VVaterweg 9 Ouderen kunnen langer zelfstandig wonen UNTVEöf Univéin de buurt voor alle zekerheid! Rotterdams Dagblad 'Gemeente moet karate vereniging De Rijzende Zon uren teruggeven' Damwanden voor toekomstige metro Schizofrene Schiedammer moet dwangmedicatie blijven ondergaan Bestuurder van tram beroofd Man onwel in trein Ruzie weer bijgelegd Kwekerijen ontmanteld Fietsers aangereden Zielige jonge katjes gevangen Zorgcentrumhulp zorgt voor ondersteuning in eigen huis Ondanks uitstel werk toch aangepaste dienstregeling Brandweer duikt fietsen op Tien procent woningen van Noordvest verkocht Daar plukt de vruchten van! Donderdag 14 augustus 1997 SchiedamEen 33-jaflge trambe stuurder uit Rotterdam is vannacht beroofd in de tram ter hoogte van het Bachplem, Een on bekende man, was ondanks de dringende verzoeken van de trambestuurder om de tram te verlaten, bij het eindpunt van de laatste tram aan de Scheepvaart weg blyven zitten omdat'hy naar het station wilde. De bestuurder besloot daarop terug te rijden naar de remise en de man af te zetten bij het station. Ter hoogte van het Bachplem werd hij door de man met een mes bedreigd. De dader pakte een onbekende hoe veelheid geld en strippenkaarten weg. Hierop spoot de trambe stuurder met een busje verf naar zijn belager. De berover sprong daarna met de buit uit de rijdende tram en ging ervandoor. Gaardingen Een 38-jarige Rot terdammer kreeg gistermiddag een epilepsie-aanval in de trein. De trein stond op dat moment stil op het station Vlaardingen-West. Het ambulancepersoneel wilde de man helpen, maar hij weigerde al le hulp. De trem liep twintig minuten ver traging op. Na zijn aanval wilde de Rotterdammer weer verder en stapte in de trein. De politie en de GGD hebben hun meldkamers gebeld voor het geval dat de man tydens de rit naar Rotterdam weer onwel zou worden. Vlaardingen De ruzie tussen drie Vlaardingers op de Sonoy- straat is weer bijgelegd. Niemand heeft aangifte gedaan en de 44-ja- rige Vlaardmger be taal t de schade van de ruit aan-de woningstich ting. Tijdens de ruzie:, tussen, de-drie mannen eerder deze week is er flink wat getrokken en geduwd. De politie had de grootste moeite de vechtersbazen le scheiden. Pas op het bureau koelde iedereen weer af. De politie heeft een ge sprek met de drie gehad en hoopt dat daardoor de rust weer terug keert. Vlaardingen/Hoek van Holland—De politie heeft gistermorgen zowel in Vlaardingen als in Hoek van Holland een hennepkwekerij ont manteld. In Hoek van Holland kreeg de politie een anonieme tip over een kwekerij in de woning van een 27-jarige man in de Prins Hendrikstraat. In de schuur wer den bijna 1200 stekjes en20'n 45 planten aangetroffen. In de tuin stonden verder enkele papaver- bollen. In de tuin van de 25-jarige buurman vond de politie negen hennepplanten en elf in een pot. Alle planten en steles zijn in be slag genomen. In een woning aan de Professor Rutgerstraat in Vlaardingen had den de bewoners geklaagd over wateroverlast. In een slaapkamer vond de politie een hennepkwe kerij met 170 planten. De appara tuur en de planten zijn in beslag genomen. Hoek van Holland Een 52-jarige automobiliste uit Rotterdam reed gistermiddag op de kruising Dirk van de Burgweg met de Schelp- weg twee fietsers aan. De 45-jari- ge vrouw en de 51-jarige man, bei den afkomstig uit Hoek van Hol land, zijn voor controle naar het ziekenhuis in Delft overgebracht. Hoek van Holland De politie heeft gisteravond op de Haakweg in Hoek van Hollanddrie jonge katjes gevangen. De drie waren duidelijk ondervoed en maakten een 'gedumpte' indruk. Een vis ser was zo vriendelijk om zijn net even af te staan, zodat de agenten de kapjes met het vissersnet kon den vangen. De dierenambulance heeft de dieren meegenomen. Vlaardingen De Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden en Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord ondertekenen maandag 18 augustus een samenwerkings overeenkomst. Ze gaan gezamenlijk het zogenoemde zorgcentrumhulp aanbieden, waardoor ouderen in Vlaardingen langer in hun eigen huis kunnen blijven wonen. De samenwerking is voigens de ondertekenaars in deze omvang uniek en het biedt de klanten een gezond alterna tief om in de eigen omgeving ouder te worden. De zorgcentrumhulp wordt aan die gebruik maken van het zorg- die ouderen gegeven die eigenlijk in een verzorgingshuis moeten worden opgenomen. Door ze zo lang mogelijk thuis te houden en daar te helpen wordt opname in een zorgcentrum voorkomen of uitgesteld. Al anderhalf jaar draait in Vlaardingen een proef met zorgcentrumhulp in het ou- derencomplex de Wouthof in Ho- ly-Noord. Ouderen worden voor deze zorg- variant door de wdicatiecommis- sie voorgedragen. Ook in de Billi- tonflat zijn sinds januari 1997 veertig geïndiceerde bewoners product 'zorgcentrumhulp aan huis'. In samenwerking met de stichting Soenda kunnen deze ou deren gebruik maken van de faci liteiten zoals onder meer maaltij den en recreatieve activiteiten. Het team verzorgenden is spe ciaal voor het geven van deze zorg vanuit de twee organisaties sa mengesteld, waardoor de meer waarde voor de cliënt volgens de twee instanties ai snel is geble ken. De verschillende culturen by de twee instellingen vloeien in deze nieuwe vorm van thuishulpverle ning volgens de ondertekenaars van de samenwerkingsovereen komst op een harmonieuze ma nier in elkaar over, zodat er voor de client geen drempels in de zorg meer zijn. Een stuurgroep heeft de proef in het ouderencomplex De Wouthof begeleid en dat alles heeft ertoe geleid dat er maandag een samenwerkingsovereen komst wordt ondertekend. Dat ge beurt om 16.00 uur in de uitzicht ruimte van de Billitonfïat. Door de verzorgingscentra in de regio Nieuwe Waterweg Noord, de Thuiszorg en de ziektekostenver zekeraar zijn inmiddels de tarie ven en eigen bijdragen voor deze vorm van zorg vastgesteld. Schiedam De PvdA in Schiedam maakt zich zorgen over de verdeling van de uren in sporthal Oost. De karatevereni- ging De Rijzende Zon moet haar uren inleveren ten faveure van de basketbalvereniging Inven tus. Voor de PvdA is die nieuwe verdeling uiterst onbevredigend en zij wil dat het gemeentebe stuur de beslissing zo snel mo gelijk corrigeert ten gunste van de karatevereniging. De PvdA ■aaheeft hierovetbij hetgemee^te- bestuur schriftelijke vragen neergelegd^ A Het is de hartewens van aett ij zende Zon om al haar activitei ten te laten plaatshebben in sporthal Oost Op dit moment heeft de karatevereniging nog de beschikking over de sporthal voor twee uur in de week, maar dat zou als het aan De Rijzende Zon ligt worden uitgebreid naar vier uur. Maar binnen de ge meente is onlangs de beslissinr genomen dat de karateve enigng zich geheel moet terug trekken uit de sporthal. De PvdA heeft eind vorig jaar een bijeenkomst gehouden in de wijk Oost. Op die avond kregen de raadsleden volgens B. Zyde- veid-Aasestrand (PvdA) zeer po sitieve signalen over de karate vereniging. „Meerdere aanwezi gen wezen met nadruk op de wij ze waarop deze vereniging erin slaagt om anders moeilijk te be wegen jongeren met een zinvol le activiteit bezig te houden." De positieve signalen hadden echter ook een bezorgde onder toon. „De vestigingsplaats van de vereniging in de wijk waarin deze vereniging wortelt zou on der druk staan en bij de verant woordelijke onderdelen van de gemeentelyke^organisatie zou onvoldoende begrip bestaan vooXjhet belang van deze speci- fieke, wijkgebonden vestigings plaats," schrijft de PvdA in de toelichting op haar schriftelijke vragen. De beslissing om de Rij zende Zon geen uren meer te ge ven in sporthal Oost is volgens de PvdA in strijd met zowel het wijkgerichte beleid, de leefbaar heid als met de beleidsvoorne mens om meer sport in de wij ken uit te dragen. Van het gemeentebestuur wil de PvdA verder weten wat voor de zomerstop over een week geno men het gebruik van sporthal Oost was en hoe de indeling er na de zomer uit gaat zien. Ook wil de PvdA de richtlijnen voor de verhuur weten. BESTEMMINGSPLAN "BROEKPOLDER" Burgemeester en wethouders van Vlaardingen maken ingevolge het gestelde in artikef 28, lid 3 van de Wet op do Ruimtelijke Orde ning bekend, dat met ingang van vrijdag 15 augustus 1997, gedurende 6 weken op de afdeling Stadsontwikkeling (sectie Ruimtelijke Ordening - kamer 117) van de Dienst Stadswerk, Hof- laan 27, alhier, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 1 juli 1997, alsmede het daarbij goedgekeurde bestemmingsplan "BROEKPOLDER" De dienst Stadswerk is op werkdagen geopend van 8.30 -16.30 uur. Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten kan gedurende genoemde termijn, degene, die zich tijdig opgrond van artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten heeft gewpnd, alsmede een belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest, overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zich tot Gedeputeerde Staten te wenden, schnftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EAte 's-Gravenhage. Het bestemmingsplan heeft globaal betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Vlaardmgse Vaart, de gemeentegrens van Maasland en de Rijksweg A20. Vlaardingen, 14 augustus 1997. Burgemeester en Wethouders van Vlaardingen, De secretaris, De burgemeester, Maassluis Ondanks dat de werkzaamheden op het spoor tus sen Maassluis en Hoek van Hol land voorlopig niet doorgaan door het warme weer, gaat de eerder aangekondigde aanpassing van de dienstregeling tot vrijdag wel door. Volgens een NS-woordvoer- der moeten voorbereidende werk zaamheden worden vemeht omdat aanstaand weekeinde in de nacht wél wordt gewerkt aan de sporen. Dat betekent dat badgas ten op weg naar Hoek van Hol land dezer dagen vertraging oplo pen. De NS zouden deze wéck aan de klus beginnen, maar door uitzet ting van de rails is het werk tot na de hittegolf uitgesteld. Niet alle werkzaamheden die voor overdag gepland stonden, kunnen iri de koelere nacht plaatshebben, omdat er dan te veel overlast ont staat voor de omwonenden. De werkzaamheden in het weekein de vormen maar een klein deel van het totale project {vervanging van rails, bielzen en grind). De werkzaamheden zullen acht we ken duren. Wanneer de rest van de werkzaamheden wordt uitge voerd, is nog niet bekend. De Burgemeester Honnerlage Gretelaan In Schiedam vormt dezer dagen het decor van de aanleg van de toekomstige metrolijn door de stad. Ter hoogte van dienstencentrum De 4Molens zijn werklui hard bezig met het slaan van damwanden. Een grote hijs kraan met daaraan een apparaat bevestigd trilt de stukken ijzer de grond in. Hierdoor verzakt de aarde niet als er wordt gegraven om de metrotunnelbuizen te plaatsen. Om de komst van de metro mogelijk te maken moet de hoofdwaterleidingen het riool wor den verlegd. De kleine damwand - later bij de bouw gaan volgens de projectbegeleiding nog veel grotere damwanden de grond in - ondersteunt deze leidingen. Langs de kant op het trottoir liggen de meters lange donkere buizen alvast te wachten op een plek diep onder de grond. De werkzaamheden nemen nog enkele weken In beslag. Foto Roei Dijkstra Den HaagSchiedam De agres sieve 55-jarige Schiedammer .W.A., die twee weken geleden met een rechtszaak heeft gepro beerd zijn dwangmedicatie stop te zetten, krijgt morgen toch weer een injectie toegediénct, De recht bank besloot het verzoek van de" Schiedammer af te wijzen. De rechter die de man opzocht in de inrichting waar hy verblyft, vond de argumenten van de psy chiater doorslaggevend. Hy ver klaarde dat W. A hanteerbaarder is als hij onder invloed van de me dicijnen is. De Schiedammer lijdt aan chroni sche paranoïde schizofrenie. De ziekte achtervolgt hem al zyn hele leven en heeft oncontroleerbare, zeer agressieve woede-uitbarstin gen tot gevolg. Twee jaar geleden sloeg de Schiedammer voor de deur van de psychiatrische inrich ting Sint Joris een verpleegster een hoofdwond en twee gebroken armen. De man werd voor het mishandelen van, de \tquw ver^, oordeeld tot een straf varfë&mraeri maanden cel en tbs. Sinds_die.tiid_ zit hij aehteirriötën grendel, maar ook daar gaat het van tijd tot tyd 1 mis en moeten verplegers het re gelmatig ontgelden. Ook schryft de Schiedammer dreigbrieven naar medewerkers en medepati ënten. Om hem enigszins in toom te hou den krijgt hy in de Amsterdamse inrichting waar hij momenteel verblyft tweewekelijks een zeer sterk en langwerkend impulson- derdrukkend medicijn toege diend. De man wil dat echter niet. In het kort geding voor de Haagse rechtbank, twee weken geleden, probeerde de Schiedammer die dwangmedicatie stop te zetten. De advocaat van de Schiedammer probeerde aan te tonen dat de me- .„dicatie nauwelijks een verande ring in het gedrag van de man te weeg brengt. De advocaat die na- -mens de inrichting sprak,"voerde aan dat het tegendeel het geval was. Ook de aanwezige psychiater getuigde dat er wel degelijk ver andering in de houding van W. A optrad nadat hij de medicatie toe gediend had gekregen. Tijdens het gesprek in de inrich ting was de Schiedammer volgens de rechter wel aanspreekbaar, maar gaf hy geen blijk inzicht te hebben in wat zijn gedrag alle maal veroorzaakt. De rechter besloot daarom dat de Schiedammer opnieuw een dosis medicijnen krijgt toegediend. Brandweer en politie zijn gisterochtend druk in de weer geweest met het weghalen van fietsen van de bodem van de Vlaardfngse Vaart. Foto Roef Dijkstra GaardingenLekker voor de dui kers van de Vlaardmgse brand weer en fijn voor de 'waterratten' in de gemeente. Onder de fiets brug over de Vlaardingse Vaart kwamen gisterochtend vijf fiets wrakken, betonijzers, een prul lenbak, een verkeersbord en een stereo-installatie tevoorschijn. Dinsdagmiddag had een aantal jongeren, dat van de brug in het koude water springt, zich gesto ten aan een gezonken stalen ros. Toen woensdagochtend de fiets weid opgedregd, bleken er veei meer te liggen. De politie besloot vervolgens de duikers van de brandweer in te schakelen. Bij wijze van oefening en omdat het op de ka2eme toch veel te warm is, hesen de heren zich gis terochtend in een duikpak om de modderige bodem van de Vlaar dingse Vaart te inspecteren. Ga degeslagen door enkele belang stellenden zochten de duikers de bodem af naar fietswrakken. De brug over de Vaart wordt in warme dagen veelvuldig gebruikt, door waaghalzen die vanaf een hoogte van een meter of tien het water in springen. De politie laat de jongeren begaan. Het is vol gens hen niet verboden maar uit kijken is wel geboden. Verkeerd duiken kan gevaarlyk zijn. Ook is het niet aan te raden te duiken. Hoewel het met een meter of vier diep genoeg is blijft het met dui ken oppassen. Tests De kwaliteit van het water in de Vaart was tot kort voor het warme weer goed. De monsters die wor den genomen door de provincie Zuid-Holland wezen toen uit dat de bacteriologische kwaliteit van het water in orde was. Volgens een woordvoerder kan dat tijdens de warme dagen wel zijn veran derd. Als er veel wordt gezwom men en de temperatuur hoog is, krijgt het water nauwelijks de kans te herstellen. Medewerkers van de provincie gaan dan ook één dezer dagen opnieuw tests uitvoeren. Vooralsnog is volgens de woordvoerder geen rede aan te nemen dat de kwaliteit te slecht is om te zwemmen. 'Je moet er al leen niet van drinken.' Na anderhalf uur duiken hadden de kikvorsmannen gisterochtend de klus geklaard. De fietsen en de andere ijzeren voorwerpen die door onverlaten het water in wa ren gegooid werden door de ge meente afgevoerd. Daarna sprong een aantal belangstellenden prompt het koude water in. Schiedam Vier maanden na de start van d&verigpop van de woningen aan het -Sthubert- plein in Schiedpn-heeft tien procent varidé bewoners 'daad werkelijk besloten de woning te kopen van de woningstich ting Noordvest (WSN). De eer ste woning, die onder Maat schappelijk Gebonden Eigen dom (MGE) wordt verkocht, is gisteren overgedragen aan de huidige huurder. De ervaring in het land leert dat op de meeste plaatsen waar woningen aan de huurders worden verkocht pas na een jaar tien procent van de huur ders besluit te kopen. Voor de flat aan het Schubertplein gaat dit aanmerkelijk sne'ler. Bij de woningstichting is ook bekend dat nog verschillende bewo ners de aankoop van hun huur woning overwegen. De 240 woningen aan het Schu bertplein worden verkocht voor een prijs variërend van 67.500 tot 92.500 gulden. De prijzen hebben een half jaar geldigheidsduur. Tot 22 okto ber 1997 kunnen de huurders beslissen de woning voor deze prijs te kopen. Na dit halfjaar worden de woningen nog wel verkocht, maar de prijzen wor den dan bijgesteld aan de hand van marktontwikkelingen. Ook deze prijzen liggen nog onder de prijs die een dergelij ke woning op de vrije markt opbrengt. Bij het kopen van een MGE-woning blijven de ri sico's dan ook beperkt. Als de woning later weer wordt ver kocht dan garandeert Noord- vest een minimumprijs met daarbij de verplichting dat de woning aan de WSN wordt te- rugverkocht. Kopers kunnen daardoor geen grote winst ma ken op hun eigendom. Met de koop van een MGE-wo- ning is ook het gemeenschap pelijk onderhoud aan het flat gebouw geregeld. Elk complex heeft een vereniging van eige naren en de kopers worden au tomatisch lid van deze vereni ging. BERKEL RODENRIJS L'mte Middcn-Hulland b a Noordeindseiteg 6 iel llIJOl 5141 33 DORDRECHT l'm\e Dordrecht. Kromm«dijk94.tel (07h> 614 74 (X) GIESSENBURG l'ime Giessenhurg, Peursumseueg 30. iel K)184) 6116 88 GROOT-EMMERS O V M Grom-tamers. Kerkstraat 52. tel (0184166 14 41 H^RD1NXVELD-G1F.SSENDAM Unite Hardin» eld Peulenstra.it 253. tel I0l84i6l70 88 1 HELLË30ETSLLIS Unite Hellftoetsluise o Waterpoortstraat 22 tel KU8I1M 18 17 MAASLAISD Urne Weiland. Dierentrnhsiraai 44. tel (1310) 5DI 73 44 MEl'WERKERK a/d 1JSSEL Unite De Ussel. Kerkban83. te! t0180i 39 (1600 MbtlV.LbKKkftLxND L ime Sieuti.Lrkkui.uiu KL.b^ple.a !e! M ^2 M SCHIEDAM I nne-Schiedam-Vlaatduieen-Otersi.hic. St,hiedjmsctteg41F. tel lOU)) 470 20 11 Méér welen over b'nivé? Slap eens binnen bij hel kantoor bij u in de bimrt. Of bei met Univé Directtelefoon 059237 22 22. V/ VERZEKERINGEN I J \y/J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1