23 3 Neptunus misstaat niet in hoofdklasse m De trots van Crooswijk is terug van weggeweest Leonidas combineert DRL zoek Sparfa komt stilaan op toeren Onbevangen Schouten-equipe gaat kopje onder tegen geslepen Holland flllSSill Tegen WV Maandag 15 september 1997 DoorAriënStuyt Rotterdam HÖV is na een paar moeizame jaren weer helemaal terug van weggeweest De trots van Crooswijk promoveerde vo rig jaar al-naar de derde klasse en lijkt nu hard op weg om direct door te stoten naar de tweede klasse. De formatie van trainer Hans Leovens speelde kat en muis met Alexandria '66, maar vergat de score (veel) hoger te doen oplopen dan 4-0. „De seizoenstart is en elk geval goed,*" erkende Hans Loovens. De. besnorde oefenmeester trachtte wel wat druk weg te ha len op het grote aantal jeugdige voetballers, dat HOV in de basis heeft. „Alleen Dennis Valentyn heeft veel ervaring, maar die was er vandaag niet bij. Ik vond dat dat goed te merken was, ondanks de overwinning." Ook zonder de 'oude' Vaientijn had HOV geen enkele moeite met Alexandria 66. De ploeg uit de Alexanderpol- der speelde plichtmatig en wekte geen moment de indruk enig ge loof in een goede afloop te heb ben. De gastheren speelde veel doelgerichter en hadden in spits Hilie Tyrol, overgekomen van Zwart Wit '28, de absolute uitblin ker van het eerste bedrijf. De bal- vaardige aanvaller was een con stante plaag voor zijn cipiers Hon Boots en René Veerman die bij kans duizelig moeten zijn gewor den van het gekap en gedraai van Tyrol. De inspanningen van de aanvaller waren, naast af en toe wel erg egoïstisch, ook nog effec tief. Al binnen een kwartier bracht hij HOV aan de leiding. Daarna kreeg Lazero Casanova twee zeer fraaie kansen geboden, maar de rechtsbuiten lobde de bal beide keren naast het vijande- lijke doel De meest besproken actie van de middag kwam op naam van scheidsrechter Mul ders. De arbiter gaf voordeel toen Tyrol door Alexandria'66-doel- man Danny de Zwart werd neer gehaald. Nadat de spits de bal over had geschoten, trok Mulders alsnog (terecht) de rode kaart voor de keeper. Het spel werd vervolgd met een achterbak De handelingen van de arbiter wa ren geheel volgens de regels, maarwerden fel aangevochten op en rond het veld HOV wilde ei genlijk rtog wel een strafschop, terwijl de spelers van Alexan- dria'66 de rode kaart aanvochten. Met negen spelers en een nieuwe doelman waren de bezoekers rijp voor de slacht, zeker nadat Tyrol vlak voor de pauze de 2-0 had bin nen getikt. HOV vond het echter na de pauze bij 4-0, doelpunten van Arnold Mendeszoon en Mochtar Edrissi, welletjes en speelde met de handrem stevig aangedrukt het duel uit „Lo gisch," vond Loovens. „We had den vijf Jichtgeblesseerde spe lers. We hebben daarom controle rend gespeeld in het laatste half uur. Maar ook nu hadden we er nog een paar bij moeten maken." Het publiek kon rich door het ge brek aan actie op het veld alvast wijden aan voorspellingen over de afloop van dit seizoen. Dat HOV hoge ogen gaat gooien is duidelijk, evenals de conclusie dat Alexandria '66 een bijzonder moeizaam jaar tegemoet gaat. Opvallend is dat HOV keurig met drie spitsen speelt - een lang zaam uitstervend systeem in het amateurvoetbal - en dat het vooral een zeer technisch elftal heeft In vroeger tijden kwamen tegenstanders met knikkende knieën op bezoek aan de Bos dreef. Scheenbeschermers waren destijds verplichte kost Nu her bergt de ploeg vooral heel veel voetballend vermogen. Het moet wel heel raar lopen als de club zich niet bij, de eerste drie schaart „Daar kan ik me wel in vinden," onderstreepte Hans Loovens die voorspelling. HOV zal het dit seizoen verder zonder Richard Steen moeten stellen. Onderzoek wees uit dat de aan valler vorige week niet alleen een enkel heeft gebroken, maar ook een kuitbeen. Zijn enkelbanden bleken bovendien gescheurd Morgen wordt hij geopereerd. HOV-AkxaudrU '66 4-0 (2-0), 13. en 45. HiDe Tyrol 1-0 en 2-0,51. Arnold Mendes zoon 34), 58. Mochtar Edrissi 44). Sehdds- recfeterrE. Mulders (Vlaardingen). Bijrctt- flerheden: Naast de rode kaart voor Alexandria '65-doelman Danny de Zwart deelde scheidsrechter Mulders gele kaar- tai uit aan Osvaldo Rosario Söva (HOV) en Dennis de Ridder (Alexandria '88). HOV: Vin Oogen; Lugtoeijer, Janse, Steenbergen, De Jong (73. Oudenhuizen); Rosario Siiva. Edrissi, El Kbalifi; Ca sanova, Tyrol en Mendeszoon (8S. Noten boom). Alexandria '56: De Zwart; Michel van So meren (73. De Lange), Boots, Veerman, Mi chael Oomens; Maurice Oomen, John de Ridder, Goverde, Dennis de Ridder (45. Soerodiwongso); Ronald van Someren (66. Furtado), Lima Sanchez. Door Rob Weeda Rotterdam Na een afwezigheid van vijftien jaar vierde Nep tunus de rentree in de hoofdklasse vorige week tegen mede promovendus Zwarte Schapen maar meteen met een klinken de overwinning. Aan die voortvarende start werd gisteren echter hardhandig een halt toegeroepen. Winnen van Zwarte Schapen is één ding, optornen tegen een snel en uitermate ge slepen Holland is een heel ander verhaal. Met de 0-2 neder laag als misschien wel logisch gevolg. Neptunus, gisteren onder grote belangstelling fris en aanvallend voetballend, beschikt weliswaar over een verzameling talentrijke spelers - om in de hoofdklasse te overleven komen zaken als scherpte, handelingssnelheid en hardheid aan de orde. En juist aan die cruciale kwaliteiten ontbrak het gisteren bij het jeugdige Nep tunus. Desondanks misstaat het elftal van Wim Schouten in de hoofdklasse zeker niet. Onbevangen, té onbevangen trad Neptunus gisteren het gerouti neerde Holland tegemoet. Nog voordat de secondewijzer alle cij fers op de wijzerplaat twee keer had aangedaan, lag de bal al ach ter Marco van Krevel. Een verre ingooi van Theo Stoker bereikte de lange Mohammed Mahtala, die de bal moeiteloos met het hoofd verlengde naar Rick Testa la Mu- ta. Bijna op de doellijn staande mocht de Utrechtse aanvalsleider inkoppen: 0-1. Met de kleine Yamal Kusten bij de lange Mohammed Mahtala en de grote Errol Deekman bij de kleine Testa la Muta mocht Nep tunus zich die treffer zelf aanre kenen. Waarna het huiswerk van Schouten de prullenbak in kon. Drie A4-tjes besteedde hij aan de tegenstander. Maar van het strijd plan kwam na de vroeg opgelopen achterstand niets meer terecht. In vergelijking met het duel van vorige week was Neptunus tegen Holland op vier plaatsen gewij zigd. Peter Roos en Richard Kloeg Misrekening bij Neptunus; de kleine Yamal Kusten Ir) zietzich ge plaatsttegen over de twee koppen grote re Moham med Mahtala Foto Car vos bleven met blessures langs de kant, Raymond Urbanus was ge schorst en Leroy Hill had in ver band met drukke werkzaamhe den nauwelijks getraind. „Maar," vond een teleurgestelde Schou ten, „dat neemt niet weg dat wan neer je op dit niveau zulke, kansen krijgt als wij vanmiddag hebben gehad, je die natuurlijk wèl moet benutten," Waarmee de oefen- meester doelde op de mogelijkhe den voor Milton Ramalho (te zelf zuchtig) vóór rust en op de kopbal van Edward Li-A-Sam (over) en het afstandschot van uitblinker Quïrien van Suylekom (net naast) ndrust Van Hanegem Toen Gert van Hanegem na op nieuw een dekkingsfout in de Rotterdamse defensie - ditmaal van Kusten - naar 0-2 soleerde, leek de wedstrijd zich voort te sle pen naar het einde. Totdat kort voor het laatste fluitsignaal van arbiter Markus de vlam alsnog in de pan sloeg. Na een overtreding van Mohammed Aboulasri op Rick Testa la Muta konden beide spelers hun emoties niet meer de baas. Aboulasri trakteerde Testa la Muta op een kopstoot, waarop de laatste met zijn vuist verhaal haalde. Beiden verdwenen met rood naar de kleedkamer. De onvriendelijkheden die na het incident over en weer plaats gre pen (waaronder een klap van Mahtala op het hoofd van Abou lasri), werden door Markus met de mantel der liefde bedekt. „Na afloop heb ik de beide aan voerders bij elkaar geroepen en hen medegedeeld dat ik de twee heren (Aboulasri en Testa la Mu ta, red.) voor de vechtpartij ver antwoordelijk heb gesteld. Daar mee is voor mij de kous af," aldus Markus. „Voor de spelers die zich in het tumult daarna hebben be geven,, loopt deze zaak dus met een sisëer af." Schouten haalde er zijn schou ders over op. „We moeten de zaak niet opblazen," vond hij. „Al vind ik dat een paar jongens verstandi ger had kunnen reageren. Maar ook dat behoort tot het leerproces. Een aantal van mijn spelers van vanmiddag komt uit Al, de spe lers van Holland komen voor het merendeel uit het betaalde voet bal. Dat maakt het verschil. Wat overigens niet wil zeggen dat dat leerproces tot twee wedstrijden voor het einde van de competitie mag duren. Maar op dit moment hebben ze nog teveel de helpende hand nodig. Pas als ze zelf in het veld op bepaalde situaties kunnen inspelen, kan ik lekker rustig ach terover leunen op de bank. Maar het komt goed. Let op mijn woor den, Neptunus eindigt in het Im kerrijtje." Neptunus-Hollaod 0-2 (0-1). 2. Rick Testa la Muta 0-1,77. Gert van Hanegem 0-2. Bij zonderheden: Geel voor Samir Boukhari, Amilcar dos Santos en Rob Prins taliën Neptunus) en Bert Aipassa (Holland). Rood voor Mohammed Aboulasri en Rick Testa, la Muta (Holland). Neptunus: Van Krevel; Radujevk. Deek man, Ouwendijk, Kusten; Van Suylekom, Aboulasri. Boukhari, Prins (5B. McCoy); Ramalho (46. Li-A-Sam), Dos Santos, Holland: Hcwgeveen; Talha, Van der Werf, Steinman, Aipassa; Stoker, Van Hanegem, Hondeveld; Mahtala, Testa La Muta, Tent hof. Zondag hoofdklasse Door Ed Voortmeijer Rotterdam Sparta oogstte aan het Nieuwemeer bewondering. Met bij vlagen uitstekend voetbal werd gastheer HION naar een kansloze 1-5 nederlaag gespeeld. Het enige verwijt dat de roodwit- ten zich konden aantrekken be trof het niet benutten van een paar riante doelkansen. HION bleef daardoor nodeloos lang in de waan dat een verrassing nog tot de mogelijkheden behoorde, Na het verlies tegen Stolwijk (3-5) zou een tweede zeperd natuurlijk hoogst onwelkom zijn geweest. Dat besef was bij Sparta dan ook terdege aanwezig. Het was één van de oorzaken van wat trainer Jan van der Laan een 'tactisch sterk gespeelde wedstrijd' noem de. Van der Laan: „Vorige week viel op de inzet evenmin iets aan te merken, maar op het tactische vlak ging het mis. Wij waren tach tig procent van de wedstrijd in balbezit, maar scoorden wél twee doelpunten minder dan de tegen stander." Het weekje rust was voldoende om bij te komen van Stolwijks rechtse directe. Van der Laan was niet echt verbaasd, de paar hon derd toeschouwers wreven gister middag met name in de tweede helft de ogen uit bij het zien van de mokerslagen, die de ten op zichte van vorig seizoen op acht plaatsen gewijzigde Vreelust-for- matie vrolijk liep uit te delen. De inbreng van de voormalige profs Ben Spork, John Schuur- huizen en Lotfi Amhaouch had een positieve invloed op het team. In de hen op het lijf geschreven rollen als onvermoeibare stoor zender en spelbepaler gaven Spork en 'Schuur' het midden veld het noodzakelijke overwicht. Sparta kon mede daardoor lang durig in balbezit blijven. Wat weer tot gevolg had dat vrijwel ieder een 'lekker' in de wedstrijd kon komen. In het team van titelgega- digde nummer één was nauwe lijks een zwakke plek aan te wij zen. De drie ex-profs, de soms briljante Dam Moreno Borges en de ver dienstelijk acterende linkerspits Slobodan van IJzendoom (de twee laatstgenoemden elk goed voor twee doelpunten) staken er zelfs nog bovenuit. Het door z'n vroegere jeugdtrai ner André Oosterlaken gecoachte HION, dat in de openingsronde verraste met een 1-3 zege bij Ur- sus, is nog steeds wat Sparta de laatste jaren ook is geweest: een redelijke derdeklasser. De 'ver nieuwde' Van der Laan-brigade is dat jasje echter ontgroeid en liet dat ook duidelijk merken. Vanaf het eerste fluitsignaal van de strak leidende arbiter Jacques van Zuidwyk had éénrichtings verkeer de overhand. Toch bleef het eerste doelpunt langer uit dan nodig was. Het laatste stukje noodzakelijke scherpte ontbrak namelijk in de twintigste minuut bij Ben Spork (schoot na een wervelende rush net naast) en dertien minuten la ter bij Mike Spencer, die na een dito prestatie op de vuisten van doelman Dennis Branderhorst mikte. HION kwam aan aanvallen nauwelijks toe. Alleen een actie van de grillige solist Frans van de Ham verdiende vermelding. In de 26ste minuut zette hij Mourad Ha- ijadou vrij voor Rogier Schoma- ker, maar Hajjadou zocht het vij andelijke doel iets te hoog. Pas op slag van rust werd het overwicht van de bezoekers in een treffer uitgedrukt. Een perfect ge nomen vrije trap van Sparta's Da- ui (Moreno Borges) bereikte Schuurhuizen, die Van IJzen- doorn vrij voor de goal zette: 0-1. De moeiUjk bespeelbare pingeld- oos Dani was zelf verantwoorde lijk voor de 0-2 voorsprong, die Sparta na een kwartier in het tweede bedrijf nam. Hij rondde een voorzet van Spencer met het hoofd af. Hierna kwam het prduk- tieproces pas goed op gang. De deelnemers waren wederom Van IJzendoom (0-3) en Dani (1-4), als mede Michel van Vianen (1-5). Sparta-goalie Sehomaker had kennelijk medelijden met de te genstander, want met een drama tische uitgooi verschafte hij Sa mir Merdanovie tussen de bedrij ven door de mogelijkheid om de eer van HION te redden. HION-Sparta 1-5 (0*1). 45. Slobodan van IJ zendoom O-), 61. Dani Moreno Borges 0-2, 63. Slobodan van IJzendoom 0-3,74. Samir Merdanovie 1-3,83. Dani Moreno Borges 1- 4.89. Michel van Wanen 1-5. Bijiocderhedfn: Scheidsrechter Jacques van Zuidwijkgafgeel aan de HION-spelers Merdanovie en Van de Ham. HION; Branderhorst; Stanley Nooitmeer, Herik Nooitmeer, Schenk, Mendonca (40. Van de Veerdonk); Femandes, Goedkoop, Hajjajou (76. Leerdam), Merdanovie; Dra- kenstein, Van de Ham. Sparta: Sehomaker; Van Vianen, Spork, Vermaas, Erwin van Deventer (87. Bijl); Schuurhuizen, Spencer (88. Satimin), Am haouch, Da Fonseca; Moreno Borges, IJ zendoom (88. Albert). Derrick Goed hoop (rechts) tracht na mans HION doordeSpar- ta-lfnies te breken, maar met de onver zettemkheid vanJohn (midden). Lot n Amhaouch (links) denkt er het zijne van. Fotocorvos SC Feyenoord onderuit Rotterdam Na het gelijk spel van vorige week tegen AFC moesten de amateurs van SC Feyenoord gisteren in een nipte nederlaag berusten. Bij EUnkwijk in Zuilen werd het 1-0. Na twee wedstrijden is er in de hoofdklasse A ai geen ploeg meer zonder veriiespunten. Elinkwijk-SC Feyenoord 1-0 (1-0). Reinoud van Zijl l-Q. Een matige wedstrijd van de roodwitten, die het de thuis ploeg makkelijk maakten. De Utrechters waren meer in balbezit en kregen goede mogelijkheden, die ze evenwel onbenut lieten. Het spel moest in de tweede helft voor twintig minuten worden onderbroken, nadat de scheids rechtergeblesseerd het veld had verlaten en men haastig op zoek moest naar een vervanger. Sparman'20 nog puntloos De 8-0 overwinning van Zwervers op SVW was het meest opzienbarend. De Capelse ploeg leidt, maar weet DFC, EBOH en het sterke Leonidas in z'n spoor. Xerxes her stelde zich bij Sliedrecht van de valse start van vorige week. Spartaan'20 daarentegen wacht nog op de eerste punten. Nu werd aan de Oldegaarde van DFC verloren. D: Spartaan'20-DFC 0-1 (04)). Sigmund Sewpersad 0-1, Na de openingstreffer ontbrak het de thuisploeg aan het nodige geluk, waardoor de negatieve stand op het score bord bleef staan, Sliedrecht-Xerxes 0-1 (0-0). Dennis Put 0-1. Ook met tien man was Xerxes, nadat Patrick Ruter met tweemaal geel van het veld was gestuurd, sterker. Zondag derde klasse Overmaas fortuinlijk, pak rammel voor DHZ HOV heeft in de derde klasse C na de 4-0 zege op Alexan- dria'66 voorlopig alleen Goudse oppositie, maar Sparta komt eraan. In 3D leidt Hekelingen. LMO liet zich door De Musschen twee punten afhandig-maken (2-2), terwijl Overmaas in Oude Tonge bofte tegen DBGC, 1-2. DHZ ging op Varkenoord hard onderuit tegen OW. D: DHZ-OW1-5 (1-1). Johan Langedoen 0-1, René Schut 1-1, Edwin Cresee 1-2, Hassan Balbag 1-3,14 en 1-5. De thuisploeg was onmachtig tegen het brute aanvalsgeweld. van de Oostvoomers. DBGC-Overmaas 1-2 (1-0). Rob Karsbergen l-O, Salim Kuadasi (strafschop) 1-1, Milko den Boer 1-2, Overmaas trok de overwinning naar zich toe dankzij twee gelukkige doelpunten. LMO-De Mus schen 2-2 (2-1). Patrick Dumeé 1-0, Dennis van 't Wout 1- 1, Patrick de Held 2-1, Wijai Ganpad 2-2, Een gebjkop- gaande wedstrijd, die werd ontsierd door twee rode kaar ten wegens vechten. Rietus Patandin (De Musschen) en doelverdediger Michael Holleman (LMO) waren de boos doeners. Zondag vierde klasse DCL slaat keihard terug, CW droogt Belvédère af Met soortgelijke cijfers als waarmee vorige week van Co- al werd verloren, bleef DCL gisteren tegen Fios aan de goede kant van de score, 6-1. CW bezorgde Belvédère een onplezierige middag, 1-7. De toeschouwers bij SMVI Hillegersberg-Zwarte Pijl kwamen het meest aan hun trekken. Ze zagen elf treffers, de meeste van de thuis ploeg: 74. D: GDA-HWD 1-2 (0-1). Jerry Huuksloot 0-1, Ché Jansen 1-1, Jeroen Langendijk 1-2, Pas in blessuretijd viel de be slissing door een schitterend doelpunt van Jeroen Lan gendijk. F: Antibarbari-SV Ommoord 2-2 (1-0).Bart Mes sing 1-0, Leon Versnel 1-1 en 1-2, Edwin van Rijn 2-2. SV Ommoord kwam na de rode kaart van Jeroen Gerritsen onnodig in de problemen en verspeelde daardoor de voor sprong. Groeneweg-TOGB 1-2 (0-1). Geert Westerbroek 0-1Mark Broere 0-2, Dennis de Jager 1-2. TÖGB maakte het zichzelf onnodig moeilijk door de geboden kansen onbenut te laten. Soccer Boys-Excelsior R 2-4 (0-3), Den nis van de Wek 0-1, Michel Verwater 0-2, Norman Lucas- sen 0-3, Faran Benchamch 1-3, Ramon Zwarteveld 2-3, O. J. Oliveira 24. In de eerste helft was Excelsior R. opper machtig, maar na de thee liet men de Bleiswykers voet ballen, waardoor het toch nog spannend werd. SMV/Hil- legersberg-Zwarte Pijl 74 (3-2). Eric Braaf 0-1, Ronaldo Mars 1-1, Henk Weekers 1-2, Ronaldo Mars 2-2, Gregory Ycent 3-2, Jack de Haan 4-2, Junior de Man 5-2, Ronaldo Mars 6-2, Eric Schreu der 6-3, Henk Weekers 6 -4Ronaldo Mars 7-4. De thuisploeg domineerde, maar door fouten in de verdediging was het resultaat niet optimaal. DUettant-GLZ 5-3 (0-1). Seref Akansel 0-1, Marcel van de Berg 1-1 en2-l, Arie den Boer 3-1, Koskun Yilmaz 3-2, Mi ke Sporkslede 4-2,Asian Gorguiu 4-3, Mike Sporkslede 5- 3. Een sportieve wedstrijd onder de goede leiding'van scheidsrechter De Ridder. Ergun Ozcan (GLZ) kreeg rood. Steeds Volhardeit-Schiebroek'941-1 (0-0). Ronaldo Schouten 0-1, Ronald van Essen 1-1. In de eerste helft misten de bezoekers twee strafschoppen. Na de rust werd Richard Bouwmeester van de thuisploeg met tweemaal geel van het veld gestuurd. 4G: Tediro-Meeuwenplaat 0- 0 (0-0). Een zeer matige wedstrijd, die ook geen winnaar verdiende. Abbenbroek-Coal 3-1 (0-1). Marco Hoogen- boom 1-0, Edwin Valk 1-1, Wim Knöps2-1. Ron.van Ooij- en 3-1. Een sportieve wedstrijd met Abbenbroek als te rechte winnaar. DC Lr Fios 6-1 (2-0). Hestic Korts tan 14) en 24), Ali Develi 3-0, Teun Hagens 3-1, Ali Develi 4-1, Mah- moed Tecan 5-1, Bulent Xulleci 6-1. De thuisploeg over heerste vanaf het begin. De bezoekers kwamen er niet aan te pas. SCO'63-Poortogaal 2-3 (2-1). Rob van Güst 0-1, Joop Sparyexsberg 1 -1, Milton Amelo 2-1, Ra vee Aaraar 2- 2, Rob van Gilst 2-3. Tot halverwege de eerste helft had den de bezoekers de wedstrijd onder controle, daarna was het weer een tweestrijd met het elftal van trainer Ri- chard Fransen als terechte winnaar. Wc.R-Oud Beljer- land 1-7 (04), Ramon Lodders 0-1 en fl-2. Marcel de Goey 0-3, Mohammed el Harouchi 0-4, Marco van Rijn 14, Ra mon Lodders 1-5, Klaas Dollart 1-6, Marcel de Goey 1-7. De thuisploeg was niet in staat een behoorlijk partij voet bal opde matte leggen. 4H: Transvalia-VOC 4-1 (3-0). Ro bert van der Wielen 1-0, Ronald Stoops 2-0, Ronald Mul der 3-0, Jan Jaap de Jong 3-1, Michael van de Roer 4-1. In de eerste helft was Transvalia toonaangevend. Daarna bood VOC meer tegenstand. DJSCR-DEH 4-2 (0-0). Nor- din el Bouchtaoui I-C, Ed van Mourik 1-1, Dennis Hol 2-1, Joffrey Wong si Kwie 3-1, Jo van 't Hof 3-2, Joffrcy Wong si Kwie 4-2. Een wedstrijd, die pas in de tweede helft be gon te leven en waarin DEH het loodje moest leggen. Germinal-EDS 0-3 (0-2). Hakim Botokat 0-1, René Gra- vendijk 0-2, Rodi Horeman 0-3, EDS liet veel kansen lig gen, Aeolus-Sporting Lodewijk Pioniers 3-1 (1-1), Stef Reuder 1-0, Andrew Thomas 1-1, Ron Radder 2-1, Stef Reuder 3-1. Bij een 3-1 stand werd een strafschop van Barry Scheffer gepareerd. CKC-NOC 1-1 (0-0). Sjet Mom 1-0, Maurice van Óvereem 1-1. Voor beide partüen zat er niet meer in dan een puntendeling. Belvedère-CW 1-7 (0-1). Antonio Garcia Mendes 0-1Leon van Ëlzakker 0-2. Eric van de Weezen 1-2, Leon van Eizakker 1-3, Fuad el Harraoui .4, Remco Blansjaar 1-5 en 1-6, Antonio Garcia Mendes 1-7. Doelpuntenmaker Eric van de Weezen van Belvédère werd bekeurd met tweemaal geel en dus rood. Pas na de thee benutte CW de kansen. Door Ferry Menexis Rotterdam Leonidas speelde gistermiddag tegen DRL meer dan een half uur lang droomvoet- bal. Toch ontsnapte het in deze uiterst vreemde wedstrijd, die een 4-2 overwinning opleverde, aan een beschamende nederlaag tegen de opponent uit Rotter dam-Zuid. In het kamp van Leonidas hou den ze het op gemakzucht die binnen de ploeg is geslopen. De pupillen van trainer Leon Booy voorsprong tegen de lang niet de ene fraaie combinatie na de andere op 'de mat, en speelden DRL volkomen murw. De 4-0 dat moment dik verdiend en een telraam leek geen overbodige luxe om het aantal doelpunten van de thuiselub bij te houden. Het waren ook stuk voor stuk fraaie treffers die de volgelingen van Leon Booy produceerden, De vrijstaande Rob ten Oever rond de met een kopbal 'een aanval uver meerdere schijven af en ui terst fraai geplaatste ballen van Jan Vermulm, Jur Oldenburg en Rob ten Oever waren ex verant woordelijk voor dat de wedstrijd in een vroegtijdig stadium leek beslist. Leonidas meende het vervolgens rustig aan te kunnen doen en daarvoor kreeg het bijna de reke ning gepresenteerd. Twee tref fers van Michel Phielix verklein den de marge tot 4-2, maar tussen de bedrijven door verprutste DRL, met name op een kwartier van het einde, een aantal uitgele zen mogelijkheden. Ruud Rys- dyk presteerde het om de bal voor een leeg doel over te knallen, nadat hij kort daarvoor ook al een niet te missen kans had verp rutst. Robert Eckhardt zag in die zelfde fase zijn strafschop op fraaie wyze gekeerd door Paul Verboon. Paal en lat stonden ook nog succes voor Phielix en Rys- dijk in de weg. Daartegenover stelde Leonidas, na de hervat ting, slechts een schot op de paal van Brian Mo-Ajok. „Als je je na zo'n waanzinnige eerste helft laat wegdrukken, dan is dat gemakzucht," analyseerde technisch directeur Bart Kreft na de wedstrijd. „Leonidas was de eerste 35.minuten echt goed Het kwaliteit droop er vanaf. Toch hebben we nog geen echte topploeg, want dan speel je ge woon de hele wedstrijd goed. Dit was trouwens een wedstrijd van twee uitersten. Leonidas kan tot en waanzinnige hoogte groeien, maar het liet in de tweede helft zien dat er ook van elke ploeg kan worden verloren." 'Hele hand' „Wy hebben de fout gemaakt DRL een vinger te geven," voeg de trainer Leon Booy daar aan toe. „De tegenstander wil dan zelfs bij een 4-0 achterstand de hele hand nemen." Stanley Riebom moest na afloop erkennen dat Leonidas de slag in de eerste helft heeft gewonnen. Dc trainer van DRL vond dat er tegen die weergaloze combinaties niet te voetballen is. „Het enige wat ik de jongens tijdens de rust heb gezegd, is dat de wedstrijd pas is afgelopen als de scheids rechter voor het einde fluit En dat er heus wel van Leonidas mag worden verloren, maar niet van jezelf" „Na de rust kwamen de jongens beter in hun spel en kregen we le gio uitgelezen kansen om dich terbij te kruipen. Het zijn er zo veel geweest dat ik niet eens meer weet waar ik moet begin nen," aldus Riebomdie vond dat zijn ploeg de wedstrijd in het eer ste half uur had verloren. l#Mt(êas4>RL4-2<44) 12. Rob ten Oever 10, 18. Jan Venrailm 20,22. Jur Olden burg 30,30. Rob ten Oever.40,66. er, 89. Michel Phielix 4-1 en 4-2. Kijwmderhedeo: scheidsrechter Ploeg deelde gde kaarten uit aan Paul Vertoon, Sou Strörmann (Lwradas), Dennis van der Leer, Peter Meyboons en Robert EckhardtfflRL). Leonidas Verboom; Vermulm, Aron, Duym, StrCrmann, Oever (77. Da Paulina); Tombroek (58. Mo-AJok). Summerville. DEL: Seton; Van dier Leer. RgadiJk, De Groot, Franken; Van der baden. Mey- boom (71. Choua), Heeaeman (46. Rosav garten), Phielix, Eckhardt, Maanster, Rotterdam Zondag-tweede klasser Leonidas oeïent more- genavond op eigen veld tegen A de eerste divisieclub VW van',, trainer Henk van Stee, "Aan-i vang aan het Erasmuspad: f 19.15uur. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 7