Gitaren bouwen als kunst Motief misdrijf rond Smartshop blijft raadsel Spectrumfestival leeft nog %M0 I fe wiwk>$£ 'M -m Grote stad Talent gezocht voor playbackshow Ouderen in de buurt Lezing over het syndroom van Sjogren Bijeenkomst Tournesol Zaden en vruchten Jubileum voor huisvrouwen 9 Rotterdams Dagblad Dinsdag 16 september 1997 „Schijn," zeggen de gemeenteberichten in een huis-aan-huis- blad, wordt voortaan beschouwd als een grote stad. Dat heeft de ge meente bij de regering voor elkaar gekregen. Dat klinkt misschien vreemd voor een gemeente met 75.000 inwoners. Maar aan de andere kant: de problemen die Schiedam moet oplossen zijn wel degelijk die van een grote stad. Daarom krijgt de gemeente extra geld om de werkloosheid te bestrijden, de veiligheid op straat te vergroten, het onderwijs te verbeteren en verloederde buurten op te krikken. Jawel, het staat er echt Kijk zelf maar deze week, want dan ver schijnt de laatste aflevering van de serie 'Schiedam: grote stad' in de gratis krant. Schiedam heeft problemen als die van een grote stad. Nou, dan kan je je afvragen wie daar verantwoordelijk voor is. Het doet me deugd dat verloederde buurten worden opgekrikt en even dacht ik dat met een het zogenoemde Hema-plein zou worden aangepakt Er zou im mers, las ik ergens op een Mupi, een droomkasteel worden gebouwd. Het bleek te gaan om een wedstrijd zandkastelen bouwen voor de jeugd in het kader van de Open Monumentendag. Geen kasteel dus daar waar afgetimmerde hekken een verpauperde indruk achterla ten, maar er gebeurde tenminste wel weer iets op het Hema-piein! Ik heb wethouder Aad Wiegman zelfs ergens horen zeggen dat voor wat betreft de verloedering in het stadshart er op korte termijn spijkers met koppen geslagen moeten worden. Ja-ha, want meneer Wiegman is laatst zelf het centrum in geweest om te kijken of het echt wel zo erg is als de mensen beweren. Hoewel je vanuit het stadskantoor met één oogopslag al kan zien dat het Broersveld op instorten staat en het Hemaplein één grote vuilnisbak is. Mooi hè, dat grote stedenbeleid?! Drie jaar lang lekker wat miljoen- tjes uitgeven voor een mooi evenementenplein, inclusief beheerde speeltuin, bewaakte fietsenstalling (bestrijding werkloosheid), zitje tussen wat groen en dat alles met uitzicht op de nieuwe wandelpro menade op het Broersveld. Lijkt Schiedam straks echt op een grote stad en niet op een rottende kies in her Rijnmond-gebit Ik heb nog meer goed nieuws gelezen in de gemeenteberichten. "Bur gemeester en wethouders willen weten wat de Schiedamse bevolking vindt van de plannen die in de maak zijn. Want nu kunnen zij nog in vloed uitoefenen op de plannenDa's mooi, als je mee mag beslissen. Zouden, om een voorbeeld te noemen, de bewoners van de flat aan Plein 1940-1945 die gesloopt gaat worden voor de aanleg van het me tro-tracé, er de zelfde gedachten op nahouden? SANDERSONNEMANS vlaardingen Ter Haar produkties zoekt nog deelnemers voor de playbackshow die zaterdagmiddag wordt gehouden tijdens de Pasar Malam op het Erasmusplein, Deel nemers moeten zelf voor muziek zorgen. Zi] kunnen zich aanmelden bij café Santé, telefoon 4347900, of vanaf donderdag in de feesttent. Vanaf die dag zyn in de feesttent diverse activiteiten, van donderdag tot en met zaterdag van 11.00 tot circa 21.00 uur, zondag vanaf 13.00 uur. De entree bedraagt vijf gulden (kinderen tot 12 jaar gratis). Donderdag en vrijdag zijn er optredens van zangeres Ciska en zanger John Greenfield, beiden afkomstig uit Vlaardingen. Zaterdag is om 16.00 uur de play backshow. Zondag is er om 16.00 uur karaoke. Deel name hieraan is gratis. De Stichting Welzijn Nieuwland begint donderdag in wijkcentrum Wibautplein het project 'Ouderen in de buurt'. Begonnen wordt met een ontmoetingsoch tend voor 60+'ers uit de directe omgeving van hetDr. Wibautplein. De bedoeling is er wekelijks van 9.00 tot 11,30 uur een gezellige donderdagochtend van te ma ken, met koffie, een praatje, spelletjes en eventueel uitjes. De deelnemers kunnen daarvoor zelf sugges ties doen. Wie belangstelling heeft, kan contact opne men met een van de medewerksters van de diverse wijkcentra. Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desireevan der Jagt, Judith van Klaveren, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander San nemans Telefoon 2732700 4004310 De Reumapatientenvereniging Nieuwe Waterweg Noord houdt donderdag een informatieavond over het syndroom van Sjogren. De bijeenkomst is in dienstencentrum De Vier Molens en begint om 19.30 uur, De toegang js gratis. Dr. Barendrecht, internist in het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam, houdteen lezing over het on derwerp. Het syndroom is een auto-immuunziekte waarbij, net als bij andere reumatische aandoenin gen, de afweer je ontspoord. De Woning Stichting Maassluis (WSM) houdt mor gen een informatie-avond over het nieuwbouwpro ject Tournesol in Sluispolder-Oost. De bijeenkomst is in het pand van WSM aan de Troelstraweg 6 en be gint om 20.00 uur. Tournesol -een verwijzing naar de zonnebloemen van Vincent van Gogh - is een nieuwbouwproject van WSM op het snijpunt van de twee flatgebouwen aan de Vincent van Goghlaan. Het project omvat 15 appartementen en 15 maisonnettes, alle koopwonin gen, WSM richt hiermee op twee belangrijke doel groepen: de startende huizenbezitters en ouderen die de voorkeur geven aan het comfort, de veiligheid en het gemak van een appartement of maisonnette. Tournesol is een ontwerp van A3 Architekten en wordt gekenmerkt door een helder gestileerde archi tectuur, waarbij strakke lijnen, duurzame materialen en frisse kleuren de boventoon voeren. Het complex telt zes verdiepingen, met op de begane grond 45 vierkante meter bedrijfsruimte. De verkoop van de woningen - met prijzen tussen 167.000 en 227.000 gulden - is in handen van Maas landen Makelaardij en begint 22 september. Hoék van Holland De vereniging Vrienden van het Staeldumse Bos houdt donderdag een wandeling met als thema Za den en vruchten. Een natuurgids besteedt dan aan dacht aan de verschillende soorten zaden en vruch ten - van kastanjes tot bolletjes kleefkruid - die nu volop in het bos te vinden zijn. De wandelaars vertrekken om 10.00 uur vanaf het be zoekerscentrum d'Oude Koestal. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur. Deelnemen kost vijf gulden, leden van het Zuidhollands Landschap en de Vrien den van het bos betalen drie gulden,, kinderen van 4 tot 12 jaar één gulden. DoorCanis Zylmans Rotterdam/Schiedam Zowel voor officier van justitie mr. G. Knobbout als voor raads man mr. P. J. Silvis van verdachte Willem A. (36) bleven er gisteren in de Rotterdamse rechtbank tal van onduidelijkheden over de gebeurtenissen, die zich op 23 april dit jaar afspeelden binnen de groep bezoekers van de Schiedamse Smartshop aan de Hoogstraat. Was het motief geldnood, een onbetaalde schuld of een relatieprobleem? Feit js dat twee dagen later een 24-jarige Schiedamse bezoeker zich bij de politie meldde en aan gifte deed van wederrechtelijke vrijheids beroving, bedreiging met de dood en afper sing van 6800 gulden na een bezoek aan de 'paddowinkel' in de Schiedamse binnen stad. Het Openbaar Ministerie eiste hier voor dertig maanden cel voor Willem A., waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ver dachte Robin de J. moet zich later voor de rechtbank verantwoorden. Van een derde verdachte kon de identiteit niet worden vastgesteld. Het slachtoffer zat met een vijftal 'bodygu ards' op de publieke tribune en zeer tot zijn schrik nodigde de rechtbank hem op ver zoek van de verdediging uit om op te lieden als getuige. Bemiddeling door de officier van justitie was nodig om hem werkelijk zo ver te krygen. Het slachtoffer had naar eigen zeggen de Rotterdamse verdachte vijfhonderd gulden geleendwaarna vanuit de Smartshop werd opgebeld met de mededeling dat het geld daar zou worden teruggegeven. Met een vriend vertrok de Schiedammer naar de Hoogstraat, waar hij in een ruimte boven de shop door A. en drie anderen, onder wie de voortvluchtige eigenaar van de winkel Ron M., zou zijn bedreigd. „Hij richtte een pi stool op m'n voeten en ik moest dansen. Willem had de leiding en hij wilde geld van mjj hebben," legde het slachtoffer de presi dent van de rechtbank uit. Vervolgens vertrok het gezelschap 'om de zaak uit te praten' per auto naar het huis in de Lemkensstraat in Overschie van de 'ex' van Willem A., die weer de moeder is van de voormalige vriendin van de Schiedammer. Het slachtoffer: „Eerst wilden ze een mil joen, toen een ton en ten slotte 10.000 gul den. Ik heb uiteindelijk toegezegd het geld de volgende dag van de bank te halen, maar ze lieten me met gaan." Nadat de vrouw met een mes een aanval ondernam op het slachtoffer, die door de overige aanwezigen op het nippertje kon worden afgeweerd, vervoerde men hem naar The Steps in de Witte de Withstraatin Rotterdam-Centrum. In de inmiddels in verband met cocaïne handel door burgemeester Peper gesloten nachtclub wilde men de ochtend afwachten om met het slachtoffer het geld van de bank te halen. De volgende ochtend heeft hij bij een bankfiliaal aan de Nieuwe Haven in derdaad 6800 gulden opgenomen. Hij zou hierbij zijn begeleid door twee verdachten. Willem A. gaf echter een andere versie van de gebeurtenissen. Hoewel een medever dachte en z'n 'ex' tegenover de politie ver klaarden dat A. die avond een pistool by zich had, ontkent de verdachte deze aantij ging. En hij was de Schiedammer geen geld schuldig. Het vermeende slachtoffer had zelf naar de Smartshop gebeld om via hem met de moeder van zijn vriendin in contact te komen om de relatieproblemen met haar dochter te bespreken. Ze hadden flink wat cocaïne gesnoven en waren naar Overschie getogen, waar de vrouw allen na een ruzie de deur wees. „We gingen nog wat nakaar ten in The Steps, maar er is niks gebeurd," aldus de verdachte. En ook van de eveneens aan A. tenlastenge- legde bedreiging met een vuurwapen van twee bezoekers van The Steps zes weken la ter klopte niks. De acht patronen, die de po litie vlak na z'n aanhouding bij hem trof, had de Rotterdammer juist op straat gevon den. De rechtbank doet over dertien dagen uit spraak. Door Jos van Nierop SchiedamEen zaagmachine, een sehuurapparaat, een spuit cabine en vooral veel ruimte voor de te repareren en te bouwen gitaren. Sander de Gier heeft de zolderruimte van muziekhandel Scream aan de Westvest in Schiedam in de laatste maanden omgetoverd tot een werkplaats. Of liever, zo als hij het zelf noemt, een gitaarbouw- en reparatieatelier. Voor een werkplaats ziet de ruim te er voor het gevoel ook nog wat te netjes, te nieuw uit. Slechts en kele houtkrullen liggen er op de grond en de posters aan de muur zijn nog gaaf en niet vergeeld. Toen hij op zijn vijftiende begon met gitaarspelen, was voor San- der de Gier (24) één ding snel dui delijk. „Het was voor my een soort droom om een keer mijn ei gen gitaar te bouwen," De in Maasdijk opgegroeide Schiedammer volgde er een cur sus voor en werkte bij een gitaar- bouwer v ar met dat laatste be gon hij pas nadat hij het vwo had afgerond, een jaar in de bouw had gezeten en twee jaar bijbelschool had gevolgd- Een opmerkelijke 'loopbaan' die De Gier overigens makkelijk kan verklaren. „Ik wilde gewoon geld verdienen, want ik ging trou wen," zegt hij nu over het jaartje bouw, terwijl zijn keuze voor de bijbelschool ook een bewuste was. „Ik ben wel gelovig opgevoed maar ik wilde voor mezelf kijken wat het betekent om in Jezus te geloven." Het tweede jaar van de opleiding was vooral een training in leiderschap, iets waar de gitaar bouwer nog steeds wat mee doet. „Ik ben tienerleider by ons in de kerk, de Evangelische Gemeente in Maasdijk." Bonnetje Ook in zijn werk speelt zijn geloof een rol, maakt De Gier duidelijk, „Dat uit zich voornamelijk in hoe ik omga met de dingen die ik moet doen. Laatst wilde iemand geen bonnetje geven voor iets. Anders moet je BTW betalen, zei hij. Maar ik wil dat gewoon beta len. Het gaat om eerlijk zijn, het uit zich in principes. Nee, ik ga niet tegen iedereen zeggen 'geloof in Jezus'." Bij het zoeken naar een geschikte plek voor zijn bedrijfje stond het voor Sander de Gier vast dat hij ergens moest gaan zitten waar muzikanten komen. Via de eige naar van een oefenruimte kwam de bouwer van vooral elektrische gitaren terecht by muziekhandel Scream. De Gier, die tot dan toe thuis bouwde en repareerde, kon er een deel van de bovenverdie ping gaan gebruiken. Dat hij geen eigen ingang heeft -alleen via een smalle trap in de muziekhan del is de werkplaats te bereiken - vindt hy wel een beetje bezwaar lijk. „Maar anders had ik mis schien ergens buitenaf gezeten. Om op te starten is dit een goede keuze." Een deel van de klanten denkt hij immers te krijgen door de be kendheid van de muziekhandel. „Maar mijn visie is dat ik liever particulier klanten benader, ik heb liever dat ze als klant van mij hier komen. Ik ben daarom druk aan het adverteren en posters aan het ophangen bij muziekscholen en oefenruimtes. Mijn verwach ting is dat mond-tot-mond recla me het best zal gaan werken." Voorlopig denkt De Gier nog niet echt groot te worden. „Dat lijkt me heel tof, maar het is niet re- eel." Hij blijft daarom parttime werken als pakjesbezorger bij DHL. „Dan heb je de zekerheid van een vaste baan. En eigenlijk hoop ik het gewoon samen te blij ven doen. Of ik moet heel veel werk krijgen. Maar ja, dan ver dien ik ook genoeg." 'No stress' Vanzelfsprekend speelt Sander de Gier -liefhebber van blues, jazzrock en fusion- ook 2eif gi taar. „In een bandje spelen we een beetje instrumentale covertjes." De band speelt heel weinig, reden waarom het volgens De Gier geen naam heeft. „Toen we optraden, noemden ze ons een keer 'No Stress'. Schijf dat maar op." Sander de Gier in zijn atelier 'Een handgemaakte gitaar is duur.' Foto Roei Dijkstra Professioneel muzikant worden heeft de gitaarspeler nooit eeht geambieerd. „Nee, maar ik heb wel getwijfeld om me aan te mel den voor het Conservatorium. Op zich is muziek maken leuk. Maar als je er je beroep van moet ma ken, is het een taai beroep in Ne derland. Veel onregelmatig wer ken en maar weinig verdienen." Naast het musiceren ziet Sander de Gier ook het maken van gita ren als een kunst. Niet voor niets noemt hij zijn werkplaats immers atelier, ,,'t Is een kunst, een am bacht. Op een traditionele manier wordt er hout bewerkt. En de kunst komt er by kijken als je pro beert datgene wat je in je hoofd hoort of voor je ziet, vorm te ge ven. Dat bepaalt welke houtsoort je kiest en hoe en of je hem gaat lakken." Zo laat de enthousiaste kunste naar onder meer een stukje quil ted peer zien. Het is hout van een perenboom dat wordt gebruikt als toplaag op onderdelen van een elektrische gitaar. Het effect van de bijzondere houtstructuur wordt daarbij versterkt door het te lakken, legt hij overtuigend uit. „Dan kan je het zó mooi maken. Als je gitaariiefhebber bent, is het gewoon erg mooi." Het bouwen van gitaren ziet De Gier, vanwege de hoge prijs, nog niet zoveel gebeuren. „Een hand gemaakte gitaar is duur, bij mij vanaf drieduizend gulden. Ik zal het in het begin vooral moeten hebben van de hobbyist die z'n gi taar een keer laat schoonmaken of de leraar die hem laat repareren." Op zaterdag 20 september houdt Sander de Gier open huis. Zijn Gitaarbouw- en reparatie-atelier is te bereiken via muziekhandel Scream, Westvest 42 in Schiedam. Door JairRozendaal Schiedam Uitstel van executie omdat een aantal politici het hak blok niet op een achternamiddag durft te laten vallen? Of mis schien toch het begin van een nieuwe toekomst van het Spec trumfestival? Vier bestuursleden van de Stich ting Spectrumfestival wisten het gisteravond na de vergadering van de raadscommissie voor alge mene zaken van de Schiedamse gemeenteraad niet. Toen ze de kantine van de Bedrijfsgemeen- schap Schiemond, waar de verga dering werd gehouden, verlieten waren ze hoopvol. De fractievoor zitters van D66 en WD hadden de de deur immers weer op een kier gezet. Houtkamp en Van Wijk wil den eerst met hun fractie overleg gen voordat ze een beslissing ne men. Maar een half uurtje later, buiten op de stoep van de sociale werkplaats, sloop de twijfel er toch weer in. Ja, ze waren blij dat het festival nog leeft en dat de dis- cussie over de culturele waarde van 't Spectrum wat aan inhoud heeft gewonnen. Maar hoop... de bestuursleden weten niet meer wat ze moeten denken. Wel wat ze moeten doen: lobbyen, de Schiedamse politici bewerken zo dat maandagavond, tijdens de ge meenteraad, die 75.000 gulden op tafel komt. Anders is het over en uit voor Spectrum. De Stichting Spectrumfestival heeft dat bedrag van de gemeente gevraagd otn volgend jaar weer een volwaardig multi-cultureel festival in het Beatrixpark te kun nen houden. Het bestuur begreep dat dit 'wel even slikken' zou zijn voor de gemeente. Volgens de bestuurders moet de gemeente wel beseffen dat een evenement met de omvang en uit gangspunten van het Spectrum festival ('een gelegenheid waarin verschillende culturen zich van hun beste culturele, intrigerende, feestelijke en smakelijke kant kunnen laten zien') domweg niet op eigen benen kan staan. Bovendien mag Spectrum vol gens de betrokkenen ook niet te gemakkelijk met andere Schiedamse festivals worden ver geleken als het om het verstrek ken van subsidie gaat. Omdat elk evenement z'n eigen uitgangs punten heeft, maar ook omdat in tegenstelling tot veel andere orga nisaties 't Spectrum maar heel be perkt gebruik maakt van gemeen telijke diensten. Als die verbor gen personele kosten by andere feesten zouden worden doorbere kend, is 75 mille 'relatief weinig geld'. Burgemeester en wethouders denken er anders ever. In een kort briefje meldt de burgemees ter dat 'wij niet ingaan op uw ver zoek om op enigerleiwij ze gelden. beschikbaar te stellen voor de or ganisatie van een Spectrumfesti val in 1998'. Dat briefte, twee ali nea's, was hard, maar duidelijk. B en w hadden dat antwoord niet zo maar zelf verzonnen. Nee, daarover was 'bij herhaling', 'in diverse geledingen binnen ons gemeentebestuur van gedachten gewisseld'. En de uitslag van die debatten was steeds hetzelfde ge weest: 'vanaf 1998 zal een eventu eel Spectrumfestival self-suppor ting moeten zyn\ Daarom zo'n briefte, zei burge meester Scheeres. die de vergade ring gistermiddag voorzat Maar inmiddels was dat 'steeds hetzelf de' standpunt niet zo stevig meer. Houtkamp (D66) wil het stand punt dat Spectrum zich voortaan zelf moet bedruipen 'heroverwe gen'- Al was het alleen maar omdat er anders bet hele jaar in het Beatrixpark niets meer ge beurt „Alleen die runderen." Ook Van Wijk (WD) was 'iets ge nuanceerder' gaan denken. Beide fractievoorzitters moesten het nog maar eens met hun fractie be spreken. En ja, wat moest PvdA-fractie- voorzitter Groeneweg toen nog. Hij was 'verbaasd' over de opstel ling van zyn collega's. Rekken, bleek ook zijn devies. Net als de democraten en liberalen lijken ook de socialisten niet over een te lefoon of een behoorlijke fiets te beschikken om de fractiegenoten te spreken. Ook Groeneweg 'moet het opnemen met z'n fractie'. „Geen duidelijkheid," conclu deerde Scheeres een beetje krib big. Want met die brief dachten b en w de mening van de raad te vertolken. Daarbij ingecalculeerd dat alleen Groenlinks (ook bin nen het college) voor het beschik baarstellen van de subsidie bleet. Wordt maandagavond (na druk te lefonisch overleg in het weekein de) vervolgd in de raadsvergade ring. Dinsdag 16 september VLAARDINGEN Holy Ziekenhuis. Opfriscursus re animatie, 20,Q0u. ROTTERDAM Dizzy. Juliska Yonne Band, 22.00. O.T. Theater a/d Müllerpier. Ham let,20.00. RO Theater. Geziekte die jd heet, 20,15. Luxor Theater. Annie, de musical, 19.30. SKVR Muziekschool Dalweg. Info-avond SKVR PopschooVPopwerkplaats, 19.00. Woensdag 17 september ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert, 11.00. Ahoy. Tom Braxton, 20.00. Rotter damse Schouwburg. Gr.z. Salome, 20.15. Schelling's. Zepp, 19.00. RO Theater. De ziekte die jeugd heet, 20.15. Pier'80 en Klooster/ Oude Noorden. Festival Kmder- Theatertum, 13.00. De Esch. De Blauwe Man, 14.30. Plaswijck- park. Goudhaartje, 15.00. Luxor Theater. Annie, de musical, 19.30. Wilgenhof. Rugzakroute door Berg en Broekpark, 9-16.30. SKVR Mu ziekschool Centrum-West. Info- avond SKVR Popschoo), 19.00. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Mimic' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 2: 'AnacondA' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: 'Space Truckers' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'Scream* (16) dag.13,15- 21.30. 'Marvin's Room'(al) dag.16- 18.45. Cinerama 5: 'Speed 2: Crui se control' (12) dag.18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater "SuperSpeedway' (al) dag. (beh.ma.) 14-16-20.45. 'Ringof Fi re' (al) dag. (beh.ma.) 15, vr.za.zo. ook 13. 'Men in Black' (12) dag. 18.50; za.zo. ook 17. 'Absolute Power' (16) dag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: "Career Girls' (16) dag. 20-22; met op ma. 22. Venster 2: 'Johns' (16) dag. 19. 'North by Northwest' (16) dag.21.30. Venster 3: 'Floatingltfe' (16) dag. 20-22. Venster 4: 'La Promesse' (16) dag. 22. The Quiet Room' (16) dag. (beh.za.) 20. Lu- mière 1: 'Nothing to Lose' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumlère 2: 'Conspiracy Theory' (12) dag, 12.15-15.15-18.15-21.15. tu- mière 3: 'Face/Off (16) dag.18.15- 21.15; do.vr.ma.di. ook 12.15- l5,15.Lumière4: 'Batman&Robm' (12) dag. 12.15-15.15-18.15- 21.15, 'Antonta' (12) zo. 10.30. Pa- thé: 'Face/Off (16) dag. 11.35- 14.30-18.15-21.20. 'Bean, The Ul timate Disaster Movie' faJ) dag. 11.10-13.20-15.30-17,40-19.50- 22. 'Absolute Power' (16) dag. 15.40-18.20-21; do.vr.ma.dï. ook 11.50. 'Men In Slack' (12) dag. 11.30-14.10-16.40-19.20-21.50. 'Consp/racyTheory' {12)dag, 15.20- 18.10-21.10;di.vervalt21.10.'No thing to Lose'fal) dag. 11.20-14- 16.30-19-21.40. 'Addicted to love' (a!) dag. 11.10-13.50-16.20- 18.50-21.30. 'Meet the Flinstone- s.. Not!' di. 21.45, Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Nothing to Lose' (16)vrza.00.15. Lumière 2: "Conspiracy Theory* (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Face/Off (16) vr.za.00.15. Lumière 4: 'Ana condA' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmatiers' (al) za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond' (al) za- .zo.wo.1315-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) za.zo.wo. 11.20- 13.10, 'Ry Away Home' (al) za .zo.wo. 11-13.20. Vlaardingen/Schledam Ter vie ring van het 85-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen (NWH) worden vol gende week maandag door het he le land wandel- en fietstochten ge houden. Ook in Schiedam en Vlaardingen wordt gewandeld. De opbrengst van deze wandeltoch ten gaat naar een Unicef-project in Bangladesh. Unicef zorgt er voor dat kinderen die werken naar school kunnen en geeft de fa milie een toelage om de weggeval len inkomsten te compenseren. In Vlaardingen geeft de echtgeno te van de burgemeester, mevrouw Stam- van den Brink, het start schot voor een natuurwandeling door Midden-Delfland. De wande ling (5 of 10 km) begint bij NS-sta- tion Vlaardingen-West. Vanaf 10.00 uur staat koffie of thee met cake klaar, de start is vanaf 10.30 uur. Onderweg krijgen de wande laars frisdrank, bij terugkomst soep. Deelname kost ƒ25,-. Aan melden kan tot 18 september bij mevrouw Van der Horst (4745926) of mevrouw Hardonk (4357537). In Schiedam wordt die dag een stadswandeling gehouden onder leiding van Pim Schenkelaars. Het vertrek is om 13.30 uur bij het oude stadhuis aan de Grote Markt Meewandelen kost vijf gulden, inclusief koffie of thee. Opgeven: tel. 4271570.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3