fjfA 19, til Na 30 jaar maken drie vrienden weer plannen voor een eigen huis Jongeren krijgen een eigen plek op de politieke agenda mm A Schiedam bundelt informatie over beelden «ftl -«■/* h** i;i WÊÊÊÈêmê 'Wij hebben kennis, ervaring en onze handen vrij' ienda.-^ Rotterdams Dagblad -ZZ Zaterdag 20 september 1997 m ïfi ,J %i\ F l'. Door Mariëtte Olsthoom Schiedam Tijdens baar speur tocht naar beeldende kunst in de open lucht van Schiedam stuitte Ellen de Rijk op een groot aantal verwaarloosde kunstwerken. Aan de hand van een bestaande beel- denroute, aangevuld met tips uit 'de wandelgangen', kwam de stu dente museologie welgeteld op tachtig beelden, sculpturen en ob jecten, waarvan een kleine vijfen twintig hard toe zijn aan een op knapbeurt. Na de restauratie van deze werken moet een onder houdsplan ervoor zorgen dat ze er in het vervolg netjes bij blijven staan. Begroeid met mos, beschadigd of ondergekalkt met graffiti staan de kunstwerken er wat verloren bij. Ze moeten schoongemaakt worden of er moeten stukjes wor den bijgeverfd. Van een werk dat is bevestigd aan de buitenmuur van de islamitische basisschool El Furkan aan de Eduard van Bei- numlaan is nauwelijks meer te achterhalen wat het voorstelt. De Rijk: „Op een stalen plaat zijn met stukjes hout een strijdwagen met paarden en ruiters afgebeeld. Doordat er zoveel stukjes af zijn, kun je dat er nu niet meer uitha len." En zo zijn er nog een stuk of zes kunstwerken die zo zijn bescha digd dat getwijfeld wordt of het wel zinvol is om ze te herstellen zonder dat de oorspronkelijkheid van het werk wordt aangetast. Of dat er voor hetzelfde geld een nieuw werk gemaakt kan worden. „De werken komen niet meer tot hun recht," stelt Ellen de Rijk, die de kunstwerken inventariseerde tijdens haar stage bij de gemeente Schiedam. „Beelden zijn het visi tekaartje van Schiedam dus moe ten ze ook estetisch aanvaardbaar zijn." Met een restaurateur wordt momenteel gekeken of de bescha digde werken hersteld kunnen worden. Zomaar een kunstwerk weghalen gaat echter niet, weet De Rijk. ,.Het werk blijft in geestelijk op zicht eigendom van de kunste naar. Ook moet rekening worden gehouden met de historische waarde van het werk voor Schiedam. Dat zijn afwegingen die we moeten maken." De tachtig kunstwerken zijn gefo tografeerd en gegevens ervan zijn 'opgeslagen in de computer. Be kend is nu bijvoorbeeld in welke staat van onderhoud het werk is. De informatie kan door iedereen - Schiedammers en bezoekers van de jeneverstad - worden op gezocht op trefwoord, jaartal of lo catie. Wie bijvoorbeeld wil weten hoe veel bronzen beelden Schiedam rijk is, is daar voortaan met een druk op de knop achter. De Rijk: „Het belangrijkste is natuurlijk dat informatie over alle beelden in Schiedam op een plek en ti la minute beschikbaar zijn. Voor het onderhoud van de werken is het handig een omschrijving te heb ben en gegevens over hoe het er aan toe is." Vergeten Naast de vele beschadigde wer ken stuitte de Amsterdamse stu dente ook op een aantal vergeten kunstwerken. Zo zijn er twee creaties van Piet van Stuivenberg boven water gekomen, Schiedams bekendste kunste naar. Een stenen reliëf, waarvan men wist dat het 'ergens lag', maar dat niet bij de gemeente be kend was, is er één van. De ander is een anoniem werk, dat bij na der inzien van Van Stuivenberg bleek te zijn. Onderzocht gaat worden of er naambordjes op de veelal anonie me werken geplaatst kunnen wor den. Het ontbreken daarvan is on gepast en kan schrijnende situ aties opleveren. Iemand die daar over mee kan praten is de Sehiedamse dominee J. D. Wuis- ter. Al jaren irriteert het hem dat de twee laatste regels uit een ge dicht van Ida Gerhardt zonder naamsvermelding op het herden kingsmonument aan de Plantage staan. Plaquette Elk jaar weer ergert de dominee zich als hij het monument be zoekt om een Joodse school vriend, die in de oorlog is omgeko men, te herdenken. „Het is een oud gebruik om niemand aan te halen zonder bron, laat staat om regels uit een gedicht te citeren. Een plaquette voor de weggevoer de Sehiedamse joden, waar ik al tijd om heb gevraagd, is er nooit gekomen. Nu Ida Gerhardt pas is overleden, wordt het tijd dat haar recht wordt gedaan." 'Nooit heb ik, wat ons werd ontno men, zo bitter, bitter liefgehad,' staat er op het Sehiedamse oor logsmonument te lezen. Twee re- ,gels 'uit het hart gegrepen voor een ieder die denkt en herdenkt', meent de dominee, die in 1983 na jarenlange dienst als predikant in verschillende gemeenten, weer terugkeerde naar Schiedam. „En als je herdenkt, wil je ook weten waarvoor," aldus Wuister. Hetwerkvan kunstenaar HeleneZielstra aan de muurvan de isla mitische basisschool El Furkan aan de Eduard van Beinumlaan: op een stalen plaat zijn met stukjes hout een strijdwagen met paarden en ruiters afgebeeld. Doordat er zoveel stukjes afzijn, kun je dat er nu niet meer uithalen. Foto Gerrtt de Heus/Roei Dijkstra Jan Barend regt, Marius en Bram van Dorp (vanaf rechts) pra ten meentum aan de rand van de Holier- hoekse pol der over hun plannen voor appartemen- tenbouw Mensen als wij willen met de auto tot bij de lift kunnen rijden, die ze naar hun ge lijkvloerse. luxe woning brengt. Foto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen Bram van Dorp (74), Jan Barendregt (70) en Marius van Dorp (67) komen weer regelmatig bij een. Net als ze dertig jaar ge leden deden, overwegen ze weer particuliere woning- bouwplannen te maken. Nu gaat het niet zoals in 1967 om revolutionaire drive-inwo- ningen - er zijn immers geen kinderen meer thuis- maar om luxe appartementen. Op nieuw is onvrede met het be staande woningaanbod, qua prijs en kwaliteit, de drijf veer. „Er staat nog geen streep op pa pier," vertelt Marius van Dorp, de bouwkundige in het gezelschap. „We willen eerst onderzoeken of er interesse is en wat de woon wensen zijn van de eventuele ge gadigden. Het enige besluit dat wjj hebben genomen, bestaat uit onze bereidheid om ons nogeens in te spannen voor de bouw van een worungencomplex. In de af gelopen jaren hebben we regel matig de vraag gekregen of we daartoe nog een keer bereid zou den zyn." Jan Barendregt, erevoorzitter van de voetbalclub VFC en gepensio neerd als directeur van het ge meentelijk woningbedrijf in Maassluis, leerde Marius van Dorp goed kennen in de jaren vijf tig toen zij beiden als ambtenaar werkzaam waren bij de gemeente Vlaardingen. Barendregt op het stadhuis en Van Dorp in de bouw techniek bij Gemeentewerken. Jan kreeg de administratie onder zijn hoede van nieuwe gebouwen zoals het Kolpabad, de Stadsge hoorzaal en de Biliitonflat en Ma rius was de technische man die onderhoudsadviezen gaf. Met Bram van Dorp (geen fami lie), bekend in Vlaardingen als oud-directeur van de Chloride ac- cufabriek en oud-voorzitter van de Industriële Kring Vlaardingen (IKV), woonden de twee ambtena ren met hun gezinnen indertijd in een portiekflat in de Speenkruid straat, aan de rand van park 't Nieuwelant. Ze spraken elkaar re gelmatig, onder meer op verjaar dagen en andere partijtjes. Zo ook halverwege de jaren zestig. Eigen huls „Toen de minister en de landelij ke politiek steeds vaker gingen praten over huurbelasting en over het ontnemen van woningwetwo ningen aan mensen, die hiervoor teveel verdienden, rees bij ons het plan om ons eigen huis te gaan bouwen. We woonden daar overi gens voor 45 gulden per maand uitstekend," vertelt het drietal. Een groot artikel (van de hand van Peter d'Hamecourt) in het Rotterdamsch Nieuwsblad van ja nuari 1969 herinnert aan het suc ces van de drie initiatiefnemers van het 'comité Woningdoorstro- ming'. Een aannemer zag moge lijkheden voor een prijs binnen de premieregeling bij de bouw van twintig woningen. Wethouder Teun de Bruijn was enthousiast over het particulier woningbouw plan van de twee, inmiddels ex- ambtenaren en hun vriend. Hun ontwerp paste uitstekend op een stuk grond, dat hij nog vrij had aan de Willem Lodewijklaan in Holy-Zuid. Banken wilden echter het bouwri- sico niet dragen, maar daartoe was het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten wel bereid, dat zelf ook nog met twee perceeltjes grond aan de Willem Lodewijk laan in de maag zat Het plan van 'Woningdoorstro ming' dijde daardoor uit tot vier rijtjes van tien woningen. Lief hebbers telden grif duizend gul den inschrijfgeld neer voor de ei gen woning van drie verdiepin gen: beneden een garage en hob bykamer aan de tuin, op de eerste verdieping woonkamer en keu ken en boven, onder het platte dak, drie slaapkaxnersen een bad kamer. Alles centraal verwarmd. De prijs was 44.500 gulden. Het was een bijzonder ontwerp, vooral ook door de geschakelde bouw. Op aandringen van wethouder De Bruijn verzorgde het drietal aan sluitend ook nog een project van 39 koopwoningen aan de Johan Willem Frisolaan. Marius was enkele jaren later nog betrokken bij de woningbouw plannen van Brams IKV en deed zaken met Jan, toen deze in Maas sluis het woningbedrijf bestierde. Hij startte een eigen adviesbu reau, waarmee hij veel werkte voor de hotelgroep Accor (onder meer Ibis en Formule I). „Een sector waar onderhoudsarme bouw een eerste vereiste is," be nadrukt hij in de tuin van de rian te bungalow die hij voor zichzelf ^ontwierp aan de Abelendreef, aan 'de rand van de Holiërhoekse pol der. Aan de Willem Lodewijklaan woont van het trio alleen nog Jan Barendregt, maar die wil nu ook weg. „Ik heb net mijn laatste af lossing betaald en wil het liefst naar een appartement in de huursector." Empty-nesters Hjj en al die andere bezoekers van de bouwvergaderingen van dertig jaar geleden, behoren tot de grote groep zogenoemde 'empty-nes- ters', die volgens gemeentelijke tellingen in Holy-Zuid woont. .Al lemaal mensen in de buurt van 70 jaar, van wie de vrouw steeds meer een hekel krijgt aan dat huis met twee of drie verdiepingen. De ruimte hebben ze ook niet meer nodig. Ze willen iets waarbij ze met de auto tot bij de lift kunnen rijden, die ze naar hun gelijk vloerse, luxe woning brengt," ver duidelijkt Barendregt. Marius van Dorp bekent dat hij ook verhuisneigingen heeft. En kele jaren geleden nam hij een op tie op een penthouse op een van de nieuwe appartemententorens in het plan De Vaart. „Ik heb er vanaf gezien nadat ik een aantal slechte bouwkundige zaken ontdekte. Ramen die niet of nauwelijks zijn schoon te ma ken, bijvoorbeeld. Je hoort de ko pers er nu over klagen. Ook die overvloed aan glas, vind ik niks. In de zomer krijg je te veel warm te van de zon en in de winter kost het meer energie aan verwar ming. Er worden gewoon begin- nersfouten gemaakt. Architecten tekenen zonder rekening te hou den met wind en regen. Zo'nhuis hoefik niet." Folders Marius van Dorp besluit: „Ik wil een onderhoudsarme woning ont werpen in een vorm, welke de mensen aanspreekt die met ons mee willen doen. Het hoeven be slist niet alleen oudere mensen te zijn. Wij inventariseren de wen sen en zoeken dan de Grootste Gemene Deler. Geen mooie ver halen of folders bieden we. Alleen, opnieuw na dertig jaar, onze goe de wil om te proberen te realise ren waarnaar vraag is en tegen de gunstigsteprijzen. Hoe het uitein delijk wordt en waar het moet ver rijzen, kunnen we pas bepalen als we weten wat de mensen willen die zich bij ons aanmelden. Wij hebben kennis, ervaring en onze handen vrij om het project van be gin af aan te begeleiden en door middel van bijeenkomsten perio diek overleg te plegen met de ko pers over Belangstellenden kunnen schrif telijk reageren bij de drie leden van het comité Woningdoorstro ming: J. Barendregt, Willem Lo dewijklaan 67, 3136BT Vlaardin gen, A. van Dorp, Abel Tasman- laan 252,3133AE Vlaardingen en M. van Dorp, Abelendreef 15,3137 CA Vlaardingen. Door Judith van Klaveren Maassluis Het jeugdbeleid moet een eigen plek op de politie ke agenda krijgen. Er moet een uitgebreid netwerkkomen van or ganisaties om te voorkomen dat jongeren ontsporen, overlast ver oorzaken of vroegtijdig school verlaten. Hiervoor is een zo breed mogelijke samenwerking tussen instanties op allerlei terreinen noodzakelijk. In Maassluis leken deze week alle gezichten voor één keer dezelfde kant op te staan. Tijdens de oriën tatieavond over schooluitval die woensdag in het stadhuis werd gehouden, zaten de deelnemers grotendeels op dezelfde lijn. Allen waren van mening dat problemen bij jongeren tijdig moeten worden gesignaleerd en dat er mensen be schikbaar moeten zijn die dit kun nen opvangen. Over de details liepen de opvattin gen uiteen. Zo zien enkelen hier een mooie rol weggelegd voor de scholen - ontmoetingsplek bij uitstek voor jongeren. Die wezen er op hun beurt op dat leerkrach ten daar de capaciteit noch de kwaliteiten voor hebben. Boven dien: een school is er om te onder wijzen, niet om de opvoeding van de ouders over te nemen. Alle facetten werden uitgebreid besproken tijdens de oriëntatie avond, die was georganiseerd in het kader van het tweede deel van het Lokaal Preventief Jeugdbe leid. Was deel 1 gericht op bestrij ding van overlast en criminaliteit door de jeugd (beleid waarvan in middels met de uitvoering is be gonnen), in dit vervolg ligt het ac cent op het bestrijden en voorko men van voortijdig schoolverla ten. Door de aanwezigheid van diverse prominente gasten en een grote opkomst van vertegenwoordigers van scholen, politieke partyen en instellingen 'uit het veld', zoals SSM, de Marokkaanse Contact Functionarissen, het straathoek en ambulant jongerenwerk, kreeg de bijeenkomst de status van een congres. Na diverse inleidingen en prak tijkervaringen volgde een lezing van prof. dr. AB. Ringeling, hoogleraar bestuurskunde aan de Rotterdamse Erasmus Universi teit. Het tempo lag hoog, net als het informatiegehalte. Wethouder L, D. Wesenhagen (onderwijs) was na afloop dan ook zeer tevreden. „Het geeft een toegevoegde waar de aan de zaken waar ik mee bezig ben," meende de wethouder, die concrete aanknopingspunten zei te hebben gekregen voor het op zetten van een preventief beleid. Aan de hand van zes stellingen over hoe dit beleid vorm zou kun nen krijgen, werden de meningen (door het opsteken van groene en rode kaarten) van het publiek ge peild. Tot vreugde van Wesenha- De school - ontmoetingsplek bij uitstekvoor jongeren - wordt gezien als belangrijke plaats waar organisaties kunnen samenkomen om vroegtijdig schoolverlaten te bestrijden. Daarmee kunnen 'ontsporingen van hangjeugd', zoals eerder deze zomer in Maasluis, worden voorkomen. Archieffoto Roel Dijkstra gen gaven diverse raadsleden een toelichting op hun stemgedrag. „Ik heb raadsleden van WD, PvdA en CDA gezien. Ik ben blij dat zij hun mening lieten horen, want we hebben hun steun nodig als we dit beleid gaan uitvoeren," zei zij naafloop. De zes stellingen waren gedestil leerd uit de nota Lokaal Preven tief Jeugdbeleid II. Behalve de op vatting dat samenwerking op alle leefterreinen nodig is, werd bij voorbeeld gesteld dat de effecten moeten worden gemeten, door ze te toetsen met een zogenoemde jeugdmonitor. Ook daar werd tij dens de bijeenkomst in grote meerderheid mee ingestemd. Leerfabriek Meer discussie leverde de vraag op of de school niet moet worden gezien als leerfabriek, maar als ontmoetingsplaats van actoren. Docent E. Druppel van het Maas college zei er voorstander van te zijn dat scholen langer open blij ven, „maar dan wel met onder steuning van andere organisa ties." Directeur P. Odijk van basis school De Dijck voegde toe het niet wenselijk te vinden 'alles en nog wat de school binnen te ha len'. „Daar zijn we niet voor inge richt en niet mee uitgerust. Dan is het eind straks zoek." In zijn inleiding eerder op de avond wees Odijk al op de toene mende problemen waarmee scho len worden opgezadeld. „Door het groeiende aantal gebroken gezin nen neemt het aantal sociaal-emo tionele problemen toe. Daarnaast is er een verandering in het verw achtingspatroon van de ouders: 'dat laten we graag aan de school over'. Ook vragen de ouders vaker advies aan de leerkracht in ver band met de opvoeding." De opsomming van Odijk ging nog verder: de toename van kin deren uit een andere cultuur - met een andere taal, andere ze den en gewoonten- en de in stroom van getraumatiseerde kin deren uit oorlogsgebieden. „Dat moeten wij allemaal opvangen, maar wij zijn daar niet voor opge leid." Met klem pleitte de school directeur dan ook voor de oprich ting van een netwerk. „Dat is echt hard nodig. De hulpverlening moet worden gegeven door des kundigen." Wel beaamde hij dat basisscholen een belangrijke positie innemen by het vroegtijdig signaleren van eventuele problemen. „De basis school heeft meestal nauwer con tact met de ouders dan de middel bare school. We voeren dan ook regelmatig leerlingenbesprekin gen en leggen dossiers aan, het zogenoemde leerlingenvolgsys- teem. Nu wordt het zaak deze ge gevens via de ouders door te ge ven naar het voortgezet onder wijs." Gastspreker L. S. Groen man, voorzitter van de landelijke projectgroep Ontwikkeling Lo kaal Preventief Jeugdbeleid, prees de Maassluise benadering van het onderwerp als 'buitenge woon positief. „Maassluis zet het beleid op vanuit de probleemge richte preventie -de concrete overlastsituatie- en vertaalt dat naar de algemene situatie, name lijk wat willen we bereiken en hoe kan de jeugdzich het best ontwik kelen." En: „Ik heb de indruk dat het jon gerenbeleid hier al heel aardig een collegezaak is. Er is al veel op de rails gezet en er wordt in net werken gewerkt. Daarnaast wordt veel gekeken naar voorbeelden uit grote steden als Amsterdam en Rotterdam. Dat is gunstig, want ik krijg wel eens het gevoel dat er veel te veel landelijk wordt geïnitieerd en dat gemeenten maar moeten zien hoe ze een ei gen koers varen." De nota Lokaal Preventief Jeugdbeleid II ligt tot en met 29 oktober ter inzage in het stad huis. Belangstellenden kunnen tot die datum schriftelijk of mumieliüg reageren. Ook tijdens de hoorzitting op 29 september, om 20.00 uur in het stadhuis, kunnen belangstellenden hun mening geven over het rapport De behandeling in de raadscom missies en de gemeenteraad is in december. Zaterdag 20 september SCHIEDAM Margriethal. Ie Nederlandse Brom- fïetsbeurs, 10.00-17.00u. Grote Kerk. Inloopconcert, 15.00u. Film huis. The Fngtheners, 21.00u. Po dium. "The Urn', rock blues, 22.00U. VLAARDINGEN Vredeskerk. Vertoning kinderfilm Matilda, I0.30enl4.00u. Ichthus- kerk. Matilda, 13.00u. Grote Kerk. Wandelconcert op viool en orgel, 15.00-17.00u. Kolpabad. Het Duel, metdewedstnjd 'Hooglopen', 14.0Qu. Muziekinformatie- en do cumentatiecentrum Jan Stolk. Opening expositie Hommage aan Hans Schouwman, 16.00u. Kerk van de Nazarener.TheCountryTrail Band, 20.00u. Stadsgehoorzaal. 'Dertigjaarop hetpodium'doorHany Sacksiom,20.00u. HOEKVAN HOLLANd Bos Duin. Vogelbeurs, 10.00- I3.00u. Staelduinse Bos. Start "Week van het Landschap', dagelijks excursies, 14.00u. Zondag 21 september SCHIEDAM Filmhuis. The Fngtheners, Heem- tuin. Fotowedstrijd, 13.00u. DCde- 4Molens. Thé-dansant, 13.3öu. WC De Erker. Rommelmarkten kle- dingbeurs. Podium. Op zondag kan het anders, a koest sessie, 21.30u: VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 'De wereld van Mathijs' door NKF Theaterproduk- ties, 15.Q0U, Panta Rei. Introductie workshop herwaarderingsco-coun- selen, 14,00-16.00u. DC de Bijen korf. Thé-dansant, 14.00u. HOEKVAN HOLLAND Recbtestraat. Hoekse Branding Sl alom Kampioenschappen 1997, 12.00u. Maandag 22 september VLAARDINGEN Diakonaal bureau Hervormde Ge meente. Informatie-avond lokaal geldstelsel, 20,00u. Joannes de Dooperkapel. Wake voor vrede, 19.00-19.30u. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Mirnic' (16) dag.13.15-16-18.45-2130. Cine rama 2: 'Absolute Power' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: 'City of industry' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'AnacondA' (16) dag. 13.15-21-30. 'Marvin's Room' (al) dag.16-18.45. Cinerama 5: 'Speed 2: Cruise control' (12) dag.18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater: 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 14- 16-20.45, ma. alleen 20.45. 'Ring of Fire'(al) dag. (beh.ma.) 15,za.zo. ook 13. 'Men in Black' (12) dag. 18,50; za.zo. ook 17. 'Absolute Power' (16) dag.21.50. 'Microcos- mos' (al) za.zo. 11.30. Lantaren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20-22; niet op ma. 22. Venster 2:Tienerverzet in de jaren negentig: Totally F***£d Up do. 19.30; 'PinkSlip' do. 21.30; 'My own private Idaho' vr.19.30; 'Na ked Youth' vr.21.30; 'Muriels Wed ding' za.19,30; 'Go Fish' za.21.30; 'Nord' zo,19.30; 'Cheb' zo.21.30; Three bewildered peaopfe in the night' ma.19.30; The Cement Gar den' ma.21.30; "YoungSou! Rebels' di.19.30; 'Fresh' di.21.30; 'Kids' wo.19.30; 'SaltoalVacio*wo.21.30. Venster3: 'Broos' (16) dag.20-22. Venster 4: 'Floating life' (16) dag. 20-22. Lumière 1: 'Nothingto Lose' (at) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: Turks Fruit' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu- mière 3: 'Conspiracy Theoiy' (12) dag.18.15-21.15; do.vr.ma.di. ook 12.15-15.15. Lumière 4: 'Batman Robin' (12) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. 'De Jurk' (al) zo. 10.30. Rexane: 'Jong en op dnft' (18) do. t/m zo. 'Intiem gefluister' ma. t/m wo. Pathé: 'Fsce/OfF (16) dag. 11.35-14.30-18.05-21.20; za. 11,55 ipv 11.35. 'Smilla's Sense of Snow' (12) dag.11.50-15.40- 18.20-21. 'Addicted to Love' (at) dag.16.30-18.50-21.30;do.vr.ma- .di. ook 11.10-14. 'Nothing to lose' (al) dag.11.20-14-16.30-19- 21.40. 'Bean, The Ultimate Disaster Movie" (a!) dag. 11.10-13.20- 15.30-17.40-19.50-22; dl. vervalt 22. 'Men In Black' (12) dag. 11.30- 14.10-16.40-19.20-21.50. 'Con spiracy Theory' (12) dag. 15.20- 18.15-21.10; do.vr.ma.di. ook 11.40. 'Moord in Casa Blanca' (16) di. 21.45. NachtvoorsteHingen: Lumière 1: The Lost World' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Face/Off (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Conspiracy Theory'(16)vr.za.G0.15. Lumière4: 'Nothingto Lose' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: cinerama 5: '101 Echte Daïmatiërs' (al) za- .zo.wo.13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond' (at) za- .zc.wo. 13.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) za.zo.wo.112G- 13.10. 'Fly Away Home' (al) za .zo. wo.ll. 10-14.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1