; vr.en wo. 'Mars Attacks'; za en ma. Trainspotting'; zo. 'Strange Days'; di. 'Cyclo'. Venster 1: 'Ma rion' (16) dag. 19.30. 'Lone Star' (16) dag.22. Venster2: Muziekfilms gratis entree i.v.m, congres Jeunes ses Musicaies dag.19.30 (16) do. 'U2 Rattle and Hum'; vr.'Nosotros La Musica'; za.'Stop Making Sense; The Talking Heads'; zo.Thelonious Monk; Straight No Chaser'; ma.'Que Bueno Canta Usted(Benny Moré) en Saudade'; di.'Step Across The Bor der"; wo/ln de greep van de Tango'. The Total Balalaika Show; The Le ningrad Cowboys in Concert'. Ven ster 2: dag. 21.30 do.'Like Grainsof Sand' (16); vr.'BoccacciD'70' (16); za.en wo.'O Amor Natural* (al); zolen di.'L'Amour L'Aprss-Mïdi' (16); 'ma- ."les film du paradis; Vivé L'Amour* (16). Venster 3:21.30do.'Guanta- namera'(16};w.'SenseandSènsibU !ity' (16); za.'Mighty Aphrodite'.(al); zo.'Le Huitième Jour' (16);'ma.'Far go' (16) ;di.'Deans' (16); wo.'Onïhe Beat' (16). Vensier 4: 'Lost Hig hway(16) dag.22. Lumière h 'Men In Black' (12)dag. 13.15-16-18,45- 21.30. Lumière 2: 'Speed 2; Cruise Controi' (12) dag.16-18,45-21.30. Lumière3: 'FlyAwayHome' (al) dag. 13.15-15.45-18.15.; The English Patiënt' (12) dag-20.45. Lümtèr34: The Fifth Element' (12) dag.18.45- 21.30. Rexane: 'Opwindende Dro men'(18) do.tymzo.doori. voorst.'In stituut Voor Wilde Meisjes'(18) ma.V m wo. doort.voorst Pathó: 'Men In Black' (12) dag. 11.30-14.05- 16.40-19.05-21.40 za.zo.veivalt 11.30.; 'Scream' (16) dag. 11.20- 14.10-16.40-19.10-21.50.; 'Con Ar' (16) dag. 16.10-18.45-21,30,; 'Bean, The Ultimate DisasterMovie' dag.11.10-13,20-15.30-17.40- 19.50-22.; 'Batman .Robin' (12) dag.11.20-14.25-18.05-21.10.; 'Jim Carrey Liar Liar' (al) dag. 18.05- 20.10-22.15 di.17.35-19.40.; 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 11.40-14,35-18.25-21.20,'Sneak Preview; Oscar Beste Originele Script'(16) di,21.40. Kindermatinees: Cinerama 4: '101 Echte Dalmatiërs'. (al) dag. 13,15-16. Lumière 2: '101 echte Dalmatiërs' (al) dag. 13.15. Lumière 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag.13.15-16. Pathé: "Ladyen de Vagebond' (al) dag. 11.50-14.; 'Fly Away Home' (al) dag. 11-13.20- 15.40 di. 11.40-14.05. Vlaardingen - De SGP/RPF/GPV- fractie heeft bezwaar aangete kend tegen de voorgenomen ver slechteringen in de winterdienst- regeling van het Vlaardingse bus- verkeer. Vooral het verminderen van de dienstverlening rondom zorginstellingen baart de fractie zorgen. Daarnaast heeft de fractie bezwaar tegen de vermindere be reikbaarheid in de nieuwe rege ling en de mogelijkheden die het plan biedt om het woon-werk-ver- keer terug te dringen. De SGP/RPF/GPV-fractie heeft vorige week een bezwaarschrift ingediend tegen de wijzigingen in het buslijnnet in Vlaardingen. „Het bevreemdt ons zeer dat een dergelijke procedurele vraagstel ling aan de leden van de commis sie midden in de vakantieperiode wordt gedaan. Volgens ons zijn er met de raad heel duidelijke af spraken gemaakt om inspraak procedures niet in de vakantiepe riode te starten. De nu gevolgde procedure is hiermee in strijd." De SGP/RPF/GPV-fractie heeft geen bezwaar tegen de publicatie van de voorgenomen wijzigingen door de gemeente. „Maar we wil len wel dat de afhandeling hier van tenminste wordt behouden aan de raad of de commissie ver keer." In die raad kan volgens de fractie worden gesproken over de inhoudelijke bezwaren die zij hebben tegen de wijzigingen. „Voorop staat dat we de verbete ringen en uitbreidingen van harte toejuichen. In de commissiever gadering hebben we volmondig ingestemd met de uitbreiding van hetbuslijnennet." De bezwaren richten zich op de wijzigingen van de lijnen 55 en 56, waardoor de avond-bezoekuren van het Holy Ziekenhuis slechter bereikbaar zijn. De wijziging op lyn 52 betekent een verslechte ring voor de bewoners van de Vet- tenoordse Polder. „Van deze wijzi gingen worden de ouderen en ge handicapten de dupe. Wij doen dan ook een dringend beroep op het college om bezwaar bij de Stadsregio in te dienen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1