i ■1 9 'Verstandig besluit' van Van Rijn Milieudienst viert feest StadsBelangen Vlaardingen wil nieuwe koers in gemeenteraad n IM li igenda Vertrek van D66-fractievoorzitter in Vlaardingen wordt betreurd GS geven geen oordeel over het juridisch niveau van Schiedam Vecom wil alleen voor een hoop geld plaatsmaken voor woningen Tegen de stroom in Kf!' kr i: ^1 i't I. '1 q I mÊ fel Bromfietser (54) overlijdt na aanrijding Buurman redt gezin uit brandend huis Aangehouden na steekpartij In buik gestoken Onder invloed: rybewy;» kwyt Inbraken in bedrijfspanden De Coolsii Rijnmond wordt 'n zoekplaatje Rotterdams Dagblad n j jfll i!S i <j t 9' 1 i -is J «Hl Bi Maandag 1 september 1997 Dinsdag 2 september SCHIEOAM Clublokaal Albardastraat 37. Open repetitie KSM Orpheus, 20.00u. VLAARDINGEN Wijkcentrum Holy. Maandelijkse kledmgruilbeurs, 13.45-15.15u. Te vens bingo, 20,00u. Maasland/MaassluisEen 54-jari- ge bromfietser uit Maassluis, die zonder helm reed, heeft vrijdag avond fatale verwondingen aan zijn hoofd opgelopen. De man reed op de Korte Buurt in Maas land toen zijn brommer van ach ter door een bestelbus werd ge raakt. De bromfiets schoot daarna naar de andere kant van de weg. De bromfietser kwam ten val en liep een ernstige hoofdwond op. Hij is nog naar het Holy Zieken huis in Vlaardingen gebracht, maar daar is hij later op de avond overleden. Een duo-passagier liep enkele schaafwonden op. Vlaardingen Een 68-jarige bewo ner van de Ruurlohoeve in Vlaar dingen heeft afgelopen nacht zijn buren uit hun brandende woning gered. De hele woonkamer stond in lichter laaie en de vlammen sloegen door het achterraam naar buiten. De buurman hoorde een meisje schreeuwen en haalde bliksemsnel een ladder uit zijn schuur, plaatste deze samen met nog een buurman onder het raam, zodat het gezin via de ladder uit de woning kon komen. Het gezin -een29-jarige moeder en vier kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar - werd voor de nacht ondergebracht in een hotel. De brandweer heeft het vuur ge blust. De oorzaak van de brand is niet bekend. Vlaardingen De politie in Vlaar dingen heeft gistermiddag om streeks 17.30 uur vier Vlaardin- gers gearresteerd op verdenking van een vecht- dan wel steekpar tij. De toedracht is onduidelijk, maar de politie vond een van deze verdachten, een 18-jarige man, met een steekwond in zijn arm op het Schoutplein. Hij is vooronder zoek naar het Holy Ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer en de drie anderen, twee leeftijdgeno ten en een 51-jarige man, worden verhoord. Schiedam Bij een steekpartij op de J. A. Alberdingk Thiimstraat in Schiedam is vannacht een gewon de gevallen. Het slachtoffer is met een steekwond in de buik opgeno men in het Schieland Ziekenhuis. Drie personen in de leeftijd van 17 tot en met 20 jaar zijn aangehou den. Vlaardingen Een 27-jarige auto mobilist uit Hoogvliet moest za terdagnacht zijn rijbewys inleve ren, nadat hij werd betrapt op rij den onder invloed. De politie in Vlaardingen hield hem aan toen hij over de Binnensingel reed. De man dient zich te verantwoorden voor de rechter. Een 24-jarige Schiedammer, die werd aangehouden omdat hij on der invloed van alcohol over de Westhavenkade reed, kreeg een geldboete van 350 gulden opge legd. VlaardingenIn het weekeinde is ingebroken in een bedrijfspand aan de Koningin Wilhelminaha- ven Noordzijde in Vlaardingen. De dader is het pand binnenge drongen door de rolluiken te for ceren, alsmede een ruit van de deur. Een hoeveelheid goederen, waaronder een computer, fax en kopieerapparaat werd ontvreemd. Ook is er die nacht ingebroken in een pand aan de Waalstraat. De toegang werd verschaft via een Mapraam, Een hoeveelheid schoonheidsprodukten, geld en een cd-speler werden ontvreemd. Vlaardingen Binnen D66 in Vlaardingen wordt de beslissing van fractievoorzitter W. van Rijn om zijn functie neer te leg gen 'in ernstige mate betreurd'. Maar, voegt de wethouder van de democraten T. W. van der Steen eraan toe, „het is wel ver standig. Iedereen kan problemen hebben met zijn werkgever, maar als je in de politiek zit komt dat in de publiciteit. En h' -e- wel er geen relatie is tussen zijn ontslag en functioneren als gemeenteraadslid, wordt die wel gelegd." Afdelingsvoorzitter L. A. van Nieuwenhuizen benadrukt dat er vanuit D66 geen enkele druk is gelegd op Van Rijn om zich terug te trekken: „Het is puur zijn eigen beslissing geweest." Gisteravond zaten Van Nieuwen huizen, Van der Steen -zaterdag teruggekomen van vakantie - en Van Rijn bij elkaar om, zo dachten de eerste twee, de zaken op een rytje te zetten. Maar voordat ie mand de kans kreeg om wat te zeggen, nam Van Rijn het woord. Zelf kon hij de zaken wel schei den, zei hij. En bestuur en fractie zouden dat ook wel kunnen, „maar veel mensen kunnen dat niet." Voor de zuiverheid en be trouwbaarheid van de politieke partij D66* kon Van Rijn, zei hij, niet anders dan zijn functie be schikbaar stellen. 's Middags liet de afdelingsvoor zitter zich er nog niet over uit of de positie van Van Rijn als fractie voorzitter houdbaar was, „Daar ga ik niet alleen over. Het bestuur zal zich beraden." zei hij gistermid dag. Over de inhoud van het conflict - Van Rijn's ex-werkgever Croon Elektrotechniek beschuldigt hem ervan 'een substantieel bedrag' te hebben laten verdwijnen- doet ook Van Nieuwenhuizen geen me dedelingen: „Het gaat om een zaak die puur privé is. Daar heb ben jij en ik niets mee te maken. Van Rijn heeft woensdagavond het afdelingsbestuur vertrouwe lijk ingelicht. Maar daar zeg ik niets over want dat is vertrouwe lijk." „Er is gesuggereerd," gaat Van Nieuwenhuizen verder, „dat de boekhouding van onze afdeling in beslag is genomen. Maar er is nie mand die ons daarover heeft be naderd. Wij hebben wel afgespro ken dat als één van de leden of een advocaat de boeken wil in zien, dat kan. Wij zijn een open partij, die jaarlijks de boekhou ding door een kascommissie laat controleren en die niets te verber gen heeft." Derde termijn Van Rijn, die niet wil reageren, was bezig aan zijn derde termijn als D66-raadslid. In 1986 kwam hij voor de democraten in de ge meenteraad van Vlaardingen, Hij werd meteen fractievoorzitter van de toen twee leden tellende frac tie. Ondanks dat de partij groeide, hield Van Rijn de touwtjes binnen de afdeling strak in handen. Hij wist een bring van mensen om zich heen te verzamelen die hem steunde. Zonder slag of stoot ging dat niet altijd. Zo vertrok vorig jaar raads lid R. A. MolenaaT mede uit onvre de met de gang van zaken binnen de fractie. Vorig jaar verscheen een zwartboek van een aantal kri tische leden dat de invloed van Van Rijn aan de kaak stelde. Andere fracties betreuren het ver trek van Van Rijn. „Ik vind het diep triest voor de man in kwestie. Wij hebben altijd fijn samenge werkt en in die zin zal ik hem ze ker missen. Maar verder is het een zaak van D66," aldus A. Atte- ma, PvdA-fractievoorzitter. Ook CDA'er C. Oosterom heeft 'geen oordeel over die privézaak'. „Ik beoordeel hem alleen op zijn werk als raadslid en daarvan kan ik zeggen dat ik hem ken als een in teger politicus. Het is jammer dat zo'n privézaak leidt tot aftreden, al kan ik me wel voorstellen dat hij dit besluit heeft genomen. Je sleept zoiets toch met je mee." L. den Hoedt, nu plaatsvervan gend fractievoorzitter, is aange wezen als opvolger van Van Rijn. Wie de vierde raadszetel van de democraten gaat innemen is nog niet bekend. Den Haag/Schiedam Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland voelen er niets voor een uitspraak te doen over het juridische niveau van het planologisch beleid van de gemeente Schiedam. Het dage lijks bestuur van de provincie was daartoe uitgedaagd door D66. Fractievoorzitter M.H. Klijnsma had de zaak voorgelegd naar aan leiding van dein zyn ogen niet zo'n chique manier waarop burge meester en wethouders van Schiedam eert Boddaèrfcentrum wilden onderbrengen op het adres Leliën daal 23. De gemeente meende dat die ver huizing van negen kinderen, die daar na schooltijd tot uiterlijk 20.00 uur 's avonds worden opge vangen, kon plaatsvinden zonder een langdurige en kostbare be stemmingsplanwijziging. De be woners van het complex van 29 eengezinswoningen en evenveel appartementen in het hartje van de stad dachten daar anders over. Hun bezwaren werden afgelopen week gehonoreerd door de presi dent van de rechtbank in Rotter dam. De rechter oordeelde dat de ge meente het bestemmingsplan moet wijzigen, waardoor de ge plande verhuizing van het Bod- daertcentrum naar de Leïiëndaal per 1 september op z'n minst is vertraagd. GS daarentegen antwoorden op de vragen van D66 dat een be stemmingsplanprocedure niet no dig is. Volgens het provinciebe stuur 'is iedere procedure overbo dig', omdat de Kroon in 1978 goed keuring heeft onthouden aan on derdelen van het bestemmings plan Binnenstad. Een procedure of een vergunning is daarom 'niet vereist' om het Boddaertcentrum in de Leïiëndaal te vestigen, meent (in tegenstelling dus tot wat de president van de recht bank in Rotterdam vindt) de pro vincie. De gemeente Schiedam onder zoekt de zaak nog steeds. De statenfractie van D66 had in meer algemene zin ook een oor deel van GS gevraagd over'het ju ridische niveau van de gemeente Schiedam'. Maar, antwoordt het provinciebestuur, 'dat ligt niet op onze weg'. En de opvatting van de democraten dat de gemeente Schiedam 'een zacht gezegd wei nig voortvarend beleid voert ten aanzien van het vernieuwen van- verouderde bestemmingsplan nen', delen GS niet. Hoewel het bestemmingsplan voor de bin nenstad meer dan twintig jaar oud is, wordt volgens de provincie hard gewerkt aan het actualiseren van bestemmingsplannen, maar zijn 'capaciteit en en financiën, be perkt'. Met de planning die b en w van Schiedam met betrekking tot het vernieuwen van bestemmings plannen afgelopen voorjaar naar Den Haag heeft gestuurd, hebben GS ingestemd. D66-fractievoorzitter Klijnsma deelt mee dat 'deze antwoorden weer nieuwe vragen oproepen'. Nog deze maand wil hij GS daar over aan de tand voelen. „Aan de ene kant zeggen GS dat het actu aliseren van de bestemmings plannen best goed gaat, maar aan de andere kant blijkt dat De Kroon in 1978 aan een deel van het bestemmingsplan voor de bin nenstad van Schiedam goedkeu ring heeft onthouden en dat daar nog niets aan is gedaan. Ook uit het oogpunt van rechtszekerheid een merkwaardige opvatting." Drie durfallen van medewer kers van de DCMR Milieu dienst Rijnmond in Schiedam lieten zich vanochtend geheel vrijwillig langs de gevel van het gebouw aan touwen zak ken. De drie waaghalzen, lief hebbers van bergbeklimmen, luidden symbolisch een nieu we tijd 5n voor de DCMR. Deze maand bestaat de milieu dienst 25 jaar. In plaats van terug te kijken is het motto van de jarige organisatie 'zicht op de toekomst'. Die leus stond ook te lezen op de vlag die de medewerkers van af het dak van het gebouw aan de 's-G ravel an dse weg naar beneden brachten. Veilig op de grond stond di recteur G. J. van Tongeren. Hij nam de vlag In ontvangst van het drietal abseilers. Aan schouwd door een kleine hon derd medewerkers die voor het spektakel op straat wa ren koti.en staan, hees de di recteur het stuk zeildoek in top. Nu kan niemand er meer omheen. De DCMR richt zich na 25 jaar op het heden. 'Zicht op de toekomst' wap pert het nu voor het kantoor gebouw. Foto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen „Het roer moet om," zeggen de oprichters van de nieuwe politieke party StadsBe langen Vlaardingen. Het gaat niet om een splinter van een bestaan de partij, maar om een initiatief van Vlaardingers, die ontevreden zijn over het functioneren van het zittende gemeentebestuur. Het bestuur van StadsBelangen Vlaardingen wordt gevormd door twee Hoogstraat-winkeliers, die eerder actief lid waren van de WD, en een postbode uit de Oost- wijk, die uit de SP is gestapt. De nieuwe partij telt al dertig leden en heeft zich bij het centraal stembureau laten inschrijven voor deelname aan de raadsver kiezingen van maart volgend jaar. De nieuwe politici hebben de start van hun partij zorgvuldig voorbe reid. Ze zijn al meer dan een jaar bezig, hebben half juli hun partij als vereniging laten registreren bij de Kamer van Koophandel en vervolgens, na verzameling van voldoende handtekeningen, zich laten inschrijven voor de komen de verkiezingen. StadsBelangen is ook aangesloten bij het Plat form van politieke lokale groepe ringen, dat onlangs in Rozenburg bijeen is geweest. „We hebben het afgelopen jaar ve le commissie- en raadsvergade ringen gevolgd. Ook zijn we op vergaderingen en andere bijeen komsten van bestaande partyen geweest om te zien of daar moge lijkheden lagen voor een verbete ring van de plaatselijke politiek, maar uiteindelijk hebben we vast gesteld dat oprichting van een partij StadsBelangen de enige op lossing is om ons doel te bereiken een nieuwe koers in de gemeente raad." Persbericht Achter de kaaswinkel, die hij en zijn partner Ingena Vellekoop (ook ex-WD) dryven, vertelt Al- bert Brouwer over de drijfveren om tot een nieuwe partij te ko men. Postbestefler Michel Smit zit achter de computer om het be ginselprogramma en een persbe richt uit te draaien. De laatste haAd wordt ook gelegd aan een pagina op internet. Voorzitter Koenraad Janmaat moet op zijn geschenkenwinkel, verderop aan de Hoogstraat, passen. Smit, tot voor kort lid van de SP, ovei zyn keuze: „Ik daeht by de SP een bydrage te kunnen leve ren aan meer praktische politiek in de gemeenteraad in Vlaardin gen. Maar ik heb moeten consta teren dat ze daar wel veel praten maar nauwelijks iets doen. Ik had me gemeld om deel te nemen aan acties, die bijvoorbeeld tegen de bezuinigingen op de bibliotheek zouden worden gevoerd, maar toen ik maar niks hoorde en ging vragen wanneer er wat zou gebeu ren, kreeg ik te horen dat besloten was om van die acties af te zien." „Wij allen interesseren ons voor politiek. Die wordt hier niet ge voerd zoals het hoort. Kijk naar de kwestie van het Holy Ziekenhuis. AI in 1995 constateerde een ac countant tekorten. Dat is aan het gemeentebestuur gemeld, maar dat doet niks. In 1996 heeft die ac countant zyn waarschuwing her haald en weer gebeurde er niks. Er wordt veel kritiekloos overge nomen," zegt Smit. Brouwer, die al jaren een vaste be zoeker van inspraakbijeenkom sten in het centrum is en ook vaak vergaderingen van gemeenteraad en commissies by woont, vervolgt: ,De bevolking moet meer betrok ken worden by de politiek. Het is toch onverklaarbaar dat in de af gelopen vier jaar ondanks alle be zuinigingen het tekort zo hoog is opgelopen. Waar is dat geld geble ven? Hoe kan een exploitatiete kort ontstaan op het bedrijventer rein Hoogstad? Raadsleden stem men regelmatig zonder te weten waarover het gaat. Ik zie dat tel kens. Economisch beleid ont breekt geheel in deze stad." Binnen de bestaande partijen was er geen koerscorrectie haalbaar, menen de initiatiefnemers van StadsBelangen. Hun beginselpro gramma telt tien punten, waarin de nieuwe party onafhankelijk en toegankelijk voor een ieder is, die vrijheid, verantwoordelijkheid, verdraagzaamheid, sociale recht vaardigheid en de gelijkwaardig heid van alle mensen als grond slagen van de samenleving ziet. Eén raadszetel is het minimum, dat de partij denkt binnen te sle pen. In een optimistische hui staakt de schatting op drie. Het reinigingsmid- delenbedrijf Vecom aan de Mo- zartlaan in Maassluis staat niet onwelwillend tegenover een even tueel vertrek om plaats te maken voor een woonwijk. Daarvoor moet de gemeente dan wel fors in de buidel tasten, maakt een verte genwoordiger van het bedrijf dui delijk. In het Vecom-terrein -tussen Verolme Elektra en de P. J. Troel- straweg- ziet L. van Vessem van de Actiegroep Behoud Groene Oe ver een ideale woningbouwloca tie. De tegenstander van de bouw plannen aan de Nieuwe Waterweg ('Het Balkon') vindt het ongepast dat de 'chemische fabriek' Vecom vlakbij een woonwijk staat. Bijn* drie maanden geleden schrevm de tegenstanders van Het Bilkon een prijsvraag uit. Deelnemers werd gevraagd om te zoeken naar woningbouwlocaties in Maassluis. Om hiermee de ge meente een alternatief te bieden voor de door de actiegroep ver foeide plannen om een deel van de strook aan de Waterweg te be bouwen. Ideeën om te bouwen op de sportvelden (en die dan te ver plaatsen naar Het Balkon) en wo ningen te plaatsen langs de We verskade passeerden al eerderde revue. 'Meest spraakmakend' vindt L. van Vessem, woordvoer der van de tegenstanders van wo ningbouw langs de Waterweg, echter een meer recent idee,Aan de Mozartlaan staat Vecom, een chemische fabriek die nota bene veertig meter van een woonwijk staat. En dat mag zomaar." Het terrein zou moeten worden gesa neerd en zou dan prima geschikt zijn voor een woonwijk, vindt de actievoerder. „Dan haal je een vervuiler, een hele grote bom, weg uit Maassluis." Beetje mengen In een reactie vertelt L. Kauffeld van Vecom Nederland dat er hele maal geen sprake is van een che mische fabriek. „Bij ons zijn er geen productieprocessen. Wat wij doen is een beetje mengen, roeren en verpakken van reinigingsmid delen. En grotendeels is het hier ook nog kantoor." Kauffeld kan zich overigens wel voorstellen dat bewoners het niet leuk vinden om tegenover het be drijf te wonen. „Mensen willen ook wel eens wat anders zien." Van het idee om op de plek van het bedrijf huizen te bouwen staat Vecom niet gek te kijken. „Dat zou best kunnen gebeuren. Maar dat geldt voor de hele industrie wijk, dat zie je aan het Elemen- tumterrein." Vertrek Vecom staat in principe niet nega tief tegenover een eventueel ver trek, vertelt Kauffeld.Ais de ge meente komt met een fors bedrag en een andere plek dan zijn wy best bereid er serieus over na te denken" Het leinigingsmiddelenbedrijf staat, in tegenstelling tot enkele bedrijven rondom de binnenha ven, bij de gemeente nog niet op de nominatie om te worden ver plaatst. Bedrijven die - in onder meer een ROM-rapportage van vorig jaar- wei worden genoemd om in de toekomst eventueel plaats te moeten maken voor wo ningbouw zijn Keijzer/Westland Beton, Willem Pot, Taxi Hofman, MTS, De Haas en de gemeente- werf aan de Heldringstraat. Om 14.00 uur zaterdagmid dag sprongen ze in het water. De boodschap die ze meekre gen: „Kanden tot aan de pol sen boven water houden." En dat drie minuten lang. De sportfondsenbaden in Schiedam (Groenoord) en Maassluis (Dol-fijn) deden mee aan de poging om een wereldrecord neer te zetten. Door heel Nederland spron gen in de sportfondsenbaden mensen in het water. In Maassluis waren dat er 97 en in Schiedam 29. In Groenoord vielen er wel twee mensen halverweg af. „Kramp," zegt Dyon Maas uit Schiedam als hij zich met een van pijn ver trokken gezicht op de kant trekt. In Dol-fijn was er naast het watertrappelen ('de mak kelijkste manier om boven water te blijven') ook een wedstrijd tegen de stroom In zwemmen. Er waren 57 deel nemers. De jongste was 4 en zwom drie meter tegen de stroomversnelling in. De oud ste, de 85-jarige Leen Stïg- ter, kwam aan de zes meter. De winnaar van de competitie was Thierry Eeuwhorst. De waterpoloër kwam tot 36 me ter. Foto's Roel Ooit gehoord van Hoekpunt Noordwest? Nee. Wedden dat de meeste mensen zullen denken dat het een hoekje van het Rotter damse bedrijventerrein Noord- West is? Maar dat is fout. Het blykt te gaan om de noord westelijke hoek van de Ruit rond Rotterdam, dat wil zeggen een strook grond vanaf de Benelux- tunnel richting het Kethelplein. Het is een gebied waar veel zal veranderen: verdubbeling van de tunnel, de Benelux-metroiijn tus sen Marconiplein en Hoogvliet, een regionale fietsroute tussen Midden-Delfland en de Rhoonse Grienden, herstel van de aanslui ting van de eeuwenoude Polder vaart op de Nieuwe Maas, over huiving van rijksweg A 4 met kan toren, op termijn een sneltram (TramPlus) vanaf de Koemarkt in Schiedam naar Vlaardingen-Cen- trum, en ook is het een toplocatie voor het bedrijfsleven, vanwege de toekomstige infrastructuur. Vijfsluizen heet de locatie. Iederéén kent het gebied als Vijf sluizen. Maar de provincie Zuid- Holland en de Stadsregio Rotter dam hanteren hun eigen termini- logie, dus kun je als belangstel lende burger flink verdwalen. Tegenwoordig heb je niks meer aan een plattegrond, maar moetje met beleidsnota's op je bagage drager je weg door de Rijnmond vinden, 't Wordt een zoekplaatje. Hoekpunt Noordwest. Vraag een taxichauffeur of hy je naar Hoek punt Noordwest wil brengen en je komt uit bij de Kandelaar, maar niet op Vijfsluizen, wat vanuit Schiedam geredeneerd gewoon Zuid is en vanuit Vlaardingen Oost. Niks Noordwest. De statencommissie Milieu Rotterdam had het 'hoekpunt' I vrijdag op de agenda staan, even als Ridderster: dat is het 'tussen- gebied' tussen IJsselmonde, Rid derkerk en Barendrecht. 't Had net zogoed Hoekpunt Zuidoost kunnen heten, dat was consequent geweest, maar het is tot Ridderster gedoopt, want amb tenaren en bestuurders veinzen graag creativiteit. De statenleden namen in het tij delijke Provinciehuis kennis van de plannen van aanpak voor beide strategische projecten. Voor Rid derster zijn speelse verkenningen gemaakt; er wordt gedacht aan versterking van groenfuncties bij landgoed Huis ten Donck en een architectoni seh hoogwaardige ge- velwand langs rijksweg A16 (in plaats van een bord WUt u hier ook komen wonen?' dat de hard nekkige leegstand moet verhul len). Het is een lastig gebied om eenheid in te brengen, zonder landschappelijkeaanknopings- punten, dus daar moet voor wor den gezorgd. De ideevorming is iets verder op gang gekomen dan voor Vijfsluizen. De Stadsregio Rotterdam is trek ker van beide projecten, Andere strategische ontwikkelingen in de Rijnmond worden aangestuurd door de provincie of de gemeente Rotterdam, maar in alle gevallen zijn er begeleidingsstructuren met dagelijks bestuurders en ambtenaren; de overheden kun nen door de zelfgeeonstrueerde ingewikkeldheid niet meer zon der elkaar. Het samenwerkings verband Urbis bewaakt de voort gang. Provincie, Stadsregio en Coolsingel overleggen waar nodig met de betrokken gemeenten, want deze kunnen zulke zware projecten zelf niet aan. Wat zie je nu in de praktijk? Het overleg van al die begeleidings structuren is zo'n ondoorzichtig gebeuren, dat alle energie opraakt aan interne afstemming. Voor te rugkoppeling naar statenleden, regioraadsleden of gemeen teraadsleden rest weinig aan dacht, laat staan dat de democra tisch gekozen organen tijdig en zinvol kunnen adviseren. De welwillende burger die graag zou meedenken kan er al hele maal niet meer bij. Ridderkerkers en Barendrechters, die iets over Ridderster zouden willen zeggen, weten amper bij welke instantie ze moeten aankloppen en er is geen burger die voorgelicht wordt over de stand van zaken. Schiedammers en Vlaardingers, die iets van Vijfsluizen vinden, begrijpen dat ze niet meer bij hun gemeenteraad moeten zijn, maar bij de hogere overheid, alleen, welke? „Het wordt tijd dat de stadsprovincie er komt," ver zuchtte Gijs Schreuder (VVD), ho pend dat de democratische orde ooit weer begrijpelijk zal zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1