Stroeve start van RKWIK en VDL Debutant MSV'71 spaart matig HSC 1SS Demos Harga-koning in de kelder van de KNVB Fortuna VI verrast meteen Ursus weinig opwindend Hockeysters van Spirit zoekende Holy blijft hoop houden Het leek wel of de vierdeklassers in voorbereiding niet veel hebben uitgevoerd. SWSMC wacht op bus en eerste winst Emotioneel vaarwel van Douglas Juenke Kortere voorbereiding, maar Asvion is klaar Rotterdams Dagblad Maandag 8 september 1997 Vlaardingen Fortuna Vlaardin- gen heeft gistermiddag vriend en vijand verrast door OHW met 2-1 te verslaan. De formatie van trai ner Gilbert de Wildt komt dit sei- zoenmet een geheel nieuwe ploeg binnen de lijnen en is zeker nog niet ingespeeld. OHW werd echter verrast door het sterke optreden van de Vlaar- dingers. Voor rust zorgden de spitsen Toni Oosterhout en Ro nald Nelemans voor de ruime 2-0 voorsprong. Met name de kleine Nelemans is een talent die in de schaduw van aanvoerder Ron Berveling zijn doelpunten moet meepakken. Na de thee zette OH- W aan, maar verder dan de aan sluitingstreffer kwam de ploeg met. Jacques den Herder was de tweede helft verscheidene malen een te groot obstakel voor de ploeg uit Oudenhoorn. Fortuna VI verprutste nog enkele kansen. Er was geel voor Remi Snel. Schiedam Ursus is het seizoen slecht begonnen. Het thuisduel met HION werd met 1-3 verloren. Hoewel de Schiedammers het beste van het spel hadden, gingen de bezoekers met drie punten te rug naar Rotterdam. De. eerste helft leverde weinig op windende momenten op. Namens Ursus waren Guy Fiegel en Raymond Weber dicht bij de ope ningstreffer, maar de HION-sIuit- post was op zijn plaats. Na de pauze sloeg HION snel toe. Ursus keek tegen een 2-0 achter stand aan en moest achterin alles open gooien om terug in de wed strijd te komen. Een voorzet van Martijn van der Lee stelde Guy Fiegel in staat om de aansluitings- treffer op het bord te schieten, HI- OB stelde,. echter orde op zaken met de 1-3. Patrick van Beek kreeg eeh gele kaart. Schiedam De hockeysters van Spirit zijnnog steedsstuurloos. Vorig jaar werd de vrouwenéqui pe gecoacht door Jeroen van 'Wy- lick. Van Wylick is echter vertrok- ken en tot nu toe heeft niemand de handschoen opgenomen. De functie van coach is nog altijd va- j cant. Het bestuur wil die plaats i toch zo snel mogelijk invullen. S Zondag was Hans Heijster de I coach van de dag. Heijster was ge- j vraagd, had hier wel oren naar j maar kon toen nog niet bevroeden I dat de Schiedamse vrouwen acht tegendoelpunten zouden incasse ren tegen USHC. Een gebrekkige voorbereiding en dito trainingen waren debet aan de 8-0 nederlaag. Het'komende weekeinde wacht de regiowedstrijd tegen Ever green en wellicht dat- de Schiedamsen dan een nieuwe coach kunnen presenteren. De hockeymannen van Spirit sponnen gisteren tegen Krom- boüters garen bij de nieuwe spel regel, die luidt dat een strafcomer zelfs na de officiële speeltijd uit gespeeld dient te worden. Dat le verde Spirit een 2-2 gelijkspel op, najjjeên 0-2 achterstand bij rast, Sandèr Dingenouts had nauwe lijks de gelijkmaker binnengetikt of prompt floot de scheidsrechter aft Dingenouts was daarvoor ook al slfccesvol geweest met een re bound van een strafcomer. Boxtel De honkballers van Vlaardingen Holy balanceren in de hoofdklasse Zuid nog steeds op de rand van degradatie. Gister middag werd in Boxtel van mede degradatiekandidaat Ducks met 6-2 verloren. Daardoor blijft de Vlaardingse honkbalformatie nog steeds stevig op een (met All Stars) gedeelde laatste plaats staan. Coach John van Westrenen heeft zijn hoop nu gevestigd op de volgende wedstrijd, zondag bij het Dordtse The Hawks. „We hebben verloren door een combinatie van te weinig honk- slagen en te veel veldfouten," moest coach John van Westrenen na afloop nuchter vaststellen. Ducks profiteerde met name van de vijf veldfouten van Holy en scoorde uit die situaties liefst vier punten. „Dat heet afstraffen oordeelde Van Westrenen. De zieke pitcher Danny Rossom ontbrak in de Vlaardingse ploeg, de nederlaag kon in elk geval niet op het conto van 2ijn vervanger Michael Janson (7-2-7-5) bijge schreven worden. Van Westrenen: „Vooral de slagploeg heeft in Box tel gefaald. Van de negen slag mensen kwamen slechts drie spe lers positief uit het slagperk. Zes mensen hadden uiteindelijk een slaggemiddelde van .0. Dan kun je ook niet winnen," Door Sander Sonnemans Vlaardingen Voor zowel RKWXK-trainer Ger Mulder als zijn collega Joop Mom, die bij VDL de touwtjes in handen heeft, is er de komende weken nog genoeg werk te doen. Want zoals de twee vierdeklassers elkaar gisteren in Vlaardingen bestreden, leek het alsof in de voorbereiding niet al te veel is uitgevoerd. Beide ploegen draaiden verre van soepel en leken op een doelpunt loze puntendeling af te stevenen. De routine in de frontlinie van de Maassluise formatie gaf tenslotte de doorslag. Op aangeven van de by VDL teruggekeerde Ruud den Engelsman ontpopte 'good-old5 René Verhagen zich met de enige treffer tot de man-van-de-wed strijd. De regio-ontmoeting in de vierde klasse D verliep sportief, maar veel hoogtepunten waren niet te aanschouwen. Gastheer RKWIK, dat in vergelijking tot afgelopen seizoen weinig veranderingen had ondergaan, kwam in de eerste rondgang nauwelijks in het spe! voor. Hoewel VDL erbarmelijk startte - vooral in de defensie was het zo nu en dan een chaos - konden de Vlaardingers geen vuist maken. De grote kansen werden gecre- eerd voor het doel van 'WIK-kee- per Nick Verhart. Verhart, al de nodige jaren tweede keus in sportpark 't Nieuwelant, stond on der de lat omdat Edwin Kolsteren nog een schorsing uitzat Hij kweet zich uitstekend van zijn taak. Na een kwartier hield de sluitpost zfin ploeg knap op de been. VDL-spits René Verhagen had bij een zalige, voor het doel wegdraaiende pass van Den En gelsman de hóek voor het uitzoe ken. Maar de kopbal van de ge blokte spits werd een prooi voor Verhart die niet veel later Den En gelsman tot zijn opluchting naast zag koppen, VDL had in aanvallend opzicht duidelijk meer in de melk te brok kelen en was ook op het midden veld nadrukkelijker aanwezig. RKWIK-libero Patrick Wijzen- broek strooide kwistig met fraaie passes richting frontlinie, waar Ramond de Rond, Mike Sam-Sin en Otto Veldt vaak te weinig steun kregen vanuit het midden. Pascal Vermeulen knapte het nodige vui le werk op, maar Jeroen Ploeg, eens een talent maar nu niets ex- tra's meer toevoegend aan 'WIK', nam volledig onzichtbaar deel aan de tevergeefse inhaalrace. Hij werd dan ook terecht gewisseld voor Jodin Corver, de zoon van voetbaltrainer John Oorver. Herhaling Deel twee was grotendeels een herhaling van wat zich voor de thee had afgespeeld. Uitzonde ring was echter dat RKWIK na de 0-1 van Verhagen (doorgekopte bal van Den Engelsman koelbloe dig afgemaakt) twee kansjes kreeg die door optreden van de VDL-goallie Peter Ringelberg on schadelijk werden gemaakt. Ook VDL was nog in de buurt van een treffer, maar het aluminiumwerk stond Muller een succesje in .de weg. Avontuur De Maassluizer, net als Den En gelsman terug van een avontuur bij stadgenoot Excelsior, schoot een pass van Leen Muis in de kor te hoek en zag de poeier op de paal uiteen spatten, In de slotmi nuut schoot RKWHCer Sam-Sin nog uit vrije positie rakelings over de graaiende handen van doel man Ringelberg en de dwarslig ger. BKWIK-VDL 0-1 (0-0), 50. René Verhagen 0-1. Bijzonderheden: Scheidsrechter Ma rio Tomaelio uit Maassluis trok de gele kaart voor Ri chard Schippers (VDL). RKWIK Verhart, Ducaneaux, Wijzen- broek, Smits, Van Bruggen, Vermeulen, Ploeg (BO. Corver), Van Adrchïdem (60. Van Elderen), De Rond (85. Broere), Sam-Sin, Veldt. VDL: Ringelbeiv Schippers, Pauwels, Fas- lenau (46. Den Eh-m), Beeneman, Boxem, Muis (81. Suisse), Verhagen, Den Engelsman, Visser. VDL'erRené Verhagen haalt uit tus sen twee RKWIK'ers. De Maasslui zer besliste het duel in sportpark 't Nieuwelant, 0-1. foto Peter Molken boer DoorMikosGouka i"~ Anderhalf jaarilang teamgenoten -er lustig 'op los - speeldëmDe doctoren wisten heft - ook/niet kwam 'dan dat éne mnrnénf. warvr.- Ronald Bolijn deed pijn in Maas sluis. De trefzekere maar blcssu- regeyoelige centmmaanvaller is minimaal tot de winterstop uitge schakeld met een knieblessure. Daarnaast was ook Raymond van Baifiën absent 'zodat trainer Han - van Leeuwen genoodzaakt was zijn zoon Robert, normaliter - miKtsback^'als .centrumspits op i ptè';sJeHeh: Dé:bedrijyige Saban ïDutar en Tim'Kolmus speelden aan-dé flanken maar geen,,van drieën wistbet.net tevindëni Dat S "was vooral té danken aan, HSC- 'sluitpost. Aatf' van' de Vaart,: die piot tien minuten voorhet slotsig naal all^ uit zijn doel had staan weid door IV V»-, de VAV, w v,* ,^wakhët spelvaü MSV71al- |3è£aÉis£ maarieenToimatiejdie ^zw^'kansen'weetr: teCcceërên, i ^vërdienthet voordéèlyandé fwij- feL Het gemis .vuriitopschutter Spelden byt. paal wérd Jrinnengeprikt.- Vlak daarna b^vees'Van Speldénzijn klasse. ópniëuw, maar zyn inzet spatte op de-paal uiteen: „Ik denk'niet dat: ónze zége'oh: verdiend was," analyseerde oe- fenmeester Han van Leeuwen na afloop. ..„Wij hebben ontzettend veel kansen gehad, maar ik ben al blij dat we ze krijgen. De drie punten waren nu het .belang- rijkst en ik ben h'èel blij voor Mark van-Spelden. Hij is ander- - half jaar geblesseerd geweest en iedereen dachtdèt'zynkniever- sleten was. Een arts; van-Dor-' drecht'90 stelde echter vast dat het aan zjjn. enkels Lag, gaf hem een zooltje en hy is weer topfit. Eigenlijk wilde hij helemaal niet op de bank zitten maar by het tweede elftal spelen. Gelukkig.: was hy qr vandaag toch by."j Tien man HSÖtrafces Piel: Kattósfe"' vond hét jammer dat'zyn ploeg, die de "laatste 35 minuten met J tien man verder nuést* vlak'voor tijd .alsnog de boot in ging; „Ik mis mijn hele as. Vooral. Martin Zagwyn missen we heel erg. Eris-ri nog een aantal jongens met va- kantie. Maar als die gasten terug zijn, komt het echt wel goed met HSC. MSV71 is een goede ploeg. Zij gaan zeker meedoen voor de titeli Alleen voorin wiüen re (3e bal er het liefst inlopen!" MSV71 fijkt dus weer kandidaat voor de titel.Vorig seizoen1walste de- Maasluizen nog als een wervelwind, door.de zesde, klasse en'éeh'nieuwe titellijkt jiietöti-l' denkbeeldig.. .Maar '.trainer Van.-; Leeuwen hield de boot zyn meer kanshebbers. Néern"'; nou FC Blankenburg uit'onze competitie. Die ploeg speelt ge-, iyk; tegen hoofdklasser Spyke- nissel.." ':vtv MSVJ-HSC1-0 (0-0). 80. Made var Spel-, ByloEderiMdcn; Scheidsrechter fit i<r Ridder gaf geel aan Erik de Gier (MSV7L tn twee keer geel dusrood aan Adri Groe- neveldvan de bezoeken Boe, Bierhuize,'De Gier 0 de Frank vari; Vaart, Van Gogh, Dijksman, •ng, Groefteveld, Breedvdd iejjio-.gnd, Erik var 't Leiden De eerste officiële com petitiewedstrijd van de nieuwbak ken fusieclub SWSMC heeft niet meer dan een punt opgeleverd. Hoewel de formatie van trainer Joop Molendijk heel de wedstrijd in de eerste klasse beheerste, ein digde het duel tegen Lugdunum in een gelijkspel; 2-2. Molendijk had voor het grootste deel de oude vertrouwde SMC-op- stelling van vorig seizoen geko zen. Alleen Herman Zoetmulder maakte zijn opwachting als voor stopper, omdat zowel Edwin Ber veling als Ersin Boszkurt gebles seerd aan de kant zat. De vorig seizoen, door Paul de Roos wegge stuurde Murat Babacan speelde weer in de basis. In de eerste helft was SWSMC superieur, maar de enorme druk op het doel van de thuisclub lever de slechts één treffer op. Links half Toon Wolters kreeg het doel punt achter zijn naam. Na de pau ze kreeg Lugdunum iets meer vat op de Schiedammers en dat resul teerde in de gelijkmaker. Vervolgens wisselde Molendijk doelpuntenmaker Wolters voor Isandro Galina de Sousa (ex- HWD). Binnen vijf minuten pe- gelde de invaller op schitterende wijze de 1-2 tegen het garen. Ver volgens was het wachten op 1-3, maar wederom stokte de produc tie. Lugdunum vocht zich terug en kwam via een buitenspeldoelpunt op gelijke hoogte. Bovendien liep Dick Sparreboom tegen een gele kaart op. „Wij moesten veel te lang wachten op onze bus waar door de wedstrijd een kwartier la ter begon. Vervolgens verzuim den we onze kansen te benutten. We hebben twee punten laten lig gen," analyseerde Joop Molen- dijk. E Door Ton de Leede SchiedamIn een tegenvallende derby had Demos geen kind aan Schiedamse Boys. De krachtme ting in de zesde klasse, die toch met enige spanning tegemoet werd gezien, eindigde in een 0-2 overwinning voor Demos. Vanaf de eerste minuut van het eenzijdi ge duel kreeg de toeschouwer een dominerend Demos te zien, dat slechts zelden iets te duchten had van degastheren. „In de wedstrijden voor de beker toonden de spelers meer overtui ging en bezieling dan tegen De mos," verwoordde Schiedamse Boys-trainer Cock de Jong zijn onbegrip.-„Je verwacht dat ze er in zo'n derby wel tegenaan willen gaan, maar dat viel me bar tegen. Er was helemaal geen strijdlust. Het leek wel of ze meer met hun nieuwe shirt, dat ze voor de wed strijd van de nieuwe sponsor uit gereikt gekregen, bezig waren dan met de wedstrijd." Geheel volgens het spelbeeld nam Demos in de dertiende minuut de leiding. De treffer was te danken aan een verdedigend erbarmelij ke actie van Niels Bruinsel, even als zjjn 46-jarige vader Cock deel uitmakend van de defensie van Schiedamse Boys. De linksback ging in zijn eigen strafschopge bied op zijn gemak aan de wandel met de bal zonder op tegenstand te rekenen. Debre Bang aarzelde niet lang en gleed de bal van Brumsels schoen achter de ver bouwereerde Gerard Vos, de veel pratende goalie van Schiedamse Boys (0-1). Nadat een kopbal van Asindo Ra mos naast het doel was verdwe nen, liet ook de thuisploeg enkele kansjes noteren. Al struikelend verprutste de zwaar tegenvallen de Dave van der Hurk een goede actie van Edgar Steyn. Bovendien verdween een vrije trap van Mar- DeHarga-der- by Schiedam se Boys-De mos begon gistermiddag te laat. Eerst moest het net worden gere pareerd. foto Peter Molkenboer co van der Marei in de handen van John Leoeadio, de Demos-doei- man die wel van een beetje show houdt getuige zijn soms prachtige duiken. Demos was ook na de hervatting de betere ploeg en de 'Boys' kwa men aanvankelijk niet van hun eigen helft. Zo schoot Oswaldo Ferreira uit de draai over en ver gat Pablo Chapper tot twee keer toe goed te mikken. Toch was het Pablo Chapper die de 0-2 inleidde. Zijn mooie slalom aan de rechter kant bracht de bal voor de voeten van Benito die zonder aarzelen uithaalde (0-2). Met middenvelder Marco van der Marei als extra spits trachtte Schiedamse Boys een opening te vinden, maar zon der resultaat. Zo verdween een kopbal van Karl Snoek, een ver- dediger met schoenmaat 48, recht in de handen van John Leoeadio. „Een grandioze overwinning," glom Demos-trainer Henk van Loenen na afloop. „Ik heb nog nooit zo'n brede selectie gehad met zoveel voetballende kwalitei ten. Zo heb ik de drie broertjes Chapper erbij gekregen, eentje moest ik er zelfs op de bank zetten omdat hy zich niet aan de op drachten had gehouden in een oe fenwedstrijd. Ik had drie verse wissels op de bank, een unicum! We moeten gewoon voor het kam pioenschap gaan met dit team. Er zijn hoge verwachtingen en die hoop ik dit seizoen waar te ma ken." Bij Schiedamse Boys houdt men zich niet met het kampioenschap bezig. Trainer De Jong: „De titel speelt voor ons geen rol. Er moet eerst gezelligheid komen dan ko men de resultaten vanzelf." Schiedamse Boys-Demos 0-2 (0-1} 13. De bre Bang 0-1,64. Benito 0-2, Bijioaderbeden; Scheidsrechter J. Vis (Rozenburg) gaf geel aan de Schiedamse Boys Cock Bruinsel en Ferry van Heusden en de Demos-spclers Mario Baartman. en Rau! Chapper. Schiedamse Boys: Vos, Cock Bruinsel, Niels Bruinsel (46. Van Gogh), Snoek, Van Heusden. Wessels. Van der Marei. De Jong, Sleyn. Van der Hurk en Heeze{75. Lipman) Demos: Leoeadio. Yassar, Oudijk. De Navi- dadi Ramos, Feneira, Baartman, Raul Chapper, Groenhorst, Bang (85. Julio Chap per). Pablo Chapper (80. Voorwald) en Beni to (70. David). Voor de laat ste keer Dou glas Juenke in het Schiedam-te- nue. De Ame rikaan kreeg een mooi af scheid. Foto Peter Molkenboer Rotterdam Twaalf grote kerels hadden het gister middag, na afloop van de honkbalwedstrijd tussen FeyenoordS en Schiedam (0-5) even te kwaad. Mid delpunt van de emotionele afsluiting van de competi tie was de Schiedamse coach Douglas Juenke, die na vijf jaar hard werken op Harga definitief een punt zette achter zijn .honkbalcarrière in Nederland. Hij teland Amerika, naar Redding in Californië. De spelers van Schiedam beloonden de Amerikaan bij Feyenoordop een wyze zoals het een goede sport ploeg betaamt. Met een fraaie zege na een prima ge speelde wedstrijd en een derde plaats in de hoofd- Idasse. Juenke, die altijd stand-by was om mee te spelen, genoot in rijn laatste wedstrijd en maakte als coach gebruik van zijn privileges om zichzelf op die posities op te stellen, die hij in zijn afscheidswed- strijd wenste. Zijn bedoeling was het dan ook om een inning op aile plaatsen in het veld te spelen, maar zag daar in de laatste twe- i nnings van af. „Omdat tot dat moment de catcher (Casper van de Toonden de pitcher (Les lie Gerkema) prima speelden. Dat duo kon en mocht ik na zo'n wedstrijd niet uit elkaar halen." Schiedam De hockeyers van het Schiedamse As vion kenden een sterke smzoenstart. Op sportpark Thurlede werd het Bredase Zwart Wit vooral op con ditie afgetroefd: 4-2. En dat na een voorbereiding die bijna 'Asvion-onwaardig' was. De Schiedammers be gonnen al op 6 augustus met de eerste trainingen, maar door afzeggingen van enkele tegenstanders zag trainer-coach Eric Braams zich genoodzaakt het oe fenprogramma in te korten. Toch had deze gebrekkige voorbereiding geen in vloed op de prestaties. Het was de ploeg gisteren in elk geval niet aan te zien. Met de conditie zit het wel snor en na zeventig speelminuten kon Braams tevre den conduct '".dat zijn team op de rails staat Braams heei. luxe dat lüj kan putten uit een selec tie van zestien man. Zijn team is vrijwel ongewijzigd gebleven: Gjalt Elenbaas vertrok naar de Leidse Stu denten, Sven-Olaf de Vries keerde terug op het oude nest en twee nieuwelingen (Jasper van de Vooren en Michiel Honink van Papendregt) verruilden West- land voor Asvion. Asvion eindigde vorig seizoen op de zesde plaats maar voor dit seizoen heeft Braams de lat hoger ge legd: „Een p:aats by de eerste drie moet zeker moge lijk zijn." Dc coach had geen betere tegenstander dan Zwart Wit kunnen treffen om de krachten van zijn ploeg te meten. Afgelopen seizoen werd twee keer verloren van deze ploeg en dus kon Zwart Wit het etiket 'Angstgegner'.opgeplakt krygen. Nu kreeg Zwart Wit geen vat op de Schiedammers. In de tiende minuut versierde de teruggekeerde Sven-Olaf de Vries een strafcomer die door Ronald Jacobs spijkerhard tegen de plank werd geslagen. Pal voor rust kwam Zwart Wit, eveneens uit een strafcomer, langszij. Na de rust was het wederom 'kanon' Ronald Jacobs die een puike strafcomer afle verde, 2-1. Toch wenste Zwart Wit niet te capituleren. Een Schiedamse misrekening op het middenveld werd via een tip-in afgestraft. Daarmee had Zwart Wit al zijn kruit verschoten. Met een surplus aan conditie liep Asvion over de moegestreden Bredanaren heen. Jelmer van de Windt tikte een lange corner eenvou dig achter de goalie. Nog even dreigde er paniek uit te breken aan Schiedamse zijde nadat Pim Zwaans geel had gekregen. De paniek werd echter meteen in de kiem gesmoord na een prachtige goal van Jan-Wil lem Vermeulen, 4-2. Pollux productief Rapid-Pollux (m) 3-4 (6-2). Doelpunten van Robert-Jan Baars en Barry van de Berg bezorgden Pollux een snelle voorsprong. Door een tegentreffer raakte Pollux echter de kluts kwijt. Rapid profiteerde en snelde naar 3-2. We derom Barry van de Berg en Jom Kalden waren op tijd bij zinnen om de winst in Vlaardingse handen te houden. Evergreen (ra)-Catwyck 0-7 (0-5). Na de promotie van'Ba- rendrecht naar de derde klasse lijkt Catwyck rijp voor de status van kampioenskandidaat. Evergreen ondervond dat gisteren. Het sterke Catwyck produceerde zeven doelpunten. Wellicht dat de afwezigheid van coach Alex Slier mede debet was aan de Maassluise nederlaag. Asvion (v)-Capelle Q-Z (0-t). De Schiedamsen begonnen laconiek en afwachtend aan hun openingswedstrijd. Na verloop van tijd kropen zij echter uit hun schulp en zet ter. Capelle volledig vast op eigen helft Asvion kreeg le gio kansen, maar de Capelse keepster verrichte wonde ren in haar cirkel. Ondanks de Schiedamse pressie coun terde Capelle met twee doelpunten naar de zega Pollux (v)-Teinpo,345-0 (2-0). Waar Pollux zich in het ver leden nog wel eens aanpastte aan het spel van de tegen stander, trok het nu haar eigen plan. Dat sorteerde effect. Pollux proefde sinds tijden weer eens de smaak van een dikke zege. De doelpunten kwamen van Katinka Kuil (3x), Jutta Voerman en Cartien van der Borden. Evergreen (v)-Waalwijk 3-0 (2-0). Het Maassluisse team, dit seizoen uitgebreid met enkele speelsters uit het twee de team, had weinig te vrezen van de Waalwijkse oppo nent. Marlou Booster, vorig seizoen veelal aan de andere kant van de lijn maar nu spelend binnen de lijnen, scoor de de openingstreffer en nam ook nummer drie voor haar rekening. Liane van Hassel, de stand-in voor I^ura Dos- Sin bij de strafcomer, scoorde de tweede treffer. Arjan Meyer held ON Oranje Nassau-Storm vogels 10-8 (74). Ondanks personele problemen startte Oranje Nassau overdonderend en nam het binnen acht minuten een 4-0 voorsprong. Bi) 6-2 verslapten de Vlaardingers en Kwam Stormvogels nog dichtbij. Invaller Aijen Meijer schoot zijn ploeg naar de eerste overwinning. HKC-CKC Maassluis U-ll(5-7). Tegen het uit de eerste klasse gedegradeerde HKC speel den de pupillen van trainer-coach Frits Broers naar beho ren. Steeds werd de Maassluise voorsprong van één of twee doelpunten door de thuisploeg ongedaan gemaakt. Stefan Grinhuis zorgde uit een strafworp voor de eind stand van 11 -11. Harga-GKV 11-11 (5-8). Een volgens trainer Ed Pak 'vernieuwd' Harga, zonder de gestopte Robbert en Monique Boomstra, speelde vooral een sterke tweede helft Een 4-8 achterstand werd zelfs in een 11-10 voorsprong omgezet alvorens GKV langszij wist te komen. Astrid Vrijman en Arjan Maltha scoorden ieder drie keer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3