9 Rechter houdt nieuwe plek voor Boddaertcentrum tegen Slager voelt zich thuis op Zomerpop-podium Gemeente Schiedam op de vingers getikt Provincie buigt zich over niveau van Schiedams beleid Bodypainting en gedichten op rapmuziek in Hof van Dolage Officier van justitie twijfelt aan celstraf voor invalide stiëfradtr Gestoken man ligt op straat Vervelende Schiedammers Dronken man ramt viertal Blussen van duinbrand bemoeilijkt Vechtende toeristen Rotterdams Dagblad Maandag25augustus 1997 Schiedar' De president van de rechtbank in Rotterdam heeft de vestiging van een Boddaertcentrum in de binnenstad van Schiedam tegengehouden. Eerder stemde de gemeente met de plannen in, ondanks de bezwaren van omwonenden. Die kregen afgelopen week wel gelijk van de rechter, die de gemeente op de vingers tikt. Het gaat om een voorlopige uit spraak van de rechtbank. Maar voor het Boddaertcentrum in Schiedam betekent het een lelijke streep door de rekening, omdat het de bedoeling was om op 1 sep tember intrek op het adres Leliën- daal 23 te nemen. In het huis had den negen kinderen uit het Bod daertcentrum aan de Schoolstraat moeten komen. De jongeren - tussen de 5 en 12 jaar oud- wor den daar na schooltijd opgevan gen door begeleiders voor een uur of vier per dag. Ze spelen er, ma ken huiswerk en worden na het avondeten opgehaald door hun ouders. Het gaat om kinderen die veelal hebben te kampen met psy chische en sociale problemen. fnlrek De gemeente Schiedam heeft be- •gin dit jaar toestemming gegeven aan het Boddaertcentrum om in de Leliëndaal, vlakbij de Nieuwe "Passage, intrek te nemen. Vol* gensde gemeente kon dat zonder dat er een - langdurige en kost bare- bestemmingsplanwijzi- gmgsprocedure in gang zou wor- Schiedam Een 27-jarige Vlaar- dingerisvrijd agaven d ron d kwart voor elf gewond op het Nieuw- iandplein in Schiedam gevonden. De man was in zijn been gesto ken. Het slachtoffer verklaarde een woordenwisseling te hebben gehad met een kennis en dat hij daarna is gestoken, De Vlaardm- ger is overgebracht naar het zie kenhuis. De politie zoekt nog naar de dader. Schiedam Vier Schiedammers in de leeftijd van 25 tot 40 jaar zijn zaterdagavond op het Broersveld in Schiedam aangehouden. Zij hadden te veel gedronken en ge droegen zich hinderlijk en agres sief. Het viertal is opgepakt en kon ontnuchteren in de politiecel. 'Iviaardlngen Een 28-jarige Rot terdammer is zondagmiddag aan- „gghpuden nadat hij 's nachts op -vier jongens in de leeftijd van 15 tot 18 jaar was ingereden. Eer. Vlaardinger brak zijn knieschijf toen de Rotterdammer op de Ko ningin Wilhelminahaven in Vlaar- dingen het viertal, gezeten op twee bromscooters van de sokken reed. Na de botsing stapten de Rotterdammer en zijn bijrijder uit en vluchtten weg. Omstanders probeerden de twee tegen te hou den, maar dat mislukte. De Rotterdammer meldde zich la ter op het politiebureau. Hij ver klaarde onder invloed van drank en kalmerende middelen de auto te hebben bestuurd. Na verhoor moest hij weer naar huis. "Hoek van Holland In het duinge bied, ter hoogte van het Klein- "3and in Hoek van Holland is zon dagmiddag rond half drie brand ontstaan. De brandweer had moeite bepaalde gebieden te be reiken. Geparkeerde auto's van strandbezoekers waren daar de oorzaak van. Ook konden de spuitgasten om die reden sommi ge brandputten niet gebruiken. Tijdens de brand ging zo'n dui zend vierkante meter duingebied in vlammen op. Hoek van Holland—Een aantal toe risten is vrijdag op de vuist ge gaan op de camping aan de Wier straat in Hoek van Holland. Eén van de vechtende campinggasten liep een gebroken jukbeen op. De politie tast nog in het duister over de toedracht. den gezet. Een Boddaertcentrum zou passen binnen de globale voorschriften van het bestem mingsplan. De omwonenden stellen zich ech ter op het standpunt dat het com plex van 29 appartementen en evenveel eengezinswoningen - in één daarvan is het Boddaert centrum gepland- de bestem mingwonen heeft. En daarbinnen past geen opvang. Bestemmingsplan De president van de rechtbank is het met de omwonenden eens. waarmee de vestiging van een Boddaertcentrum in strijd is met het bestemmingsplan. De gemeente Schiedam is nog aan het bestuderen op wat 'de uit spraak precies betekent'. Alge meen-directeur L. Koppejan van het Boddaertcentrum in Schiedam vindt 'het jammer dat het /o is gelopen', maar 'ligt er met wakker van'. ,.Ik ben blij dat de procedure niet tegen ons is aangespannen, maar tegen de ge meente. Feitelijk staan we er dus buiten en dat is alleen maar goed omdat we geen ruzie willen met ons buren." Procedures Want Koppejan gaat er van uit dat het Boddaercentrum nog steeds een vestiging in de Leiiendaal krijgt als de procedures op een goede manier zijn doorlopen. Den Haag/Schiedam Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland moeten zich gaan buigen over de bestemmingsplannen die in Schiedam gelden. Het provincie bestuur is daartoe gedwongen door de fractie van D66 inde pro vinciale staten. Naar aanleiding van de affaire rond het Boddaertcentrum heeft fractievoorzitter M. H. Küjnsma om het oordeel van GS gevraagd over de toestemming die de ge meente aan de nieuwe huisves ting heeft geven. Maar hij wil van het provinciebestuur ook „Het is overal hetzelfde probleem: als er in een buurt iets bijzonders komt, dan heb je protesten. Dat overkomt ons ook weieens. Maar een oordeel over het juridische niveau van het planologisch be leid van de gemeente. Zelf vindt de democraat in eik geval dat er 'zeker verbetering mogelijk is'. Hij wil dan ook dat GS de ge meente Schiedam -en eventu eel andere gemeenten die traag zijn met het vernieuwen van be stemmingsplannen- wat meer achter de broek zit. De Vet op de ruimtelijke ordening biedt daar voor mogelijkheden. Het be stemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad Is meer dan twintig jaar oud. in de praktijk valt het uiteindelijk mee. Wij zijn eigenlijk de beste buren die je kunt wensen omdat we er doordeweeks zyn van 12.00 Het Haagse Statenlid is bena derd door één van de bewoners van de Leliën»laai. „Ikwilnietop de stoel van de rechter gaan zit ten, maar ro'/id de gang van za ken bij deze procedure zijn zo veel vragen, dat ik vind dat GS zich daarover moeten uitlaten. Ook al omdat de provincie er zelf bij is betrokken," aldus Klijns- ma. Het provinciebestuur heeft vol- gens de gemeente ingestemd met de procedure, waarvoor de rechter in Rotterdam nu een stokje heeft gestoken. tot uiterlijk 20.00 uur en in het weekeinde zijn we er helemaal niet. Een rustiger buur is bijna niet denkbaar," aldus Koppejan. Door Danielle Hermans Vtaardlngen Verscholen achter grote lappen stof die aan een was lij n tussen de bomen hangen, klinkt de stem van dichteres Mir jam Poolster. Wie z'n hoofd door de spleet in het stof steekt, ziet een mooi en ingetogen tafereeltje. De dichteres, haar hele lijf prach tig beschilderd in natuurtinten, heeft zich in een hoek van de voor veel Vlaardingers bekende stenen bank in het Hof genesteld. Alsof ze er al honderden jaren zit. Non stop draagt ze haar werk voor, zichtbaar afgesloten van de bui tenwereld. Stilletjes, sluipen haar toehoorders na een paar minuten weer weg. Niemand wil deze idyl le verstoren. Het Vlaardings Taalgenotschap liet het publiek gistermiddag dichterlijk dwalen tijdens het vierde poéziefestival in het Hof van Dolage. Gewapend met het bundeltje Dwaaldichtjes waarin een programma was opgenomen, konden liefhebbers enkele uren op zoek gaan naar poezie. Het Taalgenotschap had geen promi nenten uitgenodigd, maar ama teurs en debutanten. De variatie en de kwaliteit van de deelnemers liepen sterk uiteen. Bloednerveus Zo zorgde de door de organisatie aangekondigde Vlaardingse Os dorp Posse, H. Bonusnaam, voor een stuntelig maar amusant op treden. De pas die ochtend ge schreven teksten nog op een klad je, een computer die de rapmu ziek te snel uitspuwt en het ont breken van een microfoon - dit alles maakt de dichter zichtbaar bloednerveus. De veelal grappige teksten - 7fe ben geen neger en ik woon niet tn een getto, maar ik heb een slecht humeuren een stiletto... ergens' - kwamen nauwelijks bo ven de muziek uit. De dichter die twee jaar geleden voor het eerst optrad in de spie geltent, nam na afloop zijn eigen optreden niet al te serieus. „Ach, ik ben niet zo'n performer. En met die muziek lijkt het tenminste nog wat Al doet die computer raar en heb ik mijn begeleider op gi taar pas vandaag voor het eerst Het optreden van de dans ersvan het Ti betan institu te of Perfor ming Arts was een van de hoogtepun ten van het Hof van Dota ge. Foto Rooi gezien." Hij schrijft niet alleen ge dichten in de trant van: 'Opge- wonden/ legde ik Ellendwars op bed/ en pakte tkl lekker13x1 woord- waarde'. Maar hij wil zyn publiek niet lastigvallen met zijn meer persoonlijk getinte werk over ver loren liefdes en zo. Huil maar niet Ook Merel Jan van Nieuwen- huizen combineerden poezie met muziek. By de waterval aan de rand van het Vlaardingse park zong Merel het ontroerende 'Ach vrouw, huil maar niet' en het ver rassende 'Een kleine tik nog'. Bei de teksten waren afkomstig van Mafty Langbroek. Het dichterlyk dwalen werd afgesloten in een snikhete spiegeltent, vanwege de tropische temperatuur in verkor te vorm. Dankzij de hitte van de afgelopen dagen zag de organisatie van het vijfdaagse festival zich genood zaakt om de meeste programma onderdelen die m de tent waren gepland, 'naar buiten te gooien'. Dat leverde dan wel weer proble men op met de kaartjesverkoop. „Het is met anders. Maar beter een leuk festival dan slechts een financieel succes. Ik kan nu nog niet beoordelen hoe we er uit springen," aldus Kees Lesuis, één van de organisatoren, Hoogtepunten Lesuis kon tijdens de laatste mid dag van het festival, onderwijl ge nietend van ccn uitheemse lek kernij en de vrolijke klanken van djembégroep Obilaya. al terugkij ken op een geslaagd festival met vele hoogtepunten. Zoals de shows die elke dag van het festi val, dat woensdag begon, speel den; de Grimmige Griezelshow door La Dolce Vita en de grappige cruise 'De Thuishaven'. En 'In de Wolken', de kleurrijke en hypno tiserende voorstelling van au thentieke Tibetaanse zangers en dansers van afgelopen vrijdag avond. Ook de Markt van Roddel en Ach terklap waar veel koopjesjagers op afkwamen en niet zozeer de traditionele festivalgangers, was een succes. Dat ging ook op voor 'Een late avondwandeling door Het Gemoed'. Een wandeling iangbtfc ittuui vellichte beeldende kunst projecten her en der in het park. De wandeling begon met zo'n tweehonderd deelnemers, maar al snel liepen er hele hordes wandelaars 's avonds door het park. Het Theater van de Verloren Tijd speelde op de drukte in door een alternatieve 'kunstroute' langs het wc-hok en dergelijke af te leggen. Het Labyrint In de War van An nette Braad zorgde ook voor een bijzondere happening. De bezoe kers werden uitgedost als kabou ter met een hakbyltje in de hand het bestaande doolhof ingejaagd. Al zingend als de zeven dwergen van Sneeuwwitje ('Jo hoo, jo hoo') moesten ze de juiste weg afleg- gen. Ondertussen bespot en uit gelachen door een manfiguur op de berg. Voor de mensen die puur voor de gezelligheid en de muziek naar het Hof kwamen, konden zich op het veld uitleven op de swingende klanken van Beatcorner met twaalf souimuzikanten van The Dudes. Of op de slotavond adem loos luisteren naar Njava uit Ma dagascar. Muziek met tweestem mige zang van de zusjes Monica en Lala. Zuiver en echt. Maandag 25 augustus ROTTERDAM DiergaardeBliJdorp: Zoo detective, openingstijden. WHgenhofc Rugzak route door het Berg- en Broekpark, 09.00-16.30U. Dinsdag 26 augustus SCHIEDAM WijkcentrumNleuwiand. Kinderac- tMteiten, 13.00-16.00u. Dc de 4 Molens. Koffie-inloop, 10.00- 12.O0U, Dc Oost Openingseizoen, 13.30-16.00u, ROTTERDAM Museumpark; Filmnei Plembio- scoop,21.30. DiergaardeBliJdorp: Zoo detective, openingstijden. Wll genhof: Rugzakroute door het Berg- en Broekpark, 09.00- 16.30u. Dizzy: Balusa, 22.00u. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'AnacondA' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Cinerama 2: 'Marvin's Room' (af) dag. 13.15- 16-18.45-21.30. Cinerama 3: 'ïn- venbngthe Abbotts' (al) dag. 13.15- 16-18.45-2l.30.Clnerama4: 'Con Air' (16) dag. 18,45-21.30. Clne- rama5: 'Bean.TheUltimate Disaster Movie' (a!) dag. 13,15-16-18.45- 21.30. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dag, 14-16-20.45. 'Rmgof Fire' (al) dag. 13-15. 'Meriln Black' (12) dag. 17-18.50. 'Batman Robin' (12) dag 21.50. Lantaren 1: dag. 21.30(16): ma.'Zero KeMn'; di.'Les AffimtesBectives'; wo.'Abso lute Power'. Venster 1: 'Kids return' (16) dag. 22. Venster2: Les filmsDu Paradis&lot. dag 21.30 (16): ma. 'Iwan de verschrikkelijke'; di. 'U5o- kingfor Richard'; wo. 'Children of na ture'. Venster 3: 'Gndlock* (16) dék 22. Venster 4: 'Marion' (16) malai- .wo.22u. Lumlère'l: 'Face/Off (16) dag. 12.15-15.15-18.15-321.15. Lumière 2: 'Men In Black' (12) dag 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 3: 'Uar Liar* (al) dag 13.15-16- 18.15. The English Patient' (12) dag. 20.45. Lumière4: TheCrowll- City of Angels' (16) dag. 16-18.45- 21.30. Rexane: "Wie komt erin mijn hokkie?' (18) t/m wo. doort .voorst Pathé: 'Face/Off (16) dag. 11.35- 14.30-18.15-21.20. 'Speed 2: Cruise Control' (12) dag. 13J40- 14.35-18.10-21, di. vervalt 21. 'Batman Robin' (12tdag;ll,*2P- 14.20-18.05-21.30. 'Men In Black' (12) dag. 11.30-14.05-16.40- 19.05-21.40. 'Scream' (16) dag 16.40-19.10-21.50. 'Bean, The Ul timate Disaster Movie' (al) dag 11.10-13.20-15.30-17.40-19,50- 22. 'Sling Blade' (16) dag 14.25- 18-21.10. Sneak preview: di. 21.30 'Stad van harde werkers (16). Kindermatinees: Cinerama 4; '101 Echte Dalmatiërs' (al) dag 13.15-16. Lumlére 4: 'Lady en de Vagebond' (al) dag 13.15. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) dag. 11- 12.40. 'Fly Away Home' (al) dag, 11.10-13.40. Maassluis Het, zeker voor Maassluis, groots opgezette Zo- merpop kan terugkijken op een geslaagde eerste editie. Stick Bangers, Herman Brood en Goi- den Earring zorgden vrijdag avond samen met het publiek voor iets waar de organisatie op hoopte: een Feest, Vooral de show van de Golden Earring zette het ijsbaanterrein flink in beweging. Net als de bands liet ook het publiek het niet afweten. Zo'n vierduizend ('inclu sief de vips') oude en jonge rockliefhebbers waren getuige van het openluchtconcert. Maas- sluizer Ronald van Beest beleefde het concert vooral op het podium en backstage. De zanger en mede oprichter van Stick Bangers vond het'een grandioos succes'. „Of ik gespannen ben? Nee, joh Ronald van Beest, net terug van vakantie, is een dag voor het con cert aan het sfeerproeven op het ijsbaanterrein. „We gaan straks effe oefenen, maar dat zit wei goed. We maken er gewoon een vreselijk feest van." De zanger van Stick Bangers vindt hèt een grote eer dat hij op Zomerpop mag optreden, Zo ver schillen de 'eisen' van de ama teurband sterk van die van bij voorbeeld Golden Earring. Van Beest, lachend: „Toen Gerrit (Ma- lipaard, één van de organisatoren, red) ons voor het concert bena derde, vroeg hij 'wat wil je heb ben?', Ik zei 'een kratje bier, maar wel koud natuurlijk'." De leadzanger ziet het optreden vooral als een soort vuurdoop. „Ik sta nu voor het podium. Nou, ik heb het idee dat ik voor een flatge bouw sta. Dit is echt super kicken. Tot nu toe traden we op in zaaltjes voor maximaal zevenhonderd man, en soms maar voor tien of twintig" Koprol Vrijdagavond kwart voor acht is er duidelijk meer publiek, zeker zo'n 1500 tot 2000 mensen hebben het terrein al weten te vinden. „We kwamen op en het stond tot aan de toren vol. En de sfeer was ook goed," aldus de zanger, die zich met zijn drie bandleden Ogenschijnlijk thuisvoelt op het grote podium. Van Beest, in het dagelijks leven slager bij Albert Heijn, moedigt het publiek aan ('kom op met die handen'), rent heen en weer en waagt zich zelfs aan een koprol. Naast eigen werk speelt Stick Bangers bewerkte covers. Zoals 'I can stand the rain', een nummer waar volgens de zanger de organisatoren spe ciaal om vroegen. Het heeft, zo lijkt het. een heilzame werking want ondanks een dreigende lucht blijft het droog op Zomer- pop. Van Beest blijft allerminst droog. „Ik kon al m'n kleren gewoon uit wringen." Na afloop van zijn in spannende optreden heeft hij daarnaast flink wat gedronken en een tijd uitgerust. „Ik heb toch wel anderhalf uur in stilte bij zit ten komen." De Maassluizer had het er graag voor over want on- Ondanks dat presentator Jules Deelder te laat kwam, waardoor Maassluizer Ronald van Beest zijn optreden op Zomerpop moest inkorten, waren de twee al snel de beste maatjes. Foto Roei Dijkstra danks het openingsnummer, wat den begonnen omdat presentator niet helemaal goed ging, spreekt de zanger van 'een grandioos suc ces'. „Het valt toch niet altijd mee als openingsact. Zeker als er twee topacts staan." Een smetje op het optreden was dat er niet om half acht kon wor- Jules Deelder te laat arriveerde. In het strakke organisatieschema was er geen uitloopmogelijkheid voor Stick Bangers. „Daarom moesten we een paar nummers laten vallen. Jammer, maar we hebben het prima naar ons zin gehad." Na Stick Bangers is het op Zo- meipop de beurt aan His Wild Ro mance en een kwartiertje later ('hy kwam net binnen') Herman Brood. Ronald van Beest staat de laatste twee jaar met zijn band in het vooiprograrmna van Broods begeleidingsband, terwijl hij met Herman zelf ook een bijzondere relatie heeft. „Ik ben idolaat van Herman. Als 14-jarig pikkie zag ik hem optreden en dacht meteen: dit is 't." De twee kennen elkaar inmiddels goed, iets wat ook nu weer duide lijk wordt. „Herman kwam snel op me af en vroeg 'doen we nog wat vanavond?'. Het 'wat' wordt de toegift van Broods optreden. Herman, Ronald en Rowan (Ro nalds dochtertje, inmiddels ook een bekende van Nederlands meest beruchte musicus) zingen met z'n drieen 'Never be clever'. Van het concert van Golden Ear ring maakt de Maassluise slager niet veel mee. „Ik ben een beetje achter het podium gebleven. Als je het terrein opgaat, kom je geen iuetei vei ueiWanl Janye en Fiet- je, ze willen allemaal wat van je weten. Op zich niet zo erg, maar ik had er effe geen zin in. Ik heb met die lui van Brood ritten praten." Over de Earring: „Dat optreden stond tot op de minuut vast. Per fect, maar daar hou ik met zo van. Van mij mogen er meer spontane dingen inzitten. Kyk. de Golden Earring komen ook niet te laat, die waren hier vanmiddag al. Brood, die komt altijd te laat." T0.J Rotterdam/ VÈaartHngen De li chamelijke conditie van een 39* jarige Vlaardinger zorgt er hoogstwaarschijnlijk voordat de man gevrijwaard blijft van cel straf, De verdachte, die vrijdag voor de rechtbank in Rotterdam, moest verschijnen wegens het plegen van ontucht met zyn toen nog minderjarige stief dochter, zit in een rolstoel en is bovendien zwaar astmatisch. Officier van justitie mr. E Baars' zei met haar eis rekening te hou den met de 'persoonlijke om standigheden' van de verdachte. Ook speelde mee dat hy al ge ruime tijd gesprekken voert by de Rutgerstichting, waar hij via de reclassering terecht is geko men. „Bovendien is het alweer zo'n zes jaar geleden dat hij de strafbare feiten pleegde, hoewei het slachtoffer daar nu nog pro blemen door heeft," voegde Baars toe. „Ik twijfel daarom over gevangenisstraf. Dat maakt mijn eis zo laag dat deze kan worden omgezet in dienstverle ning" De openbare aan klaagster eiste vervolgens twaalf maanden celstraf, waar van zes voorwaardelijk. De stiefdochter was 8 jaar oud toen de Vlaardinger trouwde met haar moeder, die twee jaar daarvoor was gescheiden. Hy verrichtte ontuchtige handeiin-. gen met net meisje tot haar vijf tiende jaar, maar vooral de laat ste paar jaar, verzekerde de man afgelopen vrijdag. Als haar moe der ging -werken, riep hy bij zich in bed, betastte hy haar en liet zich door haar aftrekken. Ook is het enkele keren gebeurd dat hij met zijn vingers bij haar binnen drong. Het slachtoffer vond ditallës verschrikkelijk, blykt uit haar verklaringen Is zelfs «af keer in het ziekenhuis beland mek* zware vormen van exceera- ToéRT durfde z'y zich merite verweren* Ze voelde richonmachtig, haar stiefvader als debóas/dle':i heel boos kon'wordèft. Bas'nu zft;; het ouderiyk huis heeft verlatéh,.- en een vriend beeft, is het mes*"1 je met het verhaal naar buiten gekomen. Volgens de "Vlaardinger is'het contact enigszins herstelden;; - komt zijn stiefdoditerweerov» de vloer. Op de vraag van rech ter mr. C. G. Nuimikhovexv oftzy ook over de ontucht hebberige^ sproken, moest hy ontkennend antwoorden.„Eerst5 moet >'dit\ worden afgewikkeld.'* Voortijgt slachtoffer is het belangryk 'daf hij op deze wijze, door teredWsif staan, zijn verah'tvroordelijkhelQ,) neemt „Zo kan zij er alkhei re een punt achter zétten,Tvêad. - klaardehij. x Een medewerkster yah Bttrif Slachtofferhulp, die oyerigéft'Sv ontkende dat er contact is -ge-V- weest- tussen stiefvader eti*V; dochter, diende tijdens delz»- ting een vordering van vyföecH-, honderd gulden in namens het slachtoffer. Advocaat R.vaü der Hoeven stemde namens zgtitii- ent onmiddellijk "in;met .béta;- ting. Wel voorziet de ^aadsraan; ..medische proMen^met^Semt stverlemnftbmdaririjn dKaftaf^ 28 uur per week werkt. „Zyrige-h zondheid gaat achterait ren hy moet vaak naar het aëhénhnjsg voor onderzoek. Ikpleityooreoi f geheel voorwaatdeJtike.straft^'' Waarop. Baars berihdmktejdatj? mocht de/rechter.dienstyeri^"', ning opleggende verdachted^ïf. ber.;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1