Spcat Horn rekent minimaal op medaille Eial na- 'Mijn vader gaat straks een doelpunt maken...' C H K! Vriend niet mee? Dan niet naar het WK Bondscoach springruiters vol vertrouwen naar Mannheim Van Grunsven eenzaam hoogtepunt kür Zilver en brons bij tweespannen 'WilleDvObiku mpeterinV'. r Rotterdamse jeugd bestormt Feyenoord-sterren Canal Hwiteroam* imkowu Maandag 20 augustus iyy 1 Door Sjoerd Bootsma Rotterdam De slagroom op de taart ontbrak. Zoals zo vaak tijdens het CHIO in Rotterdam zaten de Nederlandse spring ruiters dicht bij het eremetaal. Ook de 49ste editie van het paardensportgala vormde daarop geen uitzondering. Een ge deelde tweede plaats in de landenwedstrijd en een vierde po sitie voor Bert Romp, het waren de beloningen die moesten volstaan. tUEtm Mrtiiif RnUFRDAtf Hans Hom had wellicht de minste moeite met de afloop. De bondscoach uit Oot- marsum kwam naar het Kralingse Bos voor een laatste bevestiging van zijn selectie. Het enige twij felgeval in zijn kwartet voor het Europees kampioenschap, dat woensdag in Mannheim begint, was de paardenkeuze van Jan Tops. De voorkeur van zowel Hom als de handelaar uit Vai- kenswaard gaat naar Top Gun bo ven Operette. De resultaten van het dier waren tot vorige week niet bemoedigend. De overwin ning van het koppel op het eigen 'RiesenbeckDe Nederlandse af vaardiging bij de wereldkam pioenschappen tweespannen in het Duitse Kiesehbeck heeft twee medailles behaald. In het indivi dueel klassement eindigde de Limburger Rini Rutjens op de tweede plaats. In het landenklas- sement won Nederland brons. Rutjerts liep 114,12 strafpunten op. Het ,goud ging paar de Hongaar. Zoltan Dazai (111,04), het brons naar de Duitser Jürgen Matthies (114,28). Bij de-landen won Groot■Urittannië (237,34) voor Oostenrijk (239,3Q)en Neder land (240,80). In het teamresultaat werd Rutjens vergezeld door Mie- ke van Tergouw en Rob Wegge* laar. concours was het lichtpuntje waarop ruiter en keuzeheer had den gewacht. Als Top Gun woensdag in Mann heim goed door een inspringru- briek komt, dan bestaat er geen twijfel meer," legde Hans Hom uit. „De beslissing ligt bij Jan, laat dat duidelijk zijn. Hij kiest het paard, waarbij hij het beste gevoel heeft. In mijn ogen zou Top Gun voor het team de beste keuze zijn. Dat scheelt ook vijf seconden in het jachtpareours. Ach, eigenlijk is het een luxeprobleem." Zoals ook de medailleverdeling op het EK een formaliteit lijkt. „Het zou mij tegenvallen als we niet meededen," zei Hom duide lijk. „We moeten vooreen medail le rijden. Worden we vijfde, dan hebben we het niet goed genoeg gedaan. We hebben in Aken ge wonnen en zijn in Dublin en hier tweede geworden. Dan te begrij pen dat we alleen in Aken in de sterkste samenstelling hebben gereden. De concurrentie - dat staat voor mij vast - komt uit En geland, Ierland en Duitsland. Dat zijn de landen die we niet mogen uitvlakken. De rest moeten we kunnen voorblijven." De Twentenaar gaat duidelijk met een gerust hart naar Duitsland. Zoals Hom zich zes jaar geleden voelde, in de aanloop naar het Eu ropees toernooi in La Baule. Ook toen was een hoofdprijs in Aken drie maanden voorafgaand de be vestiging van de aanwezige vorm. „We hebben een fijne equipe. Het verloopvan de voorbereiding koiv eigenlijk niet mooier. De ruiters voelen zich stuk voor stuk sterk." Beste kant De beste paarden kregen rust voor CHIO om zich tijdens het ËK RotterdamMet zijn 'license to Jill' maakt James Bond schoon schip in de wereld van de mis daad. De keuze van Anky van Grunsven voor een kür op de muziek van gelijknamige füms bleek tijdens het CHIO meer dan een toevalstreffer. De Ge in ertse amazone zette de overige deelnemers met Olympic TCN Partout op verre afstand. Opvallend was haar zoveelste victorie in het Kralingse Bos niet De nummer twee van het Europees kampioenschap moest het immers zonder enige con currentie stellen. „Het is nu een maal bekend dat na een evene ment als het Europees kampi oenschap de beste paarden hier niet verschijnen" wist Van Grunsven als geen ander. „Mij is het om het even. Mijn kür ging heerlijk, dat telt" De Brabantse was met haar 16- j. slaan. Slechts Susanne Rueben, een amazone'uit het Duitse B- kador, bleef wat dat betreft in het spoor van de winnares. Ook Johan Rockx voldeed aan rie nonnen van de jury. De in het Belgische Essen woonachtige ruitervormt met zijn paard Dakota steeds een solide koppel. Getraind door zijn echtgenote Penny Rockx-Zavitz - de Cana dese amazone is vanaf eind sep tember met Winsome in het we reldbekercircuit te bewonderen - gaat de Zeeuw met grote schre den vooruit Zijn derde plaats was een fraaie beloning. De overige deelnemers waren fi guranten op eeri debutantenbal. Velen, zoals de de Nederlandse Alexa Pompe, gebruikten de kür op muziek van het CHIO als test van een nieuwe proef/Toch kre gen zij vanaf de 2200 toeschou wers uitverkochte tribunes een beleelheidsapplaus. jarige Trakhener oppermachtig. In tegenstelling tot vele andere deelnemers bleek de door Kees Anky van Grunsven deerde het Slings en Victor Kerkhoff sa- gebrek aan strijd niet Zij incas- mengestalde muziek op het lijf van Partout geschreven. Waar haar opponenten veelal kozen r voor zekerbeidjes, daar straalde de winnende combinatie durf - 'uit Gecombineerd meteen tech nisch vohyaardige'presfatie, was debeloning van bijna 77 procent terecht. Vooral dat Iaatstedetail deed de uitslag in-hettVOOrdeel van Anky van Grunsven uit- van hun beste kant te laten zien. Alleen Emile Hendrix gebruikte de eerste dagen in Rotterdam om na een blessure het eenheidsge voel met Finesse te stimuleren. De andere 'cracks' bleven thuis. Zo kon het op zaterdag gebeuren dat Hom op zaterdag - zoals meerdere landen - zijn tweede keus de ring in stuurde. Die aan- duiding bleek na de eerste om loop, die Nederland als zesde af sloot, geheel juist -Piet Hayma kers (op Classic Touch), Eric van der Vleuten (Flower III) en Jos Lansink (Carthago Z) herstelden zich met een foutloze tweede om- seerde in Rotterdam meer dan het dubbele aan winstpremies op het EK Haar rivale Isabel! Werth eiste op de laatste dag een verdiende overwinning tijdens de Grand Prix Special. Met Wei eome was zij ronduit beter. Van Grunsven aanvaardde haar ver lies. Zoals ook James Bond af en toe moet toestaan dat de andere partij iets slimmer is. gang. Voor Carthago Z bleef het in navolging van Aken zelfs een 'dubbele nul'. „Dat paard heeft echter alles gezien. Calvaro is voorzichtiger en dat is zeker op het EK een voordeel," wist Hans Hom, die de gedeelde tweede stek met de Britten achter de foutloze Amerikanen aanvaardbaar vond. Met dat resultaat kwalificeerde Nederland zich definitief voor de finale van de Nations Cup, half september in Calgary. Ook Groot- Brittannië, de Verenigde Staten, Duitsland, Ierland, Zwitserland en Italië mogen aan de dikbetaal de eindstrijd meedoen. Piet Raymakers en Classic Touch, sinds een maand een combinatie, toonden In Rotterdam grote vorderingen. De zesde plaats in de Grote Prijs was een voorlopige beloning. Inzet Hans Hom volgt de verrichtingen van*1"jppels tijdens de landenwedstrijd. F<no'*c*esKuipef/ Rottenlams Dagülad Morgen gaat Feyenooiri weer op;reis. In de lange geschiede- nis van de Stadionclub zijn al 'wie ..Europa', Cup-trips1 ge maakt'De man dje namens De Telegraaf hefgros van Feyen- oords buitenlandse wedstrij. den versloeg is Henk Evenblij In.de bundel De Voetbalreizi- ger, geeft hij het grote publiek eeri opmerkelijk^tijkje aphter, de schennen ep geeft hij in zijn eigen, v soms hilarische "Stijl, een indruk van.de ontbe ringen die voetbalverelagge- vers in het buitenland floorst- han. r V>, -Bij tien graden onder niti was Evenblij een paar jaar geleden getuige van de Europa Cup wedstrijd Spartak Mbskou- Feyenoord, In het armetierige stadion was geen hete koffie, maar wel clandestien gestook- te Wodka om de journalisten al uren voor de wedstrijd op de tribunes op temperatuur te 'houden., Evenblij slaat het al coholrijke vocht, net als zijn bibberende collega's, in een grote plastic beker achterover. Dat blijft niet zonder gevolgen. ■fDe tribune haalt hij nog weL „Maar daar is alles mee ge legd. Als ik in de rust bij colle ga Hendriks om de nek val en 'roep: 'Jacques, Feyenoord is doof, wordt hei link. Het staat LI en bij deze stand is Feye- noord gewoon uitgeschakeld. .Geen wodka dus meer." -Ip de rust zoekt hij zich suf 'tiaar een wc. Die vindt hyzo als later blijkt, niet Wel vindt Evenblij, ondanks de strenge bewaking van soldaten en poli tie, tot verbazing van iedereen de reservebank van Feye noord. Daar schuift hij aan bij Willem van Hanegem en zegt: .Willem, Willem! Obiku moet erin!' Van Hanegem kijkt grijnzend naar Evenblij- Obiku staat al lang in de spits,.. Na de wedkryd loopt hij sa men met de Kromme op zijn gemak naar binnen. Daar loopt hij een man met een witte kuif tegen het iyt Evenblij: „Pas ia- - ter realiseer ik me dat het Bo ns Jeltsin, de president him self was."", - '1 Henk Evenblij. De Voetbalrei ziger Uitgeverij Alfa. Prijs/1L90. Jeremy, het zoontje van Dennis de Nooijer, hees zich in de rust van de derby in de perskamer van de Kuip op de stoel van Arie Haan, greep de microfoon en riep uit: „Mijn vader gaat straks een doelpunt maken." Nog geen kwartier later kwam zijn voorspel ling uit. Willem van Hanegem was gis teren weer even terug bij zijn ou de club Feyenoord. De Kromme is weliswaar trainer geworden bij AZ, maar heeft zijn functie als eo- commentator bij Canal 4- behou den. Daardoor zit hy wekelijks bij een eredivisieduel om zijn analy ses te geven. Ook als hij naar En geland was verhuisd - Everton trok in de zomermaanden bij hem aan de bel - zou hij het werk voor het televisiestation zijn blijven doen. Van Hanegem liet zijn kritische oog in de derby Feyenoord-Sparia ook op Julio Cruz vallen. „Wim Kieft had hem de afgelopen week wel heel erg opgehemeld. Maar ik moet eerlijk zeggen dat het een goede spits is. Het is bovendien een slimme gozer. Gérard de Nooijer geeft hem een duw en hij ging meteen liggen. Dat deed-ie echt heel handig." Zijn mede-commentator René van der Gijp, die ooit voor beide Rotterdamse clubs speelde, was heel wat minder gecharmeerd van de Argentijn.Jk ben het met De Nooijer eens als hij zegt dat Cruz al ligt, als je naar hem kijkt. Ik heb hem vandaag in actie gezien, maar als ik die vertoningen van hem drie wedstrijden heb gezien denk ik dat-ie me gauw gaat ver velen." Toen Van der Gijp vorige week werd gevraagd hoeveel hij wilde ontvangen voor het leveren van commentaar op de derby, zei hij: „Niets, want ik kan het toch alle maal niet meer opmaken." Feyenoord gaat voor de drie thuiswedstrijden in de Cham pions League, waarvoor het zich woensdag in Finland tegen FC Jazz kan kwalificeren, passe-par- touts uitgeven. De verkoop daar voor start op woensdag 3 septem ber via alle SENS-verkooppunten en via de loketten van de Kuip. Als de eerste Champions League wedstrijd op 17 september een thuisduel wordt, hebben seizoen kaarthouders via het voorkeurs recht vijf dagen de tijd om een kaart voor hun eigen vak te ko pen. De goedkoopste passe-par- touts kosten 105 gulden, de duurs te 185 gulden. De loting voor de Champions League heeft a.s. vrij dag om twaalf uur plaats. Het is zo goed als zeker dat de wedstrijd Feyenoord-FC Twente op 14 oktober niet doorgaat Ook dit duel zou, net als de derby Feyenoord-Sparta live werden uitgezonden door Canal+, De abonneezender heeft echter te ho ren gekregen dat de Rotterdamse politie geen goedkeuring wil ge ven aan een wedstrijd op dinsdag avond. De KNVB zoekt inmiddels naar een alternatieve datum. De voetbalbond heeft een voorkeur voor een datum in november, maar dat vertikt Feyenoord. In die maand staan al acht wedstrij den (competitie, beker en Cham pions League) op het programma, Het bestuur van Feyenoord heeft van twee supporters de club- card en de seizoenkaart ingetrok ken. Het duo bekogelde zondag avond een grensrechter in de eer- te helft van de derby tegen Sparta. De ordedienst van de Kuip heeft het tweetal aangehouden en over gedragen aan de Rotterdamse po litie. Met oud-Feyenoorders in het buitenland ging het dit weekein de aardig. Ed de Goey versloeg met Chelsea promovendus Bam- sley (6-0), Gaston Taument haalde uit met Benfica (4-0 tegen Campo- maiorense), Wim Jansen, Regi Blinker en Henrik Larsson boek ten opnieuw een zege met Celtic (2-0 tegen St. Johnstone). Larsson scoorde zijn tweede treffer voor Celtic. Feyenoords 'Friends Forever' Henk Fraser, George Boateng en Giovanni van Bmnckhorst, van wie onlangs het swingende Let's Get It On op cd is uitgebracht, zijn nog niet geboekt door discotheek Colours. Frans Derks, voorzitter van Dordrecht'90: „Binnen veertien dagen schakelen we bij Dordrecht over op een nieuw systeem. Kin deren tot 10 jaar kunnen dan bij ons een seizoenkaart voor een tientje kopen. En echt, geloof mij maar, die nemen dan weer de va ders mee naar het voetbal." Harry van der Laan van Cam- buur en Jan Vreman van De Graafschap vierden zaterdag, zon der het waarschijnlijk van elkaar te weten, hetzelfde feestje. Beide spelers werkten namelijk hun 250e competitiewedstrijd af. Van der Laan debuteerde op 31 augus tus 1988 in de wedstrijd FC Den Haag-Excelsior (0-2), terwijl Vre man zijn eerste wedstrijd speelde op 29 maart 1986 tegen PEC Zwol le (1-0 verlies). Van der Laan, die in 250 wedstrijden 142 doelpunten maakte, kwam uit voor FC Den Haag, Feyenoord, Dordrecht'90 en Cambuur. Vreman bleef De Graafschap trouw. De verdediger speelde nimmer voor een andere club. Met trots kunnen wij medede len dat Sparta Rotterdam vanaf 6 augustus jl Internet is op gegaan. Ronald Koeman introduceerde ooit In Nederland de schoen met 'schubben'. De revolutionaire 'kickseri met rubberen vlakjes op de neus. Hij zou er nóg harder mee schieten en de bal nog meer mee kunnen krullen. Sindsdien ts een aantal Feyenoorders hem letterlijk op de voet gaan volgen. Paul Bosvelt, Pablo Sanchez en Giovanni van Bronckhorst voetballen bij Feyenoord alle drie op de zogenaamde 'Predators', die door Adidas het afgelopen jaar nog revolutionair zijn ver anderd. Het trio voetbalt op schoenen waaronder geen noppen, maarTraxion-zolen zitten. Hun komst naar DAKA-sports in het Alexandrium leverde vrijdagavond een stormloop op onder de voetballende jeugd van Rotterdam en Capeile, maar ook de vrouwelijke aanhang stond te drin gen bij de Feyenoord-sterren. Foto Fred Emst/corVos Nadat de supportersvereniging het voortouw nam om in mei 97 een internetpagina te lanceren is de samenwerking nu verder geop timaliseerd, Er is sprake van de enige officiële pagina van de stichting Sparta Rotterdam. In de toekomst zal onze URL wellicht veranderen, voorlopig zijn wij op het volgende adres te zien: bttpill www.globalxsjil/bome/s/sparta zo meldt Jaap van f Hof, secretaris vereniging De Sparta Supporter. Scheidsrechter Mario van der Ende flóót bij NAC-PSV zijn 250e wedstrijd in het betaalde voetbal. Het Nederlands elftal, dat op zaterdag 6 september in de Kuip te Rotterdam de cruciale WK- kwaiificatiewedstrijd tegen Bel gië speelt, komt vier dagen voor het duel reeds bijeen. Bondscoach Guus Hiddink begint zijn voorbe reiding op dinsdag 2 september in Rotterdam waar de groep 's mid dags in het Feijenoord-stadionde eerste training afwerkt Op woensdag, donderdag en vrijdag wordt in Noordwïjk getraind, waar Oranje ook verblijft. Maan dag 1 september zal Hiddink zijn selectie voor de interland bekend maken. EES JANSMA BEGINT op september bi] Canal lus ik blijf nog een tijdje optimistisch. Voorlopig is het ou de Film net een kopie van het do de sportkanaal van de KNVB, Met als pluspunt de afwezigheid van Theo van Gogh, die bij Sport7 zó wanhopig zijn best deed om voor al maar niet m de smaak te vallen dat hem dit uiteindelijk zelfs luk te. Ook mascotte Frank Masmeijer is er niet bij, net zo min als die hoek- eytut Maar na twee keer Canal kreeg ik toch ook alweer liet len dewater van Jan Roelfs, dus veel ben ik er nog niet mee opgescho ten. Ook die punker Dolf Jansen hep weer met veel verkeerd ceremoni eel vertoon nerveus door m'n beeld, dus ik kan bijna de dag met afwachten dat Kees Jansma de sportredactie van Canal zal gaan uitleggen dat ik abonnee ben om naar voetbal te kijken en niet naar de viering van een alter natieve Koninginnedag met een afgekeurde hertog van Alva. Diep in myn hart vind ik waar schijnlijk nog altijd dat een sport verslaggever op tv gerenom meerd en charismatisch moet zijn en met half gelukt. Als je de vlag hijst voor een meuwe sportzender is het geen bezwaar als je daar twee fris geschoren jonge adelbor sten voor uitkiest, maar dan moe ten ze er wel van doordrongen zijn dat de vlag de grond niet mag ra ken. Sportkijkers zijn met erg tolerant, dat kan ik ook niet helpen. Het is het resultaat van twee eeuwen StudioSport-gouvernementalis- me. Namen, gezichten en gelui den moeten vertrouwd in onze oren klinken. Zo niet dan ga we heel calvinistisch op alle zakjes zout zitten strooien, want we beta len ervoor. Er bestaat ook een oneindig ver schil tussen het presenteren van het nieuws dat van een autocue kan worden opgelezen en het voor de vuist weg langdurig verstandig over voetbal praten. Het zweet gaat onmiddellijk in m'n handen staan als het commentaar wan- kelt. Ook als een sportverslaggever niet weet wat een wippertje is. En vooral wanneer er voor en na af loop van een wedstrijd een enor me wachttijd moet worden vol ge ouwehoerd. Ik vrees onder die omstandigheden altijd dat er er gens een stem uit een megafoon zal roepen dat het nog wel een uurtje of twee kan duren. Ik hoorde Roelfs bij MW-Feye- noord ook weer wanhopig naar een graphic toepraten dieniet kwam. Bij Sport7 was dat ook aan de orde van de dag. Hier is de op stelling van Feyenoord, waarna die van MW in beeld verscheen. Ik weet dat op zulke momenten een verslaggever in staat is cm zo'n technicus live naar z'n strot te vliegen. Doen zou ik zeggen. Dat is tv. Ik vind het prima hoor, een half uur voorbeschouwen. Maar wel op voorwaarde dat men dan onop houdelijk beelden laat zien van eerdere ontmoetingen, 't liefst tot in het zwart wit-tijdperk toe. Canal is duur, dus 40+ is de voornaamste doelgroep. Vul de spreektafel rijkelijk met vedetten uit het hiernamaals en je hebt geen kind aan ons. Maar zet er dan wel een verslaggever bij die erover mee kan praten. En stop met die kinderachtige ge sprekjes op het veld over ver koudheden, ingescheurde mond- hoekjes en een gebrek aan lever traan. Francis Hoenselaar heeft zich afgemeld voor de wereldkam pioenschappen dart begin okto ber in Australië. De nummer één van de werdu is in conflict ge raakt met het NDF over de reis naar de wereldtitelstrijd. Hoense laar wil haar vriend meenemen. De NDF had toegezegd dat zij daar niet voor hoefde te betalen. Nu blijkt ze toch 1500 gulden te moeten bijdragen. Hoenselaar weigert dit en heeft bedankt voor het Nederlands team. „We kun nen moeilijk voor een supporter een reis betalen. Dat kunnen we nooit verantwoorden," stelt een woordvoerder van de NDF. Vol gens Hoenselaar heeft de federa tie echter een toezegging gedaan. „Daar moeten ze zich vervolgens ook aan houden. Als ik moet beta len, ga ik niet naar Australië." De NDF heeft inmiddels al een ver- "angster voor Hoenselaar aange meld bij de WK-organisatie. De 17-jarige Mieke de Boer neemt haarplaats in.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 4