19, Mario kwijnt weg in zijn flat Op de vlucht voor de betonwagen t Al vier jaar zonder warm water en elektriciteit Sociale dienst is meestal bereid oplossing te zoeken Ml Schiedams Vogelasiel na bijna twintig jaar opgeheven Rotterdams Dagblad if 5? S Zaterdag 30 augustus 1997 Gerrit van den Hoek en zijn vrouw Edda zien nog het meest naar hun privacy uit. Foto Roel Dijkstra Schiedam Het Vogelasiel Schiedam is niet meer. Per 1 sep tember sluit het onderkomen offi cieel haar deuren voor de geha vende vogels die er dagelijks wor den binnengebracht. Na bijna twintig jaar houdt beheerder Ger rit Jasper van den Hoek het voor gezien. Omdat hij de komende maand 61 jaar wordt, kan hij ge bruik maken van de VUT-rege- ling. En eigenlijk vindt hij dat wel .prettig. „Onlangs nog," illustreert Van den Hoek. „Hel was half twaaJf, kwart voor twaalf 's avonds, alles ,was hier al donker. Stonden er twee dames met een scooter aan het hek. Ik was absoluut niet van plan open te doen, maar ze bleven bellen en toeteren. Terwijl er spe ciale hokken bij de deur stonden waar ze de vogels in konden 'doen." De privacy, daar zien Gemt en ]zijn vrouw Edda nog het meest ■naar uit als straks het vogelasiel is gesloten. Want bovenstaande ge beurtenis is geen incident. „Het gebeurt zo vaak dat mensen 's avonds nog komen, of laat op de -avond bellen," vertelt Edda. „Of Jdat ze gewoon het terrein op lo epen," vult haar man aan. „Dan zit £r opeens een vreemde vogel in diet hok. Die zetten ze er gewoon Tjy als je niet thuis bent." 'wolf, een enorme, gezag uitstra lende herdershond, bewaakt het ^huisje by de molen aan de rand van het Volkstuinencomplex Vijf- sluizen. Het gezin Van den Hoek betrok de karakteristieke woning I in 1977. Van den Hoek timmerde in die tyd verblijven voor de Schiedamse Dierenbescherming. Ook ving hy duiven af voor de ge meente en had hij een ringver- gunning orp vogels te vangen, die tot in Liberia werden teruggevon den. „Toen 2Chttien jaar geleden het ^vogelasiel in Overscbie dicht •ging, vroeg de Dierenbescher ming of ik geen vogeltjes wilde opknappen," vertelt Van den Hoek. „Ik was afgekeurd als tim merman en kon geen andere baan vinden. Via de Bedrijfsgemeen- schap Schiemond kon ik in dienst komen." tuinslang De molen werd ingericht met een bassin en een opslagruimte; bui ten op het dijkje bouwde Van den Hoek enkele volières. Samen met zijn vrouw heeft hij al die jaren de beesten verzorgd. IIy schat dat jaarlijks zo'n achthonderd zieke en gewonde vogels werden bin nengebracht; daarnaast ook egels en vleermuizen. Ongeveer de helft herstelde. Zoals de ooievaar die op een uit vergrote foto aan de muur in de knusse woonkamer prijkt. Het dier werd vorige zomer met een gebroken poot door de Dierenam bulance Rijnmond gebracht, ver telt Van den Hoek. „Twee dieren artsen wilden hem afmaken, omdat ze hem niet konden gene zen. Ik heb hem met een tuin slang verbonden, zo goed en zo kwaad als dat ging, want wat heb ik nou voor verstand van spalken. Na dne dagen ging de ooievaar staan en vijf weken later was hij genezen. Medewerkers van de Dierenambulance signaleren hem nog geregeld in Oversehie. Ze herkennen hem doordat zijn poot een beetje krom staat." Een ander succesje dat Van den Hoek zich nog levendig herinnert, is dat van de kiekendief met een gebroken vleugel. „Die kon ik met zetten. Ik ben naar een die renarts gegaan die gespeciali seerd is in breuken. Hij heeft een pennetje in de vleugel gezet, ik heb het dier verder verzorgd en geringd weer uitgezet. Hij is later vanuit Marokko teruggemeld." Het werk zal hij niet missen, zegt Van den Hoek. Nu is hij er dag en nacht mee bezig. „De meeste asiels sluiten om vier uur 's mid dags de deur. Bovendien werken ze meestal met vrijwilligers. Dat wilde ik nooit, omdat we hier wo nen. Dan heb je constant mensen m je huis." Hoge eisen Dat is ook een reden dat de Stich ting Vogel asibl Schiedam geen andere beheerder zoekt om het werk voort te zetten. Zodra alle za ken zijn afgewikkeld, wordt de stichting opgeheven. Een ander argument is de strengere regelge ving waaraan opvangcentra te genwoordig worden onderwor pen. De hoge eisen die de Vogel bescherming en het ministerie van Landbouw, Natuur en Visse rij stellen, brengen hoge investe ringen met zich mee. Vanaf maandag worden er geen nieuwe dieren meer aangenomen. De circa twintig vogels die er nu nog zitten, worden uiteraard ver zorgd tot ze sterk genoeg zijn om te worden uitgezet. Vanaf dan wil len Gerrit en Edda genieten; ge woon een dagje weg of op vakan tie zonder de kinderen te hoeven inschakelen. „Ik heb mijn tyd gehad," zegt Van den Hoek nuchter. „Niemand is onmisbaar. Er zal ongetwijfeld weer iemand opstaan die mijn werk overneemt, zoals ik destijds deed toen het asiel in Oversehie dichtging." Door Menno Haddeman SchiedamMario is 52 en woont in een flatje aan de Professor Aalberselaan in Schiedam. Mario ziet er onverzorgd uit, heeft een vieze baard, zijn kleding is rafelig, zijn haar vet en hij stinkt. Ook in zijn schamel ingerichte en warme woning ruikt het smerig. Op een kleverige eettafel staan potjes pindkaas, jam en mosterd. Naast een halfje witbrood ligt een bakje filet met een onbestemde kleur. Armoe in Schiedam. Mario zelf zit op een smoezelige bank met gaten. Hij praat moei lijk met een licht Brabants aceent. Zinnen komen met bepaald vloei end zijn mond uit. Na een aantal woorden stokt het en moet hy even denken. Daarna volgt de rest van de zin. Zijn haperend formu leren wordt veroorzaakt door be- sehadegingen aan zijn hersenen. Evenals zijn lamme linkerhand en slepende been is zijn slechte spraak het gevolg van een hersen bloeding. Op een mooie dag in mei, bijna twintig jaar geleden, reed de uit Eindhoven afkomstige Mario van Straeten met zijn toenmalige vriendin naar huis. Ze waren bij de moeder van zijn geliefde op be zoek geweest. Vlak voor hij Schiedam in reed, voelde Mario 'een ontploffing in zijn hoofd'. Hy werd misselijk en besloot direct naar het ziekenhuis te gaan. Daar aarzelden de artsen geen mo ment. Mario werd meteen opge nomen en op de intensive care ge legd. Een hersenbloeding, luidde de diagnose. Voor de ellende in 1978 begon was Mario verwarmmgsinstallateur. Geboren en opgegroeid in Eind hoven verhuisde hij als twintiger naar Schiedam. Daar was toen veel werk. De wijk Groenoord werd gebouwd en Mario kon als installateur direct aan de slag. Een huis had hij nog met en daar om huurde hy een kamer op de Vlaardmgerdijk. Daarna verhuisde de verwar- rmngsmontcur naar hotel Telstar aan de Maasstraat in de Gorzen. Ook daar huurde hij weer een ka mer. Het ging de jonge Mario voor de wind. Hy leerde een Schiedam se kennen en het leek allemaal met meer kapot te kunnen. Verlamd Toch wel. Na de zware bloeding in de rechter hersenhelft raakte Ma rio verlamd aan de linkerkant van zijn lichaam. Na weken in het zie kenhuis te hebben gelegen, begon een lange tyd van revalideren en oefenen. Mario was niet meer in staat te werken, Zyn been kon hy na lang revalideren weer enigs zins gebruiken. Met zyn arm en hand werd het niets meer. Mano ontving een WAO-uitke- ring. Uit verveling begon hij nog meer te drinken. Zijn vriendin nam de benen en Mario werd we gens alcoholmisbruik uit hotel Telstar gegooid. De half-mvalide verwarmingsinstallateur beland de op straat. Hij sliep in parken en portieken totdat alternatief hulp verlener John Zwart hem oppikte en naar de noodopvang voor dak lozen in Vlaardingen bracht. Zwart regelde bij Woningstich ting Noordvest een woning voor Mario en na een tyd in de noodop vang te hebben gezeten verhuisde de toen 46-jarige Brabander in 1988 naar de Professor Aalbersel aan. Het werd er voor hem echter niet veel beter op. De WAO-uitkering van Mario werd stopgezet. Hij vroeg een herkeuring aan, maar die werd hem geweigerd. De half- invalide ex-verwarraingsinstalla- teur moest nu plotseling gaan le ven van een schamele bijstands uitkering. Met de sociale dienst sprak de Brabander af dat de huur en de kosten van het gas, water en licht automatisch van zyn uitke ring zouden worden ingehouden. Afgesloten Zo leefde de inmiddels volledig in zichzelf gekeerde Mario van Straeten tot 1993 rustig in de wijk Nieuwland. In mei van dat jaar wordt voor Mario totaal onver wacht het gas en de elektriciteit afgesloten. Wat blykt is dat de re kening van het Openbaar Nutsbe drijf Schiedam (ONS) al vanaf 1988 niet is betaald, Na ruim vier jaar gas en elektra te hebben gele verd sluit het ONS Mario in 1993 af. De sociale dienst had wel de huur op de uitkering van Van Straeten ingehouden maar niet de reke ning van het ONS. De schuld was inmiddels opgelopen tot ruim zes- Al vier jaar moet Mario het zonder gas en licht stellen. FotoRoeiwjkstra duizend gulden. Mario meent dat hy altijd In de veronderstelling is geweest dat de sociale dienst het geld zou inhouden. Dat bleek dus achteraf niet het geval. Aangezien Mario nog een andere lening had lopen lukte het hem niet een regeling te treffen met het Project Schuldhulpverlening. Het ONS wilde niet weer gas en SchiedamArmoedegevallen als in het ver haal van Schiedammer Mario van Straeten komen volgens woordvoerder R. Jaggie van de Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) zel den voor in Schiedam. De sociale dienst is in veel gevallen bereid te helpen. Voor de in to-' "taal 3700 bijstandsgerechtigden in de ge meente wondt yoor degenen met een pro- f bleem meestal wel een oplossing gevonden. „De cliënten moeten dan zelf wel het initiatief nemen" vertelt Jaggie. „Het is niet zo dat wij eenieder met een probleem kunnen nalo pen." De woordvoerder van de sociale dienst zegt uitdrukkelijk niet te willen ingaan op speci fieke gevallen, Over wat er in het geval van Mario van Straetenlsgebewd,wil Jaggiedus niets zeggen. Volgens de woordvoerder komt het vaker voor dat de sodale dienst door een cliënt wordt gemachtigd bijvoorbeeld de huur of de rekening van het ONS in te houden op •de uitkering, „Zij krijgen daarvan altijd een schriftelijke bevestiging waarmee zij kunnen controleren of dat wat ze willen ook wordt uit gevoerd." 1 Jaggie raakt wat geïrriteerd als hem wordt ge vraagd of de sociale dienst niet meer voor Ma- rio had kunnen doen. „Ik vind het een beetje vreemd dat die meneer in 1988 afspraken maakt die blijkbaar niet naar zijn zin zijn, daar niets aan doet, in ÏS33 wordt afgesloten en daar in 1997 boos mee naar de krant stapt" Een woordvoerder van het ONS wordt ook wat boos. „We hebben die man meerdere aan maningen en dwangbrieven gestuurd dat hij moest betalen zegt M. Dingenouts. „Ook zyn we bij hem langs geweest. Als hy geen ge hoor geeft, houdt het op. Hoe het kan dat het vier jaar heeft geduurd eer wij de man hebben afsloten, weet ik niet Er staat geen maximale termijn voor die procedure." Hoe het nu verder moet met het geval'Van Straeten is voor beide woordvoerders een vraag. Volgens het ONS kan Mario weer gas en elektra krijgen als hij zijn schuld saneert Jaggie van de sociale dienst meent dat in een heel enkel geval voorkomt dat eer» bestands- gerechtigde zulke hoge schulden heeft dat het treffen van een betalingsregeling niet mo- geljkis. elektriciteit gaan leveren voordat Mario een afbetalingsregeling had getroffen. En zo kon het ge beuren dat Mario tot op de dag van vandaag nog geen stroom en gas ontvangt. Al vier jaar lang leeft de half-invalide ex-verwar- mingsinstaUateur 's winters in een ijzige kou. Warm water om zichzelf of zijn kleding te wassen heeft hy niet. Eten koken kan hij ook niet Brood is het enige dat hij eet en als hij trek heeft in iets warms haalt hij een balletje of patatje bij do frietkraam. Zo leeft hij nu ai vier jaar en ziet het er niet naar uit dat er snel verandering in die si tuatie optreedt. Mario zelf is er inmiddels wel aan gewend Hij heeft een dak boven zijn hoofd en dat is volgens hem het belangrijkst. In de winter zit hij onder een deken of gaat hij naar het wijkcentrum. Voor de rest doet de verwaarloosde Bra bander niets. Gestaag kwijnt hij weg. JJoor Jan Rozendaal Vlaardingen Len Munnik (1945). Voor Vlaardingen actievoerder vanachter de tekentafel. Voor de "rest van (progressief christelijk) ."Nederland politiek tekenaar van het dagblad Trouw, al meer dan ,'twintig jaar. Maandagochtend •staat de verhuiswagen voor zijn 'deur m de Arnold Hoogviietstraat. Hij en zijn vrouw gaan verhuizen. Naar Prinsenbeek, net boven Bre da, Len Munnik, weg uit Vlaardingen waar hij als kind met knotwilg en al in de Vaart viel. Len Munnik, op de vlucht voor 'de zoemtoon van Pemis' en zyn 'paranoia voor de betonwagen'. Een afscheidsin- terview, in stijl van een illustra tor: reagerend vanachter de te kentafel - zij het in woorden. Vlaardingen, „Toen ik hier als U-jarig ventje kwam was er ruimte. Ik woonde aan de Van Hogendorplaan, Spe len en donderjagen. Ik ben een keer met knotwilg en al in de Vaart gevallen. Dat is helemaal volgebouwd. Als ik nu naar Ke- thel ga herken ik niks meer. Maar in Hengelo, waar ik ben geboren, is dat ook zo. Pas ben ik daar nog teruggeweest We woonden er aan de rand van de stad. De straat over en je stond in de korenvel- 1 den. Dat is nu ook een grote woon wijk. Dat heeft ook te maken met de keuze van de woning waar we nu gaan wonen: het moest aan het water of aan een bos liggen, zodat we er zeker van zyn dat we nie mand voor onze neus krijgen. Dat is een beetje mijn paranoia. Steeds de betonwagen achter me aan. In Prinsenbeek hopen we van die vrijheid verzekerd te zijn. Onze buurman woont driehon derd meter verderop. Heerlyk rustig. Als je dat vergelijkt met Vlaardingen, daar hoor je altijd die zoemtoon. Een soort soep waar dan weer een bus, dan weer een brommer of motor uitkomt. Maar altijd geluid. Je moet hier een heel eind de polder inlopen wil je de rijkswegen niet horen. We hebben de bestemmingsplan nen van Prinsenbeek goed bestu deerd en de HSL komt aan de an dere kant van de rijksweg." Politiek. „Ik vond vroeger datje lid moest zijn van een party om mee te kun nen praten. Dat werd de PPR en is nu GroenLinks. Landelijk en plaatselijk. Ik hou heel erg van ac tievoeren, maar liefst vanachter mijn tekentafel. Tegenwoordig te ken ik ook voor de SP. Ook een goede club. Zeker landelijk. Natuurlijk kan dat. Ik hoef geen Len Munnik bezig met pakken: Toen ik hier ais eiyarig ventje kwam, was er ruimte'. Foto Roei Dykstra boodschap te brengen. Ik ga op m'n gevoel af bij dingen die zich aandienen. Toen het woord milieu nog niet was uitgevonden stencil de Remi Poppe al tegen de vervui ling van Shell. Ik begreep dat ik daarbij moest helpen. En niet aan de andere kant. Ja, dat zeggen ze dan: het betekent werk. Je moet kernes maken in het leven en ik kies er voor om het milieu zo veel mogelijk te ontzien en niet voor degenen die het milieu naar de klote helpen. Of de Vlaardingse actiegroepen mij zullen missen? Ik heb ze mijn nieuwe telefoonnummer gege ven, al verwatert zoiets natuurlijk als je niet meer hier woont Ik heb graag voor ze getekend. Maar in Prinsenbeek zullen er toch ook wel mensen zyn die protesteren tegen een torenflat of rijksweg?" Haring en bier. „Dat is niet mijn feest. Ze mogen het vieren hoor, maar het is zo or dinair, 't Hof vorige week, dat vind ik leuk. Zoiets moet echt blij ven. Het Haring- en Bierfeest vind ik een stom feest." Tekentafel „Dat is mijn plekkie. Behoorlijk doorleefd is het. Ik moet me echt losscheuren bij vakantie. En als ik terugkom, kruip ik als eerste weer achter m'n tafeltje. Op m'n derde wist ik al dat ik te kenaar zou worden. Ik tekende op alles wat los en vast zat. Mijn va der nam van z'n werk vaak pak ken papier mee die aan één kant waren betypt en dan tekende ik de andere kant vol. Ik heb altijd getekend. Het is het enige dat ik kan." De Broekpolder. „Dat is de plek die ik het meest za! missen. Zondag heb ik m'n rondje buitenom de golfbaan gelopen. Zo'n twaalf kilometer. Ik heb er twee keer zo lang over gedaan als normaal om goed afscheid te ne men. Het is zo mooi daar. Meestal ga ik 's morgens om een uur of ze ven. Elke dag. Geen twaalf kilo meter hoor." De krant. „Ja, ik ben opgevoed met Trouw. Mijn ouders bezorgden 'm in de oorlog al. Ik vind het gewoon een goede krant. In Vlaardingen heb ben we ook nog het Rotterdams Nieuwsblad gelezen. Omdat ze schreven dat ik de elfde prijs in de versierde fietsenoptocht had ge wonnen. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Hoewel ik ook wel andere kranten lees, blijf ik, als ik moet kiezen, Trouw trouw. Die krant past goed by me. We hebben dezelfde filosofie." Pemis. „De dreiging uit het zuiden. Myn ouders zijn destijds weggegaan omdat mijn jongste broertje last had van astma door de overkant. Maar het is natuurlijk ook heel fu turistisch. Vooral 's avonds. Al die lichtjes, dan denk ik: Jezus, hier wordt het geld verdiend. We hebben ook in Oostvoorne ge keken voor een huis, maar daar hoor je hetzelfde gebrom van de raffinaderijen. En dan passeer je zo'n paal met een nummer erop, waar je in geval van calamiteit moet verzamelen. Dat ga ik toch niet opzoeken. Maar aan de ande re kant hebben we vorig jaar bij een huis aan de Vliet in Maassluis gekeken. Dat ging toen niet door, anders hadden we gewoon nog twintig jaar volhard Zaterdag 30 augustus „v, VLAARDINGEN Voorstraat/Bordesplein. Straat- feest, 10.00-17.00u, In 29 ate-;' Hers. Open Ateliers '97, ll.OQK' 17.00u. Grote Kerft. Wandelcon-^ eert, 15,00-17,00u. PgJLvt, Alten" Empire met dj's Miss Monica en Ro-"* nald Molendijk. 23.00-05.00 uur. De Planken Op. Optreden Scare;-; crow,22.00u. '-L' SCHIEDAM Grote- of St. Janskerk. Inloopcon-i, eert, 15.00u. MAASSLUIS Binnenstad. Kunstmarkt. Zwem;'; bad Dol-Fijn. Nationale Sportfond- - sen Recorddagen, 14.00-15.00u. Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelcon- 1 certJaapKroonenburg,20.15u. V.' HOEK VAN HOLLAND Egbertus Ketk. SnuffelmarkL 10.00-16.00u. Brinkplein. Ma*^ quettes bouwen voor kinderen;,'1 13.00-16.00u. ROTTERDAM Museumpark: Filmnet PleinbiO"' scoop, 21.30u. Diergaarde"" Blijdorp: Zoo detective, openingstij; den. Dizzy. Hemeken Music Rottere* dam 97, 22.00u. Laurenskerfc^ Andreas Meissner, 15.00u. RdamsD. Centrum voor Theater Over ope- razangers, armoe, noodzaak, vfc' castraaten eten, 20.00u. ROTHEA-'m TER: Onder het melkwoud, 20.15a^p Muller Pier. American Circus. -f rH Zondag 31 augustus SCHIEDAM [ff, De Bonte Koe. Engelse tea15.30v~; VLAARDINGEN In 29 ateliers. Open Ateliers '97, ll.00-17.00u. ROTTERDAM Diergaarde Blijdorp: Zoo detective,. C openingstijden. Wilgenhof: Rugzak- route door het Berg- en Broekpark,- 13.00-15.30u. Dizzy: Hemeken;;; Music Rotterdam 97, 16.00u. Rdams Centrum voor Theater Over operazangers, armoe, nood-j" zaak, f\ castraat, en eten, 20.00u;^ Binnenrotte: Zondagsmarkt, 12.00-17.00. Muller Pien Amen-,i can Circus. u|i* Maandag 1 september VLAARDINGEN Dc West. Opening seizoen, 13.30»;' lÖ.OOu. x Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: 'AnacondA' (16) dag/v 13.15-,16-18.45-21,30. Cinerama 2: 'Marvin's Room (al) dag. 13.15; 'k 16-18.45-21.30. Cfnerama 3: J v 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30.' ■j Cinerama 4: 'Con Air' (16) dag. v 18.45-21.30,ma.di,ookl3.15-16.*f Cinerama 5: 'Sling Blade' (16) dag.^ 13.15-16-18.45-21.30. ImaxV Theaten'Super Speedway'(al) dag. Y (beh.ma.)14-16-20.45, ma. alleen 20.45. 'Ring of Fire' (al) dag. (beh-~ .ma.) 15, do. t/m zo. ook 13. 'Mening Black' (12) dag. 17-18.50. 'Batrran-h Robin' (12) dag. 21.50. 'MicrocosfT mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren li— 'Conted' Ete* (16) dag 19.30, beh- .ma, 22. Sneak preview (16) ma. 22. Venster 2: 'Fourbf (16) dag. 19:30. 'Kids return' (16) dag. 21.30. HfeiT- ster 3: 'Lone Star' (16) dag. 19.Ï 'Gndlock'D' (16) dag. 22. Vei The Quiet Room' (16) dag. 1 Lumière 1: 'Conspiracy Theory* (12)' dag. 13.15-16-18,45-21.30. Lu- mière 2: 'Face/Off (16) dag. 12.15- 15.15-18.15-21.15. Lumière 3: 'Men in Black' (12) dag. 16-18.45- 21.30, ma.di, ook 13.15, Lumière 4: 'barbar' (al) dag 13.15-16. Lu mière 5: The Crow ll-Ctty of Angels' (16) dag. 18.45-21.30. Rexane: Verlangen van een tiener' (18) t/m, zo. Doori.voorst. Talk dirty to me' (18) ma. t/m wo. Doori.voorst Pa- thé: 'Face/Off (16) dag. 11.35-» 14.30-18.15-21.20, za.vervatt.. 11.35. 'Speed 2: Cruise Control'-* (12) dag. 18.10-21.15, ma.di.ook^ 11.40-14.45. 'Batman Robin4-' (12) dag, 11.20-14.20-18D5:. 21.15, di. vervalt 21.15. 'Men in""* Black' (12) dag. 11.30-14.05- 16.40-19.05-21.40. 'Scream' (16) dag. 16.40-19,10-21.40, ma.di. ook 11.30-14.20. 'Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag 11.10-13.20-15.30-17.40-19,-50^ 22. 'Conspiracy Theory' (12) <tèg) 3 11.30-14.45-18,35-21.30,za.wrft* valt 11.30. 'Msmage atrois' (16) 21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière Absolute Power' (16) za. 00.15. lu-f mière 2: 'Face/Off (16) za.00.15. •»'- Lumière 3: 'Scream' (16) za. 00.15. Lumière 4: 'AnacondA' (16) za. j 00.15. - Kindermatinees: Cinerama 4: '101 Echte Dalmatiérs'(ai5za.zo.wo. - 13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de^- Vagebond' (al) za.zo.wo. 13.15. Pa-s thé: 'Lady en de Vagebond' (al) za-T .zo.wo. 11-12.50. 'Fly Away Homelc (ai) za.zo. wo. 11.10-13.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1