SWSMC hunkert naar eerste overwinning KV Vlaardingen moet doelstelling wijzigen Spirit moet wachten op nieuw kunstgras VFC heeft geen kind aan DRGS John van de Belt door trainer verbannen naar de B-selectie SStUS Fortuna met de billen bloot Holy loert op handhaving Blessureleed nekt Ursus RKWIK mazzelt op Thurlede Eiepss: EUshs £81 Rotterdams Dagblad si •S& Maandag 15 september 1897 Hekelingen Na de goede sei- zoenstart van Fortuna Vlaardin gen moesten de Vlaardingers gis teren met de billen bloot in Heke lingen. De 3-Ö nederlaag was enigszins geflatteerd maar niet onterecht. De formatie van trainer Gilbert de Wildt had in de begin fase pech. Twee basisspelers moesten binnen een halfuur ver vangen worden. Centrale midden velder Peter Boshuizen en Marcel van Vugt konden door blessures met verder en Jeroen Witmus en Arie Tol kwamen binnen de lij nen. Vlak daarvoor had Ronald Nelemans een goede mogelijk heid onbenut gelaten na goed doorzetten van Ron Berveling. Op slag van rust was Jacques den Herder kansloos op een inzet van de thuisploeg. Balverlies van Arie Tol leidde in deel twee de tweede tegengoal in. Het verweer was ge broken en Hekelingen beheerste de wedstrijd. Een misverstand achterin tussen Aqan van der Slot en Ronald Nelemans was de defi nitieve nekslag (3-0). Ondanks het sportieve duel zagen maar liefst vier Vlaardingers een gele kaart. Jan de Klerk, Remi Snel, Arjan van der Slot en Dennis de Vette (vorig jaar nog bij SW spelend) waren de "boosdoeners'. Dordrecht Vlaardingen Holy heeft gistermiddag met de over winning van 8-12 op het Dordtse The Hawks het behoud van eer, plaats tn de hoofdklasse weer een stukje dichterbij gebracht. Boven dien verloor mededegradatiekan didaat All Stars kansloos van het Bredase Jeka, waardoor de Vlaar- dingse honkballers ook de laatste plaats 'over deden' aan de Heer- lense ploeg. Volgende week kan in in Zuid Limburg de beslissing vallen als All Stars en Holy in de laatste competitieronde tegenover eikaar staan. Vlaardingse winst betekent dan het definitief afwenden van de degradatie, bij een eventueel verlies van Holy spelen beide ploegen nog een beslissingswed strijd. Aan de Dordtse Krommedyk viel de beslissing pas in de achtste in ning. Toen, b(j een 7-9 voorsprong van Holy, joeg Reinaldo Roozen- boom met een enorme swing de bal buiten de omheining en in zijn ononderbroken gang langs de kussens nam hij ook Mark Zeven bergen en Michael Janson mee naar de thuisplaat. Die 7-12 voor sprong kwam'daama niet meer in gevaar, ook al omdat Danny Ros- soni op de plaat heel koelbloedig de Dordtse slag degelijk in be dwang kon houden. Gouda De competitie is pas twee wedstrijden oud maar Ur- sus-trainer Jan van der Velden moet nu al op zoek naar spelers. Tegen ONA werd een geflatteerde 5-2 nederlaag geleden. Door het vele blessureleed bij met name de voorhoedespelers van Ursus kwa men de voorwaartsen van het tweede elftal binnen de lijnen. Ursus mistte Guy Fiegel, Aijan van der Lee, Raymond Weber en Wouter Dil. Desondanks startten de Schiedammers sterk. Marco Dominie (geel) knalde op rechts de bal als een streep achter de ONA-sluitpost. Op slag van rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Een corner draaide met behulp van de wind in één keer te gen de touwen. Pas bij de 4-1 ach terstand kon Hans Hölzken iets terugdoen. Voorzitter Antonissen raalrt zeker niet in paniek. „Als de geblesseerden terug 2yn kan Ur sus gewoon bewijzen dat het thuishoort in de derde klasse." Schiedam Het Vlaardingse RKWIK heeft de eerste overwin ning in de knip. De vierdeklasser kreeg de winst cadeau van gast heer Exeelsior'2Ö dat te kwistig met de kansen omsprong en zich zelf zodoende de das omdeed. Het werd 3-1 voor 'Willen Is Kunnen'. Excelsior'20 was de eerste helft heer en meester, nam ook de lei ding (strafschop Ersin Kaplan), maar verprutste legio kansen. Danny Koevermans had twee doelpunten op zijn schoen, maar mikte op de keeper en de paal. Eén moment van onachtzaam heid bij een vrije trap betekende de gelijkmaker van 'Wik'er' Guus van Adrichem. Na de thee speelde RKWIK stukken sterker en haal de door treffers van Raymond Kolsteren en Ramon de Rond de buit naar Vlaardingen. Nick Ver- hart (RKWIK), Steven Dijkstra, André Smolders en Jurgen van Dun kregen geel van scheidsrech ter Rinus Hendriks uit Schiedam. DoorMikosGouka Schiedam Net als verleden week zag SWSMC de eerste overwinning in de eerste competitie van de fusieclub in de slotfase in rook opgaan. Invaller André Tamerus kreeg een niet te missen kans en schoot Papendrecht naast de thuis ploeg. Dat SWSMC niet drie maar slechts één punt pakte, had de ploeg volledig aan zichzelf te wijten. Met name het laatste halfuur deed de ploeg te weinig met de zee aan ruimte die het kreeg omdat de bezoekers, nog slechts met tien man spelend, meer oog hadden voor de aanval. De forma tie van trainer Joop Molendijk had al m de derde minuut een_ voorsprong genomen toen Jan Brokting een strafschop trefzeker tegen het garen had geschoten. Vervolgens nam Papendrecht het heft in handen en beheerste de wedstrijd, zonder gevaarlijk te worden. De thuisploeg loerde op de counter maar had moeite de stugge verdediging van de bezoe kers te kloppen. Op slag van rust was het sluitpost John Bos die de fusieclub op de been hield door enkele malen goed op te treden. Na rust viel Papendrecht, vorig seizoen gedregadeerd uit de hoofdklasse, wel aan maar echt gevaarlijk werden de bezoekers wederom niet. De formatie van trainer Leo Dekker, vorig seizoen kampioen geworden met Groote Lindt, zag een halfuur voor tijd zelfs verdediger Ben van Vrou- werf richting kleedkamer ver trekken. De linksback trok aan de noodrem toen Alberto Baptists de lima alleen op weg was richting het doel. Daarna kreeg de thuis ploeg meer vat op het spel maar de 1-0 leek voldoende om de eer ste overwinning te gaan vieren. Kinderlijk eenvoudig werd ver volgens de gelijkmaker weggege ven waardoor er een gruwel stem ming in en rond de kleedkamer hing. Trainer Joop Molendijk baalde als Joop Molendijk. Foto Peter Molkenboer een stekker, maar reageerde luch tig op de tegentreffer. „Dat is voetbal. Papendrecht is een fy siek sterke ploeg en we hebben de kansen gehad om op 2-0 te ko men. Alberto Lima is nog niet geheel fit maar dat komt vanzelf wel." John van de Belt ontbrak bij de thuisploeg, maar was wel aand achtig toeschouwer. „Ik ben defi nitief teruggezet naar de B-selec tie. Ik was het niet eens met een beslissing van de trainer. Jam mer, maar het is niet anders," lichtte de middenvelder toe. Van de Belt zou niet als wisselspeler hebben willen fungeren. Trainer Joop Molendijk wilde niet op de situatie ingaan. SWSMC'er Leo Letwory, meteen nleuwkapsel, in duel meteen Papendrechter (links). De aanvaller kwam op Harga niet tot scoren. Foto Peter Molkenboer Waarom was John van de Belt er vandaag niet by? Molendijk: Heb ik nou te maken met Henk van der Meyden of een sportjour nalist?" Klopt liet dat hij door jou naar de B-selectie is teruggezet? Molendijk: „Daar geef ik geen commentaar op." Maar John van de Bell vs jaren een vaste basisspe ler geweest bij SMC. Als hij niet speelt, lijkt het me logisch dat daar een verklaring voor is... Molen dijk: „Geen commentaar." Nu met of helemaal niet meer? Molen dijk: „Nogmaals, ik geef daar ge woon geen commentaar op." SWSMC-Papendreeht 1-KÏ4B.3 JanBro- kling (strafschop). Bijzonderheden; Scheidsrechter Van Gilst uit Rotterdam gat gele kaarten aan Toon Wolters, Alberto Baptista de Lima en Jan Mulder van SWSMC en aan Anton Schreuders, Peter Boudewyn van de be zoekers Ben van Vrouwerf kreeg rood SV- VSMC: Bos, Berveling. Bozkurt, Brokling, Mulder, Zoetmulder, Letwony, Babacan, Lima (79. Sparreboom), Fares {83 Wulfer- dingen),Wolters Papendrecht; Ter Hoeve, Van Vrouwerf, Brouwer (48 Tamerus), Martens. Den Brec- jen, Ario Harmans (66. Den Hoed), Boude- wqn, Karelse, Hans Harmans (68. De Bram). Zanen, Schreuders Door Fred Louter Vlaardingen De doelstelling die trainer Jan de Jager voorafgaand aan het duel tegen DETO met zijn ploeg KV Vlaardingen voor ogen had, is na de nederlaag (9-12) van afgelopen weekeinde al niet meer haalbaar. Na het verlies van vori ge week tegen het Leidse Trigon (19-15) was het zaak voor de korf ballers om uit de twee daaropvol gende wedstrijden minimaal drie punten te behalen; althans dat was het draaiboek dat KV Vlaar dingen had opgesteld. Daarin was echter niet opgenomen de felle te genstand die de Vlaardingers on dervonden van het vorig seizoen naar de overgangsklasse gepro moveerde DETO. Toch zag het er in het begin van de wedstrijd veelbelovend, uit voor KV Vlaardingen. Het schoot verrassend goed uit de startblok ken en leidde al na drie minuten spelen met 2-0 door treffers van IJsbrand den Breems en Arno Brouwer. KV Vlaardingen liet de teugels vervolgens ietwat vieren waar DETO direct gebruik van maakte (2-2). Daarna brak de bes te periode aan voor KV Vlaardin gen, liep het in een tijdsbestek van tien minuten uit naar een voorsprong van 6-2 en leek de ploeg met een ruime voorsprong de rust in te kunnen gaan. Leek, want de ploeg liet DETO in de slotfase van de eerste helft terug komen in de wedstrijd tot 6-5, en zo ging dus niet KV Vlaardingen maar de ploeg uit Eindhoven met het beste gevoel aan de thee. Jacht In de tweede helft zette DETO de jacht op Vlaardingen onvermin derd voort en de ploeg van Jan de Jager had in die fase heel veel moeite om de aanvalsgolven van de Eindhovenaren te pareren. Dat DETO dan ook al snel langszij kwam, was niet echt een verras sing. Maar dat het,in korte tijd uit kon lopen naar 'een 6-8 voor sprong had de ploeg volledig aan zichzelf te wijten. Jan de Jager: „We hebben in een bepaalde fase van de wedstrijd te veel de oplos sing bij dezelfde mensen gezocht. Dat gaat een tijdje goed maar niet een hele wedstrijd." De Jager doelde met die opmerking op Ro nald Verwey, die na een hele ster ke openingfase later in de wed strijd de tol moest betalen voor de roofbouw die door zijn teamgeno ten op hem werd gepleegd, KV Vlaardingen kwam daarna door een treffer van de goed spe lende Mary-Lou Vergeer terug tot op een punt, doch moest daarna lijdzaam toezien hóe de ploeg van Jan Wielink alsmaar sterker werd. Het team uit Eindhoven liep uit naar een marge van vier treffers (8-12). Toch was het slotakkoord nog voor de Vlaardingers: een strafworp van IJsbrand den Breems bracht de eindstand op 9- 12. Wederom dus een teleurstelling voor KV" Vlaardingen. Jan de Ja ger is er alles aan gelegen om de ploeg nog voor de komende wed strijd op scherp te krijgen. „Na twee opeenvolgende nederlagen moeten we oppassen dat er niet teveel onrust in de ploeg sluipt." ij fff!?»** Brigitte Dossin (rechts) passeert uit een strafcomerrebound de sterk keepende Lenny van der Kamp. Foto Peter Molkenboer Bij aankomst op Sportpark Har- ga, de thuisbasis van hockeyclub Spirit, wachtte de argeloze be zoeker gistermiddag een verras sing: een grote opengebroken vlakte in plaats van een strakke kunstgrasmat. Wat bleek? Spirit is bezig met het vervangen van de kunstgrasmat en zal pas over twee drie weken, mits de KNHB het veld goedkeurt, weer op het eigen vernieuwde veld kunnen spelen. Toch werd het duel van het eerste vrouwen team tegen Evergreen gespeeld. Een telefoontje naar Maassluis bood soelaas. Evergreen had er geen problemen mee om de wed strijd op eigen grond af te wikke len en won met 4-1. Cirkel Evergreen startte verrassend met een nieuw gezicht in het doel. Mariou Booster nam tijde lijk de keepers-outfit over van de afwezige Daphne Uyterlinden. Booster, gepokt en gemazeld als speelster maar niet als keepster, had weinig te doen in de lauwe streek derby. De meeste actie vond immers plaats in de cirkel van Spirit waar Brigitte Dossin na een kwartier spelen de eerste treffer achter de sterk keepende Lenny van der Kamp werkte. Het Maassluis' kwartiertje lever de vervolgens nog treffersop van Liane van Hassel en Esther Maas. In het tweede bedrijf ver kleinde Spirit de achterstand tot 3-1. De Sehiedamse opstand bleek echter van korte duur. Eén van de vele strafcomers die Evergreen kreeg werd benut door Laura Dossin. Met de zege nestelt Evergreen zich comforta bel in de top van het klassement Door Bas van den Berg Vlaardingen Voor trainer René Oomen was het gisteren een heer lijk middagje aan de Vlaardingse Sportlaan. VFC, dat er dit seizoen veel sterker op geworden is, overklaste het Sehiedamse DRGS met 5-1. Collega-trainer Slobodan Dutina zat er behoorlijk mee in zijn maag dat niet iedereen zich voor de vol le honderd procent had gegeven. De gedreven trainer zette zelfs na een halfuur al het mes in rijn elf tal door aanvaller Marco Verspuy te vervangen door Wim Miehielsen. „Ik maakte Verspuy erop attent dat hij zijn taak beter moest uitvoeren. Het antwoord dat hij mij gaf, was aanleiding hem te wisselen," aldus Dutina. Een positieve uitwerking had dat niet. DRGS bleef het antwoord schuldig op de smaakmakers Thomas Raeymaekers en Menno Groen. Beide spelers brachten door hun snelheid en wendbaar heid de verdediging van de Schiedammers tot grote wan hoop. Vooral Menno Groen onder scheidde zich door drie keer de bal achter de zwakke doelman Piet Scheffers te prikken. Het was in de eerste helft een ver ademing VFC aan het werk zien. „Dat komt omdat de concurrentie veel groter is dan vorig seizoen en iedereen zich wil bewijzen," aldus Oomen. „Ik ben dan ook geen mo ment bang geweest dat het fout zou gaan. Vooraf merkte ik dat de spelers er echt zin in hadden. Er werd direct gespeeld en we had den weinig balverlies. Ik moet er wel aan toevoegen dat de verdedi ging van DRGS zwak was." Dat laatste kon Slobodan Dutina volledig beamen. „Er was nauwe lijks mandekking en bovendien hadden we de pech dat de vrouw van laatste man Henme van Dam was bevaüen. Daardoor was hij met zijn gedachten niet voor hon derd procent bij de wedstrijd." Snel beslist Na vijf minuten joeg de vrijstaan de Menno Groen al een pass van Pascal Bos binnen: 1-0, Kort daar op maakte DRGS de achterstand ongedaan dankzij Raymond Ver spuy (1-1), maar daarna was de re gioderby snel beslist. Thomas Ra eymaekers zette doelman Piet Scheffers op het verkeerde been (2-1) en Menno Groen tikte num mer drie binnen. In deel twee profiteerde Menno Groen al snel van weer een verde- digingsfout van DRGS (4-1) en een boogbal van Pascal Bos (teruggekeerd van Deltasport) werd door Piet Scheffers verkeerd beoordeeld (5-1). Raeymaekers liet nog een drietal kansen onbe nut, een bewijs dat VFC het wel Zondagvoetbal derde klasse Frank van den Berg op schot Oliveo-Hock van Holland 3-2, Ondanks het gemis van enkele basisspelers pakte Hoek van Holland een punt. Frank van den Berg was met twee treffers de grote man. Jeffrey Smits, Jeroen Kramer, Edwin Roelvink en Pa trick Grootendorst kregen een gele kaart. Vierde klasse VDL gaat ongeslagen aan kop SOA-Hermes DVS l-l (0-1). Heimes DVS beheerste de hele wedstrijd maar wist slechts een gelijkspel te beha len. Patrick Thijssen bracht de Schiedammers op een 0-1 voorsprong Vervolgens faalden de bezoekers in de af werking en tot overmaat van ramp bracht SOA de gelijk maker op het bord SVDPW-Postduiven 4-2 (1-2). De ploeg van Rob van Vliet liep voor rust achter de tegenstander aan Alleen Robin Voets wast te scoren. Na rust tapten de Schiedammers uit een ander vaatje en de eerste overwinning was een feit. Robin Voets (2x) en Mutti Babur namen de treffers voor hun rekening. VDL-RAVA 5-2 {3-1). VDL pakte de koppositie door voor de tweede maal deze competitie te zegevieren. RAVA had geen schijn van kans. Voor VDL scoorden Leen Muis driemaal en aanvoerder René Verhagen tweemaal. ODC weer met lege banden Maasstad- MSV712-2 (2-0). De Maassluise formatie van Han van Leeuwen werd voor rust weggespeeld. Pas na de thee kon MSV71 zijn stempel op de wedstrijd drukken. Tim Kolmus schoot de 2-1 tegen het garen en Marco Poot bracht onverwacht nog een punt nchting Maassluis. HSC-Rockanje 2-3 (0-3). HSC speelde vol op de aanval maar zag voor rust doelman Arie van der Vaart liefst drie maal de trieste gang richting het net maken. Na de thee kwamen de Vlaardingers goed terug maar verder dan 2-3 kwamen ze niet. Rick de Haas en Miltac Sarac waren de doelpuntenmakers. ODC-Jai Hind 1-2 (1-0). De formatie van Hany van Kapel was voor rust goed bij de les en kreeg via een strafschop van René de "Wit een terechte voorsprong. Jai Hind maak te in deel twee de dienst uiten kwam vlak voor tijd op een verdiende 1-2 voorsprong waardoor de Schiedammers wederom met lege handen achterbleven. Demos pakt tweede overwinning Hillesluis-Schiedamse Boys 1-1 (1-1). De 'Boys' haalden het eerste punt dit seizoen. Oefenmeester Cock de Jong zag zijn formatie hardwerken. Dave van der Hurk produ ceerde de enige Sehiedamse treffer, Cor Heeze kreeg een gele kaart. Demos-DOZ 3-1 (1-1). Demos haalde weer de volle winst tn huis. Debre Bang bracht de 1-0 op het bord. Nadat de bezoekers op gelijke hoogte waren gekomen verhoogde de Schiedammers het tempo, David schoot 2-1 tegen het garen cn een schitterende lob van Martin Groenhorst zorgde voor de verdiende 3-1 zege. Knap gelijkspel van Harga DVS'69-Oranje Nassau 6-10 (3-2). De Vlaardingers had den duidelijk het betere van het spel en vooral op het ach- terverdedigen had de thuisploeg geen antwoord. Oranje Nassau kwam met 2-1 achter, maar nadat DVS'60 een- maai op een achterstand was gezet, werden de winstkan sen geen moment uit handen gegeven. RKC-Harga 14-14 (G-7). Coach Ed Pak was tevreden. Te gen het gedegradeerde RKC is een gelijkspel in zijn op tiek een goed resultaat. .Achteraf gezien hebben we een punt liggen, „want met een kwartier te gaan stonden we vier punten voor. Het was geen harde wedstrijd, toch gaf de scheidsrechter in totaal 24 strafWorpen." CKC Maassluis-TOP 12-5 (10-0). In de eerste helft was Maassluis oppermachtig. „Toen schoten we TOP zo'n beetje af," blikte speler Menno van der Vaart terug. Bij de vorig seizoen naar de tweede klasse gepromoveerde ploeg werd Paul van der Zee de topscorer. Toen TOP in deel twee overschakelde op achterverdedigen, liep de Maassluisescoringsmachine stukken stroever. GKV-ODO18-15 (9-8). Volgens Lennart van der Vaart was de nederlaagte wijten aan een te laag scoringspercenta ge. „Erik Passchier, normaal topscorer by ons, kwam niet in zijn spel en scoorde gewoon te weinig." Bij rust kon ODO nog genieten van een 9-8 voorsprong, maar in de tweede episode kon de overgangsklasser de thuisploeg niet meer bijbenen. Hoewel ook GKV als de gradatiekandidaat wordt beschouwd, was er geen sprake van overschatting. „Het zat gewoon tegen," aldus Van der Vaart. „Dat sluipt er gewoon in bij een onverwachte, grote voorsprong minder op scherp staat. We waren dan ook heel blij met de overwin ning na de 5-2 nederlaag tegen Rava," aldus Oomen. DRGS kwam nauwelijks meer aanvallen toe. De enige uitzonde ring was Amando Andrade, maar hij had te weinig steun van zijn medespelers. VFC-DRGS 5-1 (3-1). 5 Menno Groen 1-0, 10. Raymond Verspuy 1-1,20 Thomas Ra- eynioekers 2-1,35. cn 50 Mcr.no Groen 21 en 4-1,60. Pascal Bos 5-1 Bijzonderheden: Dino Sans(') en Jean Paul Meyer (beiden DRGS) kregen geel VFC: Bosveld, Brouwer, Poot, Van Saus, Robbenmond, Ronald van Mil (70 Koever- mans), Dumont, Bos, Raeymaekers, John van Mil, Groen (85. Jansen). DRGS: Scheffers; Van der Steen, Van Dam, De Groot, Sans, Meijer, Andrade, Lecker, Richard Verspuy, Raymond Bos (75. Jan sen), Marco Verspuy (30 MichielsenJ Evergreen flink onderuit Hudito-Asvioo (m) 3-1 (1-1). Na de éclatante zege tegen Zwart Wit presteerden ditmaal teveel spelers ondermaats om het de Delftenaren echt lastig te maken. Remco van Staveren, net terug vaneen trainingsstage in Zimbabwe, scoorde uit een strafcomervanant de openingstreffer. Het bleef bij dit enige wapenfeit. Voor rust nog kwam Hu- dito op gelijke hoogte. Daarna liep het nog verder uit. Spijkeimse-Spirit (m) 5-2 (3-0). Met name de linkerspits van Spyfeenisse bleek een luis in de Sehiedamse pels en de initiator van vele gevaarlijke acties. Binnen twintig minuten keek Spirit al tegen 3-0 aan. Na een doelpunt van Sander Dingenouts voerde Spint de druk op, maar Spijkenisse speelde de wedstrijd geroutineerd uit. Oud- keeper Sander Janson scoorde ook nog voor Spirit. Bodegraven-Evergreen(m) 11-1(5-8). Dc jange aanvoer der Wouter Jongeneel kon zijn team niet traeteren op een zege. Sterker nog, de heren van Evergreen werden ge- tracteerd op een stevige nederlaag. Ene Alblas behoedde zijn team voorde hatelijke nul. Dopic-Pollux (v) 5-8 (2-8). Pollux bood de Delftse studen ten van Dopie goed tegenstand. Het kreeg zelfs meer kansen dan de opponent. Dopie, vorig jaar net geen kam pioen, was echter scherper in het benutten van die kan sen, getuige de uitslag. Kr impen-Asvion (v) 8-4 (0-3). De vrouwen van Asvion, dit jaar onder de hoede van trainer-coach Maupert Luigies, verlieten Krimpen met vier doelpunten m de tas. De doel punten kwamen van de stick van Dieuwke Prins (2x), Pa tricia Hol en Merel Stolker. De sporthal Margriet bestaat uit 2 sporthallen Deze hallen rijn geschikt voor alle binnensporten Voor het komende indoor sportseizoen rijn er In de sporthal Margriet en sporthal Groenoord nog uren/dagen vrij. U kunt snel (tijdens kantooruren) telefonisch reserveren op nummer 246 55 08. Plenst Sport en Recreatie Nieuwe Pamlaan 5 3113 KA Schiedam Telefoon (OIO) 246 SS 08 Fax (OIO) 470X4 22

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 5