11 ,s Lunchend de jeugdproblematiek te lijf Tijdelijke opvang is 'humanitair vangnet' UNTVE ©7 Univé, in de buurt voor alle zekerheid! Oude steen, nieuwe zakken Wandelen met de PvdA Muziek in het Visserijmuseum Nieuwe wethouders Voetbalkennis in Groenoord Daar plukt de vruchten van! Rotterdams Dagblad *1 *&-■ Donderdag 25 september 1997 Een bewoner van de Tuinlaan diende een bezwaarschrift m tegen de aanslag van de onroerende-zaakbelasting. De waarde van zijn huis was onevenredig veel hoger getaxeerd dan dat van de buurman. „U hebt gelijk," zei de ambtenaar die het bezwaarschrift las. En prompt ging de waarde van het huis ernaast omhoog. „Je wordt bedankt," zei de buurman. Een vergelijkbare situatie doet zich in Nieuwiand voor. GréWeber en Petra de Klein zitten in de beheergroep Van Hogen dorpstraat, zeg maar het oude gedeelte tussen Van Haarenlaan en spoorlijn. Zij zijn hartstikke blij met de vernieuwing in hun wijk: staatssecretaris Dick Tommei kreeg er zo'n zonnig gevoel van, toen hij hoog in De Hogen- dam het uitzicht over het Hargapark en Prinses Beatrixpark bewon derde. Destijds gingen de bewoners akkoord met de vernieuwing, als ook de woonomgeving in het oude deel zou worden opgeknapt Ze wilden het precies zoals in het nieuwe deel en het gemeentebestuur bewillig de daar in. Maar bij de nieuwbouw kwamen nieuwe straatstenen. En in het oude deel kwamen tweedehands straatstenen. Stukjes eraf, le lijke plekken: een heel verschil Dus Gré en Petra naar de gemeente. Praten praten praten. Ze kregen een beetje hun zin: oude, pas geleg de trottoirtegels werden vervangen door nieuwe. En om te zorgen dat het oude deel verder net zo wordt behandeld als het nieuwe deel worden ook in een nog resterend stekje van het nieuwe deel tweedehands stenen neergelegdGelijke monniken, gelijke kappen, krijgen Gré Weber en Petra de Kleijn vandaag ran de gemeente te horen. Tk denk niet dat dat hun bedoeling was. Het is prettig dat er spaarzame en snuggere ambtenaren zijn, maar het komt me zo voor dat de organisatie vernieuwer s van het stadskan toor met hewonersvriende'ijk' en "klantgericht werken' iets anders voor ogen hadden. Het is geen geheim dat ik deze gemeenteraad qua communicatie de luiste sinds de Tweede Wereldoorlog vind. Maar bovenstaande voor beelden leren mij dat we moeten uitkijken de ene situatie bij een an dere situatie te betrekken. Straks zullen we het nog beleven dat de volgende gemeenteraad, om mij ongelijk te geven, gaal bewijzen dat het nog veel luier kan! KOR KEGEL Redactie Waterweg: Menno Haddeman, Ben van Haren, Daniélle Hermans, Desiree van deriagt, Judith van Klaveren, Mariétte Olsthoom, Jan Rozendaal In het kader van de gemeenteraadsverkiezingen vol gend jaar maart gaat de Schiedamse fractie van de PvdA morgen wandelen door diverse wijken van de stad. De partij wil af van de geijkte weg van het schrijven van teksten. Om toch tot ideeen en uit gangspunten voor de komende jaren te komen wor den twee wandelingen gemaakt. De wandelingen duren circa twee uur. De eerste voert door winkelgebieden in de binnenstad, de kan torendriehoek 's Gravenlandseweg, Klaverstede en Centraal Station, plus het winkelgebied Parkweg/No- lenslaan. De tweede route beslaat het mdustnege- beid Vïjfsluizen en het winkelgebied Groenelaan. Na de wandelingen wordt verder gediscussieerd over de impressies. De aanvang morgen is 13.00 uur, afslui ting circa 17.00 uur. Wie wil deelnemen kan zich tele fonisch aanmelden by Frans de Jong (4271374) of Menno Siljée (4731823). Vlaardingen Het Visserijmuseum begint morgenavond een nieuw concertseizoen. Het duo Erika Waardenburg op harp en Ernes Rombout op hobo en Engelse hoorn bijt het spits af. Zij spelen onder meer werken van Rossini, Donizetti en Pasculi. De toegang tot het concert, dat om 20.15 uur begint, bedraagt ƒ12,50. Vrienden, 65- plussers en kinderen tot 15 jaar krijgen ƒ2,50 korting. De overige concerten in de serie worden op de laatste zondagmiddag van de maand gegeven en beginnen steeds om 14.30 uur. Er wordt voorafgaand aan de concerten-uitleg gegeven over de uit te voeren wer ken, de componisten en de te bespelen instrumen ten. Op die manier wil het Visserijmuseum proberen ook jongere mensen voor klassieke muziek zien te interesseren. Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie; Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Tot mij n teleurstelling heb ik in het Rotterdams Dag blad moeten constateren dat ook de door my zeer ge waardeerde journalist Kor Kegel de bal (kegelspel) volledig misgooit. Het lot van De Rijzende Zon had reeds begin 1996 de aandacht van de PvdA Met name B. Zijdeveld en G. Klepke probeerden een lans te bre ken voor De Rijzende Zon en zijn tot op heden nog steeds hiermede druk in de weer. De problematiek van De Rijzende Zon ten aanzien van sportzaal Oost speelt al jaren en schijnt moeilijk op te lossen te zijn. Behoudens één brief van Groenlinks schijnt de rest van de politiek zich het lot van een bloei ende vereniging totaal niets aan te trekken en zich slechtste beperkentothetbekvechtenwatin deverste verte zeker geen overeenkomsten vertoont met het nobele karate. In plaats van ziehopde hoogte te stellen van het reilen en zeilen van De Rijzende Zon beperkt men zich tot het klakkeloos overnemen van slechte adviezen en kreten, of erger nog, tot stilzwijgen. Met het oogop de komende verkiezingen kan politiek Schiedam nu inderdaad laten zien dat men dicht bij de burgers (en hun verenigingen) staat en dat men niet alleen in staat is tot het oplossen van moeilijke proble men, maar ook tot het oplossen van een eenvoudig probleem (zaalhuur Sportzaal Oost). Ik nodig dan ook bij deze Kar Kegelen alle politieke partijen uitvoor het volgen van een gratis proefles, zodat men kan zien dat bekvechten en het nobele karate twee totaal verschil lende dingen zijn. Tevens krijgt me»*- dan gelijk enig inzicht in de problematiek van De Rijzende Zon. Ik zelfben bepaald niet wars van humor, maar op dit mo ment valt er voor De Rijzende Zon weinig te lachen. T. C. de Boe, bestuurslid De Rijzende Zon Broodjes, sa lades en taart, het was er allemaal. Maar of de buurtiunch veel zin had, werd door de meeste deel nemers be twijfeld. Foto Roel Dijkstra Schiedam Een Marokkaanse, een Schiedamse, een Turkse en een Nederlandse vlag en hoge hekken die de gedekte tafeltjes van de 'buitenwereld' scheiden. Op het plein aan de Parkweg m Schiedam (nabij de Klaas Kater straat) genoten gistermiddag zo'n tachtig mensen van een buurt iunch. Salades, brood, fruit, koffie en een grote taart; alle ingrediën ten waren aanwezig. Het was een idee van enkele be woners, die hiermee wilden aan geven dat het maar eens afgelo pen moet zijn met vooral de over last van jeugd in de wyk. De lunch was volgens organisator Lian van der Horst (van de Stichting Wel zijn Nieuwland) bedoeld om zoals zij het noemde 'zaken te doen'. „Dat de instanties horen wat er onder de bewoners leeft, En dat de mensen bij elkaar aan tafel gaan zitten en met elkaar te pra ten, elkaar te leren kennen." Ondanks deze goede bedoelingen bleven de meester, -uitgezon derd de kinderen - in hun eigen groepje by elkaar zitten. Zoals de drie oudere dames, de twee Turk se families en de schoonmakers van het wijkserviceteam. Halver wege de lunch riep Van der Horst dan ook via de microfoon om aan welke tafeltjes de mensen van de diverse instanties zaten. Net als de meeste aanwezige bewoners maakten immers ook de mede werkers van bijvoorbeeld de wo ningstichting, het wijkservice team en van Toezicht Veilig heid geen rondje langs de tafels. Eén van de veiligheidsassistentes van Toezicht Veiligheid vond dit ook met nodig. „Mensen ken nen je toch wel. Ze kunnen ook naar ons toe komen, dat doen ze op straat ook. En, het is ook wel gezellig om eens met je collega's samen te zitten." Ook het groepje schoonmakers -ze zitten gezellig met elkaar te praten - vindt dat. „Hier in de buurt weetje toch wel wat de problemen zijn. Er is ge woon erg veel zwerfvuil, zoals pa pier en blikjes," zegt één van hen. Lian van der Horst vindt het be langrijk dat de instanties, zoals de schoonmakers, gewoon goed hun werk doen. „Het gaat om het hele simpele, het opruimen van vuil en je gezicht laten zien. Want men sen voelen zich m de steek gela ten." De bij de lunch aanwezige bewo ners voeten zich inderdaad in de steek gelaten en onmachtig. De jeugd die voor vernielingen en herrie zorgt trekt zich namelijk nergens wat van aan. „Ze probe ren er van alles aan te doen maar de kinderen willen zelf niet. Het enige wat ze willen doen is klim men, klauteren en slopen," aldus één van de oudere bewoonsters. „En als je er wat van zegt, word je uitgemaakt voor rotwijf. Of eigen lijk voor iets in nog ergere schut tingtaai." De frustraties over de overlast veroorzakende jeugd leven bij meerdere lunchbezoekers, zo blijkt. Een andere oudere be woonster: „Gisteren is er weer een ruit ingegooid. En dan gaan de jongens languit op de grond lig gen en weten ze van niets." Twee Surinaamse moeders vinden het jammer dat er maar weinig ou ders van deze jeugd aanwezig zijn. „Wij hebben dochters en die leren we hoe ze zich moeten ge dragen. Respect hebben voor elkaar, daar gaat het om. Andere kinderen geven snel een grote mond als je ergens wat van zegt." Eén van de aanwezige Turkse moeders verbiedt haar kinderen om dingen op straat te gooien. „Maar andere kinderen kun je dat niet verbieden." Ze vindt het be langrijk dat mensen wat meer om elkaar gaan geven. Maar in de lunch (waarvoor de actieve buurt bewoners iemand van buitenland se afkomst moesten meenemen) ziet ze niet echt de oplossing. „Al leen de mensen die elkaar ver trouwen zitten lüer. Je laat hier merken dat je er wat aan wilt doen." Projectleider Lian van der Horst geeft aan dat er gesprekken zijn geweest met de jongeren, maar dat dit weinig heeft opgeleverd. Met de komst van een jongeren centrum in de wijk zou volgens haar 'de druk van de ketel zijn'. „Er is er één aan het Dreesplein, maar daar is geen bar en er zitten 55-plus woningen boven. Die is dus niet echt geschikt." Een oudere bewoonster is het met Van der Horst eens, „Bij de Henri Polakstraat hebben ze een groot grasveld. Als ze daar nou een ge bouwtje zouden plaatsen, dan kunnen de kinderen van 4 tot 13 jaar er handwerken ofeo. Nu is er niks, en dan gaan ze op de sloop- toer." Haar man geeft aan dat dit niet voldoende is. „Wat er ont breekt is iemand die er de leiding over heeft. Een buurtwerker die de kinderen aanspoort, en waar ze terecht kunnen als ze problemen hebben," Ook de Turkse moeder mist dit. „Er is vaak ruzie. Een op lossing zou zijn dat er een ouder komt. Een begeleidend iemand die bijvoorbeeld een groot spring touw by zich heeft zodat de kinde ren bezig worden gehouden." Door Mariétte Olsthoom Vlaardingen De tijdelyke huis vesting voor uitgeprocedeerde asielzoekers in Vlaai-dingen is be doeld voor mensen met een 'vluchtverhaal' waann vluchtelin genwerk of de advocaat na een verloren procedure nog mogelijk heden zien. Het kan bijvoorbeeld zo zyn dat er procedurefouten zijn gemaakt. Of dat er feiten zijn blij ven liggen waardoor de vluchte ling alsnog in aanmerking komt voor een verblijfsvergunning. Maar ook om humanitaire rede nen komen mensen voor opvang in aanmerking. Sommigen kun nen niet terug omdat zij in hun vaderland niet meer gewenst zijn. De vijf initiatiefnemers voor de nieuwe stichting Uitvlucht pre senteerden hun plannen gister avond tegenover dertig belang stellenden in De Halte, het ge bouw van vluchtelingenwerk Vlaardingen aan de Oosterstraat. Neileke van der Luit: „Er zijn asielzoekers die op straat te" :cht komen en nergens heen kui nen. Via kerken uit andere delei van het land of via vluchteüngenv erk wordt ons gevraagd deze mensen tijdelijk op te vangen. Door hen een aantal maanden onderdak te bieden, kunnen we het moment van uitzetting rekken. Die speling kan net genoeg zyn om met een oplossing te komen." Iemand voorbereiden op een vrij willige en veilige terugkeer naar het land van herkomst is zo'n al ternatief. Of het bekijken van de mogelijkheden voor verblijf in een ander land. „We hopen voor iedereen individueel een oplos sing te vinden. Dat zal niet altijd lukken. Daarom zullen we aan het begm aityd zeggen dat het om een opvang van een aantal maanden gaat en wat dat kan betekenen. Zelf noemen we bet een humani tair vangnet: een stukje respy L Je kunt mensen niet zomaar op straat zetten," stelt Van der Luit. Naast het bieden van onderdak in een huurhuis, sluit de werkgroep ook het onderbrengen van uitge- proceerde asielzoekers by parti culieren niet uit. Toch zien de ini tiatiefnemers dit alleen als nood oplossing. „Een vluchteling zit met angst en frustratie, spreekt de taal niet goed en heeft vaak niks te doen. Dat geeft spannin gen binnen een gezin," legt Van der Luit uit. „Bovendien maak je mensen zo afhankelijk van het gastgezin. In een apart huls zyn ze zelfstandig. Een eigen dak bo ven het hoofd is toch eigenlijk een basisbehoefte van ieder mens? En niet aan tafel te hoeven schuiven bij een ander." Veel bijval kreeg de werkgroep nog niet tijdens de discussie gis teravond, die werd gehouden in het kader van de vredesweek on der het motto 'Hoe maak je het goed?'. De gedachten gingen veel al uit naar het landelijke asielbe leid en zelfs naar een vreemdelin genbeleid in Europees verband. Wel kwam onder leiding van Vlaardings Tweede-Kamerlid Ag nes van Ardenne het idee tot stand om een brief te schrijven aan de Tweede Kamer. Daarin verklaren de Vlaardingse kerken, die de brief dit weekeinde kun nen ondertekenen, zich solidair met de Raad voor de Kerken, die begin deze week in het Drentse Lheebroek een tentenkamp in richtte voor uitgeprocedeerde asielzoekers die op straat zyn ge zet eri niet terug kunnen naar hun landen van oosprong. In de brief dringen de kerken aan op een po litiek overleg met de Raad van Kerken om te komen tot een pas sende oplossing voor vluchtelin gen die in de illegaliteit dreigen te raken. De stichting Uitvlucht gaat nauw samenwerken met vluchtelingen werk Vlaardingen, de stichting Noodfonds Vlaardingen en de plaatselijke kerken. De kosten voor het levensonderhoud en me dische voorzieningen van de asielzoekers wil Uitvlucht betalen met subsidies van landelijke in stanties, bijdragen van plaatselij ke kerken en particulieren. De werkgroep, waarin ook diaco naal consulent Rob van Heiwaar den plaats heeft genomen, bena drukt dat het niet de bedoeling is de asielzoekers de illegaliteit in te laten duiken. De opvang van de vluchtelingen gebeurt openbaar en binnen de kaders van de wet Mensen die de werkgroep financi eel willen steunen kunnen een malig of regelmatig een gift over maken op giro 164167 van 'Helpen waar geen helper is' onder ver melding van 'gift Uitvlucht Vlaar dingen'. Verder is de werkgroep op zoek naar vrijwilligers die in het bestuur piaals wiiien nemen, die mee willen helpen met de in richting van het huis of die zich in willen zetten voor de sociale bege leiding van de uitgeprocedeerde vluchtelingen. Contactpersoon van Uitvlucht is Neileke van der Luit telefoon 4349551. Schiedam De voetbalkennis op het Jacques Urlusplein in Groen oord gistermiddag was bij lange na niet zo glitterig en groots als die op de Broersvest in het cen trum van Schiedam, maar de pret was er niet minder om. Dribbelen met de bal. Flessen ompingelen. Een bal door de gaten op een bord mikken of tegen een omgelegde tafel. Busjes door de lucht knal len, zo hard mogelijk. De tiental len jongens en meisjes uit Schiedam-Noord hadden niet meer nodig dan de door het so ciaal-cultureel werk van de Blau we Brug meegenomen spullen - inclusief een handvol leren bal len- en de grasmat van het Jac ques Urlusplein. De maatschap pelijk werkers richten zich de laatste tijd veelvuldig op de jeugd en trekken rond met hun voetbal- kermis. Normaal op woensdag middag zijn ze in de Blauwe Brug te vinden, waar ze met de jeugd spelletjes doen, knutselen of ko ken. Maar op verzoek van de jeugd tussen de 4 en 12 jaar zelf stond gisteren dus het voetballen op het programma. Sommigen ge huld in Ajax-traingspak, anderen weer met een Feyenoord-button op de jas, legden ze één-voor-één het parcours af. Na afloop kregen ze allemaal een diploma. Eens kijken of we die camera kunnen raken. Foto Gerrit do Heus/Roel Dijkstra BEKKEL RODENRIJS Uirné Midden-Holland b aNoordemdwueg 6. lel lOIO) 519 19 19 -DORDRECHT lime Dordrecht. KranmedtjL 94. tel 1078)614 7400 GIES5ENBURG Uimé Gieswnburg, Pcursumsewcg 30. lel (01S4> 65 16 88 GROOT-AMMERS O V M Groot-Ammers. Kerkstraat 52. iel (0184) 66 14 41 HARD1NXVEI.D-GIESSENDAM UniteHjrdinxvdd.Peulenstraai253.iel (0184)61 70 88 HEILEVOETSLUSS UimeHellooetsluiseoWatcrpoortstnut22.iel lOISIt3118 17 MAASLAND Univé Wetland, Dicpenburchttraai 44. te! (01 Dl 591 73 44 N1EUWERKERK a/d USSEL Unite De IJ«d. Kcrkluan. 83. tel (0180) 39 06 00 NiEUW'-LEKKERLAND Uime Nieuw-Lekkeriand, Kls>burgplein l.tel (0184)08 52 11 -SCHIEDAM Unnê-Schiedani-Vlaardmgen-Oterschie. Schiedarmeweg4IF.tel (010)47020 11 Méér veten over Univé? Stap eens binnen bij het kantoor bij in de buurt. Ojbel met Univé Direct, telefoon (0592) 37 22 22. VERZEKERINGEN JL~J %/J Donderdag 25 september SCHIEDAM Filmhuls. The English Patiënt', 21.00u. Podium. Oorsmeer, 21.00u. VLAARDINGEN Joannes de Dooperkapel. Wake voor vrede, 19.00-19.30u. Chr.ger. kerk Emmastraat. Zendtngsavond. 19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Rotterdam Philhar monic Gergiev Festival, 20.15. Po pular. Ar, 21.00. Rotown. Jonny Lang, 22.00. Nighttown. Voorron des 12' Bratt Pack, 23.00. Rotter damse Schouwburg. Nights tn the City, 19.00 en 21.00; De Meeuw, 20.30. RO Theater. De nekte die jeugd heet, 20.15. Bibliotheek theater. Remaart de Vos, 20.30, R festival, diverse locaties. Vrijdag 26 september SCHIEDAM Wijkcentrum Dreesplein. Kledtng- en speelgoedbeurs, 9.30-11.30u. Thurlede. Optreden Tno the Oldy's, 19.00 u. Theater De Tee rstoof. Syl via de Leur, 'Geluk? Wieso Glöckl', 20,30u. Filmhuis. The English Pati ënt', 21-OOu. Podium. Vrijdagavond cd's, 21-OOu. SVO. Start gespreks groep Vrouw, geloof, maatschappij. VLAARDINGEN Dc Ba bbers polder. Gnekse middag met de Aphrodites, 14.00-15.30u, Joannes de Dooperkapel. Wake voorvrede, 19.00-19.30u. Visserij- museum. Concert Emest Rombout en En ka Waardenburg, 20.15u, Stadsgehoorzaal. 'Wallebakken', Remder van der Naait, 21.00u. MAASSLUIS De Ark, Rembrandt laan. Oud pa pier inleveren, 18.30-20.30u.Thea ter Schuurketrk. Vincent Btjlo, 2O.30U. ROTTERDAM De Doelen. Hal Gr.z. Rotterdam Phil harmonic Gergiev Festival, 12.45; tevens Gr,z. 16.45 en 20.15; tevens Hal Gr.z. 22.00. Rotterdamse Schouwburg. Salome, 20.15; Nights in this City, 19.00 en 21.00. Nlghttown. Turks feest, 15.00; Mo ve da Crowd The Biggest R&B Club Event, 2100. RO Theater. Ode aan Vaandrager, 22.45. Luxor Theater. Annie, de musical, 19.30. R festi val. diverse locaties. Bioscopen ROTTERDAM Cinerama 1: The Lost World' (al) dag.12.30-15.30-18.30-21.30. Cinerama 2: 'Absolute Power* (16) dag.13.15-16-18.45-21.30. Cine rama 3: 'A Smile üke Yours' (al) dag 13.15-16-18,45-21.30. Cine rama 4: 'Smilla's Sense of Snow' {12}' dag.13.15-16-18.35-21.30. Cinerama 5: 'Speed 2: Cruise con trol' (12) dag.18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Imax Theater 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.)14-16;za.ookll. 'Ringof Fire' (al) dag, (beh.ma.) 15, za^o. ook 13. The Lost World' (af) dag.17- 19.15-21.45; zo.ookl0.30. Lanta ren 1: 'Career Girls' (16) dag. 20-22; met op ma. 22. 'Sneak Preview ma. 22. Venster 2: Tienerverzet in de ja ren negentig: Totally F***Ed Up. 'Benny's Video' do.19.30. 'Doom Generation' do.21.30. Turks Fruit* vr.22-22.30. Za.: Vampierennachf slotavond van R'97; The Hunger* 19.30-24. 'Interviewwith the Vampi re' 21.30. 'Bram Stoker's Dracula' 24. The Addiction' 00.15. The Son of Dracula' 24. 'La Grande Bouffe* ma.19.30. 'A Moment oflnnocence' (al) zo. t/m wo. 19.30-22. met op ma.19.30. Venster 3: 'Broos' (16) dag„20. 'Dying to go Home' (al) dag.22. Venster 4; 'Floating life' (16) dag. 20-22. Lumlère 1: The Lost World' (ai) dag.12.15-15.15- 18.15-21.15. Lumière 2; 'Nothing to Lose' (al) dag.13.15-16-18.45- 21.30. Lumière 3:'Addicted to Love' (al) dag18.45-21.30; do.vr.ma.di. ook 13.15-16. Lumière 4: 'Batman Robin' (12) dag.12.15-15.15- 18.15-21.15. 'Naar de Klote' (16) zo. 10.30. Rexane: 'Perfect Fit' (18) do. t/m zo. dood.voorst 'Meisjes van Manhattan' (18) ma. t/m wo. doorl- .voorst Pathé: 'Face/Off (16) dag. (beh.za.20.) 1135-14.30-18,05- 2120; za.zo.12.30-15.20-18.05- 2120. 'Nothing to lose' (al) dag.11.20-14-16.30-19-2140. 'Bean, The Ultimate Disaster Movie' (al) dag.11-13.20-15.30-17.40- 19.50-22. 'Men In Black' (12) dag.1130-14.10-16.40-19.20- 21.50. 'Conspiracy Theory' (12) dag. 15.20-18.15-2110; do.vr.rna.di. ook 1140. Mimic'(16) dag. 16.40- 19.05-2130; do.vr.ma.di. ook 11.20-14.10; di. vervalt 21.30. 'Pa radise Road' (12) dag.1150-15.40- 18.20-21. 'Zorg dat je erbtj komt di .21.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Lost World' (IS) vr.za.0Q.15. Lumière 2: 'Face/Off (16) vr.za.00.15.Lumière 3:'Conspiracy Theoiy'(16) vr^a.OO. 15. Lumière 4: i iGthiHgto Lose' (1G) vf.za.GG.15. Kindermatinees: Cinerama 5: '101 Echte Dalmabers' (al) za- ^o.wo.l3.15-16.Lunuére3: 'Lady en de Vagebond' (a!) za- -zo.wo.L3.15-16. Pathé: 'Lady en de Vagebond' (al) zs.zq.wq.1120- 13.10. "Fly Away Home' (al) za- •zo.wo. 1110-13.40.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1997 | | pagina 3