11 Dodelijke schietpartij voor Turks koffiehuis Met tante Babbel op zoek naar vermiste dieren Rotterdams Dagblad H-Jk. KRJKÜNSTDPIO W KÖNiJNËNPpK «F BAEENDEECHT Vredige Maassluise woonstraat verandert in Wilde Westen Wethouder 'verrast' door handel met De Veerman CAI onderzoekt interesse voor bijzondere tv-zenders Rijkswaterstaat stemt in met herinrichting Sportpark Harga Parkeerwachten moeten voortijdig naar huis Meisje (8) door auto aangereden Zestien bonnen voor hard rijden UI Watorweg Dinsdag 26 augustus 1997 Door Menno Haddeman Maassluis Het leek het Wilde Westen wel gisteravond in de Piet Heinstraat in Maassluis. Pistoolschoten, piepende ban den, glasgerinkel en schreeuwende mensen. Een paar uur lang stond de doorgaans vredige Maassluise wijk op zijn kop. Een aantal bewoners van de Piet Heinstraat dacht omstreeks half elf in de nieuwste Hollywood actiefilm te zijn beland. Op nog geen vijf meter afstand van waar zij 'gezellig' met z'n al len een biertje zaten te drinken, werden drie bezoekers van een Turks koffiehuis 'afgeknald'. Voor hun ogen zeeg een do delijk getroffen man ineen. „Moet je voorstellen," zegt één van de bewoners, „zit je met je bu ren op straat een biertje te drin ken, vliegen plotseling de kogels om je oren. Dat is toch niet nor maal. Onze kinderen spelen hier dikwijls. Je moet er toch niet aan denken dat dit gebeurt als die kleintjes buiten zijn." Rond half elf klinkt in het Turkse koffiehuis Ahmet op de hoek van de Piet Heinstraat en de Fenacoli- uslaan geschreeuw. Een groep be zoekers komt daarop ruziema kend naar buiten. Dan wordt er plotseling geschoten. Het ene na het andere pistoolschot klinkt. De Maassluizers die buiten zitten we ten niet wat ze zien. Mannen schreeuwen en schieten. Dan stappen drie bezoekers van het koffiehuis in een geparkeerde be stelbus. Op de auto wordt door achterblijvers ook nog geschoten. Een raam sneuvelt en de bus scheurt weg. Voor het café in de Piet Heinstraat ligt één van de slachtoffers hevig bloedend op de grond. Paniek al om. Een bewoner pakt een plastic- tuinstoel en vrienden van het slachtoffer hijsen hem er in. Tot dat de ziekenauto arriveert probe ren verschillende mensen het bioeden te stelpen. Ernstiger Een stukje verder in de Fenacoli- uslaan ligt een aanzienlijk ernsti ger gewond slachtoffer. Kogels zijn op verschillende plaatsen zijn lichaam binnengedrongen. Bewo ners verlenen eerste hulp, maar veel te redden valt er met. Ook ambulancepersoneel lukt het niet de man in leven te houden. De in middels gearriveerde politieagen ten zetten meteen de straten af. Niemand mag er meer in of uit. In de Johan Evertsenlaan voor de brandweerkazerne blijkt plotse ling ook nog een slachtoffer te lig gen, Deze man had de plaats van de schietpartij gewond weten te verlaten. Op het trottoir loopt een bloedspoor naar de Witte de With- straat. Daar ligt voor een woning een plas geronnen bloed, Ook op de deur en aan de deurbel kleeft bloed. Volgens een buurman stond kort na de schoten één van de slachtoffer op de deur te bon zen. De bewoners waren echter niet thuis. De man strompelde daarop weg richting de brand weerkazerne. Een hulpverlener ontfermt zich over één van de gewonden van de schietpartij in Maassluis. De man zit op een van buurtbewoners geleende stoel voor het Turks koffiehuis. Foto Roei oijfótra Politieagenten beginnen direct met een buurtonderzoek. Getui gen worden gehoord en de agen ten zoeken naar kogelhulzen en mogelijke vuurwapens. Veel tref fen ze echter niet aan. De weggereden bestelbus wordt even later wel aangetroffen. De gewonde inzittenden wilden zich in het Holy Ziekenhuis laten be handelen. De mannen worden aangehouden en meegenomen naar het politiebureau. De politie kan nog niet zeggen of de drie de daders van de schietpartij zijn. Ook heeft zij nog geen vuurwa pens gevonden. Het onderzoek daarnaar duurt nog voort. De omwonenden van het koffie huis hebben er vanochtend met een bij de burgemeester op aange drongen de gelegenheid te slui ten. Zij zijn zo geschrokken dat de zaak volgens hen dicht moet. Door Ben van Haren Vlaardingen Het onderzoek naar dc handel met het voormalige be zit De Veerman van Stichting Wo ningbedrijf Vlaardmgen is bijna afgerond. Nog deze week hoopt directeur A.M.W. Theissen met mededelingen naar buiten te ko men. Wethouder K. van der Windt, te rug van vakantie, zegt verrast' te zijn door de publicaties over de verkoop van het appartementen gebouw op de hoek van de Fran senstraat en het Veerplein. „Ik keek er van op dat dit gebouw on derwerp van speculatieve handel is geworden. Zoiets valt niet goed te keuren." Hij houdt zich vooralsnog op de vlakte. „Ik moet nog met een aan tal mensen over deze zaak spre ken om een goed beeld te krijgen van de gang van zaken. Onze toe zichtstaak is vooral gencht op de volkshuisvestingskundige aspec ten." In vragen aan het gemeentebe stuur heeft hel raadslid J. Rans- huijsen aangegeven dat zij ook de vermogenspositie van wo ningstichtingen moet bewaken. «Atoer de verkoop van een met van gemeente en rijk tot sëga gekomen gebouw voor een fHjfr, die bijna de helft bedraagt \5§$de economische waarde, be hoort dus geen goedkeuring gege- tfWfte worden," aldus de fractie voorzitter van W2000. Het voormalig gemeentelijk wo ningbedrijf verkocht het gebouw van dertig eenkamerappartemen- ten in juli voor 750.000 gulden. Binnen enkele dagen ging het in de Schiedam se kring van onroe- rendgoedhandelarenvan hand tot hand en werd het uiteindelijk voor 1,475 miboen gulden eigen dom van Hebro Beheer BV. SWV- directeur Theissen heeft onder tussen gezegd dat in het kader van de wet Waardering Onroeren de Zaken het pand getaxeerd was op een waarde van één miljoen gulden. 'Zeer fatsoeuiyk' Makelaar Spuybroek, die het Wo ningbedrijf voor de verkoop advi seerde, noemde de prijs van 750.000 gulden 'zeer fatsoenlijk'. Zijn collega Van Zon is inmiddels door de nieuwe eigenaar ge vraagd advies te geven over de mogelijkheden die het pand inde Vlaardingse binnenstad biedt. Van Zon wil geen oordeel vellen over de taxatie van zijn collega. Hij geeft wel aan dat in de prak tijk is gebleken dat op de woning markt partijen actief zijn die aan zienlijk meer hebben willen beta len. „Er is vraag naai' dergelijke woningen zo blijkt ook wel in Schiedam, waar voor nieuwe stu dentenflats veel meer kandidaat huurders beschikbaar waren dan er woningen zijn." Maassluis Kabelbedrijf CAI Westland onderzoekt dit jaar of er voldoende belangstelling is voor onder meer de zenders Knowled- ge-tv en RDTV. Het kabelbedrijf zal een groep abonnees uit onder meer Maassluis en Hoek van Hol land schriftelijk vragen naar hun mening. De zenders worden, sinds vorige maand op de zogeheten hyper band uitgezonden. Deze hyper band is een hoge frequentie die al leen op bepaalde nieuwe toestel len is te ontvangen. Knowledge TV is nieuw in Neder land. De programma's zijn nog erg Amerikaans, maar de makers willen de uitzendingen gaan on dertitelen. Knowledge TV (353,25 Megaherz) geeft veel informatie over Internet, Sinds vorige maand is op de West- landse hyperband ook de kabel krant van het Rotterdams Dag blad (RDTV) in het Westland te vinden. Deze zender biedt veel nieuwtjes en advertenties uit de omgeving van Rotterdam. De be langstellende kijker vindt op de hyperband ook het bijzondere Bloomberg TV. Deze omroep zendt steeds hetzelfde beeld uit: onderin Amerikaanse beurskoer sen, linksboven een hoekje met wisselende citaten en wetens waardigheden, terwijl rechtsbo ven een engelstalige omroepster het wereldnieuws voorleest. Op dit moment is op de Westland- se kabel ook een kanaal gereser veerd voor TV Rijnmond, Deze omroep zendt normaal onderwer pen over Rotterdam en omgeving uit. Maar in Maassluis en Hoek van Holland zijn deze beelden nog niet te ontvangen. Een tekstje meldt dat de CAI Westland nog steeds wacht totdat de beelden worden doorgegeven. Navraag leert dat doorgifte tech-. nisch pas kan gebeuren als be paalde kabels van Rotterdam naar het Westlandse kabelnet in Maassluis of Naaldwijk worden doorgetrokken. TV Rijnmond, dat zijn thuisbasis in Rotterdam heeft, zegt daartoe weer afhanke lijk te zijn var» een energiebedrijf. „We hopen dat het dit jaar nog lukt," zegt een medewerkster. 42 zenders De zenders die als proef worden doorgegeven, kunnen daaraan geen rechten ontlenen. „De zen ders in de hyperband kunnen in principe van de ene op de andere dag verdwijnen," zegt directeur Verbree van het Westlandse ka- beltv-bedrijf. Pas als de kabel abonnees bij het onderzoek aan geven de proefzenders interes sant te vinden, kan de directie van CAI Westland aan het bestuur voorstellen om de zenders in het pakket op te nemen. De CAI be schikt over voldoende capaciteit om meer zenders door te geven. Op dit moment zijn 42 zenders te zien op 39 kanalen; enkele zen ders delen een kanaal. hetzoeken dieren po seertdejeugd uit de Bab- berspolder voordefoto- Vlaardingen 'Ja dat is mooi, mooi, mooi man' klinkt het uit de cassetterecorder. Aan het eind van de middag heerst er een fees telijke stemming in wijkcentrum 'tNieuwelant. De aanwezige basisschooljeugd heeft zojuist een ijsje gekregen en drie jongens -ze hebben hun ijs je al op - lopen een polonaise. Het wijkgebouw in de Babberspolder is deze week één van de plekken in Vlaardingen waar de jeugd van 6 tot en met 12 jaar zich kan ver maken. Tijdens de vakantiespeelweek hangen de activiteiten in de ver schillende wijk- en buurtcentra samen met een thema. Zo draait het aan de Rotterdamse- weg de hele week om dieren, ver telt tante Babbel, de vrouw die zich een 'nogal een praatzieke da me'noemt. „Vanmorgen zijn we in een op tocht door de wijk gegaan om te kijken of we zoekgeraakte dieren konden vinden. Door de politie ben ik namelijk gevraagd om te gaan zoeken naar de dieren. Zo is buurvrouw Janssen haar kat kwijt." Sebastiaan Buynsters („Mn va der en moeder zijn aan het wer ken, dus ga ik de hele week hier heen") gelooft maar weinig van de verhalen van het vrouwtje met het grijze knotje. „Het is gewoon verzonnen." Ook Sari Schuit - er is een groot rood hart op haar wang geschilderd- heeft haar twijfels. „Waarom heet ze anders mevrouw Babbel?" De Middeleeuwen In wijkcentrum De Telder gaat de jeugd uit de Westwyk een aantal eeuwen terug in de tijd. 'De Mid deleeuwen' is immers het thema. Druk wordt er gewerkt aan het be schilderen van schilden. „Want," zo verklapt Hilhe Heinsbroek, „er is een koning die wil een andere koning verslaan. Wij moeten hem helpen." Of de Vlaardingse jeugd dan in de loop van de week moet gaan vech ten is voorde schouderophalende zusjes HiUieen Femke niet duide lijk. „We gaan de andere koning verslaan want die is slecht. Die geeft de mensen geen eten en vraagt de mensen erg veel belas ting." De zusjes Heinsbroek, in totaal vier in getal, vinden de speelweek een leuke afsluiting van de va kantie, zo vertelt één van hen. Hoewel ze liever nog langer va kantie zouden hebben, vermaken ze zich ook gedurende het school jaar in het wijkcentrum. „Als er disco is op vrijdagavond en op de spelletjesmiddag op woensdag." In buurthuis De Haven aan de Fransenstraat in het centrum staat het Haagse duo Jacobse en Van Es, de tv-typetjes van Van In wijkcentrum De Telder was de jeugd gisteren druk bezig met het beschilderen van de schilden. Die zijn nodig om de koning te helpen. Foto's Roel Dijkstra Kooten en De Bie, centraal. In de Vettenoordsepolder is het net als in de Oostwijk piratenweek, ter wijl in het wijkcentrum Holy cow boys, wigwams en totempalen de ze week het beeld bepalen. Schiedam Rijkswaterstaat heeft ingestemd met de plannen van de gemeente Schiedam voor de herinrichting van Sportpark Harga. Alleen over de hoogte van het door Rijkswaterstaat op te hoesten bedrag zijn beide partij en het nog niet eens. Er rest een gat van een miljoen gulden. De komende jaren moet het wes telijk deel van het Schiedamse sportpark op de schop voor de aanleg van de Tweede Benelux- tunnel. Voor de verbreding van de aan- en toevoerwegen tussen tunnel en het Kethelplein slurpt Rijkswaterstaat een deel van Sportpark Harga op. De soft- en honkbalvereniging Schiedam moet op 1 januari 1998 zijn ver dwenen, maar krijgt na de aanleg weer plekje iangs de rijksweg. In de tussentijd worden de wedstrij den en trainingen op het voorma lige sportpark Bijdorp gehouden. Rijkswaterstaat en gemeente zijn het dus eens over hoe het weste lijk deel van het sportpark er van af 2002 uit komt te zien, als de Tweede Beneluxtunnel (kosten- 600 miljoen gulden) in gebruik is genomen. De gesprekken gaan nu alleen nog over de hoogte van de vergoeding die Rijkswater staat voor de overlast en herin richting betaalt. J.M. van Vugt van de Dienst Sport en Recreatie, die samen met wethouder L. A. Haikamp de onderhandelingen voert met Rijkswaterstaat, geeft een voor beeld: „Als de soft- en honkbal vereniging tijdelijk naar Bijdorp verhuist, verhuist hun lichtin stallatie mee. Rijkswaterstaat zegt dat als de club weer terug komt naar Harga, naar de nieuwe accommodatie, die lichtinstalla tie ook weer prima kan worden neergezet. Daarvan zeggen wij dat dit wel erg risicovol is en dus hebben wij een nieuwe lichtin stallatie gecalculeerd. Terwijl Rijkswaterstaat dus stelt dat ze met dat oude spul uit de voeten kunnen." „Een ander voorbeeld," gaat Van Vugt verder, „Is dat er door de plannen van Harga twee sport velden verdwijnen. Uiteraard wil de gemeente er niet bij inschie ten. Maar in het kader van het he le proces kun je dan bijvoorbeeld overeenkomen dat je in plaats daarvan een kunstgrasveld te rugkrijgt. In eerste instantie wil de Rijkswaterstaat daar niet aan, maar inmiddels is dit bespreek baar." Het zijn dat soort 'technische punten', waardoor de gemeente Schiedam ruim een miljoen gul den meer denkt nodig te hebben van de rijksdienst. Van Vugt sluit niet uit dat als de taxateurs van Rijkswaterstaat en gemeente er niet uitkomen, er een onafhanke lijke derde partij wordt ingescha keld die dan de definitieve bedra gen vaststelt Dc tyd begint te dringen omdat over een maand of drie al moet worden begonnen met de verhui zing van de soft- en honkbalver eniging. Hoek van Holland Volkomen onverwacht is gisteren het pro ject 'parkingwatchers' in Hoek van Holland stilgezet. Het da gelijks bestuur van de bad plaats heeft de politie laten we ten dat het maximum aantal uren was bereikt dat de par keerwachters konden worden ingezet. Het budget van de deelge meente heeft geen ruimte meer om de toezichthouders op de parkeerterreinen rond het strand nog een week te handhaven. Willem van Ravens, één van de politiebegeleiders van de par keerwachten, toonde zich gis teren stomverbaasd en eigen- lijk ook verbitterd. „We hebben een schitterende leuke groep van enthousiaste 'parkingwatchers', die hun werk met heel veel plezier doen. De deelraad heeft in het voorjaar nota bene zelf gead verteerd om toezichthouders voor de maanden juni, juli en augustus te krijgen. En dan i wordt nu al, nog voor de maand,] is afgelopen, het project afg%v blazen." Volgens de pcliliefunctionar^ g is de beslissing van het dage lijks bestuur des te meer een,] bittere pil, omdat vorige week. eerst het bericht kwam dat het budget voor de toezichthou- deCs met 4500 gulden was ver hoogd. 7 (og dezelfde dag echter viel er ,éen fax op de burelen van de politie dat de parkeerwachten slechts tot en met zondag kon den blijven. Vanaf maandag 25 augustus was het volgens het deelraads- bestuur definitief over voor wat betreft 1997, omdat er geen middelen 'méér' .beschikbaar zouden worden gesteld. Van Ravens: „Eerst maak je jdle gasten blij-met het bericht dat er toch kan worden doorge gaan én vervolgens moet je zé zeggen dat de hele zaak is afge blazen,De politieman zegt/te balen als" een stekkeri, juist omdat hij de laatste jaren bezig was het werk van de parkeer wachten en daarmee het strand van Hoek van Holland op alle mogelijke manieren te promoten. Volgens hem is het project een groot succes. Wat betreft het aantal diefstallen ep inbraken in auto's is de laatste paar jaar dankzij de parkeerwachten overdag vrijwel het nulpunt bereikt. De jongelui hebben ook bijgedragen aan verhoging van de verkeersveiligheid, ajS" dus de begeleider. |g Van het bestuur van de deel ge meente raad was niemand be schikbaar voor commentaar, De fax is verstuurd door voor zitter Vreugdenhil, die op va kantie is gegaan. De enig be schikbare portefeuillehouder, Dukers, liet weten nergens van af te weten. Maassluis Een 8-jarige meisje uit Maassluis is gistermiddag ge wond geraakt toen 2ij op de Mo- zartlaan in haar woonplaats werd aangereden door een auto. Het kind stak plotseling de rijbaan over. Een 26-jarige automobilist die op dat moment passeerde kon niet meer uitwijken. Met schaafwonden en buikklach ten is het slachtoffer overgebracht naar het Holy Ziekenhuis. Na be handeling kon zij aan het einde van de middag weer naar huis. De bestuurder, die na de aanrijding was gestopt maar vervolgens de plek weer had verlaten, heeft zich later bij de politie gemeld. Vlaardingen Op de Vuicaanweg in Vlaardingen heeft de politie gistermiddag een snelheidscon trole gehouden. Zestien van de 278 automobilisten die de radar- apparatuur passeerden zijn op de bon geslingerd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 88kilometer per uur. Op de Vuicaanweg mag 50 worden gereden. DORPSSTRAAT 174 29S2 AIBARÉWOWCHf .BtfWW TB- BiaO-611100 MAANDAG öSIOTÏW-VJBOAC 16

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1