Karakter terug naar sfeer van beginjaren Zingende politieman houdt niet van Hazes Het feest begint vanavond al figenda Feest-feiten Zelfverdediging meisjes Kleur- en tekenwedstrijd Bodem in beweging Hoofdpijn de baas Grote publiekstrekkers ontbreken op 25ste Haring- en Bierfeest Rotterdams Dagblad Vrijdag 5 september 1997 „Het Haring- en Bierfeest. Een volksfeest met 25 jaar historie. Be gonnen in 1972 ais onderdeel van de viering van het700-jarig bestaan van de stad Vlaardingen." Het zijn zinnen uit de persmap van de stichting, die het jaarlijkse fegst op de eerste zaterdag van september, dus morgen, weer organi seert. Het gaat over de geschiedenis van het in een zilveren jubileum- kader geplaatst H&B-feest. De beschrijving is slordig. In de officiële vfgestkrant wordt het nog erger gemaakt door te schrijven over een «Gouden Jubileum', wat de koppenmaker weer verleidde tot het cha- peau 'volksfeest met een gouden randje'. Moest ik kortgeleden op deze plek ook al met 'feiten van dotage' cor rigerend optreden, nu voel ik me genoodzaakt u de juiste feestfeiten te verschaffen. Ik werd hiertoe aangespoord door Cor Langel, die in de jaren zeventig als uitbater van de Lijndraaier ën horecaexploitant van de Lijnbaanhallen nauw betrokken was bij de organisatie. Op 2 juni .1973 organiseerde cateraar Frans Kuil in samenwerking met Ëeineken het eerste haring- en bierfeest. Kuil, toen een jonge ondememermet goede relaties op het stadhuis,was betrokkenbijal- le eet- en drinkpartijen van het grote V7-feest. Hjj verzorgde de vele recepties, die dat jaar werden gehouden, stond in september met 'os aan het spit' op het Liesveldviaduet en organiseerde een kaasfondue *voor 180 mensen op de slotdag van de viering van het 700-jarig be- -staan op 6 oktober 1973 in de Lijnbaanhallen. Tijdens het 'tweede volksfeest' in het overladen programma had Kuil ,,-met zijn bierbrouwer haring- en bierkramen langs de Oude Haven gepland, maar op 2 juni 1973 viel de regen met bakken uit de hemel. inHet bijna gereed zijnde Lijnbaancomplex bood, een week voor zijn officiële opening, een goed alternatief. Kuil verkocht3?0Ö haringen. ikJYfigens succes werd het door Kuil herhaald, maar op zeker moment ifStopte hij. .-Cafébazen uit het centrum, onder wie ook klanten van Oranjeboom, .f'Zagen vervolgens brood in de zomerse happening. Cor Langel <LiJo- i .draaijer). Jan de Koning (Bierbron), Chiei Westerdijk (Elckerlyck) en Gerard de Leede (Mes) raakten erbij betrokken. De laatste twee als bestuurders van de afdeling Vlaaidingen van de horecabond, die alle Vlaardingse caféhouders in de gelegenheid stelde deel te nemen. Ontwikkelingen binnen de plaatselijke horeca en het teruglopen van de.organisatiegraad brachten daarna het feest weer in gevaar. De Vlaaidingers konden het echter niet meer missen en met leden van organisaties, die in de loopder jaren een vaste plaats in het omlijsten de programma hadden gekregen en de plaatselijke autoriteiten werd een speciale stichting opgericht, waarin wijlen Jan Brouwer (caféhouder) en Thom Bravenboer (advertentieverkoper) vele jaren de drijvende krachten waren. Nu runt organisator Jan Dorst met zijn ^.UïPiaudeboeL - Het idee voor een haring- en bierfeest in het Vlaardingse centrum ontstond overigens welin 1972. Flip Vethaak, toenmalig eigenaar van eafé Centraal aan de Westhavenplaats, zorgde voorde aanzet. Uitzijn mond tekende ik op 20 juli 1972 op: „Laat in 1973 bij de Visbank een oude traditie herleven. Terug naar de tijd van 'Levende schol aan de bank', dus visverkoop op straat." Vólle terrassen en visetende ménsen op en rond de Westhavenplaats "'üadJiij wel zitten. Vanuit zijn zaak keek hij uit op de Visbank, die Toén in gebruik was bij de VVV. Het idee werd iets ruimer ingevuld, maar is wel een succes gebleken. BEN VAN HAREN Vlaardingen Het Bureau Welzijnsprojecten begint dinsdagavond met een cursus zelfverdediging voor meisjes van 10 tot en met 14 jaar. De cursus bestaat uit 8 lessen van een uur, die worden gegeven door een gediplomeer de docente in Jongerencentrum Europe aan de Brus- selseweg 20. .Tijdig telefonisch aan melden wordt aan geraden. Dit kan bij Het Bureau Welzijnsprojecten: 4355011, of Jongerencentrum Europe: 4741968. Het Archeologisch Museum Hoogstad houdt een kleur- en tekenwedstrijd met als onderwerp 'leven in de Steentyd'. De kleurplaten zijn verkrijgbaar in de Vlaardingse filialen van Albert Heijn en de gemeen telijke bibliotheek. Op Open Monumentendag, zaterdag 13 september, kunnen kinderen hun kleurplaat of tekening naar het museum brengen. Vanaf de eerste zondag van de herfstvakantie (18 oktober) worden deze tentoon ge' steld. Aan de mooiste kleurplaat en tekening wordt pfef leeftijdscategorie een prijs toegekend. Het-museum is tijdens de Open Monumentendag gratis te bezichtigen, van 11.00 tot 17.00 uur. Behalve de archeologische vondsten zijn er vier diorama's te zien met de Steentijd, een IJzertijdboerderij, een Middeleeuwse werkplaats en een achttiende-eeuwse herberg. Het museum is te vinden aan de Westland- seweg 258, tegenover de ingang van het Kolpabad. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam houdt zondag in de Heemtuin voor het he le gezin de doe-exeursie 'Bodem in beweging'. De ex cursie begint om 14.00 uur in de tentoonstellings ruimte van Kinderboerderij 't Hoefblad. Deelname is gratis. QOS gidsen laten hier zien weike kleine dieren er al lemaal op de bodem voorkomen en hoe ze leven. Zij gaap uitgebreid in op vragen als: wat eet een worm, yrativoor nut hebben pissebedden en waar leven lie veheersbeestjes in de winter. Vervolgens gaan de deelnemers in de Heemtuin op zoek naar bodembewoners. Tussen omgevallen boomstammen, houtsnippers, houtrillen en in de grond valt veel te ontdekken. Er leven torretjes, ke vertjes, wormen en andere bcdembeestjes. Ook speuren de deelnemers naar dieren in de sloot, zoals waterluizen, tubifex en muggelarven. Om deze onderwaterwereld zichtbaar te maken zijn schepnet ten, waternetten en determinatietabellen beschik baar. Wie meer wil weten over de Heemtuinexcursie kan contact opnemen met de afdeling Natuurontwik keling, telefoon 2465521. Vanwege de overweldigende belangstelling bij eer dere bijeenkomsten over het thema 'hoofdpijn de baas', heeft het Holy Ziekenhuis besloten opnieuw één' informatie-avond over dit onderwerp te houden. Deze is dinsdag in de Maassluise polikliniek van het ziekenhuis, Gezondheidsgebouw De Vloot. Neuroloog Jan Driesen van het Holy Ziekenhuis spreekt over hoofdpijn aan dé hand van dia's. Aan bod komen de oorzaken, verschillende vormen, ver schijnselen en behandeling. Er is schriftelijk infor matiemateriaal te verkrijgen; ook is er de gelegen heid vragen te stellen. De bijeenkomst is van 20.00 tot 22.00 uur. Om teleur stelling te voorkomen wordt belangstellenden .aan geraden zich vooraf aan te melden. Dit kan tot dins dagochtend bij mevrouw R. van der Stok, telefoon 5921822. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan derJagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Judith van Klaveren Vlaardingen Het Haring- en Bierfeest heeft dit jaar zelf iets te vieren. Morgen is de 25ste aflevering van dit Vlaardings festijn. Toch zal het nauwelijks anders wor den dan de vorige 24 edities. Haring, bier en braderie. Voor een grote publiekstrek ker ais, zeg Marco Borsalo, is gewoonweg geen geld, zegt organisator Jan Drost. En dus wordt het weer een 'ty pisch Vlaardings feest'. In 1973, tijdens de viering van het 700-jarig bestaan van de visserij- stad, kreeg toenmalig burgemees ter J. Heusdens van Vlaardingen spontaan een harinkje en een pint bier aangeboden. De kiem voor het Haring- en Bierfeest was ge legd, en deze groeide uit tot een traditie die anno 1997 nog steeds bloeiende is. Toch was er de laat ste jaren toenemende kritiek op het feest. Te commercieel, luidde het commentaar. Haring was nau welijks nog te bekennen, vereni gingen trokken zich terug, gezin nen keerden zich af. Alleen het bier vloeide rijkelijk. Maar dat wordt allemaal anders, belooft Drost, die meent dat er - sinds in 1995 het aantal tappun ten is teruggebracht van 32 tot 21 - sprake is van een kentering. Als 'keihard bewijs' draagt de voorzitter van de Stichting Ha ring- en Bierfeest de medewer king aan van het Nederlands Vis- bureau. „De haring wordt dus weer prominenter," zegt Drost. „Hel, begint weer te leven," ver volgt hij. „De verenigingen doen weer massaal mee, de Oosthaven- kade is helemaal volgeboekt. We hebben veel medewerking van winkeliers. Het wordt weer een feest voor en door Vlaardingers." Dat moet haast wel, want het bud get laat nauwelijks méér toe. Met veertig- a vijftigduizend gulden in de portemonnee (tegenover zo'n 1,5 ton zeven jaar geleden, aldus Drost) kan een organisatie niet veel meer bieden dan wat nu aan wezig is. Voor een grote artiest blijft niets over. Ën met sponsors lukt dat tegen woordig ook niet meer, is de erva ring van Drost. „Je ziet het overal. Alle grote evenementen hebben ermee te maken. Bedrijven wor den zo vaak benaderd met verzoe ken om te sponsoren, dat kunnen ze niet allemaal honoreren. Daar om is het prettig dat de winkeliers en verenigingen mee werken. En het komt natuurlijk heel mooi uit dat de muziekkapel uit Oekraïne toevallig dit weekeinde in Neder land is. Dan kunnen we er nog mooi een cultureel tintje aan ge ven." Het ontbreken van een grote pu bliekstrekker doet wat Drost be treft geen afbreuk aan het be staansrecht van het Haring- en Bierfeest. De naam veranderen lijkt hem evenmin nodig. „Het is een begrip geworden. De combi natie is ook heus niet gek. een biertje smaakt best bij haring. Voor mij part doen we het nog 25 jaar." Hard werken J. Poldervaart van vishandel t'Hoogertje deelt die mening zonder meer. „Dat moesten ze va ker organiseren. Voor ons is het een hartstikke goeie dag." Genie ten is er evenwel niet bij voor de medewerkers van de viswinkel. „Het is alleen maar hard werken. We hebben geen tijd om over het parcours te lopen." Wat Poldervaart betreft hoeft de formule van hel Haring- en Bier feest niet te worden veranderd. „Het is een soort traditioneel feest. Hoewel er een paar jaar ge leden teveel andere eetkramen bij kwamen. Daar gaan vooral jonge ren naartoe." Directeur F. Loomeijer van het Visserijmuseum constateert tot zijn opluchting dat het Haring- en Bierfeest de laatste jaren bezig is van karakter te veranderen. „Van een patatbraderie wordt het een feest met meer inhoudelijk karak ter. Het is een goede zaak dat er nu weer meer aandacht is voor de haring. Je merkt meteen dat dat Vlaardingen Hoewel de officiële opening van het Haring- en Bierfeest zaterdagmorgen is, begint het feest eigenlijk vanavond al. Om 19.00 uur is er een lampionnenoptocht vanafbet Visserijmuseum naar hetVeerplein. Speciaal voor het winkelend publiek is daar van 20.00 tot 21.00 uur een optreden van het Muziekkapel van- het Militaire Hoofdkwartier van het district Karpathië uit Lviv (Oekraïne), Burgemeester L. W. Stam opent het Haring- en Bierfeest zaterdag om 11.00' uur officieel in het Vis serijmuseum. Daar worden de speciale; vlag en; symbolisch, enkele haringtonnen, gehesen. Op de kaden en in de straten zijn de festiviteiten dan al aan de gang. Zo is er vanaf 10.00 uur aan het eind van de Westhavenkade een Nostalgische kade, waar de sfeer het publiek terugvoert naar dé tijd van Ot en Sien. De Stadsbibliotheek houdt-ver spreid over kramen en in de vestiging aan de Waal straat - boekenverkoop. In de: Stadsgehoorzaal is net als in vorige jaren een doorlopend programma. Nieuw is dat het Stationsplein deel uitmaakt van net 'parcours'. Hier zijn tnodeiboien en -wagens te. bewonderen. De veremgingsmarkt is de gehele dag. te bezoeken op de Oosthavenkade; de hobby- en creativiteitsmarkt is te vinden in de Waalstraat; de Hoogstraat herbergt de kleedjesmarkt voorkinde ren en rondom de Markt is een dertigtal oude am bachten ondergebracht. Te zien is onder meer hoe mosterd wordt gemaakt, maar ook wijn, geitenkaas englas-in-lood. De Kottertocht, waaraan dit jaar zo'n twintig deel nemers meedoen, vertrekt om 10(30 uur vanaf de Westhavenkade. De klok van 11.09 uur is het start sein voor Disco The Crmse (Schiedamseweg), Pe perpop met diverse bands (Waalstraat), het hockey- skate toumooi, scooterpareours Hamaparts en po nyrijden (Schiedamseweg), biljartfestijn met Ne derlands kampioen Dick Jaspers (Westhaven plaats), Cajunmuziek in het Theatercafé (Rijkes- traat) en de tentoonstelling Jan Anderson (Oude Stadhuis). Om 12.00 uur begint de Radio 2 Promotietour (Kor te Hoogstraat), de Stepsmarathon (Veerplein), de RTL-Soap Quizz (Stationsplein), het. Folklorepro gramma CJV (Liesveldviaduct) en de Vlaardingse band Jack in the Box (Westhavenplaats). Om 13.00 uur beginnetter nogtwee optredens. Op de Westha venplaats is tot 13.30 uur het Shantykoor Kraaie- nest te beluisteren en óp dëTyïarkt treedt zangeres Saline op. Burgemeester Stam brengt traditiege trouw haring naar patiënten in het Holy Zieken huis. Dit jaar worden ook de bewoners van dien stencentrum Soenda op een visje getrakteerd. weer verenigingen en organisa ties aantrekt." Loomeijer hoopt dat deze trend doorzet. „Het kan inhoudelijk nog beter. Dan kunnen wij als mu seum ook meer ondernemen. Dit jaar lukte dat niet in verband met de werkzaamheden aan de kade. Maar het is natuurlijk mooi als we bijvoorbeeld een oud schip kun nen neerleggen, of een stads- kraan. Het feest moet een wat vriendelijker karakter krijgen, niet zo commercieel." Raadslid (al meer dan 25 jaar) M. W. Lensvelt (SGP/GPV) zou 'het feest niet oprichten als het er niet was.' „Ik zoek het niet op. Het is mij te druk. Ik hou van rust en de Broekpolder. Maar het is na tuurlijk prima als andere mensen er wel schik in hebben." Wel vindt de raadsnestor dat het morgen nogal ongelukkig uitkomt, tege lijk met de begrafenis van Lady Di. „We leven wel in een ander iand, maar toch. Maar organisato risch zit er waarschijnlijk te veel aan vast om het feest te verplaat sen." Burgemeester L.W. Stam wijst erop dat er in Nederland geen na tionale rouwdag is, dus dat het feest toch maar door moet gaan. De beschermheer van het Haring en Bierfeest zegt het de laatste ja ren 'heel erg leuk' te vinden, nu de 'vele biereilanden' wat 2ijn in gedamd en de verenigingen zich weer presenteren. „Nadat het twee jaar geleden over een andere boeg is gegooid, krijgt het de sfeer zoals het in het begin is geweest. Het accent verschuift." Of het echt Vlaardings is? „Wat betreft de historie, de relatie met de vis serij, wel. Maar de uitvoering, de braderie, is net als elders." Eigenaar M. «Vermaas van de Fish Inn op*de Koemarkt in Schiedam is niet jaloers op zijn Vlaardingse collega's. „Iedere stad heeft zijn eigen feest. In Maassluis is de Furiade, wij heb ben de Brandersfeesten. Op die dagen doe ik goede zaken." De zingende politieagent Willem de KO ning achterop de motor bij een collega 'Al zouden ze me duizend piek bieden om een num mer van Ha zes te zingen, ik doe het niet.' Foto Boef Dijkstra Door Danielle Hermans Schiedam Collega's op het bu reau en vrienden spreken hem vaak aan als the King. Maar dat is meer een verwijzing naar zijn achternaam dan naar de King of rock-'n-roll. Hoewel de stem van Willem de Koning (38) wel veel weg heeft van Elvis Presley. Dat hoort de zingende politieman van het Schiedamse korps tenminste vaak na afloop van een optreden. Al wil hij zich niet meten met de echte King. Nee, daar is hij veel te bescheiden voor. Na een periode van vijftien jaar optreden vindt hij zijn eigen stemgeluid nog steeds 'vreselijk' en 'tegen het irritante aan'. Hij is blij dat zijn publiek daar anders over denkt. Anders was hij na tuurlijk al lang uitgezongen. Maar een videobandje terugkijken van een concert blijft voor hem een '.rare marteling. „Ik vind het niet prettig. Je stem klinkt in werkelijkheid heel an ders dan in je eigen hoofd. Ze zeg gen dat ik een volle, zware stem heb. Terwijl ik het zelf beschouw als een piepstem," aldus De Ko ning, die zelf zijn grootste criticus is. De in Rotterdam geboren zan ger houdt zich al dertig jaar bezig met muziek. Hij komt uit een mu zikaal nest zoals dat heet. Zijn In donesische vader was vroeger gi tarist en speelde in allerlei Indo- rockbandjes. Ook de zusjes van de politieman zingen en spelen. Vroeger trok de familie zich op zondagmiddag vaak terug in een studiootje van een zwager om sa men muziek te maken. Dat was een sociaal gebeuren. Willem de Koning begon zijn muzikale carri ère op 10-jarige leeftijd. Hij koos voor de accordeon. Daarna heeft hij een poosje getrommeld en or gel en basgitaar gespeeld. Toen hij zich eenmaal op het zingen had gestort, besloot hij ook key board te Ieren spelen. Dan kon hij zichzelf begeleiden Van een Schiedamse operazanger leerde hij het vak.Je hoeft geen natuurtalent te zijn. Bepaalde zangtechnieken kun je gewoon aanleren. Zuiver zingen en de toon vasthouden bijvoorbeeld. Ik kon in die tijd wel aardig zingen, maar technisch gezien klopte er niets van," vertelt De Koning. Van het een kwam het ander. Via via werd hij gevraagd om een keer op te treden tijdens een feestavond van een computerclub. Jongensdroom „Dat was de eerste keer dat ik voor publiek zong. Ik had alleen die ene keer last van planken koorts. Daarna was dat voorgoed voorbij en had ik de smaak te pak ken. Het is altijd een jongens droom geweest dat mensen van mijn muziek genieten. Dat ze zich uitleven op de dansvloer. Daar doe je het voor. Als je op het po- dium staat en je voelt die bassen door je lichaam dreunen... Dat werkt gewoon verslavend." Hij treedt in de meeste gevallen op met een vriend die ook op key board speelt en de tweede stem zingt. Het duo is bekend onder de naam Gangway en wordt ge vraagd voor personeelsfeesten, bruiloften, festivals en dansfees ten. Morgen treedt hij op tijdens een benefietconcert voor het Ro nald McDonaidhuis in Luxor in Rotterdam. Het repertoire van de zingende politieman is veelzijdig. Van klassiek tot house en van dis co tot hardrock. Nummers van André Haz.es en Koos Alberts wei gert hij echter te zingen. „Dat genre staat me gewoon tegen. Ai zouden ze me duizend piek bie den om een nummer van Hazes te zingen, ik doe het niet." De grootste kracht van Gangway ligt volgens De Koning in de rock- 'n-roll-hoek. Naast covers van The Eagles, Elvis Presley en Oeeden- ce Clearwater Revival speelt De Koning ook eigen nummers. Dat zijn vaak ballads die qua muziek een beetje Eagles-achtig zijn. Bin nen een jaar of twee hoopt hij met een eigen cd uit te komen. Maar dat gebeurt pas als hij zelf voor de volle honderd procent tevreden is over het resultaat. En De Koning is niet snel tevreden. Geen cent Hoewel hij geen cent overhoudt aan zijn uit de hand gelopen hob by, kan hij het optreden gewoon niet laten. „Geld vind ik niet het belangrijkste. Elke hobby kost geld. Je moet veel geld investeren in apparatuur, techniek, muziek en kleding. Als we met z'n tweeën optreden, hebben we een kleine vrachtwagen nodig voor onze spullen. Lichtshow, zanginstaila- tïe, mengtafel. instrumenten, noem maar op. Een zeer professio nele uitrusting." Gemiddeld treedt de Schiedamse agent vier tot vijf keer per maand op. „De tijd ontbreekt óm vaker te spelen. Ik heb natuurlijk een full time job en mijn vriend heeft een goedlopende zaak. Als ik echt mijn kans ruik om een hit te sco ren, ga ik wel minder werken. Het is altijd een droom geweest om be kend te worden. Maar hoe ouder je wordt, hoe realistischer," aldus de spraakwaterval. Hij werkt al twintig jaar by het Schiedamse korps en begeleidt momenteel politiesurveillanten. Hoewel hij tijdens optredens geen geheim maakt van zyn beroep, probeert hij die twee zaken te scheiden. „Ik heb een keer mee gemaakt dat er tijdens een optre den een massale knokpartij onder de gasten uitbrak. Dat kun je dan beter aan de collega's overlaten. In je eentje begin je daar weinig tegen. Maar die diendersblik raak je niet kwijt, je tast automatisch de omgeving af up ongeregeldhe den. Toch probeer ik dat los te la ten om me zo goed mogelijk te kunnen concentreren op m'n op treden." Vrijdag 5 september SCHIEDAM Thurlede. Kom zing met ons mee, 14.00uPod ïu mVrijdagavond cd 's, 21.00u. VLAARDINGEN CJV. Tienermiddag, 15.00-17.OOu. Vrije Academie, informatieavond, 19.30u. Panta Rei. Healingdream- concert,20.30u. HOEK VAN HOLLAND Koorhuis. Open dag, 19.00u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, 20.15. Night- town. Heei erg punk release party, 21.00. Hollywood Music Hall. Gordon, 22.00. Schelling's. Zepp, 19.00. Rotterdamse Schouw burg. Ki.z. De keuze van de Schouw burg: Twee Stemmen, 19.00. R'dams Centrum voor Theater. Over Operazangers, armoe, nood zaak, 'n castraat, 20.00. RO Thea ter. De keuze van de Schouwburg: Onder het Melkwoud, 20.15. De Scheg. Voorronde Forever Young Performance Wedstrijd, 19.30. Ha vengebieden. Wereldhavendagen. Zaterdag 6 september SCHIEDAM Voorhaven. Rode Kruis dagboot tocht voor ouderen, 8.30-17.00u. Wibautplein. Rommelmarkt, Nïeuwland Zomerfestival. Grote of Sint Janskerk. Inloopconcert, 15-OOu. Wijkcentrum de Erker. Swingavond, 20.30u, Podium. Out- ciy (Amerikaans-Nederlandse Indy- band),22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Haring- en Bier feest, doorlopend progamma en rondleiding, 12.00-16.00u. Stads bibliotheek. Boekenverkoop, 10.Q0-16.00u. -«SN HOEK VAN HOLLAND .II Koorhuis.Open dag. 10.QOu.Rech- testraat. Strandhengetwedstrijd voordejeugd, 14.00-15.30u. ROTTERDAM L'Esprit The Martin Hudchinson Band (Gr.B), 22.00. Oe Buurman. Legendarrie'slnvant,22.00.Rotter damse Schouwburg. De keuze van de Schouwburg: Twee Stemmen, 19.00. Gr. z. De keuze van de Schouwburg: Een sneeuw, 20.15, R'dams Centrum voor Theater. Over Operazangers, armoe, nood zaak, 'n castraat, 20.00. RO Thea ter. De keuze van de Schouwburg: Onder het Melkwoud, 20.15. Wljk- gebouw Lombardijen. Postzegel ruilbeurs, 10-16.00. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Mimic' (16) dag. 13.15-16-18.45-21.30, Cinerama 2: 'AnacondA' (16) dag. 13.15-16- 18.45-21.30. Cinerama 3: 'Scre am' (16) dag. 13.15-16*18.45- 21.30. Cinerama 4: 'Bean, The Ulti mate Disaster Movie' (al) dag. 13.15-16. 'Marvin's Room'(ai) dag. 18.45-21.30. Cinerama 5: 'Speed 2: Cruise control' (12) dag. 16- 18.45-21.30, vr.ma.di. ook 13.15. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma;) 14-16-20.45, ma. alleen 20.45. 'Ring of Fire'(al) (beh.ma.) 15, za.zo. ook Ï3( 'Men in Black' (12) dag. (beh.za.zo!) 17-18.50, za.zo. alleen 17. 'Absólir- power' (16) dag. 21.5& 'Microcosmos' (al) za.zo. 11.30.'" Lantaren 1: 'Boating life' (16) dag. 20-22, (Beh.ma,). Venster 2: 'Ro sas danst Rosas' (16) dag. (beh.vr.) 19.30. North by Northwest' (16) dag. 21.30. Vrijdag vanaf 19.30 doort. tot 21.45 Havenfilms met 'Rotterdam Europoort', 'Oktober- vaart', Toest', en 'Bagger'. Venster 3: 'La Promesse' (16) dag. 20. The Quiet Room' (16) dag. 22. Venster 4: 'Conté D'Eté' (16) dag. 19.30. 'SlingBiade' (16) dag. 22. Lumière 1: 'Conspiracy Theory' (12) dag. 12.15-15.15-18.15-21.15. Uir mière 2: 'Nothing to Lose' (al) dag! 13,15-16-18.45-2130. Lumière 3: 'Face/Off (16)dag. 18.15-21.15; vr.ma.di. ook 12.15-15.15. Lumiè re 4:'LeBonheurEstDansLe Pré'(ai) dag. 13.15-16-18.45-21.30. ,!De nieuwe moeder' (al) zo. 10.30. Rexane: 'Josefine Mutzenbacher (18) t/m 20. tioori.voorst. 'Paspoort naar het Pomoparadijs' (18) ma. t/m wo. doorf.voorst Pathé: 'Face/Off (16) dag. 11.35-14.30-18,15- 21.20. 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag. 11.10-13.20- 15.30-17.40-19.50-22, di. vervalt 22. 'Batman Robin' (12) dag. 14,30-18.15-21.10, vr.ma.di. ook 11.20, 'Absolute Power* (16) dag. 11.50-15-18-21. 'Men Ln Black' (12) dag. 11,30-14.05*16.40- 19.20-21,50, za, vervalt 11.30. 'ConspiracyTheoty' (12) dag. 18.40- 21.30, vr.ma.di. ook 11.40-14.25. 'Nothing to Lose' (al) dag. 11.20- 14.16.30-19-21.40. 'Me George, YouJane' (16) di. 21.55. Nachtvoorstelllngen: Lumière li 'Conspiracy Theory' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Nothingto Lose' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Face/ Off (16) vr.za. 00.15. Lumière 4: 'AnacondA' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiërs' (al) za.zo,wo. 13.15 t»miére3:'ladyendeVage bond' (al) za.zo.wo, 13.15-16- Pa thé: 'Lady en de Vagebond' (al) za .zo.wo. 11-12.40. 'By Away Home' (al) za.19.15; zo.wo. 11.20-13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3