Sparta: streep door de rekening Callenbach weegt op tegen Neptuniaan Cordemans 4 Basketballers wachten nog op eerste winst Internationaal succes Capelle Eind goed, toch niet al goed... Geen EC voor Terrasvogels Nermin Smajic naar top-12 Rosskopf één in Masters Rotterdammers dicht bij uitschakeling na dubbele nederlaag tegen HCAW Nieuwe naam brengt rugbyers geen geluk HC Rotterdam gaat door op de ingeslagen weg OZC droogt BEP af Biljarters blijven in spoor van koploper Onduidelijkheid over regels bij handballers Rotterdams Dagblad I Maandag 15 september 1997 Rotterdam/Bern Alcom/Capelle beeft afgelopen weekeinde een internationaal toernooi in Bern gewonnen. In de Zwitserse hoofd stad was de ploeg van trainer Pie- ter Jan Leeuwerink zaterdag te sterk voor het Duitse Sellbach en het Italiaanse Livomo. Beide du els eindigden in 3-1. Zondag ging het tegen Bern moei zamer. Daaraan lag volgens assis tent-trainer Ron Boudrie vooral het abominabele fluiten van de Zwitserse hoofdscheidsrechter ten grondslag. De arbiter probeer de werkelijk alles om gastvereni- ging Bern aan de zege te helpen. Toen uitblinker Allan van de Loo struikelde over een netkabel meende de man in het wit hem een rode kaart te moeten geven. De gemoederen liepen zo hoog op dat de doorgaans ijzig kalme Pie- ter Jan Leeuwerink zijn ploeg maande te stoppen. Bemidde lingspogingen van de toemooior- ganisatie slaagden: Capeile speel de verder en won met 3-2. Rotterdam De honkballers van Rotterdam Orioles hebben het seizoen beter afgesloten dan dat ze in het seizoen presteerden. Orioles won met 10-11 van Til burg. Orioles sloeg zijn slag in de laatste inning toen Vidar Goud zwaard de twee punten binnen- sloeg waarmee de 9-10 achter stand veranderde in 11-10. Haarlem Terrasvogels is er in Haarlem niet in geslaagd de Euro pa Cup-I te winnen, hoewel de Santpoortse soflbalsters met een 1-0 voorsprong aan de best-of- three-finale begonnen. Forii won het tweede en derde duel uit de reeks met 4-3 en 1-0. Terrasvogels had in de voorwed strijden met 2-1 van het Italiaanse team gewonnen. Dat duel telde mee voor de finale. De Nederland se ploeg leek in de eerste wed strijd van gisteren op de eindover winning af te gaan. Na vijf in nings leidde Terrasvogels met 3-1. Veenendaal Nermin Smajic heeft tijdens de halve finales van de nationale A-meerkampen voor een grote verrassing gezorgd, Be tafeltennisser van De Korenbeurs uit Schiedam plaatste zich voor de nationale Top-12. Van landskam pioen FVT/Visser hadden Michel de Boer en Jörg de Cock zich al rechtstreeks geplaatst. De Top-12 wordt gespeeld van 3 tot en met 5 oktober in Berkel en Rodenrijs. Smajic (derde in de poule) deed het in Veenendaal beter dan zijn teamgenoot Danny Maas. Voor hem zaten er niet meer dan twee winstpartijen in. In de competitie hielden de vrou wen van FVT/Visser en De Koren beurs elkaar in evenwicht: 5-5. tn de beginfase leek het er op dat De Korenbeurs een grote zege zou behalen, want Lineke Sneller, Da nielle Maas en Sylvia Waterreus lieten Patricia Zwartjens, Ester Stumpé en Elise Versteeg in het stof bijten. Toen kwam echter de ommekeer in de partij. De thuis club herstelde zich met vier winst partijen op rij: 4-3. In de drie slot- partijen wist De Korenbeurs nog een gelijkspel uit het vuur te sle pen. Voor FVT scoorden Stumpé (lx), Versteeg (lx), Zwartjens (at). Bensheim De Duitse tafelten- nis-professional Jörg Rosskopf heeft in Bensheim de zevende Masters gewonnen. De bronzen medaillewinnaar van de Olym pische Spelen in Atlanta versloeg in de finale de Kroaat Zoran Pri- morac met 3-0 (21-18 21-1521-15). Rosskopf verdiende met zijn overwinning een kleine 50.000 gulden. Er was in totaal 132,000 gulden beschikbaar. De Neder lander Danny Heister deed even eens een greep in de pot. Hij ver loor zaterdag twee partijen in de voorronde. Eerst van de Duitser Andrzej Grubba (3-2) en vervol gens van Jan-Ove Waldner(3-0). Maandag Honkbal: derde wedstrijd play-offs* Tropicana'Ncptunus-Minolta/Pioniers, Abraham van Stolkweg (20.00 uur). Donderdag Basketbal' Idetraduig/RB-BS Weert (m), Zadkme Basketbalhal (19.30 uur). Door Roland van Wageningen Rotterdam Rob Cordemans kwam, zag en overwon, zaterdag middag m Hoofddorp. De talent volle werper van Tropicana/Nep- tunus keerde voor één duel terug uit Florida - waar hij op college niveau gaat spelen - en leidde de Rotterdammers naar een afgete kende zege op Mmolta/Pioniers (0-11). Maar een dag later in Rot terdam zette Peter Callenbach op imponerende wijze de zaken recht. De routinier dicteerde en inspireerde zijn collega's tot een stunt van jewelste (3-9). Stand in de play-offs daarom: 1-1. „Ik was scherp, stond goed op de randjes te gooien," verklaarde Callenbach (35) na afloop glimla chend. De Amsterdammer maak te gisteren zijn tweede start van het seizoen. Een enkeloperatie speelde hem lange tijd parten. „Het was pas mijn eerste volledi ge wedstrijd van het seizoen. Het ging niet slecht." Een maand ge leden, in competitieverband, ken de de slagploeg van Neptunus nog geen genade met de oud-interna tional. Callenbach leek in de der de en vierde inning in de proble men te komen. In die periode bo gen Marcel Buurman, Marcel Kruyt en Bob van Aaien een Pio niers-voorsprong (0-2) om in 3-2. Van Ahlen bereikte de thuisplaat na een tweehonkslag en twee wil de worpen van Callenbach. De er varen pitcher kwam echter ijzer- sterk terug. Van Aaien: „Het leek of zjjn snelheid minder werd, maar toen ging hij variëren. Voor al met zyn langzame balien wis ten we geen raad." Maakte Nep tunus in de vijfde, zesde en zeven de innings aan slag weinig klaar, Pioniers slaagde er wel in de hon ken te bereiken. In de vijfde lie pen de honken vol. maar kreeg Dé Flanegin op het beslissende mo ment drie slag aan zijn broek van Brauckmiller. In de zesde maakte een Rotterdams dubbelspel een einde aan de Hoofddorpse ambi ties. In de achtste slagbeurt (stand nog steeds 3-2) was het voor Pioniers dan eindelijk raak. Brauckmiller gaf twee vrije lopen weg, kreeg drie honkslagen om zijn oren en werd toen uit zijn lijden verlost. Met alle honken bezet (stand 3-5) beklom Elton Koeiman de heuvel. Zijn tweede aangooi werd door Jo hnny Walker in het verre veld ge mept: Morel, invaller Verhoogt en De Haan scoorden en Walker nam bezit van het derde honk. De ra zendsnelle Amerikaanse korte stop, die na beroep tegen zyn schorsing alsnog speelgerechtigd werd verklaard, bekroonde zijn 'fnpie' met het negende punt: 3-9. „Zaterdag hebben we aan slag goed gedisciplineerd gespeeld," reageerde Neptunus-manager Jan Collins na de pijnlijke neder laag. „Ik heb de jongens een com pliment gemaakt, maar dat had ik beter niet kunnen doen. Vandaag hebben ze juist wel op wijdballen geslagen. Dat kan met tegen een werper als Callenbach. Hij is een echte knokker." Zaterdag NEPTUNUS000 151 04=11-16-0 PIONIERS000 000 00= 0- 3-1 Werp cijfers Tropicana/Neptanns: Rob Cordemans (8 innings) 4-5-3 Minolta/Pio niers: Richard Onnan (4 2/3 1)3-0-9, Tom my van Limburg (2 2/3 +5) 0-2-7. Mare St eenhof (2/3) 0-0-0 Winnaar; Cordemans. Verliezer: Orman. Zondag PIONIERS101 000 07 0=9-9-0 NEPTUNUS001 200 000=3-6-2 Pioniers: Peter Callenbach (9) 10-3-6 Nep tunus: Ken Brauckmiller (7 i/3 +4) 3-4-8, Elton Koeunan (12/3) 1-0-1. Winnaar: Cal lenbach Verliezer Brauckmiller. Stand In besl-of-five; 1-1 Door Loet van Schellebeek Bussum/Rotterdam 'Now of never,' luidt het motto op de T- shirts die Vitrine Art/Sparta speciaal voor de play-offs heeft la ten maken. Nooit is misschien wat ai te pessimistisch, maar dat de negenvoudige landskampioen (voor het laatst in 1974) nu nog een rol van betekenis kan gaan spelen in de strijd om de nationale honkbaltitel, lijkt na de twee nederlagen van het voorbije weekeinde tegen Mr Coeker/HCAW (3-5 in Rotter dam, 9-0 gisteren in Bussum) een utopie. Alles komt nu aan op de wedstrijd van vanavond -opnieuw in de Bussumse Baseball Valley- en op Sparta's derde werper Leo Voogd. De verliezers van het weekeinde, Orlando Stewart en Tony Benningshof, worden -in omgekeerde volgorde - achter de hand gehouden voor noodgeval len. Bij een nieuwe nederlaag is Sparta uitgeschakeld en gaat HCAW naar de Holland Series. Voor de ene overwinning, die coach Rob Hendriks vooraf dacht nodig te hebben om het de titel verdediger komend weekeinde nog dun door de broek te laten lo pen, had eigenlijk Stewart moe ten zorgen. Maar 'Peppie' moest het zaterdag in het rechtstreekse duel tussen de (volgens Hendriks) 'twee beste werpers van Neder land' duidelijk afleggen tegen Jurriaan Lobbezoo. Dat was een forse streep door de Rotterdamse rekening, want Hen driks was er min of meer vanuit gegaan dat collega-coach Craig McGinnis zyn sterkste heuvel- troef niet zou blootstellen aan een prestigestrijd met Stewart, die immers weinig of geen garantie bood op succes. Achteraf vond Hendriks het niet meer dan logisch dat HCAW toch met Lobbezoo was gestart. „Met dit weer zou je wei gek zijn om werpers te bewaren. Eén regenbui kan al je mooie plannetjes versto ren. Daarom moet je wedstryd voor wedstrijd kijken, en dat heeft McGinnis ook gedaan." In de Beverwaard bleef het zater dag tegen alle verwachtingen in droog. Toch pakten zich al snel donkere wolken samen boven de hoofden van de Spartanen. Pijn lijker nog dan de homerun van HCAWs openingsslagman Jeff rey Cranston op de allereerste bal die Stewart gooide, was de knieb lessure die Berti Richardson opliep bij een onnodig fel en hoog doorgezette sliding van Lars Koe horst op het tweede honk. „Een grove aanslag," oordeelde het slachtoffer nog voordat hij voor onderzoek naar het naburige Claraziekenhuis vertrok. Bij te rugkeer, een uur later, en in de wetenschap dat de play-offs voor hem voorbij zijn (de mediale band van zijn linkerknie is opgerekt; herstel zal minstens een maand vergen), nuanceerde Sparta's tweede honkman zijn beschuldi ging. „Ik zeg niet dat hij het op zettelijk deed, maar onnodig was het wel. Dit had niets te maken met het opbreken van een dubbel spel. Dat zat er toch al niet meer in." Hoe het ook zij, het vertrek van Richardson woog zwaar, vooral in aanvallend opzicht „Hij is niet voor niets onze openingsslagman, na de stop sloeg hij 0.400," sipte Rob Hendriks. Verdedigend deed het verlies van de tweede honkman zich minder gevoelen. En dat mag opmerke lijk heten, want bij afwezigheid van de feestvierende eerste honk man Maurice Verdaasdonk (van avond weer inzetbaar) en de uit gekotste gebroeders Floyd en Jef frey Sprott vertoonde Sparta's binnenveld sowieso- al de sporen van improvisatie. Na het wegval len van pechvogel Richardson s&S a mocht zelfs van een fantasie-op stelling worden gesproken. Korte stop Erwin van den Berg was de enige die bleef staan waar hij stond, geflankeerd door eerst Maikel Benner, daarna Mac- quered Petronia op het derde honk, door Tico Roozendal op twee en de teruggehaalde Ludwin Bemadinaopéén. In hoeverre de breuk met de ge broeders Sprott, pal voor de start van de play-offs, Sparta is opge broken is moeilijk te zeggen. Fou ten maakten hun plaatsvervan gers niet, maar in het slagperk had zeker Jeffrey, maar mogelijk ook Floyd Sprott allicht meer ge wicht in de schaaf kunnen leggen dan Roozendal, Neville, Hilgers en Benner deden. De produktivi- teit was dit weekeinde sowieso Sparta's probleem. Sherton Sa- tumino sloeg zaterdag weliswaar (met hulp van de wind) twee homeruns, maar in z'n eentje luk te het hem niet om Jurriaan Lob bezoo van zijn stuk te krijgen. „Toch hebben we als team een goede prestatie neergezet," hield Hendriks de moed erin. Gisteren was hij minder te spre ken, met name over de rol van scheidsrechter Gerard Siep. „Een drama, die man," verzuchtte de coach. „Hij miste heel wat ballen van Tony (Benningshof) en ging op het laatst onze jongens echt lo pen zoeken," Ruud van Rooyen was het slachtoffer; Sparta's aan gewezen slagman werd wegge stuurd. „Maar op de wedstrijd was dat verder niet van invloed," was Hendriks reëel genoeg om toe te geven. „De beste heeft gewon nen." Boxscore Zaterdag HCAW10X 210 000=5-12-1 SPABTA100 11 0 000=3- 7-1 Werpcijfers Mr Coeker/HCAW'; Jurriaan Lobbezoo (9 innings) 9-0-7-1. Vitrine Artf Sparta: Orlando Stewart (9) 7-2-12-1 Homeruns HCAW: Jeffrey Cranston (le in- rung, solo). Juqan Koenen (4e inn, solo). Sparta: Sherton Satumino (Ie en 5e inn, beide solo). Winnaar: Lobbezoo. Verliezer: Stewart. Zondag SPARTA000 000 0 0 0=0- 4-3 HCAW212 112 00x=9-13-2 Werpcijfers Sparta: Tony Benningshof (4) 1-3-7-2, Jurgen Kools (32/3*3 man) 1-2-5-0, Erwin Boms (2 1/3) 1-1-1-1. HCAW: René Ryst (9) 5-3-4-2. Homeruns HCAW: Bas Kit- sla ar (3e inning, 1), Jeffrey Cranston (4e inn, solo), CiiveMendes (6e inn, 1). Win naar: Ryst. Verliezer: Benningshof Stand in best-of-flve: 2-0 voor HCAW. Boosdoener Lars Koehorst (links) loopt weg, terwijl Spartaan Ber ti Richardson krimpend van pijn over het gravel rolt. Ploeggenoot Erwin van den Bergen scheidsrech ter Arnold Verbrugge schieten be zorgd toe. Foto Cor Vos De rugbyers van RRC In duel met HRC, vorig seizoen nog de nummer twee van de ere klasse en ook gisteren aan de Beekweg te sterk voor de Rotterdammers: 10-29. RRC heet sinds vorige week trou wens RRC-Homeko, naar de hoofdsponsor. De rugbybond staat sinds vorig seizoen toe dat clubnamen op die manier worden uitgebreid. RRC-Ho meko kon de Haagse tegen stander gisteren in de eerste helft nog bijbenen (5-12), maar daarna gaf de routine van HRC de doorslag. De Rot terdamse try's kwamen op naam van Stefan Nijen en Jo- han van de Watt. Foto Cor Vos Door Nick van der Sluis Den BoschDe verwachting van coach To ni Vujanic dat Idêtrading/RB aan het dege lijke voorseizoen voldoende zelfvertrou wen zou overhouden voor een goede com petitiestart, is voorlopig onderuit gehaald. Na twee wedstrijden wacht de Rotterdam se basketbalformatie nog steeds op de eer ste winst. Zaterdagavond verloor Idétra- ding in het tweede competitieduel kans loos (79-68) van landskampioen LD/Den Bosch. „Een stug potje," karakteriseerde Den Bosch-coach Jos Wolfs de wedstrijd. Hij doelde vooral op de strenge arbitrage, die enerzijds irritaties in de hand werkte en anderzijds de beide spelopvattingen aar dig doorkruiste. Daardoor was al snel spra ke van een taaie wedstrijd, in de hand g werkt door de vele fouten en overtredin gen. Bovendien trof Idétrading het in de Maaspoort niet dat de Amerikaan Riley Smith z(jn rentree in de Bossche ploeg maakte. Smith, niets aan gewicht maar wel iets aan conditie ingeboet, wilde meteen zijn autoriteit laten gelden. Ook al omdat hij ten opzichte van het vorige seizoen twee landgenoten (Rick Edwards en De- Carlos - DC - Anderson) naast zich trof. Bh de Rotterdammers ontbiaken Djordje Stojanovie en Eelco Derks nog steeds en speelde Slobodan Kalicanin in zijn eerste competitieduel bij Idétrading tamelijk on gelukkig. De 2.11 meter lange center kwam dankzij de strenge arbitrage van Jan Chris Herweijer en Bart de Graaf snel in foutenlast en zou de wedstrijd (evenals Rob de Graaf) niet uitspelen. Kalicanin ac teerde daardoor gewoon te kort om een in druk van zijn mogelijkheden te krijgen. Voor Den Bosch was deze wedstrijd een laatste krachtmeting voor het begizi van de Europese competitie, dinsdagavond. In De Maaspoort is dan Savinjska Polzela uit Slowenië de tegenstander en helemaal ge rust is coach Jos Wolfs nog niet. Weliswaar kwamen Anderson (17)en Riley Smith(12) in de dubbele cijfers - met Marcel Huy- bens (23) weer in ccn onbetwiste hoofd rol- maar overtuigend was de inbreng van de drie Amerikanen allerminst. Idétrading/RB had duidelijk andere zorgen. Zolang Vujanic zijn startende 'vijf maar intact laat, is er voor de Rotterdam mers niet zo veel aan de hand. Halverwege leidde Rotterdam nog (39-40) en tot halver wege de tweede helft bleef Idétrading een degelijke bondgenoot in het duel „Maar toen ik die startende vijf lucht moest ge ven en nieuwe bloed inbrengen, was het weer voorbij, net als tegen Den Helder. Bo vendien," klaagde Toni Vujanic na afloop terecht en daarin bijgevallen door zijn Bos sche collega, „kon Kalicanin bh de scheidsrechters geen goed doen." Zo veel pech en zo veel tegenwerking kon Idétroding/RB in de slotfase dan ook niet meer verwerken. Eén lichtpuntje is er wel: Eelco Derks is weer voorzichtig met de looptraining begonnen en mogelijk krijgt Djordje Stojanovie vandaag daarvoor ook het groene licht. Dusan Savic (18), Rob de Graaf (15), Sander Kales (14) en Marlon Va lentin (12 punten) kwamen voor Rotter dam in de dubbele cijfers. Rotterdam De hockeyers van HC Rotterdam bewe zen in de overgangsklasse Adat de uitschieter tegen Nijmegen (9-0) vorige week geen vergissing was. Ook tegen Forward bewezen zij hun klasse, al kwam deze maar ten dele in de uitslag tot uitdrukking. Het werd slechts 2-1, maar trainer Ronald Kugers was er niet minder blij door. „Na de oefenwedstrijden en de suc cesvolle start tegen Nijmegen was Forward al vroeg m het jaar een cruciale wedstrijd," Voor HC Rotter dam scoorden Stijn Bakkeren en Martijn Michielsen. Victoria was m deze klasse niet echt blij met het 1-1 gelijkspel tegen Hattem. In de tweede helft hadden de Kralingers een groot overwicht, maar verzuimden de bal achter doelman Niek van Exel (ex-Victoria) te prikken. Victoriaan Mark Langenmeijer scoorde. De mannen van Leonidas herstelden zich en versloe gen Ede met 6-1. Omdat de club uit Ede tot de zwak ke broeders in de overgangsklasse B moet worden gerekend, hechtte trainer Joep Speet niet te veel waarde aan de zege. Voor de Rotterdammers scoor den Lex van Horssen, Bas Ruysenaars, Jules Sohier, Maarten Bresser, Jan de Waard en Vincent Hafkamp. Voor de Victoria-vrouwen was weinig succes wegge legd. Op eigen veld verloren zij met 1-2 van Huizen. RotterdamHet gaat goed met de regionale korfbal lers in de eerste klasse. Zowel OZC (22-9 tegen BEP) als WION (23-8 zege bij SDO, Veldhoven) boekte monsterzeges. In de eerste thuiswedstrijd van OZC heeft de aan hang kunnen genieten van vele doelpunten, de ene nog fraaier dan de andere. Nadat OZC door twee strafworpen van Alex Groeneveld snel op 2-0 was ge komen, liepen de Rotterdammers sterk uit naar 6-2. Maar de Purmerenders herstelden zich en haalden op tot 9-7. Groeneveld en Marieke van Dijk bepaal den de ruststand op 11-7. Na de thee speelde OZC kat en muis met de gasten en voerde het de score spelen derwijs op tot 22-9. In de slotfase toonde de strak lei dende arbiter Kees Siekerman uit Haarlem de BE- P'er Larniel Schuitemaker de rode kaart wegens een natrappende beweging naar Simcne Pijl. Trainer Aad van Herk vond dat zijn ploeg wel goed ingespeeld is, maar nóg beter kan. OZC'er Gert Jan Winkelhuyzen was in topvorm met negen treffers. In de eerste klasse H schoot WION bij het zwakke SDO uitzijn slof. Na de eerste doorgang was het al 5- 13 voor de roodwitien en daarna voegden zij er nog eens tien aan toe: 8-23. Eline Potter (4x) scoorden het vaakst. Stadgenoot Trekvogels liet bij Futura heel wat beter spel 2ien dan vorige week tegen Tilburg. Maar desalniettemin werd er verloren: 16-14. RotterdamDoor een 6-2 overwinning te boeken by Theo Speelautomaten heeft Tegelhal Zuid in de ere divisie driebanden een fikse sprong op de ranglijst gemaakt. Geveke Verlichting kon de opwaartse cur ve niet voortzetten. In Hengelo ging het met - even eens - 6-2 tenonder tegen landskampioen ProCali. De zege van Tegelhal Zuid houdt de Rotterdammers nog steeds op dne punten afstand van leider Minkels Products. De Heeswykse formatie, die met 3-5 bij Jersey Eclair won, is nog de enige overgebleven lei der aangezien Poppeliers thuis onverwacht met 2-6 verloor van Party Service Ockenburgh. De lift die Tegelhal Zuid kreeg, dankt het aan Bert van Manen, Hans-Jürgen Kühl en Dick van Hum, van wie de laatste door afwezigheid van Richard Bi- talis als kopman fungeerde. Van Uum klopte in 39 beurten de dit seizoen opmerkelijk gestarte Stefan Gall. De Duitser bleef nu op 50-37aIs verliezerachter. Bert van Manen raakte niet onder de indruk van de serie van twaalf, die tegenstander Gunther Siebert maakte en won met 42-50 in maar 32 beurten. Deze uitstekende prestatie werd bijna geëvenaard door Hans-Jürgen Kühl, die inclusief een reeks van tien met 44-50 in 37 pogingen van Jelle Pijl won. Door de winst van Ockenburgh is Geveke naar de voorlaatste plaats van de ranglijst verwezen. Tegen ProCali Professionals was er na één sessie neg hoop, omdat Leon Smolders eenvoudig van Ben Velthuis (26-50) won, terwijl Luc van Straalen net bij Eddy van de Looy achterbleef: 50-48. In het tweede deel konden Ad Koorevaar en Danny Breur het echter niet maken tegen Raimond Burg man en Torbjöm Blomdahl. Koorevaar verloor kans loos met 50-29 in 32 beurten, Breur zorgde voor wat meer tegenstand en ging met 50-39 in 34 pogingen onderuit tegen de wereldkampioen. Rt ..erdamDe nieuwe regels, daórom draait het bij ae start van het veldhandbalseizoen. Veel onduide lijkheid bestaat er bij spelers en scheidsrechters over het juist (willen) interpeteren van de nieuwe regels. Zo ook bij de mannen van Atomium'61 en Snelwiek. Atomium speelde in verband met een naderend trai ningskamp een wedstrijd extra: de wedstrijd tegen Wings ging nipt verloren (25-26), waarna die tegen Gemini met hetzelfde minimale verschil werd ge wonnen (29-28). Snelwiek verloor met 24-19 by Ani mo, met een rode kaart voor keeper Abramsen. Trainer Lotfï Ben Saiah van Atomium'61 constateer de in de *wee wedstrijden dat de nieuwe regels door de arbiters verschillend worden geïnterpreteerd. In de wedstrijd tegen Wings mocht véél meer dan in die tegen Gemini. Feit blijft echter dat voorai de zwakke verdediging van Atomium het grootste probleem vormde. Daar naast had Salah wel begrip voor het wegzakken van de concentratie van zijn spelers tijdens deze condi tionele voorbereiding op de zaalcompetitie. Ook bij Snelwiek waren de nieuwe regels onderwerp van gesprek. Trainer Jan Weerden was na de wed strijd tegen Animo heel slecht te spreken: „Ik vind het niet erg om te verliezen met deze jonge ploeg in opbouw, maar zoals de scheidsrechters ons eenzijdig benadeelden was lachwekkend en treurig tegelijk. Ik kan best objectief een wedstrijd beoordelen, maar al leen al het feit dat Animo twee tijdstraffen kreeg en wij zestien, zegt al genoeg." Uiteindelijk ging keeper Dennis Abramsen verbaal 'over de rooie' en kreeg bij de rode kaart voorgescho teld. Uiteindelijk eindigde Animo op 24-19. Bij de vrouwen was er beduidend minder opwinding. Snelwiek herstelde zich door met 19-17 van de nieu we Schiedamse fusieclub Ventura te winnen. Ancora kende absoluut geen moeite met de 'jonkies' van Quintus; 27-11, De vrouwen van Animo werkten ook twee wedstrijden af, 24-11 verlies tegen Hercules, 13- 6 winst tegen Cosmos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3