9 1? Kringloopbedrijf in andere handen I P Ambtenaren spelen wedstrijd 'hooglopen' in Kolpabad Proostende Brandersknecht verrijst uit het zand Ja^ $3 r!l Bestuursproblemen nopen gemeente tot ingrijpen f Brand na kortsluiting Inbraak 1 in bedrijf Gestolen auto terug Agent krijgt stomp in gezicht Geld voor Nieuwland Burgemeester opent nieuwe kazerne achter het stuur Ton Stolk brengt eerbetoon aan componist Hans Schouwman Natte broek voor wethouder Gouma wil doorgaan Dames vast in de lift Rotterdams Dagblad Maandag 22 september 1997 VlaardingenHet kringloopcentrum in gaardingen heeft be staansrecht, alleen niet in de huidige vorm. Om het bedrijf van een gezonde toekomst te verzekeren, moet het professio neel worden geleid. Maar als eerste moet er snel andere huis vesting worden gekozen omdat het huidige onderkomen aan de Deltaweg veel te duur is. Deze aanbevelingen doet Advies bureau Tauw Milieu BV aan bur gemeester en wethouders van Vlaardingen. Die hadden op dracht gegeven om het kringloop- bedrijf eens door te lichten. Dat was gebeurd nadat het kringloop centrum aan organisatorische problemen ten onder dreigde te gaan. Het gemeentebestuur ziet een hoop voordelen aan het in stand houden van het kringloopbedrijf. Het biedt werk aan mensen ie niet zo'n hoge opleiding hoeven te hebben en vaak worden de loon kosten in het kader van de een of andere Melkert-iegeling gesubsi dieerd. Ook het milieuvoordeel - een oude kast gaat niet naar de oven van de AVR maar wordt door iemand anders nog jaren ge bruikt- speelt een belangrijke rol. Maar om er net als in 1996 elk jaar 350.000 gulden in te stoppen, gaat burgemeester en wethouders een beetje ver. Daarom moest het adviesbureau enkele aanbevelingen op papier zetten waarmee het kringloopcen trum kan blijven bestaan en de gemeente Vlaardingen een deel van de drieënhalve ton in de zak kan houden. Geïnteresseerd Zowel het gemeentebestuur als het bestuur van de Stichting Kringloopcentrum Vlaardingen hebben met de aanbevelingen in gestemd. De professionelere lei ding en het verlagen van de kos ten zou het best gestalte kunnen krijgen door de exploitatie in han den te geven van de Stichting Kringloopbedrijven Nederland, Dit is een landelijk opererende or ganisatie die kringloopbedrijven m heel Nederland exploiteert. De ze stichting heeft in de eerste ge sprekken te kennen gegeven 'ge ïnteresseerd' te zijn. Met de nieuwe leiding moet het volgens b en w mogelijk zijn om de omzet flink op te krikken. Een klus die het bestuur voor de huidi ge leiding te moeilijk acht. Die ontbreekt het volgens b en w daarvoor aan deskundigheid. Overigens geeft het gemeentebe stuur aan dat een kringloopcen trum ook in de nieuwe situatie niet kan draaien zonder subsidie van de gemeente. Die bijdrage zou op termijn gekoppeld kunnen worden aan het aantal tonnen dat het kringloopcentrum onttrekt aan de huisvuilinzameling. De ge meente moet voor elke kilo die bij de AVR ter verbranding wordt aangeleverd ook geld betalen. Maar, stellen burgemeester en wethouders, als er wordt geïnves teerd in hergebruik van spullen is dat beter Hergebruik is één van de speerpunten in het milieube leid. 1 Schiedam Brand heeft een wo- v. ning aan de Boylestraat in Schiedam gisteravond vernield. Het vuur is waarschijnlijk ont staan na kortsluiting. De bewoners, die cp het moment van de brand niet thuis waren, zijn elders ondergebracht. Vlaardingen Bij eer de Maassluissedijk i n Bij een bedrijf aan "j": in Vlaardin- is gisteravond ingebroken. De daders wisten het pand binnen te komen door de voordeur uit de scharnieren te lichten. Ze namen twee computers met randapparatuur, een videorecor der, tv en nog een onbekend geld bedrag mee. Maassluis In Breda is een auto teruggevonden die op 18 septem- ber in Maassluis was gestolen. Er is een 20-jarige man aangehouden die in Breda aan de gestolen auto aan het sleutelen was. Hij is in middels overgebracht naar hetpo- - litiebureau in Vlaardingen, waar het onderzoek wordt voortgezet. >- De auto wordt na het controleren van afdrukken en andere sporen teruggegeven aan de eigenaar. Vlaardingen De politie heeft in - het weekeinde in het centrum van Vlaardingen drie jongeren uit die p'aats en iemand uit Delft aange houden. Drie jongens werden aangehouden omdat zij aan de Dayer tegen een parkeerauto maat hadden getrapt. Toen de agenten hen in de kraag wilden vatten, kwam een meisje dat de vandalen vergezelde in verzet. Ze hinderde de politie, wat al straf baar is, en gaf vervolgens een van de agenten ook nog eens een stomp in het gezicht. En zo moes ten ze allevier mee naar het bu reau. Na verhoor en een telefoon tje naar de ouders, is het viertal weer op straat gezet. - Schiedam Het Juliana Welzyn Fonds heeft aan de Stichting Me delanders van Overal en Nergens in Schiedam een bedrag van 7500 gulden toegekend. Het gaat om een bijdrage in de kosten van het leefbaarheidsproject in de wijk Nieuwland. Het proje c is een vervolg op De vdjk is van ons allemaaL Doordat autochtone en allochtone allerlei activiteiten in en voor de wijk or ganiseren leren ze met elkaar om gaan en knapt de buurt er ook nog van op, is de filosofie achter het project. Behalve de Stichting Medelan ders, werken onder meer bewo- nersvereniging, woningstichting, politie en gemeente aan het pro ject mee, dat op 1 september is ge- start. Achter het stuur van een brandweerauto heeft burgemeester R. Scheeres zaterdag de nleuwa brandweerkazerne Post Noord geopend. Met burgemeester L Stam van Vlaardingen, J. Ster- kenburg van Maassluis en twee oud-brandweerlieden als pas sagier reed hij zaterdag met gillende sirenes en zwaailichten van de oude Post Kethel naar het nieuwe, beter uitgeruste on derkomen aan de Brederoweg. Meteen instructeur had dé bur gemeester, die al jaren een groot rijbewijs heeft maar daarvan nauwelijks gebruik maakt, een paar avonden geoefend voor de grote dag. Onder het toeziend oog van vele genodigden en be langstellenden reed Scheeres de wagen behendig de garage in. En met het knallende vuurwerk dat vervolgens de lucht Inging, kon de post, waar veel meer stallingsrufmte is dan in Kethel, officieel in gebruik worden genomen. De nieuwe garage dient als opkomstpost voor brandweerpersoneel uit Schiedam- Noord. Naast voertuigen wordt er voonamelijk rampbestrij- dingsmateriaal gestald. Nog dezelfde avond rukte de eerste brandweerwagen uit voor een uitslaande brand aan de Boyle straat in Schiedam-Oost. Foto Roel Dijkstra VlaardingenSommigen dachten aan doorgestoken kaart. De direc teur van het nieuwe Schiedamse Theater a/d Schie op de stoel van scheidsrechter en dan waren ook de eerste drie beurten nog voor de Schiedammers. Dat kon geen toe val zijn. Het bracht de ambtena ren van de afdeling openbaar groen van de gemeente Schiedam op een voorsprong waar hun VÏaardingse collega's van cultuur dicht bij in de beurt kwamen, maar uiteindelijk niet aan konden tippen. Een wedstrijdje hooglopen tussen ambtenaren van de buurgemeen ten in het decor van De Salon Het Duel. Dat was de bedoeling zater dagmiddag in het op de slopersha mer wachtende Kolpabad. Onder met klittenband ondergebonden schoeisel moesten de twee teams ombeurten zoveel mogelijk kar tonnen zolen zien te verzamelen. Deze bleven bij de geringste aan raking plakken onder de schoen zolen. Kunst natuurlijk om ze er zo recht mogelijk onder te krijgen en op de been te blijven. Een as sistente gaf met een draai aan een rad telkens de beurt aan het Schiedamse of het "VÏaardingse ambtenarenteam. Beide teams kunnen rekenen op de aanmoedigingen van een scha re fans als scheidsrechter Paul van Oort ('niet omkoopbaar, wei gevoelig voor giften') het startsein geeft. Petje op, broekspijpen op gerold en daar gaan ze. Het tempo zit erin. Het Schiedamse team vraagt als eerste om een time-out en wisselt een speler. Met twee stokken aan weerszijden voor het evenwicht staat zij nog met opge heven hoofd. Een VÏaardingse ambtenaar heeft het na een paar misstappen moeilijker, wankelt maar weet zich vervolgens goed te herstellen. De reservespelers komen nu van de banken langs de kant en geven aanwijzingen en ondersteuning aan hun teamgenoot in het veld. Hoe meer zooltjes, hoe wankeler het evenwicht. De VÏaardingse h oogloper staat nu zo onstabiel dat hij met drie man overeind moet worden gehouden, Beide partijen belanden m een kritieke fase. De Vlaardingers moeten zelfs een stuk van hun schoenzool afhalen om überhaupt nog verder te kunnen, waardoor Schiedam op een riante voorsprongkomt. Lachspieren Het tafereel oogt vanaf de zijlijn zo komisch dat het spel iedereen op de lachspieren begint te wer ken. 'Gewoon op de been blijven, dan is er niets aan de hand,' pro beert het publiek de teams een hart onder de riem te steken. De aandacht zwakt af als het spel Ambtenaren uit Schiedam en Vlaardingen hadden het zaterdagknapmoeHijktijdens een wedstrijd je hooglopen in het Koipabad. Foto Roel Dijkstra te lang gaat duren. Uiteindelijk telt de jury in totaal 64 kartonnen zolen bij het Schiedamse team en 54 by de Vlaardingers. Met de winst van de Vlaardingers de avond eivoor tijdens de rat-race brengt dat de stand op 1-1. Aan De Salon Het Duel, onderdeel van de Kumtestafette '97, doen zowel kunstenaars uit Schiedam als Vlaardingen mee. De tentoon stelling in het Kolpabad aan de Broekweg 91 is nog tot en met 28 september te bezichtigen. Ope ningstijden zijn van vnjdag tot en met zondag van 12.00 tot 19.00 uur en op vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur. V/aardingen Het begon met een toevallige ontmoeting tijdens de VÏaardingse open atelierdagen zo'n anderhalfjaar geleden. In het kunstenaarscomplex aan de Cu- ragaolaan raakt Ton Stolk aan de praat met gastexposante Angeli- que Schouwman-Van Loon. Haar schoonvader blijkt de in 1967 overleden musicus Hans Schouw man te zijn - welbekend by de VÏaardingse oud-leraar en compo nist, die hem als 15-jarig jochie nog had horen spelen in zaal Ex celsior aan de Oosthavenkade. Na een bezoek aan Den Haag, waar zij woont met de zoon van de vermaarde componist, komt Stolk in het bezit van het handschrift van Schouwman -want dat spaart hij - en ontstaat het idee Schiedam Het was feest afgelo pen weekeinde in de Heemtuin 't Hoefblad ui Schiedam. Zowel de vijftiende verjaardag van 't Hoef blad als de ingebruikneming van de nieuwe toegang naar de kin derboerderij werden gevierd. Ge meentewerken had wethouder Bart de Leede uitgenodigd om za terdagochtend het speciale na- tuurweekeinde te openen. Alleen hadden de ambtenaren die het draaiboek schreven de bestuur der van Groenlinks iets meer Tarzancapaciteiten toebedacht. De Leede moest een sleutel zoe ken en daarmee de toegang naar de kinderboerderij openen. „Die sleutel had ik zo gevonden," aldus de wethouder. Alleen om bij de sleutel te komen moesthij als Tar- zan met een touw over de sloot slingeren. En daarbij verkeek de wethouder zich op de hoogte van de tak waaraan het touw was ge bonden. „Die hing lager dan ik dacht. M*n benen kon ik nog weï omhoog houden, maar met mijn billen ging ik door het water." lacht de wethouder. Maasland Het PvdA-raadslid Wiebe Gouma blijft beschikbaar voor een nieuwe penode in de Maaslandse gemeenteraad. Gou ma heeft er bij de in maart te hou den verkiezingen drie periodes opzitten, maar wil daar nog een vierde termijn aan vastkoppelen. Met de verkiezingen op komst be gint de PvdA voorzichtig aan de kandidatenlijst en het verkie zingsprogramma te werken. De Schiedamse Brandersfeesten zijn zaterdagochtend onder een heerlijk najaarszonnetje van start gegaan met 's werelds beroemdste zandsculpturenkunstenaar Mare Altamar uit Flori da. In de berg rivierzand dat in het gat van Bolmers op het Broersveld was gsstort, had Altamar in een mum van tijd het hoofd gemaakt van Louis Vollering van bakkerij Van der Krocht, die de zandscuJpturenbouwer naar Schiedam heeft gehaald. Een blik op het hoofd van burgemeester R. Scheeres was ver volgens voldoende om ook zijn gelaatstrekken binnen enkele minuten uit het rulle zand te doen verrijzen, al had hij wat moei te met 'de klassieke neus" van Scheeres. Met een proostende Brandersknecht maakte Altamar het beeld uiteindelijk af op het Broersveld waar in tijden niet zoveel mensen zijn geweest als afgelopen zaterdag. Het kunstwerk heeft de tweede, druk bezochte Heineken Branders Bluesnight die avond echter niet overleefd. Altamar en zijn vrouwzijn vandaag begonnen met de reparatie ervan. Woensdag gaan zij beginnen aan een nieuwe beeldtenïs: Annie in de Schiedamse Passage en Batman en Robin in kleur in het gat van Bolmers. Spectaculair wordt het zaterdag als de zandkasteienbouwer een oldtimer maakt, waarin kinderen op de foto kunnen. Foto Roel Dijkstra voor een tentoonstelling over de musicus. De expositie Aan Schouwman is zaterdag geopend in het muziekinformatie en docu mentatiecentrum Ton Stolk. Voor Angelique Schouwman-Van Loon betekende de voorbereidingen op de tentoonstelling een eerste ken nismaking met haar schoonvader, die zij nooit en haar echtgenoot slechts twaalf jaar van zijn ieven heeft gekend. Gaandeweg groeide haar bewon dering voor de veelzijdig musicus, die vooral als begeleidend pianist en klavecinist bekendheid ver wierf. Ook componeerde de leraar aan het Rotterdams Conservatori um veel liederen en schreef hij een boek over Jean Sibelius, met wie hij correspondeerde. Geïnspi reerd op de composities, liederen en op het leven van Hans Schouw man maakte de kunstenares, die van 1976 tot 1987 in Canada woon de, 24 (abstracte) schilderijen, ob jecten en sculpturen. In samenwerking met de kunste nares kwam eveneens een 96 pa gina's tellend boekje tot stand. Hierin zijn foto's, een uitgebreide curriculum vitae en een compleet overzicht van het werk van Schouwman opgenomen. Eva Timmermans schreef speciaal voor de expositie een aantal ge dichten die ook in het boekwerk Aan Schouwman staan afgedrukt Ton Stolk, die zaterdag samen met Jan van der Zwan op klarinet twee composities van de geëerde musicus ten gehore bracht, com poneerde ook zelf een muziek stuk Aan Schouwman. „De man is al vergeten, terwijl hij internationaal bekend was," geeft Stolk als aanleiding voor de hom mage aan Hans Schouwman. „Hij heeft in zoveel landen gespeeld. Maar echt beroemd is hij gewor den met het speelbaar maken van muziek." Hy verzucht:,, Een voet baller staat vol in de schijnwer pers, maar mensen die echt wat hebben gepresteerd zijn zo verge ten." De tentoonstelling Ann Schouw man (1902-1967) is nog tot en met 12 oktober te zien in het muziekin formatie en documentatiecentrum Ton Stolk aart de Westkavenkade 45, telefoon 4347240. Het boekje ts daar eveneens te verkrijgen. Maandag 22 september VLAARDINGEN Diakonaal bureau Hervormde Ge meente. Informatie-avond lokaal geldstelsel, 20.00u. Joannes de Dooperkapel. Wake voor vrede, 19.00-19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdam Philhar monic Gergiev Festival, 12.45; en ook Zaal de Unie. 20.30. Ahoy'. No Doubt, 20.00. Wilgenhof. Rugzak route door het Berg en Broekpark, 9- 16.30. Bibliotheektheater. Het mysterie mens, 20.15. R-festival. Diverse locates. Dinsdag 23 september SCHIEDAM Centrum Schiedam. Dolle Dwaze Branders Dinsdag, vanaf 9.00u. Na- tuufcentrum De Boshoek. Diale- zmgfloraenfauna vanïexef,20.00u. VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Wake voorvrede, 19.00-19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdam Philhar monic Gergiev Festival, 12.45; Kl.z. 20.15.Rotterdamse Schouwburg. Salome, 20.15;1 z.NightsmthisCi- ty, 19.00 en 21.00. Nighttown. Snapcase, 21.00. Ahoy1. André Rieu, 20.00. Dizzy. Benjamin Her man/Maarten vd Gnnten Quartet, 22.00. RO Theater. De ziekte die jeugd heet, 20.15.0.T. Theater a/d Müllerpler. Hamlet, 20.00. Wilgen hof. Rugzakroute door het Berg en Broekpark, 9-16.30. R-festfva). di verse locaties. Zaal de Unie. Rfesti val: De onschuld voorbij Deel 1, 20.30. R-festival. diverse locaties. Cinerama 1: 'Mimic' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 2: 'Absolute Power* (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: 'City of Industry' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 4: 'AnacondA' (16) dag.13.15-21.30. 'Maivn's Room' (al) dag ^R-18.45. Cinerama 5: 'Speed Cruise control' (12) dag.18.4^-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 14- 16-20.45, ma. alleen 20.45. 'Ring of Fire' (al) dag. (beh.ma.) 15,zazo. ook 13. 'Men in Black1 (12) dag. 18.50- za.zo. ook 17. 'Absolute Powei (16) dag.21.50. 'Mïcrocos- mos' (i zazo. 11.30. Lantaren 1: 'Career Jiffs* (16) dag. 20-22; niet op ma. 22. Venster 2: Tïenerverzet in de jaren negentig: Totally F***Ed Up do. 19.30; 'Pink Slip' do. 21.30; 'My own pnvate Idaho'vr.19.30; 'Na ked Youth' vr.21,30; 'Munefs Wed: ding'za.19,30; 'Go Fïsh' za.21.30; 'Nord' zo.19.30; 'Cheb' zo.21.30; Three bewildered peaopie in the night' ma.19.30; The Cement Gar den' ma,21.30; YoungSoul Rebels' di.19.30; 'Fresh' di.21.30; 'Kids' wo.l9.30;'SaItoalVacio'wo.21.30. Venster 3: 'Broos' (16) dag.20-22. Venster 4: 'Floating life' (16) dag. 20-22. Lumière 1'Nothingto Lose' (al) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lumière 2: Turks Fruit' (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Lu mière 3: 'Conspiracy Theory* (12) dag. 18.15-21.15; do.vr.ma.d!. ook 12.15-15.15. Lumière 4: 'Batman Robin' (12) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. 'De Jurk' (al) zo. 10.30. Rexane: 'Jong en op dnft' (18) do. t/m zo. 'Intiem gefluister" ma. t/m wo. Pathé: 'Face/Off (16) dag. 11.35-14.30-18.05-21.20; za. 11.55 ipv 11.35. 'Smiila'sSense of Snow' (12) dag.ll.50-15.4O- 18.20-21. 'Addicted to Love' (al) dag.l6.30-18.50-21.30;do.vr.ma- ,di. ook 11.10-14. 'Nothingto lose' (al) dag.11.20-14-16.30-19- 21.40. 'Bean, The Ultimate Disaster Movre' (af) dag. 11.10-13,20- 15.30-17.40-19.50-22; dt. vervalt 22. 'Men In Black' (12) dag. 11.30- 14.10-16.40-19.20-21.50. /Con spiracy Theoiy" (12) dag. 15.20- 18,15-21.10; do.vr.ma.di, ook 11.40. 'Moord in Casa Btanca' (16) di. 21.45. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Lost Wortd' (16) vr.za.00.15. Lumière 2: 'Face/Off (16) vr.za.00.15. Lumière 3: 'Conspiracy Theory'(16)w.za.00.15. Lumière 4: 'Nothingto Lose' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Datmatiers' (al) za- .zo.wo, 13.15-16. Lumière 3: 'Lady en de Vagebond' (al) za- ,zo.wo.l3.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (ai) za.zo.wo.11.20- 13.10. 'Fly Away Home' (al) za .zo. wo.il. 10-14. Vlaardingen—Vier dames hebben gisteravond een uur lang vastge zeten in een lift van een flatge bouw aan de Oleanderstraat in Vlaardingen. De lift arriveerde weliswaar op de begane grond, maar daar weigerden de deuren open te gaan. Een passerende jon gen in de hal hoorde het hulpge roep van de vrouwen en is naar het politiebureau gerend. Na een uur -de dames zaten vanaf 19.15 uur vast - wist men de liftdeuren open te krijgen. s«i* -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 1