8 7 Oranje doet Dekker meer dan Ullrich Excelsior M mikt op vijfde plaats in hoofdklasse IP' Tijdritzege én leiderstrui voor eindelijk vrije export-Drent Excelsior'20: een fiets, a la Fanny.. o Lafeber exit in Broekpolder Jordan voor 36 miljoen dollar verder bij Bulls Vlaardingen op open dag OZV Biljartbokaal Trainer Mark Nijssen: 'Het gaat er juist om of de spelers 't mentaal kunnen volhouden' Blamage Fortuna VI Rotterdams Dagblad Betaald voetbal Zaterdag Eredivisie: PSV-Willem IE. Heerwtvecrt"- MW, Hilda JC FC Groningen. NAC-NEC. Eerste divisie: Cambuur-Eindhovpn, VW- FC Zwolle, Dordrecht'90-Herac!es, Go Ahead Eagles-Emmen, Telstar-Vecndam. 8BC-AZ, FC Den Bosch-Haarlem Zondag Eredivisie: Fortuna Sittard-RKC, FC Utrecht-Aja^FCTwerN' Sparta (alle 14 30 uur), Feycnoord-Dc Gr_. hap 18 00 uur) Eerste divisie: TOP Oss-AOO Den Haag Maandag Tweede elftallen, beker, Dcrdrccht'90- Sparta, Feyenoord-AZ. Amateurvoetbal Zaterdag Hoofdklasse A: Excelsior M-Katwyk, Noord wijk-Scheveningen Sportagenda Vrydag Honkbal Geul TechisjeJc/l'eyenoord- Sparks, Edo Bergsmawcg (20 00 uur) Wielrennen: Kreekkant-ronde tn 's-Gra- vended, junioren (1900 uur), amateurs over 70 km (2100 uur) Zaterdag Cricket: VOC-Kam pong, Overschtese Klei weg, Hennes OVS-Excelsior, sportpark Karga te Schiedam (beide 11.00 uur) Hockey: Clinic cn demons tra tiewedstryd Leo rudas-Boekaniers, Kjaknger Esch (13 30 uur) Honkbal: Rotterdam Onolns-Tilburg, Beokwcg(lIOOuur) Wielrennen: Ronde van Zuidland, Breed- straat. rcoVrouwen (1330 uur), amateurs over 90 km (1715 uur Zondag Korfbal OZC-Dectos. De Enk (14.30 uur) Wielrennen: Ronde van Abbenbroek, Ge- meenlandsedijk, recr/cyclo/vcteranen (13 45 uur), amateurs 88 km 15 30 uur) Vlaardingen In zijn laatste toer nooi als amateur heelt golfer Maarten Lafeber al na de eerste ronde opgegeven. In het Dutch Challenge Open in Vlaardingen liet de 22-jarige Eindhovenaar gis teren een ronde van 78 (+6) note ren. Lafeber werd de eerste dag gekweld door een pynlijk ver standskies en hij besloot om van daag niet meer aan de start te ver schenen. Op de baan van Golfclub Broek polder gaan de Engelsen Roger Winchester en Greg Owen na een uitstekende 66 (zesonder par) aan de leiding. Het tweetal heeft een voorsprong van twee slagen. Beste Nederlander is de 21-jarige amateur Ralph Miller. Hy staat op de gedeelde zestiende plaats. Het Dutch Challenge Open maakt deel uit van de Europese Challen ge Tour, een circuit dat qua ni veau net onder de 'grote' PGA European Tour zit. De beste vijf tien van de meer dan veertig toer nooien tellende Challenge Tour ontvangen aan het einde van dit seizoen een startbewijs voor de Europese Tour van 1998. Robert- Jan Derksen is met een 24e plaats de hoogst genoteerde Neder lander in deze ranglyst. Door Peter Ouwerkerk Denekamp—Echt mooi weer was het niet, op de derde dag van de Profronde van Nederland. Sterker: niets is triester dan een tijdrit in de regen. Hoogeveen, Nordhom en Denekamp had den graag willen profiteren van de populariteit van Tourwin naar Jan Ullrich aan de oostgrens. Maarnichts_dat)on. Uiteindelijk lachte alleen Erik Dekker zyn tanden bloot tegen het decor van hemelwater. Dek ker, tijdrijder van dienst. Geklopt, onlangs op het MK met een mi nuut door Erik Breukink, maar gisteravond de snelste van het pak van 107 renners, onder wie toch een aantal gereputeerden. Goed voor de opvolging van Bly- levens in het oranje leiderstricot. Jan Ullrich was verwacht, op een krijtstreep van zyn thuisland. Maar dc boog stond niet meer op honderd procent gespannen. Hij leverde een voor zyn doen matige prestatie: derde, op 14 sec van de winnaar, met ook de Deen Peter Meinert nog voor hem. Ullrich wordt een beetje simpel van aile plichtplegingen, die van hem worden verwacht. Hij kan zyn fiets niet keren, of botst al weer tegen een nieuwe bobo of ca meraman. Wordt volledig afge schermd door quasi-staf of body guards. Wie hem heeft zien inrijden op de rollen, weggestopt in een achter- afstraatje van Nordhom, in een garage met gele deuren, die kon al van verre zien dat er hier geen ge le trui meer op het spel stond, Ullrich is met de Telekomplocg aangetrokken voor, naar verluidt, een kwart miljoen. En eigenlijk zou stichtingsvoorzitter Paul Nouwen niets liever willen dan de naam van de jonge Tourwinnaar op zijn erelijst „De tweede gele trui, na Laurent Fignon." Ullrichs prestaties van de laatste weken gaven ook geen aanleiding om voor zyn motivatie en ambitie te VTezen. Wie tweede wordt in de GP Suisse, die komt het wielren nen op niveau nog niet de strot uit. Maar feit is, dat het leven van een Tourwinnaar uit meer bestaat dan de fiets alleen. In woonplaats Merdingen is in middels een straat naar hem ver noemd; er is een Ullrieh-wijn ge doopt; de Ullrichpetjes, -truitjes, - boekjes, -polsbanden en anders zins zyn niet meer aan te slepen; hij moet winkels openen, en altijd maar lachen. Lachen Jan, zoveel je kan. Natuurlijk is het geld goed. Zijn criteriumprijs mocht er zijn; 45- tot 60.000 gulden per start. Zijn contract is in een jaar tijd ver hoogd van drie ton tot twee mil joen DM. Zijn manager Wolfgang Strohband en zijn ploegbaas Wai ter Godefroot kunnen in de aan vragen nauwelijks de goeie van de kwaaie onderscheiden. Maar één beslissing is inmiddels Jan Ullrich (boven) leek dé man voor de tijd rit In de Ronde van Nederland, op een krijt streep van zijn thuisland. Maar de zege ging naar Erik Dekker (rechts), die zijn goede slo- tweek van de Tour een vervolg geeft. Foto's Cor Vos wel genomen: er komt een extra rem op zijn fiets. Na een ploegen tijdrit in Nümberg, op 9 septem ber, is het gedaan met Ullrichs ac tiviteiten. Gaat de riem er af. Pas begin november wordt een nieu we geplaatst voor een volgend, succesvol seizoen. De Proftour is precies het tussen doortje waar hij sportief mee kon instemmen. Niet te lastig, over zichtelijke koers, goed voor de 7ro- dage', zoals het heet Met kansen op de eindzege, bovendien. Im mers: een tijdrit en een listige slo tetappe door de heuvels van Lim burg. Maar, wat in de garage van Nord hom nog even iets weghad van een serieuze aanpak (de deuren moesten zelfs dicht), bleek op het startpodium al grotendeels ver dwenen. Ullrichs concentratie was nog niet een kwart van die in de Tourtijdritten van Saint Etien- ne of Disneyland. „Tja," zei Erik Dekker dan ook eerlyk, „ik dacht dat Ullrich mij altijd zou kloppen." Hoewel hij de Duitser vorig jaar in een na-Tour- etappekoers (Regio Tour) in de proloog over 5200 meter wel had teruggewezen. Op Ullrichs tijd kon de 27-jarige export-Drent (woont in Gemert) zich niet richten; hij startte achter hem. Maar de tussentijden van Breukink, én de kracht van zijn eigen benen gaven aan, dat Dek ker 'goeie polen had.' Nog steeds, net als in de slotweek van de Tour. Sterke finale Hij had vyf dagen voor Parijs nog willen opgeven: pijn in de rug. Maar hy reed wel een sterke fina le. Dekker zat iri twee grote ont snappingen, kreeg de complimen ten van minister Borst, werd zelfs vijfde in de tijdrit van Disney land. Je ziet het wel vaker, coureurs die, bevrijd van de ploegopdrachten, ineens zichzelf kunnen zijn. Naar ongekende hoogten stijgen, ein delijk hun kwaliteiten etaleren. Erik Dekker is prof vanaf eind 1992. Hij boekte gisteren zijn ne gentiende zege, maar echt veel verder dan tweemaal de (open) Ronde van Zweden kwam hy nog niet. Wel een paar keer een lei derstrui -Valencia, Baskenland, Regio Tour- maar het nooit echt kunnen afmaken. De meest talentrijke telg uit het Drentse wielergeslacht - ófte be scheiden, óf door zijn ploegleiders onderschat? Hij weet het ant woord zelf niet. Schikt zich in de realiteit. „Kijk, ik rijd goed, de laatste we ken. Maar de situatie bij Rabo is zo, dat Sörensen de wereldbeker kan winnen. En dan mag ik nog zo goed zijn, ik kan niet op zoek gaan naar een persoonlijk succes. Ik mag de kopman niet storen in zijn resultaten." Vanaf gisteravond is Dekker zelf de kopman van de Raboploeg. Breukink werd op 28 sec gezet, Sörensen brak kort na de start zijn stuur en leverde op een 'he renfiets' 3,43 min in. Zijn voor sprong is niet groot: 6 sec op Meinert, 14 sec op Ullrich. Weinig, maar in de Ronde van Nederland dikwijls genoeg. „Het zal niet makkelijk zyn, maar ik heb een goede ploeg achter me. Ik zal het nu een keer moeten waarmaken. Ik wil ook wel eens door die muur van net-niet. Dit is misschien een begin." Hij ver wees naar de drie tweede plaatsen in eerdere tijdritten, dit seizoen. Keukenblok Terwijl Dekker wegzeulde met een keukenblok van een sponsor, was de ceremoniemeester op zoek naar Jan Ullrich, de leider van het jongerenklassement, jawel Maar Ullrich verstopte zich ergens in Twente. Waarop lokale vedette Hennie Kuiper werd verzocht de witte trui over zijn schouders te laten glij den. En ook nog toffees moest uit strooien boven het kletsnatte De- nekampse publiek. Tweehonderdvijftig gulden boete, kreeg Ullrich, wegens het nege ren van het protocol. Opeen start- geld van een kwart mihoen nau welijks meer dan een druppel. Huldigingen, ach ujos... Mis schien reed Dekker ook daarom wel zo hard. Cees Priem heeft Michael Lafis van Telekom gecontracteerd. De 39-jarige Zweed tekent een con tract bij TVM voor twee jaar. Ronde van Nederland Rit3,HooBeveen-D«nekamp:l.McEwen(Aus)91^kmin2.05.31 (43,643 krrVu), 2 IiuntfVSt), 3. Van Bon (Ned),4. LüpeikiS(Lit), 5. Quaranta(Jta), 6 Bli)]evcns(Ned),7.Verheyen(Bel),8,VanBondt (Bei),9 VanAerts(Bel),10 Vander'Wolf(Ned),Nederlanders: 12. De Jortgh, 18. DeLeeuw,25 De Louw, 30.Tierhouten.32. Dekker, 39, Hoffman, 40, Voskamp, 55. Boogerd, 57. Knaven, 63. Breukink, 65 Comelisse, 71. Bouwmans, 78. Van den Akker, 82. De Vnea, 84. Talen, 89 Den Bakker, 91. Nelissen, 102. Van de Meulenhof, 107 en laatste De Las Cuevas(Fra) 3.49 Nietgestart: Peetere (Bel), opgave. Fagnmi (Ito). Rit 4, Nordhom iDaiPDeDekamp, tijdrit: 1. Dekker 23 km tn 27.02 (51,048 km/u) 2. Meinert-Ni eisen (Den) 0.06,3 Ullrich (Dut) 0 14,4.EkimovCRus)0.19,5.BreukinkCi8,6.Museeuw(Bel)0.31, 7. Garcia Acosta (Spa) 0.37,8. Knaven 0.40,9. Van Petegem (Bel) 0 46.10, Skibby(Den)0 50,II. VoskampO 52,12 DenBakkerO 53, 15. Boogerd 0 57,29. Neltssen 1.24,35 Van Bon l .42,36. Van de Meulenhof 1.44,43. De Jongh 1.56,46. Hoffman 2.05,48. Talen 2 08.49. Bouwmans2,09,50. Vierhouten 2.11,52.DeLotiw2.15,64- BUjlevens 2.4 2,7 6. De Vries 307,78. Van den Akker 3.13,80. Van derWolf3.15,91.De Leeuw 3.47,101.Comeüsse5.t4,102.enbat- steFomacian. Buiten tijd: Stocco(Ita),CaIcaterra, Dt Base», Van Maldergbem. Nietgestart: Van Spaenhoven Klassement: 1. Dekker 11.30.35,2. Meinert-Nielsen 0.06,3, Ull rich 014,4. Ekimov 0.19,5 Breukink 0.28,6. Museeuw 0.31,7, Garcia Acosta 0.37,8. Knaven 0.40,9. Van Petegem 0.46,10 Vos kamp 0.52.11. Den Bakker 0 53,14. Boogerd 8.57,26. Nelissen 0.1 24,28 Van Bon 121.32. Van de Meulenhof 1.44,40 De Jongh 1 55,42. Hoffman2 05,44.Talen 2 08,45 Bouwmans2,09,46 Vier houten 2.11,48 DeLouw215,51. Blylevens2.26,69, De Vnes 3.07, 71 Van der Wol/3 15,77. Van den Akker 3 29,82. De Leeuw3 4 7, 92 Comeüsse 514,102. en laatste Nelissen (Bel) 10 50 ChicagoSlecht nieuws voor 28 van de 29 ploegen in de National Basketball Association; Michael Jordan speelt ook het komende seizoen bij de Bulls. En dat betekent andermaal een strijd van allen tegen één met weer Chicago in de absolute favonetenrol. Michael Jordan kwam een contract voor één seizoen overeen met de club die hy in de afgelopen zeven jaar naar vijf kampioenschappen leidde. Bulls-eige- naar Jeiry Reinsdorf maakte de hoogte van het con tract officieel niet bekend, maar welingelichte krin gen weten te melden dat Jordan voor dat ene seizoen liefst 36 miljoen dollar zal ontvangen. Daar komt dan nog een miljoen of vijf bij aan premies, toegangs kaarten (veel waard omdat het United Center altijd is uitverkocht) en andere zogenoemde 'incentives'. Het mega-contract van Jordan (34 jaar inmiddels) kwam bepaald niet als een verrassing. Toen coach Phil Jackson een tijdje geleden zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis zette, was het voor ie dereen duidelijk dat Reinsdorf (ook eigenaar van de honkballers van de Chicago White Sox) ook met Jordan tot een vergelijk zou komen. 'His Royal Air ness', zoals één van zyn bijnamen luidt, liet namelijk de voorzetting van zijn imposante loopbaan afhan gen van het aanblijven van de coach. En de hoogte van het be drag? Ach, in de NBA groei en de bomen nu eenmaal tot in de hemel en het is niet meer dan lo gisch dat de beste basket baller aller tij den het vetste contract van allemaal heeft. Vooral uit prin cipe, want voor het geld hoeft hy ai jaren niet meer te basketballen. Jordan kon gewoon vragen wat hij wilde; hij zou het altijd hebben gekregen. Dat kon ook, omdat de Bulls zich in dit geval niets aan hoefden te trekken van het salarisplafond (salary cap) voor het totale team. De NBA staat een over schrijding van dat plafond (ruim 28 miljoen dollar voor het komende seizoen) toe, wanneer het gaat om het contracteren van een een contractvrije speler. Reinsdorf hoeft zich geen zorgen te maken over die 36 miljoen-en-een-beetje. Aan inkomsten uit tv-reeh- ten, de verkoop van allerlei souvenirs vloeit dat be drag ongetwijfeld ruimschoots terug in de kas. Voor alle 28 andere ploegen wordt het vanaf 31 okto ber andermaal vechten tegen de bierkaai, zoals ze dat de laatste jaren gewend zijn. Jordan z'n 'Jordanai- res' werden de afgelopen zeven seizoenen vijf kee^ kampioen. De twee keer dat dat niet gebeurde waren het seizoen dat Jordan niet speelde (hij ging honkbal len...) en het seizoen, waarin hij terugkeerde. Dat ge beurde te laat om de ploeg nog in topvorm te krijgen. Jordan, die Reinsdorf ontmoette in een hotel in Las Vegas, was kort en bondig in zijn commentaar. „Ik ben blij terug te zijn en kyk ernaar uit om opnieuw kampioen te worden met de Bulls." Met het opnieuw contracteren van Jordan is de gou den drie-eenheid hersteld. Naast coach Phil Jackson en Michael Jordan maakt Scottie Pippen daarvan deel uit 'Pip' sukkelt met een voetblessure, mist daardoor vermoedelijk het wereldkampioenschap voor clubs in oktober in Parijs en het begin van het seizoen, maar niemand twijfelt eraan dat hy santen met Jordan de jacht op de titel zal leiden, Het laatste puzzelstukje voor Reinsdorf en Jackson is nu nog Dennis Rodman. De excentrieke forward is ook contractvrij, maar zal de club financieel het vel niet over de neus halen. Bovendien wil Michael Jordan hem, ondanks a] zyn grillen en niet in toom te houden handelingen, graag in de ploeg hebben. Michael Jordan Foto G«y H ershom/Re uters *1905 Rotterdam Zondag houdt de nieuwe fusie-korfbalvereniging OZC (Overkanters Zuiden Combi natie) een open dag op haar ter rein aan de Enk/hoek Dordtse- straatweg. De Rotterdamse club presenteert zich van 10.00 tot 16.00 uur met tien van haar der tien ploegen. Tegenstanders zijn KV Vlaardingen, WION en Dee tos. De Dordtse hoofdklasser oefent om 14.30 uur tegen het eer ste van OZC, een duel dat als test geldt voor het team van trainer Aad van Herk. Vlaardingen—In café Billardhuys De Oude Markt wordt dit week einde voor de derde keer de fmale gespeeld om de gelijknamige bo kaal. Na de voorronden zyn er acht finalisten overgebleven. Het toernooi begint vanavond om 19.00 uur en gaat morgen (vanaf 15.00 uur) en zondag (11.30 uur) verder. Traditioneel wordt de bil- jartstrijd aan de Markt overmor gen afgesloten met een optreden van de zangeres Saline. Zaterdag Cricket: 11.00 Hennes DVS-Ëxcelsior^Q (11.00 uur) Voetbal: competitie: Excelsior M-Katwyk (15.00 uur), vriendschappelijk: SC Voome- HBSS, Bruheeze-SVDPW (beide 14.00 uur), Monster-Zwaluwen, S tellen dam-PPSC, DW32-HVO (alle 14.30 uur). Zondag Atletiek: Jongeneel Houtloop, start by Houthandel Jongeneel, Buitenhavenweg 34, Schiedam (14.15uur). Honkbal: Braves-Holy, SpijKemsse- Sehiedam (beide 14 .30 uur). Voetbal (oefenprogramma): Excelsior'20- Den Hoom (14.30 uur). Schiedamse Boys- Hermes DVS 2 (1200 uur), DEH-Ursus (14 00 uur), SWSMC-Wit Rood Wit (17 00 uur). Maassluis Mocht het beoogde doel -een vijfde plaats in de hoofdklasse A- niet worden ge haald, dan kan Excelsior Maas sluis aan het einde van het sei zoen altij d nog terugkijken op een uitstekende presentatie van de spelers... Op initiatief van de businessclub van de hoofdklasser kwamen aan de vooravond van de competitie alle doelgroepen in discotheek Commedia bijeen. Tussen de dis- comuziek en lichteffecten door was er één rode draad; dat het am bitieuze Excelsior M het 'gewoon' moet gaan maken in de hoofd klasse A Morgenmiddag trappen de 'tricolores' al af aan de eigen Lavendelstraat. In de naar voren geschoven competitie-ouverture komt de Maassluizer zaterdag- trots uit tegen Katwijk. Excelsior moet het dus gaan ma ken. Niemand die er iets tegenin kan brengen, want de club heeft diep in de buidel getast om de zwakke plaatsen in het elftal op te vullen. Eén voor één werden de spelers voorgesteld aan de Vrien den van Excelsior (105 leden) en de businessclub, die het 35e lid verwelkomde. Al deed entertainer en speaker Sjaak Nagtegaal van Feyenoord het tijdens de presen tatie nog zo goed, hy kon niet ver hinderen dat de spelers niet het achterste van hun tong lieten zien. In de meeste gevallen ble ven de korte interviews steken in wat losse, voor de hand liggende opmerkingen. Maar er waren ook uitzonderingen, zoals Robert Vis ser. De rossige middenvelder, vo- ng jaar goed voor tien tretlers, hoopt dat Excelsior M ook dit sei zoen verzorgd voetbal zal spelen. „Als dat zo is, gooien we weer ho ge ogen voor het winnen van de Fair Play Cup," zei hij. Een ande- Mark Nijssen (I) met zijn re- cruten bij Ex celsior M. „Het zou al mooi zijn als we In de mid denmoot eln digen." Foto Peter Molkenboer re spelen „Het zal fysiek zwaar worden tegen de clubs in de Bol lenstreek. Iedereen heeft de mond vol van een plaats bij de eerste vijf, maar dat vergroot wel de druk op de spelers." Keeper Rob Grauwmeijer (speler van het jaar bij de club) merkte op dat de verdediging vorig seizoen te veel steken heeft laten vallen. Mentaal en fysiek De hosanna-stemming binnen de club werd door trainer Mark Nijs sen tot de juiste proporties terug gebracht. „Ik heb een uitgebalan ceerd elftal dat tot grote prestaties in staat is," zei hy. „Maar het gaat er juist om of de spelers het in mentaal opzicht kunnen volhou den. We spelen verzorgd voetbal, maar weten ook dat de clubs uit de Bollenstreek fysiek harde te genstanders zijn. En aangezien de selectie van Excelsior M erg jong is -gemiddeld23.9jaar- zal dat voor een aantal spelers een pro bleem kunnen zijn. Vorig seizoen hebben we al een start gemaakt om de weerbaarheid van de spe lers te vergroten door aan ntness en aerobic te doen bij judoinsti tuut Mahorokan. Dat hoort alle maal, net als een uitgebreide me dische staf, bij een professionele voorbereiding. Ik zou liever wil len opmerken dat Excelsior M blij mag zijn met een plaats in de mid denmoot." Blessure Een speler die Excelsior M nog node mist, is Edwin van Buuren, Hij was na een knieoperatie nor maal met de training begonnen, maar verdraaide zijn knie tijdens een partijtje tennis. „Ik heb een half uur een wedstrijd meege daan,' licht de speibepaiende middenvelder toe, „maar ik ben er maar mee gestopt. Er zit nog vocht in de knie, maar volgens fy siotherapeut Paul Husslager komt alles goed. Daar hou ik me maar aan vast." Hij ontbreekt morgenmiddag in elk geval tegen Katwijk. Van Buuren is de enige absente speler in de elf van Nijs sen. Voorzitter Joop Bruystens merkte op dat speciaal voor het groeiend aantal sponsors op het dak van de kantine een sponsorhome wordt gebouwd. „Ook wordt gedacht aan de aanleg van een tweede Wetraveld', terwijl aan de lange zyde van hei hoofdvela een staan- tnbune komt. We dachten klaar te zijn met de renovatie van de ac commodatie. Maar omdat we top voetbal willen, moeten er steeds nieuwe voorzieningen bijkomen." Nadat Fanny Blankers-Koen op de Olympische Spelen van 1948 in Londen vier gouden me dailles had gewonnenkreeg ze een fiets ca deau. Bijna vijftig jaar later worden nog altijd fietsen uitgereikt als eerbetoon aan sporters. Het crlcketbestuur van Excelslor'20 kreeg tij dens het kampioensduel van zondag tegen VCC zo veel geld los bij de clubsponsors dat iedere speler van het elftal een fraaie moun tainbike in ontvangst kan nemen. Als beloning voor de vijf kampioenschappen (waarvan drie op een rij) die de Schiedamse club de afgelo pen zeven jaar kon vieren. De Excelsior-spelers werden gisteravond - het wordt zo langzamerhand een traditie - ontvangen door burgemeester Reinier Scheeres (r) en zijn college. Ook hij had na mens de stad een cadeau meegenomen: een riem. Captain Erik Dutfer (I) nam 'm als eerste in ontvangst Morgen sluit Excelsior de com petitie af met de derby tegen Hermes DVS. Daarin neemt Henk Kornet na tientallen jaren In het eerste team van zowel Excelsior als Her mes officieel afscheid. Foto Peter Molkenboer Schiedam Zondag-derdeklasser Fortuna VI heeft gisteravond een blamerende 54 nederlaag geleden in de bekerwedstrijd bij Demos, zelf spelend in de laagste regionen van het amateurvoetbaL In deze poule van de districtsbeker gaat DVO'32 aan de lei ding met zes punten uit twee duels, Fortuna en De mos hebben er nu ieder drie. De zaterdagtak van DRGS sluit de rij met nul punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5