14 Salarisclaims bij 'buitenbeentje' Hotel New York Stadhuis te bezoeken op Internet Medewerker Slachtofferhulp mishandelt zelf rHumanitas: alleen met "pasje goedkope maaltijd Strengere controle bij AVR op uitstoot dioxine Meer stankklachten in Rijnmond door mooi weer m Nighttown weigert toegang: vrouw (54) dient klacht in Nieuw vliegveldcontract vertraagd Zes jaar geëist tegen nummer twee drugsorganisatie -- Expositie Suezkanaal verlengd Dronkaard rijdt tegen fontein Automobilist bekneld Beatcomer jaar dicht Man rijdt tegen auto van ex Identiteit dode vrouw bekend Klachtenregen na Iaat vertrek lawaaivliegtuig Rotterdams Dagblad Woensdag 10 september 1997 «g? miê ata* b@M| fifs£ü y, J0Ï0 ifö t*.f'~gkr. jj|jj f§£ «Rottendam—Vijf gulden vqfen- •zeventig voor een complete maaltijd. Jawel, 5,75 vooraard- appelen. groente en een lekker ..Hollands lapje vlees. Dat is een" _spotp4Nfe daar kan je zelf niet -ivoor gaan koken. Toch serveert \zorgcentrum Humamtas aan de Bergweg voor dit luttele bedrag een volledige maaltijd.. En dus .wordt er doorom wanenden van „het zorgcentrum in het Oude (Noorden volop gebruik gemaakt van het restaurant vacHumam- De instelling wil daar nu een stofje voor steken, want als te, veel 'buitenstaanders' een goed koop etentje nuttigen, komt de oorspronkelijke frictie van de jnaaldjdvooeRQöiing (bet ver- strekken van maaltijden aan personeel en bewoners) in het Om die reden wordt binnenkort het zorgcentrum dat onderdak biedt aan 50-plussers en gehan dicapten. Besreners en perso neel krijgen zo'n pasje en kun nen darmee een maaltijd voor ƒ5,75 kopen. Degenen zonder page moeten voor diezelfde warme hap 7,10 betalen. Nog geen astronomisch bedrag, maar toch. Directeur Ph. van der Laken van Humamtas Bergweg is niet bang dat de, omwonenden het restaurant nu met een grote boog zullen mijden. „Er zullen best wel mensen zijn die met vmgen komen," denkt Van der Laken. „Maar de prijs is nog steeds laag." £n het Humanitas-zorgcentrum Akropolis in Schiebroek bestaat een dergelijk pagessysteem ai maar dat betekent geenszins dat daardoor alle problemen opge lost zijn. Want in Akropolis zien nogal wat lieden van buitenaf kans om toch tegen de lage prijs hun bordje vol te laden, terwijl ze eigenlijk de hogere prijs zou den moeten betalen. „Er zitten hier dagelijks veel mensen zon der binding met de stichting vertelt een woordvoerder van Akropolis, „maar bijna niemand betaalt de volle mep. Ineens schijnt iedereen een page te hebben." De woordvoerder noemt het on eigenlijk gebruik van de pasjes „een ontzettend moeilijk pro bleem". „We doen nu onderzoek naar de behoeften van de cliën ten," zegt hij. Rözenburg Afvalverwerking Rijnmond (AVR) in Rozenburg wordt strenger gecontroleerd op de uitstoot van dioxine. Dat ge béurt sinds metingen in juni uit wezen dat de rookgasreinigings- iristallaties de wettelijke normen •van de uitstoot van rookgas over schreden. Jpe uitstoot voldoet na aanpassin gen aan de installatie sinds juli "Weer aan de nonnen. Dit ant woordt minister Van Aartsen (landbouw, natuurbeheer ca vis serij) op vragen van het CDA- Tweede-Kamerlid Van Ardenne- van der Hoeven, Van Aartsen schrijft dat de ver plichte halfjaarlijkse metingen 'van de dioxine-uitstoot by de AVR zijn vervangen door tweemaande- lyke controles. Daarnaast wordt de als meest kritisch beschouwde "apparatuur frequenter gecontro leerd. Hoe lang de AVR te veel dioxine heeft uitgestoten is onduidelijk, zo blijkt uit de beantwoording van de minister. In februari werd geen overschrijding geconstateerd, maar bij de controle in juni was dat wel het geval. De uitstoot was 2,5 keer zo hoog als toegestaan. Een te hoge uitstoot van dioxine is gevaarlijk voor de volksgezond heid omdat het gif neerslaat op gras en via koeien in de menselij ke voedselketen kan komen- Maar volgens Van Aartsen blijkt uit een na uitgebreid onderzoek ontwikkeld rekenmodel dat de verhoogde uitstoot in dit geval „niet heeft geleid tot een meetba re verhoging van de gehalten van de dioxinen in melk uit de omge ving". Het heeft daarom geen effect ge had op de volksgezondheid, aldus de minister. Om die reden zijn de veehouders in de omgeving van het bedrijf niet ingelicht, zoals het CDA wilde. MaassluisDe in het Nationaal Sleepvaartmuscum in Maassluis aan de gang zijnde wissel-expositie 'Schoonschip in het Suezkanaal 1956/1957' is verlengd tot en met 23 november van dit jaar. Het museumbestuur -heeft daartoe besloten omdat er van diverse kanten veel interessant W.öieuw materiaal {foto's, voorwerpen, persoonlijke herinneringen e.d.) •beschikbaar is gekomen. In de loop van deze maand zal dit aan de expo- - ftitie-worden toegevoegd. De aan de Suezkanaal-wrakopruiming gewyde tentoonstelling in het museumgebouw aan de Hoogstraat 1-3 is alle da ggen (behalve 's maandags) van 14 tot 17 uur geopend. De Smit-sleepboot Noordzee trekt de geborgen zuiger Louis Per- fier weg. Foto Nationaal Sleepvaartmuseum Schiedam Augustus was mooi en warm, maar daardoor stonk het ook meer. By de milieudienst Rijnmond DCMR zijn in die /maand 1037 stankklachten bin nengekomen. Dat zyn er 168 meer 'c(an in augustus 1996. Volgens de DCMR zyn 166 klach- ~ten in augustus direct toe te schrijven aan de 'bijzondere me teorologische omstandigheden'. Door het mooie weer met weinig wind bleef de stank van de indus trie hangen. Daarom werden er een paar keer codes afgekondigd die stankverwekkende activitei ten beperkten. Grote stankveroor zakers in augustus waren onder meer Nerefco in Pemis, waar pro blemen waren met de verbran ding van zwavel, Farm Frites in Bemisse, dat ondanks maatrege len nog steeds rijn aardappel baklucht niet helemaal kan uit bannen, en uitlaatgassen van de nieuwe veerboot van Stenaline. Rotterdam Het in opspraak ge raakte Hotel New York is in de vier jaar van haar bestaan uitge groeid tot een topattractie in Rot terdam. Het hotel in het voormali ge hoofdkantoor van de Holland Amerika Lijn (HAL) op het Konin- ginnenhoofd -de kop van de Wil helminapier- staat symbool voor het succes van de Kop van Zuid. Hotel New York telt 73 hotelka mers, een café-restaurant {vier honderd couverts), vyf zalen en onder meer een uitgebreid net van watertaxi's. Het hotel kreeg de Rotterdam Promotieprijs 1993 vanwege de bijzondere promotio nele waarde die het in korte tijd voor Rotterdam had weten op te bouwen. 'Het hotel/restaurant heeft de naam van Rotterdam zowel nationaal als internationaal zeer gunstig verspreid,' oordeelde destijds de jury. Het casco van het monumentale, in 1901 gebouwde pand is destyds door de gemeente Rotterdam voor een bedrag van 1,7 miljoen gulden opgeknapt. Exploitant Spring Ho tels betaalt 215.000 gulden huur per jaar. Die steun door de ge meente Rotterdam is, net als het snelle succes, andere hoteliers al tijd een doom in het oog geweest. Het hotel wordt geleid door een driemanschap: Daan van der Ha ve, Hans Loos en Dorine de Vos. Van der Have en Loos waren de drijvende krachten achter het be kende Rotterdamse horecacon- Hotel New York, geves tigd In het voormalige hoofdkantoor v*si de Hol Jand Amerika Lijn (HAL) op het Koningin- nenhoofd de kop van de Wilhemna- s een symbool ge worden voor het succes van de Kop van Zuid. Niet iedereen blijkt nu ech ter he emaa tevreden. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Niels van der Hoeven cern Dizzy Holding, waartoe een flink aantal bekende cafés en res taurants behoren. Dorine de Vos was in het verleden eigenaar van de Haagse uitspanning Schlem- mer en maakte in Rotterdam faam door de inrichting van de giandcafés Zochers, Loos en Floor. Bij de Rotterdamse hoteliers staat Hotel New York bekend als een 'buitenbeentje'. Hotel New York maakt ook geen deel uit van het Rotterdams Hoteliers Overleg. „Het management van Hotel New York houdt er geheel eigen filoso fieën op na, maar daarmee zeg ik niet dat die opvattingen verkeerd zijn,'" zegt één van de collega-ho teliers. Hotel New York houdt er voor de personeelsleden strenge regels op na. Zo is het ten strengste verbo den om na het werk nog even een drankje te dnnken. Tussen 's avonds tien en twaalf uurlopen de meeste diensten af waardoor al snel twintig of dertig werknemers aan de bar zouden hangen Voor wie toch wil blijven is er in de kel ders een personeelskantine. Van der Have mag dan zeggen tot tevredenheid van zijn personeel leiding te geven, feit is dat enkele van zyn medewerkers zich van hem hebben afgekeerd en inmid dels met steun van de Horeca- bond nog een deel van hun salaris claimen. „Tijdens een informatie bijeenkomst van de vakbond ben ik er achter gekomen dat Hotel New York niet de juiste salarissen uitbetaalt," vertelt één van hen. „Dat verschil wil ik nu graag als nog hebben." Vakbondsbestuurder D. Koersel- man benadrukt dat de Horeca- bond FNV zich vooral opstelt als CAO-partner. „Hotel New York moet gewoon de CAO naleven," stelt hy. „Als er minder salaris wordt betaald is er sprake van on- eerlij ke concurrentie omdat Hotel New York lagere loonkosten heeft. Dat kan niet. Dat daarnaast individuele werk nemers onze hulp hebben ge vraagd bi) het alsnog verkrijgen van een deel van hun salaris is een andere zaak. Tot nu hebben zich twee ex-werknemers gemeld. Dat er zich niet meer mensen heb ben gemeld, heeft vermoedelijk te maken met angst om hun baan te verliezen." Rotterdam—Een 30-jarige Rotter dammer is vannacht met zijn auto in beschonken toestand tegen de fontein op het Hofplein gereden. De bestuurder en een inzittende, een 41-jarige Rotterdammer, raakten licht gewond.' De brok kenmaker bleek ook nog een boe te van 975 gulden niet te hebben voldaan. Tevens gold voor hem nog een ontzegginging van de rij bevoegdheid. De passagier moest nog een geldboete van 1830 gul den betalen of dertig dagen zitten. Blefswijk Pas na ruim twee uur kon gisteren een 29-jarige be stuurder van een bestelbusje wor den bevrijd uit zijn benarde posi tie na een botsing tegen een boom. Met ernstig beenletsel is het slachtoffer met een spoed- transport naar het ziekenhuis Dijkzigt vervoerd. De automobi list schoot met zijn busje over een 'hondenrug' {een betonnen weg- afscheiding) heen en botste fron taal tegen een boom, Door de klap draaide het busje 180 graden en kantelde op de linkerkant. Hierbij kwamen de benen van de inwoner van Doornspijk knel te zitten. RotterdamEen 54-jarige Rotter damse heeft bij de politie een aan klacht ingediend tegen muziek centrum Nighttown, omdat haar daar de toegang is geweigerd. De vrouw, die normaal gekleed ging, kreeg van een portier te horen dat zij niet naar binnen mocht omdat zij foute kleren droeg. Bij de woor denwisseling die vervolgens ont stond zou de vrouw nog een paar duwen van de portier hebben ge had. Een dochter van de vrouw, die la ter in de nacht by de portier om opheldering vroeg, kreeg toen te horen dat haar moeder niet naar binnen had gemogen, omdat zij 'dronken en gek' zou zijn geweest. Maar volgens verschillende be trokkenen is en deed de vrouw normaal, en drinkt zy nooit. Pim Bottema van Nighttown er kent dat Nighttown een vrij strin gent toelatingsbeleid voert. Ge mikt wordt op het trendy publiek dat van bijvoorbeeld jungle en techno-house houdt. Publiek dat overduidelijk buiten die categorie valt, kan geweigerd worden. „Twee jaar geleden hadden we nog kledingsvoorschriften, dat is nu niet meer te doen omdat het kledingbeeld daarvoor te diffuus is geworden. Ons selectiecriteri um is nu 'be danceble', Daar zit natuurlijk iets subjectiefs in, en dat kan betekenen dat er eens ie mand wordt geweigerd, van wie je .ter zegt dat het anders had ge moeten," aldus Bottema. Hij kan zich voorstellen dat het voor de vrouw in kwestie verve lend was om geweigerd te worden, en kan zich voorstellen datzy ver volgens boos is geworden. „Dat kan dan weer reacties uitlokken by onze gastheren en dan kun je in een wat vervelend sfeertje te rechtkomen." Toelatingsbeleid Aanleiding om het toelatingsbe leid aan te passen ziet Bottema niet. Hy is wel bereid een gesprek met de vrouw te voeren. De politie onderneemt verder geen actie tegen Nighttown. De vrouw kreeg in eerste instantie te horen dat zij op grond van haar kleren werd geweigerd. Het is ho recagelegenheden niet verboden kledingvoorschriften te stellen. jTottcrdam Een 59-jgpige mede werker van het Buro Slachtoffer hulp is gistermiddag door de Rot terdamse rechtbank veroordeeld /wegens mishandeling. Hy twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf opgelegd en een boete van 750 gulden, te vervangen door vijftien dagen hechtenis. Politierechter mr. R. Pulles achtte bewezen dat de medewerker be gin juni in Vlaardingen z'n toen malige partner had mishandeld na een uit de hand gelopen ruzie. Officier van justitie mr. J. H. Wes- selink had veertig uur dienstver lening geëist in plaats van twee weken onvoorwaardelijke cel straf. De eis om (im)materiële schade vergoeding van 2500 gulden werd door de politierechter afgewezen. Mr. Pulles meende dat zowel de schade aan behang en tapyt (1500 gulden) als de immateriële schade (1000 gulden) niet voldoende wa ren onderbouwd. Die eis kan het slachtoffer nu opnieuw indienen in een civiele procedure. Het was niet de eerste keer dat de medewerker, die op vrijwillige ba sis werkzaamheden verrichtte voor Slachtofferhulp, zich voor een geweldsdelict moest verant woorden. In 1992 was hij ook al veroordeeld. Coördinator R. van Toor van het Rotterdamse bureau wilde niet in gaan op de consequenties van de ze uitspraak. tijdens dp zitting driftig schrijvende coördinator wil de zaak nog eens uitgebreid bestuderen. „Omdat is gebleken dat er twee kanten aan deze zaak zitten," aldus Van Toor. Het is zijn bedoeling om over hooguit zeven dagen een definitieve beslissing te nemen over de toekomst van de medewerker bij Slachtofferhulp. Van Toor: „Daar heeft hy recht op." Wethouder Meijefopentde stadhuissite op Internet doormiddel van het versturen van een e-mail. Foto Peter de JongTCor Vos Rotterdam Een digitale wande ling door het stadhuis en tegelij kertijd informatie krijgen over bezienswaardigheden in het ge bouw en de historie ervan. Dat is een van de mogelijkheden die de gemeente Rotterdam biedt op de eigen website voor Internet gebruikers. De site is gisteren of ficieel in gebruik gesteld door wethouder Meijer (voorlichting). Op de Internetpagina's is infor matie te krijgen over vergaderin gen van de gemeenteraad en com missies en over tal van beleidster reinen. Het is de bedoeling dat de website in een later stadium ook als discussieplatform gaat funge ren. Hei adres van de website is fctiptV www.stadhuisjxjtterdiun.nl Rotterdam Nieuwe afspraken tussen Schiphol en de gemeente Rotterdam over het vliegverkeer op Rotterdam Airport zijn vertraagd. Oorzaak is de Mi lieu Effect Rapportage (MER) die niet op tijd klaar is. Het is al de tweede keer dat de nu geldende, tydelijke overeenkomst tussen Rotterdam en Schiphol moet worden verlengd. Schiphol, exploitant van het vlieg veld, en de gemeente Rotterdam zullen waarschijn lijk niet vóör 1 november overeenstemming kunnen bereiken. Op die datum loopt het contract tussen de twee partijen af. De milieu-effectrapportage geeft pas in oktober be langrijke cijfers over geluidhinder, samen met cij fers over het rendement van het vliegveld. In de stu die wordt gekeken naar de effecten voor het milieu by 20.000,25.000 en 30,000 vliegbeweging perjaar. Rotterdam Discotheek Beatcor- ner aan de Nieuwe Binnenweg moet op last van burgemeester Peper een jaar lang de deuren sluiten. De sluiting volgt op een schietpartij, die m de nacht van 22 op 23 augustus plaatsvond In het besluit van Peper wordt geconsta teerd dat al smds juni 1996 'stelselmatig' geweldsdelicten hebben plaatsgevonden. RotterdamEen 5i-jange Rotter damse automobiliste is gistermid dag in de Duikerstraat met opzet aangereden door een 56-jarige plaatsgenoot, met wie zy ooit een relatie had. De man reed volgens getuigen enkele keren om de wa gen van de vrouw heen, keerde over het gras cn reed frontaal op de auto in. De dader reed door, maar meldde zich korte tijd later by de politie. Hem wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. Rotterdam De politie in Flevo land is erin geslaagd de identiteit te achterhalen van het stoffelijk overschot dat op J0 augustus bij Zeewolde werd gevonden. Het gaat om een 21-jarige vrouw uit Rotterdam die door een misdrijf om het leven is gekomen. Bij de milieu dienst DCMR zijn vannacht en vanochtend zon aeftig klach ten binnenkomen over vlieg tuiglawaai. De klachten betrof fen een Twpolev 134 van de Rusaichsche taehtvaartmoat- schapps Aeroflot die vannacht tegCfi ces uur •Jaar Moer- manak vertrok met een afge taste setaspstarannjng. I^^oej»lev_134 h-:-en verou- datd'c laatste t|d 2/ veïimp, SJk geseeid wordt van wester se luchthavens 111 dichtbevolk te gebieden. Een wettelijk vöbod op derge lijke toestellen is er echter det, ook niet voor nachtvluch ten. Een wootdvoeidcr van Rotterdam Airport zegt dat la- waaivluehten op Rotterdam Airport zoveel mogelijk wor- dra geweerd, misartagidenteel weiwordeutoegelaien. Aeroflot wilde oorspronkelijk vannacht om drie uur nset het {ïwéidjiioór Satieniam AipcrJ sbssceeptabei gevonden. Ven jvplgfïan werd afgesproken dat f het vliegtuig "aan de rand van de nacht', eren voor twaalf tiur gisteravond jojj vertrekken. Maar omdat er vertraging onst- ;:«od door, perikelen met visa van passagiers, steeg het vlieg- tuigipar'om tien voor wn ;.ysonadit',..pp. Volgens een .-wooidvoerstervan fUtticidam Airport was het niet mogelijk het vliegtuig vast te houden int :,vahoéht8aA De' vergunning voor de vlucht was inmiddels verted, door'de Rgksluchi- ïWtdienst, aiwetteiijkt mo- -gdijUiedartni dan in te grij- penj ontbrekcn. Overigens swUst.de. woordvoerster *er op dat met de vlucht een" econo- - miscb (bavea-ibefeng gediend 'ie. Het' betrof immers een Rotterdam Een eis van zes j-\ar cel tegen nummer twee van de drugsbende, voor het eerst een verdachte die enigszins zijn rol toegaf en advocaten die justitie bekritiseren vanwege een gecon troleerde levering van heroïne naar Frankrijk. Het waren giste ren de belangrijkste gebeurtenis sen tijdens de tweede zittingsdag van een rechtszaak tegen een gro te Marokkaanse drugsorganisatie die-opereerde vanuit het Oude Noorden. Officier van justitie mr. G.M. Münnichs wees op de aanleiding voor het onderzoek dat de naam 'Repelsteeltje' kreeg. In plaats van de regelmatige invallen in overlastgevende panden in het Oude Noorden wilde politie en justitie het eens grondiger aan pakken. Niet alleen de drugsrun ners en dealers oppakken maar ook lieden die aan de touwtjes trokken. Zo kwam de politie erachter dat een café aan de Noordsingel - eerst vernoemd naar de streek waaruit alle verdachten afkom stig zijn: Guercif- als zenuwcen trum fungeerde van de handel in cocaïne en heroïne. De bende maakte gebruik van. een groot aantal panden om zowel lokaal als internationaal gebruikers of an dere handelaars van verdc.ünde middelen te voorzien. Werkverdeling Volgens Münnichs was er in de or ganisatie een duidelijke werkver deling tussen de zeven belang rijkste leden die deze week te recht staan. Said El M. (24) zou de grote baas zijn. Hij had alle pan den op zijn naam staan en on derhield de contacten met klan ten en koeriers. De drugs werden vermoedelijk betrokken van Tur ken. voor wie El M. op de vlucht is geweest omdat hij niet kon beta- len. Zijn rechterband Minoun M. (31) trad minder op de voorgrond, maar onderhield veel contact met Frankrijk. Het land waar diverse heroïnetransporten werden on derschept en dat ook om de uitle vering van Minoun M. beeft ge vraagd. De andere vijf bendeleden speel den een minder belangrijke rol. Aziz M. (34) was de boodschappen jongen die in het café werkte, Mo hammed El H. (22) en Said C. (22) beheerden een drugspand, Abdul G. (37) hielp als monteur bij het in autobanden stoppen van drugs en bewaarde heroïne en Mustapha C. (29) was min of meer de lijfwacht annex chauffeur van de 'baas'. Voor hun aandeel in de acitivitei- ten hoorde Minoun M. de zwaars te straf eisen: zes jaar cel. Aziz M., Abdul G. en Mohammed El H, wa ren volgens de officier goed voor drie jaar in de gevangenis. De an der drie verdachten komen later aan bod, Him zaak heeft vertra ging opgelopen, onder meer omdat nog getuigen moeten wor den gehooid. Gisteren trok van de verdachten G. de meeste aandacht. De man heeft in de gevangenis al diverse zelfmoordpogingen ondernomen. Hij zag er slecht uit en barstte zelfs een keer in snikken uit. De verdachte zei zich erin geluisd te voelen door hoofdverdachte Saïd El M. Hy wilde als enige op de zit ting toegeven in enige mate af te weten van de duistere activitei ten. In de eerste verweren van de ver dediging bleek dat vooral een le vering van 6,8 kilo heroïne per au to naar Frankrijk wordt betwist. De Nederlandse politie wist van het transport en kon de wagen volgen met behulp van een zoge naamd peilbaken. De buitenland se collega's namen de partij in zuid-Frankrijk in beslag. Mr. I. N. Weski en mr. G. Szegedi vonden deze methode verwerpe lijk en achtten daarom het open baar ministerie voor deze zaak niet ontvankelijk. Szegedi: „Het is uitlokking, niet is getoetst of het mag." De advocaat van Min oun M. betwijfelde tevens of de stem op afgeluisterde telefoonge sprekken die van zijn cliënt is. La boratorium-onderzoek dat dit 'waarschijnlijk' vindt, kon Szege di niet overtuigen. Volgens hem kan niet worden uitgesloten dat het de broer van M. is. Deze is vo rig jaar in Rotterdam bij een ruzie doodgeschoten. De rechtbank doet over twee we ken uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 2