10 X US Open neemt afscheid van Seles en Agassi Bollegraf: het leven is goed voor een dubbelspecialiste Hermes' Ed Hazebroek heeft 't gemunt op grensrechter 'Flyer' Van Rietschoten herkent zich in strakke leiding Hans Bouscholte IOC: poging tot omkoping door steden Lopes en Aaron bij Westerlaken Caroline Vis kan naar huis Honkballers stomen door Super Cup bij RKWIK NOADzitmet twee teams in vierde divisie Mikos Gouka waant zich even prof op Universiade Rotterdams Dagblad Woensdag 3 september 1997 Lausanne De 106e IOC-sessie was gisteren officieel nog niet eens begonnen toen het eerste schandaaltje rond de toewijzing van de Olympische Spelen van 2004 (vrijdag) al naar buiten kwam. Het Internationaal Olym pisch Comité, in Lausanne bijeen, bevestigde twee duidelijke geval len van corruptie. Stockholm en Kaapstad, die bei den de Olympische Spelen van 2004 willen, hebben geprobeerd de besluitvorming van de keuze heren te beïnvloeden met dure ca deau's. Het IOC bevestigde dat Kaapstad twintig Afrikaanse afge vaardigden heeft aangeboden hun vrouwen geheel verzorgd naar Lausanne te vliegen om het congres mee te maken. Stock holm was bereid de huizen van de IOC-leden met Zweeds meubilair uit te rusten. Wat er klopt van het gerucht dat voor een stem in Lau sanne 20.000 dollar cash is gebo den, bleef onduidelijk. Niettemin reageerde het dage lijks bestuur prompt op de om koopaffaire. Het IOC schreef een brief aan de organisaties uit Kaap stad en Stockholm met de mede deling dat sancties niet uitblijven. Olaf Stenhammer, voorzitter van het Stockholmse organisatieco mité, reageerde vol onbegrip. „Het is allemaal verkeerd begre pen." Hij kon zich niet voorstellen dat dit de Zweden verder schade zou berokkenen. De recente bom aanslagen in Zweedse stadions doen dat ongetwijfeld wel. Behal ve Stockholm en Kaapstad zijn ook Athene, Rome en Buenos Ai res in de race. Rotterdam Prof Raymond Joval maakt op de avond dat Eddy Smulders om de WBA-versie van de wereldtitel in het halfzwaarge- wicht bokst, zaterdag 20 septem ber, zijn rentree in de ring. In Liverpool staat de tegenwoordig in Rotterdam wonende midden gewicht, die onlangs afstand deed van zijn Beneluxtitel, tegenover een nog onbekende tegenstander. Gisteren is Joval ter voorberei ding op dat gevecht naar Liver pool vertrokken in gezelschap van de aankomende professional Ronnie Gomes Pires. Het lid van de Rotterdamse vereniging Boxing '82 debuteert in oktober; hij gaat deel uitmaken van de 'stal* van manager Ed Blnmmaert. Twee andere profs, de .tterdam- mer Franklin Lopes en de Am sterdammer Regiiio Aaron, staan met onmiddellijke ingang onder het management van Rotterdam mer Aad Westerlaken, Beiden hadden een mondelinge overeen komst met Stan Hoffman, de Amerikaanse manager van Regi- lio Tuur, Orhan Delibas en Don Diego Poeder. New York Bekend gezicht op Broadway. Hartje Manhattan. Ja verdraaid. Manon Bollegraf. prof tennisster en dubbelspecialiste, op zoek naar CD's. De Ermelose, al twaalf jaar in het circuit, staat dan misschien nooit in de schijn werpers, iaat haar maar schuiven: 37e op de lijst van veelverdieners aller tijden. Met 3,3 miljoen gulden staat ze net boven Jennifer Capriati. Dit jaar verdiende ze al meer dan een half miljoen gulden. Dat de media het vrouwen- en gemengd dubbel spel niet zo zien zitten, daar zit ze niet mee. .Alleen jammer voor m'n vrienden en familie die me willen volgen en nooit iets kun nen vinden. Ik ben nooit thuis, dus ik merk het niet." Bij de US Open 1997 staat ze ook weer in de finale van het ge mengd dubbelspel, net als vorig jaar. Ze staat ook in de kwartfina le in het vrouwendubbel. Tot nu toe hooguit goed voor wat uitsla gen in de krant en een zinnetje in het sportjournaal. Meer niet. Zo gaat het meestal, ook toen ze dat jaar met haar Amerikaanse part ner Nicole Arendt voor de tweede maal The Championships won, het wereldbekertoernooi voor vrouwen in Edinburgh. „Ik geloof niet dat veel mensen in Nederland dat weten. Maar dat geldt ook mijn Wimbledonfinale dit jaar. Daarover heeft ook geen regel in de krant gestaan. Als Jac- co en Paul ergens een fluttoemooi winnen, staat dat overal in. Maar goed, het is niet anders." Al jaren staat ze in de top van beste dub- belspeelsters. Het is maar dat ie dereen het weet. Bollegraf is eigen baas, reist de hele wereld rond, verdient er een dikke boterham mee en doet on dertussen ook nog eens wat ze het allerliefste doet: tennissen. Thuis in Harderwijk staat de BMW ca- brio en heeft ze een lekker huis. Wie doet haar wat. Dat had ze allemaal niet durven denken toen er na de vorige US Open een stuk dood bot net boven haar linkerknie werd weggehaald. „Als de operatie niet goed was uit gepakt had dat net zo einde carri ère kunnen zijn. En nu gaat het nota bene beter dan ooit. Ik snap er ook niets van dat ik zo terug ben gekomen, maar goed ik loop fluitend over straat. Heerlijk," Vijf toernooien won ze iit jaar al met Nicole Arendt, plus het ge mengd dubbel bij de open Austra lische. Dat was haar derde Grand Slamtitel in de mixed na die van Parijs ('89) en New York ('91). Die won ze samen Tom Nijssen. De fi nale van nu speelt 2e net als vorig jaar met de Amerikaan Rick Leach. Iedereen mag zeggen wat hij wil over het gemengd dubbel, maar kijk ook even naar de namen van de finalisten in New York, vindt de Veluwse. Alleen al bij de laat ste tien jaar staan koppels als Na- vratilova/Woodforde, Novotna/ Woodbridge en Sanchez-Vicario/ Sanchez. Toppers in enkel- én dubbelspel. Over een paar weken staat ze in de finale van de Fed Cup, ook nog zoiets moois. „Er is altijd heel veel aandacht aan de Davis Cup-ploeg besteed. Die zouden de finale wel gaan halen en de Davis Cup gaan winnen, riep ook Stanley Franker. Intussen staan wij in de finale en nog thuis ook. Kijk, dat is ook leuk." Door René van Hattum New York Het nieuwe hondje van Monica Seles heet Ariel en is een vrouwtjes Yorkshire Terrier. Gekregen, net na Roland Garros, omdat haar vorige hondje dood was gegaan. Als Monica speelt zit Ariel in de spelersbox. Tijdens Wimbledon had ze een gebroken pootje en kon ze niet mee, maar op de US Open mocht ze het baas je weer zien ballen. Dat zei Monica Seles deze week zelf allemaal. Ze moest toch weer eens wat nieuws vertellen, vond ze. Wat Ariel he, baasje gisteren echter zag doen leek meer op ap porteren, ballen terug brengen. Ze moest wel omdat Irina Spirlea haar alle hoeken van de baan op stuurde. Daardoor kan Ariel van daag weer met het baasje spelen, want die heeft na haar 7-6 6-7 3-6 nederlaag de rest van de week vrij. Een dikke week verliep de US Open tamelijk rimpelloos. Er ver dwenen wel toppers, maar de ech te sterren overleefden. Sinds twee New Yotk Caroline Vis is gis teravond metbaarIndonesi sche partner Yayuk Basuki in.' de kwartfinales van-het vrou wendubbel In de US'Open uit- geschakeld. Het als derde ge- plaatste Amerikaarisffgechi- sche koppel Lindsey Daven- port/Jana Novotna was met 6-3 1 en 7.-5 te stérk. De, blonde Vlaardingse was samen met 1 Basuki als zesde geplaatst op Flushing Meadows. dagen echter stormt het op Flu shing Meadows: eerst verdween Pete Sampras, gistermiddag volg de de verliezend finaliste van vo rig jaar en om vijf voor een vannacht viel ook het doek voor André Agassi. Het troetelkind van het Ameri kaanse tennis, voor deze zomer door zijn sponsor in een foeilelijk roze shirt gehesen, werd opgevre ten door een roofdier. Patrick Raf ter bewoog zo soepel en fel als een uitgehongerde tijger over het cen tre court, maar met polsen van graniet. Daarmee legde hij zelfs de scherpste en hardste returns van de beste retourneerder van de wereld weg alsof het pingpongbal len waren (6-3 7-6 4-6 6-3). In ne gen dagen US Open liet niemand zulk imponerend volleerwerk zien. Agassi zelf vond helemaal niet dat hij geweldig had gespeeld. Zijn service was 'frustrerend', zijn re turn 'best redelijk, maar 'niet ge weldig'. „Maar ik kan over deze ook partij niet opgewonden zijn, daarvoor ben ik te teleurgesteld." Vergeten Het prachtige duel deed de uit schakeling van Monica Seles veel eerder op de dag al weer wat ver geten. Om dat verlies werd vooral getreurd omdat er werd uitgeke ken naar een finale tussen Seles en Martina Hingis, de nieuwe, piepjonge vedette. Dat komt er niet meer van omdat Irina Spirlea eindelijk eens drie sets lang deed wat ze al jaren kan, maar nooit lang kon volhouden. De 23-jarige Roemeense, die met haar slagen en haar benen aan haar grote idool Steffi Graf doet denken ('ik zou alleen willen dat ik zulk goed voetenwerk had als Steffi), kan al tijden goed tennis- Venus Williams, in de halve finale van de US Open: de doorbraak is een feit. Foto Reuters sen. Ze is niet voor niks nummer twaalf van het vrouwentennis. Maar tegen toppers hield ze dat vaak niet lang genoeg vol. Gisteren zwiepte Spirlea de bal len twee uur en tien minuten vooral met haar forehand aan de zijkanten de baan uit. Zelfs haar zenuwen hielden het dit keer vol, want bij 5-6 in de tiebreak van de tweede set overleefde ze een matchpoint van Seles. Daardoor verdween de tweevoudig winna res voor het eerst sinds 1990 vóór de finale uit het toernooi om de Amerikaanse titel In de halve finale speelt Spirlea tegen Venus Williams met dekra- len. Voor het eerst sinds haar luid ruchtige en met veel bombarie aangekondigde intocht in het vrouwencircuit ('niet Hingis maar mijn zus Serena en ik gaan het vrouwentennis domineren') zette de Amerikaanse tiener een echte prestatie neer. Ze versloeg de Franse Sandrine Testud met 7-5 7-5. Williams is de eerste US Open-debutante die de halve fina le haalt sinds Pain Shriver dat in 1978 deed. Vechtjas Het scheelde maar weinig of de Amerikanen hadden na gisteren bij de* mannen helemaal geen troef meer gehad in het eigen toernooi. Cedric Pioline serveerde tegen Michael Chang bij 5-3 in de vierde set (3-6 6-0 7-5) voor de overwinning. De verliezend Wim- bledonfinalist van dit jaar kwam in die game niet verder dan 40-40. Hij werd teruggebroken en liet de razendrappe vechtjas Chang als nog met 5-7 en 1-6 voorgaan naar de kwartfinale. Daarin speelt Chang tegen Marcelo Rios. die te goed wasvoor Sergi Bruguera (7-5 6-26-4). Magnus Larsson bereikte ook de kwartfinale in de helft van het schema waar Richard Krajicek niet in zit. Hij treft Patrick Rafter. Over die afloop is niets te zeggen. Larsson is een absoluut 'dark hor- se'. Eentje uit het arsenaal sobere Zweden. Serieuze prof, oerdege lijk, hardhitter vanaf de baseline en voor iedereen altijd gevaarlijk. Dat merkte Jan Siemerink in de eerste ronde al en Wayne Ferreira had gisteren niet meer in te bren gen: 6-3 7-6 6-3. US Open in cijfers Macnen. Enkel, vierde ronde: RiosfChi/10) -Bruguera (Spa,7)7-56-2 6-4, Larsson (Zwe}- WayneFerraira (ZAf) 5-3 7-66-3,Chang(VS>- Pioline (Fra) 6-3 0-6 5-7 7-5 6-1, Rafter (Aus/ 137-Agassi (VSt) 6-3 7-6 4-6 643. Dubbel, kwartfinales: Grabb/Wayne Black (VSt/ ZimJ-Ivanisevic/Suk (Kro/Tsj) 7-66-3, Rafel- nikov/Vaeek (RusTsj/4)-De Jager/Koenig (ZAf) 7-5 7-5, Bbupathi/Paes (fnd/10}- Adams/Ferreira (ZAL 6-4 7-6, Bjorkman/ Kul li (Zwe/li J-Novak/Rikl (Tsj) 7-63-6 64. Vrouwen. Enkel, kwartfinales: Spirlea (Roe)-Seles(VSt/2) 6-77-6 6-3, Williams (VSt) -Testud (Fra) 7-5 7-5. Dubbel,kwartfinales: Davenport/Novotna (VSt/Tsj/3) Vis/Bas uki (Nedfinö/6) 6-3 7-5, Hingis/Sanchez (ZwiI Spa/2)-Marttnez/Tarabini (Spa/Arg/8)4-G op gave. Gemengd dubbel, halve finales: Bollegraf/ Leach (Ned/VSt/5)-Schu!tz/Luke Jensen (Ned/VSt)6-36-4. Connie van Rietschoten (r) met de man die in zijn voetsporen wit treden, schipper HansBouschottevandeBrunelSunergy.FotoNieis van der Hoeven/Rotterdams Dagblad Door Paul van den Bosch Rotterdam Zijn jeugdidool Con nie van Rietschoten glimlachte toen Hans Bouscholte de nieuwe 'wetten' op de BnmelSunergy uit legde. Sinds de laatste de leiding bij de Nederlandse Whitbread- deelnemer overnam van de terug getreden Arend van Bergeijk, wordt er minder gediscussieerd. De lijnen zijn korter, het laatste woord berust bij de schipper. Dat was in de voorbereidingsperiode onder Van Bergeijk wel anders. „Toen werd het eerst in de groep gegooid als iets niet goed ging. Nu gaat alles directer." De glimlach van Van Rietschoten naast hem was veelbetekenend. Bij de man, die met zijn 'Flyer' de vermaarde race over de wereld zeeën in 1978 en 19B2 won, was er maar één de baas: hijzelf en nie mand anders. „Dat kan niet an ders, wil je niet alleen een goede race zeilen maar ook nog met z'n allen heelhuids thuiskomen," zei de geboren Rotterdammer, die de Whitbread als enige twee keer op zijn naam schreef. Gistermiddag ontmoetten Bouscholte en Van Rietschoten elkaar voor het eerst, in de socië teit van de Koninklijke roei- en zeilvereeniging De Maas in Bot terdam. De laatste, 71 jaar oud in middels, ^sjer speciaal voor ko men overvliegen uit Portugal, waar hij al meer dan twintig jaar woont. Bouscholte verliet voor de ontmoeting en captain's lunch even het BrunelSunergy-kamp in Engeland. De legendarische 'Flying Dutch man' gaf zijn navolger een A4'tje met daarop de richtlijnen die hij destijds voor zijn bemanning had opgesteld. „Die van mij," zag Bouscholte, „komen daarmee aar dig overeen. En het is me geble ken dat de bemanning de strakke re leiding juist wel plezierig vindt." Het is de vraag of de BrunelS- unergy in de Whitbread-race, die op 21 september van start gaat in het Zuid-Engelse Southampton, het succes van Van Rietschoten kan overtreffen. In vergelijking met een aantal andere en kapi taalkrachtigere syndicaten heeft dit van oorsprong Rotterdamse project minder ervaring aan boord. In de aanloop naar de Whit bread heeft men twee etappewed strijden gezeild, De Round Euro pe werd gewonnen, in de Engelse Fastnet moest de BrunelSunergy een aantal concurrenten voor zich dulden. „De voorbereiding heeft ons wel het gevoel gegeven dat we voorin kunnen meezeilen," aldus Bouscholte, de 'look-alike' van Dennis Bergkamp. „Zeker omdat er de komende weken nog wordt gesleuteld. Die veranderingen zullen de boot nog sneller ma ken." Zo worden in Engeland de kiel, mast en zeilen van de Bru- nelSunergy alle nog vernieuwd. De komende weken zal de beman ning aan een laatste intensieve training worden onderworpen, waarvoor KNWV-coach Rigo de Nfis tekent. Parijs Het Nederlands honkbal team heeft tydens het EK in Parijs zijn vierde overwinning ge boekt. Het negental versloeg Spanje in een matte partij niet 9-2. Verwacht was dat het verschil al binnen zeven slagbeurten tien punten zou zijn- Dat het zo ver niet kwam, dankten de Spanjaar den vooral, aan werper Eduy Mosqueda. Nederland bleef niet temin probleemloos ongeslagen. Dat geldt ook voor Italië. Beide Europese rivalen treffen elkaar dan ook ongetwijfeld zondag in de eindstrijd. Die omvat voor het eerst nog maar één wedstrijd. Vlaardingen RKWIK is op 24 september de gastheer van de Su per Cup-wedstrijd tussen de kam pioenen van Vlaardingen en Schiedam, Dat zijn dit jaar CION en SWSMC. Het duel begint die avond om 19.30 uur. De Super Cup is sinds enkele ja ren een traditie geworden. Het Schiedams kampioenschap werd dit voorjaar weliswaar gewonnen door SVV, maar die club is inmid dels gefuseerd met stadgenoot SMC. Dat is uitgerekend de te genstander die zich in mei terug trok voor de finale vanwege de be sognes in de naepmpetitie. SWSMC is nog voor het begin van de nieuwe competitie in de eerste klasse z'n assistent-trainer kwijtgeraakt. Hans Schoffelmeer is op Harga opgestapt als rechter hand van trainer Joop Molendijk. Schiedam NOAD speelt het ko mende seizoen met twee teams in de landelijke vierde divisie. Daar naast heeft de Schiedamse tafel tennisvereniging voor het eerst sinds jaren ook weer een jeugd- team op landelijk niveau. Dit seizoen komt NOAD met veer tien senioren- en drie jeugdteams achter de tafel De samenstelling van het eerste team, uitkomend in groep 16 van de vierde divisie, is sterk gewijzigd. Kees de Koning en André Eerland zijn daarin te ruggekeerd. Het team wordt ge completeerd door 'good-old' John Buyk. NOAD is ingedeeld bij ZTTC 2 (Zaandam), DITO (Grootebroek), DTSfTatic (Amsterdam), Wanzl/Belcrum 3 (Breda) en het tweede van Avanti uitHazerswoude. Door Bas van den Berg Schiedam Over de fraaie acties van MichaKeemink van PPSC, de gelijkmaker (2-2, tevens eind stand) van Hermes' Harry Vlas veld en het feit dat beide dubs door dat resultaat zijn uitgebe- kerd in het district, werd naafloop met geen woord meer gerept. Centraal stond na het (overigens vriendelijke) bekerduel op Thur- lede het onverwachte vertrek van Ed Hazebroek. De laatste man van HDVS, die na twee jaar is te ruggekeerd in het Schiedamse keurkorps, kreeg het op de val reep aan de stok met grensrechter Piet van 'tHoff van PPSC. De aanleiding was een hoekschop die volgens de grensrechter niet op de juiste plaats werd genomen. Ed Hazebroek maakte zich daar over zó kwaad dat hij Piet van 't Hoff van enkele klachttermen voorzag die daarop scheidsrechter Zwaard te hulp riep. Na enig over leg kreeg Ed Hazebroek rood en kon hij vertrekken. Het was maar goed dat de derby toen eigenlijk al gespeeld was, want in de slotfa se bemoeiden ook andere spelers zich nadrukkelijk met het inci dent Excuses Grensrechter Van 't Hoff was daarna zo sportief om de excuses van Ed Hazebroek te aanvaarden en de scheidsrechter daarvan in kennis te stellen. Ook de trainers Ron de Bruijn van PPSC en Hans de Rover van Kermes DVS stel den zich positief op, maar de arbi ter was niet te vermurwen. De technische leiding van Hermes DVS liet het er vervolgens niet bij zitten en deelde al mee in hoger beroep te gaan. Daarvoor waren beide clubs aan elkaar gewaagd. Hennes DVS kreeg door Dennis Dekker en Pa trick Thijssen de kans om PPSC Scheidsrechter Zwaard staat op het pu nt Hermes-spe Ier Ed Hazebroek uit het veld te sturen, links doet diens teamgenoot Dennis Dekker nog een verbale duit in het zakje. Foto Peter Molkenboer al vroeg van zich af te schudden. Maar het manco was dat zij veel balverlies leden. De ploeg, met al leen Kevin Stiefel en Mike de Vet te overgebleven van vorig sei zoen, was nog lang niet inge speeld. In deel twee onderscheidde Micha Keemink van PPSC zich door een fraaie treffer. Dennis Dekker maakte gelijk, maar na een fraaie actie (hij speelde Dennis Eggink fraai uit) knalde Keemink met links ook de 2-1 binnen. Nadat Eric van Harmeien van PPSC op hardhandige wijze Dennis Dek ker had neergelegd, schoot Harry Vlasveld uit een strafschop de 2-2 binnen. Met die stand waren bei de partijen uitgebekerd. Trainer Hans de Rover van Ker mes DVS: „Als we voor rust af stand hadden genomen, zou het heel anders zjjn gelopen. Jammer genoeg namen enkele spelers een houding in het veld aan die me niet beviel, Ik ben wel blij dat we in de voorbereiding nog ongesla gen zijn." Zijn collega Ron de Bruijn van PPSC was zeer te spreken over de gedrevenheid van zijn spelers. „Het wordt moeilijk een keus te maken, want er komen nog steeds spelers van vakantie terug." PPSC-Hensr, DVS 2-2 (0-0). 55. Micha Keemink 1-0,60. Dennis Dekker 1-1,75. Mi cha Keemink 2-1, Harty Vlasveld 2-2. PPSC: MagLyac; Van der Lugt, Van Har- melen, Hagestein, Wijsbroek, Van Peil, Le lieveld, Harms, Bonouzan, Keemink, Al berts. Hermes DVS: De Vette; Vlasveld, Haze broek, Allan, Egging, Bakboord, Stiefel, Thijssen, Eikmans, Dekker, Grimmius. Na derde en laatste poulewed strijd in districtsbeker. Nummer één bekert verder: Groep 32:Leonidas(zat)3-9,2. Jai Hind 3- 6,3.SVDPW3-3,4-NationaleNederlanden3- 0. 45; I. SWSMC3-9,2. VFC3-6.3. HBSS 3-3,4. ODC Schiedam 3-0. 46:1. Deltasport3-9,2, VDL 3-6.3. VVK3-3.4. Schiedamse Boys 3-0. 47:1. Excelsior M 3-9,2. HSC-zat 3-4,3. Ex- celsior'20 3-2,4. CION 3-1. 48: l.DVO'32 3-7,2. Demos 3-6.3. Fortuna VI 3-4,4. DRGS-zat3-Ö. 50:1Ursus 3-6,2. Zwaluwen VI3-5,3. DRGS 3-1,4. TSB 3-0. 51: LMW273-9,2.RKWlK3-6,3.GTB3-3,4. HSC-2on 3-0. Maassluis Opdringerige toeschouwers, handteke ningenjagers en afgeladen stadions. Mikos Gouka waande zich de afgelopen twee weken op de Univer siade, de 'Olympische Spelen voor studenten', even een betaald voetballer. De aanvaller van eersteklas ser Rozenburg kwam dan wel niet altijd aan spelen toe, maar genoot toch met volle teugen van de zuide lijke hectiek op Sicilië. „Als amateurvoetballer maak je het toch niet vaak mee datje voor achtduizend man speelt," blikt de 23- jarige Maassluizer terug op de kwartfinalewedstrijd tegen gastland Italië. „Ongelooflijk wat een kabaal die Italianen maakten. Ook de openingsceremonie in een bomvol stadion was onvergetelijk. Tijdens het toernooi merkten we dat Nederland toch een bepaal de uitstraling heeft. Als we trainden stonden er een paar honderd mensen te klappen en vroegen ze om handtekeningen, sjaaltjes, buttons en nog meer." Over het aantal speelminuten dat hij van trainer Theo van Leeuwen kreeg toebedeeld, is Gouka niet zo te spreken. ^De eerste wedstrijd tegen Zuid-Afri- ka was voor mij het hoogtepunt," aldus de student aan de Rotterdamse heao (HES). „We stonden met 3-1 achter, maar kwamen door een doelpunt van mij in blessuretijd alsnog op 3-3. Daar na tegen Uruguay (4-0 winst) en Zuid-Korea (1-1 ge lijkspel) stapte de trainer in verband met de sterkte van de tegenstander én de hitte over op een verdedi gend concept. Daardoor kwam ik op de bank terecht. Dat was natuurlijk balen, maar ik belandde tenmin ste niet zoals een aantal medespelers op de tribune." Poulewinnaar Het Nederlands studententeam werd verrassend poulewinnaar en moest daarna in de kwartfinales aantreden tegen de latere winnaar Italië. „Toen han teerden we ook een behoudend concept," zegt Gou ka. „We verloren met 4-0. Daardoor belandden we in de poule om de vijfde tot en met de achtste plaats. Te gen Ierland was ik weer van de partij, maar speelden we erbarmelijk en verloren met 3-1. Uiteindelijk speelden we tegen Brazilië om de zevende plaats. Dat wonnen we met 4-3." Omdat veel voetballers inmiddels student-af zijn, is het Nederlands studententeam meteen na de Uni versiade uit elkaar gevallen. „Er gaat inderdaad een flink aantal jongens werken," weet Gouka.Maar. ik studeer nog steeds en ben zeker van plan me be schikbaar te houden. De volgende Universiade is weliswaar pas over twee jaar, maar Uruguay heeft ons uitgenodigd voor een toernooi in januari. Ik hoop dat dat doorgaat en dat ik er weer bij ben."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5