25 'Mosselborrel' op de Kop van Kralingen Le Pêcheur Schiedam Open dagen SKVR ■mpi eten én drinken Met Andere Woorden in Nighttown Theater Libeskind inNAi TOT SLOT Rotterdams Dagblad Donderdag4 september 1997 De horeca in het oostelijk deel van de stad opent morgen op geheel eigen wijze het mosselseizoen. Omdat vis moet zwemmen, wordt 'De Mosselborrel van de kop van Kralmgen' gelanceerd. Vanaf 17.30 uur is een vijftiental horeca gelegenheden op en rond de Oost- zeedijk klaar voor een mosselin tocht; twee gemotoriseerde wa gens waarop bands optreden, ry- den van kroeg naar kroeg, ge volgd door een mosselkar. Tij dens het bitteruur zullen aan bei de kanten van de dyk balen met mosselen worden gelost. De presentatie van Zeelands Roem is afhankelijk van het type bedrijf. Volgens organisatoren Jaap Brantenaar (café De Pui, res taurant J.W, IJzerman) en Imre Jonker (café 't Boerengat) zullen de schelpdieren worden geser veerd als borreihap, maar ook als dagschotel. „Zelf kook ik ze en deel ik ze buiten in bakjes uit," zegt Brantenaar die het sterke vermoeden heeft dat in een van de eetcafés aan de overkant mos selen op z'n Thais worden bereid. Jonker: „Maar er zijn ook zaken die ze bakken, frituren of aan een spiesje doen en grillen." Dè horeca-exploitanten hopen dat hun mosselborrel, die begint bij café De Dijk en Locus Publicus en via 't Boerengat, de Admiraliteit en Kaat Mossel eindigt bij café Jo sephine, uit zal groeien tot een traditie. „Vorig jaar hebben een paar bedrijven meegedaan aan een initiatief van de Slichting Wa terstad, toen werden de mosselen nog binnengevaren. Dit jaar pro beren we op eigen kracht een feestje te bouwen." Dat hun borrel middenin de Na tionale Mosselweek valt en de chefkok van het Rotterdamse Hil ton nét geen 'mosselman van het jaar' is geworden, schijnt hen vol ledig te zijn ontgaan. Jonker: „Wisten we dat?" Brantenaar, met een pokerface: „Tuöriijk." Nieuwe leiding In den Rustwat Het Kralingse restaurant In den RustWat wordt met ingang van I oktober overgenomen door chef kok Marcel van Zomeren en 2ijn vrouw Maaske. De van Zomerens nemen de vierhonderd jaar oude herberg over van hel echtpaar Van der Horst Marcel van Zo meren had de afgelopen tien jaar de leiding over de keuken en is volgens eigen zeggen 'klaarge- wekelijkse horecarubnek van het Rotterdams Dagblad Tips en suggesties schriftelijk sta de redactie Uitjournaal. Postbus 2999. 3000 CZ Rotterdam, t a v. Ellen Sc hol tens, bellen sia 010-4 004 381 stoomd' om het bedryf over te ne men. Zijn vrouw is zowel bekend met de hotellerie (Savoy, Delta) als met de restaurantwereld. De chefkok zegt dezelfde koers te zullen varen als het vorige eige naars-echtpaar: „Maar wie oog heeft voor detail zal misschien toch kleine veranderingen be speuren." Ook koffie in High Tea De hoek Bergweg/Noordsingel heeft sinds vorige week veel weg van een doorzonwoning. Door de grote ramen heb je een vrij zicht op de Chesterfield-zitjes, de lees tafel en de langgerekte bar die een mix is van verschillende ma terialen. Onder het plafond met vijftien identieke kroonluchters kun je een keuze maken uit diver se taarten, broodjes, koffie, thee, vruchtensappen en andere 'na tuurproducten', De koffieshop van Richard Barneveld heet dan- wel Bambu High Tea, voor de goe de verstaander zal het duidelijk zijn wie de echte doelgroep is. Hoe open en uitnodigend Bambu High Tea er ook uitziet, de horeca gelegenheid is niet voor iedereen toegankelijk. Barneveld, bekend van eetcafé Gallery aan de over kant van de Bergweg met het daarboven gelegen Bambu Café, hanteert strenge regels. Br is zelfs sprake van een dresscode, want petjes en trainingspakken komen hij hem niet over de (bamboe) vloer. Ook de keuze van de muziek is 'aangepast'. „We draaien geen massamuziek als rap, hiphop of house," zegt Barneveld, „maar ja2z in de breedste zin van het woord, uit de hele wereld." Die variëteit is ook van toepassing op het menu in zijn nieuwste ves tiging. Bij Bambu kun je terecht voor verschillende soorten koffie Door Cedric Schouwenaar In één van de oude pakhuizen aan de Nieuwe Ha ven in Schiedam vin den we restau rant Le Pê cheur. Er heerst een gas tvrije sfeer door de harte lijke ontvangst aan de deur en door de gezelli ge inrichting darachter. Mijntje en ik nemen een aperitief aan de bar en ob serveren nieuwsgierig de gasten die binnendrup pelen. De kaart be looft een eerlij ke aanpak van de gerechten. Vis vormt uiteraard (zie de naam van het restaurant) de hoofdmoot Maar ook de vlees eter biedt het menu een ruime keuze. De steeds wisselende spe cialiteiten staan op een school bord gekriji Mijntje kiest als voorgerecht een salade met cantharellen en war me geitenkaas. Ik neem de helde re bouillon als smaakmaker. De salade van Mijntje is harmonieus. Ze zegt dat met goede en op elkaar afgestemde ingrediënten een fraaie entree is gemaakt. Mijn bouillon is geurig, vo! van smaak, helder geklaard en wordt aan tafel uit de temne opgeschept. Attent wordt me nog een tweede bord aangeboden, maar ik weiger vriendelijk want er wacht nog een hoofdgerecht. Mijntje heeft een fricassee van zeewolf met gamba's gevraagd, ik de gebakken griet met garnalen en kreeftensaus. Mijn vis is zalig vers, goudgebakken en stevig. De romige saus is verrukkelijk. Bijna vloeibare kreeft. De stoofschotel van mjjn tafel- Kwestie vanSmaak Voorgerecht 7,5 Hoofdgerecht 8 Dessert 7 Dranken 8 Gastheerschap 8,5 Prljs/kwalitelt 7,5 Bonuspunt Totaal 46,5 Rotterdams Dag blacKD4 0997 genoot krijgt geen kritiek. Ook bij dit ge recht proeft Mijntje zui vere ingredi ënten. De groenten- garnituur is gewoontjes. De witlof is een beetje ka pot gekookt. Na liet gratine ren met kaas heeft de groen te net iets te lang gestaan voordat hij is opgediend. De kaas is daar door taai ge worden. De crudité's bij de vis kunnen een stuk geraffineerder. Het is een schoteltje rauwkost, dat nau welijks past bij een lekkere vis. Ondertussen komt de bodem van de fles jonge Muscadet in zicht. Bijna ongemerkt zijn de glazen droge witte wijn uit 1996 opge gaan. Op de kaart staat een leuke collectie wijnen, niet uitsluitend Franse, die redelyk zijn geprijsd. Ons dessert wordt bosbessen met warme vanillesaus en 'n bolletje Üs. Het is geen schokkend nage recht, ook omdat de saus niet echt warm wordt geserveerd. Zo leuk als het hoofdgerecht was, zo slap is de koffie die we toe krij gen. De uitgebreide etagère met snoeperij ten spijt. Een van de charmes van Le Pê cheur is het toilet. Op on-Neder- landse wijze kan men zich zowel op de Dames als de Heren verfris sen. Voor ons gezellig avondje dineren krijg ik een rekening van 192,- Jaap Brantenaar (links) en Imre Jonker zijn erg druk met de organisatie van hun Kralingse mossel- feest. Foto Victor van Sreukelen en thee en met ingang van vol gende maand, 'als de kok de boel op orde heeft' voor een klassieke high tea met petit fours en bon bons. Bambu High Tea, Noordsingel 201, tel.4663079, is elke dag ge opend van 10.00-01.00 uur (in het weekeinde tot 02.00 uur). Kees Bos en Suus van der Linden van 'Met Andere Woorden'. Foto rdb Kabaret Met andere Woorden geeft op 9,10 en 11 september in Nighttown Theater (voorheen Po pular) een voorproefje op zijn de- buutprogramroa "Verdraaid'. 'Ver draaid' gaat over bijstandsvrou wen, soundmixartiesten, quiz masters, geesteszieken, wegge vaagde Russische rivieren, push up beha's en lookaüfces van Wil lem Alexander. Met andere Woor den bestaat uit Kees Bos en Suus van der Linden, beiden alom ge prezen om hun kunsten. Bos won ooit het Camerettenfestival en het Belgische Humorfestival. Van der Linden sleepte in 1987 de eerste prijs van het Oranjeboom Straat festival in de wacht. Met andere Woorden werd opgericht nadat Bos en Van der Linden elkaar hadden leren kennen toen ze in de jury zaten van het Gouden Pet festival in Leiden. Kaarten a 12,50 zijn te reserve ren op telefoonnummer 06- 52.81.01.57. Nighttown Theater is te vinden aan de West Kruiskade 26. De voorstellingen beginnen om 20.30 uur. De Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR) houdt op zondag 7 en 14 septem ber de jaarlijkse open dagen. Creatieve geesten kunnen van 12.00 tot 17.00 uur langskomen om het nieuwe cursusaanbod in ogenschouw te nemen. Op 7 september komen aan de Ca- landstraat 7 de cursussen van de Theaterschool, Schrijversschool, de Muziekschool en Meer Kijk op Kunst aan bod. Ook de Foto- en Videoschool aan de Eendrachts- btraal 12a houdt die dag upeit huis. Op 14 september zijn de Dans school en de Vrije Academie voor Beeldende Kunst in het nieuwe gebouw in de Hennekijnstraat 6 aan de beurt. Tijdens de open dagen verzorgen docenten en huidige cursisten op tredens en demonstraties, worden video's getoond en kunnen be langstellenden zich vast opgeven voor nieuwe cursussen. De lessen gaan eind september van start. Speciale aandacht is er voor het nieuwe gebouw in de Hennekijn straat. De Dansschool n de Vrije Academie verzorgen ,-r wekelijks ruim 200 cursussen. Omdat het straatje verstopt ligt achter de Lijnbaan, wijzen speciale stoepte gels vanaf de Aert van Nesstraat de weg en wordt op de voorgevel van het uit 1955 stammende mo numentale gebouw opgefleurd met een kunstwerk. Op zaterdag 13 september opent staatssecretaris Nuis van Cultuur het lesgebouw. Voor meer infor matie of de nieuwe cursusbrochu res kan men bellen naar de SKVR. Telefoon: 436.13.66. In het Nederlands Architec tuurinstituut wordt van 6 sep tember tot en met 23 november een tentoonstelling gehouden van het werk van Daniel libes kind, Hy maakte in de jaren '70 en '80 naam als theoreticus en docent. Tegenwoordig be hoort hij tot het selecte groepje architecten die deelnemen aan internationale prijsvragen voor prestigieuze opdrachten. In deze projecten, die variëren van stedebouwkundige plan nen, bouwprojecten en land schapsarchitectuur, tracht Li beskind zyn filosofische en cultureel-historische gedach- tenwereld tot uitdrukking te brengen. S esp&s Vervolg Klassiek Over operazangers, armoe, noodzaak, 'n castraat en eten; R'dams Centrum voor Theater; in de bitterzoete komedie de opera van Smyrna van Goldom. Regie: Paul Rottger. Tijdens een Italiaanse maaltijd kan het publiek eten, en kennismaken met 20 bijzondere, eigenwijze en heerlijke operazangers en zangeressen. 20u. 25 incl. itahaanse maaltijd. De keuze van de Schouwburg; Twee Stemmen: R'damse Schouwburg, kl.z.; van Fier Paolo Pasolini en Marguerite Duras. Theatergroep Hollandia. Een voorstelling en een drie-gangendiner van culinair kunstenaar Peter De Bie. 19u. tot 50 (ine. maaltijd) De keuze van de Schouwburg: Onder het Melkwoud; RO Theater; zie 4/9 Theatersport/Gorilla theater; Theater 't Kapelletje; Impro-scenes en individuele improvisatie 20.30 u. 10 zaterdag 6 september De Tunes 'Live'; Cabaret Restaurant Schelling's; zie 4/9 Over operazangers, armoe, noodzaak, 'n cast raat en eten; R'dams Centrum voor Theater; zie 5/9 De keuze van de Schouwburg: Een sneeuw; R'damse Schouwburg, gr.z.; van Willem Jan Otten. Het Toneel Speelt. Aangrijpende en sfeervolle opvoering van Ottens toneelstuk. 20.15 u. tot 35 De keuze van de Schouwburg: Twee Stemmen; R'damse Schouwburg, kl.z.; zie 5/9 De keuze van dc Schouwburg: Onder het Melkwoud; RO Theater; zie 5/9 zondag 7 september Over operazangers, armoe, noodzaak, 'n castraat en eten; R'dams Centrum voor Theater; zie 5/9 De keuze van de Schouwburg: Een sneeuw; R'damse Schouwburg, gr.z.; zie 6/9 De keuze van de Schouwburg: Onder het Melkwoud; RO Theater; zie 5/9 maandag 8 september De keuze van de Schouwburg: De Avonden; R'damse Schouwburg, gr.z.; naar de roman van Gerard van het Reve. Het Vervolg. 20.15 u. tot 25 dinsdag 9 september De keuze van de Schouwburg. De Avonden; R'damse Schouwburg, gr.z.; zie 8/9 woensdag 10 september Zepp; Cabaret Restaurant Schelling's; zie 5/9 De keuze van de Schouwburg: Harmoniehof; R'damse Schouwburg, gr.z.; van Annemarie Prins, Frank Mandersioot, Marty n Padding. (NES)theaters. Zeer in dringende theatersolo overeen vrouw die het doolhof van haar herinneringen betreedt. 20.15 u, zie 20 De keuze van de Schouwburg: Noordeloos; R'damse Schouwburg, klz.; van Peer Wittenbols. Theatergroep De Federatie. Kleine tragedie schittert door eenvoud in vorm en spel: tragiek en humor wisselen af in het verhaal over dezieke vrouwen het verlangen naar leven. 20,30 u tot/18 De keuze van de Schouwburg: Ouder het Melkwoud; RO Theater; zie 5/9 Erik Brey; Stadsgehoorzaal (Schiedamseweg 51, Vlaardingen); Muzikaal cabaret. Avant-première. 20u. ƒ27,50 donderdag 11 september De Tunes 'Live'; Cabaret Restaurant Schelling's; zie4/S Sheep entertainment: Proloog; Lantaren 2; Een Lantaren/Venster Werkplaatsproductie van Eveline Ketterings. Met gastspelers: Rineke Kraay, Liz Chute, Ilse Froklage en Mia Andresen. 2iu. tot 15 De keuze van de Schouwburg. Harmoniehof; R'damse Schouwburg, gr.z.; zie 10/9 De keuze van de Schouwburg: Noordeloos; R'damse Schouwburg, kl.z.; zie 10/9 De keuze van de Schouwburg. Onder het Melkwoud; RO Theater; zie 5/9 Jango Edwards; Stadsgehoorzaal (Schiedamseweg 51, Vlaardingen); 'Mum'. Alleen op het podium met een intieme show die dry ft op ervnringen. 2 Ou. tot 32,50 donderdag 4 september Taxatiedag; Kuyl's Fundatie; U kunt uw porselein, schilderijen, zilver, juwelen, tekeningen, etsen, meubels (of foto's daarvan) laten taxeren door experts van Christie's. Voor informatie: Christie's Rotterdam 010- 2120553.10-I6u. Braderie; Winkelcentrum Akkershof (Spijkenisse); Met vele activiteiten. 13-2lu. vrijdag 5 september Industrieel Landschap; Centrum Beeldende Kunst; Presentatie van een hoek over het project van Ron van der Ende en Freek Drent. 17u. Wereldhavendagen 1997; Havengebied; Groots evenement met o.a. scheepsbezichtigingen van Marine en Koopvaardij, demonstraties door de Koninklijke Marine en een aantal diensten zoals brandweer, DCMR (rivierpolitie, GGD, Gemeentelijk Havenbedrijf; Worldmarket op de Westerkade, op zaterdagavond publieksspektakel en zondagmiddag een havendefde van de Mullerpier tot de Willemsbrug, diverse tijden Kookboeken van Romeinen tot Renaissance; Hist. Museum 'Schielandshuis'; Kookboeken voor koks of kookboeken voor leken' Lezing in het kader van de tentoonstelling "Vier eeuwen eten" door Lizet Kruyf en Judith Schuyf. 11.30 u. Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Wijkgebouwde Scheg; 19.30 u. zaterdag 6 september Toga Party; Bardancing A16; Dresscode; Toga. Happy Hour: Bier 1. Tevens Imi act: Bob de Rooy. 23u. 10 25e Haring- en bierfeest; Centrum Vlaardingen (Vlaardingen); Groots opgezet evenement met nostalgie, markten, muziek en haring-eetwedstrijden. 10-17u, Wereldhavendagen 1997; Havengebied; zie 5/9 Sport Music as integration tools; Henegouwerplein; In het kader van het jaar tegen racisme wordt er een sport m u ziek m an ifestatie georgan iseerd. Daamaastkomen er food en non-food stands met een exotische barbeque. Restauratie weekend ABC gloeikopmotor; Maritiem Buitenmuseum; Demonteren, reviseren en opnieuw in elkaar zetten, zodat de motor zondagmiddag weer als een zonnetje draait. 12-16u. Lezingen Photoworks in Progress; Nederlands Foto Instituut; De deelnemende fotografen Wendy Ewald. Paul Seawright en Rineke Dijkstra. ll-17u. 2,50 OpenstellingParadijskerk; Paradijskerk; Het voor Rotterdam en omgeving zo unieke barokke, houtgesneden schuilkerk- interieur uit 1970 zal gratis bezichtigd kunnen worden. Rondleidingen 14-17u. De VoorUlTblik; Paviljoen naast Hotel New York; Opening van het culturele seizoen in Rotterdam. De vorm wordt een mix van interviews, bestaand materiaal, trailers, van tevoren opgenomen optredens en presentaties. Nightmare in Ramblas; Ramblas; Met o.a,: Freddy Kruger, Chucky en The best DTs. 22-06u. 10 Spetterend Vuurwerk Spektakel; Spido, afvaart Leuvehoofd;Tergelegenheidvande Wereldhavendagen wordt deze eenmalige tocht gehouden Eerst wordt er een vaartocht gemaakt. Daarnaast is het genieten van de vuurwerkshow aan de Wilhelminakade. het Spido-schip ligt dan afgemeerd aan de Spido-ponton van waaruit men, met de Erasmusbrug op de voorgrond, de show kan bewonderen. Daarnaast wordt doorgevaren tot middernacht. 21-24u. 32,50 incl. welkomstdrankje reserveren noodzakelijk Haring Bierfeest '97; Stadsgehoorzaal (Schiedamseweg 51, Vlaardingen); Seizoensopenmg, Vanaf 8,00 uur worden de volgnummers uitgereikt.'s middags zijn er optredens voor de ingang van de Stadsgehoorzaal, lOu. Architectuurrondrit; Vertrek WV Rotterdam; Thema: de moderne architectuur van Rotterdam. Langs de spectaculaire hoogbouw aan het Weena en de Boompjes, woonwijk Prinsenland, woonwijk de Esch, de Kop van Zuid en de Erasmusbrug. 13.30-I6u. 15 (mcl. bus) Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Wij kgebouw Castagoet; 19.30 u. zondag 1 september Zondagsmarkt; Binnenrotte; Funshoppen gecombineerd met amusement staat centraal. 12-17u. Open Huis SKVR-; Diverse locaties - Rotterdam; Schrijversschool,Theaterschool, Popwerkplaats, Meer kijk op kunst, Muziekschool Calandstraat 7 en Foto- Videoschool Eendrachtsstraat 12a. 12-17u. IVereldhavendagen 1997; Havengebied; zie 5/9 Rondleiding; Hist. Museum 'Schielandshuis'; voor volwassenen, 14u. entree museum Restauratie weekend ABC gloeikopmotor; Maritiem Buitenmuseum; zie 6/9 Lezingen Photoworks in Progress; Nederlands Foto Instituut; zie 6/9 De VoorUlTblik; Paviljoennaast Hotel New York; zie 6/9 Roze Zondag; Ramblas; 23-05u. 10 Heropemngsbruncb; Rotterdam Hilton; Om de traditie in ere te herstellen de eerste echte ouderwetse Rotterdam Hilton-brunch. 12-15u. 49,50; kinderen tot 12 jaar 24,75 Zondagsmarkt; Schiedaznsedijk; Toeristische markt met kunst, antiek, curiosa, oude boeken en prenten. 20- 16u. SKVR Open Huis; SKVR Calandstraat; Theaterschool, Schrijversschool, Muziekschool, Popwerkplaats. Meer Kijk op Kunst. 12-17u. SKVR Open Huis; SKVR Foto en Videoschool; 12-17u. Rondleiding; Visserijmuseum (Westhavenkade 53-54, Vlaardingen); Onder deskundige leiding door het Visserijmuseum. 14u. tot/5,50 Filter Pop; Wijkgebouwde Esch/DWLterrein; Een multicultureel Filterfeest met diverse artiesen, demonstraties, (eet) kraampjes en kinderspel activiteiten. 14u. Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Wijkgebouw Musiea; 14.30 u. maandag 8 september Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Odeon; 19.30 u. R97 - Forced Entertainment; V2 Organisatie, centrum voor; Workshops en presentaties in het kader van R97 - Rotterdam Festivals - Workshop en presentatie van programma onder leiding van de UK theatergroep 'Forced Entertainment'. dinsdagS september Romeo Delta; Nighttown Café, lezing van Kees Went, geluidsontwerpers van films, video's. 2öu. SKVR Open Huis Muziekschool Algemeen; SKVR Muziekschool Larenkamp; 19-21u. Open Huis SKVR Muziekschool Algemeen; SKVR, Heindijk; 19-21u. R97 - Forced Entertainment; V2 Organisatie, centrum voor; zie 8/9 Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Wijkgebouw't Klooster; 19.30 u. Open Huis SKVR-Muziekschool; Wijkgebouw De Larenkamp; 19-2 lu. woensdag 10 september Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd; Oude Wal (Sorongstraat 2, Hoogvliet); 19,30 u. Open Huis SKVR Muziekschool voor Lichte Muziek; SKVR Muziekschool Dalweg; 19-22u. R97 - Forced Entertainment; V2 Organisatie,centrum voor; zie 8/9 donderdag 11 september Die Uberfliegerin; Goethe Institut Rotterdam; Angela Kraus leest uit Die Uberfliegerin. Moderatie: Gerrit Bussink, vertaler, uitgever. Voertaal Duits/Nederlands. 20u.; reserveren gewenst 010-4365411 Open Huis SKVR Muziekschool Algemeen; SKVR Muziekschool Hoogvliet (Gebbeweg 6, Hoogvliet); 19- 21u. R97 - Forced Entertainment; V2 Organisatie, centrum voor: zie 8/9 Voo rrond e Fo rever Youg Performance Wedstrijd; Wijkgebouw de Esch; 19.30 u. 5 Schrijfavond Amnesty International; Wijkgebouw De Hoekstee (Mercatorweg 50, Hoek van Holland); Info tel: 0174-385799.19.30-21u.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5